UIT DE OMGEVING UNDERDAG 30 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. Terwijl men gistermiddag op ihet terrein der Katwijksche Kalkzandsteen. fabriek bezig was met behulp van een fcjjschkraan steen en in een schip te laden, brak de staaldraad, zoodat de grijper met steen en neerstortte. Wonder boven wonder werd niemand getroffen, zoodat de arbei ders, die zich in de nabijheid bevonden met den schrik vrij kwamen. Demonstratie. Honderden verdrongen zich gisterenavond aan het O verrijn en de overkant hiervan om te zien naar de expe rimenten die een Rotterdammer uitvoerde met een ton die tot boot gemaakt was en waarmede deze matroos volgens zijn mede- deelingen grootsche dingen dacht te gaan doen, b.v. het kanaal over te steken naar Engeland. De reis van Rotterdam naar Scheveningen was volgens hem al eens vol bracht. Het geval trok veler belangstelling en bewondering. Ook werd nog gedemon streerd met een z.g. waterfiets. OUDE-WETERING. DE SPOORBRUG IS VERKEERSBRUG GEWORDEN. Opening geschiedde door den burgemeester. Hedenmiddag vond onder enorme be langstelling van de zijde van het publiek de officieele opening plaats van de voor malige spoorbrug te Oude-Wetering, welke de verbinding vormt tusschen Oude-We tering en Haarlemmermeer. Van zeer vele huizen wapperde de vaderlandsche drie kleur, eensdeels ter eere van Prinses Ju liana's verjaardag, anderdeels wegens het hierbovengenoemde feit. In het anders zoo stille dorpje was jong en oud op de been en de kinderen van de beide scholen had den zich nabij de brug onder leiding van het personeel opgesteld. Nadat de brugcommissie en de leden van den gemeenteraad ten raadhuize te Roelof- arendsveen waren bijeengekomen werd ge zamenlijk naar de brug gereden. De brug was voor deze gelegenheid in feesttooi ge stoken. De heer Ir. A. Rijsdijk sprak een kort welkomstwoord, zich daarbij speciaal rich tend tot de aanwezige autoriteiten en de genoodigden. Hij sprak er zijn verheugenis over uit, dat na veel moeite en arbeid, daar bij zoo spontaan gesteund door belangheb benden, belangstellenden en de desbetref fende autoriteiten, thans het oogenblik is aangebroken, dat van Oude-Wetering kan gezegd worden, dat zij uit haar isolement is verlost. De heer Rijsdijk gaf hierna het woord aan den Burgemeester Alkemade, die begon met te zeggen, dat hij zeer gaarne met zijn voltalligen gemeenteraad naar deze .plaats was gekomen, om dit merkwaardig oogen blik, waarop de brug voor rij verkeer zal worden geopend, mede te maken. Spr. ging in het kort na de voorgeschiedenis, welke aan de openstelling dezer brug is vooraf gegaan. Deze geschiedenis heeft een echt crisisverloop gehad; de opheffing van de spoor was een crisisverschijnsel, terwijl deze betrekkelijk onverwachte opening even eens een crisisverschijnsel kan worden ge noemd. Hoewel aanvankelijk werd gedacht dat deze brug spoedig voor het verkeer zou kunnen worden opengesteld, hebben de onderhandelingen toch nog geruimen tijd in beslag genomen, niettegenstaande pol derbestuur en de gemeenten Haarlemmer meer en Alkemade na eenige onderhande lingen bereid waren him medewerking te verleenen. Dat de openstelling eerst heden kon plaats vinden vond zijn oorzaak in de jongste plannen van de provincie om de spoorbaan te maken tot provincialen weg. De heer Rijsdijk, die als groot-industrieel zich bedreigd zag in zijn bestaan en daar door als een kat in het nauw was gedre ven, terwijl hij niet tevereden was over den gang van zaken, slaakte een noodkreet tot H.M. de Koningin, met het voor hem gunstige gevolg, dat de reeds aangevangen besprekingen in andere banen werden ge leid. Van Regeer in gswege werd aan de gemeente toestemming verleend de spoor brug voor rij verkeer in gebruik te nemen. Het eigenaardige doet zich thans voor, dat, in plaats van onderhandelen over een nieuwe provincialen weg met als eind doel de openstelling van de brug voor zwaar verkeer, we thans naar hier zyn ge komen om nu eerst de opening van de brug mede te maken en vervolgens te zoeken naar een blijvende oplossing. Spr. richt voorts woorden van erkentelijk heid tot H.M de Koningin, de directie der Ned. Spoorwegen, het bestuur van den Haarlemmermeerpolder, het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer en verder tot allen, die door toegezegde bijdragen of op andere wijze de opening hebben bevorderd. Moge aldus de Burgemeester de openstelling dezer brug voor de inwoners van Oude-Wetering en Haarlemmermeer ten zegen strekken en moge vooral het tijdelijk karakter dezer regeling, welke van daag is tot standgekomen, binnen zeer kor ten tijd in een blij venden toestand worden omgezet. Hierna verklaart spr. de brug voor geopend. Door het dochtertje van Ir. Rijsdijk werd hierop het lint doorgeknipt, waarna, voor afgegaan door hel muziekcorps van Nieuw- Wetering en de schoolkinderen, de aanwe zige autoriteiten over de brug schreden. Het publiek toonde door luide hoera's zijn instemming. Na deze plechtigheid werden in de fa briek Muskator eenige ververschingen aan geboden. SASSEN HEEM. Geboren: Petrus, z. van W. Krom en H. J. Murk Petronella Maria, d. van C. van der Ploeg en A. P. Sikking. Ondertrouwd: A. Lugtigheid 30 j. en J. van Loo 25 j. Getrouwd: G. van Egmond 43 j. en H. M. Voges 35 j. Gevestigd: A. Natzijl van Nieuw- poort G. L. Olijslagers van Veghel C. M. Watson van St. Joseph (Amerika) T. Hanemaayijer van Zwolle A. C. M. van den Berg van Lisse P. Zwaan van Rijns- burg. Vertrokken: E. G. Hille naar Was senaar T. T. Mensinga naar Soest W. G. Wachter naar 's-Gravenhage. TER-AAR. Geboren: Jan, z. v. D. van Spaargaren van Holland. Elisabeth Ceciliana, d. v. H. van Tol-Lenting. Petrus Cornells, z. v. Ph. Lek-Valentijn. Maria Margaretha, <L v. A. Hoogervorst-v. d. Vlugt. Chris tina Maria Francisca, d. v. P. Slof-Nieuwen- huizen. Catharina Egbertina, d. v. W. Griemink-Nuyk. Adrian us Cornelis, z. v. J. Zwanenburg-Nieuwveen. Jan Ste ven, z. v. W. van Os-Hillje. Overleden: L. van Halm, 20 jaar. P. Ambagtsheer, 74 jaar. H. Boer, 73 jaar. Gehuwd: G. Roos, 28 jaar en K. van Harten, 25 jaar. D. Evers, 26 jaar en J. van Halm, 22 j. G e v e s t i g d: P. J. Kapteyn, Nieuwkoop. J. J. Kroft, Huybergen. Chr. Fr. Droogh, Noord wijk. Vertrokken: J. B. L. Brouwer, Apel doorn; G. Broer, Nieuwveen; A. Vis, Heem stede; A. W. van Tol, Amsterdam. VOORSCHOTEN. Crisis-comité. In de gewone maande- lijksche vergadering van het pl. Crisis comité werd door den voorzitter, den Wethouder Lo.' Burgemeester, den heer J. A. Mens erop gewezen, in verband met de opheffing van het N. C. C. tegen 1 Mei as., dat dit de laatste vergadering was van het werkcomité A. Hij deelde mede, dat omtrent het voort bestaan van het comité, zij het dan in ge- wijzigden vorm, door het Gemeentebestuur nog geen beslissing is genomen. Wel erken de hij, dat helaas de tijdsomstandigheden nog geen aanleiding tot geheele opheffing van steun gaven. De voorzitter bracht dank aar allen die gedurende de 4 jaar, dat iet comité be staat, het met hun arbeid en financieel hebben gesteund. In het bijzonder bracht hij een woord van dank aan het Nat. C. C. hetwelk het pl. comité in vele geval len financieel en met zendingen in natura heeft bijgestaan. De gewone aanvragen werden in deze vergadering voor zoover de financiën dit nog toelieten afgedaan, terwijl werd me degedeeld, dat de penningmeester in een daartoe te beleggen algemeene vergadering nog verantwoording zal doen van zijn ge houden beheer. St. Jos. Gez. Vereen. Dinsdagavond werd de jaarvergadering gehouden met bijna voltallige opkomst van alle leden. De vice-praeses opende en gaf een uitgebreid overzicht over alles wat er in het afgeloo- pen vereenigingsjaar was geschied. Zeer veel is er gedaan voor de ontwikkeling en ontspanning der gezellen en hoewel nog krachtig gewerkt moet worden aan een diepere beleving van het Kolpingsprogram mogen we toch met dankbaarheid zeggen, dat onze vereeniging in bloeiende toestand is. Het financieel verslag gaf een Mein batig saldo. De commissarissen Herman Niersman, C. v. d. Krogt en L. Meijer traden af; zij werden door den vice-praeses hartelijk be dankt voor de vele arbeid die zij ten bate van de vereeniging hadden verricht. Er werden 4 nieuwe commissarissen ge kozen, zoodat het Bestuur nu, als volgt is samengesteld. P. Lamboo senior, Commis sarissen A. v. Adrichem, W. Mens, J. Belt, L. Lamboo en H. Niersman. A.s. Zondag wordt het Jaarfeest gevierd. Onder de H. Mis van half negen algemeene Communie voor de leden waarna gemeen schappelijk ontbijt in het „Eigen Huis" 's Avonds na het Lof feestavond in de groote zaad. Nieuwe leden worden geïnstal leerd en daarna wordt een vroolijk pro gramma gegeven. Wij hopen dat vele ouders der leden, maar ook anderen van him belangstelling in het mooie Kolpings- werk zullen doen blijken. Toegangsprijs is 30 cent voor degenen die geen vrijkaart hebben. Verkoop Emmabloem. De gehouden verkoop van de Emmabloem heeft alhier opgebracht de som van 76.61. E.H3.0. In het oefenlokaal van de afdeeling der Ned. Ver. „E.H.B.O." zijn on der groote belangstelling wedstrijden ge houden in het verleenen van eerste hulp bij ongelukken. Totaal namen aan deze junio ren wedstrijden 12 groepen deel en waren deze wedstrijden bedoeld als voor wedstrij den voor de as. algemeene wedstrijden, die in Leiden zullen worden gehouden. Nadat de voorzitter van deze afdeeling Dr. H. de Boer met een enkel woord de aanwezigen had welkom geheeten, werd met de afwerking aangevangen. Ingeschre ven hadden groepen uit Leiden, Noord- wijk, iLsse, Hillegom en Leidschendam. Als Juryleden fungeerden: dr. Reyers, dr. Liesenberg, dr. In 't veld, dr Duijmaer van Twist, dr. Zuiderveld en dr. Navis. De uitslag was als volgt: Noord wijk I 92 punten, Noordwijk II 79 punten, Noordwijk III 128 punten, Noord- wijk, Lisse, Hillegom en Leidschendam. dam 122 punten; Stompwijk 131 punten; Leiden I 102 punten, Leiden II 112 punten; Stompwijk 107 piraten; Hillegom I 156 pun ten; Lisse 138 punten en Hillegom II 99 punten, zoodat in de afdeeling seniores zul len uitkomen: Hillegom I, Lisse (dames); Stompwijk (dames) en Noordwijk Hl. Na afloop der wedstrijden heeft de voorzitter van den Kring Leiden, dr. Van der Stoel, de oefeningen besproken en een woord van dank gebracht aan de heeren Juryleden en de afdeeling Voorschoten voor de goede ver zorging en leiding op dezen avond. Een aanrijding. Gistermiddag te half twee had een aanrijding plaats op den hoek van de Papelaan alhier tusschen twee vrachtauto's en een motorrijder. De motor- berijder was een zekere G. en de bestuur ders der auto's de heeren J. F uit Voor burg en G. J. B. uit Nieuw-Vennep. De cabine van één der auto's werd totaal ver nield. Eén der inzittenden werd gewond en verbonden door dr. M. van der Stoel. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Geboren: Maria Hendrika, d. v. A. J. Turion en J. C. Emeis. Franciscus Petrus, z. v. P. A. Warmerdam en J. A. Waaijer. Ondertrouwd: I. v. Egmond, 30 jaar en T. Dompeling, 29 jaar. W. Dompe ling. 25 jaar en J. C. Pieters, 24 jaar. Overleden: J. H. Kuipers, 66 jaar. Jac. Rutgers, 80 jaar. Ingekomen: R. K. Venhuizen, Leid- scheweg 199 I, van Leiden; L. Waasdorp, Bijdorpstraat 29, van Leiden; L. Romeyn, Papelaan 208, van Vlaardingen-Ambacht; C. P. v. Leeuwen, Papelaan 208, van Vlaar dingen-Ambacht; E. J. Sparrius. Leidsche- weg 33, van Heemstede; P. J. Roem, Rijn dijk 158, van Leiden; A. Q. v. Leeuwen, Donklaan 36, van Wassenaar. Vertrokken: M. Prent, naar Pijn- acker; A. A. M. Vosters, naar Leiden; Th. Wijsman, naar Woubrugge; W. G. Stens, naar Pijnacker; M. W. Kornet-Kachelland, naar Leiderdorp; C. P. v. Leeuwen, naar Delft. WASSENAAR. Opening tentoonstelling Vakschool voor Meisjes. Door Pastoor Wiemers van de St. Joseph-Parochie werd Woensdagmiddag in tegenwoordigheid van vele belangstel lenden, onderwijzend personeel en de leer lingen een tentoonstelling geopend van het werk der leerlingen dier schooL Daar de leerlingen het geheele jaar hun uiterste best dienen te doen, aldus zeide Pastoor Wiemers in zijn openingswoord, is een tentoonstelling zeer nuttig, vooral ook voor een vaksahool. Juist het werken voor een tentoonstelling is een bijzondere aan sporing om het werk zoo keurig mogelijk te doen, terwijl het nuttig is voor de school zelve, opdat de ouders en andere belang stellenden kunnen zien wat er al zoo wordt gemaakt en gepresteerd. Spreker hoopt dan ook, dat het doel van deze tentoonstelling weder bereikt zal worden. Vervolgens werd overgegaan tot het uit reiken van de diploma's van de vakschool. Voor de afdeeling huishouding zijn ge slaagd de dames: van der Lely, Zandvliet, van Veen, van 't Zelfde, Oudshoorn, Groen, Moes, Ted in ga, Brak, van Som eren, van Leeuwen, Kortekaas, Schoorl, van Mens, Strocker, van der Bent, van der Ham en van der Krogt. Het diploma Costumière kon worden uit gereikt aan de dames Dek en van Leeuwen. Hierop werd onder leiding van Pastoor Wiemers een rondgang gemaakt en werd het tentoongestelde werk bezichtigd. Poppen ten toonstelling. In het Patro naatsgebouw had de opening plaats van de georganiseerde poppententoonstelling. Door mevrouw Timmerman-Sistermans werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten, waarbij zij mededeelde, dat H. K. H. Prin- sese Juliana mede had gewerkt door een groote collectie van haar poppen voor deze tentoonstelling af te staan. Dit feit van medeleven werd dan ook bijzonder op prijs gesteld. Vooral heette zij bijzonder welkom Burgemeester J. Wieg man, die zich bereid had verklaard deze tentoonstelling te willen openen, een ten toonstelling die ten doel heeft, de kas van het Wit-Gele Kruis te sty ven. Na deze me- dedeelingen gaf mevr. Timmermans het woord aan den Burgemeester, die mede deelde, met een waar genoegen gevolg te hebben gegeven aan het verzoek om deze poppententoonstelling te openen. Immers het Wit-Gele Kruis en vele an dere Kruisondernemingen verrichten zeer nuttig werk voor onze zieke medemenschen, en al is dan het beheer nog zoo solide, er kan niet worden voorkomen, dat de bodem van de kas zichtbaar wordt. Het Wit-Gele Kruis heeft hier zeer veel mede te kampen, maar steeds werden er weer middelen ge vonden om hierin te voorzien. Deze ten toonstelling is er weer een bewijs van, dat de kas leeg is en is na het geslaagde voor beeld te Den Haag, georganiseerd. Spreke" wenscht daarom de organisators en mede werkers dan ook veel succes met hun mooie streven en verklaart hierbij de tentoonstel ling voor geopend. Bij een rondgang, die hierop volgde, liet de tentoonstelling ons op elk gebied iets zien, b.v. de afdeeling huishouding; Groot moeder vertelt sprookjes; een Brabantsche verhuizing, een Bossche Markt en dergel. Een zeer bijzondere en mooie inzending was wel van mevr. Kloos-Mouton te Den Haag. Een huis van drie verdiepingen, al les bevattende wat een groote heerenhuis maar aan luxe en comfort biedt, voorzien van electrisch licht. Deze inzending alleen is reeds een bezoek aan de tentoonstelling waard. Het geheel is dan als zeer geslaagd te be schouwen. De tentoonstelling duurt tot en met 4 Mei a.s. Roode Kruis-onderscheiding. Ter ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis is hetKruis van verdienste van het Roode Kruis ver leend aan den hear J. Baart de la Faille, arts alhier. De medaille van verdienste in zilver is toegekend aan den heer J. Oly alhier. Aanrijding. Mevr. K., wonende aan de Persijnlaan alhier, werd, toen zij per rij wiel den Rijksstraatweg overstak, aange reden door een auto, bestuurd door den heer de G. uit den Haag.'Mevrouw K. is, na eerste hulpverleening door den passeeren- aen geneesheer dr. Bots uit Voorhout, hier in later bijgestaan door dr. Hubbeling, in vrij ernstigen toestand overgebracht naar het Diaconessen ziekenhuis te den Haag. Gevestigd: H. M. A. Angevaare, uit Monster W. B. A. Bakker, uit den Haag J H. Bennink en vrouw uit Winters wijk A. Biller uit 'sGravenhage J. M. Bovenkerk, uit Utrecht C. G. van Duijvendijk uit Hillegersberg E. Götz, uit Den Haag Th. Günter, uit Den Haag J. Henzen, uit Alphen a. d. Rijn L. J. van Houten, uit Gouda B. Th. Jonkktr, uit Den Haag E. W. Jonker, uit Dongen E. Klösener, uit Bloemen- daal M. J. Knijnenburg uit Voorschoten E. Kohn, uit den Haag L. H. J. Kus- ters, uit Maastricht J. C. van Leeuwen uit Den Haag J. Louw, uit Rotterdam H. D. Meerman, uit Veendam M. C. Pa pen unt Echt C. B. Parqui uit Den Haag P. F. G. Peterich en vrouw uit Den Haag H. L. G. J. Regout en gezin, uit Mkastricht H. de Roode uit den Haag G. C. Ruijs en gezin, uit Den Haag J. Schellevis, uit Den Haag J. Swart, uit den Haag W. D. Textor en gezin, uit den Haag A. Tigler Wijbrandi en vrouw, uit den Haag A. W. Timmer en gezin, uit Den Haag O. Volland, uit den Haag J. van Vulpen geb. Kramp uit Rotterdam. V e r t ro k k e n: G. Schinkel naar den Haag J. Gans naar Gouda S. M. van Vliet naar den JHaag M. J. van d, VenSenechal naar Medan G. Slote- maker naar Japan C. A. van Barne- veld naar Parijs I. M. Hendrix naar Echi J. C. Went naar Baarn L. G. Schwalbach naar Den Haag A. V. Bloo ker naar den Haag M. M. B. de Voogt naar den Haag E. Klastaer naar Vlies, Zijen P. H. Markus naar Voorschoten Ch. Nikoleit naar den Haag P. G. Croes naar IJsselstein A. Wojaczek naar Ven lo Wed. v. Putten geb. v. Tol en zn. naar Den Haag E. M. Caron naar den Haag L. Provo Kluit en vrouw naar Epe C. A. Th. Pappadopoulo naar Den Haag Wed. Bulte geb. H. G. Seller naar Den Haag Wed. Seller geb. G. H. Snijder naar Den. Haag, idem. M. A. Terhei! naar den Haag A. Alexander naar Haarlem H. Vogel en gezin naar Voorburg Wed. Provo-Kluit geb. G. E. Fictoor naar den Haag J. Rensen geb. de Graaf naar den Haag, van Wig- cheren naar Rijswijk J. L. Breederland en gezin naar Den Haag Wed. H. A. M. Temminck geb. thoe Schwartzenberg en HohenJsndbergh naar Velp (Rheden) M. Leimann naar den Haag. Geboren: Johan Arie z. van J. van der Wel en R. van Eek Wilhelmina Jo hanna Helena d. v. C. J. Verhart en M. H. W. Bellekom Wilhelmus Franciscus Maria z. van H. G. Holtkamp en G. M. v. Herk Johannes z. van A. C. van Loo en A. van-'t Woud. Ondertrouwd: D. van Straalen en F. Daane W. J. van Steijn en A. J. van Eeden. Getrouwd: A. J. Kars en J. E. den Ouden A. van der Ham en G. C. A. Za- lenstein B. T. Alkemade en C. M. van Wissen D. van Weel en J. J. Rens. Overleden: Jacoba Maria Bijlaart 55 j. ongeh. Aafje de Boer 85 j. wed. van J. B. Jurgens Louise de Jongh 82 j. wed. van A. J. Jacobson. Petrus Johan nes Hendricus Engelhard 88 j. wed. van H. M. Arkestein. OEGSTGEEST. Personalia. - Voor het eindexamen aan de R.K. Vroedvrouwenschool te Heerlen slaagde mej. S. C. Zeestraten. Examens E.H3.0Abusievelijk is on der de geslaagden genoemd de heer F. Del fos. Dit moet zijn Mej. I. Stam. „Poelmeer". Gisterenavond hield de rwemvereeniging „Poelmeer" een feest avond in „Het Witte Huis". De aan.wezigen werden door dr. H. W. Bor- gerhoff-Mulder verwelkomd. Met een ge zellig dansje en diverse spelen vermaak ten zich verder de talrijke bezoekers en het was reeds ver over het middernachte lijk uur toen men huiswaarts ging, in dankbare stemming voor 't bestuur der vereenigng, dat dezen genoegelijken avond had bereid. Vermelden we verder, dat, blijkens de advertenties de „Poelmeer" Maandag 4 Mei wordt geopend. Laten we hopen, dat de weersgesteldheid zich dan wat gunsti ger laat aanzien. Geboren Jan z. van J. Zwaan en G. van Alphen O n de r t r o u w d: A. P. van Egmond won. alhier en D. Varkevisser won. te Valkenburg. Overleden: C .van der Meij geb. v. d. Bosch 50 j. J. A. Kortmann geb. Lubbe 51 j. G e v e st i g d: W. H. Geirnaert geb. de Castro C. S. Schuur, van Zoeterwoude J. M. Zuijdam van Gouda J. Kater van Apeldoorn F. J. Broers van Vlaar- dingen Th. J. M. Hoekstra en gezin van Voorschoten E. van Droffelaar geb. v. Ewijk van Den Haag S. Bras van Leiden H. Th. Schaap van Alphen a. d. Rijn K. Olland van Katwijk. Vertrokken: C. Pannevising en echtg. naar Arnhem B. G. van Wilgen naar Katwijk W. Star naar Leiden A. Jon- gerius naar Zuid-Afrika H. G. Kaptein naar Delft J. P. van der Velden naar Rotterdam S. den Boeft en gez. naar Japan J. Louwrier en gezin naar Rot terdam L. J. C. A. Gordon naar Leiden W. J. Gordon naar Den Haag G. J. van den Berg naar Tilburg C. Veneman geb. v. d. Heide naar Hoofddorp. ZILK. Bloemendiefstal. Bij de Firma Th. v. Haaster alhier zijn in den nacht van Maan dag op Dinsdag 2500 k 3000 tulpen (Ibis sen) ontvreemd van een veld, liggende in de nabijheid van den Tiltenberg. De zaak is in handen gesteld van de Rijkspolitie en van de Centrale recherche. Aanhouding. In verband met de ont vreemding van den auto, toebehoorende aan den heer Kool, zijn door den gemeente politie eenige jongelui aangehouden, voor wien dit muisje nog wel een staartje zal hebben. ZOETERMEER. Emmabloempje. Op Woensdag 6 Mei a-s wordt in deze gemeente de Emmabloein- collecte gehouden. Op Zaterdag 9 Mei e.k. wordt in deze ge meente gecollecteerd voor de „Reclassee- ring". Geboren: Adrianus Marinus Josephus, z. v. J. Koot en A. Hendrikse. Nicolaas, z. v. N. van Rijn en W. E. Verhoef. Ba- rendina Jacoba, d. v. J. Kalisvaart en B. de Lange. Johanna Barbara Maria, d. v. A. J. Vollebregt en E. M. Persoon. Jacob, z. v. J. Rodenburg en J. M. van den Berg. Ondertrouwd: J. W. Overbeek oud 25 j. en W. C. Sebel oud 20 j. Getrouwd: M Bolleboora oud 37 j. en L G. van de Leur oud 27 j. Overleden: J. Dontje oud 22 j. vrouw van P. Lagerwaard. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 291. Voor zij met den commandant medegingen, waren ze eerst nog naar het piratenschip gegaan, om hun eigen klee- ren weer aan te trekken, terwijl Oom John zijn verschillen de eigendommen mede nam. De commandant liet het hun aan niets ontbreken, en de beide broers deden zich flink te goed. 292. Na een week varen stoomde het schip de haven bin nen van een Indische stad. Nadat men aan wal was gegaan kwam er een prachtige roodgelakte auto voorrijden, waar mede de commandant, oom John en de beide broers naar de binnenstad reden. „Ik kan deze jas niet uittrekken. Iemand heeft mijn broekje gestolen." (Everybody's weekly)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10