Een Paterspraatje over de film. LETTEREN EN KUNST KERKNIEUWS LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING Middag- en avondhul diging van Nieuwveens Burgemeester. «V ZATERDAG 18 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OPENING VAN ABBE-MUSEUM TE EINDHOVEN Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, heeft hedenmiddag 12 uur een van de modernste musea van ons land, het museum dat de gemeente Eindhoven van den grootindustrieel H. J. van Abbe ten geschenke heeft gekregen, geopend. Het geheele museum, ontwerp van ar chitect Kropholler, is opgetrokken uit handgevormde baksteen, die slechts in de lambrizeering van de hall geglazuurd is. De zalen hebben alle bovenlicht, dat door middel van jalouziën getemperd kan wor den. en zullen binnenkort voorzien worden van' avondverlichting. De lichttechnicus, die het probleem van den lichtval op zeer afdoende wijze heeft opgelost, is ir. L. C. Kalff te Eindhoven. Het doel van het Van Abbe-museum is het verzamelen van hedendaagsche kunst werken, uitsluitend schilderijen en beeld houwwerk, waaraan later misschien kunst- nijverheidsproducten worden toegevoegd. De kunstenaars worden persoonlijk uitge- noodigd om hun werk te exposeeren, waar bij de museumdirectie natuurlijk als eer ste eisch stelt dat hun werk een hoogen graad van technische ontwikkeling en ar tisticiteit bezit. De commissie van toezicht is daar borg voor en dient dan ook van advies bij eventueele aankoopen. afwikkeling achterstallige handelsvorderingen op duitsche debiteuren. In de week van 14 tot 18 April 1936 ia door dè Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 500.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Ver- rechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 8642986553. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten, die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 19.— millioen. De Sonderkonto-posten, waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-posten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer R.M. 200.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgorde- nummer was 22160. Het totale bedrag van de op het Treu- haenderkonto-Niederlande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M. 13,7 millioen. De Treuhaender konto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen zijn hieronder begrepen. de ambulance heeft dessie verlaten. Naar het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis mededeelt, is telefo nisch bericht ontvangen van het Interna tionale Roode Kruis-Comité-Genève, dat de Nederlandsche ambulance zich thans schijnt te bevinden in Kolamude, een plaatsje ge legen tusschen Dessie en Addis Abeba. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Het door de N.V. Paleis voor Volksvlijt met de houders van premie-aandeelen ge troffen accoord is zoowel door de Recht bank als door het Hof te Amsterdam be krachtigd, waarop de N.V. de beheerders van het waarborgfonds heeft aangesproken, zich daarbij op het standpunt stellende, dat dit accoord verbindend is voor deze beheer ders. In een te dezer zake gevoerde procedure heeft het Gerechtshof te Amsterdam deze verbindend-verklaring uitgesproken. Tegen dit arrest zijn de beheerders, de N.V. Ne derlandsche Trust-maatschappij en eenige anderen, in cassatie gekomen. Gisteren vroegen beide partijen voor den Hoogen Raad recht op de stukken, waarna de conclusie van den procureur-generaal werd bepaald op 1 Mei a.s. WERKGEVERS AANVAARDEN DE VACANTIEBONS NIET. Besprekingen nieuw arbeidscontract voor Limburgsche bouwvakken. In verband met het sluiten van een nieuw collectief contract voor de bouwvakken in de mijnstreek, vergaderden gisteravond te Heerlen de leden van den R. K. Bouwpa- troonsbond. De loonvoorstellen van 52 en 41 cent per uur werden aanvaard. De va- cantiebons werden afgewezen. De bond ver zette zich niet tegen doorbetaling van loon op christelijke feestdagen. De leden van den Algemeenen Nederland- schen Aannemersbond vergadei'den heden avond. Verwacht wordt dat ook deze de va- cantiebonds zal afwijzen. De arbeidersorga nisaties zullen dan nog nader hierover heb ben te beslissen. NIEUW RAADHUIS IN UITHOORN. In de jongste zitting van den gemeente raad van Uithoorn werd besloten tot het bouwen van een nieuw raadhuis. Het voor stel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen en voor den bouw van het raadhuis werd een crediet van 46.500 verleend. DE DISTRIBUTIE VAN VLEESCH IN BLIK. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circu laire gezonden betreffende distributie van vleesch in blik De minister wijst er in dit sohrijven op, dat de voorraad rundvleesch in blik thans xiii Zit- en staanplaatsen Wat blijft het altijd interessant jong ge luk te zien, je daaraan te verwarmen. Jong geluk! Kinderen na St. Nicolaasdag spelend met hun pas-gekregen £op of me- cano-doos. Wat is 't leuk op een Zondag middag twee jonge menschen hun neus te zien drukken tegen de ruiten van een huis je, waarop te lezen staat: Te huur. Wat gluren ze stralend naar binnen. Want bin nenkort zal het hun trouwdag zijn en dus zoeken ze een gezellig nestje. Hoe ontroerend is niet het zien van een priester bij zijn priesterwijding. Wanneer alles nog jong en schoon en ongerept is zonder de ruwe aanraking van het leven. Jong geluk! Dat is ook te vinden bij de twee jeugdige menschen, die daar knielen voor het altaar. Daar hangt iets om hen heen van Mei en van Juni, van lente en zomer. En 't is allemaal zoo plechtig en zoo indrukwekkend. En thuis! Daar staan twee versierde stoelen en boven hun hoofd bloemen en guirlandes. En dan zijn ze het middelpunt van den heelen dag. Ze zitten in het midden van de tafel en iedereen kijkt naar hen, en iedereen lacht naar hen en iedereen wuift naar hen en iedereen spreekt tot hen een gelukwensch of zingt hun toe een lied. Zoo stonden er verleden week ook twee op het perron in X. 't Was avond. Ze stonden wel tusschen 30, 40 familieleden en vrienden, die hun toezongen: „Bruid en Bruidegom gaan nooit verloren". Ook zij hadden 2 gereserveerde zitplaat sen gehad, 2 zitplaatsen, versierd en met bloemen omkranst, 2 zitplaatsen die nu leeg waren, maar waarnaar vader en moe der en de familie aanstonds bij thuiskomst met een zekere eerbied, misschien met een traan in de oogen zonden opzien, omdat rondom die 2 leege stoelen nog de wijding hing van wat dien gebeurd was. De trein kwam binnen. De passagiers stapten in. Ook zij! Handen en hoeden en zakdoeken wuiven. De trein zet zich in be weging. Ziezoo, 't afscheid is voorbij. En lachend komen ze van het achterbalcon naar binnen. Geen zitplaatsen meer. En de menschen lezen hun krant, of bladeren in een boek of staren doelloos voor zich uit en nemen verder geen notitie van die twee. Dat was iets schrijnends. Een kwar tier geleden nog de gevierden, de toegezon genen, nu opgenomen in de logge massa van het leven, waarin iedereen slechts een nummer is. Eerst twee versierde zitplaat sen, en nü twee staanplaatsen op het schokkende achterbalcon van 'n electrische Zoo is het leven, voor die twee en voor velen! Vandaag rozen, morgen doornen! Van daag rijk, morgen arm. Vandaag gevierd, morgen belasterd. Vandaag gezond, mor gen ziek. Vandaag levend, morgen ster vend. Vandaag zitplaatsen, morgen staan plaatsen. Maar al hebt ge ook in het leven een staanplaats, Dinsdagavond a.s. op onzen feestavond in de Stadsgehoorzaal te Lei den, kunt ge, als ge donateur zijt, voor niets en als ge geen donateur zijt, bijna voor niets, een prachtige zitplaats hebben. En rl heeft het leven u wèl een zitplaats bezorgd, kom dan ónze zitplaatsen, in de Stadsgehoorzaal, ook eens probeeren! Dames en heeren! Wij hebben voor u „zitplaatsen"! Pater AUX VAN SCHALEN, Voorzitter „Roma". „don bosco"-film. Première had onder groote belangstelling plaats. In het Trianon-theater te den Haag heeft gisteravond de première plaats gehad van de in Italië opgenomen film van Don Bosco, wele uitvoering door verschillende geeste lijke en wereldlijke autoriteiten werd bij gewoond. Aanwezig waren o.a. de Pause lijke Internuntius, mgr. Giobbe, de gezan ten van Frankrijk, Italië, Portugal, enz. voorts minister van Schaik, jhr. O. van Nispen tot Sevenaer, oud gezant te Brussel, de deken van den Haag, voorts kolonel Noordman, hoofdaalmoezenier. Deze film is een speciaal katholieke film, waarin het leven van Don Bosco, den groo- ten kindervriend, wordt weergegeven. RESPIGHI OVERLEDEN De bekende componist Ottrino Respighi is hedenochtendo overleden. Respighi werd 9 Juli 1879 te Bologna geboren, studeerde aan het muzieklyceum te Bclogna, vervolgens te Berlijn bij Max Bruch en te Sint Petersburg bij Rimski Korsakoff. In 1913 vestigde hij zich te Rome. is uitgeput. Van het gehakt in blik is echter nog een beperkte hoeveelheid be schikbaar. De verhouding van 2 1 tus schen de hoeveelheden te distribueeren rundvleesch en gehakt in blik zal voortaan dus niet meer in acht genomen behoeven te worden. Tenzij de gemeente aan de Ne derlandsche Veehouderij centrale mede deelt, dat zulks niet gewenscht wordt, zal in het vervolg voor de geheele aangevraag de hoeveelheid géhakt in blik geleverd worden De distributieprijs hiervan bilijft onveranderd vastgesteld op 35 cent per bus. HAARLEMS BISSCHOP TE ROME. Mgr. heeft in het Nederlandsch College zijn intrek genomen. Men seint uit Rome aan de „Msb": Vrijdagmiddag om 6 uur is Z. H. Exc. Mgr. J. p. Huibers, Bisschop van Haarlem, in gezelschap van Mgr. H. J. M. Taskin, president var. het groot-seminarie te War mond en proost van het Kathedraal Kapit tel van Haarlem en den Zeereerw. heer H. W. Agterof. Secretaris van den Bisschop, te Rome aangekomen. Mgr. dr. B. Eras, procurator van het Ne derlandsch Episcopaat te Rome, die aan het station ter verwelkoming aanwezig was, begeleidde mgr Huibers en zijn gezelschap naar het Nederlandsch College waar men tijdens het verblijf in de Eeuwige Stad in trek heeft genomen „HINDENBURG" REEDS 28 APRIL NAAR DE V.S. Het luchtschip „Hindenburg" zal naar van particuliere zijde vernomen wordt, niet, zooals oorspronkelijk in het voorne men lag, op 6 Mei, doch reeds op 28 April as. onder commando van dr. Eckener van Friedich6hafen naar Noord-Amerika ver trekken. Omtrent de motorstoornis op den jong- sten tocht naar Zuid-Amerika kan nog ge meld worden, dat een der motoren op de terugreis twee dagen buiten dienst is ge weest ten gevolge van het breken van een zuigerpen: een mechanische fout derhal ve. De motor is opgezonden naar de fa briek te Unterturkheim en zal binnen en kele dagen weer geheel in orde zijn De drie overige motoren werkten gedu rende den geheelen tocht uitstekend. AMSTERDAM—BANDOENG. LUCHTPOST. Invoering zomerdienst. Op 22 April a.s. wordt de zomerdienst- regeling van den luchtpostdienst Amster damBandoeng ingevoerd, waarbij weder de Noordelijke route via HalleLeipzig en Bratislava of Budapest zal worden ge volgd. De vliegtuigen vertrekken om 6 uur van Schiphol, het geheele traject Amsterdam Batavia wordt in 5 1/2 dag afgelegd. Te Cairo wordt aansluiting verkregen met den luchtdienst LondenBrindisi Kaapstad. Het Zaterdags vertrekkende vliegtuig heeft te Karachi aansluiting op enkele Britsch-Indisohe luchtlijnen, het Woensdag vertrekkende vliegtuig te Pe- nang op de lijn PenangHongkong en te Singapore-op de lijn SingaporePort Dar win. Uitgesproken: J. de Lange, garagehouders te Noord- w ij k, Molenstraat-20. Cour. mr. M. T. Moo- lenburgh te Noordwijk. A. M. van Winden J. Mzn., landbouwer te Nootdorp. Cur. mr. J. P. Chardon te Delft. Opgeheven: J. de Ruijter Jzn. te Noordwijk. alphen aan den rijn. Vrijz. Dem. Bond. De afdeeling Alphen aan den Rijn en omstreken van den Vrijz. Dem Bond heeft zich op haar jaarlijksche vergadering met groote meerderheid tegen schrapping van de paragraaf betreffend de nationale ontwapening verklaard. koudekerk. Burgerwacht. Op Maandag 27 April as. des avonds te half acht, zal op de bo venzaal van hotel de Bruin, alhier, een bur- gerwacht-propaganda-avond gehouden wor den onder leiding van den eere-voorzitter, de burgemeester M. j. E. Kwint, alhier. Het programma vermeldt o.m. een lezing van kapitein C. J. A. v. d. Putte uit Lei den over „Luchtbescherming"; beëediging Hallo, verhuizer, hier ie ons kostbaar oud famiilieporcelein. Past u vooral op, dat er geen stukje van breekt!! commandant en nieuwe leden der burger wacht en uitreiking schietprijzen. Een filmpje over: „Indië en de reis naar Hol land" van officier-vlieger b.d. M. F. Ei kerbout te Leiden. Toegangsbewijzen voor dezen avond zijn te verkrijgen bij den com mandant, den heer Schouten, alhier. NIEUWKOOP. Verkooping. In hotel „Het Vliegende Paard" alhier werd in het openbaar ver kocht door Notaris F. A. Minkema te Woer den de boerderij, groot 16.21.90 H.A., eigen dom van en bewoond door J. Wingelaar. De woning kwam in bod op 32.100 en werd tot een bedrag van 3.800 opgehou den door de N.V. Levensverzekeringmaat schappij „Utrecht" te Utrecht. REEUWUK. Verkoop Elfhoeve. De gemeenteraad van Reeuwijk heeft gistermorgen met 83 stemmen besloten den verkoop van het complex recreatie-oord Elfhoeve met zwembad en tuinen en inventaris, op pu blieke veiling door den heer G. van Ba ren te Nieuwer Amstel voor 18.000 ge kocht, goed te keuren. ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: M. J. van Mastwijk 25 jaar en E. M. A. Straathof 24 j. Geboren: d. v. G. v. Trigt en W. Le lieveld. Adrianus z. v. J. v. Tol en M. M. M. Egberts. ZOETERWOUDE. Graal. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal". Zon dag. Na de Hoogmis plaatsbespreken voor de uitvoering op Zondag 26 April a.s. Om 7.30 repetitie voor zang en reidansen. Maandag 7.309.uur Char, naaien. Woensdag, Algemeene repetitie voor de uitvoering. Dit is de laatste keer, dat we kunnen repeteeren. Allen die aan de uit voering meewerken worden dus verwacht. Laten wé deze laatste week allemaal onze uiterste best doen, om onze uitvoering zoo schitterend mogelijk te doen slagen! Excelsior! Vooruit! LEID SCHEND AM. St Josephsgezellen. Zondag 19 April wordt onder leiding der Commissarissen een excursie ondernomen naar de bollen velden. Vertrek 11 uur per fiets van Pa tronaat. Maandag 20 April: Oefenavond „Adolf Kolping". Dinsdag 21 April te 8 uur Ma- ria-Congregatie, waarna ontspanning. Don derdag 23 April te 7.30 uur biljartclub A.D.O. De vergadering van 23 April is uit gesteld tot Donderdag 30 April. Zaterdag 25 April te 7.30 uur ontspanning. R.K. E.H.B.O. „St. Lucas". De eerste étappe afgelegd. Ja, dat mochten de cur sisten Donderdagavond zeggen, toen zij het R.K. Vereenigingsgebouw verlieten. Het eerste examen als slot van de aan- vangscursussen van 18 lessen had plaats gehad. Nu nog de laatste 8 lessen en dan staan zij voor het eindexamen, het mo ment, waarop wij het diploma hopen te behalen. Daarom met nieuwe energie de volgende 8 lessen gevolgd en het resultaat kan niet anders dan schitterend zijn. Om dit te bereiken wordt dan ook de mede werking van alle cursisten gevraagd. Wan neer wij de lijst van geslaagde candidaten bij bovengenoemden cursus bezien, dan blijken de volgende dames en heeren het A-diploma behaald te hebben, n.l. de da mes: Wed. BeekSprengers, A. v. d. Berg, Cl. v. Bohemen, Cor v. Bohemen, M. v. Bo- hemen, Jo de Koning, C. van Leeuwen, wed. E. A. v. d. Lubbe, G. Scheenaard, M. Scheenaard, C. A. v. d. Togt, A. G. Weer denburg, en de heeren: J. N. de Heij, L. v d. Hulst en Jac. Hooijmans. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Th. Blokland hield de R.K. Volks bond te Leidschendam hare laatste leden vergadering van het winterseizoen. Door den geestelijken adviseur, kap. Vugt wordt een prettige en interessante causerie ge houden over de straffen en geneeskunde in den ouden tijd, welke causerie vol aan dacht werd gevolgd en dank en applaus oogstte. Van de rondvraag wordt door enkele le den gebruik gemaakt, waarbij o.m. ook mededeeling wordt gedaan, dat op 10 Mei een bloempjesdag voor Herwonnen Le venskracht zal worden gehouden. Hierna sluiting. VOORHOUT. Diefstal. Bij de politie is aangifte ge daan van inbraak in een schuur van den heer D. v. W. te Haarlemmermeer, staande aan den ouden Heerenweg alhier, waar bij het slot van de schuur werd vernield, terwijl werd ontvreemd een spitgraaf, een overschietvork, een lijn met haspel en de inhoud van eenige kisten pootaardappe- len. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Veilingbericht. De aanvoer was dezen keer iets minder, maar de kooplust even aarde de vorige avondveilingen. Aange voerd waren 38 konijnen, prijs 0.201.40, 14 kippen 0.400.60 per stuk. Duiven brachten op van 0.120.22 per stuk 28 diverse nummers werden ook alle ver kocht. De belangstelling is steeds vooruit gaande. Personalia. Op het te dezer dagen ge houden examen voor tuinarchitecten, uit gaande van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Planten kunde, slaagde onze plaatsgenoot de heer H. C. v. Wieringen, bloemist alhier, als ar chitect voor den aanleg van tuinen. Gelukwenschen van burgerij, vereenigingen en instellingen Behalve de toespraken tijden* de open bare zitting gehouden en gisteren reeds door ons gepubliceerd, werd bovendien nog door den 'heer D. P. Akerboom, namens de R. K. Raadsfractie der gemeente, het woord gevoerd. Bij de komst van een nieuwen Burge meester, zeide spr., is het meestal onmoge lijk voorspellingen te doen over diens aan staande beleid. Het is geduldig afwachten. U echter hebben wij reeds hooren roemen als een man met karaktervastheid. Dat ver blijdt ons bijzonder. Want wij behoeven het niet te verbloemen, dat in de laatste jaren het plaatselijk gezag een deel van zijn pres tige heeft verloren. Door uw krachtig en rechtvaardig beleid hopen wij, dat het over heidsgezag wederom zijn zedelijk overwicht zal terugwinnen, en zal worden gelijk het voorheen in Nieuwveen was. Al bent u pas sedert j.l. Woensdag het wereldlijk hoofd onzer gemeente, aldus spr., uw zorgen voor Nieuwveen zijn van vroe ger datum. Wij willen even naar voren brengen uw zeer werkzaam aandeel, om ook voor de tuinders van Nieuwveen steun te verkrijgen, toen zij eenige jaren geleden door een vernielende hagelstorm geteisterd werden. Uw ijveren van toen is ons een waarborg, dat uw belangstelling voor de behoeftigen onder ons groot zal wezen. Nadat tevens de heer W. Plomp (Ge meentebelangen) namens zijn kleurlooze fractie, zooals hij het noemde, gesproken had, werd de raadszitting door den heër Bakhuizen gesioten, waarna de geestelijk heid ter plaatse en de heer Sprey, als voor zitter van het Huldigingscomité namens de burgerij sprak, hetgeen wij reeds afdrukten. De heer H. Kooistra, directeur der Johan- nes-Stichting, sprak uit naam van het pas sieve, het zwakke gedeelte der bevolking en hoopte, adt het noodzakelijk veelvuldige verkeer met het gemeente-secretarie prettig zou blijken onder den nieuwen chef. De heer Rietdijk, Van der Knijff en Compeer, raadsleden uit Leimuiden en Rijnsaterwoude, feliciteerden de Nieuw veensche vroedschap met haar nieuwen voorzitter. De heer J. W. de Ren, sinds twee dagen secretaris van onze twee zustergemeenten kreeg vóór hij aan spreken toekwam eerst een applausje, waarna hij zeide, mede uit naam van de ambtenaren en de politie der zelfde gemeenten, dat het een genot was onder den heer Bakhuizen te mogen wer ken. Daarom feliciteerde hij het Nieuwv. ambtenarencorps van harte met hun nieu wen chef, wien hij eerst nog had toege voegd: De Regeering heeft uw schitteren-' de capaciteiten als magistraat willen be- loonen door deze derde burgemeesters plaats. Onder de redevoeringen door hadden wij nog gelegenheid de „raadzaal" aandachtig op te nemen. Weelderig was de indruk die zij maakte met haar schat van kostelijke bloemstukken, groot en klein, sierlijk op gesmukt met linten. Links trof ons een intiem hoekje palmen, waartusschen lila hor tensia's en witte seringen. Rechts prijkten machtige bloemstukken, zoo ook vóór de groene tafel, alle in fijne harmonie opge steld. Achter Z.E.A. stond de rijke bloemen hulde van de burgerij en ook de tafeltjes pronkten met bloemen. Van het plafond straalden blauwe, roode, oranje en witte lampjes hun licht uit over het uitgelezen gezelschap; klimop slingerde rond deze guirlandes. Met vlaggedoek was de zaal verder opgemaakt; in één woord: een fan tastisch aspect! De Burgemeester beantwoordde de spie kers en toonde zich bijzonder erkentelijk, dat de geestelijkheid haar stem had laten hooren namens de resp. kerkgenootschap pen in Nieuwveen en hoopte, dat zij de plaatselijke wereldlijke overheid in haar gebeden zou gedenken. De avondreceptie. Zooals 's middags bij de installatie plechtigheid, was het ook 's avonds bij de receptie $en genot in zaal Schreuder te vertoeven, waar de festiviteiten zich rond den nieuwen Burgemeester voltrokken. Tijdig spoedden wij ons naar binnen en waren zoo in de gelegenheid o.m. bloem stukken te ontwaren van: Nieuwveens burgerij, Huize Ursula. Ned. Bond van Autobusondernemers, Coöp. Boerenleen bank „Ter Aar" te Nieuwveen, Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Nieuwveen, IJsclub, Win- kelweekvereeniging. Ambtenaren gem.- secr. Nieuwveen, Gemeentebestuur Rijn saterwoude, R.-K. Tooneelclub, Maarse en Kroon van Leimuiden, Bestuur Joh.-stich- ting, Begrafenisvereen, „De Verbetering", Bond van Huiseigenaren, de drie Jonge- lingsvereen. op Gereform. grondslag, Dep. R.'woude v. d. Mij. tot Nut v. h. Algemeen, enz., voorts verschillende persoonlijke at tenties. De tafeltjes stonden uitermate prettig verdeeld en men voelde, dat dit, zoo mede de weer geheel andere schikking der bloe menweelde het resultaat van dameshan den was, althans van haar wenken; de uitvoering vergde mannenkrachten. Tegen achten traden de heer en mevr. Bakhuizen met hun dochter de zaal bin nen, waar de talrijke aanwezigen hen staande met het „Wilhelmus" verwelkom den, begeleid door een plaatsel. muziek- ensemble, dat ook verder op den avond het geheel opluisterde. Zoodra de illustere gasten hadden plaats genomen op het podium temidden der hee ren wethouders Ran en Joha, alsmede de heeren Sprey, Karsemeijer en Roovers, zijnde Jiet dagel. bestuur van het Huldi gingscomité, te eener zijde en hunne da mes te anderer zijde, heette de voorzitter hen van harte welkom.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7