MAANDAG 20 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 In de 3e klasse A viel de beslissing voor de laatste plaats- Schoten speelde slechts gelijk tegen Scheveningen, maar zelfs een overwinning had deze Noord-Haarlemmers niet geholpen, wijl B.M.T. het zekere voor het onzekere nam en Celeritas met 42 klopte. Lugdunum besloot de competitie met een gelijk spel tegei Hillegom. Kennemers 18 14 4 6127 28 Zand voort 18 13 2 3 47—21 28 S V. C. 18 9 3 6 39—30 21 Scheveningen 18 8 3 7 4434 19 Hillegom 18 8 3 7 38—45 19 Hillinen 18 8 3 7 42—41 19 Lugdunum 18 5 4 9 3749 14 Celeritas 18 6 1 11 39—56 13 B. M. T. 18 5 2 11 29—50 12 Schoten 18 2 5 11 30—50 9 In de 3e klasse C. heeft L.F.C. misschien te laat het degradatie-gevaar ingezien. Nu won zij van E.D.S. Ware er aan den Haagweg ook gewonnen, dan was er geen gevaar geweest. E.D.S. krijgt nu nog 'n thuiswedstrijd tegen O.N.A., zoodat het de gradatiegevaar blijft en hoogstens 'n be slissingswedstrijd in het gunstigste geval mogelijk is. De stand is n.l. Hollandiaan 17 15 2 61—21 30 O. N. A. 18 8 2 8 42—43 18 D. D. C. 18 8 3 7 32—35 19 G. S. V. 17 6 5 0 43—41 17 St. Volharden 18 8 1 9 25—40 17 O. V. V. 17 4 8 5 37—25 16 Het Noorden 17 7 2 8 43—39 16 Coal 18 6 3 9 33—39 15 E.D.S. 17 5 3 9 31—36 13 L.F.C. 18 5 3 10 33—36 13 In de 4e klasse werden gisteren rake klap pen uitgedeeld. In de A-afdeeling werd de kampioenskans van Duno verbeterd door 'n nederlaag van Waddinxveen tegen Roo- denburg en van Alphia tegen L.D.W.S. Waddinxveen is thans uitgeschakeld, de kansen van Alphia en L.D.W.S. zijn heel gering en worden eerste beter, indien Duno in de laatste twee wedstrijden nog zou falen. Duno 16 11 4 1 49—28 26 L. D. W. S. 16 10 3 3 44—24 23 Waddinxveen 17 9 5 3 3422 23 Alphia 15 10 2 3 16—24 22 Bosk. Boys 17 6 3 8 29—27 15 D. V. S. 14 5 2 7 24—30 12 Roodenburg 14 5 1 8 22—22 11 V. C. S. T. 15 5 1 9 23—50 11 T O. N. A. 15 2 5 8 23—53 9 L Boys 14 1 13 18—48 2 A.S.C. verspeelde gisteren waarschijnlijk (haar kampioenschap aan de hekkesluiters de Jagers.... Tonegido won met 32 van D.S.O. Oranje Blauw werd met 70. ge kraakt door Moordrecht. Tonegido 15 12 1 2 60—29 25 A. S. C. 15 11 2 2 54—32 24 Ooievaars 14 10 2 2 5745 22 Moordrecht 14 6 8 49—36 1 12 Oranje Blauw 14 5 1 8 3657 11 Rijswijk 15 5 1 9 3947 11 D. S. O. 13 4 1 8 26—41 9 De Jagers 14 4 10 32—45 8 Archipel 13 3 10 34—38 6 De uitslagen. Kamp. van Nederland: Be QuickEnsche de 36, AjaxFeyenoord 14. AFDEELING I. Prom. 2e klasse A. Hermes DVS DOS 1—1. 2e klasse A: 't GooiAFC 43. 2e klasse B: ZVV—West Frisia 0—2, O VVOHilversum 13, De Spartaan WFC 3—0. 3e klasse D: ZNC-Bodegraven 64, APWC—Donar 2—3. AFDEELING II. Ie klasse: DFCExcelsior 22. Prom. 2e klasse: HFC—CVV 1—2. 2e klasse A: SVVSteeds Hooger 21, The Rising HopeRFC 41, Olym- pia—HVV 0—4. 2e klasse B: AlphenHoek van Hol land 33, NeptunusDCL 12, Overmaas Gouda 10. 3e klasse A: LugdunumHillegom 28, SchotenScheveningen 22, BMT Celeritas 42. 3e klasse C: Steeds VolhardenOVV 1—1, Het Noorden—Coal 3—2, EDS—LFC O—l. 4e klasse A: Leidsche BoysDVS 23, TonaBosk. Boys 11, LDWSAl phia 10, RoodenburgWaddinxveen 20. 4e klasse B: DSOTonegido 23, MoordrechtOranje Blauw 70, De Ja gersASC 43. Res. 2e klasse A: Quick IIADO III 3—0. Res. 3e klasse A: ADO IVASC II 4—3, RFC II—VUC III 4—6, LFC II—HDV II 41, Laakkwartier IIHVV III 24. AFDEELING V. Prom. 2e klasse AchillesHeeren veen 04. H.F.C.C.V.V. 1—2. Verdiend hebben de Rotterdammers de zen eersten promotie-degradatiewedstrijd gewonnen. Jammer echter, dat de winnen de goal o.i. in zuiver buitenspel-positie ge scoord werd. Voor rust was CW voort durend in de meerderheid, deels door steun van den wind, maar ook door beter voetbal. In de tweede helft was het spel meer ver deeld. Het liep HFC overigens enkele ma len niet me. Toen circa tien minutn voor tijd HFC gelijk maakte kwam er even he vige spanning, waaraan CVV een einde maakte door ruim vijf minuten voor tijd het winnende punt te scoren. CVV trapt af en al dadelijk is merkbaar, dat de vrij straffe wind, welke van doel tot doel stond, een belangrijke steun is. De Rot terdammers zijn dan ook direct in den aan val en het KFC-doel beleeft benauwde oogenblikken. De Haarlemmers presteeren aanvankelijk vrijwel niets. Reeds na vijf minuten heeft de CVV-midden voor Kros succe§ als v. d. Vogt leelijk over den door eerstgenoemden ingeschoten bal heengrijpt (01). Dit doelpunt bracht bij de CVV-ers AJAX DOOR FEIJENOORD MET 4—1 GESLAGEN. De eerste wedstrijd, door Ajax in de kampioenscompetitie gespeeld, is voor de Amsterdammers een groote teleurstelling geworden. Zij hebben zich tegen Feij en- oord op eigen terrein niet kunnen hand haven en wat ernstiger is, het is gebleken, dat er aan het spel der hoofdstedelingen zooveel ontbrak, dat men in het geheel niet den indruk kreeg. een kampioens- ploeg aan het werk te zien. In de eerste helft was die Amsterdam- sche minderheid nog grootendeels latent. Kwam het Ajax-doel herhaalde malen in gevaar, in die periode slaagden de beide vleugelspelers, van Wijngaarde en Fischer, erin goede aanvallen op touw te zetten, zoodat de Rotterdamsche middenlinie ook rijkelijk aandacht aan de verdediging moest schenken. Van een veldmeerderheid aan een van beide zijden kon toen dan ook niet gesproken worden. De Rotterdammers speelden een. verras sender en daardoor gevaarlijker aanvals- spel. Nadat het eerste kwartier van de twee de helft een vrij onbelangrijk spel had opgeleverd, trad de periode in, die de be slissing bracht. Terwijl de Feijenoord-ma- chine steeds beter ging loopen, werd het spel der Amsterdammers zienderoogen onhandiger en zwakker. Kon men aanvan kelijk nog gelooven aan een tijdelijke in zinking, die kon worden overwonnen, toen de Rotterdammers onmiddellijk na elkaar twee doelpunten scoorden, was het voor ieder duidelijk, dat Ajax de sterke spel- daling niet te boven zou komen. De 41 nederlaag is voor de Amster dammers ongetwijfeld een bittere pil. maar een groote verrassing mag. zij niet genoemd worden. Ajax is er dit seizoen niet in geslaagd vertrouwen te wekken. Daarvoor is de spelvorm te reinig constant daarvoor heeft het te veel verdiende neder lagen geleden. Ook de nederlaag van gis teren behoeft het na dit alles nog ge zegd te worden? was volkomen ver diend. Het begin van den wedstrijd was ver rassend. Nadat even heen en weer getrapt was, zette Linssen den bal voor, en de on gedekt staande v. Burg gaf Feijenoord met een goed schot na nauwelijks een minuut de leiding (01). Ajax antwoordde met eenige felle aanvallen, doch daarna was het woord weer aan de Rotterdammers en voor het Ajax-doel ontstonden gevaar lijke situaties. Na zes minuten kreeg Mul ders uit een vrijen schop een goede kans, maar zijn schot ging naast. Even later was het van Reenen, die uit een voorzet van Fischer een prachtige gelegenheid kreeg: thans verdween de bal hoog over het Feijenoord-doel. Na 27 minuten ontstond de gelijkmaker, toen Fischer na goed solowerk op het doel afstormde. Zijn eerste schot werd door v. Male gestopt, maar de Amsterdammer kwam opnieuw in het bezit van den bal. Toen hij opnieuw wilde schieten, werd hij zeer zwaar gehinderd, en terecht gaf scheidsrechter van Moorsel penaltij. Van Dijck bracht daaruit den stand op 11, Een storm van aanmoedigingen bruiste over het veld. Bij twee corners op het Ajax-doel moest Keizer handelend optre den, terwijl v. d. Heijde redding bracht bij een zeer fraaien aanval van v. Wijngaar den. Na de hervatting oefende Feijenoord al dadelijk een hevigen druk op het Amster- damsche doel uit en het duurde eenige mi nuten alvorens Ajax zich daarvan kon vrijmaken. Na vijf minuten werd Koning door Distelbrink vervangen. Na een kwartier ongeveer trad de reeds beschreven periode in. Feijenoord trok naar voren en het ging er gevaarlijk voor de Amsterdammers uitzien. Eens stopte Keizer een moeilijk' schot van Linssen, daarna ketste het leer buiten zijn bereik tegen den paal. Even later werd de bal naastgeéchoten, toen Keizer zijn doel ver laten had. Na 22 minuten ontstond het doelpunt, dat niet kon uitblijven: uit een door Linssen genomen corner kopte Baren- drecht den bal in het Amsterdamsche doel (12) een minuut later kreeg Linssen het leer in goede positie en het was 13. Het pleit was toen eigenlijk reeds beslist. Mulders, die reeds v. d. rust 'n geblesseer de knie had opgeloopen, wenl door Vol kers vervangen, maar in het spelpeil der Amsterdammers bracht dat geen veran dering. Na 28 minuten wist Feijenoord zijn voorsprong nog te vergrooten, toen de Ajax-verdediging bij een door v. Burg ge nomen corner bleef stilstaan. Linssen was de maker van dit doelpunt. De talrijke Feijenoord-supporters hieven een zegezang aan, het was dan ook met Ajax gedaan. Fischer volgde het voorbeeld van Koning en Fischer verdween, Been ging linksback spelen, terwijl Blomvliet naar voren kwam. Het was alles vergeefs: Feijenoord b!eef meester van het terrein. Keizer stopte nog eens fiaai, daarna miste de Ajax-voor- hoeue een kans. Een buiten«pel doelpunt der Rotterdammers werd geannuleerd. De laalst.e minuten gaven -"en s?butterig ve"- dedigingsspel van Ajax te zien. Men wist met den bal geen raad meer, maar Feijen- ooid slaagde er ondamcs dit a. es niet meer in te scoren, cn zoo kwam het einde met een ste ige 41 ov ?rvnr.ing voor de Rotterdammers ENSCHEDE VERSLAAT BE-QUICK MET 6—3. Een zeer glad veld, een vliegende storm met hagel- en regenbuien, dat waren de omstandigheden, waaronder Be-Quick in zijn eersten thuiswedstrijd van het kam- pioenstoürnooi tegen Enschede in het veld kwam. Acht duizend toeschouwers waren er getuige van, alleen de Twentsche sup porters onder hen zullen tevreden zijn ge weest. Immers met 63 won de sportclub, een overwinning, die zeker is verdiend, al zijn de cijfers geflatteerd. Tot een kwar tier voor het einde was de stand gelijk, nl. 33. Toen echter zakte Be Quick als een kaartenhuis ineen en in een oogenblik was het 63, waarmede tenslotte ook het ein de kwam. De Be-Quick defensie was aanzienlijk verzwakt, door het niet meespelen van Pienter, die geblesseerd was, welke om standigheid zeer zeker ook de oorzaak is geworden van deze groote nederlagen. Met Pienter zou Be Quick dezen wed strijd hebben moeten winnen, want het overige deel van de ploeg, speelde een be hoorlijken-wedstrijd. Van het wedstrijd verloop tenslotte de volgende bijzonderheden: De eerste aanvallen zijn voor Be-Quick, waarbij reeds direct de Oostelijke achter hoede alles in het werk moet stellen om doelpunten te voorkomen. Toch gelukt het den withemden om de leiding te nemen, wanneer na 6 min. spelen voor het Ensche- dé-doel een doelstrubbeling onestaat, de bal tot vijfmaall toe wordt ingeschoten en weggewerkt, waarna tenslotte Wilkens bij de zesde poging doel treft. (10). Enschede antwoordt met een fanatiek offensief, dat zonder resultaat blijft. Het spel verplaatst zich langzamerhand naar het middenveld. De Oostelijke attaques, vooral die, welke door den linksbuiten Na gels worden opgebouwd, olijven het ge vaarlijkst, doch zoowel Gerrits als ten Duis weten de kansen voorloopig niet te benuatten. Eerst na 25 min. weet ten Duis met een goeden kopbal en door een fout van ten Wolde uit een vrijen schop van Gerritsen gelijk te maken (11). Het be ter sluitend ploegverband brengt Ensche dé ook nadien in de meerderheid. Het ziet er voor de Be-Quick-achterhoede in deze periode dan ook allesbehalve rooskleurig uit. Bij een <£er Oostelijke aanvallen is Korter zoo ongelukkig om geheel onnoodig in eigen doel te trappen (1—2). Langza merhand weet Be-Quick aan het zware offensief der gasten een einde te maken. De laatste 10 minuten voor de rust ko men de Groningers weer iets sterker in den aanval. Vooral Jensema stelt het bin- nentrio vele malen tot scoren in staat doch hoe men het ook probeert, steeds weer is het een been van een der Ensche- de-verdedigers, die het schieten belet. Toch zou Be-Quick nog voor de rust gelijk maiken. Bij een vrijen schop op 40 meter afstand van het Enschede-doel, die geno men werd door W. Blijham, raakte de back Hagels den bal met de hand aan, waardoor Be Quick een penalty kreeg te nemen. Blij ham jr. maakte er een doelpunt van (22); direct daarna was het rust. Be Quick pakte de zaken direct na de rust energiek aan. Het slechte plaatsen ',n zijn middenünie stelde de achterhoe de van de Sportclub echter steeds weer in staat tijdig in te grijpen, waardoor Blijham en anderen niet tot doelpunten konden komen. Aan den anderen kant deed En schede het beter. Het was ten Duis, die de Sportclub wederom de leiding gaf. Nog eenmaal zou Be-Quick gelijk maken. Uit een voorzet van Blijham Sr. scoorde Wil kens het derde en laatste doelpunt der Groningers. Be Quick's tegenstand was in het laatste kwartier totaal gebroken. De D]0*rr vnn"»nen t- -"'in r'+gesoee'd en tijdelijk speelde er slechts één ploeg, n.l. Enschedé. Onder leiding van Nagels ondernamen de Oostelijke kampioenen aanval opaanval met als resultaat drie doelpunten, resp. van Nagels, ten Duis, en Gerrits. Met 63 kwam tenslotte ook het einde van dezen matig fgspeelden wed strijd, die goed door den heer Metz uit Breda werd geleid. het noodige enthousiasme teweeg, terwijl de HFC-ers er blijkbaar door ontmoedigd wer den. Het bleef voor rust bijna voortdurend een strijd tusschen de CVV-aanval en de HFC-achterhoede. Na de rust was het spel meer verdeeld. De CVV-doelman kreeg nu ook volop werk. HFC werkte hard om den achterstand in te halen, maar steeds retourneerde de CVV- verdediging alles. Eerst tien minuten voor tijd maakte HFC door Kruyer bij een hoek schop gelijk (11). De spanning werd nu heftiger. Als Kros in buitenspelpositie den bal toegespeeld krijgt, weet hij voor CVV het winnende punt te scoren (12). HERMES D. V. S.—D. O. S. 1—1. De Schiedammers zijn de degradatie wedstrijden met weinig geluk begonnen, bctgern hun cp een verlies punt is komen te slaan. Dat was onnoodig geweest want ofschoon de Utrechtenaren een aardig elf tal hebben, waarvan de kracht in de voor hoede schuilt, was het Sch:edamsch spel absoluut van betere kwaliteit. Zeven minuten voor de rust, bij onoor deelkundig ingrijpen van de HDVS-verde- diging, kwam de dribbelaar Veldmeyer voor doel. Hij scoorde met een onhoudbaar schol (01). DOS had het geluk mee toen een schot van Van Lembergen buiten be reik van Van Velzen van de lat terug ket ste en de bal door v. d. Tuyn werd gevuist. Na de rust kon men het verschil tusschen eerste- en tweede klasser goed zien. De verdediging van HDVS had veel minder moeite met den wind dan DOS voor de rust. Tegen menige verwachting in bleef HDVS in het veld veruit de sterkste. Het hooge tempo, werd tot het einde toe volge houden en dat kon DOS niet goed vol gen, maar het binnentrio van de HDVS- verdediging. speelde te slecht om voor de overwinning te zorgen. Dank zij een straf schop. gegeven wegens foutief aanvallen van Borrani, kon HDVS door een listig schot van Borrani gelijk maken (1—1). De Jong kreeg eens een bijna niet té mis sen kans, maar zijn schot was bijna recht op Van Velzen aan, die het leder uit zijn doel stopte. De eene kans na de andere ging verlo ren, met kunst en vliegwerk hield DOS den stand op 11. Zaterdagmiddag speelde C. G. W. tegen het Bank-Elftal. C. G. W. won met 31 dezen wedstrijd. LUGDUNUM—HILLEGOM 2—2. De laatste wedstrijd van Leidsch groen wit was een der slechtst gespeelde wedstrij den, die wij gezien hebben achter Pomona. Met een klein beetje goeden wil hadden de beide puntjes best thuis kunnen blijven. Maar het zal hier wel geweest zijn: er is toch niets meer te winnen of te verliezen. Lugdunum trapt met den schuin staanden wind mee af en gaat dadelijk ten aanval. Deze wordt afgeslagen, waarna we onge veer tien minuten middenspel en uitballcn te aanschouwen krijgen. Na een van deze uitballen komt de bal goed voor het Hille- gomsche doel, waarbij het de Roo na eeni ge vergeefsche pogingen gelukt te scoren (10). Lang plezier beleeft Lugdunum van dezen voorsprong echter niet, want na vijf minuten is de stand reeds gelijk door een hard schot van den Hillegom-midvoor (1Tot aan de rust gebeurt er, behal ve dat de thuisclub eenige prachtkansen on benut laat, niets meer. De tweede helft is een minuut oud of Hil legom neemt de leiding als v. d. Berg uit loopt en den bal kwijt raakt (1—2). Groen wit is dan niet voor het doel der bollenmen- schen weg te krijgen. Telkens wordt de bal ingeschoten, maar steeds is er een hoofd of een been, dat scoren belet. Toen hoof den en beenen het niet meer af konden be gonnen ook de handen een ietsje mee te werken. Gevolg een strafschop. Bekkering achter den bal, een schot en het is weer ge lijk (22). Na een schot tegen den staan der kregen de toeschouwers de sensatie, dat ook Hillegom een strafschop mocht ne men. Maar v. d. Berg, terugdenkend aan zijn oude gloriedagen, kreeg een bevlieging en werkte het oerharde schot meesterlijk weg. In beide kampen natuurlijk voetbal leed en voetbalvreugd. Een ieder vond het verder welletjes. Ook scheidsrechter en pu bliek, zoodat onveranderd het einde kwam. U.V.S—E.D.O. 1—3. Zoo goed als de oefenpartij dier Blauw Witten tegen „Haarlem" was, zoo slecht was de oefenpartij van Zaterdagmiddag tegen E.D.O., dat n.b. slechts drie spelers uit het eerste elftal telde. De Leidsche ploeg speelde over alle liniën even slecht. Rust kwam met 1—0 voor E.D.O. door 'n doel punt van Burgy, die in eigen doel trapte. Daarna scoorden de Haarlemmers twee maal, totdat U.V.S. tenslotte de eer redde (1-3). ALPHEN—HOEK VAN HOLLAND 3—3. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel, hetgeen de juiste verhouding goed heeft weergegeven. De menschen van den Hoek hebben overigens tijdens dezen strijd wel aangetoond, dat zij konden voetballen, gezien het feit, dat zij hun 3—0 achter stand in een gelijk spel wisten om te zetten. Beide partijen mogen intusschen met het verkregen resultaat tevreden zijn, daar dit eene winstpuntje hen volkomen buiten de gevaarlijke zone bracht. Onder leiding van scheidsrechter ir. Neuerberg wordt afge trapt. Alphen verkiest eerst het voordeel van de wind en loopt, mede hierdoor ge steund, direct hard van stapel. Deze eerste aanvallen der thuisclub leveren niets an ders op dan een corner. De tegenaanvallen der bezoekers blijken intusschen veel ge vaarlijker, vooral de beide vleugelspelers bezorgen de Alphen-defensie veel last. Het doel der thuisclub wordt meerdere malen met felle schoten bestookt. Eens zelfs den ken we de bezoekers de leiding te zien ne men, maar dan is het Hesseling, die op ver dienstelijke wijze het leder weet weg te werken. Na deze aanvallen komt Alphen weer aan bod, de voorhoede trekt er snel tusschen uit, Ram bemachtigt het leder, om het daarna onhoudbaar in te schieten 10. De spanning blijft er in. Nu'eens het eene doel, dan weer het andere verkeert in groot gevaar. Alphen heeft weer succes, wanneer de Greef op een korten afstand met een tam schot de voorsprong ver groot 20, met welke stand wordt ge draaid. Ondanks het nadeel van den vrij ster ken wind, komen de eerste aanvallen van de zijde der thuisclub. Hoek van Holland wordt de eerste minuten meermalen op eigen helft teruggedrongen. De druk op het doel der bezoekers wordt steeds zwaar der. Binnen een paar minuten noteeren we voor Alphen het derde doelpunt, wanneer Windhorst een goede voorzet van Bezemer op onberispelijke wijze benut 30. Deze fiksche achterstand der bezoekers blijkt voor hen aanleiding om gedurende eenigen tijd het spel in handen te nemen. De linksback Klootwijk opent weldra de score wanneer hij na een snelle solo-ren Tuinen- burg het nakijken geeft 3—1. Hoek van Holland blijft gevaarlijk aanvallen. Nadat Windhorst eerst een zeker schijnend doel punt heeft weten te verijdelen, maakt de linksbinnen Böttinger aan alle onzekerheid een einde door met een fraaie schuiver an dermaal de achterstand der bezoekers te verkleinen 3—2. Hoek van Holland werkt thans met alle kracht voor den gelijkma ker en deze komt weldra door een schot van den rechtsbuiten, hetwelk doel treft Met het overwicht van de bezoekers blijkt het thans gedaan; Alphen komt eenige ma len fel opzetten, doch de verdediging der gasten weet tijdens deze periode stand te houden, zoodat spoedig hierop het einde onveranderd aanbreekt. Alphen n moet degradatie-wedstrijden spelen. De geringe hoop der Alphen-reserven, om het degradatie-gevaar te omzeilen is door de overwining van Quick n op ADO III vervlogen. De Hagenaars hébben thans op de Alphen-reserves drie punten voor sprong, zoodat bij den een en wedstrijd, welke Alphen nog tegen BMT moet spe len, indien deze ten minste gewonnen wordt, een punt achterstand op Quick blijft bestaan. De Alphen-jun. hebben gis teren intusschen het kampioenschap hun ner afdeeling ingepalmd. De Olympische wedstrijden en de wereldkampioen schappen. Erkenning van de INed. Int. Voetbalunie. Geen spelers - vervanging bij landenwedstrijden, uitge zonderd voor den keeper. Gifteren vond te Parus onder voorzit- terschap van den heer Rimet, de bestuurs vergadering plaats der F.I.F.A., waarbij naast enkele minder belangrijke onderwer pen aangaande budget enz. als voornaam ste onderwerpen het Olympisch voetbal- tournooi en de voetbalwereldkampioen schappen aan de orde kwamen. Wat de Olympische spelen betreft werd besloten het uitvoerende comité en bloc als jury d'appèl te doen fungeeren. Zoo wer den in de terreinjury benoemd de heeren dr. Bauwens (Duitschland), K. J. J. Lotsy (Nederland) en ir. Fischer (Hongarije), terwijl als gedelegeerd commissaris dr. Pelikan (Tsjecho-Slowakije) werd geko zen. De terreinjury heeft de algeheele or ganisatie van 't voetbaltournooi in handen zooals de indeeling der terreinen, data der wedstrijden enz., terwijl de gedelegeerd commissaris, die vijf dagen eerder aanwe zig moet zijn, zich meer in het bijzonder moet bezig houden met klachten als b.v. het onderzoek naar het amateurisme der- spelers, verandering der speeldata enz. Gisteren werd besloten het slottournor». voor uitvallers uit de eerste ronde, welke wedstrijden niet in Berlijn, doch in andere Duitsche steden zullen plaats vinden, vol gens het plan, dat dezer dagen bekend ge maakt werd, te organiseeren. De wereldkampioenschappen, waarvan kans bestond, dat zij in afwijking van het schema, volgens hetwelk ze in 1938 zouden plaats vinden, reeds in 1937 te Parijs zou den worden gehouden, zijn in de vergade ring van gisteren definitief naar 1938 ver plaatst. De Fransche voetbalbond had bij de F.I.F.A. een aanvraag ingediend om de kampioenschappen in 1937 te doen plaats vinden, daar men verwachtte, in verband met de dan plaats hebbende Parijsche we reldtentoonstelling gemakkelijk de benoo- digde geldelijke ondersteuning van de re geering te kunnen verkrijgen. Doch de of- ficieele beslissing om de wedstrijden van 1938 naar 1937 te verplaatsen, kan alleen door het congres in Berlijn worden geno men, dat echter eerst 13 en 14 Augustus 1938 gehouden zal worden, waarna dus de tijd van voorbereiding kort zou zijn. Wan neer dus in Berlijn zal blijken, dat Frank rijk de eenige gegadigde is voor de voet balwereldkampioenschappen dan zullen deze dus in 1938 te Parijs plaats vinden. Gezien echter het groote financieele risico dat aan de organisatie der wereldkam pioenschappen verbonden is, werd door de heeren Rimet, Lotsy en den vertegenwoor diger van België in principe besloten de voor wedstrijd en in België en Holland te doen plaats vinden. Na deze twee besluiten werden nog en kele andere punten behandeld, waarvan voor Nederland wel het belangrijkste was de mogelijke erkenning door de F.I.F.A. van de Nederlandsch-Indische voetbal unie, welke de plaats zal innemen van den Nederlandsch Indischen Voetbalbond. Deze erkenning zal plaats vinden, zoodra be richt is binnen gekomen, dat de Neder landsch Indische Voetbalunie als rechts persoon door het Nederlandsch Indische gouvernement erkend is. In verband hier mede hebben de heeren Lotsy en de luite nant kolonel Overbakker van den genera- len staf, voorbereidingen getroffen voor een tournooi, dat door Indië gehouden zal worden door de Wiener Sportclub wel ke in Juni zal vertrekken en in Indië 16 wedstrijden zal spelen. Bovendien is in plaats van notaris van Buuren uit Soera- baja de heer Bouman uit Batavia, oud in ternationaal voetballer van H.B.S. als ad viseur van de F.I.F.A. voor Nederlandsch Indië benoemd. Als laatste belangrijk punt werd nog in principe de overeenkomst aangenomen om in het vervolg bij internationale wedstrij den alleen de doelverdediger te laten ver vangen, doch ook dit alleen, wanneer dit dan voor den wedstrijd overeen wordt ge komen. Het zal dus niet meer mogelijk zijn, zooals het wel is voorgekomen, dat di verse spelers juist voor het intreden van de rust of voor het einde door frissche krachten werden vervangen, waardoor het spel, volgens een uitdrukking van den heer Lotsy op een soort estafette ging ge lijken. Van den Ned. Pol. Sportbond. De keuze commissie van den Ned. Pol. Sportbond, bestaande uit de heeren A. J. Ter Horst (Competitieleider) wonende te Alkmaar, C. v. d. Noort Rotterdam en J. J. v*d. Biggelaar Eindhoven hield een bijeen komst ter verkiezing van 17 spelers om voor den Ned. Pol. Sportbond uit te ko men. Deze spelers hebben allen toegestemd Zij zullen een oefenwedstrijd spelen te Leiden in Mei a.s. tegen het Ned. Studen ten-elftal. Om den Trianon-Beker. Door het 3e Reg. Inf. zich heeft terug getrokken omreden het geen elftal in het veld kan brengen, doordat de spelers af zwaaien, heeft de leider besloten om L. O. V. (A-elftal) in te deelen (werkloozen van Maatschappelijk Hulpbetoon). Vermoede lijk zal a.s. Zaterdag de wedstrijd gespeeld worden C. G. W. IN. R. M. Deze wedstrijd wordt dan opgeluisterd door een Chr. Harmoniecorps.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7