Administratie van vermogens 1 WOENSDAG 22 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 UIT DE OMGEVING HOOGMADE. „St. Deus Dedit". Gisteravond hield de R.-K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond een ledenvergadering in de zaal van café Witteman. De voorzitter opende deze ver gadering met den chr. groet, heet de le den van harte welkom, in het bijzonder den geest. adv. en den heer Salman, hoofd bestuurder van bovengenoemden bond. Wij hebben aldus de voorzitter wel geen groote agenda, maar deze verga dering is toch belegd voor ernstige bespre kingen n.l. het collectief' arbeidscontract. Het bestuur heeft een gecombineerde ver gadering gehouden met het bestuur van den L. T. B., waarbij ook de heer Salman aanwezig was. Verwacht werd, dat de le denvergadering van den L. T. B. het col lectief contract verlengen zou. Dat is tot onze teleurstelling niet geschied. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat uit het bestuur in de commisie voor de regeling van den bijslag op de loonen zijn aangewezen: L. Lieverse, N. Lieverse en Andr. v. d. Ploeg. De heer Salman zette zeer duidelijk uiteen, wat in de gecombi neerde bestuursvergadering van L. T. B. en St. Deus Dedit was besproken. Na eenige discussie werd door den heer Salman voorgesteld om zoo spoedig mo gelijk een vergadering te beleggen met het bestuur van den L. T. B. om over de loon- kwestie nog eens te onderhandelen. Ook stelde de heer Salman voor om het bestuur vrij mandaat te geven tot onderhandelen, waartoe werd besloten. De voorzitter deelde nog mede, dat onze penningm. dezen winter bij de uitkeering uit de werkloozenkas 10.te veel heeft uitgegeven. Besloten werd hem dit bedrag te vergoeden uit de afdeelingskas. De rondvraag werd goed gebruikt., de vra gen werden door den heer Salman beant woord. De heer Salman spoorde ten slot te de leden aan om toch vooral in dezen naren tijd de eenheid te bewaren, want zonder goede samenwerking bereiken wij niets. Als wij, hoe beroerd ook deze tijd is, ons volle vertrouwen hebben op den goeden God, en wij er van verzekerd zijn, dat wij onzen plicht doen, dan zal het le ven voor ons ook nog een beetje lichter te dragen zijn. Hierna sluiting. NOORD WIJK. Vleeschkeuring. Uit het verslag van den Vleeschkeuringsdienst over 1935 blijkt, dat in 1935 in het slagersbedrijf zijn ge slacht: 332 runderen, 108 vette kalveren, 30 nuchtere kalveren, 1015 varkens en 24 lam meren. In 1935 werden 23 runderen en 104 var kens minder geslacht dan in 1934. Aan de Maria-stichting werden geslacht: 42 runderen, 28 kalveren, 90 varkens, en 1 lam, terwijl aan de Mr. Dr. v. d. Bergh- stichting werden geslacht 3 varkens. Als huisslachtingen werden gekeurd 2 runderen, 50 varkens en 2 geiten. In 1934 werden gekeurd 123 varkens, zoodat heit jaar 1935 een sterke daling te zien geeft. De gasfabriek. B .en W. stellen den Raad voor, ten behoeve van reparaties en verbeteringen van de beide kamerovens van de gasfabriek een crediet beschikbaar te stellen groot 10830.en de werkzaam heden en leveranties op te dragen aan de Nederlandsche Ovenbouwmaatschappij te Zeist. De huur der huurkoopwoningen. In gekomen is een verzoek van de bewoners der 22 z.g. huurkoopwoningen om verlaging van de huren dezer woningen. In verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden meenen B. en W. dat er voor een verlaging alle aanleiding bestaat. Zij stellen den Raad dan ook voor verlaging der huren met 1 per week en per woning, te rekenen met ingang van 1 Januari 1936. Werkloozen naar Zuid-Af rika. Burge meester en Wethouders stellen den Raad voor financieele medewerking te verleenen voor de emigratie van ten hoogste 10 werk loozen naar Zuid-Afrika door voor ieder een borgstelling aan te gaan van 100' Zuid- Afrikaansche ponden. Geboren: Klaart je Johanna, d. v. C. v. <L Hoonaard en J v. Duin. Elisabeth Cornelia Maria, d. v. W. Schelvis en C. P. Wassenaar. Johanna Pieternella, d. v. J. Kleton en J. H. Dekker. Cornelia Maria, d. v. A. J. Koeleman en C. M. J. v. d. Burg. Krijn, z. v. F. N. v. Beveren en W. K. v. Duij venbode. Quirinus, z. v. A. Smit en W. J. v. Os. Maria Wilhelmina, d. v. J. Wallenburg en J. v. Os. Elisabeth Adri- ana, d. v. H. C. Admiraal en C. J. Wasse naar. Nico laas Wilhelmus, z. v. J. v. d. Berg en A. de Meeuwenoord. Jannetje, d. v. W. C. Koemans en A. Imthorn. En gel ina, d. v. Hoogstraten en M. den Braver. Ondertrouwd: N. G. M. Verweij en H. P. v. Bo'hemen. J. W. de Lange en J. M. v. d. Berg. Getrouwd: A. Hazenoot en P. M. Hoek. P. G. Ouwehand en J. Schrier. A. v. Plug en M. v. Maanen. Overleden: Adriana Meeuwenoord, 90 jaar, wed. van W. Waasdorp. Leo nar dus Theodorus Maria Hoogeveen, 1 jaar, z. v. H. C. Hoogeveen en E. C. M. x. Leeu wen. NIEUWVEEN. Met „Nic. Boys" naar de bollenvelden! Met de prettige herinneringen aan de vo rige tocht, lijdt het geen twijfel of ook a.s. Zondag zal de deelname aan de fietstocht naar Hillegom groot zijn. 's-Morgens om half elf vertrekken de Nic. Boys met een leger supporters uit Nieuwveen en om twaalf uur zitten allen in het Kolpingsge bouw te Hillegom. Te 12.30 uur wordt ge speeld Concordia aNic. Boys a en te 1.30 Cone. IIN. B. I. Na afloop, dus pl.m. 3 uur, wordt onder deskundige leiding een bezoek aan de bollenvelden gebracht. De secretaris verstrekt kaarten, geldig voor toegang op het Conc.-terrein, één gratis consumptie plus rijwielstalling. Voor werk- looze leden bedraagt de prijs 30 cent en voor anderen, die ook supporters, slechts 40 cent. Dan nog iets voor de ledenvergadering op a.s. Donderdagavond te half acht: het bestuur rekent op alle leden, daar o.a. ter sprake komen de training en de contri- butieverhooging. Brengt op de vergadering je meening naar voren. Overleden: A. v. Vliet 88 j. Ondertrouwd: Johannes Cornelis v. Eijk 25 j. en Joanna Gijsberta Lunenberg 21 j. KATWIJK AAN DEN RUN. Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstreken. Deze vereemging hield gisteravond haar jaarvergadering. - De opkomst was, zooals voor de jaarvergadering van K. en O. ge bruikelijk is, groot. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk opende de vergadering met het uitspreken van een rede. Vervolgens las de secretaris, de heer H. W. Grimbergen, notulen en jaarverslag. De notulen werden zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. Het uitgebreide en zeer belangrijke jaarverslag luidde ongeveer als volgt: Wanneer men de reeds gepubliceerde verslagen van de diverse tuinbouwvereeni- gingen doorleest, wordt men getroffen door den somberen toon waarin deze zonder uitzondering zijn gesteld. Het is misère wat de klok slaat, en algemeen wordt het jaar 1935 met een zwarte kool geteekend. De totale omzet van de bij de Commissie van Zuid-Holland aangesloten veilingver- eenigingen liep in 1735 wederom met 14 pet. achteruit. Bedroeg deze in 1930 nog pl.m. 50.000.000 in 1935 was ze gedaald tot ruim 25.000.0000; een teruggang van 45 pet. Slechts vijf van de 37 aangesloten veilingen maken een dzondering op den algemeenen regel. Onder deze laatste be hoort ook Katwijk. 'Inderdaad ging onze omzet in 1935 nog iets naar boven, en be reikte een bedrag van ƒ253.214.96 tegen 251.977.09 in 1934. Een mooi resultaat. Jammer genoeg, moet ik hierop onmid dellijk laten volgen, dat dit gunstige totaal resultaat allerminst een weerspiegeling is van de bedrijfsresultaten van ieder onzer afzonderlijk. Een buitenstaander zou al licht geneigd zijn, uit ons omzetcijfer een onjuiste conclusie te trekken. Wij inge wijden zijn door eigen ondervinding beter op de hoogte van den feitelijken toestand in onze tuinbouwbedrijven. De telers van vroege aardappelen vooral kunnen daar van meespreken. De vroege aardappelteelt kan vrijwel als een mislukking worden aangemerkt. De toch al niet te beste gewasen werden den 2den Pinksterdag door hagelslag totaal ver nield. Algemeen werd gehoopt en niet zon der reden verwacht, dat de misoogst in de prijzen wel tot uitdrukking zou komen. De werkelijkheid heeft aan die verwachting niet beantwoord. De prijzen waren lager dan het vorig jaar. Het is uitsluitend aan de Regeeringsmaatregelen te danken ge weest, dat ze niet totaal zijn ingestort. De oorzaak is te vinden in de mindere uit voer. Blijkens door het Centraal Bureau verstrekte gegevens, bedroeg de uitvoer van vroege aardappelen naar Duitschland in 1934 ruim 20.000.000 K.G.; in 1935 slechts 3.440.000 K.G. Ook Engeland nam minder aardappelen af dan het vorig jaar. Hierin ligt de verklaring waarom ondanks de min dere aanvoer het aangeboden kwantum niet geheel kon worden opgenomen. De heffing op aardappelen bestemd voor bin- nenlandsch gebruik, ten bedrage van rond 575.000 is dan ook geheel noodig ge weest om de export-restituties er het ver lies op doorgedraaide aardappelen te dek ken. Het antwoord op de meermalen ge stelde vraag of mog ijk steun verleend zou worden op de aardappelen ligt tevens hierin opgesloten. Wat bloemkool betreft, ook dit product heeft ernstig geleden door de ongunstige weersomstandigheden, voor sommige per- ceelen zelfs in die mate dat het niet de moeite waard was ze te, oogsten, De aan voer bleef met 150.000 stuks beneden die van 1934. De opbrenj- daarentegen was 15.000 hooger dan vorig jaar. Deze meer dere opbrengst kan veilig op rekening ge steld worden van de periode Sept.begin October. De allervroegste bloemkool is be neden productieprijs- verhandeld moeten wordén, terwijl in het laatst van het sei zoen nog 4700 st. doordraaiden. De koek is dus wel ongelijkelijk verdeeld. Hetzelfde zou kunnen worden gezegd van het artikel waschpeen. Dit product! is voor sommige tuinders een ruggesteun, voor an deren een bitter teleurstelling geweest. In het groenten-assortiment, dat onze veiling geregeld te zien geeft, neemt de wasch peen een steeds meer voorname plaats in. Werd vroeger maar sporadisch een partijtje Waschpeen aangeboden, in het afgeloopen jaar met een aanvoer van vér over het millioen K.G. is deze tot een van de hoofd producten gepromoveerd. Zeker zou de aanvoer nog beduidend hooger zijn ge weest, wanneer alle uitgezaaide peen tot vollen wasdom was gekomen. Met uitzon dering van de maanden Aug. en Sept., toen de prijs zeer dicht het minimum benader de, was de opbrengst redelijk te noemen. Bospeen ging in beteekenis achteruit. Het beschot viel niet mee en de prijzen waren voor den producent niet loonend. Ook de teelt van sla, die in de laatste jaren sterk is uitgebreid, heeft den producenten wei nig geldelijk voordeel gebracht. Niet min der dan 80.000 stuks verhuisden naar de mestcvaalt. Evenals de vroeger aardappe len heeft ook de sla in ernstige mate te lij den gehad van de hagelslag. Ik laat nu volgen de lijst van de totale aanvoer, met de opbrengst en doorsneeprijzen: 2704 Aanvoer en opbrengst over 1935. Aanvoer: opbrengst doorsnee in gld. prijs Bloemkool 927.688 st. 96.942.98 10.44 Waschpeen .132.025 k.g. 47.924.62 4.24 Vroege aard appelen 787.175 k.g. 32.578.23 4.14 Late aard appelen 621.500 k.g. 16.758.77 2.70 Bospeen 359.350 st. 13.123.33 3.65 Uien 391.317 k.g. 8.493.15 2.17 Roode kool 115.423 k.g. 5.337.23 4.62 Gele kool 135.595 k.g. 4.462.40 3.29 Sla 495.595 st. 4.294.63 0.87 Kroten 220.^58 k.g. 4.230.29 1.92 Groene kool 107.695 k.g. 3.530.53 3.28 Andijvie 110.295 st. 1.357.82 1.23 Andijvie 30.396 k.g. 1.971.85 6.49 Vroege aard appelen ad ministratief 81.025 k.g. 3.072.— 3.79 Knolselderie 68.643 st. 1.719.07 2.50 Spinazie 55.670 k.g. 1.636.79 2.94 Princesse- boonen 15.066 k.g. 1.231.94 8.18 Radijs 141.031 bos 1.208.65 0.85 Witlof 9.457 k.g. 972.21 10.28 Boerenkool 19.281 k.g. 634.71 3.29 Snijboonen 6.321 k.g. 560.57 8.87 Spruitkool 8.077 k.g. 524.15 6.49 Tuinboonen 11.543 k.g. 313.17 2.71 Vroege aard- app. kriel 13.950 k.g. 281.98 2.02 Prei 18.472 k.g. 227.33 1.23 Doperwten 1.582 k.g. 146.31 9.95 Gespecificeerde doorsnee prijs van: Bloemkool MeiAug. 11.67; Sept.Dec. 1028. Waschpeen Jan.Mei 4.90; Juni Dec. 3.99. Uien JanMei 2.30; JuniDec. 2.08. Roode Kool Jan.Mei 3.33; Juni Dec. 5.26. Gele kool Jan.Mei 1.80; Juni Dec. 4.95. Kroten Jan.Mei 0.93; Juni Dec. 2.53. Groene kool Jan.Mei 2.85; Juni Dec. 3.46. Knolselderie Jan.-Mei 2.60; JuniDec. 2.43. Behalve bloemkool, vroege en late aard appelen en bospeen, werd van alle artike len meer aangevoerd dan vorig jaar, van sommige zelfs 100 pet. en meer. Het ledental bleef stationnair en bedroeg op 31 December 176. In het bestuur hadden belangrijke mutaties plaats. De heer A. Korpelshoek die gedurende een zestal ja ren de vereemging op eminente wijze als secretaris heeft gediend, werd door den niets-ontzienden dood aan zijn werkkring onttrokken. De heer W. v. Beelen die op de hem eigen solide wijze de geldmiddelen der vereeniging beheerde, werd door een ernstige ziekte gedwongen zijn functie neer te leggen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren D. C. v. Leeu wen en R. v. Delft. De spontane wijze waar op deze benoeming is geschied, geeft ons een waarborg, dat wij in hen hebben te zien de rechte menschen op de rechte plaats. Op even spontane wijze kwam uit de leden het verlangen tot uiting, den voor zitter den heer J. v. d._ Perk aan te wijzen als veilingleider, waaraan door het bestuur met volle sympathie is voldaan. Ik wensch van deze gelegenheid gebruik te maken, om de hoop uit te spreken, dat het bestuur in zijn tegenwoordige samen stelling nog lang in het belang der vereeni ging moge werkzaam zijn. Gehouden werden 10 bestuurs- en 2 le den-vergaderingen. Belangrijke besluiten werden genomen oa. tot aankoop can 10.000 veilingkisten en tot verlaging van de kis- tenhuur van 2 op 11/2 cent. Het voorstel om in het vervolg de bloemkool verpakt in kratten aan de veiling te brengen, kon bij de overgrocte meerderheid geen ge nade vinden. De kwestie van de verlichting van ter rein en gebouwen, waarvaan reeds lang de behoefte werd gevoeld, heeft in het afge loopen jaar zijn beslag gekregen. De aan sluiting is op een andere manier tot stand moeten worden gebracht, dan oorspronke lijk was gedacht. De kosten zijn daardoor belangrijk hooger geworden. De voor ber ging van onzen kistenvoorraad noodig ge worden vergrooting van de kistenloods is dit jaar eveneens tot stand gekomen, wat een uitgaaf vorderde van pljn. 2.000. Voor herstelling van de schoeiingen, die men welhaast het zorgenkind van het be stuur zou kunnen noemen, moest weder om een flink bedrag besteed worden. Deze extra-uitgaven zijn door de exploitatie winst niet geheel gedekt kunnen worden, zoodat de kas een kleine aderlating heeft moeten ondergaan. Dit doet echter geen afbreuk aan de onveranderd gunstige fi nancieele positie van onze vereeniging. Het probleem van het tekort aan los- en laadgelegenheid In den drukken tijd, is door het bestuur nader onder de oogen gezien. In deze vergadering zullen u daar omtrent nadere voorstellen worden ge daan. De goede verstandhouding tusschen het veilingbestuur en den handel heeft ook dit jaar geen wijziging ondergaan. Voor zoo ver dit met de belangen van de vereeni ging in overeenstemming was te brengen, is het bestuur steeds tegemoetkomend ge weest aan de wensohen van de zijde der kooplieden. Wat betreft de verhouding en de harmo nie tusschen de bestuursleden onderling en die tusschen bestuur, veilingmeester en overig personeel, deze liet in geen enkel opzicht iets te wenschen over. Een bijzon der woord van wa^ardeering voor het werk van den veilingmeester is hier ongetwij feld op zijn plaats. Een woord van waar deering speciaal voor dat werk, wat nor maliter niet tot de eigenlijke taak van den veilingmeester behoort, maar waarvoor niettemin nooit tevergeefs xijn medewer king wordt Ingeroepen. Het is duidelijk en behoeft niet herhaald te worden, dat door de Regeeringsmaatre gelen de veiling steeds meer werk op de schouders wordt gelegd. Op de naleving en uitvoering van de verschillende voor schriften wordt allengs scherper toezicht uitgeoefend en onze bewegingsvrijheid wordt gaandeweg meer aan banden ge legd. Toch moet met dankbaarheid worden erkend, dat de Regeeringsbemoeiingen en steunmaatregelen de tuinbouw voor vol slagen instorting hebben bewaard. Over het systeem der steunverleening, de toe passing, billijkheid en doelmatigheid, daar over zou nog wel een en ander te zeggen vallen. Ik vrees echter al reeds te veel van uw geduldige aandacht te hebben ge vergd. Ik wil daarom dit jaaroverzicht hiermede afsluiten en eindigen met den wensch, dat het ons allen met Gods onmis- baren zegen en hulp gelukken moge, de grooter wordende moeilijkheden het hoofd te bieden en in den maalstroom der eco nomische wanverhoudingen staande te blij ven. Dan is aan de orde het punt ingekomen stukken, voornamelijk mededeelingen van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale betref fende veilingsvoorschriften, kwaliteits- eischen, enz. Punt 5 der agenda is bespreking over de uitbreiding van de los- en loodgelegenheid. De Veilingver. heeft rond haar terrein nog gronden beschikbaar die thans dienst doen als teeltgronden. Het Westelijk deel wil het bestuur dienstbaar maken aan de los- en laadgelegenheid. Het maken van beton nen beschoeiing en straat zal een uitgave vorderen van pl.m. 3500. De vergadering is het spoedig met het bestuur eens en na verschillende opmer kingen waarmede het bestuur zegt reke ning te zullen houden, werd dit voorstel aangenomen. Volgt vaststelling van ba lans en exploitatierekening. Na behande ling wordt de balans goedgekeurd met het eindcijfer van ƒ51641.07. De exploitatierekening die sluit in in komsten en uitgaven met als eindcijfer 16395.13 en een winstcijfer over 1935 van 2404.13 wordt ook goedgekeurd. De be grooting voor 1936 is geraamd op een om zet van ƒ200.000. Na eenige bespreking geeft de vergadering ook hieraan de ver- eischte goedkeuring. Volgt bestuursverkiezing. De voorzitter, de heer j. v. d. Perk, aftredend doch her kiesbaar, werd met bijna algemeene stem men herkozen. Evenzoo de secretaris-pen ningmeester, de heer H. W. Grimbergen. Beiden danken de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen. De heer Nic. Bos, aftredend, wenscht om gezondheids redenen niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. In diens plaats wordt na twee stemmingen gekozen de heer Paul Noort te Valkenburg. De voorzitter brengt woorden van dank aan den heer Bos voor hetgeen hij steeds voor K. en O. heeft gedaan en spreekt den wensch uit, dat de heer Bos spoedig zijn volle gezondheid terug moge krijgen. De heer Bos dankt voor de vleiende woorden tot hem gericht. Het bestuursvoorstel om het afmijntoe- stel aan het electrisch net aan te sluiten wordt na een kleine toelichting aangeno men. Een ander voorstel om het stemrecht der leden te beperken in verhouding tot him omzetcijfer wordt na het hooren van enkele bezwaren door het bestuur aange houden. Na bespreking van de vraag of het wen- schelijk is de bospeen als regel in kisten aan te voeren, wordt besloten voorloopig de leden in deze vrij te laten. De practijk zal dan wel uitwijzen wat het voordeeligst en meest practische is. Ook werd nog besloten voor sommige producten als b.v. spinazie en sla een par ty kisten van ongeveer 1500 aan te schaf fen van kleiner formaat dan de thans in gebruik zijnde. Dit als proef. Nog enkele zaken, huishoudelijke aange legenheden der vereeniging, worden ter sprake gebracht en ook de rondvraag vor derde nog eenigen tijd, zoodat het reeds na middernacht was toen de voorzitter de vergadering, die voor de tuinders de be langrijke vergadering van het jaar is, met dank voor de aangename discussies, sloot. LEIDSCHE ND AM. Ziekenhulp. Maandag 4 Mei as. zal de vereeniging „Ziekenhulp" te Leidschendam haar 40-jarig bestaan herdenken. In Café „Het Eiland" zal een feestavond worden ge geven, waarbij aan alle aanwezige leden iets zal worden aangeboden, terwijl verder alle leden der vereeniging een feestgave thuis zullen ontvangen. Werkloozen-radioluisteraars. Dinsdag 28 April, des avonds tusschen 78 uur komt de commissie uit de K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A bijeen in Café „De Zwaan" ter uitreiking van bons aan werkloozen-nadio- luisteraars. Werkloozen- en lidmaatschaps kaart moet worden medegebracht. Aan kin deren worden geen bonnen afgegeven. STOMP WUK. E.H.B.O. Meermalen is er geprobeerd om ook hier in Stompwijk een cursus te ge ven E.H.B.O., doch telkens is dit mislukt, doordat de deelname te gering was. Doch nu is door de vereeniging „Het Wit-Gle Kruis" een cursus gegeven, welke geleid werd door dr. S. P. Perquin van Leidschen dam, aan welken cursus in het najaar 14 personen deelnamen. De deelnemers hebben Dinsdagavond met goed gevolg een examen afgelegd. Examinator was dr. v. Zeeland van Veur. De namen der geslaagden zijn: J. Boogmans, P. v. Bohemen, L. v. d. Bosch, Joh. Caspers, Th. v. Bohemen, Jac. de Groot, A. de Groot, J. v. Santen, J. v. d. Helm, G. Havik, Cor Janson. Een woord van dank aan dr. Perquin, tevens aan het bestuur van het W. G. K. De vervolgcursus wordt in het najaar begonnen. VOORSCHOTEN. Overleden: J. A. y. d. Elxen geb. Knijnenburg, 65? jaar. Gevestigd: A. H. RUsdtjk, geb. Groen, Veurscheweg 53, van Den Haag P. P. Voorsluis, Schoolstraat 106, van Zwolle J. Best, Leidscheweg 85c, van Amsterdam G. van Mulligen, Voorstraat 50 van Oegstgeest - A. M. Swenker, Leid scheweg 85c, van Amsterdam A. J. v. d. Krogt, Wijngaardenlaan 43, van Was senaar J. H. Burmeister, Leidscheweg 201 o, van Den Haag A. D. Baerts, Leidscheweg 102 e, van Haarlem D. r. Schiev. Driel, Leidscheweg 102 a, van Rijsenburg H. M. Steffhaan, Leidsche weg 102 i, van Rijsenburg D. Moltzner van Gulik, Voorstraat 16, van Amsterdam M. A. L. Endier, Leidscheweg 102 p, van Duitschland. H. H. Finkenflügel, Pauwenstraat 12, van Den Haag. Vertrokken: Th. J. M. Hoekstra, naar Oegstgeest E. Eyer, naar Den Haag A. Meershoek en gezin, naar Wassenaar H. de Cler naar Leiden W. Plu naar Leiden M. J. Meyer, naar Wassenaar. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. K. G. V. Ter viering van het achtja rig bestaan van de Sint Joseph-Gezellen- vereeniging werd gisteravond door de too- neelafdeeling „St. Genesius" een uitvoe ring gegeven. Doordat een der tooneellisten in de laat ste dagen van de tooneelstudie een blessure had gekregen, moest het tweede blijspel „Bureau Succes" uit het repertoir worden genomen en was de medewerking verkre gen van den humorist Pierre Leenhouts. Aanvankelijk lag het in de bedoeling met het optreden van den heer Leenhouts aan te vangen doch door diens later komen opende de vice-praeces, kapelaan Sijm, de feestavond met den Gezellengroet en een welkomstwoord aan den zeereerw. heer pastoor Klaverweijden, kapelaan Bregt uit Stompwijk, wethouder Onderwater, de heer H. J. J. A. Smeet, gemeente-secreta ris, de donateurs, gezellen en belangstel lenden. De vice-praeses kondigde deze avond aan als een betrachting van het devies van vroolijkheid uit Kolping program waarme de „The Melody Makers" een waar begin maakten. Ook het blijspel „De universieele erf genaam" van Herman Burger was om vroolijkheid te verwekken een bijzonder goede keuze geweest. Er is veel gelachen in dit blijspel, dat eigenlijk meer den naam van klucht verdient, want een spel uit de werkelijkheid van het leven gegre pen was het niet. Evenwel was in het stuk gelegenheid genoeg om tooneelspel te bie den en in de meeste rollen werd dan ook goed spel gegeven. Waar deze avond bedoeld was als een vroolijke avond, vond ook het optreden van Pierre Leenhouts een goede plaats tusschen de bedrijven, zoo zelfs, dat de meegezon gen liedje nog een late vastenavond-stem ming verwekten. Alles te zamen, is deze jaarfeestviering een avond van vroolijkheid en lachen ge weest. Het kapwerk en de grimeering was op sommige „koppen" goed, maar, overi gens, o.a. de notaris-type, minder gelukkig afgewerkt. LETTEREN EN KUNST DE OUDE ABDIJ VAN EGMOND. Dinsdag 28 April as. om 8.15 uur spreekt mevrouw wed. M. van der Schrieck in het gebouw van den Haagschen Kunstkring voor de medeleden van dien kring en be langstellenden over haar persoonlijke stu dieresultaten aangaande de Regale Abdij van Egmond. De lezing zal geillustreerd worden door lichtbeelden. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J, Burgemeijer, groentehandelaar te Nieuwveen no. 9 R.c.; jhr. mr. P. G. M. van Meeuwen; cur. mr. G. G. A. Bieze te Alphen. Opgeheven: W. A. Bergers te Leiden. Die lui daarboven denken zeker, dat wij aan zóó'n reuzenhaak zullen bijten, hahahahaha!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7