MAANDAG 27 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GOEDE VANGST VAN DE GROES- BEEKSCHE POLITIE Al meermalen is het voorgekomen, dat goederen werden ontvreemd uit auto's van personen, die hun voertuig een tijdje onbe heerd lieten staan om een wandeling te maken door de Groesbeeksche bosschen. Enkele weken geleden miste een gezel schap bij terugkomst een kistje met chi rurgische instrument, ter waarde van on geveer 160. Van de daders was geen spoor te be kennen. Een tot 't gezelschap behoorende dame, mej. B. W. uit Nijmegen, ontving echter een anoniemen brief, waarin haar verzocht werd op de bewuste plek in het bosch te komen, dan zou haar de plaats aangewezen worden, waar het kistje verborgen was. Mej. W. verscheen op het bewuste uur met het afgesproken herkenningsteeken en ontmoette twee mannen, die haar mede deelden, dat de aanwijzing van het bewus te kistje Z10 zou kosten. Dit bedrag had mej. W. niet bij zich, en er werd afgespro ken dat den volgenden dag.de ontmoeting zou worden herhaald en de betaling van 10 zou volgen. Vermoedelijk hebben de d>eeren" door de aanwezigheid van vele politiemannen mej. W. had inmiddels de politie van een en ander in kennis ge steld lont geroken en zijn niet ver sdienen. Dezer dagen ontving mej. W. een twee den anoniemen brief, waarin haar verzocht werd om nog eens, en wel Vrijdagmiddag op de afgesproken plaats te komen. De Rijks- en gemeentepolitie hebben zich toen verdekt opgesteld en zijn erin geslaagd A. J. A. te arresteeren. Deze heeft bekend de schrijver te zijn van de brieven. Hij is Zaterdag naar Arnhem overgebracht. Den naam van den tweeden persoon wilde hij evenwel niet noemen. De politie blijkt de zen evenwel ook reeds op het spoor te zijn UIT DE OMGEVING I HILLEGOM. De Bloembollen velden. De ontzetten de plasregens van gisteren hebben een druk bezoek weder dermate tegengewerkt, dat van geen drukte kon worden gesproken. Wei knapte het weer in den namiddag wat op, doch veel bezoek was er niet. Waar de mooie velden nog minstens 3 weken late Hyacinthen en Tulpen hun' pracht behouden, vertrouwen we, dat bij beter weer van heinde en verre nog natuur liefhebbers zullen komen. Inspecteur Hensums. De heer Hen- sums, inspecteur van politie, aan wien in Februari een ernstig motorongeluk over kwam, heeft zijn werkzaamheden weer her vat; de heer H. loopt echter nog gebrekkig. Speel niet met vuur! Doordart een twee tal kleine jongens met vuur speelden, ge raakte aan Looeterweg HL, toebehoorende aan de N.V. v.-h. J. v. Til Jzn. een riet- schelft in brand. Daar de schelft moeilijk te bereiken was, had de brandweer heel wat moeite het vuur te dooven. KATWIJK. Schietwedstrijden Burgerwacht. Zater dag ld. was de laatste dag van de wedstrij den met buke gedurende hert winterseizoen gehouden door de Katwijksche Burgerwacht in het parochiehuis. De commandant zeide te mogen aannemen dat deze wedstrijden een mooi en aange naam verloop hadden gehad. Het feit dat nimmer een wanklank was vernomen en nimmer aanmerkingen behoefden te worden gemaakt was voldoende bewijs dat ook de leden over den gang van zaken tevreden zijn. De commandant wijst op de mooie coL- lectie prijzen welke allen geschenken zijn aan de Burgerwacht. Spr. brengt hartelijken dank aan de milde gevers. Dank aan de commissie voor de prijsregeling, dank aan de concierge van het parochiehuis de heer Lange. Dan werd overgegaan tot uitreiking der prijzen, luxe voorwerpen, consumptie artikelen, rookwerk. De uitslag was als volgt: in A.i 1. de heecr Jac. de Kreek 846 p., 2. C. v. Leeuwen, 890 p., 3. J. C. v. Rijn, 828 p., 4. P. Slingerland, 816 p. 5. J. Slingerland 805 p., 6. Cor Hoek, 801 p. 7. Jac. Meijer, 808 p., 8. H.; de Boer, 790 p., 9. J. Schuitenmaker 780 p., 10. M. Schoneveld, 778 p. 11 S. Dubbelaar, 752 p., 12. Leo Lange, 725, 13 P. Toleseeur 724 p. In B.: 1. P. Bekker, 831 p. 2. L. de Haan, 807 p., 3 E. ran Wensveen, 803 p. 4. Jan P. Meijer, 802 p., 5. Jo v. Beelen, 798 p., 0. H. N. de Nie 793 p., 7. F. N. A. van der Valk, 777 p., 8. C. A. v. d. Gugten, 730 p., 9. E. van Beelen 727 p., 10 J. Bekker, 726 p., 11 A. Wassenaar, 721 p., 12. A. v. Zuylen 698 p., IS. H. Slingerland, 685 p., 14. W. Durieux, 636 punten. Geborene Helena, dochter van L. van Diajn en M. Zuiderduin. Jacobus, zoom van C. de Zwart en K. Hoék. Maartje, dochter van G. Duindam en M. van Rhijn. Elisabeth, dochter van C. Braun en M. Al- kemade. Ondertrouwd: J. van Duivembode an M. van. der Mey. F. van Delft en G. v. d. Luyt. T. van der Plas en K. van Duijn. Overleden: Jacoba Parlevliet, 68 j. gehuwd met D. Verdoee. Pieternella Aan banen, 60 J., Wed. van C. van Tol. Pieter van Duijvenbode 70 jaar. UMB. Personalia. De heer J. de Kocfcer staeg- de te 'e-Grövenhage voor het examen, afge nomen voor „Onder rijkstoezidbt gediplo meerde SchoenhersteHer (Diploma A)". Kraamverplegmg. Mej. B. van der Schaaf is geslaagd voor het diploma Kraam verpleegster. Zij werd opgeleid in „Eudo- kia" te Rotterdam.' LEEVrUIDEN. Staatspartij. Vrijdagavond 24 April hield de RJK. Staatspartij afd. Leimuiden- Rijnzaterwoude hare ledenvergadering, te vens jaarvergadering in de voormalige jon gensschool. De voorzitter, de heer W. Compeer, heet te allen harelijk welkom. Hij wenschte slechts een kort voorwoord te spreken en 't deed hem genoegen te constarteeren, dat er nog al enkelen aan den oproep hadden ge hoor gegeven. Na den geachten spreker van dezen avond den heer M. P. v. d. Weijden, lid der Tweede Kamer, hartelijk verwel komd te hebben, opende hij de vergadering met den chr. groet. De secr. las nu de notu len der laatste vergadering voor, die onver anderd onder dank aan den secr. werden vastgesteld, 't Jaarverslag werd nu voor gelezen, waarvoor de secr. den dank der vergadering inoogstte. Uit 't finantieel ver slag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten bedroegen ƒ239.95, de uitgaven 135.36, zoodart er een saldo was van 104.59, waarvan echter nog 67.als con tributie van 't vorig jaar moest betaald worden. De heeren C. Beuk en Jac. de Boer zagen rekening en bescheiden na en rap porteerden, dat alles in orde was bevonden. Uirt dit verslag bleek, dat de kas der ver- eeniging er niet rooskleurig uitzag, wes halve de voorzitter allen, die konden, aan spoorde oontributieverhooging was niet aan te bevelen wat meer voor de goede zaak te offeren en zich niet door angst te laten weerhouden den bode met een gulden af te schepen. De verslagen van den afgevaardigde ter Statenkieskring Gouda en van afgev. ter Kamercentrale Leiden, gingen vlug onder den hamer door. Thans kreeg de geachte spreker van de zen avond het woord. Met genoegen had hij de uitnoodigmg aanvaard en had besloten eerst te spreken over 't gewichtige onder werp „Ook in moeilijke tijden lid der R.K. Saatspartij". Spreker stelde voorop, dat iedereen aan politiek mocht doen, doch niet overdrijven. Hij hield geruimen tijd door zijne bevattelijke en kernachtige rede de toehoorders geboeid en dat deze er van ge noten hadden, bewees wel 't luide applaus bij 't einde der leerzame rede. Intusschen waren de Zeereerw. heer Pastoor en de Weleerw. heer Kapelaan ter vergadering verschenen en werden door den voorzitter verwelkomd. Na een korte pauze vervolgde de spre ker met 't onderwerp: „Deflatie mislukt" of „Devaluatie noodzakelijk". Ook met deze rede oogstte spreker den dank der vergade ring. Van t stellen van vragen werd slechte door drie heeren gebruik gemaakt. Deze vragen werden door den spreker op duide lijke wijze en tot genoegen van den vrager beantwoord. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De voorzitter dankte nu den geachten spreker voor zijn bereidwilligheid en druk te de hoop uit, dart hij nog meermalen hier 't woord mocht voeren. Verder dankte de voorz. den Zeereerw. heer Pastoor en den Weleerw. heer Kape laan en de andere aanwezigen voor hun trouwe opkomst en sloot de vergadering met den ahr. groet. LEIDSCHE ND AM K.J.C. Voor een overvolle zaal had gisteren de tweede uitvoering plaats van de Katholieke Jongens-Centrale te Veur- Leidschendam, en ook deze tweede uitvoe ring mag alleszins geslaagd genoemd wor den en ie een groot succes geworden. Met een vroolijk muzieknummer van het Jeugdorkest der K.J.C. werd de avond begonnen, terwijl verder de avond door dit orkest op aangename en prettige wijze werd opgeluisterd. Door den directeur, kap. J. Dunselman, werd de avond geopend met den groet der jongeren, waarna hij allen hartelijk wel kom heette, in het bijzonder burgemeester Keijzer, die steeds groote belangstelling en medewerking toont met het jeugdwerk; verder den baljuw van de Kruisvaart en niet in het minst ook de ouders, enz. Evenals vorige Zondag werden ook nu de klucht „De patatten van St. Felix" en het Mysteriespel „Het Gastmaal der Kin deren" op zeer voortreffelijke wijze ge speeld. Vooral het laatste stuk maakte een diepen indruk, wat tot uiting kwam in de groote stilte, welke er heerschte en het dankbare applaus, dat den spelers ten deel viel. Het woord van dank, dat de directeur bracht aan den leider en de medewerkers en spelers van dezen avond was zeer zeker op zijn plaats en allen kunnen met genoe gen en trots op deze succesvolle avonden terugzien. Met een aansporing om propa gandist te zijn van en voor het zoo mooie en nuttige jeugdwerk werd de avond ge sloten. R.K. Staatsparty, afd. Jongeren. Vrij dag 1 Mei te 8 uur zal er een algemeene ledenvergadering worden gehouden in het Patronaat. De agenda bevat o.m.: voorstel voorlooplg bestuur om een commissie van voorbereiding te benoemen tot vaststelling van een reglement. Voorstel een contribu tie te heffen van 0.30 per jaar. Voorstel tot het houden van cursus over staats inrichting. Inbraak. Gisteravond ie tijdens afwe zigheid van den heer C. te zijnen huize in gebroken aan de Westv liet weg De inbre kers hebben alles overhoop gehaald en een bedrag van 12.wordt venniet. De poli tie stelt een onderzoek in. STOMT WIJK—VEUR Gemeenteraad. Donderdag 30 April, des avonds te 7.30 uur, komen de Raden der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bij een. Agenda: 1. Beëediging van het lid van den Raad mevr. E. Visservan der Linden. 2. Voorstel tot vaststelling eener regeling van de salarissen en loonen van gemeente-personeel. 3. Voorstel ver leening subsidie aan het Crisis-comité B over 1936. 4. Voorstel to wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. 5. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting 1936. 6. Verder voorkomende zaken. Salarissen en loonen gementepersoneel. B. en W. van Stompwijk en Veur dee- len den Raden mede, dat bij de behandeling van de gemeentebegrooting 1935 door Ged. Staten in overleg met het departement van Binnenlandsche Zaken o.m. eischen werden gesteld to verlaging van de sala rissen en loonen van het gemeenteperso- neel, doch overeenkomstig ons advies heeft uwen Raad destijd gemeend een ver laging te moeten afwijzen, gezien de om standigheid, dat de salarissen belangrijk benden ret rijkspeil bleven en de loonen nietb oven het plaatselijk loonpeil uitgin gen, zoodat aan den eisch van het rapport Schouten werd voldaan. Ged. Staten hebben echter gemeend hun eisch te moeten handhaven; bij niet- voldoening aan dezen eisch werd als sanc tie in het vooruitzicht gesteld, dat door de regeering geen extra-bijdrage uit het werkloosheids-subsidiefonds zou worden verleend. De druk op deze wijze op het gemeentebestuur uitgeoefend is oorzaak, dar B. en W. thans in overweging geven aan het verlangen van Ged. Staten tege moet te komen en daartoe een nieuwe re geling der salarissen en loonen voor het personeel der gemeente vast te stellen. Sommige functionarissen zijn in dienst der gemeente Stompwijk en Veur; de ver melde bedragen vormen de totaal wedde door idere hunner genoten in dienst van beide gemeenten. In afwachting van een definitieve regeling geven B. en W. in overweging de verdeeling voorloopig te doen geschieden op den voet van de thans bestaande regeling, met afronding der be dragen. De Commsisie van Beheer voor e Lichtbedrijven heeft zich met dit voor stel vereenigd, terwijl de adviezen van de Commissie van Georganiseerd overleg bij de stukken ter inzage zijn gelegd. B. en W stellen voor te besluiten overeenkomstig het ontwerp-besluit. OUDE-WETERING. OPENSTELLING VOORMALIGE SPOORBURG. Er wordt feest gevierd! Na weken van voorbereiding, correspon dentie en noesten arbeid zal dan eindelijk voor zeer vele belanghebbenden en belang stellenden het oogenblik aangebroken zijn, waarop de voormalige spoorbrug te Oude- Weterrng voor het rij verkeer zal worden opengesteld. Dat dit heugelijk gebeuren niet onopgemerkt zal voorbijgaan, is in de eerste plaats te danken aan het wakkere comité, dat onder leiding van Ir. A. Rijsdijk, direc teur van de N.V. Krachtvoederfabriek Mus- kator, in de afgeloopen weken zoo krachtig heeft gewerkt om dit resultaat, dat door ve len als niet te verwezenlijken werd be schouwd, te bereiken. Ook het gemeentebe stuur van Alkemade, in samenwerking met dat van Haarlemmermeer en den Haarlem mermeerpolder, heeft veel tot dit succes bij gedragen. Donderdag 30 April, de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zal dan ook voor Oude-Wetering en omgeving staan in zeer bizonder teeken. Om 2.15 uur komen de genoodigden ten gemeentehuize bijeen, waar onder leiding van het comité zal gereden worden naar de spoorburg te Oude-Wetering, welke brug door den Burgemeester van Alkemade, Mr. J. W. Peek, officieel voor het rij verkeer zal worden opengesteld. De muziekvereeniging „Door Gunst Verkregen" van Nieuwe-We- tering zal hierbij haar muzikale medewer king verleenen. De kinderen van de beide scholen zullen worden gertracteerd, terwijl onder leiding van het gezamenlijke onder wijspersoneel kinderspelen zullen worden gehouden, waarvoor een aantal aardige prij zen worden beschikbaar gesteld. Des avonds om 7.30 uur zal op het terrein van de fabriek Muskator een concert door de muziekver eeniging van Nieuwe-Wetering worden ge geven. De inwoners van Oude-Wetering worden vriendelijk verzocht op dezen dub belen feestdag eens extra te vlaggen. Om 11.45 kunnen deze vlaggen dan halfstok worden gehangen ten teeken van rouw, dat de pont welke tot heden de verbinding vormde tusschen Oude-Wetering en Haar lemmermeer ten grave is gedragen, om laten we hopen niet meer uit haar assche te verrijzen. I De Katwijksche logger K. W. 108 is Zaterdagavond tengevolge von hevigen mist ter hoogte vee Wijk aan Zee ep het strand geloopen Het schip in djn benard» positie UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN ONGELUKKEN DOOR VERKEERS- OMLEGGING In verband met herstellingswerkzaamheden verband, met herstellingswerkzaamheden aan de Gouwsluische brug, moest het ver keer tusschen Alphen en Zwammerdam worden omgelegd langs den Kortsteekster- weg, die wegens de geringe breedte voor tal van autobestuurders veel last en onge lukken heeft teweeggebracht. Zaterdag kwam een Ford met aanhang wagen in botsing met een andere auto, waardoor, behalve een telefoon-paal, beide wagens belangrijk werden beschadigd. Een auto van Pama uit Zeist geraakte In de zachten wegberm, bleef in den slootkant hangen en werd later door een kraanwa gen weggesleept. De chauffeur en een twintigtal inzittenden eener autobus uit Enschedé, hebben tenslotte Zondag eenige angstige oogenblikken doorgebracht. Toen de bestuurder moest uitwijken kwam ook deze wagen op de berm van den weg te recht, zakte vervolgens in den grond en werd sterk overhellende verder door een boom gestuit, waardoor een val in de sloot werd voorkomen. De inzittenden konden zich allen uit de bus verwijderen. Door een kraanwagen van de garage Boot al hier werd de auto op het wegdek ge bracht, waarna de reis kon worden ver volgd. Naar wij vernemen, zou heden het verkeer langs den Rijksstraatweg weer opengesteld. Pastoor v. Meeuwen Vrijdagavond as. zal de zeereerw. heer pastoor A. J. M. v. Meeuwen, geheel her steld van zijn ernstige ziekte, weer in zijn parochie terugkeeren. Na uit het St. Eli sabeth-Ziekenhuis te Leiden ontslagen te zijn, heeft zijneerw. ter verdere aanster king eenige weken doorgebracht in Zuid- Frankrijk, vanwaar hij Vrijdag a.s. weer zal terugkeeren alhier. Wij hopen, dat God zijneerw. nog vele jaren voor ziekte moge sparen tot heil zijner parochie. Bij*. Vrijw. Landstorm. Vrijdagavond hield de afd. Boskoop van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar j aarlij ksche vergadering. De vergadering werd slechts matig bezocht Aanwezig waren de heeren v. Meulen, Pot, secretaris uit Gouda, burgemeester Baan uit Bleiswijk, burgemeester Verheul uit Benthuizen en burgemeester Verloop uit Capelle a. d. IJsel. De heer J. J. Steen bakker Morilyon Loysen, wegens onge steld van den voorz., dr. A. S. Kater, waar nemend voorzitter, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom, en spreekt zijn leedwezen uit over de slechte opkomst. De notulen werden overanderd vastgesteld, waarna vervolgens eenige bre vetten en bewijzen van ontslag werden uit gereikt. Hierna kwam in bespreking de op 1 Juli a.s. te Gouda te houden landdag, waaraan tevens een défilé verbonden is. De heer Pot hield een korte opwekken de toespraak, waarin hij wees op het doel en het nut van de B. V. L. en de vele ge varen, die ook ons land bedreigen. Daarom moeten wij, aldus spr., ons mannen too- nen en ons allen scharen om den troon van onze Koningin en haar regeering. De heeren van Mechelen, Baan. Verheul en Verloop hielden allen nog een korte op wekkende toespraak. Na de rondvraag, waarin nog enkele vragen betreffende de schietoefeningen werden gesteld, sloot de w.n. voorz. met een opwekkend woord, tot onderlinge sa menwerking, opdat de plaatselijke afd. zich in een krachtige bloei mag blijven verheugen, deze vergadering. Aanrijding. Zaterdagmorgen kwam de 23-jarige v. H. in Reyerskoop bij het pas- seeren van een auto met zijn motorrijwiel in botsing met een juist passeerende wiel rijder met gevolg, dat v. H. tegen den grond werd gesmakt en het rechtersleutel- been brak. Na onderzoek door dr. A. S. Kater werd van H. naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar het lichaamsdeel werd gezet. De wielrijder had geen noe menswaardig letsel bekomen. Geboren: Cornells z, van A. Ben schop en N. Blanken Geertruida Sophia d. van G. Verweij en W. A. Carlier - Adrianus Gerardus a. van A. J. v. d. Mee* en M. P. Tijnagel. O nder.tr ou wd:: P. A. Hoogervorat en M. A. Verbij. Getrouwd: R. G. H. v. Leeuwen 28 j. en A. J. v. Zoomeren 21 j. Overleden: Pieter Rademaker 79 j. Gerritje Toor wed. van Th. Ravestein 90 j, KOUDEKERK. Gevestigd: J. A, van Beek en gezin van Alphen a. d. Rijn R. Duiker van Leiderdorp E. Horstman van Zoeter- woude T. Snippe van Alphen aan den Rijn P. Annaas van Leiderdorp. Vertrokken: P. Zeilstra naar Hd» zerswoude Neebje Maria Bervoet naaf Leiden. Geboren: Reinier z. van W. Zuideni en P. Pijper Arie z. van M. Geerlof en L. den Hollander. Gehuwd: Gerrit Duiker 27 j. en Ca- tharina Hoek 24 j., van Noordwijk. DE GEBROEDERS „G0CHEM" 285. „Och", zei Pat, dat mannetje hebben we eventjes on schadelijk gemaakt en hem in die grotopening gedeponeerd. Tk denk dat deze opening leidt naar een schuilplaats van de bandienten. Éénoog wenkte de- zwaar gewapende mannen en voorzichtig slopen ze door de gangen totdat ze eindelijk op een open ruimte kwamen. 286. Hier was de geheele rooversbende bijeen en toen ze zagen dat hun achtervolgers ver in de meerderheid waren, en ze begrepen, dat hun hoofdman overmeesterd was, ga ven ze zich zonder veel tegenstand over. Nadat Éénoog be vel had gegeven den kapitein naar het schip van de ach tervolgers over te brengen, liet hij het verdere toezicht over de andere gevangenen aan zijn helpers over.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10