BINNENLAND UIT DE OMGEVING DINSDAG 5 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. JEUGDWERKKAMP TE OOSTELBEERS. Bisschop en Minister bij de opening". Gistermorgen had de officieele opening plaats van het jeugdwerkkamp „Baast" op het landgoed „de Baast", eigendom van den burgemeester van Noordwijk, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel, dat gelegen is in de nabijheid van Oirschot, langs het Wilhelm inakan aal. Te kwart over tien arriveerde Z. H. Exc. Mgr. Diepen, Bisschop van 's-Hertogen- bosch, die in de eenvoudige maar devote kampkapel .een plechtige H. Mis opdroeg. Z. H. Exc. schreeo vervolgens in vol ornaat naar de recreatie-zaal, waar de kruizen- zegening plaats nad. Daarna zegende Z. H. Exc. de verschillende gebouwen in. De grijze Kerkvorst hield daarna een opwek kende rede, waarin hij allen aanspoorde het mooie werk der jeugdwerkloosheidsbe- strijding te steunen en de jongens tot moed en volharding aanspoorde. Te omstreeks twaalf uur arriveerde de minister van Sociale Zaken mr, M. Slin- genberg, die het werkkamp officieel zou openen. In de recreatiezaal werden de mi nister en de andere aanwezigen welkom ge- heeten door oen heer A. F. van Rijen, voor zitter van de Diocesane Werkliedenbond uit den Bosch, namens de commissie van de cultureele werkloozenzorg in het bisdom den Bosch, waarna minister Slingenberg een openingsrede hield, waarin hij het werkloosheidsvraagstuk, vooral dat van de jeugd naar voren bracht. Hij deed vooral uitkomen, dat het volk de regeering moet steunen en niet alles aan de overheid moet overlaten. Van dezen steun had hij hier een gelukkig voorbeeld. Na den Minister voerde het woord de heeren Veldman, vertegenwoordiger van het R. K. Werkliedenverbond, die een re sume gaf van hetgeen dit verbond op het gebied van jeugdwerkloozenzorg tot stand heeft gebracht. De provinciaal overste van de Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes, die de dagelijksche leiding hebben, bracht daarna dank voor den steun, die zijn con gregatie mocht ontvangen. Mgr. Frencken, voorzitter van de R. K. Commissie voor werkloozenzorg, voerde hierna nog het woord, waarna de heer Vlam, lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant, het woord voerde namens den commissaris van H. M. de Koningin in Noord-Brabant, die tot zijn spijt verhinderd was. Ten slotte heeft een van de kampbewo ners namens alle bewoners van het kamp een dankwoord gesproken. Nadat de heer van Rijen nog een slot woord had gesproken heeft de Minister de symbolische handeling, het hijschen van de Nederlandsche driekleur op het kamp plein verricht. Na het zingen van het „Wien Neerland's bloed' werd een rondgang over het terrein gemaakt, waarbij de verschil lende gebouwen bezichtigd werden. Hierna vereenigden allen zich op het landgoed „de Baast" aan een lunch. TILBURGSCH BORGSTELLINGSFONDS VOOR DEN MIDDENSTAND. Bij akte van 30 April 1.1. verleden voor notaris L. B. M. Goijaerts te Tilburg werd door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Tilburg e.o. in het leven ge roepen eene stichting „Stichting Borgstel lingsfonds voor Tilburg en Omstreken". De Kamer van Koophandel werd tot deze daad aangespoord door het rapport door eene in October 1935 door haar inge stelde studiecommissie. Intusschen heeft de oprichting van deze stichting voorloopig geen andere dan een propagandistische beteeken is en met name zal de stichting eerst ter verwezenlijking van haar doel werkzaam kunnen zijn, na dat de daarvoor benoodigde financieele grondslag zal zijn belegd. Het ligt n.l. in de bedoeling der Kamer samenwerking te zoeken met de gemeente Tiiburg en de andere gemeenten van het ressort der Kamer en van de van die zijde ontvangen belangstelling zich uitend in geldelijken steun zal het mede afhangen, of de stichting met een redelijke kans op succes haar werkzaamheden zal kunnen aanvangen. Een tweede voorwaarde voor dit laatste zal zijn het vinden van de credietverlee- nende instantie, welke de directe geld schieter zal zijn en ten behoeve van welke het fonds zich tot borg stelt. Het Tilburgsche borgstellingsfonds staat wat dit punt betreft ten achter bij het op instigatie der Leidsche Kamer van Koop handel opgericht fonds, dat zich bij zijn oprichting direct van de hulp der te Lei den reeds jaren bestaande Gemeentelijke Hulpbank verzekerd wist. De bovenvermelde commissie adviseert de Kamer van Koophandel dan ook de op richting van een hulpbank volgens het Leidsche voorbeeld te propageeren, meent echter, dat die oprichting om financieele redenen niet door de Kamer zelf kan worden ondexmomen, doch veeleer aan dé gemeente Tilburg in overweging moet worden gegeven, dit nog temeer waar die bank het verstrekken van productieve cre- dieten zou kunnen combineeren met de voorziening in de te Tilburg eveneens be staande behoefte aan een mogelijkheid om zonder al te onereuze voorwaarden voor consumptieve doeleinden crediet te ver krijgen, een behoefte welker bevrediging naar het oordeel der Commissie niet tot het werkterrein der'Kamers van Koophan del, wel echter tot dat der gemeenten kan worden gerekend. Bovenstaand verslag is ontleend aan de „Maasbode", 't Is onjuist, dat er in Leiden een zakelijke relatie bestaat tusschen Borgstellingsfonds en Gemeentelijke Hulp bank. Persoonlijke relatie bestaat er wel in dien zin, dat het Borgstellingsfonds kan profiteeren van de kennis en ervaring, die de Directeur van dp Gemeentelijke Hulp bank bezit. INTERNATIONALE KATHOLIEKE RADIO-OMROEP. Heden is te Praag het Tweede Inter nationale Congres van Katholieke Radio- vereenigingèn geopend, dat deze week ver schillende kwesties zal bespreken, welke van belang zijn voor den omroep ten dien ste van de kerk. Het congres zal worden gepresideerd door Mgr. Marschall. Van de referaten, die zullen worden be handeld, noemen wij dat van den weleerw. pater Dito, van den K.R.O. te Amsterdam, die zal spreken over: De Katholieken en het Vraagstuk van de Radio. Men seint ons uit Praag: In aanwezigheid van de afgevaardigden van 13 staten is het internationaal katho liek congres voor radiophonie geopend. De directeur van het radiostation van het vaticaan overhandigde een schrijven van den kardinaal-staatssecretaris Pacelli, waar in deze wees op de groote waarde van de radiophonie in den laatsen tijd. De Paus gaf alle deelnemers aan het congres zijn zegen. DE ONTSLAGNEMING DOOR DEN HEER FEBER ALS KAMERLID. Naar aanleiding van beschouwingen in verschillende dagbladen in verband met de ontslagneming door den heer Feber als lid van de Tweede Kamer, heeft de Haag- sche R.-K. Raadsfractie in een verkla ring het juiste verloop dezer zaak uiteen gezet. By de wethoudersbenoeming in Septem ber 1933 heeft de heer Feber de verklaring afgelegd, dat hij de beide functies, wethou der en Kamerlid, slechts zou blijven ver vullen tot aan de gemeenteraadsverkiezin gen in 1935 en dan zou beslissen, aan welke functie hij de voorkeur gaf. Toen heeft de heer Feber het wethou derschap gekozen, doch verzocht aan de fractie Kamerlid te mogen blijven tot na de behandeling in de Kamer van de Indi- sohe begrooting 1936. De Fractie vereenig- de zich hiermede en de zaak zou verder als afgehandeld te beschouwen zijn geweest, indien niet van andere zijde, zoowel op den heer Feber, als op de fractie, aan drang zou zijn uitgeoefend om den heer Feber van zijn belofte te ontslaan. De heer Feber heeft daarop verzocht hem van de overeenkomst te ontslaan, sub sidiair om Kamerlid te mogen blijven tot den aanvang van het zomerreces. Na uitvoerige besprekingen heeft de fractie vervolgens met één stem vóór ver worpen een voorstel om den heer Feber te machtigen, aan te blijven tot aan de Ka- merverkiezinge. Over een voorstel, hem te doen aanblijven tot het zomerreces, staakten de stemmen, tweemaal; zoodat het als verworpen werd beschouwd. Ten slotte werd aangenomen een voor stel, om aan den heer Feber opnieuw de keus tusschen beide functies te laten, waarna de heer Feber na rijp beraad me dedeelde, wethouder te willen blijven en zijn ontslag als Kamerlid indiende. De fractie werd bij het nemen van haar besuissingen onder meer geleid door over wegingen, dat het wethouderschap van een groote gemeente den geheelen persoon vraagt; dat zonder de verklaring in 1935 van den heer Feber hij toen niet tot wet houder zou zijn benoemd en dat de frac tie zich verplicht acht een verlenging te voorkomen van een ongewenschten toe stand, welke haar reeds veel te lang voor komt. DE GRAAL TE BERLIJN. Onder groote belangstelling Zondag het spel „Kreuzchor" opgevoerd. In het Ufa-Palast am Zoo te Berlijn werd Zondagmiddag voor een vol huis door de Berlijnsche afdeeling van De Graal het „Kreuzchor" opgevoerd. Dit spel is een bewerking van de hoofd stukken uit de „Imitatio Christi", welke handelen over „den koninklijken weg des kruises", welke tekst ook gediend heeft als stof voor 't „Paaschkruis", dat in 1931 door De Graal in het Olympisch Stadion te Am sterdam werd opgevoerd. Regie en cos- tuums werden door De Graal zelf verzorgd, evenals de bewerking der Gregoriaansche koralen. De muzikale compositie en de lei ding van 't koor waren in handen van Fritz Stummel, terwijl de organist van het Ufa Palast, Erwin Cristoph, op het orgel van het theater de uitvoering muzikaal steunde. Het spel werd gespeeld door 250 leden van De Graal met eenige medewerksters uit kunstenaarskringen. De tweede scène werd geheel door studenten, leden van de Ber lijnsche Graal, bezet. Van de onlangs met goedkeuring van Kardinaal Bertram te Breslau opgerichte Graal-afdeeling namen eenige leden actief aan het spel deel. Op den tekst der „Imitatio" was door De Graal een spel gebouwd, waarin een ruim gebruik werd gemaakt van de artistieke uitdrukkingsmiddelen dans, zang, spreek koor en muziek. Naast een getuigenis van eigen gezindheid was het een direct appèl aan het publiek. Van de zijde dei Berlijnsche Katholieken bestond veel belangstelling voor deze zeld zame gebeurtenis. Aanwezig waren de bis schop van Berlijn, mgr. dr. C. Graf von Preysing Lichtenegg, mgr. dr. P. Steinmann, protonotarius apostolicus, mgr. Colli, audi teur van de Nuntiatuur, graaf van Boetze- laar, de echtgenoot van Minister Eltz von Ruebenach, de Ministrialrat van het Ar- beidsministerie, Graf zu Trautmannsdorf, mevr. Hessbergei. presidente van den Duit- schen R. K. Vrouwenbond, de kanunniken mgr. Lichtenberg en mgr. Weber en de re gent van het seminarie mgr. Piossek. „Tijd" DIOC. R. K. VROUWENBOND. Jaarvergadering te Haarlem. Gisteren werd in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem de jaarvergadering gehouden van den Diocesanen R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem, welke zich in een buitengewoon groote belangstelling van de afdeelingen mocht verheugen. De presidente, mej. T. Post, leidde de vergadering. De geestelijke adviseur, pa ter Fennel O.P., had eveneens aan de be stuurstafel plaats genomen. Bij de mededeelingen werd gememo reerd de oprichting van een nieuwe afdee ling Monnikendam met 41 leden. Het jaar verslag, dat werd uitgebracht door mevr. L. C. M. Heeren, vermeldde de stichting van nieuwe afdeelingen. In talrijke plaat sen kon de Bond zich op sociaal en chari tatief gebied verdienstelijk maken door het organiseeren van ontwikkelings-, moe der- en kleutercursussen en deelname aan werken van katholieke actie. Er werd con tact verkregen en samengewerkt met Graal en R. K. Middenstandsorganisatie. Al moesten sommige afdeelingen wegens de ongunstige tijden achteruitgang consta- teeren, toch mag de Bond op een goed en actief vereenigingsjaar terugzien. Het financieele verslag vermeldde de eindcijfers van 4809,39 aan inkomsten en 4510,96 aan uitgaven, alzoo een saldo van 298,43. Vervolgens werd verslag uitgebracht over den toestand van de verschillende fondsen, die door den Bond beheerd wor den. Alle jaarverslagen werden achtereen volgens onder dankbetuiging en met ap plaus vastgesteld. Bjj de bestuursverkiezing werden mej. Hillen en mej. Post bij enkele candidaat stelling herkozen en in de vacature van mevr. LemmenMaury, die zich niet her kiesbaar had gesteld, werd mevr. J. Stum- pelSchermer uit Hoorn gekozen. Mej. T. Post werd met algemeene stem men tot presidente herkozen. Een voorstel van het dagelijksch be stuur om wederom een prijsvraag uit te schrijven voor het verspreiden van de brochure Waarom lid van den R. K. Vrou wenbond?" werd aangenomen. Eveneens het voorstel om eenige verbetering aan te brengen in de redactie van het reglement van het studiefonds voor vroedvrouwen. Te een uur werd de vergadering ge schorst voor de gemeenschappelijke lunch.- KABINETSWIJZIGING? Van Brussel naar Den Haag? Naar men ons van doorgaans zeer goed ingelichte zijde in den Haag mededeelt, is eerlang eene wijziging in het thans zitten de Kabinet geenszins uitgesloten te achten. Vermoedelijk zal binnen enkele weken de Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer De Graeff, zijn ontslag aanbieden en zich metterwoon in het buitenland gaan vestigen. In verband hiermede meenen wij het hardnekkige gerucht te mogen zien, vol gens hetwelk de Nederlandsche gezant te Brussel spoedig geroepen zou worden om eene hooge functie in Den Haag te beklee- den. ..Utreohtsch Dagblad". PLECHTIGE H. MIS VAN REQUIEM. Voor wijlen jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck. In de St. Jacobuskerk aan de Park straat te 's-Gravenhage, is hedenochtend vanwege de besturen van de fractie der R.-K. Staatspartij in "de Tweede Kamer en van de R.-K. Staatspartij een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen voor de zie- lerust van wijlen jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck, oud-voorzitter van het bestuur der R.-K. Staatspartij. Op het presbyterium, dat met rouw be dekt en met palmen versierd was, stond een katafalk opgesteld, terzijde waarvan plaats namen de pauselijke internuntius Mgr. Paolo Giobbe,, met den secretaris der internuntiatuur Mgr. L. Punzolo en Mgr. Todini uit Rome, alsmede de familie Ruijs de Beerenbrouck. In de kerk werden opgemerkt de minis ters de Graeff, van Schaik, Deckers, Ge- lissen, de oud-ministers Aalberse, Alting von Geusau, Westerveld, König, IJsselsteyn, Verschuur en de Graeff, staatsraad Koo ien, het bestuur der R.-K. Tweede Kamer fractie, tal van leden der Staten-Generaal, de griffier der Eerste Kamer, Mr. de Block en die der Tweede Kamer, mr. Kesper, vele vooraanstaande personen uit katholieke kringen en vertegenwoordigers van ver schillende organisaties. Officiant was pastoor W. L. van Adri- chem met assistentie van de parochie-ka pelaans. Het zangkoor onder leiding van den heer P. van den Oever zong de mis van Perosi. Na de H. Mis verrichtte pastoor van Adrichem de plechtige absoute. DERDE VOLKSEENHEIDSCONFERENTIE 19—21 MEI. Ook dit jaar heeft wederom de volks- eenheidsconferentie plaats. Het is wederom de vrucht van de samenwerking, welke in Nederland sedert eenige jaren bestaat tus schen de verschillende religieuze, politie ke, nationale en cultureele studentenver- eenigingen. Het doel van deze conferenties is, geza menlijk die problemen onder de oogen te zien, welke voor ieder van belang zijn. Op deze wijze is het mogelijk iets van elk anders levensbeschouwing te begrijpen en zoo elkander te waardeeren en waar moge lijk samen te werken. Problemen, welke verdeeldheid te weeg brengen, worden daarbij volstrekt niet voorbijgegaan. Zoo vermeldt het programma van dit jaar op Dinsdag 19 Mei na een algemeene inleiding door den conferentie-voorzitter A. G. M. van Melsen, een voordracht van Dr. H. van der Wielen over „Sensatiecul tuur". Woensdagmorgen spreekt Prof. A. C. Josephus Jitta over „Werkeloosheid". Woensdagmiddag, Woensdagavond en Don derdagmorgen spreken resp. ir. Vos, prof. M. Cobbenhage en dr. C. B. Beekenkamp over „Ordening". Dit vraagstuk wordt der halve van Sociaal-Democratische, Katho lieke en Orthodox-Protestantsche zijde be handeld. Verder spreekt Donderdag nog dr. H. Kraemer over „Nederland en Indië". De conferentie is voor alle studenten toegankelijk. De deelnemersprijs is 7.50, waarbij al les is inbegrepen (logies, maaltijden etc.). Opgave voor deelname vóór 16 Mei aan bureau Woudschoten, Zeist, onder motto „Volkseenheid". De deelnemers krijgen van te voren de syllabus der lezingen, benevens eenige practische mededeelingen toegezonden. Eventueele inlichtingen bij A. G. M. van Melsen, Kroostweg 13, Zeist. DE NIEUWE AANWINSTEN VAN HET MAURITSHUIS. De door Sir Henri Deterding aan het Mauritshuis geschonken schilderijen heb ben thans in dat museum een plaats ge kregen en zijn derhalve voor het publiek ter bezichtiging gesteld. De „Heer en Dame bij een Oestermaal" van Frans van Mieris en het „Oesteretend Vrouwtje" van Jan Steen hebben een plaats gekregen in zaal 3, het Zeegezicht van Jan de Capellen is op zaal 2 ondergebracht KATWIJK AAN DEN RIJN. „Katholiek Katwijk". Gisteravond hield de Vereeniging „Katholiek Katwijk" haar jaarvergadering onder presidium van Pas toor Buys. De secretaris, de heer J. v. d. Nouweland, las notulen die werden goedgekeurd. In het hierna volgende jaarverslag werd geme moreerd hetgeen in het afgeloopen jaar al- zoo was gepresteerd. Er bleek uit een ge animeerd vereenigingsleven. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer Jac. Rietveld, gaf een batig saldo aan van ruim 80.—. De rekening, nagezien door de heeren P. H. Castenmiller en J. C. v. d. Berg bleek in orde. De penningmeester werd gedechargeerd. Een uitvoerige bespreking volgde over de ce houden bollenveiling ten bate der kerk. Besloten werd deze veiling te doen houden op 15 Mei en aan deze zaak een eenigszins feestelijk karakter te geven in verband met het op dien datum 25-jarig bestaan der nieuwe kerk. De parochianen zullen van een en ander spoedig op de hoogte worden gebracht. Commissieleden voor deze veiling zullen zijn Hub. v. Pa ridon, Jan Meijer, F. v. d. Valk en L. J. v. d. Valk. De aftredende bestuursleden de heeren Nic. J. Winters en J. v. d. Nouweland, wer den met bijna algemeene stemmen herko zen. Een geanimeerde rondvraag volgde, waarbij enkele meer intieme aangelegen heden werden besproken. Daarna sluiting op de gebruikelijke wijze. VOORSCHOTEN. Installatie van den nieuwen Burgemeester. Bij de installatie van den nieuwen Bur gemeester op Vrijdag 15 Mei a.s. zal aan de vereenigingen alhier gelegenheid worden gegeven te defheeren. De vereenigingen, die wenscher. deel te nemen aan het défilé, dat gehouden zal worden onmiddellijk na de zanghulde van de kinderen der verschil lende scholen, kunnen zich aanmelden bij den loco-Burgemeester J. A. Mens, Voor straat 46-48 en bij den wethouder C. Eg- gink, Leidsche weg no. 30 tot en met Woens dag 13 Mei (niet later). Tevens zal in de openbare vergadering van den Gemeenteraad aan de organisaties alhier gelegenheid worden gegeven deze vergadering bij te wonen, doch slechts één afgevaardigde per vereeniging. Voor de goede orde zal alsdan de aanmelding der vereenigingen, die van deze regeling wil len gebruik maken moeten geschieden vóór Woensdag 13 Mei a.s. bij den Gemeentebode aan het Raadhuis. Inbraak. Ben viertal jongens van 10 tot 12 jaar hebben ingebroken in het onbe woonde huis van Mevrouw D. v. T. aan den Leidschen weg en aldaar verschillende voorwerpen ontvreemd ó.a. een spaarpot met inhoud. Hun is door de politie een ver hoor afgenomen; zij hebben bekend. In verband met deze zaak zal tegen een win kelier proces-verbaal worden opgemaakt wegens overtreding der drankwet en we gens heling. De scholieren hebben bij dezen winkelier hei ontvreemde geld omgezet in verschillende snoeperijen. ZILK. Wijziging busconcessie. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de busonder neming Maarse en Kroon, in overleg getre den met B. en W. om den dienst Hillegom Zilk belangrijk in te korten. 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 5 Mei 1936 Hooge Prijzen 25.000.— 6939 6.000.— 1987 f 1.500.— 20528 1.000.— 4368 4494 8055 4008708 200.— 6848 8507 13758 100.— 5532 6931 11663 12904 17836 Prijzen van 65. S 22 31 37 38 50 56 63 73 95 102 184 206 288 312 362 381 382 386 397 427 463 471 539 631 672 673 704 706 713 740 778 845 869 876 883 984 985 993 1038 1072 1099 1184 1407 1409 1437 1446 1457 1539 1540 1553 1616 1619 1622 1615 1719 1729 1795 1806 1807 1856 1996 2104 2117 2147 2153 2234 2250 2255 2310 2346 2374 2377 2446 2459 2465 2467 2507 2553 2588 2629 2649 2658 2708 2734 2750 2752 2763 2773 2816 2865 2904 2907 2932 2941 3036 3141 3168 3219 3249 3274 3283 3295 3305 3334 3397 3444 3446 3489 3556 3575 3600 3650 3679 3688 3694 3707 3708 3722 3728 3745 3757 3802 3812 3823 3829 3868 3836 3913 3920 3928 3997 4019 4029 4039 4077 4094 4097 4166 4182 4231 4236 4259 4269 4311 4340 4375 4409 4410 4413 4422 4431 4461 4505 4590 4596 4610 4659 4736 4746 4768 4795 4815 4824 4833 4885 4896 4901 4931 4945 4975 5006 5070 5103 5115 5191 5265 5290 5327 5329 5331 5334 5347 5354 5369 5373 5392 5413 5424 5447 5453 5485 5564 5575 5610 5627 5629 5637 5641 5649 5680 5686 5687 5749 5753 5757 5773 5777 5787 5823 5840 5859 5864 5883 5909 5320 5926 5969 6009 6022 6039 6045 6122 6124 6125 6138 6159 6183 6228 6262 6285 6287 6304 6307 6360 6367 6399 6401 6472 6516 6588 6622 6660 6670 6673 6778 6780 6796 6799 6819 6882 6906 6913 8927 6984 6399 7005 7008 7045 7090 7122 7123 7133 7156 7173 7193 7195 7202 7203 7217 7220 7236 7319 7333 7428 7438 7448 7465 7480 7515 7521 7528 7572 7619 7759 7761 7772 7789 7807 7818 7870 7883 7889 7937 7953 7977 7994 8030 8051 8063 8073 8081 8097 8117 8208 8221 8249 8275 8302 8313 8317 8331 8376 8391 8412 8429 8445 8480 8482 8538 8578 8665 8679 8692 8733 8754 8775 8818 8824 8834 8852 8864 8867 8923 8932 8935 8955 8964 9024 9059 9066 9138 9144 9152 9168 9175 9177 9218 9241 9248 9285 9300 9345 9376 9494 9526 9582 9602 9650 9651 9658 9687 9729 9771 9791 9792 9844 9847 9852 9953 9957 10015 10018 10087 10136 10192 1J211 10213 10221 10238 10265 10285 10315 10342 10390 10463 10537 10552 10581 10595 10615 10636 10637 10665 10717 10732 10766 10780 10786 10797 10831 10853 10856 10858 10876 1096S 10982 11069 11086 11139 11162 11169 11175 11189 11217 11276 11400 11430 11443 11463 11472 11495 11541 11558 11651 11687 11693 11695 11704 11713 11738 11778 11788 11876 11878 11958 12020 12071 12106 12113 12120 12199 12221 12228 12258 12269 12284 12332 12377 12397 12415 12430 12432 12570 12572 12618 12672 12721 12726 12736 12748 12752 12759 12832 12837 12862 12998 13007 13040 13047 13155 13163 13174 13230 13317 13351 13401 13470 13472 13503 13561 13571 13576 13599 13615 13627 13646 13674 13675 13693 13696 13697 13753 13773 13826 13849 13851 13858 13874 13876 13912 13313 13963 14051 14075 14095 14160 14187 14189 14194 14196 14227 14260 14318 14329 14342 14371 14385 14445 14473 14555 14623 14624 14625 14642 14668 14704 14735 14754 14775 14776 14781 14866 14878 14914 14918 14963 14981 14984 15006 15013 15038 15039 15055 15078 15095 15101 15139 15224 15231 15255 15287 15404 15442 15443 15461 15498 15507 15561 15575 15579 15588 15601 15627 15656 15673 15716 15749 15766 15782 15785 15789 15839 15895 15905 15936 15945 15952 15962 15966 15998 16011 16023 16102 16140 16146 16149 16172 16178 16212 16215 16259 16274 16286 16323 16355 16409 16459 16483 16494 16535 16590 16595 16654 16660 16738 16753 16769 16855 16869 16875 16902 16962 16980 16S94 16997 17058 17083 17123 17140 17166 17202 17216 17265 17281 17289 17341 17354 17355 17365 17374 17416 17417 17704 17721 17763 17775 17790 17806 17937 17976 18044 18071 18091 18107 18116 18134 18151 18175 18187 18191 18194 18216 18261 18425 18446 18451 18498 18525 18581 18663 18715 18786 18788 18802 18814 18850 18880 18889 18944 18971 19022 19032 19062 19066 19076 19123 19131 19188 19193 19247 19262 19S32 19333 19340 19347 19358 19434 19444 19482 19531 19537 19593 19642 19698 19715 19797 19825 19832 19857 19879 198S5 19958 19976 19992 20020 20088 20119 20153 20185 20332 20439 20450 20493 20501 20555 20558 20609 20689 20693 20729 20767 20782 20827 20836 20843 20873 20877 20382 20888 20935 20950 20957 20963 20988 Verbetering 4de kl., 1ste lijst: 13096 m. z- 13046.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7