mAANDAG 20 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Van O.D.V. II—Trekvogels III hoorden we nietse. De stand is hier: o.d.i. n 13 12 1 73—10 25 D.O.S. V 15 7 4 4 43—36 18 Majella n 13 7 1 5 72—51 15 Nic. Bovs ii 14 6 3 5 24—27 15 V.C.H. ii 14 5 2 7 41—35 12 Ad. Kolping ii 9 4 1 4 27—24 9 Unio iii 8 2 3 3 16—28 7 Trekvogels in 12 3 1 8 17—58 7 o.d.v. n 9 2 7 15—55 2 2 verliesp. De uitslagen AFDEELING CENTRUM le klasse A: ConcordiaIndia 02. 3e klasse B: MajellaKolping Boys 3 1; Adolf KolpingS.N.A. 22. Res. 3e klasse E: Fo<reholte IIS.J.C. Jn 63. 4e klasse B: Leiden IIIO.D.V. 13; V. C.H.St. Bernardus II 41. Res. 4e klasse E: Concordia IIIB.S.M. in 2—0. Res. 4e klasse F: S.M.C. I—K.R.V. III 2— 0; S.N.A. nForeholte III 21; Meerburg IIKolping Boys II 42. Res. 4e klasse G: D.O.S.Adolf Kol ping H 3—'; O.D.I, n—V.C.H. II 4—1. AFDEELING ZUID le klasse B: LeidenAlphensche Boys 1 1; L. en Sn.D.O.S. 05. Prom. 2e klasse: A.V.V.Unio 11. Junioren-Competitie District Leiden. Afd. A: S.M.C. a—N.V.C. b 0—3'; N.V.C. bN.V.C. a 4—0. Afd. B: D.O.S. aKolping Boys a 21. Afd. C. (2e comp.): Meerburg bV.V.L. c 01; Leiden bTeylingen b 05. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. R.-K. SPORTVER. „O. D. L" ODI n kampioen res. 4 G. ODI I speelde gisteren thuis een vriend- schappelijken wedstrijd tegen DOS III. Door den sterken wind kon er van mooi, spannend spel geen sprake zijn. Beide elf tallen deden echter hun uiterste best, doch konden 't slechts brengen tot gelijk spel 4—4. Rust 2—2. ODI III speelde uit tegen DES HI en ver loor met 17. ODI II speelde thuis tegen VCH II. Beide partijen wogen tegen elkaar op. 't Spel kwam echter door den harden wind niet tot zijn recht. De rust trad in met 11. Na de thee maakte OLI nog 3 puntjes, zoo dat de eindstand was 41 voor ODI en zoo was ODI II ongeslagen kampioen gewor den. Na den wedstrijd werd 't kranige elf tal door den voorzitter en leden gefeli citeerd. De vereeniging en ook ODI I bood een bloemstuk aan en daarna werd nog van 't kampioen-elftal een foto gemaakt. Wij wenschen ODI II geluk met 't behaalde suc ces en hopen, dat zij op den ingeslagen weg mogen voortgaan. R. K. SPORTVER. „FOREHOLTE". Foreholte II kampioen Resa 3E. Met dit opschrift beginnen we onze na beschouwing van gisteren. Van harte pro ficiat aan de Reserven! Dit succes verdien den de Foreholters volkomen. Niet alleen wisten ze den stand 53 op te voeren tot 63 in hun voordeel, maar in spel en sportiviteit stonden ze ver boven him tegen standers. Was vóór deze minuten besloten den resteerenden tijd een vriendschappe- lijken wedstrijd te spelen, toen in deze kor te periode een S.J.C -er het veld moest ver laten wegens unfair spel, waren de 20 mi nuten het slot tegen de Noordwijkers. De aanwezige Foreholters verzamelden zich en speelden onder elkander een genoe- gelijk partijtje (33). Jongens, tracht op dezen goeden weg door te gaan. Foreholte II rest dus nog een competitie wedstrijd a.s. Zondag tegen R.W.D. II. Be schouwt deze ontmoeting als oefening voor de promotie-wedstrijden. De beide andere wedstrijden Foreholte III, Foreholte a. resp. tegen S.N A. II, Lei den a, werden 21 nederlagen voor de on zen. R. K. SPORTVER. „S-M.C.". SJVLC. II kampioen Res. 4e kl. F. Het is S.M.C. II gisteren gelukt om be slag te leggen op het kampioenschap der Res. 4de klasse F., waarmede we hen van deze plaats af onze hartelijke gelukwen- schen aanbieden. De laatste thuiswedstrijd werd met 20 gewonnen van K.R.V. III. Over het verloop van den wedstrijd zullen we kort zijn. S.M.C. speelt het eerst met den krachtigen wind in den rug en bestookt herhaaldelijk het K.R.V.-doel, doch mede door het slecht schieten en den sterken wind blijven doelpunten uit. Zoo zag zelfs de linksbuiten, twee meter voor het doel staande, nog kans den bal huizenhoog over te schieten. K.R.V. komt slechts sporadisch over de helft, doch de enkele uitvallen zijn niet van gevaar ontbloot. Bij een dezer aan vallen schiet de linkshalf op den keeper terug. Deze retourneert den bal naar den linksbuiten. Deze neemt den bal ineens op z'n schoen en jaagt hem, mede door het misgrijpen van den K.R.V.-keeper, hoog in het niet 10, met welken stand de rust in- trad_ Na de rust speelt S.M.C. tegen den ster ken wind en is geregeld in het offensief, doch de schoten zijn te zacht,'waarmede de K.R.V.-keeper wel raad weet. K.R.V., die nu met den wind mee speelt, maakt er niet veel van. Met de schoten, die van uit het middenveld op het doel geschoten worden, heeft de S.M.C.-keeper niet de minste last. Na een snellen aanval, geleid door den rechtsbuiten en goed voorgezet, wordt door den linksbuiten op de achterlijn opgepikt, de keeper grijpt, laat den bal vallen en de linksbinnen scoort 20. K.R.V. probeert de eer te redden, doch de S.M.C.-middenli- r.ie en achterhoede geven geen pardon. S.M.C. wil de score nog opvoeren, maar de achterhoede van K.R.V. laat dit zoo maar niet gebeuren. Zoo zien we den S.M.C.-mid- voor met den keeper alleen voor zich, hem den bal recht in handen schieten. Na nog eenige vruchtlooze pogingen van beide par tijen om te doelpunten, fluit de scheids rechter einde. Na afloop van den wedstrijd bood de S.M.C.-aanvoerder den K.R.V.-aanvoerder den gebruikelijker handdruk, welke deze weigerde. De Junioren besloten de competitie met een thuiswedstrijd tegen N.V.C.b en, mede doordat de onderlinge verstandhouding te wenschen overliet, verloren zij met 30. R. K. V. V. „LISSE." Jubileum Nederlaagwedstrijd LisseOlympia (Hilversum) 51. Lisse verschijnt met twee invallers. Olympia is volledig. Ais is afgetrapt, blijkt al aanstonds dat er van mooi spel geen sprake is. De vrij straffe wind staat schuin over het veld, zoodat veel ballen out gaan. Even is Olympia in den aanval, doch voor doel is het mis. Dan komt Lisse even los en de goed opgezette aanval wordt door de rechtsbuiten goed voorgezet en de linksbinnen doelpunt onhoudbaar onder de lat (10). Lang heeft Lisse niet pleizier van den voorsprong, want als even later dé O. rechtsbuiten scherp voor zet, deponeert de Lisser keeper den bal in het net; een goedkoop doelpunt (11). Olympia wordt sterker en er ontstaan ge vaarlijke momenten voor het Lisse-doel, daar de backs nogal vaak mistrappen. Doch door slecht schieten gaan even zoo veel kansen verloren. Sporadisch is Lisse in den aanval en deze aanvallen zijn ook zeer gevaarlijk, want uit een ervan ziet de midvoor zijn kans schoon en Lisse heeft wederom de leiding (21). Met deze stand komt rust. Na de hervatting heeft Lisse het voor deel van den wind en het Olympia-doel wordt fel bestookt. Toch duurt het nog een kwartier, eer de linksbinnen de lei ding vergroot (31). De achterhoede van Olympia weet dan even het spel te ver plaatsen, doch dit is van korte duur. Steeds weer komt Lisse terug en het is de mid voor welke no. 4 met zijn borst in het net loopt. Nog is het niet genoeg want even later trapt de Olympia-keeper niet ver genoeg uit en over den keeper heen scoort de linksbinnen zijn derde doelpunt (51). Veel is er niet meer te beleven. Een woord van hulde aan Olympia voor het moedig volhouden. R. K. Sportver. „Leiden." Het is gisteren weer 'n niet al te beste dag voor Leiden geworden. Het begon met een nederlaag voor de B-junioren, die het tegen dc dito's van Teylingen niet ^onden bolwerken. Zij verloren met 50 nadat de rust met een 10 achterstand was in gegaan. Maar 't was de eerste wedstrijd en 't kan dus wel beter worden. Men lette op de a-junioren, die in Voorhout met 21 wonnen. Het derde elftal verloor op eigen terren met 3—1 van O. D. V. De hoofdwedstrijd was die tusschen Lei had weinig met voetbal gemeen, het was meer c-en uuvv- en trappen cy met \v_i me.; and rush voetbal, zoo erg zelfs, dat de spelers den toch streng leidenden scheids rechter bijna overrompeld hadden, 't Wa« allesbehalve 'n propaganda voor de Room- sche Sport. Voor de rust nam Leiden de leiding. (10). In de tweede helft scoorde de Rijnsche club tegen, nadat even te vo ren twee voorhoede-spelers in duidelijke buitensDelpcsitie hadden gestaan. Vrijdagavond indoortraining in de zaal op het Pieterskerkhof. Aanvang junioren 8 uur, senioren 9 uur allen present. Zaterdagmiddag trainen op het Sport park Haagweg, vooral voor junioren. R.-K. Sportver. „V. V. L." Het is gisteren voor WL een zeer klein programma geweest. Van de 6 elftallen speelden er twee n.l. A en C. Het a-elftal ging bij WB op bezoek. Er stond dwars over het veld een zeer sterke wind, zoodat er van bal-controle geen spra ke was. WB, met den wind in den rug, heeft, na circa 15 minuten gespeeld te heb ben, succes. Daarna werd er wegens de re gen even gepauzeerd. Ook daarna heeft WB weer succes. Na de thee zet WL alles op alles, echter zonder succes. Als WL een penalty krijgt te nemen, wordt deze be nut. De WL-keeper moet echter nog twee maal visschen, zóodat WB met een 41- overwinning uit de srtijd komt. Onze benjaminnen hebben schijnbaar in deze extra-compeitie wel iets in 't hoofd om te streven naar de bovenste plaats. Zij wa ren bij Meerburg te gast en klopten deze met 10. Bravo, jongens, gaat zoo door. Wij wenschen jullie in deze extra-compe titie veel succes.' R. K. Sportver. „Adolf Kolping". Wij hadden het S.N.A. voorspeld, dat het zou moeten vechten voor een overwinning en nog is het haar met gelukt, ja zelfs mag zij met het behaalde gelijke spel meer dan tevreden zijn. Voor de rust, toen Kolping de vrij sterke wind mee had, wisten onze jongens een 20 voorsprong te nemen. Na de thee zetten de Stompwijkers alles op alles, immers deze match was voor hen van groot belang. Er is ongeveer een kwar tier gespeeld, wanneer zij het eerste tegen- punt maken, doch spoedig hierop scoort Kolping opnieuw, maar de scheidsrechter kent dit doelpunt niet toe. Tot kort voor het eind houdt Kolping moedig stand, doch kan niet verhinderen dat S.N.A. uit een vergenomen strafschop de partijen op ge lijke voet brengt. Spoedig hierop is het ein de. Wie had een 2—2 uitslag kunnen be vroeden? Onze reserven hebben zich in Roelof- arendsveen tegen D.O.S. 5 eveneens kranig geweerd. Triomfantelijk kwamen zij met een 53 overwinning thuis. Door het niet opkomen van Meerburg hadden de Junioren vrijaf. DISTRICT VOETBAL-TOURNOOI TE NOORDWIJKERHOUT. Op 26 April. Aan de vereenigingbestuurders! Wanneer een Destuur van een Bond of vereeniging een program samenstelt, dan heeft men medewerking noodig van zijn leden. Wij kunnen dan ook hier zeggen, dat wij de volle medewerking hebben van al onze leden, welke Zondag a.sa zich be schikbaar stellen voor bedoeld- tournooi. Doch een demonstratie geven zonder toe schouwers is eigenlijk een fiasco. Om dit nu te voorkomen, hebben wij op de eerste plaats weer noodig onze bestuurders van alle vereenigingen in ons District. Zij zijn het, die op de eerste plaats zorg kunnen dragen om ter plaatse een groote propa ganda te voeren, om Zondag op te trekken naar Noord wij kerhout, door bijv. een fiets tocht te organiseeren of gezamelijk per autobus te reizen. Dan zijn wij overtuigd, dat oris tournooi ten volle slaagt. Als elke vereeniging voorts nog propaganda voert in clubbladen, parochiebladen en door voorbe richten (Clubnieuws) in de Leidsche Cou rant, dan zijn wij op den goeden weg, en wordt ons doel bereikt. Wij zijn ervan verzekerd, dat er keurige wedstrijden ge speeld worden, welke zeker aller belang stelling waard zijn. Zondag zal zeker iedere speler zich geheel geven om als uitverkorene te worden ge plaatst in een districts-elftal Ook hier krijgen wij elftallen tegen elkaar, welke velen onzer nog nooit heb ben gezien. De programma's werden deze week verzonden aan de notabelen, die reeds toezegging hebben gedaan, om bij dit tournooi tegenwoordig te zijn. Ook een deputatie van het Hoofdbestuur van den D. H. V. B. en elftal-commissie is aanwe zig. Spelers, denkt er aan, dat gij het in handen hebt om het tournooi zoo hoog mo gelijk op te voeren. Wij laten hieronder het programma vol gen! 12 uur: Foreholte ISt. Bernardus I C. van Roode. 1.15 uur: D. O. S. II—R. W D. I N. Caspers. 2.30 uur: Lisse ID. O. S. I. C. v d. Geer 3.45 uur: N. V. C. I—Teylingen I Th. Righ. van Gelder. Wij doen een beroep op de vereeniging bestuurders, dat zij zorg dragen met elf tallen stipt op tijd op den aangegeven tijd aanwezig te zyn, opdat het program vlot worden afgewerkt. Dit geldt ook voor de heeren scheidsrechters. H. HOOGERVORST, Secr. R. K. Sportver. „V.C.H." Gisteren speelde het eerste elftal zijn laatsten competitie-wedstrijd tegen St. Ber nardus II. Ondanks de sterke wind welke schuin over het veld stond, werd er toch goed gespeeld. Hoewel V.C.H. een straf schop gemist had, ging de rust met 2—0 in. Na de thee maakten de gasten spoedig 21, maar alvorens het einde aanbrak, had V.C.H. er 41 van gemaakt en alzoo de competitie met een overwinning besloten. Het tweede elftal, dat de gast was van O.D.I II moest in deze zijn meerdere er kennen. Hoewel de rust met 11 was in gegaan, maakte O.D.I. na de hervatting er 41 van, waarmede ook het einde aan brak. R. K. Sportver. „Meerburg". Zondag speelde Meerburg II op eigen ter rein en wel tegen Kolp. Boys II uit Leiden. Niettegenstaande den sterken wind wist Meerburg, dae voor de rust voor wind speel de, 3 maal den keeper van Kolp. Boys het nakijken te geven. Na de thee werd er weer flink aangepakt en zoo nu en dan kwam Kuip. Boys opzetten. Er kwamen dan ook twee doelpunten uit Meerburg wist ook nog eenmaal het doel te vinden. In dezen stand brak het einde aan met 42 over winning. De Junioren a waren naar Adolf Kolping a te Langeraar, maar konden niet spelen, om dat zij pech hadden aan hun auto. De Junioren b hebben het onderspit moe ten delven tegen V.V.L.c uit Voorschoten. Zij verloren met 10. Senioren, denkt allen aan Dinsdagavond indoortraining. R.-K. V. V. „Van Nispen". Het 1ste bezocht Zondag Vogelenzang I, in een vriendschappelijke kamp, waarbo ven een medaille stond. Als de scheids rechter beginnen blaast hebben beide ploe gen invallers. Vogelenzang trapt af en onderneemt eeni ge aanvallen, welke echter onderschept werden. „Van Nispen" is nu even aan het woord; de defensie van de thuisclub is echter soliede. In het middenveld is van Nispen iets sterker. Voor het doel vlot het echter niet erg. Als bij een goeden aanval de r.-binnne doorloopt geeft hij den V.- keeper het nakijken 01. De thuisclub beantwoordt dit met een hevig offensief, waaruit ten slotte gedoel punt wordt door den midvoor, met een goed schot 11. Bij een doelscrimmage werpt de r.-bach zich er iets te wild tus schen.. De scheidsrechter wijst naar de witte stip. De Vogelenzaug-midhalf plaatst zich achter den bal; het plaatsen is echter niet zuiver en de bal verdwijnt hoog over doel. Kort hierop rust. Na de thee zijn beide ploegen om beur ten aanvallend. Van Nispen vinden wij echter iets gevaarlijker, hetgeen blijkt uit een goede aanval, waarbij de midvoor on houdbaar doelpunt 12. Na pl.m. een kwartier voegt de l.-binnen hier een prachtig doelpunt bij, uit een mooi aangegeven bal van rechts. De Vogelenzangsche ploeg stelt alles in het werk om den achterstand te verkleinen hetgeen haar ten slotte gelukt door haar r.-buiten, met een fraai schot, waarbij een der backs o.i. echter niet vrij uitging. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen blaast de scheidsrechter, die goed leidde, het ein de De behaalde medaille werd na afloop door den voorzitter aan den van Nispen- captain ter hand gesteld, terwijl hem te vens bloemen werden aangeboden, wegens het kampioenschap. De b-junioren wonnen met 31, terwijl de A-junioren goedkoop aan de punten kwamen, doordat hun tegenstanders ver stek lieten gaan. R.-K. Sportver. „Kolpings Boys". Het is onzen Boys niet gelukt om een overwinning te behalen maar er is prettig gespeel en 't zijn allemaal „nette" neder lagen! Het eerste trok met 3 invallers naar Majella I. Voor de rust tegen wind ging het goed, slechts eenmaal wist Majella te doelpunten. Na de rust werd het uit een penalty 20, daarna 21, ten slotte won Majella met 31. Onze reserven speel den tegen Meerburg II en verloren met 24. Wanneer er wat beter samengespeeld was, was de stand zeker geheel anders ge weest. De partijen waren aan elkaar ge waagd. De junioren speelden tegen DOS a, de kampioenen en verloren met slechts 12. Een behoorlijke prestatie. R.-K. Sportver. „Concordia". Theoretisch hadden de blauwkielen nog een kansje aan het spook te ontkomen als ze van India hadden gewonnen. Practisch was dan, dat ze ook ZPC uit volgende week hadden moeten winnen. En was dit ook al een heele opgaaf geweest, nu het deze middag al niet ging, behoeft men zich daarover ook al geen illusies te maken. De Indianen brachten anders een heel wat sterker team in het veld als indertijd in Amsterdam, en het was hun aan te zien, dat ze vochten voor het lijfsbehoud. Hierin zijn ze o.i. verdiend geslaagd. Ondanks on ze bloemenvelden-nering en belangstelling was er aardig interesse voor Concordia's laatste poging. De wedstrijd begint tam. Van beide zijden is men zich nog van geen enthousiasme bewust, al is de I.-aanval het meest actief. De Conc.-defensie weet het spel wel eens te verplaatsen, maar de aan val zit er niet zóó achteraan, dat er wer kelijk gevaar voor het I.-doel dreigt. Ten gevolge hiervan krijgt de C.-invallerkeeper heel wat te verwerken, wat hem echter uitstekend afgaat. Na de rust komt er spoedig wat meer teekening in de strijd, als de I.-r.b. bij een doelworsteling zijn club de leiding geeftè Nu zien we niet al leen mooien strijd, maar fenomenaal werk van de I.-keeper. Tot een plotselinge I.- doorbraak er 20 van maakt, waardoor de wedstrijd betrekkelijk dood werd. Scheids rechter Koster leidde uitstekend. R.-K. Sportver. „Majella". De laatste competitiematch van Ma jella I werd een mooie 31 overwinning op Kolping Boys I. Dat windvoordeel niet altijd een voordeel behoeft te wezen, bleek gisteren. Voor rust smaakte de thuisclub dit genoegen. Zeer dikwijls kwam de Ma- jella-voorhoede voor het doel der gasten, maar al die aanvallen leverden weinig op. Slechts éénmaal kon de bal op de juiste plaats gedeponeerd worden. Na rust vergrootte een penalty de Ma- jella-voorsprong tot 20, terwijl voor 't einde beide keepers nog éénmaal gepas seerd werden. R.-K. Sportver. „D. O. 8." DOS I besloot op waardige wijze de oompetitie en klopte L. en Snel in eigen home gedecideerd met 50. Zoodoende is het verschil met WL juist groot genoeg: één punt. DOS 3 bracht een bezoek zy ODI te Lei- muiden, en speelde gelijk 4—4. DOS I deed het minder goed, en moest met 53 tegen de Adolf Kolping-reserven de vlag strijken. DOS a hield met 21 Kolping Boys a er juist onder. R. K. Sportver. „N.V.C." Zaterdagmiddag vond reeds een aardige ontmoeting plaats tusschen het N.V.C.a en b-elftal der junioren, die met 40 door b gewonnen werd. Zondagmiddag ging datzelfde b-elftal nog naar Warmond om daar zijn laatste com petitiewedstrijd te spelen tegen S.M.C.a, die alweer in een 3—0 overwinning werd omgezet. N.V.C.cS.J.C.b werd afgelast om Ker kelijke redenen. Te 2.30 uur bond N.V.C. II den strijd aan tegen V.V.S.B, De reserven vertoonden een spelletje demonstratie-voetbal en wonnen op hun slofjes met liefst 80. R.K. Sportver. A.V.V. Voor de promotie speelde A.V.V. I, kampioen 2e klasse A op eigen terrein te gen Unio I uit Oudewater, kampioen 2e klasse C. De aangewezen scheidsrechter liet op zich wachten, zoodat het geduld der vele toeschouwers, onder wie wij o.m. opmerk ten de heeren Hubaty en de Caluwe van het districtsbestuur, danig op de proef werd gesteld. Eindelijk werd om ruim 3 uur onder lèiding van scheidsrechter C. v; d. Zon begonnen, die den wedstrijd op uiterst correcte wijze heeft geleid. Nadat Unio bloemen heeft aangeboden, fluit de scheidsrechter beginnen. Er ont wikkelt zich direct een vlug spel, waarbij aan beide zijden diverse aanvallen worden opgezet. Unio is aanvankelijk het meest actief, doch de voorhoede weet van de kansen niet te profiteeren, terwijl de A.V. V.-keeper door uitloopen enkele zeker schijnende doelpunten voorkomt. A.V.V. komt dan beter in vorm, doch ook déze voorhoede blijkt haar dag niet te hebben en verprutst enkele mooie kansen. Het blijft een strijd tusschen de voorhoeden en de verdedigingen, welke twee laatsten niet voor elkaar onderdoen en keurig spel te zien geven. Hoe beide voorhoeden zich ook inspannen, het lukt niet; de verdedi gingen blijven heer en meester, zoodat de .rust komt met dubbel blank. Na de rust blijft het dezelfde strijd en ofschoon A.V.V. door het windvoordeel wel KON. NED. VOETBALBOND. FEYENOORD EN ENSCHEDE WINNEN. Slechte inzet der West. degradatie- candidate n. De wedstrijden om het kampioenschap van den K.N.V.B. zijn gisteren voortgezet met overwinningen van de bezoekende clubs Feyenoord en Enschede. De Rotterdamsche kampioenen slaagden erin Ajax op eigen terrein 'n duidelijke ne derlaag toe te brengen, tengevolge waar van de kansen op 'n kampioenschap van Feyenoord al aanstonds 'n vasten vorm hebben aan genome A, want deze zege be- teekent 'n mooie voorsprong "op 'n ernstige concurrent als Ajax is. Het was de een-en-twintigste wedstrijd tusschen beide ploegen, waaruit door deze Feyenoord.-overwinning beide clubs een ge lijk aantal punten hebben weten te verwer ven. In het Noorden was Enschede op bezoek en de Oostelijke kampioenen deden geen onverdienstelijk werk door Be Quick met 63 te slaan. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt, N.A.C. 1 1 3—0 2 Feyenoord 1 1 41 2 Enschede 1 1 6—3 2 Ajax 1 1 1-^1 0 Be Quick 2 2 39 0 Promotie-degradatie. Voor de promotie- en degTadatiecompeti- tie begonnen de Westelijke eerste klassens al heel slecht. Hermes D.V.S. in Afd. I maakte er nog iets van, want de Schiedamsche club speel de gelijk tegen D.O.S., waardoor deze Utrechtsche club 'n kostbaar puntje wist te veroveren. Hermes D.V.S. 1 1 11 1 D.O.S. 1 1 1—I 1 Velox In Afd. II heeft H.F.C. de degradatie-com petitie ingezet met een 21 nederlaag tegen C.V.V. Dat opent goede perspectieven voor n nieuwe Rotterdamsche eerste klas se ten koste van de oudste der Ned. clubs. H.V.V. is hier derde gegadigde geworden. C.V.V. 1 1 2—1 2 H.F.C. 111—2 0 H.V.V. In het Noorden stelde Achilles danig te leur. Na de overwinning met 30 vorige week in Beilen kregen de Assenaren nu een fiksche 40 nederlaag van Heerenveen te slikken. Hier is de stand nu: Heeren veen 2 1 1 4—1 2 Achilles 2 1 1 3—4 2 B.R.C. 2 1 1 1—3 2 De competitie. Voor de competitie werden hier en daar nog wat restji is afgewerkt, maar daar waren ook belangrijke. De eenige eerste klasse wedstrijd was die in Afd. 11 tusschen D.F.C. en Excelsior, welke in een punt en verdeeling eindigde. Feyenoord 18 13 3 2 59—19 29 Blauw Wit 17 12 2 3 37—14 26 D. W. S. 18 8 4 6 42—35 20 Stormvogels 18 8 3 7 41—29 19 D. F. C. 18 7 4 7 34—39 18 D. H. C. 17 7 3 7 50—31 17 Z. F. C. 18 4 7 7 24—37 15 Excelsior 18 5 4 9 31—49 14 V. U. C. 18 3 4 11 22—56 10 H. F. C. 18 3 4 11 13—56 10 In de 2e klasse A viel gisteren de beslis sing inzake het kampioenschap. The Rising Hope verspeelde haar laatste kans op een beslissingswedstrijd met H.V.V. door van R.F.C. te verliezen en de Groote Haagsche riskeerde niets, sloeg Olympia met 40 en legde evenals 't vorig jaar weer beslag op den titel. Had ook H.V.V. verloren, dan was 'n beslissingswedstrijd tusschen H.V.V., The Rising Hope en R.F.C. noodig geweest. Door deze overwinning van H.V.V. werd het Goudsche Olympia tevens genoodzaakt tot het spelen van degradatie-wedstrijden. H. V. V. 18 12 1 5 51—23 25 Rising Hope 18 11 1 6 41—47 23 R. F. C. 18 9 5 4 61—30 23 Emma 17 8 4 5 33—23 20 S. V. V. 16 9 2 5 28—28 20 V. D. L. 17 7 3 7 43—45 17 Unitas 17 6 2 9 27—46 14 Quick 17 5 3 9 21—37 13 Steeds Hooger 18 4 2 12 27—18 10 Olympia 18 3 3 12 21—«1 9 In de 2e klasse B werd gisteren een be langrijke beslissing verkregen ten gunste van U.V.S. Immers, Gouda verloor zij het slechts met 10 van Overmaas, waardoor de Gouwenaars drie punten ach ter blijven op U.V.S.dat dus veilig staat. Ook Neptunus verloor gisteren opnieuw, waardoor deze Rotterdamsche club nog niet van het degradatiegevaar los is. Alphen tenslotte speelde tegen Hoek van Holland gelijk. De stand is nu: C. V. V. 17 13 3 1 46—16 29 Overmaas 18 11 4 3 46—30 26 B. E. C. 18 7 6 5 29—32 20 O. D. S. 16 8 3 5 40—28 19 D C. L. 18 7 3 8 33—31 17 Alphen 17 6 2 9 31—37 14 H. v. Holl. 17 5 3 9 31—42 13 U. V. S. 17 6 11 25—38 12 Neptunus 16 4 3 9 3449 11 Gouda 17 3 3 11 24—26 9 iets in de meerderheid komt, weet de voor hoede het keurig spelende backstel van Unio niet te passeeren. De Unio-aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot, doch ook de A.V.V.-achterhoede is uit het goede hout gesneden. Zoo blijft het spel heen en weer golven, totdat plotseling Unio een vlugge aanval opzet en hieruit op keurige wijze doelpunt (01). A.V.V. doet er dan nog een schepje op, doch alles is tevergeefs en niets wil lukken. Eindelijk komt dan door een misverstand in de Unio achterhoede, waarbij de keeper ook nog door de zon gehinderd werd, de gelijkmaker 11. Aan beide zijden volgen nog enkele aanvallen, welke resultaatloos blijven en zoo komt onveranderd met 11 het einde, wat o.i. de juiste verhouding was.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6