STADS NIEUWS DINSDAG 5 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 WARMEE. DE BILT SÈINT: Zwakke tot matige Oostelijke wind. Hel der tot half bewolkt. Droog weer. Iets warmer overdag. Hoogste oaromeierst,: 780.9 te Haparanda. Laagste barometerst.: 753.2 te Vestmanoer. De hooge drukking is in het Noordoosten nog toegenomen en herstelt zich bij de Azoren. De depressie in het Westen die zich gis teren vrij sterk over Frankrijk en de Brit- sche eilanden uitbreidde, schijnt zich nu Noord westwaarts terug te trekken, al is vorming van nieuwe uitloopers in de Golf van Biscaje waarschijnlijk. Tot op groote hoogte waaien in de boven lucht in Doitschland Zuidoostenwinden, die weinig vocht bevatten. Zuid-Duitschland en Oost-Frankrijk hebben onbewolkte lucht, in Noord-Duitschland en Zuid-Zweden is de bewolking vrij zwaar onder invloed van de Oostzee. In Noord-Scandinavië is de lucht ook onbewolkt en de temperatuur ver boven normaal, evenals in Polen. In West-Frankrijk en op de Britsche eilanden is de lucht zwaar bewolkt of be trokken en valt hier en daar een weinig regen. Hier te lande kan voorloopig nog zonnig weer met iets hoogere temperatuur overdag verwacht worden. LUC HTTEMPER ATUUR, 19.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 8.10 uur tot Woensdagmorgen 3.53 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 6 Mei voorm. 2.33 en nam. 2.49 uur. openden op ieder die een dreigende hou ding aannam. De bezetting van het station zond van tijd tot tijd een mitrailleursalvo in de richting van de plunderaars om hen op een afstand te houden. Men heeft kun nen constateeren, dat vele plunderaars met een aanzienlijke buit de stad zijn uitgetrok ken. Onder de bezetting van het station zijn geen slachtoffers gevallen en him moreel is uitstekend. In den ochtend is een Italiaansch vlieg tuig op geringe hoogte over het station gevlogen. HET ITALIAANSCHE LEGERGERICHT. ROME, 5 Mei (A. N. P.). Legerbe- richt No. 203 luidt als volgt: Maarschalk Badoglio telegrafeert: Gis teravond, 4 Mei, zijn onze voorhoeden tot 30 K.M. van Addis Abeba genaderd. Zelfs in het hart van het Choa-gebied worden onze troepen met vreugde ontvangen. De bevolking biedt haar onderwerping aan en geeft geschenken. Onze escadrilles vliegen geregeld over Addis Abeba Aan het zuidelijk front wordt de oo- marsch niettegenstaande de hevige re gens voortgezet. De Lybische kolonne be zette Farso in de vallei van de Soeloel. Een afdeeling Erythreanen verstrooide vij andelijke afdeelingen langs deze rivier. RECHTZAKEN WET OP DE UITVERKOOPEN. De kantonrechter te Amsterdam, mr. Crone, behandelde vandaag wederom een drietal zaken, de wet op de uitverkoopen betreffende. De eerste verdachte is een handelaar in Perzische tapijten, die in een advertentie „een speciale week in Perzische tapijten had aangekondigd". De prijzen bleken ech ter niet bijzonder laag te zijn. De ambte naar van het O.M. was van meening, dat hier den indruk van een tijdelijke en voor- deelige aanbieding was gewekt. Hij eischte 10 boete. De kantonrechter echter sprak verd. vrij, daar hij het bewijs niet geleverd achtte. Een parfumeriezaak in de Kalverstraat tc Amsterdam had in een advertentie o.a. „18 dolle dagen" geschreven. Hij voerde aan, dat zijn prijzen steeds onder de normale winkelprijzen blijven. Ook in dit geval eischte het O.M. 10 boete, doch de kantonrechter ontsloeg den winkelier van rechtsvervolging. Een groot manufacturenmagazijn had een „witte week" en een „voorjaarsaanbieding" aangekondigd. In deze zaken eischte het O.M. ƒ50 en 10 boete. De kantonrechter sprak verd. van het eerste tenlaste gelegde vrij en be treffende het tweede feit ontsloeg hij hem van rechtsvervolging. ST. JOSEPHSGEZ~T,LEN-VEREENIGING Een muzikale avond. Voor een goed bezette zaal gaf „Franz Schweitzer" Zondagavond een uitvoering, bij gelegenheid van het negende club-jaar- feest. Met de talrijke bezoekers gaven blijk van belangstelling de vice-praeses en eeni- leden van den Raad van Bestuur. Na een muzikaal entrée werden uitge voerd „Marche de Sambre et Meuse55 van Furlet en de bekende „Donau-wals" van Joh. Straus. In een beheerscht tempo wer den beide nummers goed verzorgd uitge voerd „Marche dc Sambre et Meuse" van „Humoreske", maar „In de klokkenwinkel" van Orth zijn deze musici thuis, dit was vast spel met gave klanken. Van de num mers na de pauze bevielen ons het best „De Kikkerbruiloft" van Bell en „Serenade" van Heykens. Het slot-refreinlied beviel ons maar matig. Ter afwisseling werd een leuk tooneel- stukje opgevoerd: „Een gezellige kamer". De leden van de Gezellen-tooneelclub „Ad. Kolping" bereidden er den aanwezigen een welkome note-comique mee, door op vlotte wijze (al was er hier en daar ook nog wel een hiaat!) deze één-acter weer te geven. De vice-praeses maakte van de gelegen heid gebruik, om een hartelijk dankwoord te richten tot den directeur, den heer A. Brunt, die den geest van het Kolpingwerk zoo doeltreffend weet te benutten bij den opbouw van de muziekclyb. Als bewijs van waardeering bood hij hem namens de le den een fraaie mand met fruit aan. De Senior, die den avond met een wel komstwoord geopend had, gaf in den loop van den avond eenige noodzakelijke „tips", die door de meesten met dankbaar applaus werden ontvangen. Mooi op tyd sloot hij met een dankwoord tot bezoe kers en medewerkers, alsmede met het ver zoek er steeds op uit te zijn meer cachet nog te geven aan ons katholiek vereeni- gingsleven. K.J.M.V. „ST. PETER KANIS". Algemeene ledenvergadering. In het „Eigen Huis" hield bovengenoem de vereen iging gisterenavond haar alge meene ledenvergadering, tevens de laatste ledenvergadering van het winterseizoen. Na opening met den K.J.M.V.-groet riep de voorzitter, de heer Coster, allen een har telijk welkom toe. Nadat de notulen onveranderd waren goedgekeurd en de ingekomen stukken voorgelezen kwam aan de orde het verkie zen van een bestuurslid wegens het be danken van den heer J. v. Dam. Als candidaat was voorgesteld de heer J. Dingjan, die met algemeene stemmen werd gekozen. Daarna kwam het belangrijkste punt van de agenda aan de orde, nJ. bespreking en vaststelling van het zomerprogramma. Door den heer J. Jansen was een programma op gesteld, dat er als volgt uitziet: 13 Mei: Excursie naar de lichtfabrieken te Leiden. 17 Mei: Voetbalwedstrijd tegen de K.J. M.V. te Alkmaar. 27 Mei: Lezing door den heer J. v. Oerle over het onderwerp „Zomersport", waarbij de K.J.M.V.-band voor het eerst op zal tre den. 7 Juni: De K.J.M.V.-Buitenmiddag op „den Burcht". 17 Juni: Voetbalwedstrijd K.J.M.V. R.WD. 1922 Juni: Retraite te Noord wijk er- hout. 24 Juni: Gezellige ledenbijeenkomst. 5 Juli: De groote tocht o.a. naar de Ford fabrieken, Schiphol en de KRO-studio. 15 Juli: Gezellige ledenbijeenkomst. 2 Augustus: K.J.M.V. Voetbaltournooi op het R.K. Sportpark. 9 September: Ledenvergadering, alwaar het nieuwe winterprogramma bekend ge maakt zal worden. De buitenmiddag op den „Burcht" zal iets geheel nieuws zijn. De bonds-moderator, rector Beune, heeft gemeend om boven op den „Burcht" een middag te organiseeren. De afd. Lisse zal dan geven de opvoering van een leekenspel „Het spel van den Nar". De afd. den Haag zal de zang verzorgen, terwijl de afdeeling Delft voor de muziek zorgt. Dit belooft een héél bijzondere middag te worden, temeer daar de aloude Burcht op passende wijze versierd zal worden. Het is de bedoeling, dat ook niet-leden dezen middag kunnen bezoeken. Nadat bij de rondvraag verschillende vragenstellers naar genoegen waren be antwoord, sprak de moderator, de weleerw. heer P. M. Voorhoofstad een klein slot woord. De Eerw. spr. zeide o.a., dat men over het afgeloopen winterseizoen tevreden kan zijn, zoo ook over den geest, die in de ver- eeniging heerscht. Na nog eenige opmerkingen gemaakt te hebben in het belang der vereen iging be sloot de eerw. spr. zijn kort woord met den wensch uit te spreken, dat ook in de toe komst de thans heerschende geest moge blijven bestaan tot bloei der Leidsche K.J.M.V. Daarna sluiting op de gebruike lijke wijze. De wethouder van Onderwijs, de heer mr. A Tepe, is verhinderd morgen spreek uur te houden. SOCIALE ZONDAG OP 24 MEI A.S. Aan alle leden der mannelijke en vrouwelijke Jeugdbeweging. Aan Congreganisten, St. Jozefgezellen, Kruisvaarders, Verkenners en Graalleden enz. enz., die deelnemen aan de medewer king van de Katholieke jeugd op den So cialen Zondag door Katholiek Leiden op 24 Mei a.s. te organiseeren, zij het vol gende medegedeeld: 1. Voor alle leden der vrouwelijke jeugd beweging zal a.s. Zondag 10 Mei des mid dags om 4 uur een repetitie worden ge houden in het gymnastieklokaal van de school in de Krauwelsteeg aan de Hooge- woerd. Allen worden dringend verzocht deze repetitie mee te maken. 2. Alle leiders en leidsters, die op 24 Mei de leiding zullen hebben van boven genoemde organisaties worden vriendelijk uitgenoodigd a.s. Zondag 10 Mei ter be spreking van de organisatie, des middags om 12 uur in het Graalhuis aan de Hooi gracht aanwezig te willen zijn. 3. Voor alle leden van bovengenoemde organisatie, die aan de plechtigheid op den Socialen Zondag medewerken wordt op Zondag 17 Mei a.s. des middags om 3 uur op het R. K. Sportpark aan den Haagweg een generale repetitie gehouden. Alle me dewerkenden moeten aan deze repetitie deelnemen, daar zij anders op den Socia len Zondag zelve niet kunnen meedoen. Mag Katholiek Leiden in deze rekenen op de volle medewerking van alle leden der Katholieke Jeugdbeweging? Mej. J. SPRONK. J. A. M. DE GRAAF. MAATSCHAPPIJ DER NED. LETTERKUNDE Buitengewone vergadering In een matig bezochte buitengewone ver gadering werden j.l. Zaterdag de voorstel len van de Commissie tot wetsherziening van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde alhier behandeld en grooten- deels aangenomen. Deze voorstellen von den hun oorsprong in een verlangen, tot uitdrukking gekomen op de buitengewone maandvergadering van 21 September 1935, welke weer haar oorzaak vond in de be ruchte kwestie Marsman. Men herinnert zich, dat het bestuur der Leidsche Maat schappij weigerde, dezen dichter op voor dracht van de Commissie voor Schoone Letteren te bekronen met den C. W. van den Hoogtprijs en dat het bestuür deze wei gering motiveerde met een verwijzing naar Je „Groene Amsterdammer", waarin de heer Marsman een scherp lakend artikel over de Leidsche Maatschappij had gepu bliceerd. In de openbare behandeling dezer zaak bleek, dat vele leden onvoldaan wa ren over den huidigen stand van zaken in de Leidsche Maatschappij en uitzagen naar een wetswyzigng, waardoor de Maatschap pij beter aan haar doel zou kunnen be antwoorden. Tot dit doel werd in het le ven geroepen eene commissie, bestaande uft mevrouw J. van DullemenDe Wit, en de heeren W. J. M. A. Asselbergs (Anton van'Duinkerken), prof. dr. Krom, mr. F. Slagter en dr. J. de Vries. Mr. Slagter was door ongesteldheid ver hinderd ter bijeenkomst aanwezig te zijn. De vergadering werd voorgezeten door prof. Krom, zoodat de voorstellen der com missie verdedigd werden door prof. J. de Vries en W. Asselbergs. Verscheidene pun ten lokten ampele bespreking uit. De ver gadering duurde dan ook van 2 uur tot bij 6 M uur. Prof. de Vries zette uiteen, dat bij de voorstellen tot wijziging der wet eenige al gemeene beginselen den leden voor oogen hadden gestaan, n.l. Ie. de wenschelijkheid van een soepeler apparaat tot toekenning van de prijzen; 2e de wenschelijkheid van onbezoldigde functionarissen in het bestuur; 3e. de wenschelijkheid van een grooter activiteit naar buiten, speciaal door het bezorgen van belangrijke uitga ven; 4e. de wenschelijkheid van een rui mer landelijken invloed op het wezen en de handelingen der Leidsche Maatschappij De voorstellen, hiertoe gedaan, vonden meestal gereeden weerklank. Zoo zal vooriaan de C. W. van den Hoogtprijs niet metr worden uitgereikt door het be stuur, doch, op advies der commissie, door de algemeene vergadering, terwijl het verdeelen van de prijzen niet meer moge lijk zal zijn. Na lange discussie werd aangenomen, dat secretaris, penningmeester en biblio thecaris, wél eenige bezoldiging zouden ontvangen en ook stemrecht zouden be houden in het bestuur, maar dat de beide eerstgenoemde functionarissen voortaan periodiek vervangbaar zouden zijn. Het voorstel, geen bezoldigde bestuursambte naren met stemrecht in de bestuursverga dering te hebben, werd dus van de hand gewezen. Lang werd ook gesproken over de moge lijkheid tot het beschikbaar stellen van 10 procent der inkomsten voor de verzorging van belangrijke uitgaven van geschriften, hetgeen op hevigen weerstand van den te- genwoordigen penningmeester, den heer dr. J. Heinsius stuitte, en tot bijzonder scherpe opmerkingen aanleiding gaf, maar tenslotte aanvaard werd. Zonder veel discussie werden aangeno men de ingrijpende vborstellen, die ten doel hebben, aan de niet alhier woonach tige leden der Maatschappij grooter in vloed toe te kennen op de tot standko- ming der agenda voor de jaarvergadering. Verworpen werd echter een ter vergade ring gedaan voorstel, dat voortaan min stens drie maandvergaderingen buiten Leiden zouden gehouden worden. De gewone jaarvergadering is vastgesteld op den derden Woensdag van Juni, voor 1936 dus op 17 Juni a.s. MEIVERGADERING 3 OCTOBER- VEREENIGING. Feestplannen in het teeken van het 50-jarig bestaan. Gisteravond is, onder voorzitterschap van den heer W. v. d. Laan in de Oranje-zaal van „De Harmonie" de Mei-vergadering van de 3 Octobervereeniging gehouden. De heer v. d. Laan sprak een kort openings woord, waarin hij herinnerde aan het feit, dat de Vereeniging over negen dagen 50 jaar bestaat, terwijl op 3 Oct. 1886 de eer ste feestdag werd gehouden. Spr. memo reerde enkele van de voornaamste gebeur tenissen uit de geschiedenis der Vereeni ging. De belangstelling van de leden der Vereeniging op de vergaderingen is helaas tegenwoordig niet zoo groot als vroeger, zooals op dezen avond, helaa^ ook weer blijkt. Daartegenover mag er echter ook op gewezen worden, dat het aanbod voor de groote optochten altijd weer ruimschoots voldoende is. Het ledental is, helaas, in dalende lijn. Het wordt tijd dat daaraan eens een einde komt en spr. hoopte, dat een ieder zijn uiterste best zal doen om het ledental weer hooger op te voeren, opdat het mogelijk weer eens de 6000 zal bereiken, zooals dat in 1924 het geval is geweest. De secretaris, de heer N. G. Spaargaren, las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van B. en W., waarin de Lakenhal voor een tentoonstelling ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Vereeniging gratis werd beschikbaar ge steld. Voorts een schrijven van B. en W., waarin werd medegedeeld, dat voortaan de consumptietenten en vermakelijkheden op den 3 October-dag in de onmiddellijke na bijheid van het Schuttersveld niet meer zullen worden toegelaten. Bovendien ga ven B. en W. vergunning om het Lunapark reeds den dag tevoren des middags open te stellen. De voorzitter deed nog mededeeling van het feit, dat nog 29 van de leden die b« de oprichting der Vereeniging lid werden, in leven zijn en las hun namen voor. Als kasnaziers voor het nieuwe jaar wer den aangewezen de heeren C. C. RoëlI, mr. F. H. v. d. Tas en P. J. v. d. Zanden. Als bestuurslid in de vacature-ir. A. M. Touw werd gekozen ir. D. Boogerd. De Feestplannen. De voorzitter deed daarna mededeelingen over de feestplannen. Op 13 Mei zal een tentoonstelling geopend worden in de La kenhal betrekking hebbende op de herden king van Leiden's ontzet. Hiervoor zullen invitaties worden rondgezonden. Ieder be langstellend lid is overigens welkom. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij den heer de Wilde, Breestraat. Na opening en bezichtiging der tentoonstelling recipieert het bestuur in huize „Bruyns". Des avonds wordt het be stuur een serenade gebracht. Op 2 Oct. wordt weer de taptoe gehouden. Het pro gramma van den 3 October-dag bevat al lereerst weer de traditioneele feestelijkhe den: reveille, haring en wittebrood, koraal- muziek (waarbij ditmaal ook de schoolkin deren zullen worden betrokken) en het springen van de fontein op de Vischmarkt. Voorts wordt 's morgens een sterrit voor auto's en motorrijtuigen en een sterloop gehouden, terwijl ook 's morgens de in tocht der geuzenvloot plaats vindt. Des avonds is er natuurlijk het vuurwerk, ter wijl de gebruikelijke avond van vroolijke kunst waarschijnlijk zal worden vervangen door een revue, die gedurende drie avon den zal worden opgevoerd (30 Sept, 1 Oct. en 3 Oct.). De medespelenden zullen Lei- denaars zijn. De verzorging is in handen van den heer Henry ter Hall. De heer B. de Koning, voorzitter van de optocht-commissie, deed mededeelingen over het middagfeest. Het bestuur heeft zijn keuze laten vallen op een revue van de gehouden optochten van 1919 tot 1935. Het plan omvat fragmenten uit al deze optoch ten, welke door spr. allen werden genoemd en in 't kort toegelicht. In 't geheel zijn er 17 groepen, terwijl er ongeveer 500 deelne mers noodig zijn. Na eenige bespreking werden de plannen goedgekeurd. Bij de rondvraag werden nog enkele on dergeschikte zaken behandeld. Daarna sloot de voorzitter met opnieuw de opwek king tot allen om mede te werken aan den bloei der 3 October-Vereeniging. HET RUITERFEEST. Gisteravond was het de eerste openbare uitvoering voor het Ruiterfeest in de Doe lenkazerne, georganiseerd ter gelegenheid van het zestig-jarig bestaan van het 6e Reg. Veld-Artillerie. Zooals bekend komen de baten ten goe de aan de Sanatoriumstichting „Ons Be lang" en aan de Leidsche Buitenschool. De belangstelling gisteravond was over weldigend. De manege-tribune was tjokvol en de kijkers hebben volop genoten van het bijzondere programma, dat dezen keer in elkaar is gezet. Ook voor de volgende avonden wordt veel belangstelling verwacht. Wie echter zich nog van kaarten moet voorzien, doet goed deze te voren te koopen. Zulks voor komt onnoodige opstoppingen op de uit voeringsavonden. Een annonce in dit num mer vermeldt de verschillende adressen, waar kaarten verkrijgbaar zijn. Door de politie is aangehouden zekere A. H., verdacht van rijwieldiefstal. Door de politie is hedennacht een paard opgevangen, dat op den Hooge Rijndijk liep. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. R. K. Volksbond, jaarvergadering in het Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag, Cello-reeilal Bram Hemerik, Klei ne zaal Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag, R. K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „St. Clemens", ledenverga dering, Hotel „Central", Bree straat, 7 uur. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging zitting in het gebouw der St. Vincentiusvereeniging Hoogland- sche Kerkgracht, van 89 uur. Vrijdag, ,R. K. Metaalbewerkersbond, le denvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171 tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 114 tel. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. NAAR DE BOLLENVELDEN. In aansluiting aan haar overzioht van de vorige week bericht de K. N. A. C., dat vele soorten vroege tulpen thans nog in bloei staan, terwijl de eerste soorten late tulpen uit beginnen te komen. Ook bevin den zich nog verschillende hyacinthenvel- den in bloei. Tengevolge van de bijzon dere weersomstandigheden is de algemee ne aanblik van de bloembollenvelden nog even interessant als de vorige week en ook thans is weer een bezoek aan deze streek ten volle de moeite waard. i AANBESTEDINGEN VOOR HET WERKFONDS. De verbetering van de Neksluisbrug en het stamriool in de Witte Singel. Hedenmorgen zijn door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. weer twee werken, die van het gemeente uit het Werkfonds zijn toegestaan, aanbe steed. In de eerste plaats het verlagen en verbreeden van de Neksluisbrug (vaste steenen brug over de Vliet) en het leggen van een gedeelte stamriool met 4 schach ten, een en ander'met bijkomende werken. Hiervoor 'waren 13 biljetten ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven: Heemskerk en Oudshoorn, Leiden ƒ24943; M. de Jong en Zn., Voorschoten ƒ23456; W. Vollebregt, Oegstgeest ƒ22000; M. Ko- nings, Leiden f 21400; Langeveld, Leiden 21000; de Winter en van Weeren, Leiden 20800; de Later en Meyer 20750; Ges man en Zoetemeyer 19890; Godschalk, Leiden 19760; v. d. Voort, Zoeterwoude 19200; E. Sanders en Co.. Gouda ƒ18885; v. d. Geer en Stuifzand, Leiden f 18630; Wed. H. v. Driel, Koudekerk 18510. In de tweede plaats werd aanbesteed het legen van een stamriool in gedeelten van den Witte Singel en den Zoeterwoud- sche Singel, tusschen de Witte Rozenstraat en de Jan van Houtbrug met bijkomende werken. Hiervoor waren 16 biljetten inge komen, waarop als volgt was ingeschre ven. (Het tweede bedrag is zonder stalen damwand): M. Timmers, Leiden f 61000 en 56000; W. Visser, Wassenaar 54600 en 52600; Gebr. Visser, Wassenaar 53900 en 51900; Heemskerk en Ouds hoorn, Leiden 52943 en f 48943; de Win ter en v. Weeren, Leiden 52300 en 48300; Gebr. Boeren. Sliedrecht f 51880 en 50800; M. Konings, Leiden 49800 (alleen ten tweede); C. A. Langeveld, Al phen 48600 en 47400; M. de Jong en Zn., Voorschoten f 47300 en 46000; Ges man en Zoetemeyer, Alphen 46890 en 45890; Sanders en Co., Gouda 46870 en 42870; Gebr. Schouls, Leiderdorp ƒ45588 en 42588; Moote, Moordrecht 43937 en 43000; Vollebregt, Oegstgeest f 43900 en 43000; Godschalk, Leiden 43760 en 42200; v. d. Geer en Stuifzand 41948 en 41400. Zomerconcerten. Door het gemeentebestuur daarote in de gelegenheid gesteld zullen ook dit jaar door de Leidsche Harmonie- en Fanfare- vereenigingen weer een aantal concerten in het Plantsoen (Musis Sacrum) gegeven worden. Donderdag 7 Mei a.s. zal het eerste concert gegeven worden en worden ver zorgd door het Leidsch Harmonie Gezel schap „De Post", onder leiding van den heer M. Bolderdijk. Het publiek wordt be leefd verzocht gedurende de uitvoering van de verschillende nummers niet te loopen en de meest mogelijke stilte te willen be trachten. Eventueel „niet doorgjaan" zal weer op de gewone manier bekend ge maakt worden aan het Postkantoor, Poli- tie-bureau Zonneveldstraat en Politie- Posthuis aan de Steenstraat alsmede aan de verschillende brugwachters-posthuizen. Programma. 1. Trought night te light, marsch, E. Laukin. 2. Michel Servet, ouver ture dramatique, Julius Buisson. 3. Ballet Egyptian (vier deelen), Luigini. a. Alle gro non tropp; b. Ellegretto; c. Andante Sostenuto; d. Andante Expressivo. 4. The Stars and Stripes, marsch, J. P. Soust. Pauze. 5. Odeon, marsch, An.t Tierolff. 6. Dichter und Bauer, ouverture, F. v. Suppé. 7. Kaiser Walzer, Jodhan Strauss. 8a Voor waarts Barsch, potpourri, W. Ciere. 9. Groot Rotterdam, marsch, Willy Schoote- meyer. Bovenbeen gebroken. Gisteravond te half tien is de 63-jarige L. D. uit Zoeterwoude, toen hij op het Utrechtsche Veer op zijn rijwiel wilde stap pen, gevallen, ten gevolge waarvan ,hij het linkerbovenbeen heeft gebroken. Door den E. H. D. werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2