Hoofdpijn, Kiespijn. VRIJDAG 24 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 11 NOORD WUKERHOUT. Het uitbreidingsplan. Van 24 April tot en met 22 Mei as. zal een ontwerp van het plan tot herziening van het plan van uit breiding met kaarten en grondteekeningen ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Belanghebbenden kunnen vóór 25 Mei a.s. hunne bezwaren tegen het ontwerp schriftelijk inbrengen bij Burgemeester en Wethouders. Schietwedstrijden B.VX. De plaatse lijke afdeeling van de B.V.L. organiseert tegen begin Juni een schietwedstrijd, waar voor diverse prijzen zullen worden uitge loofd. De schietoefeningen welke elke 14 dagen gehouden worden, worden door de leden met groote animo gevolgd onder lei ding van den Reserve-Kapitein, den heer J. Pijnenburg, plaatselijk leider van de B.VX. Feestavond Middenstandsvereeniging. De R.K. Middenstandsvereeniging heeft Woensdagavond de bloemetjes eens buiten gezeten dien avond de crisis vergeten door een feestavond te organiseeren. Toen de voorzitter, de heer H. J. Buschman de avond welke in Hotel Gouwenberg werd gehouden, opende, waren vele middenstan ders met hun dames aanwezig. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder de burgemeester met zijn echtge- noobe, Pastoor Maas en de Weleerw. Pater assistent met Kapelaan Dekleermaker. Hij wemschte alle aanwezigen een prettigen avond toe. In den loop van den avond, die door voordrachtkunstenaars werd opge luisterd, nam de Edelachtb. heer Burge meester nog het woord, die zedde gaarne de uitnoodiging om met zijn echtgenoot» de feestavond bij te wonen, aangenomen te hebben. Hij sprak zijn voldoening uit over het verloop van den vroolijken avond. Pas toor Maas, die eveneens eenige woorden sprak, zeide, dat hij dezen avond te baat had genomen om met zijn middenstanders kennis te maken. Den geheel-en avond werd viroolijk door gebracht en menig dansje werd gemaakt. RIJNSBURG. Burgerwacht. In café Verb ree verga derde de Burgerwacht. De voorzitter, de heer J. Kromhout Jr., opende en heette in het bijzonder Kap. Snijders, toegevoegd aan den Inspecteur der Burgerwachten, welkom. De secretaris, de heer Joh. Onderwater, las notulen en jaarverslag. Het aantal leden bedraagt 278. Het verslag van den penningmeester, den heer J. Rootselaar, was minder optimistisch. De inkomsten bedroegen f 444.40, de uitga ven f 494.04 dus 'n nadeelig saldo van f 49.64 Namens de kascommissie deelde de heer R. Blankert mede, dat boeken en beschei den in de beste orde waren bevonden. De aftr. bestuursleden de heeren J. van der Gugten Wzn., J. Rootselaar en C. van Delft Kzn., werden met groote meerderheid herkozen. Namens het bestuur werd mede gedeeld, dat de zomerschietoefeningen te Katwijk 28 April as. zullen aanvangen. Zooals gebruikelijk zullen de oefeningen besloten worden met een onderlinge wed strijd. Hierna hield Kap. Snijders een causerie over de nationale en internationale toestand op economisch en politiek gebied. Daarop volgde de prijsuitreiking aan de deelnemers aan de winterschietoefeningen. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de com mandant, de heer J. Oudwater, voorloopig zijn functie zal blijven waarnemen, sloot hij deze uitstekend geslaagde vergadering, en ging men over tot de gebruikelijke verlo ting. Tuinbouw. Er was deze week goede vraag voor de winterproducten. Het koude weer belemmert de groei der Jonge groen ten, wat ten goede komt aan de bezitters van winterproducten. Hiervoor was nog steeds goede vraag. De prijzen waren: Uien per 100 K.G. ƒ22.70. Prei per 100 bos 60 90 ct., waschpeen per 100 K.G. 12.30 16.20, knolselderie f 23.50 per 100. Kro ten f 3.704.30 per 100 K.G. Een enkel par tijtje Spinazie bracht van ƒ5.406.50 per 100 K.G. op. OEGSTGEEST. Botsing. Op den nieuwen Rijksweg had een aanrijding plaats tusschen een dis selwagen, bespannen met een paard en be stuurd door den landbouwer H. T., wonende te Oegstgeest en een luxe auto, bestuurd door L. D., wonende te Amsterdam. De oorzaak van dit ongeval is gelegen in het feit, dat H. T. den Rijksweg dwars wilde oversteken om naar zijn land te gaan. De bestuurder van de auto merkte zulks te laat op met het gevolg dat hij tegen den wagen opreed. De wagen werd zwaar be schadigd, terwijl H. T. van de bok werd ge slingerd en verwondingen opliep aan armen* en beenen en klaagde over pijn in zijn lin kerzij. Door een luxe auto is hij naar zijn woning vervoerd geworden en heeft dr. H. alhier hem behandeld. Zijn toestand is niet ernstig. De auto werd ernstig beschadigd en is naar de garage van den garagehouder Kranenburg vervoerd geworden. Proces verbaal wordt opgemaakt. Aanrijding. Nabij de „Drie Witte Pa len" had een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door L. M. wonen de te Parijs en een autobus, bestuurd door D. N., wonende te Rijnsburg. De autobus ■wilde links af gaan naar de richting Rijns burg. Daar achter reed met groote snelheid de luxe auto. De chauffeur van deze auto merkte te laat de richtingaanwijzer van de autobus op, die naar Rijnsburg wilde gaan. Net toen de autobus linksaf naar Rijnsburg wilde gaan, probeerde de chauffeur van de luxe auto deze bus te passeeren, wat echter niet meer mogelijk was, met het gevolg, dat hij tegen de linkerzijde van de autobus opreed en beide auto s zwaar werden be schadigd. Gelukkig dedén zich geen per soonlijke ongevallen bij deze aanrijding voor. De luxe auto is eveneens door den garagehouder Kranenburg alhier naar diens garage vervoerd geworden. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Geboren: Douwe, z. van J. de Wagt en J. v. d. Laan Anna, d. van J. Kramer en W. Delleman Margaretha Maria, d. van J. W. Buschman en G. A. Vink. Ondertrouwd: J. D. van Roijen 31 j. alhier en L. KL van der Wel te Leiden. Overleden: P. van der Meij 74 j. N. Breedijk 2 wk. Sophia Marbus geb. Koster 73 j. C. D. Verheij 44 j. Ge v e s t i g d: G. M. C. Bruinen van Roosendaal c.a. J. J. H. Sterrenburg en gez. van Leiden W. G. Stolk en gez., van Padamg N. O. I. S. H. Paats van Leiden W. G. Michon .van Rijswijk Z.-H. N. van Kooy van Leiden E. G. Brussel van Lei den J. Munting van Leiden P. J. Gail- lard en gez. van Amsterdam J. Gosling a en gez. van Leiden M. J. v. d. Meer van Leiden J. SPijnenburg van Wassenaar A. J. Doomeveld van Leiden P. W. Hel- venstein van Leiden E. M. Meijer van Voorhout J. J. W. Vissers van Den Haag Wed. G. van Tol geb. Karreman van Bussum L. E. Spencer van Amersfoort. Vertrokken: J. A. Backer naar Lei den D. A. H. van Eek en vr. naar Gorssel (Joppe) C. J. M. Bakker naar Leiden J. L. Onderwater naar Den Haag P. Ra- vensbergen naar Den Haag E. F. W. Gü- gel en vr. naar Den Haag K. Olij naar R'dam J. A. Wildenburg naar Zeist S. P. de Roos naar Amersfoort E. M. A. Zandbergen naar Anna Paulowna J. E, Teljer geb. Jong naar Leiden M. Hakker naar Ede (Lunteren) K. Wilbrink naar Doesburg H. W. van der Walie naar Den Haag. SASSENHEIM. Wit-Gele Kruis. Deze vereeniging hield de jaarvergadering in het K.A.S.-gebouw, alwaar met het bestuur aanwezig waren vier leden. Deze slechte opkomst was aan leiding voor den voorzitter om in zijn ope ningswoord te concludeeren, dat de ver richtingen van het bestuur allerwege in stemming vinden. Het bestuur is echter niet zoo tevreden, want de financiën brengen steeds grooter zorgen, waarbij blijkt, dat de minimum contributie van 1.per jaar heel gering is, doch nog erger is dat ondanks deze la ge contributie nog zooveel personen geen lid zijn van deze mooie instelling. Vervolgens zeide spr., dat er in 1935 weer veel is gedaan door de Zusters. Wegens be danken van den heer Buggen als secreta ris, is deze functie in den loop veui het jaar door het bestuur zelf aangevuld, en in handen gegeven van mej. Alkemade, die als zoodanig prachtig werk heeft verricht. Doch wegens gezondheidsredenen moest mej. Alkemare weer spoedig voor deze functie bedanken, en werd dr. Zijerveld bereid gevonden het secretariaat tijdelijk waar te nemen. Aan beide personen bracht de voorzitter dank. De notulen werden hierna door dr. Zijerveld gelezen en onveranderd vastge steld. Uit het jaarverslag stoppen wij aan. dat de vereeniging 410 leden telt; in 1934 490, een achteruitgang dus van 80 leden. Uit het financieel verslag bleek ten eer ste, dat er aan de contributie-inning hard gewerkt is, want het bedrag was gelijk aan vorig jaar met 80 leden minder. De in komsten bedragen f 1754.18, de uitgaven ƒ1728.66. Saldo ƒ24.52. Hierbij merkt de 2e penningmeester op, dat er in werkelijkheid een groot nadeelig saldo is, want enkele groote posten zijn onbetaald gebleven. Verslag der werkzaamheden van de ver. in 1935. Behandeld in de polikliniek 635 patiënten. Bezoeken 2941, operaties 40, frac tuur 3, hygiënische behandeling 166, sectio cadaveris 1. Bezoeken aan huis: patiënten 394, bezoe ken 5062, operaties 11, patiënten vervoerd 32, nacht-waken 14, materiaal uitgeleend 225. Hoogtezon. Patiënten 13, bestraling 389 aantal uren in werking 187. T.B.C.-vereeniging. Onder toezicht 28 ge zinnen met 31 patiënten, huisbezoeken 604. Elke Woensdagmiddag was de Zuster aanwezig op het consultatiebureau voor zuigelingen, en bracht voor dit doel 393 bezoeken aan huis. Hierna volgde bestuursverkiezing. Re sultaat: aftredende herkozen, dr. Zijer veld definitief gekozen en in een vacature werd gekozen dr. Hueber .Hierna sluiting. Geboren: Jozef Theodorus, z. v. P. L. van der Geest en N. S. Witsenburg. Jaco bus Johannes, z. v. V. Turenhout en C. M. van Leeuwen. Jacob a Fokje, d. v. G. Schram en G. van der Meer. Overleden: Ph. H. Oudshoorn, oud 79 jaar, weduwe van A. van der Kwaak. Ondertrouwd: H. Matzijl, oud 35 j. en J. C. Daudey, oud 32 jaar. Ingekomen: Wed. M. van der Ham geb. van Rijn, Hoofdstraat 195, van Was senaar; N. P. van Schoten, Oude Poststraat 1, van Guthemborg (Zweden); P. Ph. Has- sing en gezin, Zandslootkade 49, van Lisse; Vertrokken: B. J. Kremer, naar 's-Hertogenbosch; N. A. L. van den Bosch, naar Leidschendam; A. A. van den Berg, naar Lisse; G. Hardeman geb. Duivenbode en gezin, naar Leiden; Wed. Goedemans geb. Kuilenburg en gezin, naar Noord wijk; P. Ciggaar, naar Vrasselt (Duitschland); W. van den Berk en gezin, naar Noordwijk; A. J. van Duijn, naar Amsterdam. VOORHOUT. Veiling Klelnveever. D.V.V. Gisteren avond hield D.V.V. haar wekelijksche vei ling. De aanvoer was tamelijk en de prij- waren goed. Aangevoerd waren 35 ko nijnen, die opbrachten van 0.20 tot 1.75 per stuk, 8 kippen 0.30—0.60 per stuk, 8 duiven van ƒ0.100.20 per stuk. Verder nog 30 no. diversen, die ook allen verkocht werden. Volgende week Donderdag weer veiling. Aanvang 8 uur. WARMOND. „St. Mathias". De heer H. van Hulst heeft ontslag genomen als lid van het Hoofdbestuur der R.K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Mathias" alhier, terwijl door dit bestuur voor deze vacature als candidaat is gesteld de heer C. Schöl- vinok. Nog geen Ooievaars. Reeds weken lang zit Warmond uit te kijken naar de nieuwe bewoners van het bekende ooievaarsnest voor de buitenplaats „Oogstergeest", maar tot heden is nog niemand komen opdagen. Enkele maanden terug is het nest op des kundige wijze in orde gemaakt, maar de ooievaars schijnen voor goed Warmond den rug te hebben toegekeerd. Het is nog wel vroeg in het voorj aar, zoodat alles nog kan gebeuren, maar men hoopt een kleine hope doch vreest een groote vreeze. Goed afgeloopen. Een kind van den schipper J. uit Amsterdam van het schip „Hoop doet leven" is gisteren op de meren alhier van boord gevallen. Gelukkig be merkte de knecht tijdig het ongeval en sprong direct te water. Het mocht hem na eenige inspanning gelukken de kleine be houden weer aan boord te brengen. WASSENAAR. Wit-Gele Kruis. Onder leiding van den voorzitter, den heer H. C. J. van Os, werd in het R.-K. Vereenigingsgebouw de jaarvergadering gehouden van het Wit- Gele Kruis. Na opening met den chr. groet, memo reerde de voorzitter hoe iederen dag blijkt, dat het Wit-Gele Kruis middenin de be langstelling staat (applaus), doch het spijt hem. dat hij die vreugde niet aan meerde ren op deze vergadering kan mededeelen. Na mededeelingen van verhindering, volgde lezing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. van Duuren, gewaagde o.a. van de toetreding van 60 nieuwe leden. In de herinnering werd teruggeroepen de gehou den Wit-Gele Kruis week, de speldjesdag, een Moedercursus en de aanstelling van Zuster Cardinaal. Hoe veel en nuttig werk door de afdeeling is verricht, bleek uit de hierna volgende opsomming terzake de al- gemeene dienst, de kraam verpleging, de T. B.C.-bestrijding en het zuigelingen consul tatie-bureau. Het verslag besloot met een opwekking tot toetreding als lid. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn uitvoerig verslag. Dank bracht spr. ook aan allen die het Wit-Gele Kruis hielpen, de geestelijkheid, in het bijzonder den geestelijk adviseur Pastoor Meijsing, aan de gemeente en aan de leden. Dank ook voor den steun die binnenuit is ver leend door activiteit, dank aan de Zusters, de concierge en de bakerzuster. Het jaarverslag van den penningmees ter demonstreerde een en ander der ver richtte werkzaamheden in klinkende cij fers. De algemeene dienst en werkverple- ging vorderde een uitgaaf van 3257.68; de kraamhulp ƒ1295.87; de t.b.c.-bestrij- ding 2414.86; het zuigelingenconsultatie bureau ƒ150.Dat is totaal ƒ7118.40. Het was waarlijk geen wonder, dat de aanwe zigen onder den indruk kwamen van dit geweldige bedrag, dat in alle details werd vermeld. Uiteraard, zoo deelde de voorzit ter mede, wordt bij de beperking aan in komsten de eisch gesteld van een zoo zui nig mogelijk beheer, doch het bestuur heeft voorop gesteld, dat dit in geen geval mag geschieden ten koste der patiënten. Daar om wordt o.a. uitgezien naar een goed- kooper gebouw en zijn meerdere maatre gelen genomen, waardoor aan de vergade ring een vrijwel kloppende begrooting kon worden aangeboden. Tot versterking der financiën wordt van 29 April t.m. 4 Mei een groote Poppenten- toonstelling gehouden, waarvoor de voor zitter reeds nu zijn dank betuigde aan het comité. Al met al zijn er kansen op een ruimere ontplooiing der werkzaamheden en hulpverleening in 't verschiet. Dankbaar gewaagde de voorzitter van de hulp die Werkloozen-bezigheid biedt en bieden zal. Het heeft een paar prijzen voor de verlo ting beschikbaar gesteld, verstrekte hulp door schenking van een ledikant en zal UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Bandeloosheid. De alle' perken te buiten gaande ver nielzucht van de jeugd in een deel der ge meente heeft het gemeentebestuur van Alphen aan den Rtfn aanleiding gegeven tot een drastischen maatregel. De aanplantingen rondom de fontein in het Hazeveldplantsoen hebben het den laatsten tijd dusdanig moeten ontgelden, dat men zich genoodzaakt heeft gezien er een prikkeldraadversperring omheen te plaatsen. Men heeft daarbij niet geaarzeld de, helaas onbekende, jeugdige daders van deze vernielingen aan den schandpaal te nagelen, want bij het hek is een bord ge plaatst met het opschrift: Baldadigheid der jeugd maakte het aanbrengen van prikkeldraad en de vernieuwing van een deel der beplan ting noodzakelijk. Kosten 75 gulden! Het is wel droevig, dat de bandeloosheid van de jeugd dergelijke maatregelen nood zakelijk maakt, maar tevens getuigt dit bord van de onverschilligheid van som mige ouders, die geen enkel toezicht uit oefenen op het „vermaak" van hun kinde ren. Verkeers-opstopping Hedenmorgen is het verkeer langs den Rijksstraatweg tusschen Alphen en Zwam- merdam wegens werkzaamheden aan de Gouwsluische brug omgelegd langs den Lage Rijndijk. Hoewel deze weg goed be rijdbaar is, leent deze zich wegens de ge ringe breedte niet bijzonder voor het snel verkeer. Hedenmorgen reeds had de eerste verstopping plaats, toen op dit traject een groote benzine-auto van de Matik in de sloot terecht kwam, zoodat geruimen tijd de beide zijden van den Rijn het snelver keer met Utrecht totaal was stopgezet. Martha-stichting. Aan het heden ver schenen jaarverslag van de Martha-stich ting (inrichting voor onverzorgde kinde ren) alhier, ontleenen wij het volgende: Het tekort over 1935 bedraagt ruim 51.000.Dit tekort is, aldus de penning meester in zijn verslag, een cijfer dat aan dachtig bekeken moet worden en welks beteekenis ten volle door het bestuur der inrichting wordt beseft. Al mag men een uitkeering van de algemeene subsidie te gemoet zien, welk bedrag alsdan zal kun nen dienen om het tekort te verminderen en al verwacht het bestuur dat het evenals vorige jaren giften voor het tekort zal ont vangen, toch vreest men dat het tekort dit maal niet geheel ingehaald zal kunnen worden en dat derhalve de kans bestaat, dat van het kapitaal hoewel weinig zullen inteeren. Het totaal der uitgaven is met f 10.000 gedaald en wel van 193.000 in 1934 op J 183.000 in 1935. In tegenstelling met de inkomsten, waarop men uiteraard weinig invloed kan hebben, heeft het bestuur de uitgaven min of meer in handen en het is dan ook verblijdend, te kunnen constatee- ren dat deze vrij belangrijk zijn gedaald. Daarentegen is het te betreuren dat de in komsten niet even goed hebben geweest als de uitgaven zijn gedaald. Waren zij tenminste gelijk gebleven aan het vorige jaar, dan had het bestuur het profijt van de lagere uitgaven ten volle gevoeld en was het tekort, vergeleken met het voor gaande jaar, in sterkere mate teruggegaan. behulpzaam zijn bij het arrangeeren der tentoonstelling. Nadat dan de stand van zaken aan een nadere bespreking was onderworpen, wer den tot leden der verificatiecommissie be noemd de heeren N. H. Winnubst en F. J. A. M. Monchen. De periodiek aftredende bestuursleden mej. Corel en de heeren J. J. van Duuren en L. N. Zandvliet, werden bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigden naar de a.s. verga dering van den Z.-Holl. Bond werden be noemd de heeren dr. L. Paanakker en H. C. J. van Os. Na een geanimeerde rondvraag werd van uit de vergadering dank gebracht aan het bestuur voor het vele verrichtte werk. De voorzitter betuigde zijn dank voor die hulde. Het bestuur weet zich gerug steund door vele blijken van sympathie en medeleven van de geestelijkheid en de R.K. burgerij. Het zal ook in het nieuwe jaar dat bereids is ingetreden aller belangen behartigen en hoopt op zoodanige kasmid delen, dat een liefdadigheids-beroep tot het uiterste beperkt kan blijven. Spreker betuigde zijn dank voor de belangstelling en hoopt op nieuwe en hernieuwde sym- pahtie voor het Wit-Gele Kruis. Sluiting volgde hierna met den chr. groet. pijnen te verdrijven ia een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.aooa 45 ct. Bij Uw Drogist. 2748 Geboren: Frans z. van W. Boogaard en A. Heinen Pieter Jacobus z. van P. A. Couvée en T. A. Hoek Henderika d. van C. van Niedek en H. Boender Hui- bert z. van K. van Leeuwen en S. W. Lekx C. d. van H. J. van der Kolk en S. Scheepmaker. Overleden: Pieternella Kempen 83 j., echtg. van B. C. Cocx Antje van der Haas 75 j., echtg. van P. J. de Goede Cornelia Bouthoorn 21 j. Gevestigd: A. Duursma van Opster- land D. Molema van Koudekerk M. P. van Staveren van Noordwijk H. Koppe van Voorburg N. de Ridder geh. met K. Hulscher van Leiderdorp A. van Krimpen van Zeist S. C. Luijendijk van Oude Tonge Samuel Aardewerk en echtg. van Amsterdam M. Gebuij» van den Haag Kinderen van. Helden Van den Haag Wed. K. de Jong van Wor- merveer A. P. Koole en gezin van Rot terdam H. van Emmen van Dalfsen M. G. van Sandwijk van Zeist. Vertrokken: A. C. van Frankfoort naar Voorburg M. van Wageningen en gezin naar Bleiswijk K. van Leeuwen naar Woubrugge H. Schuurman en ge zin naar Amsterdam A. van Leening en gezin naar Amsterdam Jan Hensen naar Wassenaar C. J. de Weijs naar Enschede Elisabeth Kok naar Nieuw Lekkerland J. van der Werf naar Eindhoven H Ambagtsheer naar Bloemendaal E. Schraverus naar Woubrugge J. Kruis in ga en gezin naar Schiedam A. van Rijn naar Leiden Thomas J. Chr. Blom naar Amsterdam. NIEUWKOOP. Geboren: Albert Nico z. van A. Vier hout en N. Stoof. Overleden: A. de Jong 72 j. G. van der Voorn 78 j., echtg. van P. van Ze venhoven. STOOMVAARTBERICHTEN KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ ARIADNE vertr. 21 April van Kingston (Ja) naar Puerto Barrios. BARNEVELD (thuisr.) vertr. 22 April van Christobal naar Curasao. DEUCALION vertr. 23 April van Cata nia naar Messina. HERMES arr. 23 April van Hamburg te Amsterdam. POSEEDON vertr. 23 April van Rotter dam naar Amsterdam. TIBERIUS arr. 23 April van Rotterdam te Lissabon. VESTA vertr. 23 April van Alicante n. Tarragona. VULCANUS van Valencia naar Amster dam pass. 23 April Finisterre. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ BONTEKOE, vertr. 22 April van Sabang naar Sjanghai. HOUTMAN van Kohsichang naar Port Natal, vertr. 22 April van Reunion. NIEUW HOLLAND vertr. 22 April van Brisbane naar Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DELFTDIJK van Rotterdam naar Van couver, pass. 22 April St. Catherine's Pt. DINTELDIJK, Vancouver naar Rotter dam arr. 21 April te Balbao. ROTTERDAMSCHE LLOYD BALOERAN uitr.) arr. 23 April te Southampton. KERTOSONO (uitr.) vertr. 22 April van Padang. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 23 April van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MYRIDON, JavaAmsterdam vertr. 21 April van Singapore. EMZETCO LUN. JONGE ANTHONY, Newcastle naar A-l gira pass. 23 April Gibraltar. VEREENIGDE NED. SCHEEPV. MIJ. (Holland-Afrika Lijn) HEEMSKERK (thuisr.) vertr. 22 April van Zanzibar. (Holland-Oost-Azië Lijn). GAASTERKERK (thuisr.) vertr. 21 April van Dairen. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 281. De kapitein greep terwijl hij struikelde een laaghan gende tak van een boom vast. Deze tak was echter zoo buig zaam dat zij eerst een eind doorboog, toen terugsprong en haar last met een sierlijke zwaai de lucht inslingerde. 282. De kapitein kwam met een smak op den grond te recht, terwijl hij verdoofd bleef liggen. Pit en Pat renden op den bewusteloozen roover toe en onderzochten vlug zijn zakken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7