DONDERDAG 7 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADSNIEUWS VEILIG VERKEER. Jeugdverkeers-examens. Naar wij vernemen Zullen de schoolver- keers-examens, voor wat betreft het schrif telijk gedeelte, gehouden worden op 22 Mei a.s. Het mondeling gedeelte zal wor den afgenomen in de verkeersweek na 25 Mei op verschillende punten van de stad door de verkeerspolitie. Het ligt in de be doeling aan de geslaagden een verkeers- insigne uit te reiken. Het is wellicht overbodig om ouders en andere opvoeders op te wekken zooveel mogelijk te bevorderen, dat kinderen, die aan hun zorgen zijn toevertrouwd, aan dit examen deelnemen. We zijn er allen van overtuigd, dat het verkeer veiliger moet worden. Het aantal goede weggebruikers moet worden vergroot. Leerlingen der hoogste klasse der lagere school, van de le klasse van de scholen voor ULO en van de Centrale Scholen voor het 7e en 8e leerjaar kunnen zich opgeven. Nederlandsche Bond van Aquarium- vereeni gingen. Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond in Huize Feenstra haar maande- lijksche ledenvergadering. Na vaststelling der notulen en behandeling ingekomen stukken, werd deze vergadering gewijd aan bespreking liefhebberij. Uitvoerig werd de kweek van Melano- taenia macculochi (regenboogzalm) be handeld. Het geslachts-onderscheid bleek niet moeilijk te zijn, de vrouwtjes zijn aanmerkelijk grooter en zwaarlijviger dan de mannetjes, daarenboven zijn deze laat ste intensiever gekleurd. Bij een tempera tuur van 27 gr. C. in een met fijn-bladeri- gen beplant aquarium zijn deze tot kwee ken te brengen.. De eieren hangen aan een dun draadje van 3 tot 5 m.m. lengte. An derdaags worden de eitjes matgeel. Na zes dagen komen deze pas uit terwijl de tem peratuur geleidelijk verlaagd wordt van 30 tot 24 graden C. Tevens werd de nieu we voor aquaria geconstrueerde petro- leumvergasser en de ondergedompelde gasbrander besproken. Tenslotte werd nog behandeld het reini gen van tubifex dat op twee manieren mo gelijk was en wel: le door verwarming en ten 2e door een zeef vlak boven het water te plaatsen. Nog werd medegedeeld, dat de volgende vergadering in plaats van 3 Juni op 10 Juni gehouden zal worden, waaïop dr. A. L. Buschkiel een lezing zal houden over het onderwerp: Hoe verzorgen wij onze aquarium-visschen. Te circa elf uur sloot de voorzitter deze druk bezochte vergadering. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 6702. Maatschappij tot Aanbouw en Exploitatie van onroerende goederen Dominium, Oegstgeest, Waldeck Pyrmontlaan 20. Uittr. Dir.: M. W. Soudijn, Oegstgeest. Kantoor verplaatst naar: Sche- veningen, Stevinstraat 95. 164. Firma J. en A. van Brummen, Al phen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 29c, drukkerij en papierwarenhandel. De zaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Van Brummen's Boek handel en Drukkerij N.V. (Ned. Staatscou rant: 24 Februari 1936, Bijvoegsel Nr. 276). Dir.: J. van Brummen, Alphen a. d. Rijn. Comm.: L. Sprey en J. Blijleven, te Alphen a. d. Rijn en A. van Brummen, te Amster dam. Maatsch. kap.: 15.000.— waarvan geplaatst en gestort: ƒ9.750. 2355. Wed. H. van der Velden, Leiden, Oude Vest 53, beurtdienst op Haarlem. Overl. E.: Wed. P. van der Velden-van Rijn (d.d. 5 Mei 1933). 1774. „De Groote Vink", Voorschoten, Vinkweg 3, koffiehuis. N. E.: J. S. A. Bai ley, Voorschoten. 888. Leidsche Coöperatieve Keuken G.A., Leiden, Rembrandtstraat 27. De zaak is met ingang van 19 Februari 1936 in liquidatie getreden. Lid.: S. M. Rijke, C. L. E. Joris- sen-Versteeg, J .H. van Lessen, P. Persant- Snoep, A. M. Goudsmit-Cohen, T. Verwer- Akkermans en D. G. Ubbels. Nieuwe inschrijving. 6759. L.I. V.O.P. Leidsch Instituut voor Voetverzor ging en pedicure, Leiden, Stationsweg 20. Venn. J. Rijnbende en J. P. Rijnbende, Lei den. Gistermiddag is de 15-jarige P. K., die met zijn rijwiel uit de Nonnensteeg het Rapenburg kwam oprijden, aangereden door een passeerende auto. De jongen werd aan het achterhoofd en de knieën verwond en is door den E. H. D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd ter behandeling. Op Rhijnhof vond hedenmiddag 1.30 uur onder groote belangstelling de teraardbe- stelling plaats van mevr. J. M. Verhoeven geb. van Leeuwen, die j.l. Zondag op de Breeslraat door een auto werd aangereden en later in het Acad. Ziekenhuis is over leden. Aan het graf voerden het woord een zoon en een breeder van de overledene. Vele bloemen en kransen dekten de kist. De heer S. W. v. Leeuwen, broeder van de overledene, dankte voor de betoonde belangstelling. Dr. J. G. v. Gelder, privaat-doc. in de Kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit alhier, stelt zich voor zijn colleges aan te vangen met een openbare les, te houden op Woensdag 13 Mei a.s. des namiddags te 4.15 uur in het Klein Auditorium der Uni- verstieit. Bij beschikking van den heer Directeur- Generaal der P. T. T. is heden benoemd tot boekhouder 2e klasse alhier de heer J. A. Oosterdag, thans schrijver der P. T. T. alhier. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Verduistering en diefstal in Noord wijk.. De rechtbank veroordeelde den melk venter J. J. C. uit Noord wijk, tegen wien 11/2 jaar is geëischt, wegens verduis tering en wegens diefstal van een vuur wapen en eenig geld, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Voorts werden veroordeeld de caféhouder C. B. A. uit Noordwijk wegens diefstal van dekens uit een villa en van consumptieartikelen uit een tent, staande op een sportterrein, en den landbouwer W J W. uit N o o r d w ij k, wegens diefstal van tasschen en medeplich tigheid aan diefstal, ieder tot 1 jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van vier maanden voorarrest. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Roofoverval te Haarlem. De Haarlemsche Rechtbank veroordeel de heden den 22-jarigen loodgieter en den 29-jarigen los-werkman B., beiden uit Am sterdam, tot 3 jaar gevangenisstraf we gens het plegen van een roofoverval in de woning van den emeritus-predikant ds. D. C. v. Dokkum te Haarlem, waarbij zij de dienstbode, mej. Staal, hadden mishandeld. Eisch van de Officier van Justitie was 4 jaar met aftrek van preventief. Veertien dagen geleden stond terecht de 32-jarige arbeider J. P. v. V. uit Lisse, wegens oplichting van steungelden. Verdachte had steungelden in ontvangst genomen, niettegenstaande hij werk had. De Rechtbank veroordeelde verd. tot 1 week gevangenisstraf. De eisch was 3 we ken. DE OVERVAL MET BEROOVING TE WESTZAAN. De daders tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Veertien dagen geleden hebben voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan de 22-jarige los-werfcman P. H. en de 28- jarige loodgieter H. D. B., beiden uit Am sterdam, die op Zondagmorgen 15 Maart een huishoudster te Westzaan hebben over vallen. Zij veronderstelden, dat de bewoner, de 88-jarige emeritus predikant ds. van Dokkum en diens huishoudster naar de kerk waren. De laatste was echter thuis geble ven. De mannen vroegen den predikant te spreken, doch, daar deze niet thuis was, werden beiden uitgenoocLgd te wachten. Om hun plan tot diefstal uit te voeren, heb ben zij de huishoudster vastgegrepen en, toen zij bleef schreeuwen, is zij op het bed van den predikant gebonden. Inmiddels werd de woning doorzocht, waarbij slechts een horloge en een porlemonnaie, inhouden de acht gulden, werd gevonden. Op het ge schreeuw van de vrouw zijn voorbijgangers te hulp gesneld, waarna de mannen op de vlucht zijn geslagen. De politie heeft hen echter dadelijk achtervolgd en aangehou den. De officier van justitie had een gevange nisstraf van vier jaar met aftrek van pre ventieve hechtenis tegen elk der mannen geëischt. De rechtbank veroordeelde hen hedenochtend tot drie jaar gevangenis straf, zonder aftrek van preventieve hech tenis. WARDENIER VEROORDEELD. Opneming in Psychopateninrichting. De rechtbank te Zwolle heeft vanochtend den 23-jarigen „constructeur" Wardenier te Steenwijkerwold. die veertien dagen ge leden terecht heeft gestaan wegens diefstal van twee auto's te Zwolle, van een motor fiets te Deventer, en verduistering van een huurauto uit Assen, veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf, met bepaling dat verdachte zal worden opge nomen in de Wilhelminahoeve te Opende (Gr.), zoolang de vereeniging „Het Hooge Land" zulks noodig oordeelt en hij zich verder naar de aanwijzingen dier vereeni ging gedraagt. De eisch was een jaar gevangenisstraf ge weest, waarvan de helft voorwaardelijk, en drie jaar proeftijd, met plaatsing van ver dachte in de Wilhelminahoeve, onder toe zicht van de Vereeniging tot behartiging der belangen van zieoszieken. SPORT SCHERMEN KON. OFFICIERS SCHERMBOND. Korpswedstrijden op sabel. Hedenmorgen werd het 30ste wapen- feest van den Kon. Officiers Schermbond te Den Haag voortgezet met den korpswed strijd op sabel. Het resultaat werd: 1. Kon. Mil. Acad. 23 gew. partijen en 81 ontvangen trefers; 2. Kon. Marine 21, 72; 3. Krijgsschool 19 85; 4. Grenadiers en Ja gers 15 85; 5. 8ste Inf. Brig. 14 102; 6. Ge nie 12 109; 7. Luchtdoel Art. 5 129. WATERPOLO DE L .Z. C. GEHANDICAPT. Naar wij vernemen is het eerste zeven tal der Leidsche Zwemclub voor het a.s. seizoen danig gehandicapt. Niet minder dan vier spelers uit,het vorig seizoen zullen de L. Z. C.-kleuren n.l. niet meer verde digen. Claus de Reede heeft overschrij ving aangevraagd naar S. V. H., Ydens naar Poelmeer, Harry v. d, Reyden mag op doktersadvies niet spelen en Otje v. Leuven is naar Indië vertrokken. ZWEMMEN OLYMPISCH ZWEMFEEST VAN DE H. P. C. De Heemsteedsche zwem- en poloclub heeft een Olympisch zwemfeest georgani seerd, dat a.s. Zondag om 8 uur in het Sportfondsenbad wordt gehouden. Over de 200 deelnemers zullen op di verse banen elkaar bekampen. Van de dames noemen we Willy den Ouden, Riek Mastenbroek en Ninda Senff. Op de 100 Meter vrije slag komt nog uit Jopie Selbach, Annie Timmermans, e.a. Op de 200 Meter vrije slag komen o.a. de volgende cracks aan de start: Molenaar, Charité, van der Kuil en de recordhouder A. Sipkema. Bij de 200 Meter schoolslag starten Kor- pershoek, Smitshuizen van de A.Z., van Duin van Zian e.a. Op de 100 Meter rugslag komen uit Riek Mastenbroek, en Niinda Senff en bij de heeren Scheffer, van den Hoek, van der Meer. Op de estafette 10 x 33 1/3 Meter jongens komen vijf ploegen uit, te weten H.V.G.B. Haarlem, H.Z. en P.C., Dolfijn en H.P.C. Op de 3 x 08 1/3 Meter wisselslag esta fette dames komen 12 ploegen uit, o.a. R.D.Z., het IJ, O.D.Z., H.D.Z., H.Z. en P.C. én de Haarlemsche ploegen Zignea (of Haarlem), D.W.R. en H.P.C. Op het nummer 4 maal 100 Meter vrije slag estafette komen vijf ploegen aan de start n.l. Haarlem, Zian, D.W.R. en H.P.C. Ook de wereldreoordhoudster Tine Wag ner zal nog op de 100 Meter vrije slag uit komen. Op dit zwemfeest zullen dus nagenoeg alle a.s. candidaten voor de Olympiade van de partij zijn. WIELRENNEN HET BOULEVARD-CRITERIUM. Terstond nadat te 's-Gravenhage bekend was geworden, dat de wegwedstrijd Parijs Tours Zondag was gewonnen door den Belgische wielrenner Danneels, hebben de organisatoren van het op Zaterdag 6 Juni te Scheveningen te houden boulevard-cri terium zich met dezen renner in verbinding gesteld en het is gelukt, hem te engagee- ren. Het Italiaansche team staat thans ook vast. Deelgenomen zal worden door Bres- ciani, Rossi en Martini. Van de Denen Christensen en Gr. Han sen is bericht ontvangen, dat zij verhin derd zijn. Onderhandelingen worden nu ge voerd met de niet minder bekende De nen Damholt en Meyer Andersen. Het gerucht, dat de beide te Toulouse wonende Nederlandsche renners Albert en Anton van Schendel, die ons land voor de eerste maal in de Tour de France zullen vertegenwoordigen, niet te Scheveningen zullen starten, is uit de lucht gegrepen. Het parcours is gisteren officieel gecon troleerd namens de Nederlandsche Wiel- ren Unie door de heeren Hogenkamp, Vi- ruly, Boelaers, de Voogd en Schreinema- cher. Van het gemeentebestuur is toestemming verkregen, 24 toegangswegen tot het par cours af te sluiten. In totaal zullen 50 lo ketten worden ingericht op verschillende plaatsen, opdat de verkoop van toegangs bewijzen zoo snel mogelijk kan geschie den. LAATSTE BERICHTEN INDUSTRIE-FINANCIERING. Het wetsontwerp is hedenmiddag z.h.st. aangenomen. Tegen de communisten, de heeren Sneevliet (Rev. Soc.) en Vervoorn (Plattel.). BESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN. Benoeming inspecteur. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zak,n van 6 Mei 1936 is, met ingang van 18 Mei 1936 benoemd tot inspecteur voor de bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen, in vasten dienst, P. H. A. de Ridder, gepensionneerd luitenant-generaal. HANDELSREIZIGER DOOR AUTO GEDOOD Hedenmorgen heeft te Westerbork bij de splitsing van den weg naar Beilen en Z wiggeit e, juist buiten het dorp, een aan rijding met doodelijken afloop plaats ge had. Een handelsreiziger uit Groningen had zijn rijwiel tegen een der langs den weg staande boomen geplaatst en stond zelf midden op den weg te kijken naar een wegwijzer. Op het signaal van een per sonenauto, welke bestuurd werd door den heer M. uit Hoogeveen, maakte de han delsreiziger vrij baan, doch, terwijl nu de automobilist gas gaf, liep hij weer, alle aandacht op den wegwijzer gevestigd, terug naar den weg. Hij werd door de auto ge grepen en op slag gedood. Het slachtoffer is ongeveer 55 jaar oud. De naam van den man, die handelsreizi ger van beroep is en te Groningen woont in de Jozef Israëlsstraat, luidt vermoede lijk Seegers, hoewel hieromtrent geen ze kerheid bestaat. Het lijk van den man is naar het lijken huisje op de begraafplaats te Westerbork vervoerd. Het parket uit Assen stelt een onder zoek in. De auto is in beslag genomen. x STEEKPARTIJ TE DEN HAAG. Even voor 1 uur werd in den afgeloopen nacht op het Spui te 's-Gravenhage een haringventer, na een woordenwisseling met een onbekende vrouw door deze met een scherp voorwerp in het rechterdijbeen ge stoken. De getroffene, de 28-jarige A. B. D., wo nende in de Gerard Doustraat te 's-Graven hage, is door den G.G.D. naar het zieken huis Zuid wal overgebracht. Zijn toestand was hedenochtend redelijk. De politie heeft den geheelen ochtend naar de daderes gezocht, doch deze niet ge vonden. TWEE INBREKERS BETRAPT Moeilijke arrestatie van één hunner Vannacht bemerkten de gemeenteveld wachter en de nachtwaker te Hedel, dat zich in de omgeving van de R.K. Kerk aldaar, enkele personen op verdachte wijze ophielden. Zij stelden zich verdekt op en zagen, dat de mannen trachtten in te bre ken in een lunchroom. Toen deze een ruit hadden uitgesneden, grepen de veldwach ter en de nachtwaker, die inmiddels ook den rijksveldwachter hadden gewaar schuwd, in. Een der inbrekers werd gegre pen. Het bleek te zijn zekere van S. uit Den Bosch. De andere man, die een hond bij zich had, wilde per rijwiel ontvluchten en smeet, toen hij al te zeer in het nauw gedreven werd, de fiets voor de voeten van den gemeente-veldwachter, die hier over struikelde. De achtervolgde kreeg hierdoor de gelegenheid de fiets van een der veldwachters te grijpen en te ontko men. Zoqals later bleek nam hij de wijk over Engelen naar den Bosch. Telefonisch werd de Bossche politie gewaarschuwd, die zich bij de toegangswegen tot de stad op stelde. Bij de veemarkt werd de wielrijder met zijn hond opgemerkt en toen een agent van politie tot zijn aanhouding wilde over gaan, hitste de man zijn hond op, die den politieman naar de keel vloog. Deze trok toen zijn revolver om het dier van zich af te houden. De man trachtte intusschen er vandoor te gaan, waarop de agent waar schuwingsschoten loste, doch hieraan stoor de de vluchteling zich niet. De politieman zond hem toen een schot achterna, dat hem in het linkerachterbeen trof. De man bleek te zijn zekere J. N., eveneens uit den Bosch. Na op het politiebureau te zijn ver bonden, is de arrestant overgebracht naar het groot ziekengasthuis. NA TWEE JAAR GEVONDEN Door de recherche van het bureau P. Aertszstraat te Amsterdam, is een man in hechtenis genomen, die er van verdacht wordt in Februari 1934 een auto te heb ben gestolen. Aan de nasporingen van de politie heeft hij zich steeds weten te ont trokken tot de vorige week in de Marnix- straat een aanrijding plaats had. Hierdoor kwam aan het licht, dat de auto die het ongeluk veroorzaakt had, de de wagen was, welke twee jaar geleden spoorloos was verdwenen en zoo heeft men den vermoedelijken dader van dezen dief stal in handen gekregen. Boternoteering. De commissie-noteering voor Nederland sche boter is voor de week van 11 t.m. 16 Mei vastgesteld op 0.44 pér K.G. TELEGRAMMEN DE VRAGENLIJST. Te Berlijn overhandigd. BERLIJN, 7 Me. (A. N. P.). Het me morandum met de vragen der Britsche re geering is om 11.20 uur door den Brit- schen ambasadeur, Sir Eric Phipps, aan den Minister van Buitenlandsche Zaken von Neurath overhandigd. De tekst van het memorandum zal niet worden gepubli ceerd. WEDEROM 570 MILLÏOEN DOLLAR VOOR HET LEGER. WASHINGTON, 7 Mei (A. N. P.) Het Huis van Afgevaardigden heeft een rap port goedgekeurd aangaande een aanvul lende legerbegrooting tot een bedrag van 572.500.000 dollar. Dit ontwerp is met kleine wijzigingen terug gezonden naar den senaat. NOODWEER IN THURINGEN. GERA, 7 Mei. (A. N. P.). In Thurin- gen heeft een hevig noodweer gewoed, dat uitgebreide overstroomingen heeft ver oorzaakt, waardoor groote schade is aange richt en het verkeer gedeeltelijk stilge legd werd. Bij Muenschenberndorf is een jongen door het water medegesleurd en verdronken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Mei. Groentenvedling. Per 100 stuks: komkommers 2.809.10, bloemkool I f 3.409.90, bloemkool II 1.507.30, pieterselie f 1.101.70, prei 0.801.00, radijs f 0.501.10, kropsa lade 1 1.004.80, selderie 0.301.00, uien 4070 cent, wortelen 2.809.10, rabar ber 0.201.00, per 100 kg.: kroten, ge kookt 35, sni.iboonen 44, witloof f 6 14, peulen 2340, postelein 814, spinazie 35, tomaten A 4046, id. B. 50, id. C 32, idem CC 30, uien 3.00 4.30, wortelen 3.1015.70, andijvie 2—7. Melkveiling. Week van 10 tot 16 Mei consumptiemelk le klas 5.50, 2e klas 5.25, 3e klas 5.00, Industriemelk 3.80 4.00 per 100 liter. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Henderikus, z. van G. v. Gaaien en A. Brugge Willem, z. van P. Hartevelt en J. v. d. Blom. Gijsberta, d. van D. J. de Laaf en G. v. d. Broek Krijn, z. van J. Ravensbergen en M. J. v. d. Wijngaard Maria Cecilia, d. van W. Tromp en A. J. Dingboom Karei Joseph, z. van P. J. v. d. Veek en F. E. Tkaczik Elisabeth Johanna, d. van S. Kovacs en C. M. v. Zoen Maria Neeltje, d van G. v. 't Hoog en M. N. Domburg Henri Uouis, z. van J. D. Capel en C. H. v. Dam Ma ria Johanna Wilhelmina Theodora, d. van A. J. Montanus en M. J. W. T. de Groot Suze Maria, d. van H. C. Rietbergen en W. H. T. Mooij Jacobus Johannes, z. van P. J. Slewe en A. M. Remmerswaal. Ondertrouwd: N. Brand jm. 32 j. en R. Schouten jd. 30 j. W. F. Wijnnobel jm. 27 j. en D. J. v. d. Laaken jd. 23 j. Gehuwd: G. Freriks jm. en M. Lug- ters jd. W. Boudrij jm. en M. Loos jd. G. P. Broers jm. en M. J. Slingerland jd. C. Hendriks jm. en J. v. Polanen jd. K. v. Leeuwen jm. en J. Rietveld jd. H. J. v. d. Meij jm. en H. M. A. den Hollan der jd. H. Smit wedn. en C. J. Later- veer wede. S. v. het Velt wedn. en P. A. la Lau wede. A. J. J. Verwaijen jm. en C. S. J. Maas jd. K. Vijlbrief jm. en M. E. Henzen jd. P. M. v. Leeuwen jm. en J. Roman jd. P. v. Tol jm. en A. M. La ter- veer jd. Overleden: W. Aanhanen ongeh. m. 61 j. J. M. Verhoeven-v. Leeuwen vr. 61 j. N. K. A. Offenburg-Zwaan wede. 87 j. J. Meskers-v. d. Slot vr. 37 j. M. J. de Graaf dr. 27 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen UTRECHT, 6 Mei. Kalveren. Aange voerd 325 nuchtere kalveren, prijs f 2.50 4.00 per dier. Handel slecht. GOUDA, 7 Mei. Vee. Aangevoerd in to taal 2126 stuks, waarvan 42 slachtvarkens vette 1617 cent en Londensche 1415 cent per pond levend met 2 pet. korting, 427 magere varkens 1828, 1140 biggen 812, Geldersche biggen 1215, 12 runderen 110160, 278 nuchtere kalveren 35, 215 lammeren 58, 12 bokken en geiten 25. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 343 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 19—21, 2e kwal. 1718. Handel matig. Boter. Aanvoer 537 ponden. Goeboter 6570 cent en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. VEUR, 6 Mei. Groen ten veiling. Eng. komkommers le soort 68.50, 2e soort 4.6.50, 3e soort 3.4.50, Gele kom kommers le soort 78.60, 2e soort 4.— 7.3e soort 3.4.80. Kropsla le soort 1.803.50, 2e soort f 12.Stoofsla per 100 K.G. ƒ3.50—7.50, Peen ƒ9—14.60, Bloemkool 6—8.50, 2e soort ƒ3.5.—, uitschot 1.50—2.50, Tomaten midd. 24, gr. ronden 23, 2e soort 22, 3e soort 20, bonken ƒ21, Spinazie per 4 K.G. ƒ0.10 0.16, Andijvie per 100 11.80, Andijvie per K.G. 0.2—0.03, Postelein 8.50—12.50 Raapstelen 0.300.80, Rabarber per 100 bos 1.80—3.50, Radijs ƒ0.50—1.50, Prei ƒ0.50—2.—, Selderie ƒ0.60—1.50. VOORSCHOTEN, 6 Mei. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 2.50—3.00, eenden eieren 2.40 per 100 stuks; kippen 4080 cent en konijnen 0.151.10 per stuk. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 2.002.80, eendeneieren 2.102.40, en ganzeneieren 6.00 per 100 stuks; kippen 3060 cent, konijnen 6585 cent, hanen 70 cent en duiven 16 cent per stuk. VINKEVEEN, 6 Mei. Groentenveiling. Peulen 2646 cent per kg., bloemkool 2 12 cent per stuk, kropsla 1035 cent per 10 krop, aardbeien 27 cent per doosjt, ra barber 25 cent per bos, spinazie 24 cent en postelein 612 cent per kg. prei 34 cent per bos, radijs 610 cent per 10 bos. BOSKOOP, 6 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 812 cent, Hoover 1530 cent, Hadley 1530 cent, Claudius Pernet 1015 cent, Columbia 814 cent, Butterfly 1017 cent Mac Keiler 1015 cent, Mme Jules Bou- ché 815 cent, Rosalandia 1215 cent, Flo- rex 1832 cent, Wendland 27 cent, E. G. Hill 23 cent, Edith Helen 1525 cent, Aug. Noack 816 cent, Else Poulsen 3550 cent Gloria Mundi 4560 cent, Ingar Ohlson 4065 cent, Pechtold 4067 sent, Ellen Poulsen 2047 cent, Paul's Scarlet 3047 cent, Talisman 3047 cent, Permanent Wave 1525 cent, Rhododendron 3050 cent, Trollius 47 cent, Lathyrus 7—13 cent, Pyrethrum 16 cent, Violieren 812 cent, Anemonen 46 cent, Gerbera 1224 cent, Clematis Prins Hendrik 1.501.80, Clematis The President 1.00, Clematis l'Azurstem 1.50, Clematis le Coultre 1.70, Clematis per stuk 60 cent, Rhodo dendron per stuk 3046 cent, Hortensia per stuk 4065 cent. TER AAR, 6 Mei. Centrale Veiling. Spinazie per bak 814 cent, andijvie 14 18 cent, Slavellen 1018 cent, Peulen 25, snijboonen 6.006.20, postelein per kg. 58 cent, radijs f 0.801.50, ra barber 2.103.70, peen 311 cent. Prei 0.803.40, sla 1.003.00, bloemkool 4 14 cent, komkommers 710 cent, raap stelen 3070 cent, aardbeien per doosje 1626 cent. LOOSDUINEN, 6 Mei. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling wei-d van 107 aanvoerders verkocht om in de week van 11 tot 18 Mei dagelijks te leveren 26.000 liter melk. Prijs af boerderij 5.50, melk voor industrie f 4.104.20 per 100 liter.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3