Met succes.». DINSDAG 28 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Concert Lammermarkt. Op Donderdag 30 April as. zal de Mu- ziekvereeniging P. C. L., onder leiding van den heer M Bilderdijk, ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een concert geven op Lammer markt 's avonds 8 uur precies. Het publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering niet te loopen en zooveel mogelijk stil te zijn opdat zij, die aandachtig naar het concert luisteren, daarvan dan ook kunnen profiteeren. Ook gedurende de a.s. zomermaanden zullen door den Bond van Leidsche Har monie- en Fanfare Vereenigingen weer een tiental concerten gegeven worden in 't Plantsoen. Data en programma's zullen vroegtijdig bekend gemaakt worden. Wiener Sangerknaben. De door de geheele wereld beroemde Wiener Sangerknaben, wier eerste film thans in ons land wordt vertoond, zullen op Vrijdag 8 Mei a.s aanvang half negen voor het eerst een bezoek aan Leiden bren gen en optreden in de Stadsgehoorzaal. Handelsregister K. v; K. W ij z i g i n g 1437 Maatschappij tot exploitatie van een Casino en van Sport terreinen „Noord wij ksche Sportvereeni- ging", Noordwijk, Oude Zeeweg. De statuten zijn gewijzigd: Wijz. han- delsn. in: Maatschappij tot Exploitatie van een Casino en van Sportterreinen „Noord- wijksche Sportvereeniging" N.V. Nieuwe inschrijving: 6758 Firma Nievaart Doorn (B.P.) Leiden, Lage Rijndijk 90d, groothandel in aardappelen; en expeditie. Venn.: H. Nievaart, Leiden en W. Doorn, Leiden. De Wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij, is verhinderd morgen spreekuur te houden. In de Sopbiastraat waren gisteravond de 15-jarige B. Z. en de 10-jarige P. J. aan het stoeien, waarbij laatstgenoemde een ge opend zakmesje in de hand had. Het gevolg was, dat Z. eenige verwondingen opliep. Gistermorgen te kwart voor twaalf wil de de 60-jarige G. P., koopman alhier, die een café aan de v. d. Werfstraat uitkwam, zekere J. K. en H. O. met een mes te lijf gaan. Dit lieten zij zich natuurlijk niet zon der meer welgevallen en Ket resultaat was dan ook, dat P. met de straatsteenen ken nis maakte en leelijke schaafwonden aan het gelaat opliep. Gisternamiddag te kwart voor zeven is de 11-jarige T. B bij het voetballen op het Schuttersveld zoodanig gevallen, dat hij het rechteronderbeen heeft gebroken. Door den E.H.D. weid hij naar het Acad. Zieken huis vervoerd. De Geheime Deur. Ver. Rotter- damsch Hofstad Tooneel. „De Geheime Deur" heeft d deur dicht gedaan. Deze gezellige avond heeft nL de serie van acht Abonnementsvoorstellingen welke dit seizoen gegeven zijn, gesloten. Het was een slot met een rilling; maar met een pleizierige rilling, want :.i den Schouw burg doen we dat graag, vooral wanneer de „thriller" behalve griezelliistorie ook nog een buitengewoon geestig product is. En dat is hier het geval. Het blijspel van D. en C. Christie, vertaald door J. C. v. d. Horst, is een van die vermakelijke geschie denissen, zooals die eenige jaren geleden opgeld begonnen te doen. Er waren toen een paar zeer goede „griezel stukken", die weldra werden gevolgd door een groot aan tal minder goede. Maar „De Geheime Deur" is weer van het oude goede soort. Geen verwrongen en onwaarschijnlijke intrige, maar een amusant verloop van een toch wel vreemd plan. Ronnie Martin (Theo Frenkel) is iemand, die als dertiende onge luk van het dozijn baantjes de journalis tiek gekozen heeft en graag iets buitenge woons wil schrijven. Wiens copy wordt tegenwoordig het best gehonoreerd? Het zijn vrijgesproken misdadigers; menschen, die betrokken zijn in groote schandaal processen en zulke individuen meer. (Het stuk speelt niet in ons land!) Daarom rijpt bij Ronnie het idee om ook zoo'n moordpro- ces te ensceneer en; hij moet vervolgd wo-r den wegens moord! De moord zal gefin geerd zijn en als hij bijna tot de strop ver oordeeld zal zijn, moet zijn vermoord ge waande zuster in de rechtzaal verschijnen en verdachte zal op het laatste moment onder zeer sensationeele omstandigheden worden vrijgesproken. Kilometers copy zit daarin! Natuurlijk loopt dat anders af dan ge dacht was, maar dat is niet te vertellen. Dank zij het schitterende spel van Theo Frenkel als Ronnie, Enny Meunier als diens zuster, Paul Steenbergen als de vriend, die meedoet aan het spelltje, Piet Bron als de bediende met de boeventronie, Dirk Verbeek als „eigenaardige" buurman en Henk van Buuren en Anten v. Zuylen Jr. als politie-mannen is het een zeer ge noeglijke avond geworden, al vielen er dan ook dooden! Eén vriendelijk verzoek aan de tooneelis- ten die speciaal de Leidsche planken fre- quenteeren. Spreek s. v. p. J di;i-er, want niet iedereen zit met z'n neus op het tooneel en het is niet prettig niet te b~ ^rij pen, waarom ze vooraan lachen. .Natuur lijk spel" is aardig, maar onverst --ar gemompel is ook in het werkelijke leven onaangenaam. Deze klacht is meermalen vernomen uit verschillende deelen van de zaal. Dit tot slot. In Leiden gevestigd. M. E. v. Aken, verpleegster, Merelstr. 43 C. J. M. Bakker en fam., landbouwer, L. Morschweg 83 J. Bink, huishoudster, K. Mare 30 J. G. Boerman, verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. G. H. Bokslag, Mariën- poelstr. 35 D. Bos, verpleegster, v. Le- denberchstr. 6 J. v. Boven, bakkers knecht, Schutterstr. 16a G. Hardeman- v. Duivenbode, Vreewijkstr. 16 J. Fak kel en fam., Levendaal 89 P. J. Fokke, leerares, Noordeinde 50 G. v. Gessel, dienstbode, Waard gr. 8 G. Gidding, ver pleegster, Rijnsb. weg 10 P. Havenaar, soldaat, Doelenkazerne J. A. M. Heems kerk, hulp i. d. huish., Merelstr. 31 J. J. J. Hoekstra, dienstbode, de Wetstr. 21 G. M. M. Hoes, vrijw. soldaat, Doelenka zerne L. v. d. Hoogen, kok, Leeuwerik- straat 51 N. M. M. HermanidesHuls man, Oude Vest 27a A. van Ingen en fam., contr. C.A.B., Stationsweg 51 IJ. Janssen, Prinsessekade 2 M. Koedooder, Graalleidster, Hooigr. 31 - M. Koole, Oegst- geesterlaan 49 A. M. Kuter, Plantsoen 9a H. Lewin en fam., Lijsterstr. 14 G. J. Lobs, constr. teekenaar, Warmonderweg 29 G. Lucas, verpleegster, Rijnsb.weg 10 C. J. v. d. Molen, Oegstgeesterlaan 16 W. Plu en fam., Pakhuisstr. 2 S. A. Quist, P. de la Courtstr. 70 H. G. S. v. Raalte, arts, Apothekersdijk 14 A. de Roode en fam., tuinder, Spilsteeg 15 C. Roosendaal, verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. Russ, winkelbed. Rijnsb.weg 46 H._ J. v. Savoijen, Noordeinde 36 H. Seinen, dienstbode, Cobetstr. 55 A. Severein, verpleegster, v. Ledenberchstr. 6 P. F. Severins, Stationsweg 51 A. Sipma, hulp L d. huish., Cobetstr. 8 C. W. Sleeking, verpleegster, Rijnsb.weg 10 H. Speko- wius, dienstbode, Morschweg 65 W. Star, bloemkweeker, Lijsterstr. 6 G. M. J. Ot- gaarv. Strien, Uiterstegr. 192 H. M. Verkerk, dienstbode, Hoogstr. 3 E. B. Verwer, Zoeterw. Singel 16. Uit Leiden vertrokken. J. H. Abspoel, Noord wij kerhout, Goo- weg 48. D. J. Baahuis, Nijmegen, Wil- lemsweg 10. L. Beker en Fam., Rotter dam, Stadhouders weg 101. M. Blank water, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 65. M. B. ter Braak, Noordwijk, Langeveld 29. T. Bijleveld, Ermelo, Emmalaan. E. J. A. Driessen, Doetinchem, Varsseveldsche- weg 166. C. P. G. Driessen, Balik Papan. I. Fischer, Wanne Eickel, Bochumer- straat 228. Y. Hassema, Leeuwarden, Spanjaardslaan 16. A. Havens, Amster dam, Valeriusstraat 192 I. D. Hennij en Fam.,' Noordwijk, Voorstraat 50. K. Hui- zinga, Leeuwarden, Sneekerkade 1. A. Jindrova, Lintfort, Albertstraat 96b. M. J. C. J. van Kampenhout, Venlo, Belleta- biestraat 6. - J. Kieft en Fam., Amsterdam, Schimmelstraat 77hs C. Kramer, Oegst- geest, Rhijngeesterstraatweg 16. J. H. Kroon, Rijnsburg, Noordzijde 87. L. G. H. Labberton, Nijmegen, St. Canisiuszie- kenhuis. J. Lemair, Den Haag, P. Mau- ritsplein 9. B. Lont. St. Anna Parochie, Nieuw Kade. J. Momberg en Fam., Lei derdorp, Spanjaaxdslaan 8. B. van Mus- scher, Amsterdam, Jac. v. Lennepstraat 150 Ia. S. A. Nieuwland, Den Haag, Bali- straat 47E. C. M. Onderwater, Monster, Heerenstraat 54. J. J. Aarse-Planjer en Fam., Medan. M. Popp, Rotterdam, Lischstraat 38a. M. Schulzky, Helmond, Peelsstraat 9. H. v. Steennis, Hilversum, Ministerlaan 7. M. C. v. Straten, Johan nesburg. J. C. G. Tabingh Suermondt, Nijmegen, Berg en Dalscheweg 150. D. Tegelaar, N. O. Indië. P. J. Tegelaar, Rotterdam, Goudscheweg 69a. C. v. Delft-Verplancke, Den Haag, Hortensia straat 39. Wed. D. M. v. d. Wal-Vrijland, Den Haag, W. de Zwijgenlaan 124. T. A. de Walle, Delft, Oude Delft 194. P. H. Weijers, Noordwijk, Kerkstraat 36. H. Winkel en Fam.. Richfield. A. Zeeger- man, Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 305. N. Zwagemaker, Rijswijk, Geestbrug- wee 48. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Christiaan Theodoras, z. v. J. H. Schlagwein en S. C. Hoppenbrouwer. Jozephus Petrus, z. v. H. v. d. Westen en W. v. Kempen. Comelis, z. v. C v.. d. Reijden en E. J. Wijting. Nicolaas, z. v. H. G. Warmerdam en C. Ie Maitre. Ca- tharina Magdalena, d. v. H. G. Warmer dam en C. Ie Maitre. Ledowina Agatha, d. v. A. J. H. v. d. Steen en A. v. d. Brink. Gerhardus Petrus, z. v. P. J. C. de Vogel en M. H. Klaverveld. Cornelia, d. v. F. A. v. Beek en C. Mourits. Jacob, z. v. E. v. d Berg en C J. v. Nieuwkoop. Pieter- nella, d. v. J. Cuvelier en P. A Burgers. Corry, d. v. J. Bruin en C. Stroet. Ja- coba Maria. d. v. J. Verhoeven en J. C. Burkhard. Antonia, d. v. J. Verhoeven en J. C. Burkhard. Cornelia, d. v. J. Kop penaal en W. C. Edeling. Cornelia, d. v. W. F. Colpa en S. v. d. Wilk. Adolph Frederik, z. v. D. v. d. Scheer en A. Th. A, Viehmeyer. Jacqueline Elisabeth, d. v. Th. Sanders en J E. de Waal. Ondertrouwd: A. W. Wyminga jm 32 j. en J. H. Thomas jd. 24 j. Gehuwd: P. J. Geertsma jm en A. C. v. Zonneveld jd. Overleden: A. Labordus m. 76 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: economisch doctoraal-examen indologie, de heer W. J. Cator, 's-Gravenhage; doctoraal-examen Indisch recht, de hee- ren ir. Th. N. Muller, 's-Gravenhage, P. Dijckmeester, 's-Gravenhage en H. Kamp- meinert, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN HET DREIGEND CONFLICT BIJ DE KW ATTA-F ABRIEKEN. Heden heeft op het departement van Sociale Zaken, onder leiding van den rijksbemiddelaar, prof. mr. P. J. M. Aal- berse, een bespreking plaats gehad tus- schen partijen, betrokken bij het dreigend conflict aan de Kwatta-fabrieken te Breda. Na uitvoerige besprekingen heeft de rijksbemiddelaar toegezegd een onder zoek te zullen instellen naar de mogelijk heid van maatregelen om tot een oplossing van de gerezen moeilijkheden te geraken. TELEGRAMMEN hebben reeds velen hun kans gegrepen Hierdoor aangemoedigd, zullen wij de gestelde termijn, nogmaals met 2 weken verlengen. Wie in deze periode één abonné aanbrengt voor minstens drie maanden, ontvangt als premie een Heeren-armbandhorloge met verchroomde band of desgewenscht een Dames-armbandhorloge leder abonné in ons gewest, Doet zeker thans zijn best. INTERNATIONAAL RUBBER REGULATION COMMITTEE. In zijn vergadering van 28 April heeft J International Rubber Regulation Commit- j tee voor de tweede helft van 1936 de toe- i laatbare uitvoerbaarheid vastgesteld op I 65 pet. van de basisquota. j Het Committee kan op grond van de be palingen van het restrictieschema zijn be slissing inzake de toelaatbare uitvoerhoe- veelheid van tijd tot tijd herzien, indien dit naar de meening van het Committee om den een of anderen reden wenschelijk zou 'zijn. De oorlog in Abessinië De strijd om Hamanlei. MOGADISJOE, 28 April. (A. N. P.). Omtrent de verwoede gevechten, die aan de inneming van Hamanlei vooraf gingen, wordt nog vernomen, dat deze 16 uur duur den. De temperatuur bedroeg dien dag meer dan 60 graden in de zon. HET 197e LEGERBERICHT. ROME, 28 April. (A.N.P.) Maarschalk Badogho seint het volgende 197ste legerbe- richt: Onze gemotoriseerde colonnes, die uit Dessie waren vertrokken, zijn 140 K.M. opgerukt in de richting van Addis Abeba, zonder tegenstand te ontmoeten. Een andere colonne, welke uit Worra Doe was vertrokken, is 50 K.M. opgerukt en heeft de rivier Wakkit bereikt. De sultan van Aoessa, Mohammed Jalhio, heeft zich bij onze stellingen aangemeld. Hij heeft zijn onderwerping aangeboden aan onze militaire autoriteitn. Aan het front in Somaliland zétten wij ons offensief zegevierend voort. Op den linkervleugel van ons front hebben Liby- sche afdeelingen, die uit Dagamedo waren vertrokken in het dal van de Taf belang rijke vijandelijke groepen verslagen en verspreid. De colonne „Frusci" heeft de zuiverings- j actie voortgezet in de buurt van Hamanlei. Drie tanks welke op 11 November tijdens een verkenningstocht van de colonne „Me- letti" in het dal van de Taf waren achter gelaten, zijn weer in ons bezit. Eveneens een mitrailleur van een vliegtuig en een gouden medaille van luitenant Minniti. Op den rechtervleugel versterkt de co lonne. „Agostini" haar stellingen bij Goenagado. De luchtmacht heeft met zeer groote doeltreffendheid over het geheele front bij de acties medewerking verleend. BIJ HET OVERLIJDEN VAN KONING FOEAD. Koning Foead werd op 26 Maart 1868 in het paleis te Giza geboren als jongste zoon van den Khedive Ismail. Op tienjarigen leeftijd werd Foead naar Genève gezon den, om er zijn studies voor te zetten. Vervolgens ging hij naar de militaire school te Turijn, waar Victor Emmanuel in die jaren eveneens tot officier werd opge leid. In 1890 begaf Foead zich naar Con- stantinopel (het tegenwoordige Istanboel), waar zijn vader, die in 1879 door de mo gendheden was afgezet, hem aan den Su zerain Sultan Abdoel Hamid voorstelde, die hem benoemde tot militair attaché bij de Turksche ambassade te Weenen. Korten tijd later begaf Foead zich naar Egypte, waar hij werd benoemd tot adjudant van Khedive Abbas Hiemi In 1896, dus op 28- jarigen leeftijd, trad Foead in het huwe lijk met Prinses Sjivekar, de dochter van zijn neer Prins Ibrahim Foead. In het begin van den wereldoorlog in 1914, toen Egypte onder Britsch protecto raat kwam, werd Khedive Abbas Hiemi afgezet. Roessein Kamil werd onder voog dij van Groot Brittannië tot Sultan be noemd. Bij zijn dood in 1917 werd hij opgevolgd door Foead. Van 1918 tot 1922 was Egypte het tooneel van geschillen tusschen Britsche en Egyptische nationa listen. In Februari 1928, na de onafhanke lijkheidsverklaring van Egypte, werd de Sultan tot Koning Foead van Egypte ge proclameerd. Het volgend jaar stelde hij een Grondwet in. In 1927 bracht Foead of- ficieele bezoeken aan Rome en Londen. Koning Foead wordt Donderdag begraven. CAIRO, 29 April (A. N. P.). Koning Foead zal Donderdag as. worden begra- Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor:.Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. KONING EDWARD POSEERT. LONDEN, 28 April (A. N. P.) Voor het eerst sinds hij Koning is zal Edward VIII ten paleize Buckingham poseeren in ver band met de aanmunting van nieuwe geld stukken, welke zijn beeldenaar zullen ver- toonen. Deze munten zullen evenwe) voor- loopig nog niet in circulatie worden ge- gebracht. Dezelfde beeldenaar zal voorkomen op de medaillons, welke de Koning op zijn verjaardag in Juni ten geschenke zal ge- MARKTBERICHTEN EEN SPIONNAGE-GEVAL? BRUSSEL, 28 April. (A.N.P.) Twee Duitschers, hebben dezer dagen in een wa penmagazijn te Mechelen geprobeerd him slag te slaan. Eén van hen werd direct ge arresteerd, doch de tweede wist te ont snappen. Thans is de tweede ook gearres teerd, toen hij op het station van Bergen twee koffers wilde afhalen. Het is een zekere Kieffer, een jongeman, die vaandrig is bij de Hitier jeugdgroepen. Hij spreekt vloeiend Fransch. Op hem is een spoorwegkaart aangetroffen, zoomede andere documenten, welke de vraag wet tigen of dit jongemensch geen spionnage heeft bedreven. Kieffer was bovendien in het bezit van een groot bedrag. SOVJET-PILOOT VER^HST. IRKOETSK, 28 April. (A N. P.). Se dert zes dagen heeft men niets meer ver nomen van den piloot Bessonof, die een vlucht maakt van Irkoetsk naar Ceremo- kovo. Men vreest, dat het toestel tijdens een sneeuwstorm is verongelukt. DE VROUW, DIE DILLINGER UITLEVERDE. LONDEN, 28 Aprü. (A. N. P.) De „Daily Telegraph" meldt, uit New York, dat Anna Sage, „de vrouw in het rood", die indertijd de aanwijzing heeft gegeven, dat Dillinger, de toenmalige openbare vijand nummer 1 een bezoek aan een bioscoop te Chicago bracht, waarbij de bendeleider werd dood geschoten, te New York is aangekomen, waar zij wacht op haar deportatie naar Roemenië, haar geboorteland, daar men haar als ongewenschte vreemdelinge in de Vereenigde Staten kwijt wil. De chef van de recherche te Chicago had haar in dertijd beloofd, dat zij in ruil voor haar gegeven aanwijzingen, niet zou worden ge deporteerd. Zij heeft 5000 dollar belooning ontvangen, welke zij inmiddels heeft uit gegeven om het bevel tot deportatie onge daan gemaakt te krijgen. AUTONOMIE VOOR VALENCIA. MADRID, 28 April. (A. N. P.). In Va lencia is een commissie benoemd, welke een ontwerp tot zelfbestuur van Valencia moet uitwerken. Dit ontwerp moet dan door de Cortesleden van Valencia aan de Cortes worden voorgelegd. ZOETERWOUDE, 28 April. „Ik leer nog" Aangevoerd 4114 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.302.80, eendeneieren f 2.30 per 100 stuks, kaas 1229 cent per pond, ha nen 5 cent, duiven 30 cent, kippen 7085 cent, konijnen 0.201.40 pe? stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 27 April. Groen- tenveiling. Per 100 kg.: witlof 11.6014, spinazie f 3.505.10, uien f 2.202.80, per 100 bos: prei 0.701.00, radijs 2.20 2.70, per 100 stuks: sla f 4.705.20. TER AAR, 27 Aprü Centrale Veiling. Spinazie per bak 2340 cent, Peulen f 6.20 7.60, snijboonen 6.407.20, postelein per kg. 1819 cent, radijs 1.702.20, ra barber 3.60—3.70, prei f 1.60, sla 1.30— 3.70, slavellen 1526 cent, bloemkool 723 cent, aardbeien per doosje 27 cent. ROELOFARENDSVEEN, 27 April. Groentenveiling. Aardbeien 3239 cent per doosje, sla f 1.502.10 per 100 krop, Peulen 3.403.60 per 10 pond. ALPHEN ad. RUN, 27 April. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 5.206.60, postelein f 1821, per 100 bos: radijs 2.30 2.70, selderie f 2.002.30, andijvie per 100 kg. 89; per 100 stuks: kropsla f 1.00 4.20 en bloemkool 1020. HAZERSWOUDE, 27 April. Eierenvefling Totale aanvoer 8622 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.402.85 en eendeneieren 1.75 2.00 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.25 Londen 7.2713/16 New York1.473/8 Parijs 9-705/g Brussel 24.92 Zwitserland 48.021/2 Madrid 20.12 Oslo36.561/4 Kopenhagen...82 511/4 Stockholm37.533/.j Milaan Praag 6.091 /2 Weenen Boedapest Prolongatie 11/4 procent. BEURS OVERZICHT. Flauwe stemming. Kalme handel. Locale waarden meerendeels lager. Industrieelen tamelijk prijshoudend. Amsterdam rub bers zeer flauw. Beleggingsmarkt prijs houdend. Amerikaansche shares in reactie. De politieke én economische factoren van onzekerheid benevens de daling in j Wallstreet, lieten heden niet na hun stem- t pel op de Amsterdamsche effectenbeurs te j drukken. De stemming was bij de opening J bepaald flauw, en van eenig herstel was j niet veel te bespeuren. Evenwel bleef de affaire beperkt en de groote koersverschil- len, welke moesten worden opgeteekend sproten eerder voort uit afwezigheid van opnemingsvermogen, dan uit overweldi gend aanbod. Op de locale markt zagen Koninklijke eenige percenten verloren gaan. Naar gemeld, had zich gisteren te Londen reeds een zwakke tendenz voor petroleum geopenbaard. De Amerikaan sche petroleumaandeelen werden lager af gedaan. Van de Rubberfondsen moesten vooral Amsterdam-Rubber het ontgelden en deze leden een verlies van een kleine tiental 'procenten. Ook de minder couran te soorten zagen iets van him koers verlo ren gaan. Voor Tabakken kwamen over het algemeen lager noteeringen tot stand. Door de Deli-Batavia Maatschappij zijn eenige partijen tabak ondershands ver kocht, doch de prijzen werden niet bekend gemaakt. Een en ander oefende echter geen invloed uit. Hoewel Suikeraandeelen zich eveneens een opoffering moesten getroos ten, bleven de verliezen meerendeels nog beperkt tot enkele procenten, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat H. V. A.'s gisteren onder beurstijd met meerdere punten waren teruggevallen. De Scheepvaartmarkt was stil en vertoonde niet veel bijzonders. Van de Industrieelen werden Philips aandeelen en Unüevers weliswaar wat lager genoteerd, doch ver houdingsgewijze konden zij zich toch vrij aardig op peü houden. De Amerikaansche waarden kregen de volle laag van de flau we tendenz. Over de geheele lengte vielen aanzienlijke reacties waar te nemen. En onder beurstijd liepen de koersen over het algemeen nog iets verder terug. De koers winst, welke tijdens eenige weken moei zaam is verkregen, is in enkele dagen grootendeels weggevaagd. In de koper- waarden en Staalaandeelen ging het vrij levendig toe. Ook in enkele Spoorweg- shares ontwikkelde zich wat beweging. De beleggingsmarkt was stil. De koersen van de Nederlandsche Staatspapieren verschil den niet noemenswaardig bij die van gis teren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3