UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 28 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VAI.SCHE MARGARINE VERVOERD. Overtreding Crisiszuivelwet. Voor den kantonrechter te Amsterdam diende gisteren een strafzaak tegen den handelsreiziger H. van A. en den boter- handelaar G. V., verdacht van overtreding van de crisiszuivelwet. Zij zouden in Juli, Augustus en Septem ber, in strijd met art. 1 van de boterwet margarine van onjuiste samenstelling in halfponds-pakken voorhanden hebben ge had en bovendien hebben vervoerd en af geleverd. Verdachte van A. ontkende ooit de be doelde margarine voorhanden te hebben gehad in het in de dagvaarding vermelde perceel, noch had hij margarine vervoerd of afgeleverd. Een ambtenaar van de Landbouwcrisis- wet had in September op den Baarsjesweg een besteller aangehouden, die .bezig was pakjes margarine te bezorgen. De in be slag genomen margarine bleek zetmeel te bevatten Een filiaalhouder verklaarde, tegenover den ambtenaar, dat de margarine, die vol gens art. 1 van de boterwet van onjuiste samenstelling is, afkomstig was van den eersten verdachte van A. De directeur van een expeditie-onderne ming deelde mede, dat hij niet wist op wiens last hij de margarine had vervoerd. Kantonrechter: „En waar moest ingela den worden?" Getuige: „De man aan de telefoon noem de zich Jansen en we moesten komen voor een perceel in de Wagenaarsstraat". Een winkelier had volgens zijn verkla ring van verdachte van A. margarine ge kocht, de prijs was lager dan van de gang bare. Verdachte A. houdt hardnekkig vol, dat getuige zich vergist. Een tweede getuige had zijn bestellingen bij verd. V. gedaan. Iedere week zou een kist margarine worden afgeleverd. V. haal de zelf het geld af. Verd. van A. bleef bij zijn ontkentenis. Ook wilde hij niet toegeven, dat hij met V. samenwerkte. De ambtenaar van het O. M. achtte de ten laste gelegde feiten door de getuigen verklaringen bewezen. De wet eischt zeer hooge boete, gezien de ernst van de feiten. De reiziger is nooit eerder veroordeeld, anders is dit echter met den boterhande laar: hij is reeds met den strafrechter in aanraking geweest voor eenzelfde feit. Spr requireerde tegen verd. v. A. drie we ken hechtenis en tegen verd. V. een hechtenis van zes weken. De kantonrechter wees onmiddellijk voi nis: hij achtte de ten laste gelegde fei ten: het in voorraad hebben, vervoeren en afleveren van margarine in strijd met de crisiszuivelwet. Spr. veroordeelde verd. v. A. tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van veer tien dagen met een proeftijd van twee jaar benevens tot een geldboete van 200, subs, twee maanden. Verdachte V. hoorde zich veroordeelen tot vier weken hechtenis. LISSE. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer P. Mieloo, fo tograaf, alhier, vergunning verleend tot het herbouwen van zijn woon- en winkel huis op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse in sectie D. No. 1102 plaatse lijk gemerkt Kanaalstraat No. 48, alsmede aan den heer J. J. Schols, tot het bouwen van een werkplaats op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. No. 1066, plaatselijk gemerkt Kanaal straat No. 117. NOORDWIJKERHOUT. Arm gebroken. Een zoontje van den heer M. alhier die op straat aan het voet ballen was kwam ongelukkigerwijze te vallen en brak zijn arm. Het ventje werd overgebracht naar het Academisch zieken huis te Leiden, waar de arm werd gezet. Oog verloren? De heer R. uit het Lange- fiets te repareeren toen een bandafnemer van het wiel sprong en in een oog terecht kwam. R. kon niets meer uit het oog zien door de verwonding. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis te Leiden. Hij zal waarschijnlijk het licht uit het verwonde oog moeten missen. ZLLK, Pols gebroken. De heer M. had het ongeluk, bij het verrichten van werkzaam heden, een plank op zijn arm te krijgen, met het noodlottige gevolg, dat een zijner polsen brak. Op advies van den onmiddel lijk ter plaatse verschenen dr. Versluys van Hillegom, is M. naar een ziekenhuis over gebracht. NOORD WIJK. Aanrijding. Een uit de IJmuiderstraat komende motorrijder L. uit den aHag, wiens zuster op de duo gezeten was, kwam door een verkeerde manoeuvre op den hoek IJmuiderstraatBoeren bur gerweg in aanrijding met een motorbakfiets, bestuurd door E. uit Zwammerdam. De motorrijder kwam te vallen, waarbij zijn zuster met een der beenen onder den motor terecht kwam en aan het onderbeen een vleesch- wond opliep, welke door dr. V. gehecht werd. De bakfiets en het motorrijwiel wa ren beide ernstig beschadigd. Het motor rijwiel kon niet meer op eigen kracht ver der. Geen van beide bestuurders was ver zekerd. Fietsendief aangehouden. In samen werking met de politie te Haarlem is als verdacht van een onlangs alhier gepleegde rijwieldiefstal aldaar aangehouden en naar hier overgebracht zekere A. P. v. K. Het ontvreemde rijwiel, waarvan het uiterlijk geheel veranderd was, is in zijn woning in beslag genomen. Na langdurig verhoor heeft hij erkend te dezer plaatse en ook te Heemstede en Sassenheim meerdere rij wielen ontvreemd te hebben. Hij zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. Een goede opkomst, en prachtinzendin- gen van bloemen en planten, gaf aan de maandelijksche bijeenkomst van genoemde Maatschappij een bijzonder aangenaam ca chet. Een overvloed van mooie narcissen overheerschte het geheel, daarnaast een pot met de interessante Pasiflora, de Hert- hoorn-vaarn, Arancaria, Philo-Cactus, Pri mula's en takken van Malus, Pyrus en Berberis imponeerden den bezoeker. De firma v. d. BergSmit bracht nog een mooie inzending bestaande uit Asteria, Frisia, Amaryllus specie en een pracht Orchis. Met groot genoegen sprak de voor zitter, de heer H. de Boer. het welkom tus- schen deze schitterende flora tot de aan wezigen uit en op de hem eigen, prettige wijze besprak hij de ingezonden bloemen en planten, waarna hij als inleiding nog een aardige en leerzame beschouwing gaf over de Larix, Spar en Den, welke vooral in den bloeitijd voor een opmerkzame toe schouwer veel moois vertoonen. De notu len werden onder dank vastgesteld, waar na de voorz. enkele diploma's uitreikte, toegekend door de Keuringscommissie van de Ned. Maatschappij aan mevr. van By- landt en de fa. W. de Ruiter. De bespre king Bindcursus had tot gevolg, dat meer deren zich hiervoor reeds opgaven, terwijl nog een oproep gedaan zal worden voor meerdere deelname, doordat ook niet-leden, mits zij boven de 18 jaar zijn. aan deze cursus kunnen deelnemen. In de Meiverga dering zal bekend gemaakt worden of deze cursus zal kunnen doorgaan. Na een korte pauze, waarin de keuring plaats had, hield de heer Wiecherink een bespreking over de Chrysanthen-teelt, waardoor de aanwe zigen een goede kijk kregen op de teelt van deze schoone pot- en snijbloemen. Een hartelijk applaus werd hem bij het einde gebracht. Deze causerie was temeer actueel, nu op een volgende bijeenkomst de stek ken der Chrysanten zullen worden uitge reikt, van welke teelt dit najaar wederom een expositie gehouden zal worden. Na de gebruikelijke rondvraag, volgde de verlo ting, waarna de voorzitter onder dank voor de mooie inzendingen, voor de opkomst en de aangenaam gevoerde besprekingen deze bijeenkomst sloot. NIEUWVEEN. Tubercoluse-bestrijding. Donderdag a.s. zal de Vereen, tot T.B.C.-bestrijding een collecte in de gemeente houden. L.T.B. In de R. K school werd Maan dagavond een vergadering gehouden van den L.T.B. Daartoe waren er 3 bestuurs leden uit Langeraar overgekomen, terwijl de leiding in handen.was van den heer J. Volgering. De voorzitter opende de verga dering met den Chr. groet en sprak een welkomstwoord tot den zeereerw. heer Pas toor F. J. v. Nes en de aanwezigen. Spre ker zette uiteen waarom deze vergadering belegd was. De Nieuwveensche tuinders zijn aangesloten bij den L.T.B. afd. Langeraar en nu met de gewijzigde tijdsomstandig heden komt weieens de meening naar voren, of het niet goed zou zijn, dat Nieuwveen een eigen afdeeling opricht. Spr. wil de zaak Tuim bespreken en brengt de voor- en nadeelen naar voren. Langeraar wil gaarne de Nieuwveensche tuinders in de afd. houden, maar willen zij een eigen afd. vormen, dan is dat natuurlijk ook goed. Blijven de Nieuwveensche tuinders in de afd. Langeraar, dan moet er een commissie benoemd worden uit de Nieuwveensche tuinders, die dan in overleg en naast het Bestuur handelend kunnen optreden. Een schrijven van het Hoofdbestuur wordt voor gelezen, waarin het de goedkeuring uit spreekt, dat Nieuwveen een commissie krijgt .Ook de Pastoor is er van te voren in gekend. Na voorlezing wil de voorzitter gaarne het oordeel der vergadering hooren. De heer Gerrit v d. Hoorn zou liefst geen eigen afd. op willen richten. De heer J. v. Eijk informeert of het voordeeliger is, als er een commissie benoemd wordt. De voor zitter denkt dat het goedkooper zal uitko men. De algemeene zaken worden in Lan geraar besproken, met het bestuur; er kun nen besprekingen gevoerd worden met het Gemeentebestuur van Nieuwveen. De heer M. Lek vraagt of de eventueele commissie erkend zal worden en zeggenschap zal krij gen. De Pastoor licht de zaak nog eens nader toe en na nog eenige bespreking wo^dt met algemeene stemmen besloten om een commissie te benoemen en dus bij de afd. Langeraar te blijven. In die commis sie werden na een langdurige stemming ge kozen de heeren C. Lek, 15 stemmen, B. Rekelhof 11 stemmen, A. v. d. Hoorn 10 stemmen, terwijl de heeren Gerrit v. d. Hoorn 9 stemmen, M. Lek 6 en J. v. Tol 7 stemmen verkregen. De benoemden na men hun functie aan. De Pastoor dankt het Bestuur voor de behartiging der belangen van de Nieuwveensche tuinders. Na de rondvraag dankt de voorzitter den Pastoor voor zijn aanwezigheid en sloot de vergadering met den Chr. groet. TER AAR. De loonbijslagregeling. Het Gemeen tebestuur heeft in overleg met de daartoe ingestelde commissie besloten de loonbij slagregeling voor het tuinbouwbedrijf met ingang van 2 Mei aa. stop te zetten en de gelijksoortige regeling voor het Land bouwbedrijf niet in te voeren. Deze beslis sing houdt mede verband met den inhoud van de laatste, met betrekking tot dit on derwerp verschenen Ministerieele aan schrijving, waaruit blijkt, dat gemelde re geling voor deze gemeente hoegenaamd geen practisch resultaat zal kunnen ople veren. OEGSTGEEST. Afd. Rijnland Roode Kruis. Bij het vanwege deze afdeeling op 24 en 27 April afgenomen examen E. H. B. O. slaagden: de dames v. d. Berg, Elsevier Stokmans beiden te Oegstgeest, J. v. d. Reijden, H. J. Susan en A. Borst, te Lei den en de heeren F. F. Kluitmans, H. de Pree, H. Döfferhoff, J. Leget en H. C. Cos- to te Oegstgeest, van Doorn en F. Del fos te Leiden. Het examen werd afgenomen door de doctoren H. J. M. Boonacker te Oegstgeest en H. Bertel te Leiden. Nationale Reclasseeringsdag. Het plaatselijk comité 1936 voor de nationale Reclasseeringsdag kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer S. Bijl, die bij de opening de aanwezigen verwelkomde. Het reclasseeringswerk mag wel eenigs- zins als bekend worden verondersteld. De gevangene wordt bezocht in de eenzaam heid van de cel en na zijn invrijheidstel ling geholpen om op eerlijke wijze door het leven te komen. De reclasseeringsinstellingen hebben voorts samenwerking met de strafrecht spraak gezocht en gevonden om zoo aan de niet verdorven elementen onder de delin quenten de kennismaking met gevan genis te sparen b.v. door voorwaardelijke veroordeeling. Aan vele mislukkende le vens wordt nieuwe kracht gegeven en dat is natuurlijk ook de beste manier om de maatschappij te beveiligen en te verster ken. De diverse Nederlandsche Reclasseerings instellingen zien hun groote maatschappe lijke arbeid bedreigd doordat de regeering zich genoodzaakt ziet tot belangrijke sub sidie-vermindering. Daarom zal evenals het vorig jaar wederom ook in onze gemeente een collecte worden gehouden. Notulen der vorig j vergadering werden vastgesteld. De voorzitter deelt nog mede, dat de heer C. J. Coster tot penningmees ter is benoemd. De inzameling zal worden gehouden op Zaterdag 9 Mei. Het comité hoopt, dat vele personen bereid zullen worden gevonden te collecteeren om zoodoende ook een steentje bij te dragen tot steun van het bedreigde reclasseeringswerk. Door den voorzitter werd voorts de orga nisatie dezer collecte nader toegelicht. Gedurende de collectedag zullen een of meer comitéleden zitting houden in het gebouw van de oude O. L. School, aan de collectrices, die verleden jaar him mede werking verleenden is bereids verzocht haar steun wederom te geven. Van meer deren mocht het comité reeds een bereid verklaring ontvangen. De voorzitter stel de voor de busjes van 't crisiscomitk voor de collecte te gebruiken, indien genoemd comité bereid was deze af te staan, waar mede de vergadering zich goed kon ver eenigen. Hierna volgde sluiting. Vermelden we nog, dat in het comité van aanbeveling hebben zitting genomen Bur gemeester van Gerrevink en beide wet houders der gemeente. Voorts Pastoor P. M. de Vetten en de plaatselijke predikan ten. SASSENHEIM. Personalia. Wegens bedanken als bode van de Prot Ziekenhuisverpleging is in plaats van den heer K. de Boer, benoemd de heer D. Kruit. Aanbesteding. Door het bestuur der Woninjjboujwvereenigmg „Vooruitgang", alhier, werd ondershands aanbesteed het afbreken en wederopbouwen van de per- ceelen van Heemstrastraat 19 en Tylostraat 20, alhier. Ingeschreven werd als volgt: G. Oliesla gers massa 2200, J. E. Dijkstra perc. I ƒ1100, perc. n ƒ1100, massa f2200, eebrs. v. Breda massa 2120, Th. Reeuwijk perc. I 1094, n 1044, massa 2088, gebrs. v. Nieuwkoop I 1044, II 970, massa 1958, J. P. Oudshoorn en Zn. I 1000, H 1000 massa 2000. gebrs. Meeuwissen I 1090, II f 940, massa 1930, Jac. Waasdorp I 973, II 934, massa 1866. Inbraak. In de Herv. school is door on bekenden door openschuiving van een raam inbraak gepleegd. Drie kasten wer den geforceerd, waaruit de zendingsbusjes werden leeggemaakt waarin eenig geld zat. De politie heeft de zaak in onderzoek. „Ziekenzorg". Het bestuur van de ver- eeniging „Ziekenzorg" heeft zich genood zaakt gezien door de hooge uitgaven, wel ke zij thans heeft, op verschillende posten te bezuinigen. Het aantal ligdagen is be paald van 50 op 40. Het vervoer per auto is ook aanmerkelijk verminderd, evenals het nemen van foto's en het bestralen. Oliebollendag. Ten bate van de kas van Het Groene Kruis zal morgen een olie bollendag worden gehouden. Het oomité heeft reeds bestellingen opgenomen, zoo dat men een groote voorraad kan klaar maken. In de maand Mei wordt voor dit zelfde doel een bazar georganiseerd in de zaal van de K. S. A. VOORSCHOTEN. Prinsesseverjaardag. De Harmonie „Benvenuto" hoopt bij gunstig weer a.s. Donderdag een concert te geven te 8 uur (30 April) in de Voorstraat, ter gelegen heid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. WASSENAAR. Geen zwemvijver. In Wassen, bladen verschenen onlangs advertenties waarin de gebrs. Knijnenburg de aandacht vestigden op een te openen zwembassin nabij de Maaldrift, waar reeds een aantal tennisba nen zijn ingericht. De gemeentepolitie stelde hierop een onderzoek in, waaruit bleek, dat de plannen reeds in een vergevorderd sta dium van voorbereiding verkeerden. De gebr. Knijnenburg richtten toen een verzoekschrift aan de gemeenteraad, waar in zij toestemming verzochten tot de in richting van een zwemvijver. Op een vraag van B. en W., of men van plan was, de zwemgelegenheid voor het publiek toegan kelijk te stellen, dan wel uitsluitend toe gang te verleenen aan leden van besloten clubs, gaven de verzoekers een antwoord, dat niet geheel bevredigend luidde. B. en W. waren van meening, dat de te openen zwemgelegenheid naar de schijn geen, maar in wezen wèl degelijk een openbaar karakter droeg. Het college overwoog voorts, dat aan deze inrichting bij de gezamenlijke inge zetenen geen behoefte bestaat en dat deze in het bijzonder aantrekkingskracht zou kunnen uitoefenen op de bewoners der nabijgelegen steden, hetgeen het karakter van Wassenaar als woongemeente zou kun nen schaden. Zij adviseerden derhalve de gemeente raad, het verzoek niet in te willigen. De gouverneur van Curasao. In het pension St. Willibrord alhier heeft voor eenige weken zijn intrek genomen de nieu we gouverneur van Curasao, Z.Exc. Wou ters. LEID SCHEND AM. K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Cor Meeuwisse hield de K. J M. V. te Leidschendam een algemeene ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening worden de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd na een opmerking van den heer Haagen Volgt voorlezing van een ingekomen schrijven, waarna de voorzitter diverse mededeelingen doet, waarbij hij allen aanspoort een bezoek te brengen aan de Bakkerstentoostelling op Woensdag a.s. In behandeling komen de rondvraagpun- ten der vorige vergadering, waarbij breed voerige besprekingen worden gevoerd en nu en dan aardig werd gediscussieerd; al les werd echter zeer bevredigend tot een oplossing gebracht. Door den penningmeester werd een ge wijzigde begrooting en een gewijzigd fi nancieel verslag aangeboden, welke beide na enkele vragen en na toelichting z.h.s. werden goedgekeurd. Bij monde van den heer L. G. de Ko ning bracht de kascommissie verslag uit en verklaarde alles in de beste orde be vonden te hebben. Bij acclamatie werden in het bestuur van de Sport- en Ontspanningscommissie herkozen de heeren J. Scholtes, J. van Veen, L. Hooijmans, C. Roozenburg en C. Hendriks. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten met den K. J M. V.- groet. Jongen door auto gegrepen. Gistermid dag omstreeks 4 uur werd het 9-jarig zoon tje van G. v. O. uit Vqut, dat voor de R.-K. jongensschool aan de Damlaan aan het voetballen was en bij het naloopen van een bal plotseling de straat overstak, aan gereden door een auto uit Voorburg. De jongen werd tegen de straat geworpen. Door eenige leden van den E. H. B. O. werd eerste hulp verleend, waarna de jongen door dr. Reyers verder werd be handeld en naar St. Antoniushoeve te Voorburg werd vervoerd, Behalve diverse opgeloopen ontvellingen bleek de jongen ook het rechterbovendijbeen gebroken te hebben. Volgens politie en ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. DE GEBROEDERS „GOCHEM" Poppententoonstelling. Hare Konink lijke Hoogheid Prinses Juliana heeft blijk gegeven van Haar hooge belangstelling in de alhier van 29 April t.-m. 4 Mei te hou den Poppententoonstelling van het Wit- Gele Kruis, door een inzending uit Haar Poppen-collectie ter beschikking te stellen. Boerenleenbank. Dinsdag 5 Mei as. houdt de Boerenleenbank te Leidschen dam hare jaarlijksche algemeene vergade ring, des avonds te 7.30 uur. De agenda bevat o.m. goedkeuring der rekening en balans. Verslag raad van toe zicht. Bestuursverkiezing en verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht. Voor stel winstverdeeling. VEUR. Gestolen motor met zijspan. Gisteren werd door de gemeentepolitie te Veur aan den Veurschen Stratweg onbeheerd aan getroffen een motorrijwiel met zijspan, het welk van diefstal in Den Haag afkomstig bleek te zijn Door de politie werd de eige naar te Den Haag opgespoord en het mo torrijwiel aan hem teruggegeven. De poli tie onderzoekt de zaak verder. Geboren: Hendricus Antonius z. van A. J. Nortier en A. Dam. Ondertrouwd: J. H. Heemskerk en M. J. Oömen J. J. v. d. Meer en A. M. V. d. Hoeven. Gehuwd: E. M. de Haan en A. M. Thierry. STOMPWIJK. Geboren: Cornelis Petrus z. van P. C. van Rijn en J. M. van Haaster Cornelia Clementia d. van N. S. Onderwater en M. C. Vollebregt Joannes Antonius Leonar- dus z. van A. C. Blonk en C. M. C. de Groot Johannes Antonius z. van W. A. van Vliet en A. M. Arkesteyn. Gehuwd: F. H. Versteegen en A. J. Roozenburg H. Overdevest en H. M. Verhagen L. Roos en P. J. Meyburg. KOUDEKERK. Prinsesse-verjaardag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana, zal het fanfare-corps „Kunst Na Ar beid alhier, Donderdagavond as. in de muziektènt een openluchtconcert geven. ZOETERWOUDE. K.G.V. Zondag heeft de St. Joseph- gezellenvereeniging haar jaarfeest beslo ten en tevens een goed begin gemaakt voor het negende vereenigingsjaar, met een H. Mis met Alg. H. Communie en een gemeen schappelijk ontbijt. Zeventig gezellen met den Raad van Be stuur, waren om zes uur in de parochiekerk van St. Johannes Onthoofding aanwezig, alwaar de H. Mis werd opgedragen tot in tentie van leden en donateurs der vereeni- ging, waaronder allen ter H. Tafel naderden en de Vice-Praeses een korte predicatié hield over het leven van Adolf Kolping, die, evenals de Goede Herder uit het Evangelie van dezen Zondag, zijn leven gaf voor zijn schapen. Helder en duidelijk klonk het ge zamenlijk antwoorden op de gebeden van den Priester-vader. Het was een heerlijke beleving van het eerste devies „Godsdienst zin". In het Gezellenhuis stonden de keurig gedekte tafels gereed voor het gemeen schappelijk ontbijt, hetwelk zich goed liet smaken, terwijl er al direct een vroolijke stemming heerschte. Na hét ontbijt vond de prijsuitreiking plaats van de in den afgeloopen winter ge houden biljart- en tafel-tennis-competitie. Na het zingen van het „Vlaggelied" en De Gezellenvader" richtte de senior zich tot de aanwezigen voor het doen van en kele mededeelingen van huishoudelijken aard. Tevens bracht hij dank aan den Prae- ses, den Raad van Bestuur en den Raad van Commissarissen, voor alles wat zij in het afgeloopen jaar voor de vereeniging hadden gedaan en riep de medewerking van allen in voor 't komende jaar, speciaal wat betreft het bezoeken van de Woens dagavond-bijeenkomsten, hetgeen volgens spr. van het grootste belang is voor de so ciale en cultureele vorming der Gezellen. Hiermede was een eind gekomen aan het „officieele" gedeelte en bleef men, onder muziek en zang, nog enkele uren in „Eens gezindheid" en „Vroolijkheid" bijeen. ZOETERWOUDE (H. R.). St. Joseph-Gezellen. Woensdag 29 April beschermfeest van den H. Joseph. Des' avonds 8 uur Maria-Congreg-t;e, waar- na een gezellig avondje met attractie in het Patronaat. 287. Hij bemoeide zich nu eerst met Pit en Pat. Hij deed zijn hoofddoek af, haalde de ringen uit zijn ooren en rukte het lapje voor zijn oog weg. „Wie denken jullie dat ik ben',' vroeg hij met ontroerde stem aan de jongens. „Éénoog na tuurlijk", zeiden beiden tegelijkertijd. I 288. „Hebben jullie nooit van Oom John gehoord, die al- I tijd verre reizen maakte en nooit meer is terug gekomen, J vroeg hij. „Ooooo, gilden de jongens plotseling, bent U dat en van louter blijdschap danste het drietal vol vreugde l in het rond.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10