MAANDAG 27 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Blauw Wit—'W. W. M. D. 6—3; D. O. S. Deetos 42. Promotie-degradatie. Ie. kl. West. Kat tenburgZ. K. V. 61. Eerste klasse Noord: Dio—Wordt Kwiek 05; NicVitesse 31. HET ZILVEREN FEEST VAN FLUKS. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan hield Zaterdagmiddag het bestuur der L. K.C. Fluks een receptie in „Den Burcht", welke zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Vele bonden en vereeni- gingen hadden van hun belangstelling doen blijken door afgevaardigden te sturen, door een bloemenhulde of ander stoffelijk blijk of door een gelukwensch per tele gram of per brief. De voorzitter van den Ned. Korfbalbond, de heer S. A. Wilson, sprak namens dien bond het Bestuur toe en bood zijn geluk- wenschen aan. Uit de korfbalwereld werden met de noodige toespraken de gelukwenschen aan geboden door afgevaardigden van o.a.: DTV, HSV, HKV, ALO, DKC. De LKB, Zuiderkwartier. Noorderkwartier, de prop. korfbalcl. „De Meeuwen", GHBK en andere. Verder was vertegenwoordigd de N. B. r. L. O., die door den heer W. v. d. Jagt een mooie plaquette aanbood; de L.V.B., die een bloemenhulde bracht, en voor wie de heer S. Waringa het woord voerde; N'euw-Brunhilde door mej. Tuk. Ook deze ver een i ging had het „met bloemen gezegd' Behalve van de reeds genoemde waren er bloemstukken van vertegenwoordigde en ft iet vertegenwoordigde vereenigingen. Het zou te ver voeren ze allen te vermelden. Wel willen we vermelden, dat D.T.V. een wimpel, en H.K.V. een zilveren plaquette aanbood. De oud-leden en donateurs hadden zich ook niet onbetuigd gelaten. Namens hen eprak de heer Schneider. Verleden, heden ón toekomst passeerde de revue en hi] bod aan een couvert met inhoud, als grond slag van een fonds voor eigen clubhuis of tribune, wanneer in de toekomst van ter rein zou moeten veranderd worden. De voorzitter van Fluks, de heer S. Buys, beantwoordde telkens de verschillende toespraken op een aangename en vlotte •wijze, en dankte tot slot voor de groote belangstelling die Fluks mocht ondervin den. De feestavond. De groote Burchtzaal was tot de laatste plaats bezet toen de voorzitter, van de feestcommissie, de heer F. Jutte, het ope ningswoord sprak. Spr. begon met het jubileerende bestuur te feliciteeren, vervolgens richtte hij eemge hartelijke welkomswoorden tot het groote aantal oud-leden, dat aanwezig was. Ook de aanwezige spelers die het kam pioenschap van Nederland hebben helpen behalen werden niet vergeten. Tot slot werden er woorden, van dank gesproken voor de samenstellers van de irevue, die opgevoerd zou worden, waarbij de heer J. W. Smit het leeuwenaandeel kreeg, natuurlijk zonder de anderen te kort te doen. Als tweede spreker kwam daarna voor het voetlicht de voorzitter van Fluks, de heer dr. S. Buys. Ook diens toespraak stond in het tee- ken van welkoms- en dankwoorden. Een welkom riep spr. toe aan alle afge vaardigden van vereenigingen zoowel in als buiten de stad. Verder aan het eerelid mevr. M. A. Bos- aelaar—Hoeks, den heer Plesman een der oprichter van Fluks enz. Na een overzicht van de afgeloopen 25 de beste wenschen voor de toekomst zijn openingswoord. Tijdens de verschillende toespraken was er ook een hartelijke brief binnengekomen /aar te hebben gegeven besloot spr. met van de Belgische Korfb albond welks voor lezing een hartelijk applaus ontlokte. Na dit officieele gedeelte was de beurt aan de Fluksleden en donateurs voor de opvoering van de „Fluks-revue 1936". De medewerkenden hebben alle eer van hun werk gehad. Bepaald een revue was het niet te noe men. Het was meer een serie aaneengere gen clubfragmenten, soms wel wat al te fantastisch maar dit deed aan het geheel niets af. Een ieder kon duidelijk zien wat fanta sie was en wat de werkelijkheid nabij kwam. De naam der revue was „aanpakken". Nu aangepakt is er en „doorgezet" ook, om in de stijl te blijven van de revue- woordenkeus. Namen zullen wij niet noemen, alleen zij geconstateerd dat allen met veel animo gewerkt hebben en dat de zaal gul was met applaus. Met zulk een gezonde geest kan het niet anders of Fluks gaat een mooie toekomst tegemoet. Na een dankwoord van den voorzitter werd het feest tot laat voortgezet en werd er ménig dansje gemaakt ander leiding van „The Melody Makers". WIELRENNEN PIJNENBURG EN PIET VAN KEMPEN ACHTER MOTOREN. Pijnenburg rijdt Zondag 3 Mei as. te Parijs op de Pare des Princesbaan achter motoren in twee manches van 50 K.M. Zijn tegenstanders zijn Ronsse, Schoen, Blanc Garin en Marechal. Voorts start Piet van Kempen achter motoren, welke gebruikt worden voor BordeauxParijs in een wed strijd over 60 K.M. Zijn tegenstanders zijn Buysse, Loncke, Montero, Tonnelier en F. Wambst. R.K.S.V. „DE BATAVEN*' 'In de Batavenploeg, welke a.s. Zondag in de Trial-meet tegen „Holland", Haarlem, en „Jong Leven" Amsterdam, zal uitkomen, is een kleine verandering gekomen. In het nummer discus-werpen is A. Brusche vervangen door B. Corel. Verder blijft de ploeg ongewijzigd. De ploegen „Jong Leven" en „Holland" zijn re.ds binnengekomen en zullen in den loop der week gepubliceerd worden. De groep athleten, welke waren ingeschreven voor de Cross-Country te Bussum, zijn daar niet aangekomen. Door motorpech zijn zij in het een of ander gehucht blijven steken en eerst laat weer in Leiden terug gekeerd, zonder Bussum gezien te hebben. De Bataven waren voor deze Cross sterk favoriet. Het is dan ook zeer jammer, dat dit zoo is afgeloopen. UITNOODIGINGS-ESTAFETTE VAN D. O. S. Onder auspiciën van het district Zuid- Holland der Kon. Ned. Athletiek Unie heeft D.O.S. gistermiddag op de sintelbaan aan de Nenijto te Rotterdam haar j aarlij ksehe uit- noodigings estafette gehouden. Er was een behoorlijke belangstelling, on danks het feit, dat het vrij koud was, doch het frissche weer heeft daarentegen de pres taties vein de loopers in gunstigen zin be ïnvloed, want kon voor Feyenoord verleden jaar genoteerd worden een tijd van 20.43, dit jaar bleek Trekvogels (Den Haag) daar niet onbelangrijk onder te blijven. De tijd voor de Haagsche club was 20 min. 38,2 sec. De eerste drie afstanden (700, 200 en 1200 meter verliepen nogal klam. Tijdens de 800 meter bezetten de Trekvogels met Boender nog de derde plaats na Pro Patria en Hol land (Leiden), doch de daaropvolgende 400 meter, die voor Trekvogels geloopen werd door K. Baumgarten, werd reeds door den Hagenaar aangevaerd. De voorsprong werd door de Groot op de 1000 meter in een prachtigen eindspurt nog vergroot, doch D.O.S. kwam toen als geduchte tegenstan der opzetten. H. van Galen nam de leiding in de 800-meter-serie en toen hij aan Noor- dermeer de 1200 meter overgaf, kreeg deze met den Trekvogel-Vogelman Feenstra, die Mulder afgelost had, gelegenheid om een zij-aan-zij-race te loopen, die buitengewoon interessant was. Het bleek tenslotte, dat Feenstra de sterkste van beiden was, doch een van de spannendste momenten van deze estafette is dit zeker geweest. H. G. van Hengel vergrootte een voorsprong op D.O.S. en tenslotte ging Osendarp er in de laatste 200 meter met zoo'n sneltreinvaart van door, dat aan den finish het niet twijfelachtig meer was, wie dit jaar als overwinnaar uit den strijd zou komen. D. D. S. heeft zich echter verder ook kra nig gehouden en met succes en eere de tweede plaats bezet. Holland en Pro Patria, die zich wel van de leiders verwijderd zagen, hebben ten slotte de derde en de vierde plaats blijvend kunnen bezetten. De uitslag luidt tenslotte: 1. Trekvogels (Den Haag) 20.38.2. 2. D.O. S. (Rotterdam) 20.52.4, 3. Holland (Leiden) 21.15.2, 4. Pro Patria (Rotterdam) 21.246, 5. Achilles Gouda) 21.30.8, 6. Sportclub (Rotterdam), 7. Minerva (Rotterdam), 8. Zwaluwen (Den Haag), 9. Vires et Celeritas (Gouda), 10. D. H. C. (Delft), 11. S. V. V. (Schiedam). SCHERMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. F. A. Mosman kampioen. Zondag zijn in de scherm zaal van der Voodt te Rotterdam de wedstrijden gehou den om het kampioenschap van Nederland op sabel. De, uitslagen luiden als volgt: 1. en kampioen van Nederland F. A. Mos man (A'dam) met 11 gewonnen partijen en 33 ontvangen treffers in 13 wedstrijden. 2. A. Taber (Utrecht) met 10 gew. partijen. 3. A. C. Montfoort (Den Haag) met 9 gew. partijen.4. P. F. van Wieringen, (R'dam), eveneens met 9 gew. partijen. 5. J. J. Desta, Utrecht). 6. J. A. Schrieven, (Utrecht). 7. N. Sjerp, (Den Haag). 8. P. Fraterman, (Den Haag). 9. J. Nederpelt, (Den Haag) al len met 7 gew. partijen. 10. A. Munnik, (R'dam). 11. G. D. Jansen, (A'dam), beiden met 4 gew. partijen. 12. W. van den Berg (R'dam), 13. A. van Geen (Amersfoort) en H. J. Vos (Amersfoort) ieder met 3 gew. partijen. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP EERSTE KLAS KLEIN BILJART. Baay kampioen van Nederland. Gistermiddag werden te Leeuwarden de wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland eerste klas klein biljart voortgezet en beëindigd. De Rotterdammer Baay wist met 4 gewonnen partijen het kampioen schap te behalen, al was zijn algemeen ge middelde verre van fraai. De eindstand van het kampienschap werd: gew. pnt. brt.hs.alg.gem. 1. Baay (R'dam) 4 1357 145 53 9.35 2. De Wiel (L.w.) 3 1174 99 65 11.85 3. de Bruyn (Amst) 3 1242 121 98 10.26 4. Menist (R'dam) 2 1328 140 73 9.49 5. Nissen (A'dam) 2 1113 128 77 8.69 6. Borkamp (R'dam) 1 1251 127 58 9.85 T.O.G.—OUDE POST Door bovengenoemde vereenigingen werd een wedstrijd gespeeld met 2 vijftallen. In Sassenheim wist het le vijftal van de O. Post met 127 caramb. te winnen, doch verloor in Leiden met 147 car. i H. K. H. Prinses Juliana door de bevolking op Bij Haar bezoek aan Goeree en Overflakkee werden H. M. de Koningin en I enthousiaste wi)ze begroet. De vorstelijke personen na aankomst voor bet stadhuis te Mlddelhamts Het 2e vijftal van dwe O. P. deed het beter en won beide wedstrijden te Lei den met 50 car. en in Sassenheim met 129 car., de O. P. wist dus dezen wedstrijd met 159 car. te winnen. D.O.S. Door bovengenoemde vereeniging wordt met 10 spelers deelgenomen aan de esta fette wedstrijden bij de B. V. 't Gr. Laken Den Haag. Bij deze wedstrijden maakt iedere speler in de le afd. 20 beurten, en het totaal aantal caramb. van de 5 spelers wordt opgeteld. In de 2e afd. is dit 25 beurten. Bij loting is de avond bepaald op 19 Mei voor beide afd. SCHAKEN WINTERWEDSTRIJD „TAVENO" Aan den winterwedstrijd der Leidsche Schaakclub „Taveno", die eiken Vrijdag avond in net „Nut" bijeenkomt, wordt door 32 leden deelgenomen, die allen in één groote groep spelen, dit beteekent dus voor elk 31 te spelen partijen. Wij laten hieronder een onverzicht vol gen van den huidigen stand. De volgorde der spelers in dit staatje is dezelfde, als die van de drie tientallen in het afgeloo pen seizoen. 1. K. Kanbier 8 5 2 1 6 2. H. J. Neuteboom 8 6 1 1 6>i 3.. J. Smit 6 4 114Va 4. A. Sjardijn 13 11 2 0 12 5 J. Snel 10 4 0 6 4 6. J. Scharloo 14 7 0 7 7 7. J. Jansen 10 8 1 1 8K 8. M. Beekman 8 3 3 2 4X 9. P. Rijnsburger 6 4 0 2 4 10. N. v. Loef Jr. 20 9 0 11 9 11. J. v. 't Zelfde 7 0 0 7 0 12. L. Zitman 18 5 2 11 6 13. L. Platerink 24 9 0 15 9 14. H. Looman 11 6 0 5 6 15. C. de Vroedt 13 5 2 6 6 16. J. F. Kriek Jr. 16 14 0 2 14 17. C. Looman 15 6 1 8 6'A 18. J. F. Kriek Sr. 14 6 2 6 7 19. H. C. Kriek 13 9 0 4 9 20. C. v. Atten 19 14 2 3 15 21. Dusoswa 14 4 0 10 4 22. J. Kriek 16 7 0 9 7 23. P. Barkema 15 10 1 4 10H 24. A. Barkema 15 12 0 3 12 25. J. Ouwerkerk 9 0 0 9 0 26. J. de Looff 27 10 S 14 14 27. W. v. Loef 8 4 0 4 4 28. M. Honsbeek 23 3 1 19 ZX 29 P. Sjardijn 17 4 0 13 4 30. W. v. Schaik 10 6 0 4 6 31. P. Vijlbrief 8 3 0 5 3 32. H. le Nobel 14 5 0 9 5 Zooals uit deze tabellen blijkt, hebben enkele spelers uit de lagere groepen een zeer gunstig resultaat verkregen, zoodat ze weldra een hoogere plaats op de ranglijst zullen kunnen innemen, we noemen o.m. no. 16 J. F. Kriek Jr., no. 20 C. v. Atten, no. 23 P. Barkema en no. 24. A. Barkema. JEUGDCLUB „TAVENO" Taveno was de eerste schaakvereeniging alhier, die een jeugdclub vormde. Eiken Vrijdagavond komen de jongens (thans reeds een 30-tal), eveneens in het „Nut", van half zeven tot acht uur bijeen, om on der leiding zich verder in het schaakspel te oefenen Op verzoek van het bestuur verklaarde de heer G. Bosscha alhier, zich gaarne bereid eens simultaan voor de jon gens te spelen. Deze séance zal gehouden worden op Vrijdag 15 Mei a.s. SéANCE Mr. R. SPIELMANN De simultaanséance, die de beroemde Oostenrijksche schaakmeester, Rudolf Spielmann morgenavond in „In den Ver gulden Tuck" zal geven, vangt aan om 8 uur. Tot heden gaven zich 26 leden van clubs op, zoodat er nog enkele plaatsen k 1 open zijn, ook voor niet-leden. Zij moe ten zich dan kwart voor acht in de zaal aanmelden. Er wordt voor deze séance groote belangstelling verwacht. LUCHTVAART LESVLIEGTUIG NEERGESTORT BIJ LEMBANG. Passagïere gedood, bestuurder licht gewond. Aneta seint uit Bandoeng: Zondagmorgen is het lesvliegtuig van de Nederlands-Indi sche aeroclub „De Kriel", na tegen een hoogspanningskabel te zijn gevlogen, neer gestort. Het ongeluk geschiedde in de buurt van Lembang bij Bandoeng. De inzittende passagiere, mevr. Van Lier- op, is bij dit ongeluk gedood. De bestuurder, de sergeant van de lucht vaart afdeeling Keim, werd licht gewond. VLUCHT DOOR DE LUCHT. Hoe de piloot van den Negus verdween. De Fransche vliegenier Drouillet, lucht vaart-deskundige van den Negus, is Zater dagmiddag, te Villacoublay in Frankrijk met zijn Amerikaansch vliegtuig opgestegen voor een proefvlucht, waarvoor hij toestem ming had, doch is niet teruggekeerd. De vliegenier Drouillet had zijn vliegtuig gekocht in de Vereenigde Staten en het te Havre in ontvangst genomen, vanwaar hij naar Villacoublay vloog. Toen hij vandaar wilde vertrekken, verklaarden de autori teiten, dat het toestel op onwettige wijze was ingevoerd en legden er beslag op. Drouillet protesteerde en vroeg dan toe stemming om op het vliegveld proeven te nemen met het toestel. Dit werd toegestaan onder voorwaarde dat hij niet zou vertrek ken. Drouillet heeft kans gezien benzine in te nemen zonder achterdocht op te wekken, voldoende voor een tocht van 15 a 1600 K.M. zonder landing. Zaterdagmiddag reed hij het toestel naar buiten, als om eenige proeven te nemen. Hij nam ook werkelijk eenige proeven en rolde eenige hondeiden meters over het vliegveld met den wind driekwart van achteren en in deze positie kwam hij plotseling los van den grond en vloog weg, tot groote verba zing van hen, die het zagen. Naar nader wordt vernomen, zou de Fransche vlieger, in een plaatsje in boven- Italië zijn geland. Daar is hij aan het juiste kantoor. RECHTZAKEN LEVENSLANG GEEISCHT. Tegen de moordenaars van Wildervank. Een paar beruchte typen te Wildervank, B. B„ 27 jaar, en K. S., 34 jaar, hadden ver nomen, dat de oude Jacob Kroeze aldaar wat spaarcenten in zijn brandkast had opge borgen. In den avond van 12 Juni van het vorig jaar beraamden zij een plan om hun slag te slaan. Afgesproken werd, dat de woning zou binnengaan met de boodschap, dat hij zetboontjes wilde hebben. B. hield Kroeze in de kamer aan de praat, totdat het donker begon te woraen. Toen verscheen S. aan de voordeur, die door Kroeze werd opengedaan. Nauwelijks was de deur geopend, of S. richt te zijn revolver op den ouden man, die in den rug door B. werd besprongen, vastge grepen en op den grond geworpen. Vervol gens werd de overvallene gekneveld en werd hem een zakdoek in den mond geduwd. Toen ze vervolgens zagen, dat hun slacht offer overleden v/as, bonden zij een zwaar stuk ijzer, dat ze even te voren op een nabij gelegen fabrieksterrein hadden gestolen, aan het lijk vast, droegen het lichaam naar buiten, waar het in het nabij-gelegen Oos- terdiep werd geworpen en direct zonk. Nadat deze gruweldaad volvoerd was werd de brandkast opengebroken, een be drag van 710 viel den bandieten in han den. Terzake van moord werden de verdach ten door de Groninger rechtbank veroor- Officieele Crisisberichten INVOER VAN VEEVOEDER. De Neder la ndsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot veevoe der verwekte oliehoudende zalen, pitten en noten, bedoeld in artik. 1 8, onder 2o., van de Crisis-Akkerl ouwbeschikking 1934 I, is vastgesteld als volgt: Inklaring van 27 April af t./m. 31 Augustus '36. voor lijnkoeken 1.20 voor soyaschroot 0.70 voor soyakoeken 0.85 voor grondnootenkoeken„0.55 voor grondnootenschilfers „1-40 voor cocoskoeken „0.85 voor Ned. Oost-Indische cocoskoeken 050 voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende pitten en noten 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is inbegrepen het in artikel 8, b, onder lo, van voornoem de beschikking bedoelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbin ding te stellen. 's-Gravenhage, 25 April 1936. 2833 deeld tot levenslange gevangenisstraf, van welk vonnis zij in appèl kwamen. Zaterdag diende de zaak in een buitenge wone zitting voor het Hof te Leeuwarden. De vrouw van verd. S., die als getuige werd gehoord, verklaarde, dat in haar wo ning de moordplannen zijn beraamd, het geen door de echtgenoote van verd. B. en ook door de verdachten zelf werd ontkend. Verd. S. beweerde slechts schuldig te zijn aan den diefstal. Kroeze had hij niet aange raakt, wat evenwel zijn medeverdachte be streed. Deze laatste deelde mee, dat S. eerst met een revolver heeft gedreigd en later mede het slachtoffer heeft vastgebonden. De procureur-generaal mr. Viehoff kwam na 'n langdurig requisitoir tot de conclusie, dat voor dit gruwelijk misdrijf slechts de maximum straf mag worden opgelegd. Hij eischte dan ook met vernietiging van het vonnis der rechtbank eveneens levenslange gevangenisstraf. De verdediger van B., mr. Dorhout uit Groningen, achtte den opzet tot moord niet bewezen en vroeg verd's veroordeeling we gens diefstal met geweldpleging, den dood tengevolge hebbende. De verdediger van S„ mr. Siertsema uit Groningen, vroeg voor zijn cliënt vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, subs, schuldig verklaring aan diefstal met geweldpleging, den dood tengevolge hebbend. Uitspraak 7 Mei a.s. „Raadt eens wien ik gisteren tegen kwam?" (Everybody's weekly).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8