VRIJDAG 24 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 75-JARIG BESTAAN DER ST. ELISABETHVEREENIGING. 3 Mei a.s. hoopt de Vereeniging van de H. Elisabeth haar 75-jarig bestaan te her- denken. Deze vereeniging, die zich ten doel stelt wekelijks zieken en kraamvrouwen te be zoeken, en versterkende middelen te bren gen, is in de 75 jaar van haar bestaan nog nooit van dit doel afgeweken, en alhoe wel de stad naar alle kanten is uitgebreid gaan de dames werkende leden geregeld in de verschillende wijken rond. In de maand Februari werd door mid del van zakjes geld ingezameld en dank zij de milddadigheid van zeer velen zal Zaterdag 25 April aan daarvoor in aanmer king komende gezinnen een feestmaaltijd worden uitgereikt. Zaterdag 2 Mei zal in de St. Lodewijks- kerk een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen, waaronder de Z. E. Heer Pas toor Beukers, Directeur van de Vereeni ging een toespraak zal houden, waarna de dames-leden en oud-leden zich zullen ver eenigen aan een feestelijk ontbijt. In het gebouw Hooglandsche Kerkgracht No. 32 zal dien dag tusscheji 3 en 4 uur gelegenheid zijn het bestuur en de leden met dit heuglijk feest geluk te wenschen. Dank zij de medewerking van den Hoogeerw. Heer Deken en de Zeereerw. Heeren Pastoors van de stad Leiden zullen op Zondag 3 Mei in 3 der 4 kerken der stad onder alle H. Missen feestpredicaties ge houden worden en door de dames zelve worden gecollecteerd, terwijl hetzelfde in de kerk van O. L. Vr. Onb. Ontv. (Harte- brug) zal plaats hebben op een nog nader te bepalen Zondag. Dankbaar voor de groote sympathie, die de Vereeniging van de H. Elisabeth sinds hare oprichting steeds heeft mogen onder vinden, bevelen wij de collecte wederom ten zeerste in uwe milddadigheid aan. In de St. Petruskerk zal Zondag 3 Mei een predicatie gehouden worden door den weleerw. heer Drost, kapelaan te Rotter dam, en wordt een H. Mis opgedragen voor de dames-werkende leden van de. St. Eli sabeth vereeniging. In de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef zal de predicatie gehouden wor den door den Hoogeerw. heer Filbry, ple baan van de St. Bavo te Haarlem, en zal een H. Mis gelezen worden voor de over lieden zieken van de St. Elisabethvereeni ging- In de kerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ont vangen zal de predicatie gehouden worden door den weleerw. heer van Alphen, ka pelaan te Rotterdam, en zal een H. Mis ge lezen worden voor de weldoeners van de St. Elisabethvereeniging. In de kerk van den H. Leonardus a Por to Mauritio zal de predicatie gehouden worden door den weleerw. Pater van Lies hout, en zal een H. Mis gelezen worden voor de overleden weldoeners van de St. Elisabethvereeniging. R.-K. DIOC. VROUWENBOND. Mej. dr. Hillen over 'n merkwaardige vrouwenfiguur. 't Was wel te verwachten, dat de ver gadering van den R.-K. Dioc. Vrouwen bond, gisteravond in „Den Burcht" gehou den, de concurrentie moest ondervinden van de groote katholieke-bij eenkomst in de Stadsgehoorzaal, waar pater Borromaeus de Greeve als spreker optrad De belangstelling der Vrouwenbondsle den was gisteren heel wat geringer dan we van deze bijeenkomsten gewend zijn en de presidente vond het jammer, dat dit juist nu moest gebeuren, nu mej. dr. Hil len voor de afdeeling zou spreken. De notulen der vorige vergadering wer den, na lezing door mej. v. Deene, onver anderd goedgekeurd. Hierna verkreeg mej. dr. Hillen uit Am sterdam, lid van het Diocesaan bestuur, het woord om een causerie te houden over een merkwaardige vrouwenfiguur, n.l. Elisa beth GnauckKühne, die als een wegbe- reidster van de geheele vrouwenbeweging beschouwd kan worden. Over vrouwenbeweging wordt merk waardig genoeg betrekkelijk weinig ge sproken, zulks in tegenstelling met de ar beidersbeweging, die toch voor de orga nisatie der arbeiders als het voornaamste beschouwd wordt en de jeugdvraagstuk- ken, die toch voor de jeugdvereenigingen het middelpunt vormen. Elisabeth GnauckKühne werd geboren in 1850 in het plaatsje Vechelde in het hertogdom Brunswijk. Haar vader was bij de rechterlijke macht werkzaam en had een bescheiden inkomen. Haar moeder had 'n vooruitzienden blik door de jonge Eli sabeth te laten studeeren. Zij moest onder wijzeres worden, omdat zij begaafd was imet een helder verstand. Zij deed als 17- jarig meisje eindexamen en deed het zoo goed, dat zij onmiddellijk een aanstelling kreeg aan de school, welke zij als leer linge verliet. Daarna werd zij gouvernante bij een Duitsch-Amerikaansche familie en maakte verschillende reizen. Na enkele jaren keerde zij echter haar Duitschland terug en op 25-jarigen leef tijd richtte zij een pensionaat op, waar hard gewerkt moest worden, doch waar het aangename met het nuttige vereenigd werd. Zij wist nieuwe wegen in de opvoeding der meisjes in te slaan, zij was 'n geniale opvoedster en 'n handige zakenvrouw. Haar instituut kreeg 'n goeden naam en niemand had gedacht, dat zij op 38-jarigen leeftijd haar instituut vöor 60.000 Mark zou verkoopen. Zij had zich toen n.l. verloofd met den zenuwarts dr. Gnauck, 'n zonderling man. In hartelijke woorden nam zij afscheid van haar leerlingen. De vreugde van het huwelijk was ech ter van korten duur, want de ideeën van haar man strookten niet met de hare en na eenige maanden was de scheiding reeds uitgesproken. Elisabeth hield zich echter steeds aan haar ouden naam, ging naar Berlijn om Latijn en economie te studeeren. De ar beidstoestanden waren toen heel anders. Werkdagen van 11 uur voor de meisjes lie ten haar maar heel weinig tijd over voor huishoudelijke bezigheden. Toen de machi nes, vooral de naaimachines, ingang begon nen te krijgen, kwam er werkloosheid on der de meisjes en velen waren uitsluitend op huiselijke bezigheden aangewezen. In 1894 ontstond de eerste godsdienstig georiënteerde vrouwenorganisatie „Die Evangelisch Sociale Frauengruppe". De vrouwen-emancipatie, door velen ten on rechte geminacht, omdat men hierin een algeheele gelijkstelling met den man zag, ontstond. Zij gaf een brochure uit, waarin de uni versiteit „open" geëischt werd voor de vrouw. De poorten der wetenschap openden zich veel eerder dan mendurven ver wachten. Reeds het volgende jaar werden de colleges voor de meisjes geopend en ook Elisabeth 45 jaar oud ging college loopen in economie. Op het Evangelisch-sociale congres te Erfurt in 1895, waar voornamelijk domi nees aanwezig waren, voerde zij als eerste vrouw het woord en hield er een referaat over de vraagstukken van de vrouw.. Zij boekte 'n overweldigend succes en mannen van naam als prof. Harnach gaven toe, dat vanaf dezen tijd een nieuwe periode voor de sociale beweging zou aanbreken. In de rede, die zij op bovengenoemd con gres hield, formuleerde zij drie eischen: le. Recht op arbeid voor de vrouw, dus werk voor levensonderhoud; 2e verbete ring van het onderwijs en universiteits studie; 3e aanstelling van vrouwelijke fa- brieksinspectrices. Mej. Hillen besloot verder met eenige passages uit deze opmerkelijke rede het eerste deel van haar causerie. De verwachtingen over de verdere ont wikkeling van Elisabeth's gedachten waren anders dan men algemeen verwachtte. Zij dacht er zelf anders over dan de meeste menschen. Op de vraag: „wat is de bestemming van de vrouw", antwoordde zij „het huwe lijk", maar dian ligt het geluk van de vrouw in de hand van den man, die haar moet uitverkiezen. Als dat waar was, dan zouden toch de „allerbeste" vrouwen het eerst tot 'n huwelijk moeten komen. En de ondervinding leert anders. Elisabeth kon in den wirwar van gedach ten hierover zich geen juist oordeel vor men. Temeer niet, omdat de Luthersche Kerk, waarin zij opgevoed was, echtschei ding toeliet en 'n huwelijk van gescheide- nen opnieuw inzegenen wilde. In de laatste jaren der vorige eeuw kwam Elisabeth er toe onder den steeds toenemenden druk der onzekerheid en twijfel omtrent zoovele vraagstukken dieper in te gaan op de zoo groote vraag stukken des levens en sterkte te zoeken in Jezus' lijden. Definitief bedankte zij als leidster der Evang. Vrouwengroep, welker opbouw zij - als leeg en hol beschouwde. Op 25 Maart 1900 ging zij officieel over tot de Katholieke Kerk. Zij vergat de vrou wenbeweging echter niet. Zij nam actief deel aan den Katholieken Vrouwenbond. Ondanks zij ook hier voor haar ideeën te genstand ondervond, bleef zij trouw aan het Katholiek Geloof, dat zij gevonden had en zij stierf in het jaar 1917 na een leven van grooten strijd voor hooge idealen. Op deze causerie volgde een hartelijk applaus. Naar aanleiding van een vraag van der aanwezigen, deelde mej. Hillen nog mede, dat het leven van Elisabeth Gnaucke Kühne is beschreven door mej. Helene Si mon in „Eine Pilgerfahrt". Momenteel is het boek echter uitverkocht. De presidente dankte mej. Hillen ten slotte hartelijk voor hare lezing. Na een korte rondvraag volgde sluiting der vergadering. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6537. M. van Muiswinkel en Zoon, N.V. Alphen a. d. Rijn, Linden- hovenstraat 29, postadr.: Zwammerdam. Graanmaalderij en -handel in veevoeder en grutterswaren. Procuratie verleend laan: A. M. van Muiswinkel Czn. en M. v. Muiswinkel Czn, Bij Kon. besluit van 22 April is aan den res. eerste luitenant H. D. A. van Reedt Dortland, van het 4e regiment infanterie eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. De luitenant-kolonel, belast met het bou wen van verdedigingswerken als gevolg van de afsluiting van-de Zuiderzee, heeft heden aanbesteed het bouwen van verde digingswerken als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee (twee en vijftigste ge deelte: het maken van electrische instal laties). Laagste inschrijfster was de N.V. „Iemco" alhier voor 14.250. BENOEMING PRIVAAT-DOCENT. Bij beschikking van den Minister van Kunsten en Wetenschappen is dr. R, W. Zandvoort te 's Gravenhage, tot wederop- zeggens toegelaten als privaat-docent bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te geven in de Engelsche philolo- gie. KON. NED. GROFSMEDERIJ. In de hedenmiddag alhier, onder voor zitterschap van den President Commissa ris J. H. Zeeman, gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij waren ver tegenwoordigd 18 aandeelen, uitbrengende 18 stemtnen. Overeenkomstig het voorstel werd beslo ten het voordeelig saldo der fabricage-re- kening, vermeerderd met het surplus-re- servefonds en te veel gereserveerd voor dubieuse debiteuren en verminderd met de reeds vermelde afschrijving, de kosten van interest, ongevallenverzekering enz. (het welk te zamen een verlies-saldo oplever de van 63.178.op het reservefonds af te schrijven. Na goedkeuring van de jaarstukken, waarbij werd besloten geen dividend uit te keeren, werd tot commissaris herkozen ir. J. E. Inckel. Een der aandeelhouders, de heer Smeets, informeerde naar den indertijd gebouwde baggermolen. De directeur, de heer Van- Ginkel antwoordde, dat er nog geen voor uitzichten zijn voor afname. Er liggen in ons land op het oogenblik 100 baggermo lens stil. De baggermolen is ook, zonder resultaat, aangeboden aan Rusland. Voor de levering aan Argentinië werd inge schreven, doch niet gegund. Wel zullen op de grofsmederij onderdeelen voor de Ar- gentijnsche baggermolens worden ver vaardigd. De heer Creyghton informeerde hoe het staat met de Ezo-machine, die onlangs is aangeschaft ten behoeve van de ketting makerij. De directeur deelde mede, dat de resul taten hiervan zeer goed zijn te noemen. Ook de Lloyd's heeft er zijn goedkeuring aan gehecht. De eerste order is reeds geboekt en Maandag a.s. wordt met de fabricage voor deze machine een aanvang gemaakt. De vooruitzichten van deze fabricage zijn ta melijk goed. Hiema sluiting. Tramstoring. Hedenmorgen omstreeks 8 uur is het tramverkeer op de lijn Leiden—Noord wijk eenigeh tijd gestagneerd geweest wegens een „stile kortsluiting" op een der wagens. Daar deze kortsluiting zich niet openbaar de, moesten langs de heele lijn de wagens worden onderzocht. Het onderzoek begon in Leiden het slachtoffer bevond zich inNoordwijk. Doordat tijdens het on derzoek de bovenleiding van stroom werd afgesloten, ondervond het verkeer gerui- men tijd stagnatie, welke voor de geheele verbinding LeidenNoordwijk ongeveer een half uur beliep. 1 u UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Klooster-jubileum. Onze vroegere plaatsgenoote, de eerw. Zuster Telesphora (in de wereld geheeten mej. Wilhelmina Zonder op) van de orde „Arme Zusters van het Goddelijk Kind", hoopt Zaterdag 25 April a.s. den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar haar intrede deed in het kloos ter. Sinds 1926 is zij Missie-Zuster in Mun- tok op Banka, Ned.-Oost-Indië, en sinds 1932 moeder-overste aldaar. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Burgerwacht. De Hazerswoudsche Bur gerwacht hield Woensdagavond haar jaar vergadering. De voorzitter,, de heer A. Th. de Ruyter, heette allen, in 't bijzonder den eer e-voorzitter, den burgemeester en de muziekclub „De Vroolijke Groenendij kers" hartelijk welkome. De notulen wer den goedgekeurd. Den instructeur, den heer W. J. van Leeuwen, werd dank gebracht voor de uitnemende wijze, waarop hij de oefeningen leidde. Medegedeald werd de uitslag van de seriewedstrijd in betrekking tot de schietoefeneingen. Prijswinners waren wat de afdeeling Dorp betreft: In de superieur-klasse: le prys W. Hoo- gendoorn, 2e prijs A. de Kort, 3 e prijs W. Buitenhuis. Klasse A: le prijs J. van Boff, 2e prijs C. Bol en 3e prijs Jac. "Üjkaart. Klasse B: le prijs D. Sol, 2e prijs Jac. Hassefras, 3e prijs M. van der Weiden, 4e prijs Ant. Rijkaart. Klasse C: le prijs J. van Veen, 2e prijs P. van der Steen, 3e prijs A. Sikma, 4e prijs L. Alkemare en 5e prijs C. van der Poel. Wat de afdeeling Rijndijk aangaat: In de superieursklasse: le prijs C. J. Verdegaal, 2e prijs Jac. Mensch, 3e prijs C. Verkley. Klasse A. le prijs H. H. Straver, 2e prijs H. van Teylingen, 3e prijs J. Verdegaal. 4e prijs A. Mensch, 5e prijs Chr. G. de Groot en 6e prijs F. de *Boer. Klasse B: le prijs H. Verdegaal, 2e prijs F. van der Meer, 3e prijs W. van der Poel en 4e prijs Spierenburg. Klasse C: le prijs L. Verdegaal en 2e prijs *J. Wortman. De burgemeester feliciteerde de prijs winnaars en reikte de prijzen uit. De secretaris-penningmeester, de heer B. den Braver, bracht het jaarverslag uit, waaruit onder meer bleek, dat de gelden die worden ingezameld voor den in ons vaderland te houden burgerwachtsdag zijn gestort in het schietbaanfonds, aangezien die dag wegens gebrek aan voldoende deel name niet is doorgegaan. De voorzitter deelde mede, dat zij, die af geoefend zijn, een uniform zullen krij gen. Hierna werd tusschen de afdeelingen Dorp en Rijndijk gekampt om den wissel beker, die de commandant, de heer J. Dek ker, beschikbaar had gesteld. De afd. Rijn dijk schoot het 1 ogst aantal punten, zoo dat deze afd. de beker-voor dit jaar in haar bezit houdt. Bij de rondvraag werden enkele aan gelegenheden besproken. De commandant de heer J. Dekker, vertoonde een film die zeer in den smaak viel. Na een woord van dank aan „De Vroo lijke Groenendijk-— voor de heerlijke mu ziek en aan den commandant voor de ver toonde film, werd met het zingen van het Volkslied deze gezellige en prettige jaar vergadering becloten. WOERDEN MOTORRIJDER TE WATER GEREDEN Met een schedelbreuk opgenomen Tengevolge van de duisternis en onbe kendheid met den weg is gisteravond om half 11 een motorrijder in de bocht bij Grovenbrug te water gereden. Leden van de E-H.B.O. snelden te hulp en brachten oen man naar het R.K. Ziekenhuis, daar hij ernstige verwondingen had opgeloo- pen. Door een ontboden dokter werd een schedelfractuur en een gebroken neus been geconstateerd. De toestand van het slachtoffer, de heer J. M. de G. te De Bilt, is zorgwekkend. Het motorrijwiel werd later ernstig beschadigd opgehaald. LAATSTE BERICHTEN LYSOL GEDRONKEN. Ziek kindje overleden. Ten huize van den 34-jarigen werkman M. Hessels, wonende in de Meekrabstraat te Rotterdam, wiens kindje van tien maan den ziek was, heeft gisteren een noodlot tige vergissing plaats gehad. In plaats van medicijnen diende de vrouw van H. het kindje een eetlepel lysol toe, welke flesch zich tusschen de medicijn- flesschen bevond. Dr. de Vries, die onmid dellijk gewaarschuwd werd, kon niets meer doen. De kleine is in den loop van den dag aan lysol-vergiftiging overleden. PARTIJ OPIUM IN BESLAG GENOMEN. Door actieven politieagent. Gisteravond te omstreeks half twaalf zag een surveilleer end agent van politie te Rotterdam, op de Veerlaan een man, den 42-jarigen R. L. K. uit Katendrecht, die een groot pak, gewikkeld in jute; met zich meevoerde. Op de politiepost aan den Lin ker Veerdam kon K. geen afdoende ver klaring geven omtrent de herkomst van dit pak. Ter plaatse heeft men het toen uitgepakt. Er zaten dertig pakjes opium in, ter gezamenlijke waarde van ongeveer vijftienhonderd gulden. Op het politiebureau aan het Sandelin- gherplein, waarheen de man werd overge bracht, heeft K. een fantastisch verhaal ge daan van een Chinees, die hem het pak zou hebben overhandigd, om het ergens te bezorgen. Bij het onderzoek is de betreffende Chi nees nergens gevonden, zoodat tegen K. proces-verbaal is opgemaakt ^wegens het vervoeren van opium. De oorlog in Abessinië. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 24 Aprü (A.N.P.) Maarschalk Badoglio telegrafeert: „Aan het Noordelijk front heeft een colonne Erythreesche troe pen, die van Dessie vertrokken was, zon der tegenstand te ontmoeten Worra Iloe bezet. Aan het Somalifront wordt onze op- marsch in alle sectoren voortgezet. In het dal van de Taf zijn God Adde en Gabre- hor bezet. De luchtmacht heeft de verde digingswerken van den vijand langs de linie SassabanehBoellaleDagamedo ge bombardeerd. TELEGRAMMEN AMELIA EARHART WIL EEN WERELD VLUCHT MAKEN. LOS ANGELES, 24 April. (A. N. P.). Amelia Earhart (mevr. G. P. Putnam) overweegt een vlucht om de wereld te ma ken van het Oosten naar het Westen. Vrienden van de beroemde aviatrice zeg gen, dat zij reeds een tweemotorig geheel metalen toestel voor deze vlucht heeft verworven. Het zou zijn een „Lockhead Electra", die van alle moderne hulpmid delen, o. a. voor blindvliegen, is voorzien. Alvorens haar wereldvlucht te beginnen, zal de aviatrice met dit toestel verschei dene proefvluchten maken over het Ame- rikaansche continent. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus Willem z. van C. Veefkind en M. Siera Jacobus z. van W. F. Filemon en L. Neuteboom Leendert z. van W. F. Filemon en L. Neuteboom Cornelia d. van G. L. J. Kloos en C. M. F. Kukler Geertruida d. van H. v. Bak- kum en A. Azier Maria Gerarda Jaco- ba Theresia d. van J. J. Postma en M. E. J. Overpelt Wijnanda Theresia d. van J, L. de Wü en M. E. v. Dijk. Ondertrouwd: D. de Jong jm. 28 j. en E. v. Druten jd. 22 j. P. Godschalk jm. 26 j. en H. J. Dekkers jd. 25 j. O verleden:. D. HanselaarRaar wed. 80 j. A. J. Karreman m. 35 j. D. v. Heiningen wedn. 73 j. J. M. v. d. Zon dr 9 j. BULGARIJE ACCOORD MET HERZIENING ZEE-ENGTEN- CONVENTIE. SOFIA, 24 April. (A N. P.). De Bul- gaarsche regeering heeft aan Turkije haar antwoord doen toekomen met betrekking tot de kwestie der zee-engten. In dit ant woord wordt verklaard, dat Bulgarije geen enkel bezwaar zal maken tegen het inlei den van een herzieningsprocedure. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 April. Vee. Totaal aanvoer: 857 runderen, 408 kalveren, 996 schapen, 1176 varkens, 2 paarden, en 18 bokken of geiten. Prijzen: 15 stieren 70185, schoon gewicht 29—40 cent, handel stug; 318 kalf- en melkkoeien 75190, handel tamelijk; 369 varekoeien e. a. 70—145, handel stug; 155 vette koeien f 80—185, schoon ge wicht 2849 cent, handel tamelijk; fok- kalveren f 8—12, handel matig; 32 vette kalveren 4585, schoon gewicht 4678 cent, handel stug; 376 nuchtere kalveren 3—6, handel matig; 550 vette schapen 1419.50, 80 zuiglammeren 915, 182 weideschapen 1215, 194 lammeren, han del matig; 462 mestvarkens f 1327, han del stug; 714 biggen f 811, handel tame lijk, 18 bokken of geiten f 412. Handel matig. Kaas. Aangevoerd 62 partijen waar van 49 partijen Goudsche en 13 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 1819, 2e soort 16 17, le soort Leidsche kaas f 1516.50. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. ALKMAAR, 24 April. Kaas. Aanvoer: 46 stapels, zijnde 88.000 kg.: Fabriekskaas kleine 18.50, boerenkaas kleine f 17.50, boerenkaas commissie f 18 per 50 kg. Han del goed. DELFT, 23 Aprü. Vee. Paarden f 50— 155, kalfkoeien f 150215, varekoeien 75 155, nuchtere kalveren f 3.5011, mage re varkens 1434, biggen 614, scha pen met lam 2231, lammeren f 3.50 7.50, geiten f 37, rundvleesch 38, 46 en 52 cent. Aanvoer: 5 paarden, 205 runde ren, 6 graskalveren, 333 magere varkens, 722 biggen, 40 schapen, 841 lammeren, 7 geiten. Boter 1.401.55 per kg. Aanvoer 47 achtste en 10 zestiende vaten, wegende te zamen 1040 kg. Handel kalm. LEEUWARDEN, 24 Aprü. Vee. 106 En terstieren 80125, 112 Twenterstieren 125220, 525 vette koeien 90180 per stuks, 3248 cent per kg.; 1881 melk- en kalfkoeien 90200, 105 pinken f 4090, 48 vette kalveren f 2560, 1130 nuchtere kalveren 2.505.491 vette schapen 1122, 120 weideschapen 916, 484 lammeren 45, 310 vette varkens f 20 85, 44 magere varkens 1540, 131 kleine biggen f 712, 37 bokken en geiten, 23 paarden per stuk. Boter. Aanvoer 360 kg. Mijnboter 1.411.43—1.25 en veüingboter f 1.34 1.26 per kg. Aanvoer 1 derde, 10 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie f 0.44. 'S HERTOGENBOSCH, 24 April. Boter. Aanvoer 24.000 kg. Hoogste prijs f 1.47, laagste prijs f 1.40, middelprijs 1.45. NIEUWKOOP, 23 April. Eierenveiling Aanvoer 5468 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.152.80, eendeneieren f 1.802.00 per 100 stuks. Kaas f 0.20 per pond. RIJPWETERING, 23 April. Eierenveiling Aanvoer: 2744 kippeneieren f 2.202.50, 258 eendeneieren 2.002.20 per 100 st il jonge hanen 5 cent, 7 kippen 30—65 cent, 6 konijnen 3560 cent per stuk, 47.2 kg. kaas 2444 cent per kg. Handel vlug. BOSKOOP, 23 Aprü. Bloemenveiling Rozen per bos van 10 stuks; Hadley 3055 cent, Butterfly 12—25 cent, Steward 30 50 cent, Wendland 54 cent, Rosalandia 17 30 cent, Pechtold 7092 cent, Briarcliff 1538 cent, Aug. Noack 25—37 cent', Else Poulsen 3060 cent, Str. van Nes 4077 cent, Ellen Poulsen 5065 cent, Paul Scarlet 20 cent, Azalea 80—*140 cent, Rho dodendron 5070 cent, Seringen 2536 cent, Clematis Prins Hendrik 2.20. WISSELNOTEERINGEN (AMSTF"n*M> Londen 7.277/g Berlijn 59.24112 Parijs 9.707/g Brussel 24.92 New York1.471/, Zwitserland 48.021/., Kopenhagen82 51VÏ Stockholm37.533/4 Oslo36.56i/4 Milaan Madrid 20.13 Praag G. 10 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3