NIEUWS MAANDAG 27 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? HET WORDT ZACHTER r DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen re gen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 773.9 te La Coruna. Laagste barometerst.: 755.9 te Reykjavik. De diepe depressie in het Noord-Wes ten trok naar de Poolzee af, de volgende ligt nog ver weg ten Zuid-Westen van IJs land. De hoogedruk in het Zuiden nam af en maakt plaats voor een secundaire de pressie, die gisteren in den nacht zware regens gaf ten Zuiden van ons land en naar Italië trok. De hooge druk herstelde zich in het Noord-Oosten, die in het Zuid- Westen neemt snel toe. Ér vormt zich een verbinding tusschen deze gebieden over de Noordzee, waardoor de wind door het Noorden naar het Oosten zal draaien en Föhnachtig droge luchtmassa's in de bo venlucht de vochtige luchtmassa's, die thans nog uit het Noord-Westen worden aangevoerd, zullen vervangen. In de bo venlucht is thans alle koude geweken en de temperatuur van het vriespunt wordt eerst op 2500 meier hoogte aangetroffen. LUCHTTEMPERATUUR. 10.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 7.46 uur tot Dinsdagmorgen 4.37 uur. POSTVERVOER MET HET LUCHTSCHIP „HINDENBURG" De gelegenheid wordt opengesteld, om volledig gefrankeerde gewone en aange- teekende luchtpost-ecrrespondentie, be stemd voor de Ver. Staten van Amerika, Canada, Mexico, Midden-Amerika, West- Indië (Antillen, Dominicaansche republiek, Haiti, Jamaica, Cuba, Porto Rico, Trinidad, Virgische eilanden), Columbia en Vene zuela te doen overbrengen met het lucht schip „Hindenburg", dat, te beginnen met 6 Mei a.s., een reeks tochtén tusschen Frankfurt (Main) en LaKehurst (bij New- York) zal maken. Voor de volgende vluch ten zijn voorlcopig de data 17 Mei en 18 Juni vastgesteld. Het luchtrecht bedraagt voor briefkaar ten 50 cent per stuk, voor brieven 50 cent per 5 gram en voor de overige stukken 10 cent per 5 gram. Voor verder dan New-York gelegen be stemmingen is doorzending per luchtpost mogelijk, indien eveneens het daarvoor verschuldigde luchtrecht is voldaan. De stukken moeten voorzien zijn van een luchtpostetiket en van het opschrift: „mit Luftschiff nach Nord-Amerika", even tueel met de toevoeging: „und mit Luft- post ab New-York". De Duitsche postdienst voorziet de stuk ken van een specialen stempelafdruk: „Deutsche Luftpost EuropaNord-Ame- rika". Bij de eerste oveitocht zullen de stuk ken in Amerika eveneens van een bij zon deren stempelafdruk worden voorzien, ter wijl daarbij, in tegenstelling met volgend- de vluchten, ten behoeve van de philate- listen, gelegenheid bestaat om correspon dentie voor elke gewenschte bestemming te doen vervoeren. Verdere verzending van deze correspon- tenie geschiedt uitsluitend met de gewone middelen van ven/oer. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Naar wij vernemen heeft de Minister van Justitie aan de Centrale Leiding van den Nationalen Reclasseeringsdag toestemming verleend tot het uitschrijven van een prijs vraag. De eventueele baten hiervan komen, evenals de as. openbare collecte, ten goede aan het wenk van de Reclasseeringsinstel- lingen. De prijsvraag wordt gepubliceerd in de Reclasseeringskrant, die in de week van 29. Mei ook in onze gemeente huis aan huis zal worden verspreid. Niet minder dan 600 prijzen zullen voor de goede oplossers beschikbaar worden ge steld.. VERBETERING IN HET VERKEER AMSTERDAM—LEIDEN. Zaterdag heeft te Haarlem de officieele opening plaats gehad van de Buitenrustbrug (over het Zuider Buiten Spaarne) wat een belangrijke verbetering meebrengt in het doorgaand verkeer AmsterdamDen Haag. DE BEVELVOERDER VAN DE K XVHI. Bij Koninklijk besluit van 24 April 1936 is bevorderd met ingang van den datum van dit besluit tot Kapitein-Luitenant ter Zee, de Luitenant ter Zee der le klasse D. C. M. Hetterschij. ORDENING IN DE STEENINDUSTRIE. Naar wij vernemen, is de commissie ex artikel 8 van de wet op het algemeen ver bindend en onverbindend verklaren van on dernemersovereenkomst met betrekking tot de steen industrie bezig aan de voorberei ding van een desbetreffend advies aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart. De fabrikanten in de baksteenindu strie en die in de kalkzandsteenindustrie hebben plannen tot ordening in hun bedrij ven aanhangig gemaakt. Of genoemde com missie over deze plannen twee afzonderlijke rapporten zal uitbrengen, dan wel of zij, de plannen in onderling verband beschouwende haar advies in een enkel rapport zal samen vatten, staat op dit oogenbük nog niet vast. De commissie heeft in drie a vier zittingen de belanghebbenden gehoord, voor- en te genstanders. ook vertegenwoordigers van werknemersorganisaties, en bestudeert nu het zeer uitgebreide, schriftelijke materiaal dat tot harer beschikking is gesteld. Zij streeft ernaar, zoo spoedig mogelijk aan den minister advies uit te brengen. DE DIESELTRACTIE. Wordt met ingang van heden weer uitgebreid. Naar men ons meedeelt zal met ingang van heden de Dieselelectrische tractie weer bij de Nederlandsche Spoorwegen worden uitgebreid van 200.000 treinstel-kilometer tot 235.000 kilometer per maand. Verbod zouten van ansjovis. Gezien de vooruitzichten voor de viss- scherij op ansjovis, die beheenscht worden door het aantal ankers, dat hier te lande in voorraad is, door den te verwachten uit voer en den prijs voor het artikel, bij uit voer te bedingen, ligt het, naar wjj van be voegde zyde hooren, in het voornemen, het zouten van ansjovis te verbieden, zoodra er in totaal een hoeveelheid groene vis oh, noo- dig voor pl.m. 15.000 ankers boven water zal zijn gebracht. (Ongeveer 12.000 ankers afkomstig van de visscherij in de Waddenzee en ong. 3.000 ankers, afkomstig uit de Zeeuwsche- c.q. Zuid-Hollandsche stroomen). Centrale Schade-commissie voor het bouwbedrijf Onder voorzitterschap van den heer G. den Hollander heeft te Amsterdam de eerste jaarvergadering plaats gevonden van de Centrale Schade-Commissie voor het Bouwbedrijf. Ter vergadering waren alle aangesloten vereenigingen vertegenwoordigd. Bij ac clamatie is het voorloopig dagelijksch be stuur, bestaande uit de heeren J. F. Th. Stuy te Oegstgeest, voorzitter; M. M. J. Munzert, Wittevrouwensingel 89 te Utrecht, secretaris-penningmeester en G. den Hol lander, Haarlem, definitief als zoodanig gekozen. De financieele commissie zal gevormd v/orden door de heeren J. C. Beek en G. J. A. Wesselingh te Amsterdam. Melding werd gemaakt van tal van suc cessen. behaald bij conflicten in Amster dam, Haarlem en Utrecht. Overwogen zal v/orden op welke wijze de belangen van de bona-fiöe aannemers, leveranciers en onderaannemers, het best gediend kunnen worden FINANCIëN EN ECONOMIE KERKNIEUWS MGR. J. P. HUIBERS. Uit Rome vertrokken. Men seint uit Rome aan de „Msbd.": Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, die deze week, vergezeld van Mgr. H. J. M. Taskin, proost van het Kathedraal Kapittel en den zeereerw. heer H. W. Agterof, secretaris van den Bisschop, een bezoek aan Rome heeft gebracht, heeft Zaterdag de Eeuwige Sad verlaten. Op de terugreis zouden Mgr. en zijn reis gezellen nog een bezoek brengen aan Assi- sië en Loreto. PASTOOR P. VAN DORP t Op 55-jarigen leeftijd is in het Katho lieke Ziekenhuis te 's Gravenhage overle den pastoor P. van Dorp, sedert 26 Mei 1930 pastoor der parochie van O.L.Vr. van Lourdes te Scheveningen. Pastoor van Dorp, bekend als schrijver van apologetische geschriften, als spreker op vergaderingen, als sociaal werker, werd op 15 Augustus 1905 tot priester gewijd en kort daarna benoemd tot kapelaan te Roelofarendsveen. In 1908 vertrok hij als kapelaan naar Amsterdam (de Posthoorn), waar hij ongeveer elf jaren werkzaam was. Vooral in de hoofdstad heeft hij naast zijn parochiewerk, door woord en geschrift, veel op apologetisch gebied gearbeid, en richtte hij „De Bazuin" op. ter bestriding van de vele neutrale wijkblaadjes. In 1919 vertrok hij als ka pelaan naar Dordrecht (St. Bonifacius), om in 1925 te worden benoemd als pastoor te Rhoon. Na de ontslagaanvrage van pastoor W. F. Roozen, werd de thans ontslapene aangesteld als diens opvolger te Scheve ningen. Een ongeneeslijke ziekte noopte hem tegen 1 April j.l. ontslag uit de bedie ning aan te vragen. Pastoor Lucassen te 's Gravenhage neemt afscheid van zijn parochianen In de parochiekerk van de H.H. Engel bewaarders, aan de Brandstraat, te 'sGra- vijenhage, is Zondag in alle diensten een schrijven voorgelezen van pastoor F. A. M. Lucassen, waarin hij na een 23-jarig pastoraat, wegens gezondheidsredenen af- ~"heid van zijn parochianen neemt. Hy ankt daarin allen, die hem van de op richting der parochie met zooveel toewij ding hebben gesteund en verzoekt hen zijn opvolger met dezelfde welwillendheid te gemoet te treden. AGENDA De Twentsche Bank N.V. In de Zaterdagmiddag te Enschedé ge houden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders van de Twentsche Bank werd het verslag over 1935 uitge bracht. De balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1935 werden goedge keurd en het dividend werd vastgesteld op drie procent van het in contanten ge storte kapitaal. Ter vervanging van de heeren J. H. van Heenk en Jhr. F. Teding van Berkhout Sr., die als commissarissen aan de beurt vanaftreden waren, en niet terstond her kiesbaar waren, alsmede in verband met de uitbreiding van het college met een lid, werden gekozen de heeren mr. W. M. van Lanschot te Vught, A. Roelvink te Enschedé en H. Smidt van Gelder te Over» veen. Het voorstel van directie en commissa rissen tot wijziging van de statuten werd met algemeene stemmen aangenomen. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Indisch recht de heer B. da Costa. Leiden. STADS „Neen hoor schat, je hebt mij heelemaal niet laten wachten (Everybody's weekly) ONDERSCHEIDING VOOR MAJOOR M. v. MENS Het Kruis van Verdienste uitgereikt Op 't terrein aan den Morschsingel ach ter het militair hospitaal, is Zaterdagmid dag aan den commandant der Leidsche Burgerwacht, majoor M. v. Mens, uitge reikt het Kruis van Verdienste van den Ned. Bond van Vrijwillige Burgerwachten. De uitreiking geschiedde voor het front van de mobiele colonne der Leidsche Bur gerwacht, die onder commando stond van den heer Gijsberti Hodenpijl. De plechtig heid van de uitreiking werd verricht door den secretaris van bovengenoemden bond, overste Phaff, en werd bijgewoond door verschillende autoriteiten, w.o. kapitein Snijders namens de inspectie der burger wachten, mr. P. A. Pijnacker Hordijk, mr. F. J. J. Trapman, mr. G. H. E. Nord Thom son, resp. eere-voorzitter, voorzitter en onder-voorzitter der Leidsche Burgerwacht, de commissais van Politie, de heer R. J. Meyer, mr. C. P. de Vries, voorzitter van de plaatselijke afdeeling der Alg. Vereeni- ging van Nederlandsche Reserve-officie ren. verschillende andere reserve-officieren en officieren en onder-officieren van het 6e R. V. A. en het 4e Reg. Inf. Nadat het besluit voorgelezen was, waarbij de onderscheiding werd verleend, spelde overste Phaff den heer van Mens het kruis op de borst. In een korte toe spraak wees overste Phaff er op, dat het standigheden belangrijk is ingekrompen, star.digheden belanrijk is ingekrompen. Dat is de oorzaak dat majoor van Mens er uit is getreden, nadat hij er gedurende tien jaar zijn beste krachten aan gegeven heeft. Het deed spr. groot genoegen, dat nu de voorzitter Jhr. Tets verhinderd was aa.nwezig te zijn, hij het mocht zijn die deze onderscheiding uitreikte. Twee-en- veertig jaren geleden was de heer van Mens zijn meerdere. Reeds toen werd hij door iedereen op de handen gedragen en spr. twijfelde er niet aan of majoor van Mens wordt ook door zijn burgerwachters bemind. Moge het kruis van Verdienste nog lang zijn borst siere. Na deze toespraak werd de 'heer van Mens door de aanwezigen persoonlijk ge- lukgewenscht. Met een défilé van de mobiele colonne werd de plechtigheid besloten. EERSTE LEIDSCHE E.H.B.O.-BRIGADE. Aan de gehouden nationale wedstrijden, uitgeschreven door de Nederlandsche ver- eeniginig voor Eerste Hulp bij Ongelukken te Delft, ter viering van het 10-jarig be staan, heeft ook de Eerste Leidsche E.H.B. O.-brigade deelgenomen met twee groepen. Na keurig werk der dames slaagde deze groep erin in de juniores-afdeeling eenzelf de aantal punten te halen als IJselmonde, waarbij door loting Leiden de eerste prijs verkreeg n.l. een zilveren medaille, aange boden door H. K. H. Prinses Juliana, terwijl iedere dame een zilver lepeltje ontving. Voorwaar een mooi succes! VEILIG VERKEER Naar wij vernemen zal de inspecteur van Politie, de heer J. W. van der Wal, mor genavond van 7.3CT8 uur een praatje hou den over Veilig Verkeer door middel van de Gemeentelijke radio-dsitributie. Het ligt in het voornemen daarmede door te gaan gedurende enkele weken om de 14 dagen telkens Dinsdagavonds, teneinde op verschillende tekortkomingen en fouten van weggebruikers de aandacht te vesti gen. BRAND IN DE LAKENHAL. DIE GEEN BRAND WAS Gisteravond is veel opschudding in de stad ontstaan doordat een brugwachter die rookwolken boven het Stedelijk museum „De Lakenhal" ontdekte, de brandweer waarschuwde, die zeer spoedig met groot materiaal bij het beroemde gebouw ver scheen. Veel publiek was op de been en er ontstond nogal eenige consternatie, omdat velen hun hart vasthielden voor de vele kunstschatten, die in het museum geborgen zijn. Het onderzoek van de politiebrandweer bracht echter spoedig aan 't licht, dat de rookwolken waren ontstaan door.'t aanmaken van de centrale verwarming. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG Dertien-jarig kind het slachtoffer. Gistermiddag te half drie heeft op den Rijnsburger weg een aanrijding plaats ge had, waarbij een 13-jarig meisje uit Kat wijk om het leven kwam. Het meisje, A. Zwanenburg, had een be zoek aan haar moeder in het Ziekenhuis gebracht en stond met haar grootvader op de vluchtheuvel op de tram te wachten nabij de splitsing van de H.T.M. aan den Wassenaarsohen weg. De tram scthoof eenigszdns door en het meisje liep achter de andere wachtenden om naar den ingang. Daarbij kwam ze een oogenblik naast de vluchtheuvel te loopen en op dat moment werd ze gegrepen door een personenauto, bestuur door de 83-jarige J. C. v. D. uit Stompwijk. Het achterwiel van de auto ging het meisje over de borstkas. Deerlijk ge wond werd ze opgenomen en door den E.H. D. naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Op weg daarheen is zij overleden. De autobestuurder heeft volgens ooggetui gen geen schuld. Tooneel uitvoering ten bate van de Leidsche Blindenbond. Voor een ten deele bezette Gehoorzaal organiseerde de Leidsche Blindenbond een tooneeluitvoering. Het batig saldo dezer uitvoering zal ten goede komen aan de Stichting Nederlandsch Geleide-honden fonds, welk fonds ten doel heeft onvermo gende blinden kosteloos een geleidehond te verschaffen. Om precies 8 uur opent de voorzitter der Leidsche afdeeling, de heer L. Rom- baut, dezen avond en heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder mej. v. Eek en den voorzitter der afd. Amsterdam, den heer W. A. Jacobs. .Ook dankte spr. de tooneelvereen. „Vondel" voor haar belang- looze medewerking. Gezien de niet geheel bezette zaal is het spreker toch een vreugde te kunnen me- dedeelen, dat er toch nog een batig saldo gemaakt is. Hierna wordt opgevoerd het blijspel „Het kostbare leven" een stuk, dat gezien de vele lachsalvo's in de zaal zeer in den smaak viel. George Hartwig, een opschep perig en fatterig jongmensch, die een er fenis gehad heeft in den vorm van een lijfrente, wil iets grootsch op touw gaan zetten. Hij komt na vele kostelijke scènes, door tusschenkomst van Kronau, kleerma ker en zijn zoon Antoon in aanraking met Schmoll en Kratzer, compagnons-zaak waarnemers, twee zéér gewiekste zaken lui, die elkaar steeds niet vertrouwen. Bij hen is werkzaam een boekhouder, ge naamd Zippe, die aan zyn twee bazen wel eens wat verdient. Schmoll heeft George Hartwig's lijfrente gekocht, voor welk geld hjj een heideontginning wil gaan begin nen bij Otto Korner, een rentmeester, wiens zoon Henny meer voelt voor kunst schilder dan voor heideontginning. Op slot van zake brengt de andere zaakwaarne mer, Kratzer, George Hartwig in aanra king met een uitvinder Zippe genaamd, die een naaimachine heeft uitgevonden om knoopsgaten te maken. Er wordt van rent meester Otto Korner een stuk bouwgrond gekocht, waar over een jaar vijf fabrieks- schoorsteenen zullen rooken. In al deze bedrijven zien we de allervermakelijkste situaties zich afspelen. Het einde is dat de fabriek komt, maar de twee zaakwaarne mers,die dachten aan deze affaire veel te zullen kunnen verdienen, bedrogen uitko men. Het stuk werd vlot gespeeld en de rol len waren in goede handen. Vooral Stockel was zeer goed en om zijn fraaie mimiek werd zeer gelachen. Stuk voor stuk heb ben alle spelers hun best gedaan. Zij oogst ten allen een dankbaar applaus. Aan het einde van dezen avond werd aan de tooneelvereen. „Vondel" een lau wertak aangeboden. Rest ons nog te vermelden dat het kap- werk, goed verzorgd, in handen was van de fa. Kouwenberg. Een muziekgezelschap onder leiding van den heer Zitman luister de den avond met vroolijke muziek op. Bij Kon. besluit van 24 April 1936, is met ingang van 1 Mei 1936, overgeplaatst bij het regiment Jagers, de kapitein E. A. W. Hou- bolt, van het 4e regiment infanterie. LEIDEN. Woensdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor, en winkelbedienden, Huize „Maria", Pieterskerkkoorsteeg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a. s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelie, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dyk, Haven 18, telef. 85 en C, van Zyp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Electriciteitsstoring. Door verzakking van de hoogspanningskabel in de Nieuwe Brugsteeg aan de Hoogewoerd is gdstermididag tusschen half zes en acht uur de electrische stroom ter plaatse onder broken geweest. Gevolg ervan was, dat in het Casino Theater gedurende dien tijd geen voorstelling kon worden gegeven. De Stadhuisbouw jm We hebben langen tijd niets laten hoo ren van den stadhuisbouw en al wat er aan „vastzit". De werking van de belen dende perceelen aan de Vischmarkt schijnt echter nog niet tot stilstand te zijn geko men. Zaterdagavond althans is van het vroeger door den heer Feld bewoonde per ceel Vischmarkt 6 een groote spiegelruit tengevolge van de spanning gesprongen. Woningbouwvereniging „Ons Doel". Vrijdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering in Oud Hor- tuszicht, Witte Singel. De voorzitter, de heer M. H. Noteboom, opende op gebruikelijke wijze de vergade ring en sprak hierbij zijn voldoening uit over de vrij goede opkomst hetgeen een goed meeleven met de vereeniging betee- kende. Vervolgens richtte de voorz. eenige v/oorden van dank tot zijn medebestuur ders, tot den Raad van Commissarissen, alsmede tot de Radiocommissie, de Commis sie van Onderhoud en de Tuint.iescommis- sie voor de goede samenwerking en voor de verrichtte werkzaamheden in het belang van de woningbouwvereniging. Tevens sprak de voorzitter eenige woorden van waardeering tot den scheidenden boek houder, den heer Gerverdinck en stelde den nieuw benoemden boekhouder den heer W. Punt aan de vergadering voor. Na dat de te balloteeren leden als lid waren aangenomen besprak de voorz. in het kort de voornaamste gebeurtenissen in het le-" ven van de bouwvereniging. Als vanzelf sprekend kwam hier als no. 1 het zesde bouwplan naar voren, dat bijna geheel klaar is. Spr. resumeerde de moeilijkheden ondervonden door het faillissement van den aannemer den heer Kol, waardoor veel tijd is verloren gegaan, maar wat bo vendien meer kosten met zich bracht door heraanbesteding. Als no. 2 noemde spr. het onderhoud van de woningen en dat het zeer noodig was dat hierop bezuinigd moest worden, hetgeen de bewoners moesten be grijpen. Ons Radio-antennesysteem voldoet goed, en het ligt in de bedoeling voor plan 2 ook een dergelijk antennenet te maken, in ver band waarmede de eigen antennes t.z.t. zouden moeten verdwijnen. Het jaarverslag van den secretaris als mede het financieel verslag werden zonder aanmerking goedgekeurd. Bij de bespreking van het beleid bestuur werden eenige op merkingen gemaakt over het verhuren van woningen, die door den voorzitter beant woord werden. Tijdens de bespreking van het jaarver slag kreeg de heer Hessing gelegenheid te wijzen op de sociale kant van een woning bouwvereniging, waarmede nog te weinig rekening wordt gehouden en waaraan te weinig gedacht wordt door de bewoners. Meer dan tot heden moest het begrip groeien dat de bewoners leden van een ver eeniging waren en tot zekeren zin verant- wordelijk zijn voor elkaar en voor het ge zellige wonen van den nevenbewoner. Niet altijd bleek een dusdanig begrip aanwezig en waren de bewoners elkander onaange naam. De voorzitter van den Raad van Com missarissen, de heer A. van Rosmalen, on derstreepte deze woorden met de opmer king, dat de R. v. C. had toe te zien dat het bestuur de vereeniging goed bestuurde, en dat de R. v. C. niet anders kon zeggen dan dat het bestuur de vereenigingszaken steeds naar behooren behandelde. Hierna werd het beleid van het bestuur goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuurders met algemeene stem men herkozen, t.w. de heer Noteboom, voorz., de heer J. J. Kuivenhoven, pen ningmeester en de heeren Hoek en Ver hoeven, bestuursleden. Voorts werd de heer Merts eveneens met algemeene stem men als commissaris herkozen. Bij de rondvraag werd gevraagd naar de mogelijkheid tot reglementsherziening in zake verhuren van woningen waarbij spe ciaal de art. 21 en 22 van het H. R. wer den genoemd. Nadat nog eenige vragenstellers naar ge noegen door den voorzitter waren beant woord en toegezegd was reglementsher- ziening inzake verhuring te onderzoeken, sloot de voorzitter de vergadering. Op de Hooigracht is de 7-jarige J. L., die met twee flesschen liep, gevallen met de hand op een der flesschen, die brak en het kind diep in de hand sneed. Dr. van Es, bij wien het meisje werd binnengebracht, verleende de eerste hulp. Vrijdag 1 Mei a.s. hoopt de heer G. Kui ters, onderladingmeester aan het station al hier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Nederl. Spoorw.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2