WERELD-ATLAS BON AANKONDIGING MAANDAG 27 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 De R.K. Handelsreizigersvereeniging-. De R.K. Handelsreizigersvereen. „St. Christoffel" heeft een vergadering gehou den. De voorz. opent, heet in het bijzon der den eerw. adv. hartelijk welkom en doet mededeeling van het overlijden van het lid den heer W. de Koning. Er wort voor de zielerust van den overledene ge beden. Daarna worden notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken bevatten schrijvens van het R.K. Bevolkingsbureau en van de R.K.S.V. „St. Augustinus", meldende dat ook nog goedkoope plaatsen beschikbaar zijn voor de a.s. 3 Mei op te voeren too- neelstuk „De Gendarm van Europa"., in den Stadsschouwburg, en een aanbeveling van de afa. Rotterdam van haar candidaat den heer Riesouw. Een en ander wordt na bespreking voor kennisgeving aangenomen. De eerw. adv. installeerde het nieuwe lid den heer Voorn. Zijneerw. merkte hierbij op, dat het hem een genoegen was, een nieuw lid te mogen binnen leiden in deze vereeniging, welke ver. spr. in korten tijd dat hij adv. is heeft leeren kennen als een organisatie, waarin een goeden geest en veel werkzaamheid heerscht. Spr. wees op de plichten van de leden, waaraan zij hun rechten tenopzichte van de organisatie kun nen ontleencn. „Verkoop kwartier" werd door den heer Swaanenburg ingeleid en met kennis van zaken gehouden en wederom bleek, dat ieder lid in zijn eigen branche van zijn collega's nog wel iets kon leeren. Een en ander bleek ook uit de aan spr. gestelde vragen. De voorz. dankte spr. voor zijn interessante lezing en hoopte dat de aan wezigen dit zoo nuttige gedeelte der ver gaderingen onder de aandacht zouden brengen van die leden, die lijdend waren aan absenteisme. Daarna werden de beschrijvingsbrief en voorstellen voor de a.s. Algem. Vergade ring behandeld, en den afgevaardigde vrij mandaat gegeven. Van de nu volgende rondvraag werd door enkelen gebruik ge maakt. Vereeniging v. Mathesianen. Zaterdag jl. hield de vereeniging van Ma thesianen haar 10de en laatste lezing van dit seizoen en wel over het opnemen van gra- mophoonplaten voor Reportage en Studie doeleinden, gehouden door den heer H. J. Jesse. De voorzitter de heer v. d. Linden heette den zeer talrijke aanwezigen hartelijk wel kom en in het bijzonder den heer Jesse en de leeraren van M. S, G. en de Ingenieurs en chefs der Sted. Lichtfabrieken. Hierna was het woord aan den spr. welke eenige soorten microfoons en diverse versterkingen behandelde en een uitgebreide uiteenzetting gaf van de verschillende soorten gramo- phoonplaten opgenomen. Hiervoor werd door den heer Vos met zijn 9-jarig zoontje een solo ten beste gegeven met harmonica en viool. Na de jongste was nu de oudste Mathesi- aan aan de beurt, de heer v. Hest, die de monstreerde, dat hij als declamator voor de a.s. V. v. M. Revue nog een goede kracht kan zijn. Ook deze platen werden direct afgedraaid, zoodat eenieder het fraaie resultaat van deze opnamen kon waarnemen. Aan het slot van dezen avond dankte de voorzitter den heer Jesse voor deze leer zame en interessante lezing en tevens bracht hij dank aan Prof de Haas, prof Keesom en Dr. Crommelin voor het steeds zoo geheel bereidwillig afstaan der collegezaal. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2434. Heinekens Bier- handel Hoogenstraaten en Co. Leiden, Rem- brandtstraat 121410. Uittr. Beh. venn.: H. M. A. Hoogenstraaten, d.d. 25 Apr. 1936. N. Beh. venn.: C. W Lodders, Leiden. 3683. Dames Kampman, Noordwijk-Bin nen, Pickéstraat 3, manufacturen. Uittr. Venn.: A. S. Kampman. 2273. „De Visser", Leiden, Nieuwe Rijn 2, tabak- en sigarenfabriek en -handel. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Tabak- en Sigaren fabriek „de Visser" firma M. Wolters (B. P.). Venn.: M. Wolters Sr., M. Wolters Jr. en J. W. Wolters. Op 15 Mei a.s. hoopt de heer C. W. Emke, controleur der N.Z.H.T.My., standplaats Leiden, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij bovengenoem de Mij. Op 15 Mei a.s. hoopt de heer D. M. v. d. Vijver, chef van den uitvoerenden diienst der N.Z.H.T. Mij., standplaats Leiden, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij bovengenoemde Mij. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. „Het Gastmaal der Kinderen!". De dag van gisteren stond in het teeken van de Katholieke jeugo-actie. Des morgens onder de H. Missen werd door den Directeur der Kruisvaart, kapelaan L. v. Teylingen, een predicatie gehouden voor het Jeugdwerk, terwijl gisterenavond onder het Lof enkele nieuwe leden plechtig geinstalleerd werden, waarbij de Directeur hen hartelijk toesprak. Na het Lof werd door de Kruisvaart een schoone avond aangeboden aan heel de pa rochie. Toen te acht uur zeer velen waren opge komen om getuigen te zijn van hetgeen hen zou geboden woiden door de Kruisvaart leden, opende de directeur deze bijeenkomst met den Chr. groet en heette de aanwezige hartelijk welkom. In het bijzonder wijst spr. op 't feit, dat de Zeereerw. Deken Hellegers uit Alphen a d. Rijn, blijk van belangstelling en mee leven geeft door 2yn tegenwoordigheid. Vervolgens verwelkomt spr. den Zeer eerw. pastoor, den weleerw. pater district directeur, de afgevaardigde uit Gouda en omstreken, het kerkbestuur, de heer N. v. Rossum mede-regisseur, de heer N. J. v. Leeuwen, architect-aannemer-opzichter en uitvoerder van het nieuwe tooneel. In wel gekozen woorden draagt de directeur thans het vernieuwde tooneel over aan den pas toor en het kerkbestuur. Spr. uit den wensch, dat zij nog zeer vele jaren vele mooie tooneelstukken op het vernieuwde tooneel mogen zien. Hierna werd door directeur en kruisvaart gedemonstreerd, hoe het er bij 'n kampvuur aan toe gaat. Echt leuk, gezellig, ja we kun nen niet beter zeggen, dan dat we jaloersch zouden zijn om zelf ook mee aan te zitten, en mede te zmgen en mede goede pret en plezier te maken. „Boerke Naas" was leuk; die kleine kerels met zulk 'n mannen moed! Onder de pauze sprak nog de pastoor 'n woord van welkom tot den Deken, 'n woord van dank aan de kapelaan, die moeite noch tijd ontziet als het om de jeugd gaat. Na de pauze werd een aanvang gembaakt met het schitterende spel- „Het gastmaal der kinde ren", tooneeJspel van Henri Ghéon, het welk werd uitgevoerd door de leden van de Kruisvaart. Het stuk speelt zich af in een 'Onze Lieve Vrouwe Kapelleke in het Pa- ters-klooster te Santarem (Fr.) Het too neel stelt voor het Lieve Vrouwe beeld met daarnaast het Goddelijk Kind. Op het too neel daarvoor enkele bidstoelen. Twee jongskes van 9 en 10 jaar, kloosterleerlin gen worden onderwezen in de kapel, door pater Bernard, terwijl ze daar ook him bo terham mogen opeten. Onder het maal, vol trekt zich het heerlijk wonder, dat het Je- zuskind hen toespreekt en ten slotte met hen mee aanzit en mee eet. Dat vinden de jongens ontzettend mooi en heerlijk, maar het Goddelijk Kind eet wat teveel naar hun zin, zoodat er te weinig voor hen zelf over blijft. Daarover beklagen zij zich bij pater Bernard, die hun de raad geeft, om Jezus dan iets terug te vragen, hetgeen in een vol gende verschoning dan ook geschiedt, waar bij Jezus dan belooft, bij de herdenkingsdag van Zijn glorieuse Hemelvaart, hen mede te zullen nemen om hen deelgenoot te maken aan den hemelschen feestdisch, waar ook, op der jongens verzoek pater Bernard mede mag aanzitten. De dag van Hemelvaart is daar en Pater Bernard draagt de H. Mis op, terwijl de twee jongens misdienaars zijn. Na de H. Mis komen ze in de Mariakapel terug, al waar Jezus hen toespreekt, en Pater Ber nard en de twee heerlijk schoone kinder zieltjes medeneemt naar den Hemel, zeer tot spijt van broéder koster, die er tenslotte toch genoegen mee neemt. Wat was dat mooi! Als allen eens wisten, wat er in dit stuk te genieten valt! Die twee reine kin derzielen, waarmede Jezus zich geheel ver- eenigt en mee spreekt en mee eet en ten slotte mee naar de Hemel gaat, waren heer lijk schoon. Wanneer u, die er soms van gehoord hebt, of dit leest, een paar uurtjes wilt hebben, waarin u stillekens wilt genie ten van mooie geloofsbeleving, dan heden Maandagavond, kwart voor acht naar de Kruisvaart-uitvoering. ZOETERWOUDE De Graal. De Vrouwelijke Jeugdbe weging voor Kath. Actie „De Graal" vier de gisteravond een echt voor jaarsfeest. De opening was al een goed begin; een vlaggegroet waarin de vlugge bewegingen en de kleurigen aanblik de jeugdige kracht en frissche durf lieten spreken. De stads-overste, mej. Spronk, mooht een welkomstwoord richten tot den hoog- eerw. heer deken, prof. dr. H. van Rooyen O.S.Cr., kapelaan Sijm, vele ouders der leden en belangstellenden. De hoogeerw. heer C. M. Jonckbloed sprak bij den aanvang van het program ma een opwekkend woord voor de Graal, een warme aanbeveling tot het steunen van deze Katholieke Actie, een. verzoek tot steun van dit leekenapostolaat. Vervolgens werden verdienstelijke zang nummers uitgevoerd, waarmede nog eens bewezen werd, dat de schoone natuurlijke gave van de menschelijke stem nog te vaak ongebruikt blijft. Als glanspunt van den avond vermelden wy het leekenspel om Maria's beeld, dat zoo innig sprak van het menschelijk ziele- leven en van den nood der menschelijke zwakheden, van derf strijd tegen 't kwaad, de verleiding, de bekommernis om aard- sche zaken en van den rijkdom van het bezitten van een kinderlijke liefde tot de Moeder Maagd. Vol lof waren de aanwezigen over het kabouterspel, dat nu volgde, van de vele kruiskinderen. - Ook de lachstukjes slaagden goed, zoodat alle nummers uitstekend geslaagd zyn. Aan het einde sprak mej. Spronk woor den van dank voor zooveel medewerking, vroeg om voortdurende en nog grootere belangstelling voor De Graal. Met een opsomming van de vele moge lijkheden, die De Graal biedt in de ver schillende clubs tot ontwikkeling, leering en ontspanning vroeg de stads-overste aan alle jonge meisjes: komt eens kijken naar ons werk, naar onze handwerken, naar ons missiewerk en op onze bijeenkomsten. UIT DE OMGEVING NIEUWE UITGAVEN VOORSCHOTEN. Zilveren kloosterjubileum. Het bericht betreffende het zilveren kloosterjubileum van de eerw. Zuster Telesphora (in de we reld mej. Wilhelmna Zonderop) dient in zooverre hersteld te worden, dat de datum van inkleeding moet zijn 24 Mei. St. Jos.-Gezellenver. De Gezellen van Voorschoten worden er nog eens aan her innerd dat het Dmsdag a.s. 28 April jaarver gadering is. Allé leden zonder uitzondering present hé, want er moeten o.a. verschillen de nieuwe commissarissen gekozen worden. Teven bespreking van de viering van het jaarfeest, dat a.s. Zondag plaats heeft. Trouw aan Kolping! HET EEUWFEEST DER PAROCHIE VAN O. L. VR. ONBEVL. ONTVANGEN TE LF">EN. Honderd Jaar Hartebrugskerk X 18361936, door £r. Cunibertus Sloots O.F.M., Chronologus en Ar chivaris van de Nederlandsche Pro vincie der Minderbroeders te Weert. Leiden, 1936, 216 blz. in 8 o. Verschenen is een omvangrijk werk over de 100-jarige geschiedenis van de feestvie rende Hartebrugskerk te Leiden. Na een inleidend woord, geeft de schrij ver eerst een kort historisch overzicht over het verblyf van de Minderbroeders te Lei den van 14451830; hij doet dit kort, om dat het zyn bedoeling is de geschiedenis te geven van de huidige Hartebrugskerk; maar niet zonder voldoening noteeren wij zijn voornemen om voor 1945 wanneer dus de Minderbroeders 500 jaar arbeiden te Leiden ook deze langere periode uitge breider te behandelen. God geve hem de daarvoor gevraagde kracht en tijd. Bij de behandeling van de geschiedenis van de Hartebrug is de schrijver echter niet blij ven stilstaan bij de kerk zelf, maar be trekt in zijn verhandeling ook historisch geheel het parochiaal leven met al zijn instellingen, vereenigingen en personen. Om goed de volledige ontwikkeling -'an alles te laten zien, verdeelt hij zijn boek in zoo veel hoofdstukken, als er pastoors zijn ge weest en verhaalt dan van elk tijdperk, al wat in de Hartebrug op stoffelijk en gees telijk gebied te doen is, terwijl tevens een levensschets van pastoor en kapelaans er bij gevoegd is Bij den stichter van de Har tebrugskerk, pastoor J. Goofers, krijgen wij heel de oprichtings- en bouwgeschiede nis wijd beschreven. En waarlijk de te overwinnen moeilijkheden zijn niet gering geweest. Dit deel van het boek heeft dan ook veel meer dan locale waarde, omdat het ons een kijk geeft in de groeiende emancipatie van het katholieke volk. Ook ver buiten de grenzen van parochie en stad gaan de levensbeschrijvingen van pastoors en kapelaans, omdat deze zelfde personen ook op verschillende andere plaatse: woon den en gearbeid hébben. Maar van het meest belang uiteraard is dit boek voor Leiden en speciaal voor de Hartebrugpa- rochie. Wij gaven het reeds aan: de schrij ver beperkt zich nergens tot het alleen aangeven van feiten, maar geeft overal tevens wording en groei van elk onder deel, zoodat men wel geen enkele instel ling in de parochie zal vinden, die hier niet iets van haar oorsprong, doel en ont wikkeling kan vinden. Wij zien in dat boek een honderdjarig leven zoo volkomen mo gelijk afgeschilderd. En waarvoor wij den schrijver des te meer dankbaar moeten zijn, is het feit, dat hij zijn gegevens alleen heeft kunnen putten uit allerlei versprei de gegevens, die hij in archieven en elders vond. Verschillende malen nemen wij zijn klacht, dat eenige van de overleden pas toors geen notities maakten over het wel en wee van hun parochie; al willen wij hun er geen verwijt van doen, omdat bij de veelvuldige zorgen hun hoofd dikwijls niet zal hebben gestaan naar zulk een werk, wij mogen toch verheugd zijn, dat wij thans tóch een zoo volledig overzicht hebben ontvangen, dat ons in bewondering zet voor den velen arbeid op schier elk ge bied in die honderd jaar verricht. Na eenige mededeelingen over het eeuw feestjaar en een blik in de toekomst, heeft pater Sloots een uitgebreid register aan zijn werk toegevoegd, dat het ons makke lijk maakt cm over personen, zaken en plaatsen gemakkelijk het in dit boek be handelde terug te vinden Als feestboek by het honderdjarig bestaan geeft dit boek iets, wat niet tot het feestjaar zelf be perkt blijft, maar dat zijn waarde houdt voor een ver nageslacht. Het boek is verlucht met eenige foto's van exterieur en interieur van de kerk en van de paters, die in de afgeloopen eeuw het pastoraat over de parochie heb ben uitgeoefend. LAATSTE BERICHTEN PASTOOR P. v. DORP Het stoffelijk overschot van Pastoor P. van Dorp, zal Woensdagochtend te 10 uur worden overgebracht naar de kerk van O. L. Vr. van Lourdes aan de Nieuwe Parklaan te 's Gravenhage, waar het zal worden opgebaard. Des avonds te half aoht worden de plechtige Metten gezongen. Donderdag te half tien worden de Lauden gezongen, waarna te 10 uur de Plechtige Requiemmis wordt opgedragen. HET KAMERLID FEBER AFGETREDEN. Naar wij vernemen is met ingang van heden het Kamerlid ir. L. J. F. M. Feber (R. K. Staatsparty), afgetreden als lid van de Tweede Kamer der Staten-Geneiaal. JEUGDIGE FIETSRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. Hedenmiddag heeft te Finsterwolde een droevig ongeluk plaats gevonden. De 12- jarige R. Hollander pakte, terwijl hy op zyn fiets reed, een hem inhalenden vracht auto vast. Bij de boerderij van den heer Waal kens moest de vrachtaut twee aldaar stilstaande auto's passeeren. Blijkbaar heeft de jongen dit te laat bemerkt, want hij raakte een der stilstaande auto's en kwam vervolgens onder een der achterwielen van de vrachtauto terecht, welke hem over het hoofd ging. De jongen was op slag dood. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. DE BRAND IN HET HAAGSCHE „LEDER- EN SPORTHUIS". Omtrent hetgeen aan den brand, die in den afgeloopen nacht in het „Haagsche Le der- en Sporthuis" gewoed heeft (zie Gem. Ber. 3de blad) is voorafgegaan, kan nog gemeld worden, dat de bediende N. P. H. G. uit de van Brakelstraat te middernacht in den winkel is geweest om de etalage- lichten uit te doen. Het vermoeden bestaat, dat hy hierbij een sigaret of lucifers on achtzaam heeft weggeworpen, waardoor de inventaris vlam vatte. Hij is voorloopig op het hoofdbureau van politie in bewaring gesteld. Een brigadier-hoofdbrandwacht en twee agenten kregen snijwonden aan de handen. Nader vernemen wij, dat de aangehou dene op vrije voeten is gesteld, nadat tegen hem proces-verbaal was opgemaakt we gens het veroorzaken van brand door on achtzaamheid. ERNSTIG MOTORONGELUK. Hedenmiddag is de motorrijder T. uit Nijmegen op den Berg en Dalschen weg by het uitwijken voor een ander voertuig met groote vaart tegen een boom gereden. De heer T. werd ernstig gewond naar het Wil- helmina-ziekenhuis te Nijmegen vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Zijn toestand is nog zorgwekkend. GROOTE LOODS TE ROTTERDAM AFGEBRAND. Omstreeks kwart voor twaalf is op den Grientweg bij den Sluisjesdijk te Rotter dam een groote loods afgebrand. In dit geheel met olie gedrenkte materiaal de loods ligt op het voormalige terrein van het petroleum-etablissement van de Shell en de APC, waarvan de tanks echter al eenigen tijd geleden naar de Petroleum haven zyn overgebracht, ook deze loods was voor de sloop bestemd vond het vuur gretig voedsel. Eenige arbeiders waren bezig op het dak van de loods, die ongeveer 100 bij 120 me ter meet en gedeeltelijk van hout gedeel telijk van steen is opgetrokken, met sloop werk. Andere arbeiders waren werkzaam met snijbranders aan een ketel in de loods. Hierbij is een vonk in de olieresten van den ketel terechtgekomen en dadelijk daar op stond de loods in lichter laaie. De arbeiders moesten in allerijl een goed heenkomen zoeken, hetgeen hun, zonder dat ongelukken plaats vonden, is gelukt. Een aantal leege terpentijn-vaten en ook eenige zuurstofcylinders konden nog in veiligheid worden gebracht. De loods is vrijwel geheel plat gebrand en was op beurspolis verzekerd. Else Mauhs hersteld. Mevrouw Else Mauhs is na haar herstel Zaterdagavond j.l. voor het eerst te Utrecht opgetreden, als Koningin Elisabeth. De zaal van den stadsschouwburg was uitver kocht, en het publiek bracht haar bij het opgaan van het scherm staande een ova tie. Aan het slot van de voorstelling over handigde prof. Josselin de Jong mevrouw Mauhs namens de aanwezigen een groote mand bloemen, en wenschte haar namens allen geluk met haar herstel. Mevrouw Mauhs dankte met enkele woorden Het publiek riep daarna de ge vierde actrice nog vele malen voor het voetlicht. In den Haagschen dierentuin. Tijdens een vergadering van „Zwart Front" in den Haagschen Dierentuin in September jl., heeft de spreker, de heer M. den heer J. Baars uit Amsterdam, belee- digd, door hem in het openbaar toe te voe gen. dat hij gelden van zijn organisatie, welke hij voor een studiereis naar Italië ontvangen had. daar te lande zou hebben verbrast. De aldus beleedigde riep daar op „dat lieg je", met het gevolg, dat een der aanwezigen, de 24-jarige Van den B den heer Baars een trap tegen het onder lichaam gaf. Beiden hadden zich voor den Haagschen Politierechter te verantwoor den. Na getuigenverhoor veroordeelde de politierechter v. d. B. wegens mishande ling tot drie weken voorwaardelijk en M., die verstek liet gaan,- tot een boete van 21.subs. 3 wéken. TELEGRAMMEN DE TOESTAND VAN KONING FOEAD. CARIO, 27 April. De toestand van Ko ning Foead is, naar gemeld wordt, snel ach teruitgaande CAIRO, 27 April. Daar de krachten van Koning Foead thans snel afnemen, zyn de leden van de koninklijke familie aan het ziekbed geroepen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor:.Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BÜRGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerardina d. v. G. de Jong en S. v. Schoonderwoerd den Bezemer. Albertus Pieter z. v. H. Smittenaar en M. Cupido. Hendrik z. v. H. Lager wij en P. Pynaker. Ondertrouwd: W. Boudxy jm. 22 j. en M. Loos jd. 23 j. C. Hendriks jm. 27 j. en J. v. Polanen jd. 25 j. K. Vylbrief jm. 25 j. en M. E. Henzen j.d. 22 j. P. M. v. Leeuwen jm. en J. Roman jd- G. P. Broers jm. 32 j. en M. J. Slingerland jd. 26 j. A. Majolee jm. 29 j. en J. M. Kruyt jd. 23 j. J. J. -Klinkenberg jm. 30 j. en J. v. d. Blom jd. 23 j. B. J. L. v. Rooden jm. 29 j. en M. Bootsma jd. 28 j. Overleden: J. Janson m. 42 j. M. G. Th. v. d. Haar d. 46 j. D. Zwanen burg d. 2 j. E. Lindemanv. Breemen wed. 79 j. E. N. v. d. Windv. Spen- gen vr. 37 j. P. J. de Vetten, z 3 j. VIER ITALIAAN SCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. ADDIS ABEBA, 27 April. (A. N. P.) Volgens een officieel communiqué zijn aan het Zuidelijk front, naby Sassa Ba- neh vier Italiaansche vliegtuigen door ge weervuur der Abessijnen neergehaald. In het communiqué wordt voorts mede gedeeld, dat ook twee tanks door anti- tankgeschut zijn vernield. VIER KINDEREN BIJ AUTO-ONGELUK GEDOOD. MILAAN, 27 Aprü (A.N.P.) Naby Bergamo is een auto met volle snelheid op een troepje kinderen ingereden. Vier kin deren kwamen om het leven, terwijl ver schillende anderen mm of meer ernstig ge wond werden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 27 April. Vee. Aanvoer: totaal 1850 stuks, 675 vette runderen, 270 vette kalveren, 260 schapen en lammeren, 630 varkens, 17 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 51, 43 en 3035 cent, vette ossen 45, 41 en 3035 cent, vette kalveren 85, 70 en 4550 cent, varkens levend gewicsht 34, 32 en 31 cent, schapen 40, 37 en 30 cent, lammeren 39, 34 en 29 cent, prijzen per stuk: schapen 2016 12, lammeren 181410. 'Overzicht: Vette koeien en ossen: iets korter handel, kalm prijzen iets hooger dan gisteren, Dinsdag jl. prima tot 53, os 47. vette kal veren aanvoer iets korter handel stroef, prijzen eerste, tweede kwaliteit als Dins dag, derde kwaliteit iets stijver. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel vasthoudend, prijzen iets minder dan Maandag jl. Varkens aanvoer minder, handel iets beter, prijzen iets stijver, wei nig tegen hoogste prijzen verkocht. AMSTERDAM, 27 Aprü. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 551 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5054, 4048 en 3238 cent per kg. slachtge- wicht, 90 Melk- en kalfkoeien 160200 per stuk; 133 vette kalveren 5054, 4048 en 3038 uer kg. levend gewicht; 184 nuch tere kalveren 3.006.50, 18 schapen en 652 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 4041 cent, zware varkens 3839 cent en vette 3738 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Runderen be hoorlijke aanvoer, kalme handel, en prijs houdend. Vette kalveren ruime aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel vlug, doch nauwelijks prijshoudend. Varkens ruime aanvoer, handel traag met iets lagere prij- aw- WISSELNOTEERINGEN MSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.26 Londen 7.28' New York1471/., Parijs 9.70-^ Brussel 24.91 Zwitserland 48.02'/., Madrid 20.15 Oslo36.60 Kopenhagen32 52'/2 Stockholm37.57' Müaan Praag 6.091/., Weenen Boedapest Prolongatie 11/4%. De lezers van „De Leidsche Courant" kunnen op dezen BON bekomen den nieuwen door A. DE MOOfi, met 28 platen, in vele kleuren eu zeer uitgebreid Alphabetisch plaatsenregister. Als men dit register opslaat, kan men elke plaats, rivier, enz. vinden. Deze atlas is geheel nieuw, met de laatste grensindeeling. Voor groot en klein, sohool en huis, ook om de luchtvaart te volgen. Franco na postwissel of op Giro 124280 98 cent; afgehaald 90 ce»t bij den Nederl. Ver- zendboekhandel, Gasthuismolensteeg 12, in 't verlengde van de Palcisstr., Amsterdam. 2836

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3