Zomer sproeten SPRUTOL GEMENGDE BERICHTEN ZATERDAG 2 MEI 1936 DE LEIÜ5CHE CUUKANT DERDE BLAD - PAG. 10 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Mej. M. R. J. NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. MEIMAAND. Met welk een verlangen zien we ieder jaar uit naar het zonnige warme voorjaar,' de bloesemde boom en, het fijne jonge groen. We willen naar buiten, om te ge nieten van het ieder jaar weer opnieuw ontwaken van ie natuur, ondanks koude en regen. Eiken dag worden de blaadjes aan boomen en struiken grooter steken er weer nieuwe bloempjes hun kopjes uit den grond, wordt het gras groener en de jeugd luid ruchtiger, menigmaal nog overstemd door kwetterende vogels, die hun blijdschap uit jubelen, dat de donkere wintermaanden voorbij zijn en de natuur haar feestkleed aantrekt. Nieuw leven daarbuiten, nieuw leven in onze harten. Voorbij de donkere vastentijd, de Paaschklokkeii hebben gejubeld, de kerk voert ons in haar liturgie het Pinksterfeest tegemoet en vraagt ons in deze Meimaand bijzonder te gedenken Maria, de Moeder des Heeren, ook onze Moeder, haar beeld te sieren met frissche bloemen, daardoor uiting gevende aan onze dankbaarheid, voor het groote aandeel dat Maria aan het ver lossingswerk gehad heeft. Bloemen brengen aan Maria. De kleine Madeliefjes, de gele paardebloem, een bloeiend takje door een kinderhand by het beeld van Maria geplaatst, het zijn even zooveel onuitgesproken gebeden. „Laat de kieinen tot mij komen". Jezus eigen woorden. Hoe kostbaar zal in Zijn oogen dan het gezamenlijk gebed der kin deren zijn voor het versierde beeld van Zijn lieve Moeder en welk een rustpunt in het huis kan dit lieve beeltenis zijn voor de grooten, die door zorgen en moeilijk heden gekweid worden. Wij zijn niet tevereaen met een „Moeder dag", wij hebben een „Moedermaand" onze Meimaand. „SANCTA VERONICA". Donderdag as. 7 Mei houdt de Ver. Sa. Veronica weder haar maandelijksche zit ting in het Vincentiusgebouw Hoogl. Kerk- gracht 32 van 35 uur. Vooral ook omdat de zitting van April niet zoo druk bezocht is geworden, van wege 't schoonmaak„feest" dat overal „ge vierd" werd, hoopt het bestuur nu op een groote opkomst, zoowel van dames die naai- of breiwerk komen halen, als van de dames, die een paar uurtjes, ten bate van onze vereeniging, ijverig komen doorbren gen. 't Is nu toch wel algemeen bekend, dat er geregeld nog veel nood te lenigen is. Wij moeten daarom het geheele jaar actief blij ven, om steeds paraat te staan en de min derbedeelden van 't allernoodzakelijkste te kunnen voo-zien. Steeds is er ook een groote vraag naar schoeisel in alle maten voor jongens, meis jes. mannen en vrouwen. Wie nog paren met „heele zooien" heeft staan, die niet meer gedragen worden, omdat men er is uitgegroeid, wordt vriendelijk verzocht eens aan ons te denken! Na een boodschap of briefje bij de adressen: Nieuwe Rijn 1, de Mey van Streefkerkstr. 17, of Mare 23, wor den deze gaarne afgehaald! Bij voorbaat vriendelijk dank en.... 7 Mei niet vergeten!!! DIOCESANE R. K. VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Jaarvergadering op Maandag 4 Mei 1936 te Haarlem, in een der zalen van Hotel De Leeuwerik, Kruisstraat 30. Vanaf het sta tion te bereiken* per tram: halte Nassau- straatuitstappen; te voet: 7 minuten. Opening der vergadering 11 uur. Agenda: 1. Opening door de Voorzitster. 2. Goedkeuring der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Jaarverslag der Secretaresse. 6. Jaarverslag der Pennir.gmeesteresse. 7. Jaarverslag Koning Christus Fonds. 8. Jaarverslag Fonds voor Rustbehoeven den. 9. Verslag der Commissie tot het nazien der boeken over 1935. 10. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn: (alpha- betisch) Mejuffrouw Dr J. Hillen, Me vrouw E. Lommer.Maury en Mejuffrouw Toos Post, allen herkiesbaar, doch Mevrouw E. LommenMaury wenscht geen benoe ming meer te aanvaarden. Geen namen van candidaten voor de vacaturen Mej. Hillen en Mej. Post ingekomen zijnde, is de her kiezing dezer beiden bij enkele candidaat- stclling voltrokken. Voor de vacature Mevr. LommenMaury zijn de namen der volgende candidaten in gekomen (aipnabetisch): Mevrouw J. MaiidersVermeulen, Voor- zitat&r van de afd. Leiden; Mejuffrouw H. Overwijn, Secretaresse van de afd. Dordiecht; Mevrouw J. StumpelSchermer, Voor zitster van de afd. Hoorn. 11. Verkiezing van een Voorzitster we gens periodieke aftreding. 12. Voorstellen 1. Het daged. bestuur: a. Een hernieuwde Prijsvraag tot het werven van leder door verkoop der bro chure: „Waarom lid van den Vrouwen bond?" b. Wijziging van het bestaande Regle ment van het Studiefonds voor Vroedvrou wen (Bijlage). 2. De afdeeiing Nieuwendam: a. Het percentage van afdracht aan de diocesane bondskas wijzige zich naargelang de grootte der afdeelingen, met dien ver stande dat de afuracht kleiner is. Toelichting. Vele uitgaven blijven voor kleinere af deelingen gelijk aan die van grootere, zoo als spreeksters filmvoorstellingen, mario nettenspel, vaak zelfs zaalhuur. Dat brengt met veel minder inkomsten voor de betrok ken afdeelingen groote moeilijkheden mee voor een opgewekt vereenigingsleven. Van de zijde van het diocesaan bestuur hiervoor eenig« compensatie te geven, schijnt onze afdeeiing niet onDillijk. Praedavies: Het Dagei. Bestuur ontraadt progressie ve heffing. b. Het diocesaan bestuur besluite tot de uitgave van een tweemaandelijksch perio diekje, uitsluitend gewijd aan bondsmeuws uit het diocees. Toelichting: Gezien den grooten post 625.60 welke over het jaar 1934 aan prijsvraag, cliché's enz. is uitgegeven, is finantieel de uitgave hoogstwaarschijnlijk wel mogelijk. De wenschelijkheid- van een dergelijk pe riodiek is op de diocesane bondsvergadering meermalen tot uiting gekomen. Praeadvies: Het Dagel Bestuur zal hieromtrent een vrije bespreking openen. 13. Rondvraag en sluiting. Namtiis het Dagel. Bestuur: TOOS POST, Voorzitster. L. C. M. HEEREN, Secretaresse. De gemeenschappelijke iunch 1.25. Het Dagelijksch Bestuur dringt er op aan, dat allen zooveel mogelijk aan deze lunch deelnemen. Tot 1 Mei kan men zich opgeven bij Me juffrouw M. Berger, Statenlaan 85, 's-Gra- venhage. Na dien datum worden de kosten met 0.50 verhoogd ten bate van de kas. Bij algehele verhindering worden de Besturen verzocht zich door twee afge vaardigden uit de leden in de algemeene vergadering te doen vertegenwoordigen. Het stemrecht vervalt, indien de contri butie over 1935 en de reispenning van de najaarsvergadering niet vóór 30 April e.k. zijn voldaan. Op den dag der vergadering kan aan de Penningmeesteresse geen contributie noch reispenning meer worden afgedragen. Alleen afgevaardigden hebben het recht het woord te voeren. De leden w^rcen verzocht in gesloten kleeding te verschijnen. De aandacht van de Besturen wordt er op gevestigd dat tijdige bestelling der in signes de expeditie veel vergemakkelijkt; vandaar het dringend verzoek de strookjes reeds in deze vergadering ingevuld aan Me juffrouw Berger af te dragen. De besturen der afdeelingen worden ver zocht in deze vergadering mede te deelen of in hun afdeeiing de katholieke actie een aanvang genomen heeft. Aan de Besturen der Afdeelingen van den R. K. Vrouwenbond. Zeer Geacht Bestuur, Op 11 Februari li. werd U door de Voor zitster der Federatie van R. K. Vrouwen bonden Mevrouw F. Steenberghe-Enge- ringh, een bericht toegezonden, waarin werd medegedeeld dat ook dit jaar even als andere iaren het Bestuur der Federatie geen medewerking aan de Vrouwen- Vredesgang kan verleenen. Tevens werd U verzocht, U ook van deelname te onthou den. Op de laatst gehouden Bestuursvergade ring der Federatie op 26 Maart 1.1. werd deze kwestie nog eens ter sprake gebracht. Naar aanleiding van deze bespreking werd besloten, U allen nogmaals te verzoeken, Uw leden aan te sporen tot een bijzonder ge bed voor dei, Vrede en wel op Zondag 17 Me as. Dat het resultaat van Uw be moeiingen moge zijn, dat zeker alle leden en ook veie anderen dien dag het H. Mis offer, de H. Communie en de andere ge beden tot die intentie opdragen. Indien het mogelijk is, zouden wij U wil len vragen, een extra aanbiddingsuur te doen plaats hebben, ofwel een speciale H. Mis voor deze intentie te doen opdragen. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. U kunt dit met ae(n) Zeereerw. Heer (en) Pastoor (s) overleggen. Ik verzoek U dringend aan het Centraal Bureau een berichtje te willen zenden, of op 17 Mei door Uw afdeeiing iets georga niseerd is kunnen worden, ofwel, dat het bij een aansporing in het algemeen is moeten blijven. Tegelijk maak ik van deze gelegenheid gebruik om al degenen, die tot heden nog niet hebben meoegewerkt het gebed voor den Vrede te verspreiden, te verzoeken, dit alsnog te doen. Het is een kort gebed, dat als dagelijksch gebed in de familie moet worden gestort. De prijzen zijn dezelfde gebleven en staan geregeld vermeld in „De Katholieke Vrouw". Ik hoop dat Uw bemoeiingen in deze tot gevolg mogen hebben, dat op dien dag een algemeene smeekbede voor den Vrede tot God moge word^j. opgezonden. Verder zie ik gaarne nadere berichten van U hieromtrent tegemoet. Met de meeste hoogachting, CHR BAK, Directrice van Centraal Bureau van R. K. Vrouwenbonden. Bylage Agenda Mei 1936. REGLEMENT BEURS TOT OPLEIDING VAN R. K. VROEDVROUWEN. 1. De Dioc. R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem heeft een fonds gevormd tot opleiding van R. K. Vroedvrouwen aan de Wilhelm mascnool te Heerlen of andere R. K. school op R. K. grondslag, waarby jaarlijks behalve de te kweeken rente een bijdrage uit de kas zal worden toegevoegd. 2. Daaruit wordt verstrekt gedurende den tijd van opieiding tot Vroedvrouw een jaarlijksche bijdrage van hoogstens 200. aan een of meer candidaten, die geestelijk en lichamelijk geschikt bevonden worden om tot dat beroep te worden opgeleid. Bestaand art. 3. -De candidaten moeten kunnen over leggen: a. Bewijs van lidmaatschap eener Afdee iing van den R K. Vrouwenbond Bisdom Haarlem. b. Bewijs van den Pastoor der Parochie omrtent het godsoienstig-zodelijk karakter der candidate. c. Bij voorkeur Diploma M.U.L.O. of be wijs M.U.L.O met'goed gevolg te hebben bezocht of ontwikkeling daarmee gelijk staande, ter beoordeeling van het Dioc. Be stuur of der ingestelde Commissie. d. Een attest van den huismedicus om trent den gezondheidstoestand. e. Een verklaring van Ouders of Voog den, dat voor uitzet, zakgeld en ontbrekend kost- en leergeid zal worden gezorgd. f. Geboorte-actie. (De candidate moet den leeftijd van 21 jaar bereikt en dien van 26 niet hebben overschreden). g. Doopbewijs Voorstel wijz.gging art. 3. De candidaten moeten in alle opzich ten voldoen aan de toelaringseischen van de Vroedvrouwenschool, en overleggen: a. Bewijs van den Pastoor der Parochie omtrent godsdienstig-zedelijk karakter der candidate. b. Een verxlariug van Ouders of Voog den, dat voor uitzet, zakgeld en ontbrekend kost- en leergelo zal worden gezorgd. c. De candidaten moeten zoo mogelyk lid zyn van den R. K Vrouwenbond. d. Dit all#»s ter teoordeeling van het Dioc. Dagel. Bestuur van den Vrouwenbond. Bestaand art. 4. De candidaten zijn verplicht na be haald Diploma de verstrekte gelden terug te betalen, in jaarlijksche termijnen van minstens 50.waartoe zij eene verkla ring hebben te teekenen onder garantie van twee borgen en zich te vestigen ge durende den termyn, dat de verstrekte gel den niet terugbetaald zijn, maar in ieder geval minstens drie jaar, in een stad of dorp in het Biscom Haarlem, nader door het Bestuur van den R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem aan te wijzen. Wanneer de candidate door ongeacht welke oorzaak olijkt niet in staat te zijn het eind-diploma van de Kweekschool te behalen, wordt na ingewonnen advies van den Geneesheer-Directeur de verdere toe kenning van subsidie gestaakt. Voorstel wijziging -art. 4. De candidaten zyn verplicht na be haald Diploma Ie verstrekte gelden terug te betalen, in jaarlijksche termijnen van minstens 50.waartoe zij eene verkla ring hebben te teekenen onder betrouwbare garantie. Warm eer de candidate door ongeacht welke oorzaak blijkt niet in staat te zyn het eind-diploma van de Kweekschool te behalen, wordt na ingewonnen advies van den Geneesheer-Directeur de verdere toe kenning van subsidie gestaakt. De gelden worden eerst toegestaan wanneer het toe latingsexamen der school met vrucht is afgelegd. 5. Wanneer een candidate voor de Stu diebeurs uit het Vroedvrouwenfonds om een of andere reden haar Diploma niet kan halen, beslist het Dioc. Dagel. Bestuur van den Vrouwenbond over het al of niet terug betalen der voorschotten. Namens het Dagel. Bestuur van den D.oe R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem. TOOS POST, Voorzitster. L. C. M. HEEREN, Secretaresse. Instorting in Cunerakerk te Rhenen. Steunpilaar, die men wilde versterken, bezweken. Groote verwoesting in de kerk aangericht. Bij het restaureeren van de Cunerakerk te Rhenen, welke in September 1934 door brand werd vernield, is gistermiddag een der steunpilaren, welke in het midden van de kerk staan' opgesteld, bezweken. De ge welven erboven zijn naar beneden gestort. De preekstoel en een aantal zitbanken zijn vernield. De arbeiders, die in de kerk werkzaam waren, ongeveer 25 man, kon den zich bijtyds in veiligheid stellen. Daar men nog meer instortingen vreest zijn de werkzaamheden in de kerk voor- loopig gestaakt, totdat een nader onder zoek zal zijn ingesteld. Nader wordt gemeld: Bij de restauratie-werkzaamheden, die geschiedden onder leiding van den archi tect W. Kromhout uit Voorburg, was men gekomen tot herstellingen aan pijlers en gewelf. Na den brand, welke het vorig jaar het dak van de kerk verwoestte, heeft men een betonnen bezoldering aange bracht, welke op de pilaren steunt. Nu werd onlangs ontdekt, dat een der pilaren in het schip van de kerk, ter rech terzijde van het preekgestoelte niet geheel gaaf was, de pilaar werd „ontbolsterd" en bleek toen kleine overlangsche scheurtjes te hebben. De opzichter van de restauratie-werk zaamheden, de heer H. Hendriks, achtte herstel hiervan dringend noodzakelijk. Hij ontdekte n.l. dat er werking in den pilaar zat. Kleine stukjes gruis kwamen af en toe naar beneden, terwijl de scheuren ook grooter werden. Op vier meter hoogte was de pilaar bij na geheel „voos". Waarschijnlijk heeft hier vroeger een vier-armige kaarsen kroon gezeten, die later verwijderd is, heidshalve opengemaakt, opdat, wanneer op voldoende wijze gestopt zijn. De heer Hendriks achtte het daarom geraden, den pilaar voorloopig in ijzeren wartels te vatten, om zoodoende de instorting te voor komen en dan later de gaten met beton en cement op te vullen. Helaas was de toe stand van den pilaar reeds zoo slecht, dat gistermiddag de scheuren zienderoogen verbreedden. Het afvallende gruis werd talrijker, zoodat de opzichter het raad zaam achtte om de werkzaamheden voor loopig te staken. Een deur in de kerk, die geregeld gesloten is, heeft men veilig heidshalve opengemaakt, opdat wanneer het neervallend puin den uitweg door den gewonen uitgang mocht versperren, van deze deur gebruik zou kunnen-* worden gemaakt. Deze maatregel is niet overbodig gebleken. Nauwelijks hadden de werklieden de kerk verlaten en had opzichter Hendriks nog even den pilaar in oogenschouw ge nomen of met een donderend geraas, dat ver in den omtrek was te hooren, stortten pijler en gewelf in. Had Hendriks de kerk een seconde later verlaten, dan had hij ons het relaas van de instorting niet meer kunnen vertellen. De verwoesting in de kerk was ontzet tend. Meters hoog lagen brokken steen. De geheele vloer was bedekt met gruis. Van den ingestorten pilaar stond nog slechts een stompje van 1 meter hoogte overeind. Ontstellend is ook, dat de preekstoel, wel ke zich terzijde van den ingestorten pilaar bevond, nagenoeg geheel verwoest is. Met dit fraaie preekgestoelte, dat dateert uit het jaar 1676 en altijd een der beziens waardigheden der kerk was, is wel een zeer kostbaar stuk verloren gegaan. Het is nu verder nog de vraag of het bij deze eene instortingblijft. De betonnen zoldering, die boven het gewelf is aange bracht, steunt nu op een pilaar minder. Zal deze zoldering het uithouden, totdat een nieuwe pilaar is aangebracht? Veiligheidshalve heeft men de eerste da gen een 'ieder de toegang tot het kerkge bouw ontzegd. De trilling, die de overgebleven pilaren en wanden beroert en nieuwe instortingen kan veroorzaken, moet eerst tot rust ko men. Daarna kan men de schade overzien en nagaan, wat er nog gerestaureerd kan worden. Natuurlijk was de verslagenheid bij al len, die bij de restauratiewerkzaamheden geïnteresseerd zijn, groot. De burgemeester van Rhenen de heer G. C. A. d'Aumale ba ron van Hardenbroek, heeft zich altijd buitengewoon beijverd om geld voor de restauratie bijeen te brengen. Na dezen slag zal die arbeid wel dubbel moeilijk zijn. Men heeft onmiddellijk het rijksbureau voor monumentenzorg gewaarschuwd. De architect, de heer Kromhout, die ongeveer een half uur voor de instorting naar den Haag was vertrokken, heeft voor zijn ver trek nog eenige aanwijzingen gegeven om trent het bevestigen van de wartel^ om den verzwakten pilaar. Het is niet te hopen, dat de restauratie van deze historische kerk, noch door tech nische noch door financieele omstandig heden moet worden stopgezet. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Uit Heerenveen wordt gemeld: Heden morgen vijf uur is het dubbeel woonhuis, bewoond door A. Veenstra en T. Smijnga te Rotsterhaule tot den grond toe afge brand. De brandweer kon niet in de nabij heid van het brandende perceel komen, zoodat men werkloos moest toezien, dat al les een prooi van de vlammen werd. De heer Veenstra was niet tegen brand ver zekerd, Smijnga wel. De brand is in den schoorsteen ontstaan BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermiddag is in de boerderij, be woond door den landbouwer J. de Pijper, gelegen in de duinen te Nieuw-Hellevoet, brand uitgebroken. Aangezien er geen wa ter in de omgeving is, zijn de boerderij en het woonhuis totaal in vlammen opge gaan. De vermoedelijke oorzaak van den brand is kortsluiting. Verzekering dekt de schade. HET DOODELIJK TRAMONGELUK TE DEN HAAG. Nader vernemen wij omtrent de aanrij ding met doodelijken afloop, die gister middag op den hoek van de Dierensche- laan en de Nunspeetlaan te Den Haag plaats vond, dat het slachtoffer, de agent van politie A. de V., per rijwiel op weg naar het hoofdbureau was, om in dienst te treden. Hij was in burgerkleeding. Het vermoeden bestaat, dat hij 'op een zeker oogenblik omkeek, waardoor hij den mo torwagen van lijn 6, bestuurd door den 55-jarigen H. F. J., uit de Fisherstraat, niet zag naderen. De agent kwam van zijn woning in de Harder wijkstraat en is vermoedelijk door eigen onoplettendheid door de tram gegrepen, toen hij over de tramrails naar de Nunspeetlaan reed. TREURIGE DIEFSTAL. Oude vrouw van 1700 beroofd. Gisteravond kwam de 73-jarige mej. R. F., wonende aan den Goudscheweg te Rot terdam in een winkel aan dien weg om eenige boodschappen te doen. Zij legde haar handtaschje op de toonbank, maar vergat het, toen zij den winkel verliet, mede te nemen. Toen zij even later dit verzuim merkte, keerde zij terug naar den winkel waar zij tot de ontdekking kwam, dat het taschje was verdwenen. Het bevatte een bedrag van 1700.bestaande uit tien bankbiljetten van honderd gulden en zeventig van tien gulden. Dit geld had mej. F. bestemd om zich in te koopen in een gesticht. Voor terugbezorging van het geld is een belooning uitgeloofd. OPNIEUW COLPORTAGERELLETJES TE AMSTERDAM. Gisteravond is het op de Prinsengracht bij de Nieuwe Leliestraat te Amsterdam tot een botsing gekomen tusschen N.S.B.- colporteurs en politieke tegenstanders. De N.S.B.-ers keerden van een colportage- tocht onder geleide van een aantal agen ten naar hun kringhuis terug. Het was den geheelen avond rumoerig geweest en te ruim kwart over negen groepten naar schatting ongeveer 150 per sonen samen. Zij maakten het de politie lastig en schreeuwden en joelden tegen de colporteurs. Plotseling vlogen er steenen door de lucht. Een agent werd tegen de borst getroffen en liep lichte verwondingen op. Hij trok zijn revolver en loste een schot. Na een charge was de orde spoedig hersteld en konden de colporteurs hun weg naar het kringhuis voortzetten. Er hadden geen arrestaties plaats. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Na langdurige nasporingen hebben Duit- sche commiezen aan de grens bij Venlo twee wielrijders aangehouden, die reeds geruimen tijd van geldsmokkelarij wer den verdacht. Toen de beide mannen wer den uitgenoodigd om binnen het kantoor te komen om aan den lijve gevisiteerd te worden, werd niets verdachts op hen be vonden. De beide ambtenaren besloten toen de rijwielen der mannen eens gron dig te onderzoeken. In de buizen van het frame van elk der fietsen hebben de be ambten toen een bedrag van vijftien hon derd rijksmark aan Duitsche bankbiljet ten gevonden. Een der smokkelaars, die tijdens het on derzoek der rijwielen, had staan toekij ken, sloeg bij de ontdekking der bankbil jetten eensklaps op de vlucht. Voordat hij de grens echter kon bereiken, kon hy worden gegrepen. De smokkelaars zijn gearresteerd en de rijwielen in beslag genomen. DE OOSTERBEEKSCHE KOE GEVANGEN. De bekende Oosterbeeksche koe, die eenige maanden geleden aan het openbaar slachthuis der gemeente Renkum wist te ontsnappen en sindsdien in verwilderden toestand door de bosschen van het landgoed „Hoog Oorsprong" nabij Oosterbeek zwierf, is gistermiddag gevangen. De koe liep te grazen tusschen ander vee in een weiland van den landbouwer Schut, welk weiland te midden van de bisschen van „Hoog Oorsprong" is gelegen. Door middel van een touw heeft men het dier, dat zeer schuw was, overmeesterd en ver volgens overgebracht naar den stal van den landbouwer Schut. BRUIDSPAAR VAN 146 JAAR. Op het raadhuis van het Limburgsche Horst zijn in den loop der jaren vele hu welijken ingeschreven en er zullen er ze ker nog talrijke volgen. Het huwelijk, dat er, naar in het voornemen ligt, op 8 Mei a.s. zal worden voltrokken, zal door zijn zeldzaamheid wel de aandacht trekken. De 75-jarige Jac. Daniels uit Blerick, die eeni ge jaren geleden met zijn eerste echtgenoo- te het gouden huwelijksfeest vierde, heeft als weduwnaar de hand gevraagd en ver kregen van de 71-jarige Anna Maria Ger- truda Kleuskens uit Horst, weduwe van den in 1934 overleden oudsten inwoner van Horst, den 94-jarigen Hendrik Rambags. De kerkelijke inzegening van dit huwe lijk zal plaats hebben, in de parochiekerk van den H. Lambertus te Horst op Maandag 11 Mei a.s.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10