enkele weken UITGESTELD 99 99 De uitvoering op morgen, Vrijdag, door omstandigheden DONDERDAG 23 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 ROZETTE Nog enkele kaarten aan de bekende adressen verkrijgbaar. R. K. COMMISSIE VOOR WERKLOOZENZORG. Laatste ontspanningsavond. Gisterenavond had in het Bondsgébouw de laatste ontwikkelingsavond plaats voor de R. K. werkloozen. Deze avond was te vens bedoeld als sluiting van het seizoen. Te circa kwart over acht opende de voor zitter, de heer Nijhuis, deze laatste bijeen komst om een woord van dank te spreken aan allen, die hadden medegewerkt dezen winter om het de werkloozen zoo gezellig mogelijk te maken. De vaorz. bracht dank aan de heeren geestelijken, die hun tijd hiervoor hadden gegeven om den werk loozen iets mede te willen geven waarin zij kracht en sterkte konden vinden. Den heer van Dam werd een woord van bij zonderen dank gebracht, want hij is ze ker de spil geweest om het den werkloo zen zoo gezellig mogelijk te maken. Ook een woord van dank was verschuldigd aan het bestuur van den R. K. Volksbond voor het gratis gebruik van de zaal. De pers werd een warm woord van dank gebracht, wijl zij altijd bereid was te helpen en ver der dank aan allen die het comité in staat hebben gesteld het werk te doen en met financieele offers hebben gesteund. Medegedeeld werd dat vanaf Vrijdag het gebouw gesloten is; In het lokaal is vanaf 15 November gebruikt: 90 pond koffie, 44 pond thee, 400 pond suiker, 84 liter melk, 160 pond tabak; geschonken zijn 15222 kop koffie, 15163 kop thee, totaal 30.385. Aan het^slot werd de mededeeling ge daan, dat voor de vrouwen ook nog een avond zal gegeven worden en wel op Dins dag a.s. Hierna werd vertoond de mooie film „de Privé Secretaresse", die zeer zeker in den smaak viel; tusschen de pauze werden 100 vrijkaarten verloot voor den propaganda- avond van de R. K. Staatspartij in de Stadsgehoorzaal. Verder werden verloot 60 boeken, gratis aangeboden door „De Leidsche Courant". Te ongeveer kwart voor elf werd deze zeer gezellige avond, onder dankzegging aan het muziekgezelschap dat dezen avond de vroolijke stemming er had ingebracht en de K. S. A. voor haar film, op gebrui kelijke wijze gesloten en gingen allen zeer voldaan huiswaarts. Een dankwoord. Een „dankbare werklooze" schrijft ons: Als een nachtkaarsje, zoo eindigde gister avond de toch zoo goed geslaagde ontspan- nings- en tevens sluitingsavond van de R.-K. Werkloozen. Na zijn slotwoord gaf voorzitter Nij huis gelegenheid als iemand nog een enkel woord wilde spreken. Maai' er kwam nie mand. Ach, de gave van vlot en gemakke lijk spreken in zoo'n groote familie is maar weinigen gegeven en daarom misschien werd geen dankwoord gesproken, hoewel dit zeker op zijn plaats was geweest. Daar om dan, temeer daar ik diep overtuigd ben namens vele, zooniet alle R.-K. werkloozen te handelen, breng ik langs dezen meer ge- makkelijken weg onzen hartelijken dank aan 't comité voor alles wat 't doet voor oris, slachtoffers van dezen tijd. De een nog meer dan de ander, maar wij allen hebben zeker nu eens ontspanning noodig en voor zoover de middelen dit toelaten, ijveren en woekeren de heeren van dit co mité om ons te geven wat mogelijk is. En wie goed ziet en nadenkt komt wel tot de erkenning wat een ontzaglijke arbeid aan een en ander is verbonden, wat toch maar belangloos en zonder pretentie door deze heeren wordt gedaan. Wij kunnen hiervoor nooit voldoende be danken, maar gelukkig: Eén is er die al les ziet en zeker zóó veel echt broederlijke liefde zal loonen. Op ons rust wel de plicht om, waar we er zóó volop gelegenheid toe hebben, een hartelijk gebed te storten voor de heeren van 't comité. Dit, mijne heeren, beloven we u dan ook stellig. We sluiten hierbij ook in alle spre kers zoowel eerw. heeren. als leeken die bereid waren ons van hun rijke gaven en ta lenten mede te deelen, alsmede die vele en stille weldoeners die 't werk van 't comité mogelijk maken. Nogmaals, God loone u allen! Roeiwedstrijd voor werkloozen. De ontgpanningsvereeniging C. G. W. or ganiseert alleen voor haar werklooze le den a.s. Woensdagmiddag 2 uur in 't Gal gewater voor het Njord-gebouw roeiwed- strijden. De bootjes zijn gratis afgestaan door den heer Varkevisser eigenaar van „De Vink". De prijken in natura zijn be schikbaar gesteld door leden van Njord. Tot slot zal'er geroeid worden in de 6- persoons bakken van Njord (3 bakken). Voor de ploeg die wint is ook een prijs be schikbaar gesteld. Gisteravond te half acht is de 36-jarige motorrijder J. M. uit Den Haag, die met een duorijder de Weddesteeg wilde inrij den, aangereden door een auto, bestuurd dooa* L. De motorrijder liep een rechiter- beenbreuk op en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter be handeling. Daarna werd hij naar buis over gebracht. Hedenochtend te 10 uur heeft de politie- brandweer een schoorsteenbrandje ge- bluscht ten huize van dr. v. I. aan het Ra penburg. VRIENDENKRING VAN HET ALLERHEILIGST SACRAMENT. Jaarvergadering. Gisteravond vond onder groote belang stelling in de zaal van de St. Josephgezel- len de jaarvergadering plaats van den Vriendenkring ter eere van het Allerhei ligste Sacrament. De President, de heer L. C. Schrijvers, opende de vergadering met den Chr. groet en riep allen aanwezigen een hartelijk wel kom toe, in het bijzonder den oud-stadge noot Kap. van Teijlingen, dien hij met eenige juist gekozen woorden als spreker introduceerde. Hierna werd het woord verleend aan den heer E. Duijm, die de no tulen voorlas van de laatste vergadering, gehouden op 23 October 1035. Uit het jaarverslag van den secretaris me- moreeren wij: de vorige jaarvergadering, waarin de toenmalige geestelijk adviseur, thans Pastoor R. Nieveen van Dijkum, af scheid nam van den Vriendenkring, welker belangen hij 15 jaar had behartigd. Mede door de aanwas van nieuwe leden heeft de Vriendenkring slechts een verlies van 2 leden te boeken (totaal aantal 674). .Uit het jaarverslag van den penningmees. ter releveeren wij: inkomsten f 619.32, uit gaven f 441.03, batig saldo f .178.29 (vorig jaar f 172.32). De penningmeester evenals de secretaris, drong er op aan dat de leden hun schoone vereeniging niet door de slechte tijdsomstandigheden zouden ver laten, maar desnoods een jaar hun contri butie zouden overslaan in de hoop op een betere toekomst. De voorzitter bedankte beide bestuurs leden voor het nauwgezet vervullen van hun bestuursfunctie. De kasnazieners had den alle bescheiden in orde bevonden, waarvoor de voorzitter hun eveneens zijn dank bracht. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden alle periodiek aftredende leden bij acclamatie herkozen. Hierna volgde de rede uit te spreken door den wel eerw. heer L. van Teijlingen, kape laan te Bodegraven, met als onderwerp: „Eucharistie en offer". Hoewel het niet gebruikelijk is een rede met een tekst te beginnen, wilde spr. boven zyn rede het motto plaatsen: „Niemand is j er, die grooter liefde heeft dan hij die zijn j leven geeft voor zijn vrienden". Spr. leidde zijn rede in met de vriend schap in de wereld te schetsen in de steeds actueele geschiedenis van het aloude ver haal van den man Job. Hiertegenover stel de hij het katholieke vriendschaps-ideaal: Christus, die vriend bleef ook na de ver rad erskus, zelfs tot in den dood, toen de wereld in satanische haat om Calvarië sa mendrong en Hij luide uitriep het: Vader vergeet, 'het hun, Daaraan ontleent de vriendenkring haar ontstaan: aan de drang tot tegenprestatie, tot aanbidding, dank baarheid en eer herstel. Spr. onderscheidt dan in de vereering van Christus Eucharisticus drie elementen: de aanbidding van het Pa- nis Angelicus; de Christus als onze spijze; maar meer nog vereeren wij in de Eucha ristie Christus als den Hooge-Priester, den Offeraar van het Nieuw Verbond. Over dit derde element wil spr. vanavond bijzonder uitweiden. En spr. moet constat teeren dat onder ons, katholieken, daar, waar het geldt de mysteries van Christus in zijn Kerk, te veel onbegrip heerscht. Vele katholieken zijn als de verwende kin deren, die uit het oog verloren hebben den rijkdom, die ons geschonken werd. Spr, wijst op de bekeerlingen, die zoo'n hooge waardeering hebben voor dat gene waar naar zij gehunkerd hebben en ten koste van alles, rijkdom, eer, positie hebben bereikt, en die nu den waren rijkdom in zijn volle grootheid ondervinden. Dan schetst spr. het ontstaan en de diepe grond van den drang in den mensch naar het offer, aan de hand van het woord van Augustinus: het menschelijk hart vindt geen rust, tenzij in God. In de schepping gaf God meer dan den mensch alleen, Hij gaf hem iets mee van zijn Godheid, Hij maakte hem Zijn Kind. Door de eerste zon de verstoutte zich de mensch tegen de Godheid zelf op te staan, en viel; de Vriend, het Kind, werd minder dan een slaaf. Toch bleef er in den mensch een verlangen om God iets te geven, om iets goed te maken: het offer. Doch de band met God was ver broken en het was Christus die zich aan den Vader aanbood deze te herstellen. In de volheid der tijden werd het Woord zelf Vleesch. Hier schetst spr. het tragische lot van den mensch, die het zoo lang verlangde Geluk zelf verwierp. En thans staat de menschheid anders tegenover den Vader De Vader ziet zijn eigen Kind in de Menschheid en herhaalt: Ziet, deze is mijn welgeliefd Kind, in wien ik thans wederom mijn Welbehagen heb. Maar Christus was nog niet tevreden. Hij begreep dat de mensch een behoefte had om te offeren en vond het middel: het Offer van het Kruis niet alleen in de enkele uren van Calvarië, maar als wij het zoo mogen uitdrukken Hij „prolongeerde" Zijn Werk. Hij gaf ons Zijn Offer, dat ons bijbleef door Zijn Kerk. Voor deze waar heid zijn levendige voorstellingen, de wijn stok en de ranken, en het woord van Pau- lus als hij deze innige band schetst als het Lichaam met Christus als Hoofd. Christus gaf zich in de Eucharistie, maar Hij offert zich niet meer als de Eenzame van Golgo tha, maar samen met hen, die Zijn levens gemeenschap vormen; wij de ledematen, Hij het Hoofd. Dit is het dogma van ons katholicisme, dat 'te weinig gekend wordt, dus te 'weinig bemind. Het gewone katholieke volk, alhoe wel diep geloovig, weet te weinig dat het de waarachtige voortzetting is van Christus zelf. Hieruit zijn de gewichtigste conse quenties te trekken. Spr. behandel: dan de lijn die evenwij dig loopt aan het individualisme van de laatste eeuw in het maatschappelijk leven, de egocentriciteit in het godsdienstig leven. Eén Paus was er van de Rerum Novarum, die het maatschappelijk leven herstelde, en één wiens lijfspreuk was: Alles herstellen in Christus, en die terug wees naar onze plichten als ledematen van zijn Kerk. Hij wees ons op het altaar, op den priester, die niet alléén moet offeren, maar alle christe nen met hem. We komen in de H. Mis als om te voldoen aan zielsbehoefte, om met Christus ons aan te bieden aan den Vader Hieruit trok spi. zijn practische toepas sing voor de leden van den Vriendenkring: het Offerleven. Offergeest in eigen maat schappelijk en politiek leven. Offergeest in huisgezin en huwelijksleven. Offerleven, Offergeest, Offermoed moeten wij putten in de H. Mis. Na deze enthousiast uitgesproken rede klonk een nartelijk applaus den gewijden spreker toe. De voorzitter zegde hem dank en hoopte op een weerzien van dezen wei sprekenden stadgenoot. Voor de sluiting was het woord nog even aan den geestelijk adviseur Kap. Dorbeck, die ook de niet aanwezige leden wilde aan sporen mede te werken aan de Eucha ristische manifestatie op Zondag 24 Mei van geheel Katholiek Leiden, als practi sche beleven van him vereeTing van het Heilig Sacrament. Hierna sloot de voorzitter met den Chr. groet. KERKNIEUWS UITVAART DR. C. WILDE 8.J. Hedenochtend had in tegenwoordiheid van zijn ordebroeders, leerlingen en oud leerlingen, alsmede tal van belangstellen den in de kapel van het St. Aioysiuscol- lege te Den Haag de uitvaart plaats voor pater dr. Carl Wilde S.J., directeur van de Schola Carolina. De plechtige EL Mis van Requiem werd opgedragen door den rector van het college, pater L. Bonnike, met assistentie van kapelaan Klomp, oud- leerling van pater Wilde, als diaken en pater de Kort als sub-diaken Het zangkoor van het college zong de Gregoriaansche Requiemmis. Na de abaoute werd het stoffelijk over schot per auto naar Mariendaal bij Grave vervoerd, alwaar het hedenmiddag op het kloosterkerkhof ter aarde is besteld. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Mishandeling te Voorschoten, In de zaak van den timmerman V. J. B. K., uit Voorschoten, die door de rechtbank wegens ernstige mishandeling van G. A. K. gepleegd te Voorschoten op 13 Juni van het vorig jaar tot vijf maan den gevangenisstraf is veroordeeld, con cludeerde de advocaat-generaal, na getui genverhoor tot wijziging van het vonnis en tot veroordeeling van K. tot dezelfde straf evenwel met bepaling, dat twee maanden daarvan voorwaardelijk zouden zijn. Verdachte beweerde evenwel onschuldig te zijn en geenerlei straf te hebben ver diend. Bij monde van zijn raadsman deelde hij dan ook mede met een voorwaardelijke straf geen genoegen te kunnen nemen. De advocaat-generaal wijzigde hierop zijn eisch en vroeg bevestiging van het vonnis der- rechtbank. LAATSTE BERICHTEN VRACHTAUTO RIJDT TWEE WIELRIJDERS AAN. Op het beruchte krüispunt van de Em- mastraat met den provincialen weg Am sterdamAlkmaar te Zaandam is vanmid dag weer een vrij ernstig ongeluk ge beurd. Op het oogenblik, dat een wielrij der uit de Emmastraat den provincialen weg wilde oversteken om op het rijwielpad te gaan rijden, kwam uit de richting Wor- merveer een vrachtauto van de gebroeders de Fouw uit Halfweg. De vrachtauto haal de, om een aanrijding te voorkomen, sterk naar rechts uit, doch de wielrijder werd ge raakt en tegen den grond geslingerd. Door deze manoeuvre reed de vrachtwagen ech ter het fietspad op, waar hij een anderen wielrijder, die uit tegenovergestelde rich ting kwam, aanreed. Beide slachtoffers werden ernstig gewond naar het ziekenhuis te Zaandam overge bracht. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. DOOR GROENTENWAGEN GEGREPEN. Jongen aan gevolgen overleden. Te Delft is de 5-jarige jongen Leo Zim merman, terwijl hij op de Voorstraat met zijn broertje speelde door een groenten- wagen, bestuurd door v. d. S., gegrepen. Een der wielen ging hem over het lichaam. Ernstig gewond werd hij naar het St. Hip- polytus-gesticht vervoerd. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn over leden. NIEUWE BURGEMEESTER VAN VOORSCHOTEN. Bij Kon. Besluit van 22 April 1936 is met ingang van 15 Mei 1936 benoemd tot Burgepieester der gemeente Voorschoten de heer M. F. Berkhout. De nieuwbenoemde Burgemeester van Voorschoten, die Anti-Revolutionair is, is 28 Maart 1901 te Zevenhuizen geboren. Hij is secretaris van de gemeente Uithoorn sedert Juli 1925. Burgemeester Berkhout is getrouwd met een dochter van den oud-burgemees ter van Uithoorn, den heer Van Meetelen, en heeft drie kinderen. De oorlog in Abessinië DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE IS VRIJWEL ALLES KWIJT. ADDIS ABEBA, 23 April. (A. N. P.). De Nederlandsche ambulance verklaart vrijwel haar geheele uitrusting, alsmede de persoonlijke bagage der leden te heb ben verloren. Een gedeelte is te Kworam verloren ge raakt, doch het grootste deel is achterge laten te Dessie, waar het is overhandigd aan de Fransche Franciscaner missie, die, naar gemeld wordt, nog steeds de werk zaamheden van het zich thans in Italiaan- sche handen bevindende ziekenhuis voort- zet. Veel bagage is ook verloren gegaan, toen een der beide vrachtauto's van de ambu lance te Sjolameda in de modder hleef steilten en moest worden achtergelaten. De inzittenden werden na een opwindenden rit per muildier door de Britsche ambu lance in veiligheid gebracht. HET 194e LEGERBERICHT. ROME, 23 April. (A. N. P.) Maarschalk Badoglio telegrafeert: „Aan het. Somalifront zet de Libysche divisie den opmarsch voort. De langs den karavaanweg naar El Foed trekkende en uit hun verband gerukte vijandelijke groe pen hebben vergeefs getracht aan de ach tervolging te ontkomen. Een onder bevel van generaal Hernet staande colonne heeft een karavaan uitgemaakt, bestaande uit 600 kameelen, die levensmiddelen voor de troepen van Dedjaz Abbebe Daipto ver voerden. Voorts zijn nog een aantal 'auto mobielen en een groote hoeveelheid am bulancemateriaal buitgemaakt." BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN DE VERDWENEN DUITSCHE GEZANT. Von Stoher te Heliopolis aangekomen. CAIRO, 23 April. (A.N.P.) De Duitsche gezant van Stoher, naar wien enkele dagen in de woestijn is gezocht, is hedenochtend half twaalf met zijn mechanician op 't mi litair vliegveld te Heliopolis aangekomen. Zij werden hier door vertegenwoordigers van de regeering en leden van de Duitsche legatie ontvangen. Hedenochtend vroeg werden von Stoher en zijn metgezel op 30 K.M. ten Oosten van de oase Baharijt gevonden in de na bijheid van him auto. Het vliegtuig, dat hen het eerst zag, daalde in de nabijheid van de auto. Beiden waren uitgeput, doch» verder nog zeer wel. Von Stoher vertelde, dat hij Za terdag nabij Baharijt in een zandstorm was geraakt en was verdwaald. Hij reed door tot zijn benzine op was. Hedenochtend hadden zij hun laatste levensmiddelen ge geten, de watervoorraad had bij zorgvuldi ge rantsoeneering toegekund tot morgen avond. De auto hadden de verdwaalden op een rotsigen heuvel geplaatst, opdat deze des te eerder door zoekenden zou warden ge zien en naast de wagen hadden zij witte doeken uitgelegd voor de vliegtuigen. De beide mannen hebben zich in het leven kunnen houden door het koelwater van de auto te drinken, dit werd eerst gekookt om het te steriliseeren. De auto is in het ruwe terrein ernstig beschadigd, de stuurinrichting schijnt ge broken en de banden zijn volledig vernield. TOENEMENDE SPANNING TE JAFFA. HAIFA, 23 April. (A. N, P.). Vandaag, don tweeden dag van de algemeene sta king, is de spanning te Jaffa weer toege nomen. Er hadden verschillende betoogin gen plaats, die alle door de politie uiteen werden gejaagd. In het goederendepot van het station is een zware brand uitgebroken. De aangerichte schade wordt op eenige duizenden ponden sterling geraamd. Het is nog niet bekend "of de brand aan kwaad willigheid t: wijten is. Officieele opgave van aantal slachtoffers der onlusten. JERUZALEM, 23 April. (A. N. P.) In een officieel communiqué wordt medege deeld, dat sedert het uitbreken der onge regeldheden in het land 16 Joden zijn ge dood en 26 in het ziekenhuis moesten wor den opgenomen, terwijl 49 anderen licht zijn gewond. Verder zjjn vijf Arabieren gedood, 31 in de ziekenhuizen opgenomen en 49 licht gewond. LEIDEN. Geboren: Willy, z. van J, Neuteboom en J, Truijers Johannes, z. van F. Zwart en J. E. Slingerland Neeltje, d. van J. v. d. Laan en C. L. v. d. Wolf Catharine, d. van J. A. V. Heusden en J. H. Chr. Ram sol aar Josephine Cafcharina, d. van A. Verhagen en E. F. Manzei Alexander Philippus, z. van J. Schouten en A. Ph. v. Strien Clasina Maria, d. van J. M. Ixxle- wijs en J. Neurieser Willem, z. van S. Slappendel en M. J. Zonneveld Albertus!; z. van C. v. d. Meij en A. P. de Bruine Willem Leendert, z. van L. G. Faas en S. Imanse Johan André, z. van J. M. S. Theunissz en J. H. Wegfcamp. Ondertrouwd: H. J. v. d. Meij jm. 27 j. en H. M. A. den Hollander jd. 25 j. Gehuwd: W. v. d. Hoeven jm. en E. v. d. Berg jd. R. Laneel jm. en T. de Ridder jd. Ph. v. d, Meer jm. en C. M. Dubbelaar jd- A. Momberg jm. en E. Mulder jd. L. F. Philippo jm. en H. Kui ters jd. A. A. v. d. Pol jm. en J. v. d. Steen jd. C. C. Verhage wedn. en C, G. A. Kroft wede. C. van Delft jm. en C. Verplancke jd. Overleden: J. Belt m. 51 j. J. W. P. v. Eyndhoven m. 67 j. DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO, 23 April. (A. N. P.). Naar „Do mei" meldt, zijn de kansen op een oplos sing der Japansch-Sovjet Russische grens geschillen aanzienlijk verbeterd na het onderhoud, dat de ambassadeur der Sovjet Unie te Tokio, Joerenef, heeft gehad met Arita, den Japanschen minister van bui- tenlandsche zaken. Joerenef heeft Arita er van op de hoog te gesteld, dat de Sovjet regeering bereid zou zijn rekening te houden met de Japan- sche wenschen aangaande een beperking der bevoegdheden van de gemengde com missie, welke belast is met het afbakenen van de grens tusschen Sovjet Rusland en Mandsjoekwo. Joerenef voegde hier evenwel aan toe, dat de regeering der Sovjet Unie de in stelling wenscht van een tweede commis sie, welke speciaal belast zou moeten wor den met de regeling der geschillen voort vloeiende uit grenskwesties. Arita antwoordde, dat Japan geen be zwaar zag in de uitbreiding tot twee com missies, doch dat men moet trachten een practischer oplossing na te streven. GEEN NATIONAAL-SOCIALISTISCHE STAATSGREEP IN OOSTENRIJK. WEENEN, 23 April (A.N.P.) Met verba zing hoort men hier de geruchten, welke in Frankrijk de ronde doen, dat de nationaal- socialisten een staatsgreep iin Oostenrijk zouden willen ondernemen. In welingelich te kringen verklaart man, dat deze geruch ten totaal ongegrond zijn, De Oostenrijk- sche regeering heeft sedert lang maatrege len genomen om dei-gelijke pogingen te ver ijdelen. AVONTUUR IN GOUDMIJN VRIJ GOED DOORSTAAN. HALIFAX, (N.W. Schotland), 23 April. (A. N. P.) Gedeeltelijk in strijd met de eerste berichten, wordt thans gemeld, dat de toestand van Robertson en Scad- din'g uitstekend is, hoewel beiden zeer vermagerd zijn. Robertson heeft zich te voet naar de tent kunnen begeven, die bij de mijn was opgezet om direct aan de ge redden hulp te kunnen verleenen. Scad- ding moest er echter heen worden gedra gen. De doktoren staan er versteld van, te zien hoe goed de moreele toestand der ge redden nog is, na al hetgeen zij hebben geleden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 April. Groentenveiling. per 100 stuks: andijvie 1.301.50, bloem kool I 5.00—17.90, idem II 3.30—10.90, wittekool 2.60, róodekool 18.00—19.90, savoyekool 14.30, pieterselie 1.50, prei 0.50—1.70, radijs L2Q—3.90, kropsalade 1.00—3,70, selderie 1.20—2.40, wortelen 4.60—14.00, rabarber 1.30, per 100 kg.: kroten 1.80, kroten gekookt f 3.009.00, witloof 2—15, postelein 22-25, spinazie 4—9, uien 2.803.70, wortelen 11.90 -—17.30, andijvie 513. Melkveiling. Week van 26 April tot 2 Mei. Consumptiemelk le klas 5.50, 2e klas 5.25, 3e klas 5.00- Industriemelk 3.80—4.00 per 100 liter, DELFT, 22 April. Vette varkens. Aan voer 16 stuks prijs 1516—16.5 cent p. pond. GOUDA, 23 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1829 stuks, waarvan 29 slachtvar- kens: vette 1516 cent en Londensche 13 14 cent per pond levend met 2 pet. kor ting. 455 magere varkens 1827, 882 big gen f 812, Geldersche biggen f 1215, 7 runderen f 120180, 393 nuchtere kalve ren 35.50, 49 lammeren 57, 14 bok ken of geiten f 2—5. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 278 partijen Prijzen lste kwal. met ryksmerk 1819, 2de kwal. 16—17. Handel matig. Boter. Aanvoer 819 ponden Goeboter 6575 cent en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3