ZATERDAG 2 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. OOK ROTTERDAM KRIJGT I OCTOBER EEN LUCHTVAARTGARNIZOEN. ~Naar de „Tel." verneemt, ligt het in de bedoeling om met ingang van 1 October 1936 de tweede vliegtuiggroep der Lucht- vaartafdeeling over te plaatsen naar het vliegveld Waalhaven. Het personeel is reeds aangezegd met deze overplaatsing rekening te houden. Deze afdeeling, welke staat onder com mando van den kapitein-vlieger F. Ra land, telt ongeveer vijftien vliegtuigen, en vijf en twintig man personeel. De vliegtui gen zijn van het type C 5, voorzien van Rolls Royce motoren en hoofdzakelijk be stemd voor verkenndngsdjoeleinden, hoe wel zij ook als lichte bommenwerpers dienst kunnen doen. Na Amsterdam, dat, gelijk bekend, zijn luchtvaartgarnizoen krijgt door de over plaatsing van de „Java" naar Schiphol, krijgt dus ook Rotterdam op 1 October zijn luchtvaartgarnizoen. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE CREDITEUREN. In de week van 27 April tot 2 Mei 1936 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 300.000 van de op haar sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderin gen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 86761 86865. Het totale bedrag van de op het sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uit betaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 18 millioen. De sonderkontoposten waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-posten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer R.M. 200.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgnum mer was 22694. Het totale bedrag van de op het Treu- haenderkonto Niederlande, uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M. 13,2 millioen. De Treuhaender-posten waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. HET GOUDEN JUBILEUM VERKADE'S FABRIEKEN. Te Zaandam had vandaag de feestelijke herdenking plaats van het 50-jarig bestaan der Verkade's fabrieken. Een der vele ruime fabriekslokalen was voor de ontvangst van talrijke genoodigden ingericht. Reeds voor tienen had het voltal lig personeel van ca 1200 man daar plaats genomen, want het was, gelijk de oudste directeur, de heer A. H. Vedkade later in zijn toespraak zou opmerken: vandaag een dag van vreugde. Onder de gasten merkten wij o.a. op den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. dr. is. H. C. J. H. Ge- lissen, den Commissaris der Koningin voor de provincie Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll, den burgemeester van Zaandam, den heer K. ter Laan, den directeur-gene raal voor Handel en Nijverheid dr. ir. A. H. W. Hacke en dr. W. L. Groeneveld Meyer, administrateur van de afdeeling „Binnenland" bij het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Voorts waren nog aanwezig de bestuursleden van de Kamer van Koophanden en Fabrieken voor Zaanland, o.a. de voorzitter van de afdeeling grootbedrijf, de heer A. Vis Jzn., van het verbond van Nederlandsche werk gevers de heeren H. F. Gelderman C.M.zn. en ir. W. H. van Leeuwen, en verder de voorzitter der Nederlandsche Maatschappij van Handel en Nijverheid, de heer ir. A. Plate. De heer A. H. Verkade sprak zijn bij zondere waardeering uit voor de belang stelling van officieele zijde en hij vergat daarbij niet, ook op hartelijke wijze den heer E. G. Duyvis Tz., den 83-jarigen nes tor der Zaansche industrie, te begroeten. Niettegenstaande de moeilijke economi sche omstandigheden Is er inderdaad voor ons alle reden, aldus spr., het feest van heden met opgewektheid te vieren. Spr. gaf in korte trekken de geschiedenis der fabrieken. Wat de personeelsterkte betreft: deze is, ondanks rationalisatie en mechanisatie, nog steeds vooruit gegaan. In 1886 begon men met 18 man, op het oogenblik vinden alleen in de fabrieken te Zaandam 1050 menschen werk. Bij de geschiedenis van Verkade behoort ook die van de albums en spr, deed dui delijk uitkomen, met welk een liefde hij aan dit werk gedachte en leiding geeft, teneinde ook op dit gebied iets gaafs en goeds te brengen en tevens iets van op voedende waarde. De heer ir. A. Plate bood de firma Ver kade met een korte toespraak namens de Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel de gouden medaille dezer Maatschappij aan. Namens het personeel werd de directie een relief van het fabrieksmerk „De Ruy- ter" aangeboden. Vermelden wij ten slotte nog, dat het geheele personeel op dezen dag met een geschenk is bedacht en tevens hedenavond een voorstelling in den Amsterdamschen Schouwburg zal bijwonen. Aan alle geregelde afnemers der firma over het geheele land is een feestgroet ge zonden in den vorm van een taart, waaraan ongeveer tweeduizend banketbakkers eeni- ge dagen hebben gewerkt. Het is vermoedelijk de grootste taarten order, ooit in den lande gegeven. Naast en behalve deze attenties en giften aan het personeel heeft de jubileerende firma eenige belangrijke bedragen geschonken aan verschillende plaatselijke instellingen. Vanmiddag heeft de directie gerecipieerd bij welke gelegenheid talloozen uit 't Ne derlandsche bedrijfsleven van hun belang stelling hebben blijk gegeven. UIT DE RIJNSTREEK LAND- EN TUINBOUW ALPHEN AAN DEN RIJN. Het gouden jubileum der parochie-kerk. Het 50-jarig bestaan der parochie-kerk zal op 18 en 19 Mei feestelijk worden her dacht. Zooals reeds eerder gemeld, zal Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers deze herdenking met zijn hooge tegenwoarigheid vereeren. Z.H.Exc. zal op 18 Mei pl.m. half zeven des avonds aan de grens der parochie door het comité worden afgehaald, waarna circa kwart voor zeven de Bisschop zijn intre de doet in de pastorie. Daarbij zullen de R. K. Harmonievereeniging „Leo XIII" en de R.-K. S. V. „Wilskracht" ter opluistering aanwezig zijn. Denzelfden avond zal om 8 uur in de St. Josephzaal een huldigings bijeenkomst plaats vinden, waarbij o m. een cantate ten gehoore zal worden ge bracht. Op 19 Mei zal de Bisschop om 10 uur in de Parochie-kerk een pontificale Hoogmis opdragen. Aanbestedingen. Vrijdagmorgen is door den architect den heer W. Brouwer, alhier, aanbesteed het bouwen van drie middenstandswoningen aan den Buiten weg alhier. De uitslag was als volgt: Per ceel 1. Bouw. A. van Dam 9084; W. Bar- reveld ƒ9143; Gebrs. J. en A. Bons 9986; Gebrs. J. en v. Wijk ƒ9999; C. Koppe 10.280; D. C. van Kintes, Langeraar 10.495; L. v. Beusekom 10.700; W. J. Bergshoeff 10.800; S. Tromp 11098.40; J. Vonk ƒ11131.95; Gebrs. Luiing 11955. Perc. 2: Glas, schilder en behangwerk: Joh. C. C. Verhoeff 954. Genrs. Pieroo 1059; H. Hoogendoorn 1277; H. M. v. Keeken 1470. De bouw is opgedragen aan Gebrs. Bons en Gebrs. v. Wijk, te Alphen aan den Rijn. - Vrijdagmorgen is door den architect W. B. Kroon onder ambachtspatroons al hier aanbesteed het verbouwen van de per- ceelen van Mandersloostraat 3941. Uit slag; Chr. Snel 7945; Gesman en Turken- burg 7270; A. van Dam ƒ7068; J. Tolk en C; de Raat 6990; C. Koppe 6644; J. Vonk 6500; Fa. Keijzer en Boer, Boskoop ƒ6485; Gebrs. v. Wijk en Bons f 6473; W. v. d. Helm f 6332; L. v. Beusekom 6233; J. v. Wieringen ƒ6082; W. Barre- veld 5740. De gunning werd aangehou den. Zuiveldagen op Woensdag 7 en Donder dag 7 Mei. De bedoeling van deze da gen is, de zuivel in alle vormen meerdere ingang te doen vinden bij het Nederland sche volk. Door kookdemonstraties, waar de bezoek sters gratis kunnen proeven, door fraaie stands, waar iedereen kan zien, wat er op het gebied van melk en melkproducten te krijgen is, door een groote stand van broodproducten, me* roomijs, roomhoorns, roemsoezen, kortom o_ elk gebied krijgt het publiek een kijk op de mogelijkheden met onze Nederlandsche zuivel. De kookdemonstraties staan onder lei ding van mevr. van Vollenhoven. Zij wordt daarin bijgestaan door de Vereeni- ging van Oud-leerlingen der L. H. S. Voorts nemen de directrice, mej. Schey- grond en haar leerlingen in de werkzaam heden een groot aandeel. Voor elke demonstratie, die een uur zal wuren, worden kaarten van verschillende kleur gratis aan de zaal uitgereikt. Het ko ken heeft plaats in een der lokalen van de N uts-teekenschool. De stands der melkhandelaren, kaashan del, bakkersvereeniging, enz. zijn deels in de school, deels in de bijzalen van het Nuisgebouw te vinden. De groote Nutszaal is bestemd voor de doorloopende filmvoorstelling. De te ver- toonen films hebben weder te doel een beeld te geven van de zuivel en alles wat met de bereiding van gerechten daaruit verband houdt. Deze voorstellingen zijn op de gestelde uren voor ieder toegankelijk. Gedurende de zuiveldagen krijgen alle gemeentenaren de gelegenheid kennis te maken met de uitstekende kwaliteiten van - - zij de goede samen werking van de ver. van Bakkers en van Melkhandel zal gedurende die twee dagen voor den prijs -an waterbrood het veel voedzamer melkbrood 'worden verstrekt, dus zonder prijsverhooging. Door de toevoeging van een 'arde liter volle melk per brood van 8 ons wordt de voedingswaarde van 8 tot 9 verhoogd. Door de toevoeging van het volwaardige melk- eiwit aan het niet-volwaardige planten- eiwit wordt de verteerbaarheid aanmerke lijk verbeterd. Daarbij komt dan nog de smaak, de kleur en het veel langer vesch- blijven. De financieele kant van het melkbrood- vraagstuk is dus volstrekt niet in het voordeel van het waterbrood. Wie gaat rekenen, welke hoeveelheid voedsel men heeft voor het bestede brood- geld, die kan gerust het merkbaar betere melkbrood kiezen. De commissie Alphen van de Propagan- da-Kern van het Crisis-Zuivel-Bureau en allen die haar werk steunen, hopen dat het Nutsgebouw zal overstroomen van be langstellenden uit Alphen en Omstreken. Het vraagstuk van Voedt u Goed voor Het Minste Geld kunnen de huismoeders daar zeker nader tot de oplossing bren gen. NIEUWKOOP. Geboren: Gijsbertha d. van L. Rose- boom en L. van Poelgeest. Getrouwd: P. Baelde 29 j. wonende te Bodegraven en M. C. Verburg 30 j. Ondertrouwd: W. Bokhoven 27 j. won. te Rijswijk en M. A. W. van Ser- mondt 27 j. C. J. van Leeuwen 26 en M. van den Hoorn 26 j. wonende te Zegveld. De waarde van den humus voor den landbouw. Het was Albrecht Thaer, de vader van den wetenschappelijken land bouw, die de meening verkondigde, dat de planten zich moesten voeden met humus. Thaer leefde van 1752 tot 1882. De „humus- theorie" werd naar hem genoemd, en deze werd eerst aan het wankelen gebracht, toen Justus v. Liebig zijn mineraal-theorie ingang trachtte te doen vinden. In de laatste tientallen jaren erkende men wel de waarde van de humus als bodembe standdeel, maar minder als vruchtbaar heidsfactor; als zoodanig werd hij, naar men oordeelde, door de bemesting met organische meststoffen overtroffen. En inen achtte die bemesting voldoende om het humusgehalte van den bodem op peil te houden. Tegen deze opvatting hebben zich de laatste paar jaar in Duitfcchland verschilij lende stemmen doen hooren. Die Deutsche Landwirtschaftliche Presse gaf plaats aan een aantal artikelen waarin de waarde van den humus voor landbouw en volk in 't licht werd gesteld. Een enkele greep volge hieruit. Prof. dr. Th. Roemer te Halle a. d. S. wees op de groote beteekenis van den hu mus als bodembestanddeel in droge tijden. Ter illustreering gaf hij een staatje van de opbrengsten aan rogge, verkregen op een proefveld, in 1879 door Julius Kuehn aangelegd, en gedurende meer dan een halve eeuw aangehouden. Op dit proefveld gaven de perceelen, die van een volledige kunstmest-bemesting ontvangen hadden, in jaren met ongeveer normalen regenval, een hoogere opbrengst dan de stalmestper- ceelen, maar in het droge jaar 1934 was het andersom, en was de verhouding der opbrengsten: stalmest-kunstmest, als 100 85. Op grond van deze en andere uitkom sten werd door den hooggeleerden schrij ver de stelling geponeerd: dat een flinke humusvoorraad in den bodem de oogsten zekerder maakt, en de jaarlijksche schom melingen in de opbrengsten verkleint. Prof. Roemer hield, evenals andere schrij_ vers, een pleidooi voor een betere stalbe- mesting, en voor bemesting der akkers met humus levende meststoffen. Waarnemingen bij een Tomatenproef. Bij een tomatenproef, genomen in den Proeftuin „Z.H. Glasdistrict", deed men een paar waarnemingen, die waard zijn in rui mer kring vermeld te worden. Men vindt ze in het Jaarverslag 1934 op blz. 29 en 30. 't Bleek hier allereerst, dat de Wet van 't Minimum niet geheel juist is. De Wet leert, naar men weet, dat de oogst zich regelt naar de stof, die 't minst in het mini mum aanwezig is. Ontbreekt zekere voedingsstof in meerdere of mindere mate, dan baat het niet, dat andere voedingsstof fen overvloedig aanwezig zijn: aldus de Minimum wet. Maar hiermee in strijd was de waarneming in den Proeftuin. Daar zag men bijv. bij een vedhóoging van de stik stofgift een verhooging van den oogst; dus zou men volgens genoemde Wet conclu- deeren: De stikstof was in 't minimum aanwezig. Doch bij eenzelfde hoeveelheid stikstof had een verhooging van de fos- forzuurgift, zoowel als van de kaligift, eveneens een verhooging van de opbrengst tengevolge. Dit is geheel in overeenstem ming met de leer van Mitscherlich, die zegt dat elke groeifactor den oogst kan ver- grooten, welke nog niet optimaal aanwe zig is, ook al zijn andere meer in 't mini mum. Wij vestigen voorts de aandacht onzer lezers op het feit, dat bij deze proef is ge probeerd om de kwaliteit in cijfers vast te leggen. Bepaald werd het gehalte aan suiker en zuur van vijf zoo gelijk moge lijk rijpe tomaten. Deze ééne bepaling is natuurlijk veel te weinig om er direct een conclusie op te kunnen baseeren; toch is het wel aardig om hier de uitkomsten mee te deelen. Stikstof: Bij stijgende stikstof met veel kali blijft het suikergehalte praktisch on gewijzigd, doch het zuurgehalte neemt sterk af, de tomaat zal zoeter smaken. Méér stikstof naast weinig kali doet noch 't suiker, noch 't zuurgehalte wijzigen, hun verhouding blijft dus ook gelijk en even eens de smaak. Fosforzuur: Naast veel stikstof en kali geeft een hoogere forsforzuurgift belang rijk meer suiker en minder zuur, dus veel zoeter smaak. Kali: Stijgende kali naast veel stikstof geeft meer suiker bij practisch gelijke hoe veelheden zuur, dus iets zoeter. Bij weinig stikstof blijft het gehalte aan suiker gelijk en stijgt het zuur, dus wordt de vrucht zuurder, Uit bovenstaande blijkt, dat de kwali teit en smaak sterk wisselt met diverse bemestigen. Vooral fosforzuur schijnt op de smaak van grooten invloed te zijn. Ook werd de droge stof nog van enkele vruchten bepaald. We vonden, dat de vruchten, bemest met kali, het hoogste percentage droge stof te zien gaven, dus het stevigst waren. De verslaggever con cludeert, dat, willen we een goede tomaat kweeken, noch stikstof, noch fosforzuur, noch kali, hierbij kan gemist worden. Bijenteelt en Fruitteelt. Niet genoeg kan gewezen worden op het nut van het be- stuivingswerk der bijen voor onze fruit teelt. Was men hiervan méér overtuigd, dan zou alleen daarom reeds ^le bijenteelt meer beoefend worden, afgezien dus van de honig-productie. Een tekort aan bijen in een boomgaard moet noodzakelijk voor verschillende variëteiten een geringer op brengst tengevolge hebbena Een heel aar dig voorbeeld deelde ir. Rietsema, Rijks- tuinbouwconsulent te Hoorn, mee, omtrent een boomgaard in Zweden, welke beplant was met Cox' Oranje, en welke grensde aan een terrein, dat beplant was met soor ten, die blijkbaar heel geschikt stuifmeel leverden voor de Cox. Onderstaand staatje LEIDEN. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uui. Dinsdag Jaarvergadering R. K. Volks bond 8.15 uur, Bondsgebouw, ieder lid ont ving via zijn vakafd. een convocatiebiljet. Dinsdag Esperantocursus. Woensdag Ledenvergadering St. Paulus 8 uur. Donderdag Bijeenkomst Euch. Actie „Pius X" te 8.15 uur. Denk om de vragen- bus? Vrijdag Ledenvergadering Metaalbewer- kersbond 8 uur. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7 008.30 uur Maandag 11 Mei Geen zitting Advies- Bureau. Vrijdag 22 Mei Jaarvergadering afge vaardigden Plaatselijk Comité Herwonnen Levenskracht 8.15 uur, Bondsgebouw. Maandag 1 Juni Jaarlijksche Enclcliek herdenking te Oegstgeest. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS GEZELLEN - VEREENIGING. Rapenburg j2. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den maand des avonds te 8.30 uur in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis, Rapen- burg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Zondag Besohermfeest van St. Joseph patroon onzer vereeniging, Algemeene H. Communie; ieder in zijn eigen parochie. Onder de H. Mis van 8 uur in de St. Lo de wij kskerk Algemeene H. Communie voor de leden van het Muziekgezelschap „Frans Schweitzer", waarna in het Ge zellenhuis gemeenschappelijk ontbijt. Van 12.302 uur plaatsbespreking en te vens kaarten verkrijgbaar a 25 cents voor de uitvoering van hedenavond. 18.15 Feestavond te geven door het Mu ziekgezelschap „Frans Schweitzer" en de Tooneelclub „Adolf Kolping". Opening der zaal 7.45 uur. De zaal is geopend van 12.302.30 uur. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas. De spaarkas wordt waargenomen door de Heeren C. van Oerle en L. Bayer. Maandag Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Bijeenkomst Jonggezellen. Dinsdag van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. Woensdag 8.15 uur: Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Allen present en op tijd. 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. Donderdag van 8.0010.15 uur bijeen komst voor de leden. Vrijdag, 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Van 8.00—10.00 uur Biljartclub „A. B. C." Zaterdag bijeenkomst voor dv, leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Van 89 uur Bibliotheek. Verdere mededeelingen: Zondag 17 Mei viert de Retraiteclub „St. Clemens Maria Hofbauer" haar 10-jarig bestaan. Deze dag begint met te 8 uur in de St. Lode- wijkskerk een Gezongen H. Mis met Alge meene H. Communie. Na de dankzeg ging wordt gezongen „Dat Jezus Leev", waarna in het Gezellenhuis gemeenschap pelijk ontbijt met attracties. Hierna volgt de jaarvergadering en verkiezing van be stuur. De dag wordt gesloten met een Plechtig Lof in de St. Lode wij kskerk te 6.30 uur met te Deum Laudamus, waaron der Feestpredikatie door den WelEerw. Heer Pater J. Menken M.S.F. De kerke lijke plechtigheden zijn voor alle leden toegankelijk. Het huiselijk feest alleen voor de oud-retraitanten. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: Geen Oranjevendel bijeenkomst. 4.45 uur Missieclub. geeft het merkwaardige feit te zien, dat de opbrengst per rij beduidend afnam naar die zijde van den boomgaard, welke het verst aflag van bovenbedoeld terrein: Rij opbr. in Rij opbr. in Rij opbr. in Liters Liters Liters Ie 280 11e 100 21e 50 2e 270 12e 50 22e 30 3e 175 13e 50 23e 30 4e 175 14e 75 24e 36 5e 150 15e 30 25e 30 Ge 100 16e 35 26e 25 7e 150 17e 50 27e 35 8e 100 18e 25 28e 10 9e 100 19e 40 29e 5 10e 100 20e 25 Een welsprekend staatje, waaruit blijkt, dat een regelmatige verdeeling van de bijenvolken over den boomgaard, als deze tenminste 'n behoorlijke oppervlakte heeft, van groot belang is. B-r. Maandag: 7 uur: K. J. C. H. Mis voor de Kruis vaarders der St. Joseph Parochie. Dinsdag: 7.00 uur Lodewijkban. 8 uur Tarcisiusban. 7.15 'ur Godfriedban. 7.30 Sloydclub. 8.30 uur Godfriedgroep. Woensdag: 7.00 Don Boscoban. 7.00 uur Franciscusban. 8.30 uur Aloysiusban. Donderdag: 8,15 uur Jonge Wachtclub. 8.30 uur Willebrordusban. 8.30 uur Basseleersbij eenkomst. Zaterdag 7 uur H. Mis. K. J. C. St. Petrus Parochie. 6.30 uur Afrekenen bij den penningmees ter en sparen. Tevens sparen voor het Kamp. Kruisvaarders, Meimaand actiemaand. Weest allen paraat. Zorgt dat je ban nu bovenaan staat. ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Burcht: Maria Gijzensteeg. Zondag 6.45 uur Algem. H. Communie Alle Kruisvaarders zijn daarbij zonder uitzondering in uniform aanwezig. Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners. 7.30 uur Willibrordusban. Dinsdag 7.30 uur Vendel St. Joris. Woensdag 7.30 uur Servatiusban. Donderdag 7.30 uur Lode wijk vendel. Vrijdag 7.30 uur Don Boscoban. Zaterdag 3 uur Hubertusban. Zaterdag 4.45—5.45 uur Afrekenen 3 centsfonds. Tevens kan:psp- arbank Kruisvaarders, in de Meimaand willen we natuurlijk allen een bijzonder blijk ge ven van onze liefde voor Maria. We zullen Haar beeltenis in onzen burcht een ee.replaats inruimen. En laten we nu eens allemaal zorgen voor een flin ke bloemen-versiering. Ieder kan zonder veel moeite in dezen tijd van het jaar aan wat bloemen komen. Brengen we volgende week allen wat bloemen mee? Afgesproken! ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag Eerste Zondag van de maand. Zondag 9 uur Morgengebed waarna de H. Mis. Onder de H. Mis algem. H. Com munie. 10.15 uur bibliotheek. 6 uur Lof; ontspanning als gewoon. Dinsdag 7.30 uur Zaagclub. Woensdag 7 uur zangclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst voor de twee oudste afdeelingen. Donderdag 6 uur Antoniusban. 6.30 uur Aloysiusban. 7.30 uur Cohort schouw. 8 uur St. Jorisban. Zaterdag 7.30 uur ontspanning oudste Afdeeling. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclubs. Korfbalclub Oegstgeest 46 uur. 7.15 uur cadetten. 8 uur reidansen I. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag: 121 uur contributiebetalen. 2.30 en 8.30 uur vrijwillige reidansrepe titie. 2.30 uur Dadenclub „De Roode Graal". 3.30 uur dadenclub „De Zonnekinderen" en Inkleedingscursus. 4.30 uur Zangrepetitie voor alle leden, die meezingen in het Lof van Kath. Leiden. 6 uur Lof tot sluiting van het triduum over het Apostolaat van de Moeder. Maandag 7 uur H. Mis. 56 uur gym. kleuters in de zaal van de Ursulasteeg. 7.30 uur handwerken en volkszang. 8.009.30 uur Missiehand werken en naaien en charitatiefnaaien. 8.30 uur „Actief" afd. dames I. 7.308.30 uur repetitie Congregatie zang koor Oegstgeest. Dinsdag 79 uur vrije clubj in hand werken en naaien 8.009.45 uur Engeüsch voor beginnenden en huisvlijt. 9.15 uur dadenclub „Efficiency." Woensdag: 23 uur Kruiskinderen in het clubhuis. 8.009.30 uur reidansen 1 en ni, naaien, charitatiefnaaien en huisvlijt. 9.15 uur Dadenclub ,,'t Keerske". Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. 8 uur reidansen II en Alg. Ontwikke- iingsclub. 8.30 uur vioolclub. Vrijdag 6.15—7.15 uur „Actief" afdee ling meisjes I. 7.158.15 uur „Actief" afdeeling meis jes II. 8.309.30 uur „Actief" afd. dames II 8.30 uur E. H. B. O.-cursus. 7.15 uur Leidstersinwydingscursus. VOORSCHOTEN. Zondag 11.3012.30 uur Contributie be raden. Maandag 7.309.00 uur Engelsch. 7.309 00 uur Huisvlijt. 9.009.30 uur Groepleidstervergadering. Woensdag 7.309.00 uur Reidansen. 7.309.00 uur Algemeene ontwikkeling Vrijdag 7.30 uur Naaicursus.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7