UIT DE OMGEVING FINANCIëN EN ECONOMIE UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 9 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. NOORDWIJKERHOUT. VIERING FEESTDAG H. ISIDORUS. Bloemenzegening. De feestdag van den H. Isidorius, Patroon der Land- en TuiiJbouwarbeiders, alhier, zal op Zondag 10 Mei plechtig gevierd worden in de St. Victorkerk. Daarna zegening van ons land- en tuinbouwbedrijf volgens het Kerkelijk ritueel. Deze plechtigheden te houden op het voorplein der kerk verloopt als volgt: le. Door het parochiale zangkoor wordt gezongen psalm 64. 2e Predicatie te houden door den Pastoor van de St. Victor-parochie. 3e Wijding der zaden, bloemen, vruchten en gewassen door de geloovigen saamge- bracht met de voorgeschreven Kerkelijke benedicties (Bened. herbarum, seminum, etc.). Deze wijding wordt verricht door den Pastoor der St. Jozef-parochie. 4e Lied van den arbeid, „Op akker en veld" (door alle aanwezigen mede te zingen. Schadepost. Een paard van den land bouwer H. geraakte met zijn achterpooten in het tuig verward waardoor het kwam te vallen. Ongelukkigerwijze brak het dier den nek. Een flinke schadepost. ZILK. Veiling Kerke-akker. De alhier gehou den veiling van den kerke-akker heeft op gebracht voor de kerk 1500 en voor de armen ƒ450. Het bedrag voor de kerk is vergeleken met vorig jaar gedaald. Ver heugend is echter, dat het bedrag voor de armen aanmerkelijk is gestegen. Zij, die tot het welslagen hebben meegewerkt, komt een woord van dank toe. NOOTDORP. Werkloozen. Bij de Arbeidsbemidde ling staan momenteel 28. werkloozen inge schreven, waarvan 20 steun ontvangen. Geboren: Aart Abraham, z. v. C. Braat. Petronella Cornelia Maria, d. v. B. F. Kneppers. Pieter, z. v. L. Noten boom. Ondertroawd: P.de Bruijn jm 25 j. en M. Th. A. Jasprse jd 25 j. C. Lugtig- heid jm 27 j en R. M. van Eijk jd. 31 j. N. P. van Hagen jm 25 j. en A. J. Bloom jd 24 j. Ingekomen: H. C. Hoeben, Veen weg 26 van Pijnacker; E. Kok en gezin, Veenweg 26. van Pijnacker; M. van Dop en gezin, Achterweg 182c. van Voorschoten; Wed. Spierenburg en gezin, Achterweg 185, van Pijnacker; C. F. van Schaik, Veenweg 37, van Cuijk; J. C. E. Reichtholdt, Achterweg 203 van den Haag; J. M. Koster, Veenweg 42, van Duiven; H. J. Hooijman en gezin, Dorpsstraat 156, van Veur. R. J. Bloemberg, Achterweg 181, van Woubrugge. Vertrokken: C. A. Spruit naar Zoe- termeer; A. Opstal naar Bergschenhoek; H. C. Naaijen naar Voorburg. NIEUWVEEN. Personalia. De heer C. R. de Groot, bedrijfsleider aan de Coöp. Maalderij „Ons Belang", is thans ook benoemd tot secre- heaters voor stampvolle zalen vertoond, taris-penningmeester dezer vereenigmg en j e„ Lykerpolder. Donderdag- wel als opvolger van den heer S. Schetter* alhjer in Ho[el Vler Heems. me wegens hooge leeftyd hiervoor bedankt kinderen„ de vergadering piaats van stem- hee I gerechtigde Ingelanden van den Veender- j en Lljkerpolder buiten de bedijking. Bij de OEGSTGEEST. j voorafgaande bestuursverkiezing werd het Personalia. Te 's-Gravenhage slaagde aftredende bestuurslid J. Loos met alge voor het examen stenografie Engelsch en meene stemmen herkozen, terwyl in de plaats van den heer J. van der Meer Jz., welke wegens het bereiken van den 70- LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Zondag 10 Mei te 11.30 uur en te 7.30 uur ontspanningsgele genheid. Voor Maandag 11 Mei wordt ver wezen naar den ontwikkelingsavond van de K.J.M.V., waar Z.Exc. Mr. Marchant zal spreken. Dinsdag 12 Mei te 8 uur Maria-Co'ngre- gatie, waarna ontspanning. Donderdag 14 Mei te 7.30 uur Biljart club A.D.O. Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Mei te 7.30 uur gelegenheid tot ontspanning. Spaart nu reeds voor onze groote excur sie bij de heeren Han en Dorus Remmers waal. Onkosten 4. K. J. M. V. Maandag 11 Mei te 8.30 uur precies groote ontwikkelingsavond. Zijne Exc. oud-minister H. P. Marchant komt spreken over: „Mijn weg naar Rome". Dinsdag 12 Mei te 8 uur Maria-Congre- gatie. 20 jaar Voorzitter. Op de deze week gehouden eierenveiling van de vereeni- ging „Het Wapen van Veur" te Veur wer den aan den voorzitter, den heer A. H. v. d. Akker prachtige bloemen aangeboden in verband met zijn 20-jarig voorzitter schap der Vereeniging. Door het bestuur werd de heer v. d. Akker gecomplimen teerd, terwijl de secretaris namens het be stuur hem dank bracht voor het vele, dat onder zijn beheer is geschied en hem nog vele jaren toewenschte om de vereeniging nog tot groote bloei te brengen. OUDE-WETER1NG. Schaak- en damclub „Kijk uit". Gister avond speelde de heer H. Corts, lid van de le klas Leidsche Schaakbond een simul- taanwedstrijd voor bovengenoemde club in het hotel van den heer Van den Bosch. Er werd gespeeld over 13 borden, waar van hij er 8 gewonnen en 5 verloren heeft. Verloren werd van de heeren: P. Seip, L. Hogenboom, J. Kaptein, B. W. Baak van Rijpwetering en J. van der Haven van Ter Aar. Hij won van mej. Snel, S. de Jong, M. It- terson, J. M. Corts, B. Snel, G. Meijer, C. A. Wesselius en A. van Pelt. Het was een heele mooie avond maar er was buitengewoon weinig belangstelling. ROELOFARENDSVEEN. N. Wagenaar t Op 59-jarigen leeftijd is heden overle den de heer Nicolaas Wagenaar, sedert 1919 directeur van de Coöp. Tuindersver- eeniging „Eendracht maakt Macht". Onder leiding van den heer Wagenaar heeft de groentenveiling een zeer groot uitbreiding ondergaan. De Veiling-directeur was een zeer geziene persoonlijkheid, die, èn om zijn breede blik op zakelijk terrein, èn om zijn voortreffelijke karakter-eigenschap- pen aller achting genoot. De heer Wage naar was tevens 40 jaren lang organist van het Zangkoor der Veensche parochie kerk. Hij ruste in vrede. Bioscoop. We verwijzen onze lezers raar de ad/ertentie van de vertooning van het bekende filmwerk Hartedief met 's we] relds troetelkind Shirley Temple op a.s. Zondag 10 Mei in „De Vier Heemskinderen" te Roelofarendsveen. Deze film wordt nog steeds in de groote GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEESl Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester A. J. v. Gerre- vink. Secr. R. Reitsma. Aanwezig 10 le den, afwezig wethouder van Zandbergen en dr. Simon Thomas. Er is één vacature. Notulen worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was de mededeeling, dat de heer J. W. v. d. Post zijn lidmaatschap van den Raad aanneemt in de vacature-Kortmann. De geloofsbrieven werden door een com missie, bestaande uit de heeren Sanders, Kruizinga en Kattenbusch, onderzocht, waarna de commissie adviseert tot toela ting van den heer v. d. Post als lid van den Raad. Voorts deelen B. en W. nog mede: dat Ged. Staten geen termen hebben gevon den goedkeuring te rechten aan het raads besluit van 2 April 1936 tot het uitkeeren van een toelage ad 15.voor kleeding en uitrusting aan vier veldwachters. B. en W. stellen voor het raadsbesluit in te trek ken. Aldus besloten. Dat J. C. J. Siliakus, wonende alhier, Rhijngeesterstraatweg 205 heeft verzocht verstrekking van een tramabonnement voor zijn doohtertje, dat de Chr. U. L. O.- School aan het Noordeinde te Leiden be zoekt. Daar de afstand van huis tot school geen 5 K.M. bedraagt zooals art. 13 der L.O.-wet vordert om voor vergoeding dezer kosten in aanmerking te kunnen komen, stellen B. en W. voor op het verzoek af wijzend te beschikken. Aldus wordt be sloten. B. en W. deelen mede, dat zij naar aan leiding van de nieuwe loonbijslagregelin- gen voor de tuinbouw-, bollen-, boom- kweekerijen-, vaste planten- en bloemcul- tuurbedrijven hebben besloten hiertoe toe te treden, onder voorwaarde van het ma ken van een eigen regeling, wanneer blij ken mocht, dat de centrale instantie nor men stelt, die naar meening van het ge meentebestuur de uitvoering van de cir culaire van den Minister onmogelijk ma ken. Goedgekeurd. Naar aanleiding van de door den heer Kattenbusch in de vorige vergadering ge maakte opmerking deelen B. en W. mede, dat in de politie-verordening de volgende bepaling voorkomt (art. 63, onder 1) „Het is verboden op minder dan 5 meter afstand der wegen waschgoed, linnen, kleederen of andere goederen aan heggen, lijnen, hoo rnen, staken of dergelijke te doen hangen of neder te leggen." Een raadsbesluit en liet krantenverslag. De voorzitter deelt daarop mede, dat de volgende vraag is gesteld door het Raads lid, den heer Kruizinga: „Waarom is het raadsbeluit van 17 Fe bruari 1936 luidende als volgt: De Raad besluit het verzoek van de hee ren W. A. van Zijp te Leiden en C. P. J. Paardekooper te Oegstgeest om ontbinding van de overeenkomst, waarbij door hen gekocht een perceel bouwterrein aan de Rijnziohtweg te Oegstgeest, in te willigen. Wegens onvermogen van de heeren is daarbij afgezien van het recht om schade vergoeding te eischen, niet volledig gepu bliceerd, zooals de bedoeling van de Raad was. Antwoord van B. en W. van Oegstgeest: „Naar aanleiding van de vraag van den heer Kruisinga deelen wij de Raad mede, dat het bericht van het genomen besluit op het verzoek om ontbinding van de tus- schen de gemeente en de heeren Van Zijp en Paardekooper bestaande voorloopige overeenkomst van koop van de grond bij de R.-K. kerk, met de bijvoeging, dat de Raad wegens onvermogen van de genoem de heeren van een eisch tot schadevergoe ding had afgezien, door den secretaris per soonlijk is ter hand gesteld aan den heer Van den Bos, voor de Oegstgeester Cou rant en aan den heer P. den Boer voor de Leidsche Courant, welke laatste heeft toe gezegd het bericht aan de andere bladen te zullen doorgeven. B. en W. meenden hiermede aan de be doeling van den Raad te hebben voldaan. Naar B. en W. is ter oore gekomen heeft geen van de bladen, aan welke het bericht is verstrekt, dit bericht opgenomen zooals het is gegeven. B. en W. wenschen thans in het midden te laten de vraag in hoever in de toekomst maatregelen moeten worden genomen te gen het onjuist, of wat hetzelfde is, onvol ledig door de couranten opnemen van door het gemeentebestuur verstrekte berichten. Zij hebben echter niet den indruk ge kregen, dat het de bedoeling van de Raad zou geweest zijn, in het geval, dat zich thans heeft voorgedaan, nog eens tot opzet telijke openbaarmaking van het besluit door B. en W. over te gaan. De heer Kruizinga zegt dit laatste ook geenszins in zijn vraag, doch B. en W. mee- nen toch deze laatste opvatting te hunner volledige verantwoording aan de Raad te moeten mededeelen. De Raad is dan te vens in de gelegenheid zijn oordeel over die opvatting uit te spreken. De heer Kruizinga wijst er nog op, dat de pers in 't algemeen tot taak heeft inlich ting en voorlichting te geven en dat z.i. de pers in deze zaak in belang van 't alge meen is te kort geschoten in haar taak. De heer Bakker constateert, dat B. en W. hebben gehandeld zooals de Raad be sloot. Het verwijt moet dus gericht wor den tot de pers en niet tot B. en W. De heer Kruizinga zal nu geen voorstel len doen doch de houding van de pers eerst afwachten. De Raad ging verder met het antwoord van B. en W. accoord. Voorstel B. en W. tot vernietiging van een aanslag in de verlichtingsbelasting betref fende de door den heer G. W. Proper in het jaar 1935 in de Duinzichtstraat gebouw de woningen. Goedgekeurd. Voorstel B. en W. tot het in ontwerp vaststellen van een aanvulling en wijzi ging van het uitbreidingsplan met bebou wingsvoorschriften. Wordt in geheime zit ting behandeld. Rondvraag. De heer Smit vraagt, of de verlichting van de Kempenaerstraat spoedig tot stand komt, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. Voorts zou de heer Smit de Kempenaerstraat willen verbreeden door b.v. een rij boomen te rooien. De heer Kattenbusch zou voortaan de scholen bij gelegenheid van Prinses Ju liana's verjaardag willen sluiten. B. en W. I zullen overwegen. Hierna sluiting. voor 't examen Steno-typiste Nederlandsch, afgenomen door de Ver. van Leeraren, mej. A. A. v. Loosdrecht. Crisis-comité. In het „„Witte Huis" had een afscheidsavond plaats voor de collectrices van het crisis-comité, nu ge noemd comité vanaf 1 Mei niet meer actief werkt. Een groot aantal dames had aan de uit- noodiging gehoor gegeven. Behalve het bestuur van 't crisis-comité waren ook aanwezig burgemeester A. J. v. Gerrevink, mevr. v. Gerrevink en weth. van Egmond. De heer Gooszen, voorzitter van hef cri sis-comité, dankte in vriendelijke en wel gekozen woorden de collectrices voor het vele werk in 'het algemeen belang en tot steun der behoeftigen gedaan. In totaal was er gecollecteerd 12446.72. De dames Lubbe, Roozen en Vrij die vanaf het begin hadden medegewerkt, mochten als souvenir een „crisislepeltje" in ont vangst nemen. Burgemeester van Gerrevink dankte de dames ook namens het gemeentebestuur in hartelijke woorden. De avond werd ver der in gezellig samenzijn doorgebracht. Tevens had de vertooning van een paar films plaats Bij het einde van den avond sprak weth. van Egmond de dames ook nog met enkele woorden toe. Spreker hoopte, dat wanneer nogmaals een beroep mocht worden gedaan men even eens weer spontaan de medewerking zou willen ver- leenen. Aanrijding. Op den Rijnzichtweg had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto van en bestuurd door N. C. uit Rijns- burg en den wielrijder C. V. alhier, waar bij het rijwiel het onderspit moest delven. De wielrijder kwam er zonder letsel af. De schuldvraag wordt door de politie on derzocht. TER AAR St. Josephsgezellen. Morgen zal de sluiting plaats hebben van het wintersei zoen der St. Josephsgezellenvereeniging. Des morgens zal de vice-praeses de H. Mis opdragen tot intentie der leden, waarna alle Gezellen ter H. Tafel zullen naderen. Hierna volgt gemeenschappelijk ontbijt in het R.K. Ver.gebouw en tevens uitrei king der prijzen van de verschillende wed strijden. Alle Gezellen zijn natuurlijk present. jarigen leeftijd niet meer herkiesbaar was, werd gekozen de heer E. Elstgeest Az. Hierna opent de voorzitter, de heer W. van der Zwet Pz. de vergadering en wor den door den secretaris de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. De heer E. Elstgeest brengt hierna na mens de commissie tot nazien der rekening rapport uit van haar bevindingen en ver klaart de geheele rekening met de daarbij behoorende bescheiden in de volmaakste orde te hebben bevonden. Na voorlezing en toelichting van den secretaris-penningmeester wordt hierna de rekening door de vergadering goedgekeurd en vastgesteld met een bedrag aan inkoms ten van 6137.55 en aan uitgaven van 5386.48, alzoo sluitende met een batig saldo van 751.07. De begrooting voor 1936 sloot met een bedrag aan inkomsten en uit gaven van 7146.22, terwijl de omslag werd bepaald op 15 00 per H.A. Aan het bestuur werd wederom machtiging verleend tot af- en overschrijven onvoorziene uitgaven en tot uitvoering in eigen beheer bij onder- handsche aanbesteding van werken en leve- rantiën. Tot leden der commissie voor het onderzoek der in het volgend jaar af te leg gen rekening werden benoemd de heeren Chr. Castelein, E. Klein en Jac. de Jong Gz. en tot plaatsvervangende leden de heer C. Huigsloot, J. P. Hoogenboom en W. van der Meer Cz. Door voorzitter wordt mededeeling ge daan, dat het bestuur op 26 Augustus 1935 kas en boeken van den secretaris-penning meester hebben nagezien en alles in de beste orde hebben bevonden. Voorts wordt nog voorlezing gedaan van een schrijven van G. S., betreffende de inning der polder- lasten en dringt genoemd College erop aan voor een meer vlotte invordering van de polderiasten zorg te dragen, en zoo noo- dig gebruik te maken van de door den wet gever aan de polderbesturen toegekende bevoegdheden, n.l. om ten slotte tot ge rechtelijke vervolging over te gaan. Voor zitter voegt hieraan nog toe, dat nog ver schillenden achterstallig zijn met 't betalen der polderlasten, maar dat, in aanmerking genomen de slechte tijdsomstandigheden, het bestuur moeilijk tot deze uiterste maat regel kan overgaan, doch dat wij tenslotte zooals de vergadering nu heeft gehoord, toch genoodzaakt zullen zijn deze harde maatregel toe te passen. Spr. verzoekt dan nog eens dringend, dat toch eenieder zorge, voor het betalen zijner polderlasten, daar het bestuur toch de groote verantwoorde lijkheid draagt om den polder goed te on- derhouden, al is het waar, dat het bestuur i ook in verschillende zaken wel bezuinigt, j zoo moet toch tenslotte de zuinigheid niet de wijsheid bedriegen en moet op de eerste j plaats worden gezorgd, dat de kade en de I bemalingswerktuigen in goede conditie blijven wat niet kan zonder de noodige geld middelen. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt, wijdt de voorzitter nog eenige waardeerende woorden aan het scheidende bestuurslid J. van der Meer Jz., dankt hem voor al de zorgen welke hij ge durende 20 jaren aan den polder heeft be steed en voor den raad en daad, waarmede hij spreker steeds terzijde heeft gestaan, daar hij een man, is, die altijd zijn ernstige plicht jegens den polder ten volle heeft be grepen en vervuid, wenscht hem vervolgens toe dat hij nog vele jaren een goede ge zondheid mag genieten en nog menigmaal de ingelanden-vergadering mag bijwonen, terwijl hij hoopt, dat het nieuw-gekozen be stuurslid in dezelfde sporen mag treden van zijn voorganger en ook altijd zoo veel in zijn vermogen is, voor de belangen van den poloder zal opkomen. De heer van der Meer dankt hierna den voorzitter \'oor de waardeerende woorden tot hem gesproken en zegt, dat hij bij het aanvaarden van zijn ambt den eed heeft moeten afleggen altijd de belangen van den polder te zullen behartigen en daarom ook altijd heeft gedaan Avat zijn plicht hem ge bood; spreekt vervolgens de hoop uit, dat hij nog vele jaren de ingelanden-vergade ringen zal mogen bijwonen en ook nog weer eens onder gunstiger omstanderheden dan tegenwoordig Met den wensch, d^t de polder in het jaar 1936 voor groote rampen moge gespaard blijven, sluit de voorzitter de vergadering. Roos van Rijnzaterwoude W. Doornik van Katwijk. Vertrokken: S. Meerse en gezin naar Valkenswaard A. Jongman en gezin naar Ruinerwold M. Bikker en gezin naar Berkenwoude C. van Os en echtge- noote naar Nieuwkoop C. van Dam naar Vleuten J. Colijn en echtgenoote naar Waxffum. WOERDEN. Rijvereeniging. De Woerdensche Rij- vereeniging „De Tournooiruiters" heeft ook het hare bijgedragen om de estafetterit over 2000 K.M. door de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijveireenigingen te doen sla gen. Zij had de opdracht de oorkonden te vervoeren van de Wiericke Schans tot Groepenbrug. Dit is voor de Woerdensche ruiters een waar succes geworden. Om zoo snel mogelijk voort te kunnen had men deze route in 4 trajecten verdeeld n.l. van Wiericke Schans tot Nieuwerbrug, van Nieuwerbrug tot Barwoutswaarder, dan tot hoek SteenkuilenSingel en tenslotte van daar tot Grovenbrug. Deze trajecten werden uitgevoerd resp. door de heeren Dekker en Veerman, Kleyne en Pijper, van Schieveen en Col jee, Habold en van Eyk- Bos. Even 3.55 uur van de vastgestelde morgen had de overdracht plaats van de oorkonde door een ruiter der Bodegraaf- sche Rijvereeniging, waarna de „Tournooi- Ruiters" onmiddellijk in stevige draf er vandoor gingen. De leider van deze route, Jhr. mr. J. E. W. Twiss Quarles van Uf- ford, volgde hier, vergezeld door het dage lijks bestuur van de Woerdensche Rijver eeniging, de heeren v. Nes en Tendricks Jr. Even na half vijf was het eindpunt van deze route, Groepenbrug, bereikt en werd de oorkonde overgereikt aan de „Rijn-Rui ters" uit Harmeien. Er w«-s met een ge middelde snelheid van 30 K.M. gereden. Bij het eindpunt werden eenige film-opnamen gemaakt, welke deel uitzullen maken van een film, die ook in Woerden zal vertoond worden. Zweminrichting. Op Zaterdag 9 Mei zal de Zwem- en Badinrichting aan het Plantsoen worden geopend, terwijl Zater dag (heden) reeds de Tounnooiplas ge opend is. NIEUWKOOP. Geboren: Cornelia Johanna Cathari- na, d. van H. W. van Zo est en J. C. C. Bun- nik Cornelis Hendrika Maria, d. van J. j van Leeuwen en C. Vork Cornelis Jaco bus, z. van A. de Beer en M. D. Hooge- veen Maria, d. van P. Boer en S. van den Bosch Cornelis Wilhelmus, z. van C. Simmerman en D. Meijer. Ondertrouwd: J. D. Verdel 29 j., won. te Zegveld en J. van der Helm 24 j. Getrouwd: P. Baelde 29 j., won. te Bodegraven en M. V. Verburg 30 j. ZOETERWOUDE H. R. St. Josephsgezellen. Zondag 10 Mei jaarfeest onzer vereeniging. Onder de H. Mis van 7.30 u. algemeene H. Communie voor alle leden waarna gemeenschappelijk ontbijt, 's Middags 3 uur voetbalwedstrijd St. Joz.-Gez. tegen Veteranen van Meer burg. Wij verwachten voor dezen spannen- da d. van N. Segaar en J. E. H. Verdouw Wilhelmus Johannes Gerardus, z. van 5 J. W. A. Spiegeler en P. M. v. d. Meulen. ?en wedstrijd veel publiek; ook alle Gezel- Ondertrouwd:: L. Kooy 32 j. en A Brinks, 26 j Gevestigd: L Guilloteause, van Hil- legom J. Both, van Voorburg L. Baart, van Leiden D. Fammings, van Leeuwarden Wijntjes, van Rotterdam L. v. Houten, van Leiden. Vertrokken: D. J. Christiaanse naar Rotterdam P. W. K. Wolfs naar Hoek v. Holland I. Boon naar Rhenen H. B. de Jong naar Bolsward Bouw naar Banevel M. M. Verhoeven naar Den Haag W. Kirstatter naar Driebergen C. G. Speel, naar Leiden ien zijn natuurlijk aanwezig om hun favo rieten aan te moedigen, 's Avonds 8 uur Ouderavond, waarvoor allen reeds een cir culaire aan huis ontvangen hebben. VOORSCHOTEN Eervol ontslag. Per 9 Mei heeft de heer H. S. Lamboo, die 24 jaar lang als besteller bij de P. T. T. alhier werkzaam is geweest, op zijn verzoek eervol ontslag uit den dienst verkregen. Een ongeluk. Een knechtje, geheeten Lauvers, werkzaam ,bij den heer W. al hier, kreeg bij het hakken van hout een spijker in het oog. Onmiddellijk moest hij zich laten opnemen ter behandeling in het ziekenhuis te Leiden. Geboren: Jannetje Elisabeth Killegon- BODEGRAVEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling in deze ge meente staan als werkloos ingeschreven: 1 betonwerker, 2 chauffeurs, 1 electricien, 18 fabrieksarbeiders, 2 graan handelaars knechts, 7 grondwerkers, 2 heiers, 1 klom penmaker, 1 kantoorbediende, 17 landar beiders, 14 losse werklieden, 2 magazijn bedienden, 5 metselaars, 1 molenaars knecht, 9 schippers, 1 smid, 1 straatmaker en 6 timmerlieden. Voetbal. R.K. Voetbal vereeniging „E.s.t.o." Junioren. Zondag 10 Mei, om 1 uur tegen R.V.C., voor de competitie. Se nioren: Zondag 10 Mei, om 2.30 uur tegen „Unio" voor de na-competitie. Komt dit zien! Geboren: Gijsbertus Antonius, z. van A. Sterk en A. A. Entrop. Ondertrouwd: F. M. Verwoerd 29 j. en F. J. Stolwijk 24 j. Getrouwd: T. Vonk 26 j. en G. A. Zeilstra 23 j. B. J. Tebrugge 25 j. en M. Verweij 23 j. J. Karman 26 j. en C. N. de Ridder 20 j. Overleden: Dirkje Beijen 62 j. (te Woerden) M. Koster, wed. van P. van der Laan 77 j. Gevestigd: J. G. W. Naber en echt genoote A'an Gouda G. Stolwijk vair Wormerveer G. M. Pijnacker van Zoe- terwoude J. Frankefort van 's-Hertogen- bosch N. Hol van Geldermalsen G. J. D. W. BRAND'S GIDS VOOR INCOURANTE FONDSEN Verschenen is D. W. Brand's Gids voor Incourante Fondsen. Evenals in de vorige uitgave komen in deze Gids voor circa 2500 niet officieel genoteerde fondsen, waarvan vermeld wordt: 1. Kapitaal, 2. Reserves, 3. Stortingsbedrag op de aan deden, 4. Koersverloop over de jaren 1934, 1935 en 1936, 5. Uitgekeerde dividenden sinds 1932, 6. Datum van het laatst be taalbaar gestelde dividend, 7. Nummer van het laatst betaalbaar gestelde dividend bewijs, 8. Vraag- en aanbodkoers, 9. Voor de Vermogens- en Rijksinkomstenbelasting de koers per 1 Mei 1936. Behalve al deze gege\'ens kunnen in deze Gids van ongeveer 600 binnen- en buitenlandsche kerkelijke obligaties wor den nagezien de grootte der leeningen, af lossingsplan en vervaldatum der coupons. Bij de Duitsche obligaties wordt nog op gegeven welke coupon zich aan de origi- neele stukken met kettingverklaring moet bevinden, alsmede met welk couponnum mer en amortisatiebewijs de stukken met certificaat couponblad leverbaar zijn. Van 200 oprichters- en winstbewijzen, bewijzen van doelgerechtigheid en restant- bewijzen wordt behalve de hierboven ge noemde gegevens nog medegedeeld, hoe veel van iedere soort uitstaan en voor welk deel zij na het primaire dividend op de ge wone aandeelen in de overwinst deelen. Door al die gegevens is deze Gids, waar van de kosten 0.50 bedragen, voor allen die bij niet officieel genoteerde fondsen belang hebben, onmisbaar. KOOPT BIJ HEN. DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEREN

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7