ZATERDAG 2 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. HOE WORDT HET WEER? IETS ZACHTER. DE BILT SEINT Zwakke tot matige Noordelijke tot Oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. Hoogste barometerst.: 774.3 te Vardoe en Ingoe. Laagste barometerst.: 751.3 te Isafjord. De hoogedruk is over Scandinavië in beteekenis toegenomen, terwijl hij ten Zuid-Westen van de Britsche Eilanden wat minder te beduiden heeft. Toch vormt hij nog een langgerekt gebied van de Azoren tot in het Poolgebied. Bij IJsland blijft de depressietoestand nog gehandhaafd. Bijna overal is het rustig weer. Over Scandina vië en een groot gedeelte van de Britsche Eilanden en West-Frankrijk is de lucht helder tot licht- of half bewolkt. In onze omgeving is zij nog betrokken, terwijl in Zuid-Oost Duitschland en Centraal Euro pa nog regen voorkomt. De temperaturen blijven, met uitzonde ring van over IJsland en Noord-Scandina- vië nog beneden normaal. Sinds gisteren is het weer wat kouder geworden over de Britsche Eilanden, onze omgeving, plaat selijk in Frankrijk en Zweden. De veran deringen in de drukverdeeling wijzen op een langzamerhand wat zachter worden van den weerstoestand. Vermoedelijk zal de wind naar Oost draaien, de regenkansen zijn zeer klein. LUCHTTEMPERATUUR 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 7.56 uur tot Zondagmorgen 3.58 uur; van Zondagna middag 7.57 uur tot Maandagmorgen 3.57 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee: op Zondag 3 Mei voorm. 0.51 uur en nam. 1.12 uur; Maan dag 4 Mei voorm. 1.32 en nam. 1.48 uur. de Iongh naar voren om allen een hartelijk welkom toe te roepen, in het bijzonder na tuurlijk den Commandant van het Veldle ger, luit.-generaal Roëll, alsmede de ge- noodigde autoriteiten. Spr. bracht den burgemeester nogmaals dank voor de op de receptie gesproken woorden. Overste de Iongh wees voorts op de be teekenis van het regiment in het kader der algeheele bewapening. Op het geschut van het Regiment vindt men weliswaar niet als in andere landen belangrijke veldslagen aangebracht, want dit geschut is maagde lijk, maar toch wilde spr. erop wijzen, dat men daarom niet de leuze voor nationale ontwapening behoeft aan te heffen, zooals reeds eerder en meermalen is gedaan. Leiden is meermalen een beeld van strijd geweest. Men denke slechts aan het beleg, maar personen als burgemeester v. d. Werf, v. d. Does, Boisot en Van Hout staan bij hem hooger aangeschreven dan de natio nale ontwapenaars. Het is noodig een muur op te werpen te gen de golven van défaitisme, dat ons zoo nu en dan dreigt te overweldigen. Na een driewerf hoera voor onze Konin gin zette de muziek het Wilhelmus in, dat door allen uit volle borst werd meegezon gen. Daarna werd met de afwerking van het programma aangevangen. Onder leiding van wachtmeester Opstal werd begonnen met Manoeuvre a la flêehe, een keurig ope ningsnummer. Dan kwam wachtmeester Beverwijk met de Hongaarsche post, waarin hij keurige staaltjes dressuur van een achtspan liet zien. Vooral in verband met de beperkte ruimte in de manege viel dit nummer ten zeerste te loven en het opende de beste perspectieven voor de verdere prestaties van dezen ruiter, die het in de dressuur heel ver heeft gebracht. Een hartelijk ap plaus viel hem dan ook ten deeL Dan werd er caroussel gereden door vier dames en vier reserve officieren. Op correc-. te en vlotte wijze werd hier het wisselen met het overnemen afgewerkt onder leiding van kapitein Mante. Het succes van dit nummer, was dan ook zoo groot, dat over ste de Iongh niet kon nalaten er zijn groote voldoening over te uiten, dat ook de res. officieren hadden willen bijdragen tot wel slagen van dit feest. Maar meer nog stelde hij de medewerking der dames op prijs, wijl zij zich zoo geruimen tijd van voorbe reiding hebben moeten getroosten. Uit dankbaarheid daarvoor bood de regiments commandant ieder der dames een tuiltje bloemen aan. Hierna vertoonden zes Jockey's him be hendigheid te paard, een clownummer van groot formaat volgde en als laatste num mer voor de pauze ging het nummer sprin gen te paard. Ondank- de korte ruimte voor aanloop tusschen de diverse hindernissen slaagde ook dit nummer volkomen, dank zij de uitstekende ruiters, dank ook de pri ma paarden, die hiervoor waren uitgeko- ken. Na de pauze kwam wachtmeester Bever wijk met zijn grootste succesnummer: vrij heidsdressuur van zijn paard Leo. Wat deze paardenliefhebebr met dit prachtpaard heeft weten te bereiken grenst aan het on gelooflijke, want het doet voor circusdres- suur niet onder in kwaliteit, 'n Uitbundig succes viel hem dan ook ten deel. Namens de Leidsche Buitenschool en „Ons Belang" waarvoor de volgende op voeringen gegeven worden werd v. Be verwijk een fraaie lauwerkrans overhan digd. Wat zullen we nog meer zeggen van het met zorg samengestelde en vlot afgewerkt programma? Tot in de kleinste bijzonder heden was alles uitstekend verzorgd en de afwerking liet niets te wenschen over. Cowboys vertoonden hun behendigheid te paard, athleten wierpen zich in salto's over drie, vier, vijf paarden, een caroussel- nummer van 12 onderofficieren oogstte lui den bijval en een groot gymnastieknummer onder leiding van opperwachtmeester in structeur Rosdorff besloot het geheel. Maar al die nummers werden afgewis seld door 'n stelletje grollen en grappen van een aantal clowns, die de aanwezigen den geheelen avond hebben doen schudden van het lachen. Kortom, het was 'n uitvoering eerste klas en overste de Iongh was zeker aller tolk toen hij aan het slot van den avond 't was alweer half twaalf geworden allen medewerkenden dank bracht voor hun prestaties. Deze zullen in veler herinnering blijven voortleven, omdat het ongetwij feld een der best geslaagde ruiterfeesten genoemd mag worden. EEN MIDDELBARE MEISJESSCHOOL. Deze dagen is volgende circulaire ver spreid: „De opvoeding en ontwikkeling der jeugd stelt steeds hoogere eischen, waar door met den dag de taak der ouders wordt verzwaard. De vraag, hoe men zijn kinderen op moet voeden, wat men ze moet laten leeren, valt steeds moeilijker te beantwoorden. Dit probleem betreft, wat de algemeene ontwikkeling aangaat, niet minder het meisje dan den jongen. Niet alleen de ouders voelen deze moei lijkheid, ook de overheid ziet zich hier voor een zware taak gesteld. Ijverig is men reeds lang zoekende naar een goede oplossing van dit vraagstuk. Nieuwe rich tingen werden ingeslagen en eene daar van leidde naar de hoogere waardeering van de Middelbare Meisjesschool, welke dientengevolge eene algeheele reorganisa tie heeft ondergaan. Ook voor Katholiek Leiden werd dit vraagstuk onder de oogen gezien. Aan een commissie van voorbe reiding was de taak tot onderzoek en uit werking opgedragen. Deze commissie is met hare werkzaamheden reeds zeer ver gevorderd. Zij acht zich thans in staat vol doende voorlichting in deze aan de ouders te kunnen geven. Mede hiertoe heeft zij gemeend een vergadering te moeten beleg gen in de foyer van „Den Burcht" op Dins dag 5 Mei a.s. te 8.15 uur. Voor dit belang rijke onderwerp heeft zij de Eerwaarde Zuster Elisia. directrice van de St. Pius Middelbare Meisjesschool te Amsterdam, welke op dit gebied haar naam reeds ge vestigd heeft, bereid gevonden een lezing te houden. Wij wekken daarom allen, wien dit on derwerp ter harte gaat, en in het bijzon der alle ouders, welke zich in het bezit van aankomende meisjes mogen verheugen, op om deze vergadering bij te wonen". De onderteekenaars zijn: A. H. M. J. Homulle, Deken van Leiden en Pastoor der Parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph; Th. M. Beukers, Pastoor der Parochie van den H. Petrus; R. F. Smitz O.F.M., Pastoor der Parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis; L. P. J. Smeets O.F.M., Pastoor der Parochie van den H. Leonard us a P. M.: Zuster Antoi nette, Hoofd der U.L.O.-school, Haarlem merstraat 34; Zuster Alexius, Hoofd der U.L.O.-school, Levendaal 52. De Commissie van Voorbereiding: J. A. van der Snoek. O.F.M., voorzitter; J. H. A. Manders, secretaris. G. PELt Te Wassenaar is op 62-jarigen leeftijd, na een korte ongesteldheid overleden de heer G. Pel, een der oprichters en direc teuren van de N.V. fabriek van Suiker werken v.h. Gebrs. Pel alhier. Geveilde perceelen. Ten overstaan van Mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier. Huizen en erven Morschweg 115, 117 en 119 na afmijning in bod resp.: f 1875, f 2200 en f 2300, kooper de heer J. Th. Wurzer al hier voor f 6376. Huizen en erven Hansenstraat 61, 63 en 65 na afmijning in bod resp. f 2450, f 2450 en f 2550, kooper de heer A. van Os te Voorschoten voor f 7775. Huis en erf Ciarasteeg 18 in bod f 650, kooper de beer Th. L. J. Zitman te Zoeter- woude voor f 820. Huis en *rl Oude Vest 119 in bod f 1900 is uit de hand verkocht. Ten overstaan van A. J. C. van der Heij den, notaris alhier. Huis met tuin De Laat de Kanterstraat 12, in bod f 5300, kooper de heer A. van der Nat q.q. alhier voor f 5310. Huizen met tuinen De Laat de Kanter straat 22, 24, in bod op f 5300, kooper de heer B. J. Huurman q.q. alhier voor f 10601. Huizen en erver. Cobetstraat 63, 65, 67 en 73 in bod resp f 6500, f 6500, f 6200 en f 6200, kooper de heer B. J. Huurman q.q. voor resp. f 6500, i 6510, 6500 en f 6201. Beneden en bovenwoning en tuin Roo- denburgerstraat 24/24a in bod f 7500, koo per de heer B. J. Huurman q.q. voor f 7500. Huis en erf Roodenburgerstraat 12, in bod f 5300, kooper de heer B. J. Huurman q.q. voor f 5300. HONDERDJARIG STICHTINGSFEEST HARTEBRUGSKERK. Programma der feestviering Zondag 3 Mei van 36 uur en Maandag 4 Mei van 35 uur gelegenheid ter bezich tiging van de zienswaardige kerksieraden en kerkbenoodigdheden als monstrans, kel ken, kandelaars, kazuifels, schilderijen, boeken enz. tentoongesteld in de zaal van de pastorie. In- en uitgang door de z.g. Be- reidkamer, Haarlemmerstraat. Donderdag 7 Mei, opening van het Tri duüm. Te 8.15 Pontificaal Lof door Z. D. H. Mon seigneur H. J. M. Taskin, protonotarius apostolicus, president van het Groot Semi narie te Warmond. Feestpredikatie door den Weleerw. Heer H. Drost, kapelaan der St. Franciscuskërk te Rotterdam. Vrijdag 8 Mei. Te 8.15 uur plechtig Lof door den Hoogeerw. Heer A. H. M. J. Ho- mulle, deken van Leiden en pastoor der parochie O, L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph. De feestpredikatie wordt gehouden door den Zeereerw. Pater Mr. E. v. d. Helm, rec tor van het R K Gymnasium te Rotterdam. Zondag, 10 Mei. Te 10.30 uur solemneele Hoogmis, op te dragen door den Hoogeerw. Pater Honoratus Caminada, Provinciaal der Minderbroeders te Weert. De predikatie wordt gehouden door den Zeereerw. Pater S. Smitz, pastoor der feestvierende kerk. Deze Hoogmis wordt uitgezonden door de Katholieke Radio Omroep. Na de Hoogmis in de zaal der pastorie aanbieding van het feestgeschenk der pa rochianen duor het feestcomité aan den Zeereerw. Pastoor Daarna receptie door Geestelijkheid en Kerkbestuur van 12.30 tot 2 uur. Te 7 uur Pontificaal Sluitings-Lof door Zijne Hoogwaardige Excellentie Monseig neur J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, Die tevens de feestvierende parochianen zal toespreken. De plechtige ontvangst en uitgeleide van den Bisschop geschiedt door de hoofdingang der kerk, terwij: de K.J.C. en de Graal de eerewacht vormen. Alle parochianen worden dringend ver zocht minstens op een der dagen van dit Triduum ter H. Tafel te naderen, om God te bedanken voor de weldaden, bijzonder over die 190 jaren geschonken. De kinderen on zer scholen zullen Zaterdag 9 Mei te 7.30 uur tot die intentie gemeenschappelijk com- municeeren. Woensdag, 13 Mei, zal aan parochianen, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen, een Feestmaaltijd aangeboden wor den, tusschen 12 en 3 uur, in de, Romanus- zaal, ingang Mare Men gelieve schrif telijk op te geven uiterlijk a.s. Woensdag 6 Mei aan de Pastorie: naam en adres en hoeveel volwassenen en hoeveel niet-vol- wassenen daaraai zullen deelnemen (brief je in de brievenbus pastorie). Men ont vangt dan nader bericht omtrent uur enz. Vrijdag, 15 Mei zal te 7.45 uur een plech tige Zielendiensl plaats hebben voor alle overledenen der parochie. Het Gedenkboek. .Honderd Jaar Harte- brugskerk" kan deze week nog schriftelijk worden besteld aan de pastorie. Ook ver krijgbaar tijdens de tentoonstelling in de zaal der pastorie. Prijs 90 cent. De Parochiefiim zal vertoond worden in de week van 17 Mei. Dagen en uur enz. zal nader worden bekend gemaakt. Het Kinderfeest voor de schoolplichtige jeugd onzer parochie zal worden gegeven op een door de schoolhoofden nader mede te deelen dag. NOTA 1. Gaarne worden ter versiering der kerk bloemen, witte en roode, in ont vangst genomen. Men gelieve ze te bezor gen a.s. Woensdag, 't liefst vóór 12 uur, in de z.g. Bereidkamer, Haarlemmerstraat. NOTA 2. Woensdag a.s. wordt wegens de aan te brengen versiering de kerk na de laatste H. Mis gesloten. Geen Lof. NOTA 3. Men wordt dringend verzocht bij het Pontificaal Lof op Zondag 10 Mei, vóór 7 uur op zijn plaats aanwezig te zijn en de kerk niet te verlaten, alvorens Z. H. Exc. de Bisschop uitgeleide is gedaan. NOTA 4. Men denke eraan, bij alle avondoefeningen en ook Zondagmorgen het parochiaal zangboekje mee te nemen. KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemel v. en H. Joseph. Den geheelen mannelijken jeugd van de parochie O. L. Vr. Hemelv. en H. Joseph wordt onder de aandacht gebracht, dat Zondag 3 Mei as. (eersten Zondag van de maand) algemeene H. Communie gehou den wordt tot intentie van de Katholieke Actie. J. LANSBERGEN, ass. eccles. A. R. K. A. Langs dezen weg deelen wij de leden mede, dat voor de uitvoering welke uitgaat van de R. K. Studentenvereeniging „S. Augustinus" in de Leidsche Schouwburg op Zondag 3 Mei, de plaatsen van ƒ1. teruggebracht zijn op 50 cents per plaats. Deze en ook andere plaatsen zijn ver krijgbaar aan het Eigen Huis Rapenburg 24. Voor de overige plaatsen zijn nog en kele kaarten verkrijgbaar. Plaatsbespre king bij den heer v. Zwicht, Breestraat. Dr. W. R. Juynboll, privaat-docent in de geschiedenis van de Italiaansche Kunst, aan de Rijksuniversiteit alhier, zal zijn colleges aanvangen met het geven van een openbare les op Woensdag 6 Mei a.s. des namiddags te 4.15 uur in het Klein Audi torium van het Universiteitsgebouw. De Jaarlijksche Processie naar Kevelaar zal, naar men ons mededeelt, gehouden worden van 1820 Augustus a.s. COLLECTEERENDE DAMES. Heden herdenkt de St. Elisabeth- vereeniging haar 75-jarig bestaan. Morgen is er iets bijzonders Voor ons allen aan de hand, Morgen zal er in de kerken Gaan een vreemde collectant. En misschien zult u wel denken En zoo denkt de heele stad: „Hé, de collectanten hebben 'j Ruzie met hun vrouw gehad". Want dan zullen niet de heer en Met hun buidel langs u gaan, Maar de dames, vragend, smeekend, Zij het zwijgend voor u staan. En het is natuurlijk moog'lijk, Dat tot aller dames' pret, Door de heeren collectanten Thuis de koffie wordt gezet. Maar toch is de zaak wat anders, Want die dames met die schaal Is geen huiselijke.... kwestie, Maar een zeer schoon ideaal. Want u zou 't misschien niet zeggen: Maar die dames, elk van haar En niet samen bij elkander, Zijn al vijf en zeventig jaar. Deze dames zijn de dames Van de „St. Elisabeth", Die u vragen voor de Moeders, Vastgekluisterd aan het bed. Voor de Moeders, die door ziekte En door zorgen afgemat, Door het geld, dat u zult geven I Komen op het „rechte pad". j| Daarvoor zorgen deze dames, ijj Daarvoor komen zij bij u, Gééft haar op haar blijde jaarfeest, Geeft haar veel en geeft haar nu. Denkt eens aan uw eigen Moeder, Aan uw eigen huisgezin En duikt dan eens diep uw brandkast Of uw vestjeszakje in. TROUBADOUR. VEE-VERKOOPDAG TE LEIDEN. De Bond van Rundveefokvereenigingen in de Rijnstreek organiseert op Vrijdag 8 Mei a.s. tegelijk met de Centrale Stieren- keuring te Leiden, een verkoopdag van geregistreerde goedgekeurde en niet goed gekeurde pinkstieren en geregistreerde stierkalveren, die boventallig aangehouden mogen worden. Er zijn nog vele veehouders die een stier koopen, zonder dat zij iets weten van de afstamming van den stier of van producties van de moeder van den stier. Deze dag biedt een mooie gelegen heid geregistreerde dieren aan te koopen. (Zie de advertentie in dit nummer). Nationale Reclasseeringsdag. Zooals wij reeds eerder hebben medege deeld, wordt er door de samenwerkende Reclasseeringsinstellingen, in verband met den Nationaien Reclasseeringsdag in de courant, die m de week van 49 Mei huis aan huis zal worden verspreid, een prijs vraag gelanceerd. Naast tal van waardevolle voorwerpen als fietsen en fototoestellen, wordt als hoofdprijs een auto beschikbaar gesteld. Meisjescongregatie „Hartebrug". Zaterdagmiddag 5 uur repetitie voor beide afdeelingen in de Romanuszaal, in gang Mare. Zondagmiddag om één uur moeten ajien aanwezig zijn in de kerk. Dus allen present en op tijd. Het Bestuur. Eindexamen H. B. S. De data der eindexamens der H.B.S.'en en de namen der deskundigen zijn de vol gende voor de na te noemen scholen: Bij de eindexamens van de bijz. H.B.S. te Woerden op 25, 26, 27, 29, 30 Juni, 1 en 2 Juli; Chr. H.B.S. te A1 p h e n a. d. R ij n op 11, 13, 14 en 15 Juli; deskundigen: dr. J. van der Bilt, Utrecht; dr. A, C. de Waal, 's Gravenhage; dr. W. Kühler, Amsterdam. Bij de eindexamens van de Chr. H.B.S. te Leiden op 10, 11, 13, 14, 15 en 17 Juli; deskundigen: ir. D. Kruytbosch, 's Graven hage; dx. J. Boeseken, Delft; dr. J. de Zwaan, Leiden. Bij de eindexamens van de gemeentelijke H.B.S. voor meisjes te Leiden op 6, 7 en 8 Juni; deskundigen: ir. J. Rademaker, Leiden; ir. F. Liebert, Den Helder; dr. S. Elzinga, Haarlem. Bij de eindexamens van de R.K. H.B.S. te Leiden op 30 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli; gem. H.B.S. te Leiden op 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14 en 15 Juli; deskundigen: dr. G. van Rij, Amersfoort; dr. W. Mandersloot, Delft; H. van Booven, Hilversum. De Leidsche Luchtvaart Vereeniging hoopt Maandagavond a.s. haar clubgebouw te openen aan de Maredijk bij het oude „Vliet"-gebouw. Er zal nu begonnen wor den met het bouwen van een vliegtuig, waartoe hier voldoende ruimte aanwezig is. GEMEENTEL AANKONDIGINGEN. AFSLUITING ZOETERWOUDSCHE SINGEL Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Zoeterwoudsche Singel tusschen de Van Disselbrug en de Jan van Houthbrug, met ingang van Maandag 4 Mei a.s. tot nadere aankondigng voor alle rijverkeer zal zij» afgesloten. 298^ A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Mei 1936. AGENDA LEIDEN. Maandag. St. Raphaël". Ledenvergadering Spreker de heer Prust, Bondsge- bouw 8 uur. Dinsdag. R. K. Volksbond, jaarvergadering in het Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag, Cello-recital Bram Hemerik, Klei ne zaal Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag, R. K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „St. Clemens", ledenverga dering, Hotel „Central", Bree straat, 7 uur. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door: Dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a. s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. svaat Kasha Herenoverhemden in beige, blauw en grijs Profiteer van onze grote LEERDAM Glas-reotame BEZOEK AAN BOLLENVELDEN NOG LOONEND. De Koninklijke Nederlandsehe Automo bielclub bericht, dat de vroege tulpen nog steeds in vollen bloei staan, terwijl de late tulpen beginnen te kleuren. Ook de hyacin then zijn nog lang niet alle uitgebloeid, zoodat een bezoek aan de bollenvelden nog alleszins de moeite waard moet worden ge acht. OUDEN DAN DAGEN Misschien zal men vreemd opkijken, dat er ditmaal niet boven onzen oproep staat: Autotocht voor Ouden van Dagen. Wij zullen de lezers niet langer in spanning la ten en meteen vertellen, dat het Comité na rijp beraad besloten heeft, dit jaar géén autotocht te organiseèren. Wij willen niet verhelen, dat de moei lijkheden, die wij van alle kanten onder vonden om autobezitters- bereid te vinden, mee te werken, voor deze beslissing den doorslag hebben gegeven. Het is treurig, maar. waar: In een stad als Leiden vinden wij met groote moeite en wekenlang soe batten nauwelijks 80 autobezitters, die één middag per jaar hun wagen beschikbaar willen stellen om hun oude medestadgenoo- ten een blijden dag te bezorgen. Om echter toch aan de ouden van dagen geen teleurstelling te bezorgen heeft het Comité besloten, hen op een boottocht te tracteeren. Reeds eenige jaren werden de oudjes, die in de auto's geen plaats konden vinden, op een boottocht onthaald en wij weten uit ondervinding, dat ook dit uit stapje zeer in den smaalt valt. Het Comité is in onderhandeling om te gen half Juni een of meer booten te hu ren. Het spreekt vanzelf, dat de kosten de zelfde zijn, zoo niet hooger, wanthet vervoer met auto's, die gratis beschikbaar werden gesteld, kostte ons niets; voor de booten moet betaald worden. Wij verwachten dan ook, dat de autobe zitters, die dit jaar geen kosten aan ben zine en olie cadeau geven (te zwijgen nog van hun kostbaren tijd) in de plaats daar van een ruime gift beschikbaar zullen stel len voor het Comité, ter bestrijding van de zoo noodzakelijke onkosten. Als iedere autobezitter eens even uitrekende, wat hij aan benzine besteedt voor een autotocht op een dergelijke middag, dan zou het co mité bijzonder dankbaar zijn, indien hij dit bedrag op giro 80143 van mevrouw C. SmitsDe Wit zou willen storten. Giften in natura zijn ook, evenals andere jaren, zeer welkom. De ouden van dagen kunnen zich opge ven Maandag 4 en Dinsdag 5 Mei des mor gens van half tien tot 12 uur, Breestraat No 91 Handelsregister K. v. K. Opheffing. 6353. Borggreve Zand bergen, Sassenheim, Charbonlaan 6. Kwee ken van en de handel in bloembollen en aanverwante artikelen in den meest uitge- breiden zin.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2