HET 75-TARIG BESTAAN DER ST. ELISABETH-VEREENIGING ZATERDAG 2 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. J Passende herdenking van een bijzonder feest Pauselijke en Koninklijke onderscheiding voor de presidente mej. D. Coebergh. Het mooie feest der St. Elisabethvereeni- ging, welke heden haar 75-jarig bestaan met gepasten luister herdenkt, ving hedenmor gen aan geheel in den geest der vereeniging. Te half negen hedenmorgen werd door den Geest. Directeur der Vereeniging, den zeereerw. heer Th. M. Beukers, een gezon gen H. Mis opgediagen in de St. Lodewijks- kerk, waarbij alle werkende leden tegen woordig waren. Het zangkoor der St. Petrusparochie voerde hierbij de tweestemmige Mis „In Nomine Jesu" van Ign. Mitterer uit. Na het Evangelie hield pastoor Beukers een treffende toespraak, waarin hij erop wees, dat de naastenliefde door de St. Eli sabeth vereeniging niet onbegrepen is ge bleven. Niet, dat er vóór haar oprichting op dit gebied niets was gedaan, maar de Ver. heeft thans toch sinds 75 jaar haar weldaden rondoin zich verspreid, waarbij men het woord van Christus indachtig was: „Ik was ziek en gij hebt mij bezocht". Dat was de deugd, welke hier nog heel bijzon der beoefenc moest worden en vóór 75 jaar kwam zij tot uiting in de oprichting der vereeniging Armoede en ziekte zijn twee zware krui sen voor den mensch. Daarom moet de St. Elisabethver ontzettend veel goeds heb ben verricht. De dames hebben dat echter niet voor zichzelf gedaan, doch om God te eeren in den arme. Deze feestdag is nu begonnen met een H. Mis om dank te zeggen aan God. Ver der heeft men het feest willen vieren door een liefdemaaltijd. Was dat niet een van de instellingen var Christus zelf? Het werk, dat verricht werd, is bovendien een werk van nederigheid. In dien geest verricht, brengt het zooveel te meer vruch ten op. Wat spr. hier echter nog meer wilde zeg gen was een woord van dank. Een woord van dank n.l uit naam van de zieken en armen. Zij hebber, misschien niet altijd hun dankbaarheid uitgesproken, misschien zelfs wel eens woorden van ondankbaarheid ge uit, maar dan kwam dit voort uit de 'bitter heid van lijden en armoede. Dank brengt spr. vervolgens ook uit naam der Kerk .omdat Jesus de armen zoo zeer beminde. Voor al het verrichte werk wil spr. Gods rijksten zegen afsmeeken om al degenen, die voor de ver. werken, waaraan hij den wensch toevoegt, dat zij nog jarenlang dit werk mogen doen onder de schutse van St. Elisabeth. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet Vervolgens vereenigden bestuur, leden en oud-leden zich aan een gezamenlijk ontbijt in café-rest. „In den Vergulden Turk". FEESTELIJK ONTBIJT. Toespraak pastoor Beukers. De zeereerw. heer pastoor Th. Beukers, die hier mede aanzat, sprak hier wederom een dankwoord Een dankwoord tot de da mes, die de vereeniging in stand houden, tot de bestuursleden in het bijzonder, om dat zij hiertoe het meest bijdragen. Dank baar herdenkt spr. hier ook de overleden bestuursleden Maar 'n bijzonder dankwoord richt spr. tot de presidente der vereeniging, mej. Coebergh, door wie de vereeniging geleid en geschraagd wordt, door wie alle werk vlot loopt. Mej. Coebergh is geen onbekende in de stad op het gebied der liefdadigheid. Op katholiek zoowel als op algemeen ter- rein neemt zij een voorname plaats in. Zy is echter ook bekend tot in Rome en het Vaticaan en dus bij den Paus. Z. H. had daarom spreker opgedragen zijn felicitaties aan mej. Coebergh over te brengen en haar het gouden eerekruis „Pro Ecclesia èt Pon- tifice" te overhandigen. (Daverend ap plaus). In haar dankwoord aan pastoor Beukers wees mej. Coebergh erop, dat het werk der vereeniging niet alleen haar werk is, maar ook dat der leden zonder wie zij niets kan bereiken. Toespraak deken Homulle. De hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Ho- mulle, die even later het woord nam, wil de gaarne een bewijs van medeleven met de Vereeniging geven uit naam van Ka tholiek Leiden en dank brengen voor het zegenrijk werk in al die jaren verricht. In die jaren is zoo ontzaggelijk veel goeds tot stand gebracht, zooveel hulp bij ziekte en nood verleend, maar ook zooveel gees telijke hulp geschonken. Want by al dat stoffelijke wordt door de katholieke vrouw niet vergeten dat nog grootere geestelijke belang. Daarbij kan het katholieke vrou wenhart zoo buitengewoon veel goed doen. Daarom spreekt deken Homulle de groote erkentelijkheid van Katholiek Leiden aan de St. Elisabethvereeniging uit en in het bijzonder aan haar wakkere voorzitster, mei. D. Coebergh. Spr. zeide heei goed te kunnen begrijpen welke steun er van haar uitgaat. Daaraan voegt spr. den wensch dat zij nog vele jaren moge voorgaan als voorzitster en dat de andere dames haar energiek voorbeeld mogen volgen door zooveel mogelijk uit komst te brengen daar waar zooveel schrij nend leed geleden wordt. Spr. hoopt tenslotte, dat zoolang als Lei den Leiden blijft, de St. Elisabethvereeni ging haar roepi:ig moge blijven vervullen en de dames door haar werk haar eigen zielen dichter bij haar einddoel mogen bren gen. Mej. Coebergh dankte ook nu weer door de haar gebrachte hulde over te dragen op haar mede-arbeidsters voor het schoone werk. Toespraak burgemeester. Hierna kwam de burgemeester van Lei den, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, bin nen en hij «moeg onmiddellijk het woord. Hij vroeg excuus hier aan een ontbijt te zyn binnengekomen op zoo ongewone wijze, maar de buitengewone omstandigheden, welke hem hiemeen voerden noopten hem daartoe. Met veel genoegen zeide spr. dikwijls de hulp der dagbladpers te hebben ondervon den, maar ook dikwijls narigheid. Dit laat ste is het geval, wanneer als bij een jubi leum als nu steeds het gras voor zijn voeten weggemaaid worot en in dergelijke arti kelen, historie en nut van vereenigingen en personen in de courant worden vermeld. Toch is dezen keer in de Leidsche Courant niet alles gezegd wat hij op het hart had, zoodat hy toch ook iets nieuws vermocht te vermelden. Spr vertolkte dan de warme gevoelens van sympathie van het gemeentebestuur met het schoone werk der St. Elisabethver eeniging en öooo haar de hartelijke geluk- wenschen namex.t dit bestuur aan. De liefdadigheid kan niec beter beoefend worden dan door particulieren en het spijt hem steeds als iiy ziet, dat het particulier initiatief een niet nog grootere plaats kan innemen, doch naai werk noodgedwongen aangewend of overgenomen ziet door de overheid. Hij is ei evenwel van overtuigd, dat het werk beter verricht kan worden door particulieren dan door de gemeente. Is steun in den vorm van subsidie noo- dig dan is Jt verzorging der sociale plich ten toch het best in handen van particu liere vereenigingen. Er zyn weinig vereenigingen, die erop kunnen bogen dit werk zoo lange jaren te hebben verricht. Wellicht is de St. Elisa bethver. de eerste geweest op dit gebied en zij biedt de waarborgen, dat het werk op bekwame wijze zal worden voortgezet. Spr. vindt dezen waarborg hierin, dat de dames het werk doen in overeenstem ming met en gedrongen door haar katho lieke levensopvatting. Een tweeden waarborg vindt spr. in de traditie, die aan deze vereeniging namen heeft doen verbinden als van: Coebergh, v. Cranenburgh, Grundemann, Filbry, Sanders e.a. Een derde waarborg ligt er tenslotte in de leiding, die aan de vereen, gegeven is. Het bestuur heeft steeds gezorgd de lei ding te behouden en spr. kan niet anders wenscnen dan dat de vereen, onder de te genwoordige leiding op den ingeslagen weg zal voortgaan. Hierbij heelt spr. zeer bijzonder het oog op de voorzitster, mej. Coebergh. Het spreeKt als 't ware vanzelf, dat mej. Coe bergh van deze vereeniging de leidende figuur is. Immers, wie vindt men op dit geb ed in Leiden meer op den voorgrond treden? Ten bewijze daarvan laat de burge meester hoorer in welke vereenigingen mej. Coebergh zitting heeft of gehad heeft. Ziehier het eerelijstje: St. Elisabeth-Ver- eeniging, Voogdijraad, Ver. Armenzorg, (waarin zij haar moeder is opgevolgd), Leidsche Mij. van Weldadigheid, Burg. Armbestuur en later Maatschappelijk Hulp betoon (tot aan haar vertrek uit de ge meente), Leidsch Crisis-Comité, Leidsche Borgstellingsfcnds, Ver. tct Verbetering van het Lot der Blinden, Pro Juventute, Ver. tot Bestrijding der Tuberculose, R.K. Vrouwenbond, afd. Leiden en Diocesaan, Armenraad, Ver. Ziekensteun, Emmabloem Studieclub „St. Paula" en tenslotte de eeuige club, waarin zij de haar toekomen de en wel noodige ontspanning zocht, de damessocièteit „Amicitia". Spr. zeide niet te behoeven vertellen, hoe zij haar werk in al die vereenigingen heeft gedaan. Behalve uitstekend, deed zij het op prettige en vriendelijke wyze, het geen hij uit eigen ondervinding weet. Er zijn weinig menschen, die Leiden zoo ken nen als mej. Coebergh en als spr. nog eens een nieuwen Burgerlijken Stand noodig had, zou zy tezamen met mr. Briët en dt-n heer Couvée ervoor kunnen zor gen. Mej. Coebergh moge al verhuisd zijn naar Oegstgeest, zij is en zij blijft Leid sche. Het was spr. een groot genoegen de regeering bereid te vinden haar ver diensten op zoo velerlei gebied te willen doen erkennen. De St. Elisabethver. komt de eer toe daartoe den stoot te hebben gegeven. Spr. zeide dit, omdat ook andere vereenigingen vroeger reeds pogingen aangewend hebben. Spr. deelde daarop mede, dat het H M. ae Koningin had behaagd mej. Coebergh te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, van welke onderscheiding de burgemoester haar hierop de versierse len overhandigde. (Applaus). Namens de werkende leden der Vereen, wenschte mevr. FilbryKloosterhuis, vice- presidente, mej. Coebergh geluk met deze onderscheiding en voegde daaraan den wensch toe, dat God haar nog vele jaren moge schenken, dat zy nog vele jaren pre sidente moge blijven en op prettige wijze haar taak moge blijven vervullen. Mej. Coebergh, overstelpt door zoovele bewijzen van erkentelijkheid, dankte voor de bijzondere eer haar door de Koninklij ke onderscheiding verleend. Daarvoor dankte zij èn den burgemeester èn haar medebestuursleden. En voor de derde maal wees zij de haar gebrachte hulde af. Mej. Coebergh zei de haar werk gedaan te hebben niet als een offer, maar omdat het 'n gave Gods was zoo te mogen werken. Zij had nimmer anders gezien. Zij had van haar vader geleerd de liefdadigheid in dezen vorm te beoefenen, zy had het van haar ouders geërfd. Dat verhinderde evenwel niet, dat de thans zoo duidelijk uitgesproken waardee ring haar goed deed en zij hoopte, dat het haar slechts zou aansporen haar werk te blijven doen. Mej. R. Driessen, hierna het woord ver krijgende zeide als oudste aanwezige een kort woord te willen spreken. Zij had gaarne aan de vereeniging ver bonden willen blijven, doch bij haar 70ste jaar had zij gemeend er voor te moeten bedanken. Mej. Driessen herinnerde zich da opricht sters mevr. v. Wensen en mevr. Truffino nog goed en hoe heerlijk zou het geweest zijn, als zij eens konden zien hoe het door haar begonnen werk gegroeid is. Wat het succes der vereeniging betreft, spr. zeide, dat dit mede te danken was aan de goede onderlinge verstandhouding onder de dames en zij kon dan ook niet anders wenschen, dan dat deze zoo zou blijven. Slotwoord mej. Coebergh. Ten slotte sprak mej. Coebergh, merk baar ontroerd, een dankwoord. Dank aan Pastoor Beukers voor het haar verleende Pauselijke eeretcruis, dank aan den Deken voor zijn zoo zeer gewaardeerde tegen woordigheid dank aan den Burgemeester voor de door H. M. de Koningin ontvangen onderscheiding. Dank ook aan de vorige bestuursleden, die ons, aldus spr., zoo schit terend zijn voorgegaan en die haar zorg zelfs hebben uitgestrekt tot deze benarde tyden toe .want wij, die uu moeten mee maken en doorworstelen de magere jaren, profiteeren zoo dankbaar van de erfenis, die zij, die betere tijden beleefden, voor ons hebben nagelaten. Dank aan alle leden on zer jubileerende Ver. die zich allen met opgewektheid en trouw en aanhankelijk heid van haar taak kwijten. Dank aan de zieken die ons zoo menigmaal opwekten, steunen en sterken bij het zien van de voor treffelijke wijze, waarop zij hun vaak zoo zwaar en moeilijk te dragen kruis torsen. Dank aan de geestelijkheid dezer stad voor hun steeds bereidwillige hulp en steun. Een persoonlijk woord van dank ook aan de secretaresse mevr. J. Gründemann-Hof- man, die spr. den geheelen tijd van haar voorzitsterschap heeft ter zijde gestaan op een wijze, die alle lof te boven gaat. Dank aan allen, die hebben medegewerkt tot wel slagen van dit jubileum. Allen hebben haar beste krachten daaraan besteed. Toch zy het my vergund, aldus spr., een speciaal woord van erkentelijkheid te spreken tot mevr. E. Sanders-Platz, die ongetwijfeld de stuwkracht geweest is van deze geheele feestviering. Ten laatste richt spr. nog een dankwoord aan de aanwezige oud-leden der vereeniging die bij de H. Mis en dit ontbijt hebben wil len tegenwoordig zijn. BIOSCOPEN. Lldo De „Diamond im" welke deze week in Lido gaat, braent bij ons direct op den voorgrond de gedachte: „Geld alleen maakt niet gelukkig". In deze mooie film over het leven van den millionair James Buchanan Brady, welke rol voortreffelijk wordt vertolkt door Edward Arnold, komt niet alleen op den voorgrond, hoe hij als „grana seigneur" zich ondanks tegensla gen opwerkte tot millionair en spoorweg magnaat, maar ook de leegheid van zijn leven ondanks de groote rijkdommen, te midden der schitterende diamanten, een leven vol uiterlijk geluk, doch waar het innerlijk geluk steeds verre was. James Buchanan Brady was in 1850 een eenvou dig spoorweg-employé, wiens ambities ver uitgingen boven het eentonig leven tus- schen de rails. Een advertentie in een nieuwsblad, waarin een fabrikant in spoor- weg-onderdeelen. een goed ingevoerd ver tegenwoordiger vraagt, trekt zijn aan dacht en in gehuurde kleeren, dringt hij bij dezen fabrikant door en geimponeerd door zijn zakelijk betoog neemt de fabri- Kant hem aan. Door ongeëvenaard „han- delsinstinct" weet hij zich steeds hooger op te werken en om zyn liefde tot Dia manten is zijn naam als Diamond Jim spoedig gevestigd onder zijn uitgebreide kennissenkring, waarbij vooral het vrou welijk geslacht domineert, doordat hij zeer vrijgevig is met deze kostbare siera den. Een film, welke voor volwassenen zeker gezien moet worden. De tweede hoofdfilm „De pleegvaders" brengt met de verwikkelingen, waarin Spanky zijn beide pleegvaders Bert Whee ler en Robert Woolsey brengt, veel en uit bundige lachsuccessen. Ook de karakter- en natuuropnamen zijn in deze film magni fiek, terwijl de stryd tusschen Wakefields en de Milfords na veel verwikkelingen, tot een goed einde wordt gebracht, door deze twee blijspelkomieken. Het geheel is een goed gevarieerd program, hetwelk wij voor volwassenen gaarne aanbevelen. Luxor Een romantische avonturenfilm „Captain Blood" vormt deze week de hoofdschotel van het programma in Luxor. Het gegeven speelt zich af in dé 17e eeuw tijdens de re geering van Jacobus II, koning van En geland. De hoofdrol in deze film wordt op bekwame wijze en met overtuiging vertolkt door den knappen acteur Errol Flynn, die ons somwijlen deed denken aan Douglas Fairbanks. Als vrouwelijke partner wordt hij uitstekend terzijde gestaan door Olivia de Haviland. Prachtige opnamen krijgt men m deze film te aanschouwen waarbij o.a. de verschillende strijdt a fer eel en en de wreede behandeling der slaven in de plan tages. Dit alles wordt op realistische wijze uitgebeeld. Een leger van acteurs heeft aan dit filmwerk medegewerkt, waarin de hu moristische noot niet ontbreekt. Over den inhoud het volgende: Dr. Blood die hulp had verleend aan een opstandeling, wordt gevangen genomen en ten onrechte tot een strop veroordeeld. Op het laatste oogenblik komt het bevel, dat de gevangenen uaar Jamaica moeten wor den overgebracht om als slaaf te worden verkocht. Dr Biood wordt gekocht door een nicht van den wreeden planter Bishop. De slaven maken een plan om te ontvluch ten en het geluk is hun gunstig, wanneer de Spanjaarden de plaats komen belegeren. De slaven overvallen een Spaansch gal joen en vluchten waarna zij enkele jaren de schrik van de West-Indische zeeën zyn. Door toevallige omstandigheden komt Cap tain Blood in gevecht met twee Engeland vijandige schepen, die hij tot zinken weet te brengen. Wanneer Bishop, die met de Engelsch vloot was uitgevaren om Blood te zoeken, woedend terugkeert, vindt hij Peter Blood terug als gouverneur van Ja maica en verloofd met zijn nichtje. Het voorprogramma is zeer goed verzorgd, waarby o.a. een prachtige kleurenfilm „Het Zigeunermeisje" en verscnillende kleinere films. Liefhebbers van spanning en sen satie kunnen wy een bezoek aanbevelen. Voor volwassenen. Trianon. Zoo zout hebben we het nog in geen film gegeten! Kinderen, die tegen hun ouders opstaan worden op de film tot normale kin deren gerekend, maar kinderen, die hun moeder bemoederen en daarbij zóó ver gaan om hun moeders uit te huwelijken aan nieuwe vaders die bizonderheid is voor behouden aan de origineele rolprent „Lieve domme Mama". Mama is inderdaad lief, maar nog veel meer inderdaad: dom. Haar dochter is lief en snugger, maar toch niet zóó snugger, of het eind van al haar moe deren is, dat zij dom en moeder erg inge wikkeld knap lijkt. Meer zullen wij over den gang van zaken in deze vroolijke en geestige film niet onthullen, want dan is de aardigheid er af. De titel van de tweede film „Moulin Rouge" voorspelt een ietwat lichtzinnig verhaal en deze voorspelling komt uit. Een man krijgt ruzie met zijn vrouw, wanneer zij een donkere haardos heeft en wordt ver liefd op diezelfde vrouw (die hij denkt dat een andere is!), wanneer heur haar ge bleekt is. Het slot van deze allesbehalve verhefefnde geschiedenis is, dat man en vrouw elkaar terugvinden. Dit gelukkige einde zal wel de reden zyn geweest, waar om deze film toelaatbaar is verklaard voor volwassenen. Het teekenfilmpje is deze week alleraar digst: Mickey Mouse wordt vader van een heel nest jonge muizen. Hoe deze kunnen huishouden, daarvan weet ieder mensch te vertellen, maar ook Mickey Mouse is op de capriolen van zijn kroost niet gesteld. LAATSTE BERICHTEN DE Z.G. WILDE STAKING IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Een duidelijk antwoord van minister Slingenberg aan het Kamerlid L. de Visser. Eenige dagen geleden werd in de bla den medegedeeld, dat de heer L. de Vis ser, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, zich tot den minister van Sociale Zaken had gewend in verband met de z.g. wilde staking, welke bij de rijkswerkver- schaffing in den Wieringermeerpolder is uitgebroken. De heer de Visser had den minister verzocht aan de wenschen van de stakers te voldoen en tevens geprotesteerd tegen de maatregelen, welke de minister had getroffen. Naar wij thans vernemen, heeft de mi nister van Sociale Zaken den heer de Vis ser geantwoord, dat hem is gebleken, dat dit kamerlid heeft nagelaten den tewerk- gestelden duidelijk te maken, dat het be grip „staken" bij de werkverschaffing iets is, dat in strijd is met het gezond ver stand, omdat de overheid geen belang heeft bij de voortzetting van de werkver schaffing. Voorts heeft de minister den heer de Visser erop gewezen, dat, wanneer tewerkgestelde georganiseerde arbeiders van oordeel zijn, dat bepaalde regelingen wellicht op enkele punten wijziging be hoeven, zij hiervan aan de overheid mede- deeling kunnen doen op een wyze, die in overeenstemming is met datgene, wat or delievende arbeiders wenschen, n.l. behan deling door bemiddeling van gemeentebe stuur of vakcentralen. Deze vakcentralen toch, zoo wijst de minister erop, werken voor wat de werkloozenzorg betreft, gere geld met het departement van sociale za ken samen. Wanneer tewerkgestelden echter, gelijk in den Wieringermeerpolder het geval is, tot een z.g. wilde staking overgaan, dan ligt het voor de hand, dat de overheid daartegenover slechts de meest strenge maatregelen kan nemen, gelijk thans ook is geschied. Deze gedragslijn zal ook on verzwakt in de toekomst worden voortge zet. Ten slotte schrijft de minister nog, dat, wanneer de heer de Visser het waarachtig belang van de werkloozen wil dienen, hij hen dan openlijk duidelijk moet maken, dat hij het optreden van de leiders bij die wilde staking afkeurt en dat hij den werk loozen in overweging geeft de overheid mede te deelen, dat zij hun handelwijze in hooge mate betreuren en dat zy verzoe ken, op de bestaande voorwaarden aan het werk te gaan. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboreno Theo Jacobus z. van D. Klinkhamer en P. J. van Veen Caroli na d. van C. J. Jonk en C. de Munnik Leendert z van J. W. Rijsdam en J. Par don Geertruida Judith d. van A. G. La gendijk en J. Plu Johannes Philippus Gerrit z. van P. Janssen en J. A. Groenen dijk Pieter Cornelis z. van P. de Mooij en N. Langmuur Rob z. van H. J. W. Huisken en J. C. Vis Maria Cornelia d. van H. W. Steenbergen en H. K. v. Schaik Maria Cornelia d van C. Plomp en M. Smit. Ondert rouwd: K. Horsman jm. 25 j en H. Heus jd 24 j Overleden: A Bosman d. 7 wkn. TELEGRAMMEN VERMIST ZWITSERSCH POST VLIEGTUIG VERONGELUKT. Het wrak in de bergen gevonden. LUZERN, 2 Mei. (A.N.P.) Een Zwitser- sche postvliegtuig, dat sedert Donderdag werd vermist, is hedenochtend gevonden in de rotsen aan den voet van de Rigi. Het toestel, dat den dienst Frankfort Bazel onderhield, is neergestort op een moeilijk te bereiken plaats. Naast het wrak lag het lijk van een der inzittenden. Men vermoedt, dat het stoffelijk overschot van den aiWer onder de puinen zal liggen. DE ROODE TERREUR IN SPANJE. Kerk door rooden in beslag genomen. MADRID, 2 Mei. (A.N.P.) Te Mairena del Alcor werd gisteren de pastoor gedwongen mee te loopen in de roode 1 Mei-optocht. Vervolgens werd hij gedwongen den sleu tel van de kerk af te geven, waarna de roo den het gebouw in beslag namen. Te Sevilla namen 16 gezinnen eigenmach tig bezit van een aantal landerijen om deze voor eigen rekening te exploiteeren. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. G e s la a g d: candidaats-examen Romaansche Taal- en Letterkunde, mej. H. A. Vos, Den Haag; candidaats-examen Indisch Recht, de heer H. C. Ferguson, Den Haag. Ondertrouwd: TRUUS JONKHEER en AAT ALKEMADE Hillegom, Stationsweg 3. Noord wijk, Voorstraat 56. Huwelijksvoltrekking op Dins dag '26 Mei. Receptie op Dinsdag 26 Mei van 56 uur in Hotel „Flora" te Hillegom. 2969 Toekomstig adres: Emmerich a/R., Rheinufer 23 DANKBETUIGING. Aan allen, in het bijzonder aan myn gea:ht Bestuur en Ingelanden, die mijn 50-jang ambtsjubileum to' een onver- getelijken dag hebben ge maakt, betuig ik ook namens mijn Farm mijn hartelij-ten dank. 2962 A. CO ZIJN. Warmond, 2 Mei 1936. St. Clemens Retraitenhuis TE N00RDWIJKERH0UT 1619 Mei: Dames Raadsle den Marfia-Congregatie 6.50 2326 Mei: Militieplichtigen 6.50 2629 Mei: Meisjes boven 17 jaar 6.50 30Mei2 Juni Mannen en Jonge Mannen (Pinkster- retraite) 6.50 69 Juni Mannen 6.50 912 Juni Meisjes boven 17 jaar 6.50 1316 Juni Mannen 6.50 1619 Juni R. K. Politiebond 6.50 1922 Juni Jonge Midden standers ƒ7. 2225 Juni Mannen 6.50 2730 Juni Mannen 6.50 30 Juni3 Juli Gehuwde Vrouwen 6.50 710 Juli Meisjes boven 17 jaar 6.50 1417 Juli Meisjes boven 17 jaar 6.50 2940

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3