BINNENLAND UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 6 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BUITENLflWDSCHE BERICHTEN NEGEN DOODEN BIJ EEN INSTORTING TE VERONA. In den afgeloopen nacht is te Verona een muur, die deel uitmaakte van de ruïne van het Romeinsche theater, ingestort en te rechtgekomen op het dak van een drie ver diepingen hoog huis. Ook dit huis werd volkomen vernield. Alle bewoners werden onder de puinhoopen bedolven. Het red dingswerk vond onder moeilijke omstandig heden plaats, doordat de lichtleidingen on klaar waren geraakt. Negen menschen zijn bij het ongeluk om het leven gekomen. De ramp is het gevoig van den aanhoudenden regenval der laatste dagen. DE ELECTRISCHE TREIN ANTWERPEN—BRUSSEL ONTSPOORD. Verscheidene licht gewonden. Gisteren, rond den middag, is een der electrische treinen van de lijn Antwerpen Brussel, op korten afstand van het station Vilvoorden, ontspoord. De trein reed met 'n snelheid van 105 K.M. in het uur. Alleen de laatste wagen sprong geheel uit de rails en botste tegen een der trolleymasten, waar door het onderste deel van den wagen ge deeltelijk werd ingedrukt. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van den be stuurder, die onmiddellijk remde, werd een ramp voorkomen. Slechts vier of vijf rei zigers werden door glasscherven licht ge wond. Een hunner, een Duitscher, moest door een dokter worden verzorgd. Tot laat in den middag ondervond het electrische treinverkeer tusschen Brussel en Antwer pen, tengevolge van dit ongeluk, heel wat vertraging. NOODLOTTIGE BRAND BIJ LOEBIN. Gistermorgen heeft een reusachtige brand gewoed in de stad Zamosc bij Loebin (Polen). Zeventig huizen en een oud syna gogegebouw werden door het vuur ver nield. Niet minder dan 300 personen heb ben brandwonden opgeloopen. Tien bewo ners werden ernstig gewond, terwijl men vreest, dat onder de puinhoopen verschei dene dooden zullen worden gevonden. Eerst tegen den avond was men den brand mees ter. KABELBAAN NAAR DEN TOP VAN DEN MATTERHORN. Werkzaamheden in den winter van 1937 gereed. Uit Milaan wordt bericht: De Matterhorn, die 71 jaar geleden voor het eerst door den mensoh werd overwon nen, zal nu worden veroverd door de machine. In den winter van 1937 zullen de toeristen per kabelbaan naar den top kun nen. Eenige jaren geleden kon men van Chatillon tot Valtournanche komen, en men moest dan verder klimmen tot Breuil. Sinds 1934 loopt er een autoweg naar Breuil, dat thans Cervinia heet, en waar een paar groote hotels zijn gebouwd. Het was niet gemakkelijk de stalen kabels, die 2600 meter zijn en die 68 ton wegen, naar Cervinia te krijgen. Thans zijn zij al gespannen. De eerste spanning gaat van Cervinia naar Maison Plain, een afstand van 1300 Meter, over een hoogteverschil van 600 meter. De wagens, die 37 personen zullen kunnen be vatten, zullen over dezen afstand 7 minu ten doen. De tweede spanning, welke dezen zomer gereed zal komen, gaat tot den Theodule-pas, bijna 4000 meter hoog. Dit beteekent een overbrugging over een af stand van 6 kilometer. De langste en de hoogstgelegen spanning ter wereld. De der de en laatste spanning reikt tot Zermatt op Zwitsersch grondgebied. „Alg. Handelsblad1" BLIJFT NEDERLAND IN DEN VOLKENBOND? De a.s. besprekingen te Genève. Met betrekking tot de as. Zaterdag te Genève aanvangende bespreking der Mi nisters van Buitenlandsche Zaken van de Scandinavische Landen en Finland, zoo mede van Nederland meent men te weten, dat een der belangrijkste kwesties, welke aan de orde zullen komen zal zijn of deze landen lid van den Volkenbond zullen blij ven of er uit zullen treden. In aansluiting op bovenstaand bericht wordt van bevoegde zijde aan het A.NP. opgemerkt, dat, waar het in het voornemen ligt de geheele internationale situatie onder de oogen te zien, welke door de jongste ontwikkeling der gebeurtenissen met be trekking tot den Volkenbond is geschapen, een bespreking daarvan uiteraard niet af gescheiden kan worden gedacht van een be handeling van de vraag of voortzetting van het Volkenbondslidmaatschap voor de be trokken staten al dan niet wenschelijk is. DE WEG KATWIJK—NOORDWUK— AERDENHOUT. Door de K. N. A. C. is aan de beheerders van den weg KatwijkNoordwijkAer- denhout (Heemstede) verzocht in het be lang van de veiligheid van het verkeer te bevorderen, dat in een aantal daarvoor in aanmerking komende gedeeltelijk onover-, zichtelijke bochten asverkeersstrepen wor den aangebracht, waardoor aan het ver keer een betere geleiding wordt gegeven. TWEEDE KAMER Maatschappij voor industrie-financiering In de vergadering van gisteren was aan de orde het trekken der afdeelingen. De Kamer gaat daarna in afdeelingsver- gaderingen voor het kiezen van voorzit ters en onder-voorzitters der afdeelingen. De openbare vergadering wordt daartoe geschorst. Na heropening der vergadering worden de wetsontwerpen: Wijziging en aanvul ling van de Nijverheids-onderwijswet; wij ziging van "de wet openbare vervoermidde len; herziening der voorschriften nopens de toelating om kosteloos te procedeeren zonder debat en z. h. st. aangenomen. De vacatuur-Feber De commissie voor de begrootingen van Ned.-Indië, Suriname en Curasao en hoofd stuk 13 der rijksbegrooting voor 1936, de vaste commissie voor openbare werken, verkeers- en waterstaatsaangelegenheden en de commissie voor de rijksuitgaven zijn door het ontslag als lid der Kamer van aen heer Feber onvoltallig geworden. In diens plaats heeft de voorzitter be noemd tot lid: van de vaste commissie voor Indische zaken en van de commissie voor de begrootingen van Ned.-Indië, Su riname en Curasao en hoofdstuk 13 der rijksbegrooting voor 1936: den heer Van Poll; van de de vaste commissie voor openbare werken, verkeers- en water staats-aangelegenheden den heer Van Koeverden en van de commissie voor de rijks-uitgaven den heA* Droesen. Na behandeling van enkele andere voor stellen ia aan de orde het wetsontwerp tot oprichting van een N.V. Maatschappij voor Industrie-financiering. De heer Westerman (Nat. Herstel) zegt, dat tegen het beginsel der industria- liseering niemand in en buiten de Kamer bezwaar heeft. De overheid moet haar or denende en beschermende hand uitste ken. Maar de minister ziet het probleem der industrialisatie te beperkt. Er worden ook te veel knievallen gedaan voor de oude liberale economie, De minister stelt voorts de rentabiliteits-eischen al te zeer op den voorgrond. De onzekerheid omtrent het buitenland maakt elke berekening onmo gelijk. Zonder handelspolitieke bescher ming is geen industrie meer bestaanbaar. Dit geldt in het algemeen zoowel voor de groot- als de klein-industrie. Dit wetsontwerp brengt in den toestand onzer industrie geen grondige verandering Het is te vergelijken met het mikken met een kiezelsteen op een olifant. Men wil met het wetsontwerp den ondernemersgeest niet aantasten, doch tevens moet de beste ding der nationale koopkracht in bepaal de bedding worden geleid. Spr. waarschuwt den minister, dat hij er op deze wijze niet zal komen. De heer Van den Tempel (S.D.) herinnert er in de eerste plaats aan, wat vroeger reeds in deze Kamer is gesproken ovei de oprichting van industriebanken. Het nieuwe kabinet-Colijn nu is gekomen met dit wetsontwerp. Hulp wordt gezocht bij regionale industriebanken. Daartegen over maakt de oprichting van een centrale industriebank deel uit van het Plan van den Arbeid. Ook spr. constateert dat we hier stuiten op de oude liberaal-economische politiek. De belangen van de bevolking kunnen niet worden toevertrouwd aan bepaalde particulieren. Waar deze minister een in dustrie-financier inksbank als een noodza- lijk kwaad schijnt te beschouwen, zou eenig meer radicalisme dezen jongen be windsman niet ontsieren. Door rigoureuse handhaving der bepalingen zou bovendien ook van het nu vastgestelde niet veel te rechtkomen. Sommigen zien er een ver zwakking in van onze handelspositie je gens het buitenland. De industrie-finan ciering moet juist den uitvoer stimuleeren Spr. zegt, dat het ontwerp een bureau cratisch en oorsprong verraadt. Er is teveel verband gezocht met de departementale machine. Spr. acht zijn bezwaren door de instel ling van een raad van advies niet onder vangen. In den raad van bestuur behoor de het arbeiderselement vertegenwoordigd te zijn. De heer Vervoorn (Plattel.) ziet in dit wetsontwerp een stap op den verkeer den weg, het zal den uitvoer van indus trie- en landbouwproducten belemmeren. Ook is er geen vermindering van werk loosheid te verwachten door de oprichting van eenige fabrieken. De schade voor het bedrijfsleven zal grooter zijn dan het voor deel. Er is geen behoefte aan uitbreiding der industrie: vele fabrieken zijn gesloten of werken slechts enkele dagen. Waarom de eene fabriek wel, de andere niet gehol pen? Herhaaldelijk vroeg de Leerdam om hulp, doch ze kon die niet krijgen. Minister Gelissen: Er is hulp aange boden. De heer Vervoorn verzoekt nadere inlichtingen. De oprichting van nieuwe fabrieken kan men gerust aan het particlier initiatief overlaten. Land- en tuinbouw, handel en verkeer hebben veeleer verderen steun noodig. Spr. critiseert tenslotte den vormeener naamlooze vennootschap. De heer Schilthuis (V.D.) zegt, dat als we naar een nieuwe periode toegingen, er aan hulp der regeering geen behoefte zou zijn. Doch-de verandering in de in ternationale taakverdeeling zal vermoede lijk blijvend zijn. Spr. ziet het ontwerp als een tegemoetkoming aan een perma nente verandering. Spreker waarschuwt, dat de uitvoer op peil moet warden gehouden en dat dus niet door industrialisatie de invoer belem merd moet worden. De directeur van de te vormen naamlooze vennootschap moet iemand zijn, bekend met de practijk van het bedrijfsleven. De vergadering wordt te 5.15 uur ver daagd tot hedenmiddag één uur. EEN KATHOLIEK MEISJESLYCEUM TE HAARLEM. Belangrijke mededeelingen voor de ouders. Op 1 September e.k. zal begonnen wor den met de omzetting van het R.-K. Gym nasium „Sancta Maria", Dreef 22, in een Meisjeslyceum. Dit luoeum zal omvatten: een gemeenschappelijken onderbouw van twee jaar (kl. 1 en 2) met Latijn voor al len; een gymnasium-afdeeling (ld. in, IV, V en VI); een afdeeling Middelbare Meisjesschool of H. B. S. met meisjesprogramma (kl. 3, 4 en 5). Gymnasium en M. M. S. zullen afgeslo ten worden door een eindexamen met wet telijk erkend einddiploma. Daar de omzetting geleidelijk geschiedt, zy begint bij de le klas zal het Ly ceum uiterlijk op 1 September 1938 ook de drie laagste klassen der M. M. S. in zich opgenomen hebben (de 2 hoogste klassen zijn reeds ondergebracht op Dreef 22). De aanmelding van nieuwe leerlingen voor de 1ste klas van gymnasium en M. M. S. moet dus voortaan ook dit jaar geschieden bij de Rectrix van „Sancta Ma ria", Dreef 22. Dit jaar heeft de inschrijving plaats op 14, 15, 16 en 18 Mei van 24 n.m. Ouders en voogden worden verzocht, persoonlijk hun dochtertje te komen aanmelden. Het toelatingsexamen is op 18 en 19 Juni. Daar deze gecombineerde onderdijsin- richting evenals M. M. S. en Gymnasium afzonderlijk reeds resp. gedurende 10 en 5 jaar deden - nder subsidie moeten werken, zal het schoolgeld voor leerlin gen uit Haarlem niet dalen beneden 100 en stijgen volgens de schoolgeldregeling der gemeente Haarlem; voor leerlingen uit de buitengemeenten zal het bepaald wor den in overleg met de betreffende ge meente. Aan de ULO-afdeeling van de Maria- school in de Koningstraat zal tegelijkertijd uitbreiding gegeven worden. Daar zal nJL voortaan gelegenheid zijn, het B-diploma wiskunde-dichting te behalen. De candida- ten van dezen zomer kunnen onmiddellijk na hun examen voor deze richting worden opgeleid, voor het volgend jaar. „Tijd". ST. JOSEPSGEZELLENVEREENIGING TE HAARLEM. Herdenking van het 25-jarig bestaan. De St. Josephsgezellenvereeniging Haar lem herdacht Zondag haar 25-jarig be staan. Dit feit is op plechtige wijze ge vierd met een triduum, dat begon op Woensdag 23 April en Zondag 26 April eindigde met een algemeene H. Communie. Zondag was het de eigenlijke feestdag. Praeses van der Hoeven droeg in de kerk van de H. H. Elisabeth en Barbara een plechtige Hoogmis op uit dankbaarheid. Hij werd daarbij geassisteerd door den eerw. heer Roosen van het theologicum van Warmond, oud-senior der gezellen, als diaken en kapelaan van Houten als sub diaken. Ceremoniarius was kapelaan E. Determeyer van de kathedrale kerk. De lagere assistenties werden door gezellen vervuld, terwijl de schola cantorum den zang verzorgde. Praeses van der Hoeven sprak de jongens tijdens de H. Mis toe. Het jubileerende bestuur recipieerde daarna Zondagmiddag in de zaal van het Gezellenhuis aan de Jansstraat. Vooral veel oud-gezellen kwamen hun gelukwen- schen aanbieden. Verder werden opge merkt de centraal-praeses, rector Mol, uit Den Haag; wethouder van Liemt; pater Smits O. F. M. namens het St. Franciscus Liefdewerk; de besturen van afdeelingen uit den omtrek. Des avonds had een feest avond voor genoodigden, donateurs en ge zellen plaats. „Msbd." JHR. DR. J. N. VAN DER DOES IN ARNHEM AANGEKOMEN. Begroeting op het station. Hedenmorgen is jhr. dr. J. N. van der Does, een der doktoren van de Nederland- sche Roode Kruis ambulance uit Abessy- nië in Arnhem teruggekeerd. Op en nabij het Arnhemsche station was veel belangstelling. Dr. van der Does werd op het perron verwelkomd door de trans portcolonne van de afdeeling Arnhem en omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis, waarvan hij de leider is, het bestuur dezer afdeeling, bestuur en leden van de Arnhemsche reddingsbrigade, bestuur' en leden van den geneeskundigen kring en een groot aantal vrienden en belangstellen den. Hem werden eenige bloemstukken aangeboden. Een van de eersten, die dr. van der Does begroette, was dr. A. van Schelven, die reeds eerder uit Abes3ynië terugkeerde. Na de ontvangst op het station begaf dr. van der Does zich naar zijn woning te Arn hem, waar vele bloemstukken als wel komstgroet stonden opgesteld. GIFT VAN H. M. DE KONINGIN. H. M. de Koningin zond aan het hoofd bestuur van het Centraal Genootschap voor Kindèrherstellings- en vacantie-kolo- nies na ontvangst van het jaarverslag over 1935 een belangrijke gift, die met groote dank aanvaard werd. DE UTRECHTSCHE LUSTRUM FEESTEN. Herdenkingspostzegels van Pyke Koch. Ter gelegenheid van de feesten ter eere van het 300-jarig bestaan van de Utrecht- sche Hoogeschool zullen de Nederlandsche Posterijen herdenkingspostzegels uitge ven. Er zullen twee postzegels verschijnen, één van 6 cent en één van 12 1/2 cent. De geldigheidsduur is van 15 Mei as. tot 31 December 1936. Ze zullen zonder bijslag verkocht worden. In afwijking van de gewone postzegels worden deze driéhoekig. Ze zijn ontwor pen door den Utrechtschen schilder Pyke Kooh. Op het zegel van 6 cent, dat rood bruin is, ziet men Pallas Athene. Aan de opstaande zijden van den driehoek staan de woorden Academia Traiectina en verder ziet men de cijfers 16361936, 6 ct., en het woord Nederland. Op het zegel van 12 1/2 cent, dat in ver band met de internationale bepalingen don ker blauw is, ziet men het portret van Gisbertus Voetius, 15881676. Verder staan dezelfde aaduidingen op het zegel, dat in roto-gravure gedrukt is. Dit zyn twee zéér bijzondere zegels en na de uitnemend gegraveerde Zomerpost- zegels, zullen deze twee kunstwerken ze ker de aandacht trekken. Men kent Pyke Koch als een zeer mini- tieus schilder. Voor deze zegels heeft hij twee kleine schilderijen gemaakt van Pal- las Athene en Voetuis. De laatste beelte nis heeft hij geschilderd in de Senaatska mer van de Utrechtsche Universiteit, de eerste is een grisaille. Beide zijn zeer goede zegels en door de reproductiemethode zijn de fijne nuances bewaard gebleven. De gehelmde kop van Pallas Athene komt tegen het forsche ach terstuk uitstekend uit. Voetius ziet men met het kalotje en de witte bef. Het gelaat is prachtig geschil derd, vol leven en het is goed gevonden om de bef het einde van de buste te laten vormen. De kleur van beide zegels is, als gewoon lijk weer buitengewoon mooi. Nogmaals: twee zeer gelukkige zegels. „Vad." UIT DE SIGARENINDUSTRIE. Commissie van advies in zake het tegengaan der mechanisatie. In haar memorie van antwoord op het voorloopig verslag over het wetsontwerp, houdende tijdelijke maatregelen betreffen de de mechanisatie in de si garenindustrie deelt de regeering mede, dat toch de be drijf s raad noch de nijverheidsraad haar de aangewezen instantie vorkomt om op te treden als adviseerend college bij de uit voering der betreffende wet. De regeering stelt zich echter voor, een commissie van deskundigen in te stellen, welke haar bij de uitvoering der wet van advies zal die nen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Speldjesdag. De opbrengst van de gisteren in onze gemeente gehouden speld jesdag ten bate van den Chr. Nat. Werk mansbond bedraagt 122.46. Het nieuwe terrein van de A.V. „Alphen". Zooals destijds reeds medegedeeld zal de A.V. „Alphen" wat terrein betreft dit jaar gaan verhuizen van de van Boetse- laerstraat naar den Buitenweg achter het in aanleg zijnde boschpark. Thans kunnen wij berichten, dat de koop van het benoo- digde stuk weiland vorige week definitief is gesloten. Hedenmorgen is men met de grondwerkzaamheden van het hoofdterrein begonnen en hoopt men dit in 34 weken gereed te hebben, waarna met het bij ter rein kan worden begonnen. Beide terrei nen moeten geheel geëgaliseerd worden, terwijl het hoofdterrein gedeeltelijk van draineeringsbuizen wordt voorzien. Op het hoofdterrein zullen tevens een tribune en een clubgebouw gebouwd worden. Daar met de aankoop van 't terrein en de onge twijfeld vele werkzaamheden aan beide terreinen een groote som geld gemoeid is, heeft het Alphen-bestuur voor wat betreft de gebouwen de begrooting nog niet ge heel sluitend kunnen maken, men hoopt evenwél door het organiseer en van een groote verloting ook deze moeilijkheid te overwinnen. Beide terreinen zullen het a.s. seizoen in gebruik' worden genomen en men hoopt op een Zaterdagmiddag in Septem ber met een „groote" wedstrijd de terrei nen officieel in gebruik te nemen. T.z.t. komen wij hierop nog wel terug. HAZERSWOUDE. Emmabloem-collecte. De opbrengst van de Emmabloed-collecte bedroeg op het Dorp 136 en aan den Rijndijk 50.811/2, in totaal dus 187.22 1/2. Geboren: Margje Jacoba d. v. A. Ver kerk en J. C. v. Gorkum. Johannes Thomas z. v. H. van Vliet en E. M. Lelie veld. Petrus Johannes z. v. C. G. de Groot en C. M. van den Akker. Pie- ter Cornells z. v. D. J. Hoogerdyk en G. Verweij. Martinus Johannes z. v. C. P. Schouten en H. M. Fase. Ondertrouw dl D. van den Bosch 25 j. en M. van den Bosch 22 j. Gehuwd: Th. F. Meeskens 22 j. en A. Th. J. van Heijningen 21 j. J. Spring in 't Veld 34 j. en G. M. van den Berg 24 j. C. Rijlaarsdam 21 j. en P. A. de Wit 27 j. Overleden: J. van der Poel geh. met A. B. Verkleij, 71 j. J. den Blanken geh. met A. P. Straathof 66 j. L. J. Wind- horst geh. met M. F. Klein 70 j. BODEGRAVEN. Geboren: Pieter z. v. J. M. Rijlaars dam en A. Breedijk. Agatha Hendrika Maria cfc v. J. Heemskerk en H. G. van den Hoven. Cornells z. v. C. de Jong en N. C. Verburg. Annie Christina d. v. W. van Dam en M. C. van Dam. Gijsbert Jan z. v. A. Blok en A. Uithol. Overleden: C. van den Berg 10 j. (te Woerden). A. M. de Zoete 80 j. Ondertrouwd: H. P. Ravestein 33 j. en J. M. Vonk 21 j. H. J. de Hoog 25 j. en A. Vink 25 j. C. Storm 29 j. en A. van der Panne 19 j. Getrouwd: T. W. de Vaal 30 j. en H. Lakerveld 28 j. W. F. Klein 26 j. en C. M. G. Couperus 26 j. Gevestigd: D. van Rijswijk, dienst bode, van Leiden. M. Jansen, onderwij zeres, van Baarn. C. van Leeuwen, boe renknecht, van Reeuwijk. K. van der Most, dienstbode, van Oudenhoorn. I. J. W. Opstelten en gezin, waker, van Reeu wijk. J. van den Berg, z.b. van Rot terdam. Th. H. Korse, z.b. van Maos- tricht. G. Oosterbeek, bakker, van Driebergen-Rijsenburg. E. C. van Delft, z.b. van Katwijk. W. P. Hoogenboom en gezin, veehouder, van Polsbroek. W. Oosteroh, b.b., van Zwammerdam. A. Kortenhoeven en echtgenoote, kaashande laar, van Woerden. Vertrokken: J. G. Kuipers, boek houder, naar Gouda. A. Hogendoorn, controleur, naar Zwammerdam. P. Brand en echtgenoote, z.b., naar Giessen- dam. Th. M. A. Korse, z.b., naar Oir- schot. A. S. Compier, kruideniersbedien de en gezin, naar Reeuwijk. C. van Dijk, en echtgenoote, veehouder, naar Nieuw koop. A. H. Andeweg, controleur, naar Zevenaar. NIEUWKOOP. HUWELIJK VAN DEN BURGEMEESTER Heden werd te Best (N.-Br.) het ker kelijk huwelijk voltrokken tusschen de Burgemeester dezer gemeente, de Edel- achtb. heer P. M. M. van der Weijden en mejuffrouw C. J. C. M. de Wert. De huwe lijksmis werd met assistentie opgedragen door den Z.eerw. heer H. P. A. van Dijk, Pastoor te Haarlem, die ook de toespraak hield. De belangstelling was zeer groot; ook uit Nieuwkoop had men zich niet on betuigd gelaten. Tal van kaartjes en tele grammen kwamen binnen, terwijl ook de ambtenaren, die dagelijks met den Burge meester in aanraking komen, met hun echtgenooten de H. Mis bijwoonden en daarna ter receptie gingen om het jonge paar hun gelukwenschen aan te bieden. Watersport. Tegelijk dat onze riet velden zich gaan voorzien van hun voor- jaarstooi en ook de plassen hun aantrekke lijkheid aan het herkrijgen gaan, maakt onze actieve watersportvereeniging „Noord Zuid" zich gereed voor haar spel met het organiseeren van een eersten wedstrijd. Als No. 1 van het programma zal op Zondag aa. te 2 uur geopend worden een behendigheidswedstrijd voor motorbooten. Een attractie, welke het publiek reeds eer der in hooge mate wist te waardeeren. Men zal kunnen we ij veren in het ringsteken, vervolgens in het balvaren en ten slotte een knobbelrit. ZEVENHOVEN. Auto door een brug gezakt Bij het vervoeren van puin van de R.K. kerk zak te de auto van den exporteur Sp. door de noodbrug. De auto kantelde op de eene zij de en het puin viel er zoodoende geheel uit. De chauffeur kwam er zonder letsel af. Alleen een nat pak. Met een kraan wa gen werd de auto uit het water gehaald en ook het puin moest worden opgevischt we gens de scheepsbelemmering. Ondertrouwd: Gijsb. v. Tol en M. Bouwhuis J. Koeleman en M. C. Mol. Getrouwd: M. J. v. Mastwijk en E. A. M. Straathof. ZOETERWOUDE (Dorp). Verloting. Het Werkloozen-comité" maakt bekend, dat de verloting der werk- loozenloten zal plaats hebben 7 Mei 8 uur n.m. in het Gezellenhuis. Wij hopen, dat, als er nog loten zijn, een ieder nog een paar loten zal koopen, De prijs is slechts 10 cent. Hetgeen verloot zal worden, is door de werkloozen dezen winter gezaagd, zooals lampen, kooien enz. Het Comité hoopt, dat allen zullen medewerken om het in zijn moeilijk werk te steunen. De verlo ting is voor ieder toegankelijk.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7