ZATERDAG 11 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Lido. Schots en scheef gaat het er met de Paaschdagen naar toe in Lido. Daarvoor zorgen de twee komieken Stan Laurel en Oliver Hardy, die in de film „Schots en Scheef" de dolste dingen uithalen. Het ge heim van hun succes is, dat zij onuitputte lijk zijn in het bedenken van komische si tuaties maar bovendien in hun dolste oogenblikken steeds buitengewoon goede spelers blijken, die met kleine fijne trek jes een wereld van komisch talent weten te onthullen. In dit filmverhaal is Stan Laurel omgedoopt tot Stanley MLcaurel, de erf genaam van een schatrijken ouden Schot, die het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld. Hij komt ijlings met Ollie uit Amerika om te vernemen, dat hij slechts een doedelzak en een snuifdoos heeft ge- erfd. De beide vrienden staan nu berooid op straat en komen bij het koloniale leger terecht, waarmede zij naar Britsch-Indië vertrekken. Maar in Indië of in Engeland of in Amerika Stan raakt altijd in gek ke situaties verward. Vooral in Indië, een land van geheimzinnige dingen en opstan dige inlandsche hoofden. Wat er daar alle maal voorvalt is met geen pen te beschrij ven en is een voortdurende bron van lachen. „Schots en Scheef" is wel een bui tengewoon geslaagde film. Voor de pauze gaat een „Schipbreuk", welke de kapitein en zijn dochter aan land brengt op een eiland, bewoond door wil de Papoea's. De wilden zijn voornemens het tweetal te dooden, doch het meisje weet den zoon van het opperhoofd, die door een adder gebeten is, het leven te redden en dat redt ook hun het leven. Natuurlijk is dat niet het eenige avon tuur, dat het meisje beleeft, (de vader sterft op 't eiland) en zyn er nog verschil lende woeste tooneelen te zien van achter volgingen door wilde stammen in het oer woud voordat het happy-end er is. Een spannende film met fraaie kiekjes uit oer woud en wildernis. Een teekenfilm en een uitgebreid jour naal completeeren het goed geslaagde Paasch-programma. Bijzonder actueel is een kijkje aan boord van de „Hindenburg" vliegend over Duitschland. Casino Shirley Temple, de lieveling van 't Ne- derlandsch bioscoop-publiek, zien we deze weel: in Casino en dat wel in „Hartedief", een film, waarin ze door haar ongekun steld, kinderlijk spel de harten veroverde van allen, die haar in deze film zagen op treden en wel in die mate, dat de biosco pen, waarin deze film vertoond werd, we ken achter elkaar uitverkocht waren, avand aan avond, en dat zelfs bij een reprise. Het verhaal in deze film is kort. Shirley's vader, een vliegenier, komt ongelukkig om 't leven en haar moeder sterft tengevolge van een auto-aanrijding. En dan ontstaat de naijver, wie 't kind zal opvoeden. De rijke familie, bij wie Shirley's moeder in dienstbetrekking was, of Loop (James DunnV, een vliegenier, tevens vriend van haar vader. De familie handelt uit eigen belang, Loop uit liefde. En ook Shirley is 't liefst bij Loop en gelukkig wint de lief de 't hier van egoisme. James Dunn, als Loop, geeft als tegenspeler van Shir ley uitstekend spel, maar ook de kleine Jane Withers als Joy, het onsympathieke kind en Speelgenoot van Shirley, mag ge noemd worden. En dan ontbreekt t even min aan spannende momenten in deze film. Als Loop in stormachtigen onweersnacht een tocht onderneemt met zijn vliegtuig, waarin de kleine Shirley zich verstopt heeft, is hij genoodzaakt zich met haar in een parachute neer te laten. Doch de da ling gelukt en beiden komen ongedeerd op den vasten giond. Het is, in één woord, een zeer mooie film, die ook nu wel weer veel publiek zal trekkpn. Voor de pauze de gewone journaals, een teekenfilm en interessante opnamen „van een cameraman' met overstroomingen, aardbevingen enz., waarna een film „Ver loren in de atmosfeer", waarin de sensatie maar ook de humor niet ontbreekt en daar door zeer boeiend. Den inhoud zullen we niet verraden. Men ga ze zien en oordeele dan zelf. Alles bij elkaar genomen is 't een mooi Paaschpiogramma, dat we gaarne aan bevelen. Luxor Wanneer men Charlie Chan, den beroem den Chineeschen detective Warner Oland, in een film aangekondigd ziet, dan kan men bij voorbaat verzekerd zijn, dat 'n spannende film te wachten staat. In de „Speurhond in Londen" ziet men niet an ders en Warney Oland laat hier zijn speur zin weer eens den vrijen teugel in een moordzaak, waarvan een onschuldige ver dacht wordt. Charlie Chan staat op het punt van Lon den naar Honolulu te vertrekken als zijn hulp wordt ingeroepen door een meisje, wier broer van moord verdacht wordt. Binnen dne dagen zou het vonnis vol trokken worden. Charlie Chan had nog 65 uur om een onschuldig verdachte van den strop te red den. Als ér nog 48 uur over zijn wordt een tweede moord begaan. Nog 23 uur en Char lie Chan neemt met energie de zaak in handen. Tien uur later wordt ook op hem een aanslag gepleegd, maar deze mislukt. Een gevaarlijke getuige tracht de moorde naar vervolgens uit den weg te ruimen en dan wordt de moordenaar ontmaskerd veertien minuten voordat de onschuldig verdachte zou worden opgehangen. In „Carlo Cavelli", de Hoogeschool-rij- der, krijgen we 'n boeiende film te zien. Een gewezen legerkapitein heeft den zoon van een vriend in den oorlog doodgescho ten en komt later in aanraking met de dochter van dien vriend, welke hij (onder valschen naam) ten huwelijk vraagt. Als het meisje haar vader toestemming heeft gevraagd-, welke niet zonder aarzeling ten slotte wordt gegeven, komt zij eerst tot de ontdekking wie haar a.s. echtgenoot is en vol afschuw wendt zij zich van hem af. Toch gaat het huwelijk door, zelfs met toestemming van den vader. Waarom, dat laat deze film in haar ontkooping zien. Een pakkend slot inderdaad. NED R. K. VOLKSBOND. AFD LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Het gebouw den geheelen dag gesloten. Maandag. Geen zitting Rechtskundig Advies Bureau. Maandag. Het gebouw geopend des avonds vanaf 7 uur. Dinsdag Esperantocursus. Dinsdag Repetitie Vondel. Dinsdag Respetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio," 3 uur. Woensdag Ledenvergadering Bouwvak arbeiders St. Jozef, 8 uur. Woensdag. Bestuursvergadering Slagers, 8 uur. Woensdag. Verloting L. G. V.: Bijeen komst Poedelaar. Donderdag Ledenvergadering Bakkers gezellen 8 uur. Donderdag Repetitie Vondel, 8 uur. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.008.30 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 7.3010.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. Geen Bibliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten om mooie prijzen. Maandag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 710.15 uur. 1 uur Bijeenkomst voor gazellen en ge huwde gezellen ter viering van den ver jaardag van den Vice-Praeses. 8.30 uur Prijsbiljarten. Dinsdag. 8.45 uur Verplichte Maandver gadering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den Vice-Praeses. Tevens maandelijksche afrekening Ze- lateurs St. Petrus Liefdewerk en Kem- permanfonds. Woensdag 8.15 uur: Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. Kolping". 8.30 uur Vergaderinf Raad van Bestuur. Donderdag van 8.0010.15 uur bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Vergadering Afd. Gehuwde Gezellen; na de conferentie prijskaarten. Vrijdag, 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Van 8.00—10.00 uur Biljartclub „A. B. C." Zaterdag bijeenkomst voor dv leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: De eerstvolgen de recollectie-oefening is op Donderdag 30 April. Bij den huismeester is er gelegen heid tot sparen voor den Praeses van Nis pen herdenking in September te Amster dam. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Maandag: 7.00 uur Aantreden aan den Burcht voor die Kruisvaarders welke meegaan naar Noord wij kerhout. Dinsdag: 7.00 uur Franciscusban. 7.00 uur Lode wij kban. - 7.15 uur Godfriedban. 8.00 uur Tarcisiusban. 8.30 uur Godfriedgroep. Geen Viviaanban. Woensdag: 7.00 Don Boscoban. 8.30 uur Aloysiusban. Donderdag: 8.00 uur Jonge Wachtclub. 8.15 uur Trommelen. 8.30 uur Willebrordusban. Vrijdag 7.30 uur Cornelius Musiusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor de St. Petrus-Parochie. 6.30 uur Afrekenen bij den penningmees ter. „Kruisvaarders komt allen steeds in de K. J. C. Mis." ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK, (Nieuwe Rijn 52). Zondag en Maandag geen bijeenkom sten. Dinsdag 7 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Kampgeld, donateurskaarten inleveren. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.30 uur Trommelen. 8.00 uur Esperanto. Donderdag 7 uur Martinus- en Serva- tiusban. Vrijdag 7 uur Aspirantenban. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Woensdag, 15 April Van 7—9 uur afha len der prijzen der loterij. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur Plechtig gezongen H. Mis Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 5 uur Lof. Maandag 2e Paaschdag 9 uur morgenge bed waarna de H. Mis. Dinsdag 7.30 uur zaagclub. Woensdag 8.15 uur Lof en groepsbijeen komst voor de twee oudste afdeelingen. Donderdag 6 uur Antoniusban. 7 uur Aloysiusban. 8 uur St. Jorisban. Zaterdag 7.30 uur ontspanning oudste afdeeling. ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Burcht: Maria Gijzensteeg. Maandag, 2e Paaschdag. Buitendag te Katwijk. De Kruisvaarders die te Voet en per tram gaan zorgen om 9 uur aan onzen burcht te zijn. Fietsers zijn om half tien aan den burcht aanwezig. Allen zorgen voor een jas en voor proviand. Dinsdag 7 uur Vendel St. Adelbertus. Donderdag 7.30 uur Vendel St. Lode- wijk. Vrijdag 7.30 uur Vendel St. Joris. Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen 3 centsfonds. Tevens kampspaarbank ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag, 7 uur Bibliotheek. Zondag en Maandag geen bijeenkom sten. Dinsdag 7 uur Antonius-, Hubertus, en Arnoldusban. Kampgeld Donateurs kaarten inleveren. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.30 uur Trommelen. 8 uur Esperantoclub. Donderdag: 7 uur Martinus en Servatiusban en Aspirantenban. Vrijdag 7 uur Adspirantenban. Zaterdag 7 uur Bibliotheek Woensdag 15 April Van 7 tot 9 uur afha len prijzen der loterij. LAATSTE BERICHTEN DE BRAND IN HET CHICAGO-THEATER TE EINDHOVEN. Kortsluiting niet de oorzaak. MISDADIGHEID IN HET SPEL? Omtrent den brand, welke vannacht in het Chicago-theater te Eindhoven heeft ge woed (men zie Gem. Ber. 4de blad) kan nog het volgende gemeld worden. Het is niet aannemelijk, dat de oorzaak in kortsluiting moet wórden gezocht. Het is de directie overigens een raadsel hoe de brand kan zijn ontstaan. Vrijdagavond had er n.l. wegens den Goeden Vrijdag geen bioscoopvoorstelling plaats. Eerst Zaterdag middag zouden de filmvoorstellingen weer beginnen. Nu is het de politie opgevallen, dat den laatsten tijd meer branden omstreeks een uur des nachts door onverklaarbare oor zaak ontstaan In dit verband mag herin nerd worden aan den brand van de vorige week in de Lijnbeekstraat en die in de ge meentelijke U.L.O.-school bij de Keizers gracht. Er is dan ook een uitgebreid onderzoek gaande, in hoeverre hier van kwaadwillig heid sprake kan zijn. Toen de brandweer ter plaatse was ge komen, bleek haar dat de vuurhaard zich bevond op het podium van het theater, dat ook wel als schouwburg gebruikt werd. Dit podium staat in onmiddellijke verbinding met een binnenplaats, welke door een deur van de Vrijstraat uit te bereiken is. De stellages op .het tooneel zijn, zooals gemeld, geheel door dezen brand vernield. De zaal, waar het vuui gretig voedsel vond in de pluche bekleeding van wand en stoe len, is evenals het balcon in een ruïne her schapen. Een deel van den foyer deelde hetzelfde lot. De boven het balcon gelegen projectie-cabine is echter door het vuur ge spaard gebleven. Het duurde tot vier uur in den morgen, eer de brand, die met vier stralen bestre den werd, bedwongen was. Het nablus- schingswerk vorderde nog eenige uren. De exploitanten van het theater de N.V. Eind- hovensche Bioscoopmaatschappij, zijn tegen brand- en bedrijfsschade verzekerd. POGING TOT ONTVOERING. Fietser door automobilisten overweldigd. Gisteravond heeft op den weg tusschen Vlijmen en 's-Hertogenbosch een myste rieus voorval plaats gehad, waarbij ver moedelijk een poging tot ontvoering in het spel is geweest. Omstreeks 10 uur reed de ongeveer 30- jarige Krausman uit Vlijmen per fiets in de richting Vlijmen, toen hem een auto ach terop reed. De wagen passeerde hem, stop te toen plotseling, keerde en reed den fiet ser tegemoet. Hierbij werd K. pardoes aangereden en tegen den grond geslingerd. Gewond bleef hij liggen. Drie of vier man- stapten uit den auto en bonden K., nadat zij hem een prop in den mond hadden ge duwd. Hierna trachtten zij hem in den auto te sleuren, waarin zij echter niet slaag den. Vermoedelijk zijn zij in hun werk ge stoord door naderende personen, want plot seling lieten zij K. liggen en reden met den auto verder. K: werd door voorbijgangers op gemerkt, die een dokter en de politie te Vlijmen waarschuwden. Hij werd naar het groot ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. Zijn toestand gaf hedenmorgen geen reden tot ongerustheid. De politie te Vlijmen stelt een onderzoek in. HET ONGELUK OP DEN OVERWEG TE GOUDA. Het 17-jarig meisje W. v. Loon te Gouda, dat vorige week Zaterdagavond op den overweg bij de Vierde kade aldaar door een naar Utrecht gaande Dieseltrein gegrepen en zwaar gewond werd, is in den afgeloopen nacht in het R.K. Ziekenhuis te- Gouda overleden. DE ROTTERDAMSCHE BEZUINIGINGS VOORSTELLEN. Hedenmorgen hebben B. en W. van Rot terdam hun bezuinigingsvoorstellen gepu bliceerd, welke tegemoet komen aan den eisch der regeering, dat voorshands twee millioen gulden besparing moet worden verkregen. De voornaamste maatregelen zijn: bezuiniging op het bewaarschoolonder- wijs, door salaris-verlaging en verlaging van sub sidie van het bijzonder bewaarschool-onder wijs, 200.000 gulden bruto. Samenvoeging der drie technische diens ten, n.l. van gemeentewerken, stadsontwik keling en volkshuisvesting en bouwpolitie onder één directeur van gemeentewerken en jhr. N. J. ir. de Jonge van EUemeet, directeur van volkshuisvesting en bouwpo litie en benoeming tot directeur van ir. W. G. Witteveen, besparing bruto 150.000 gul den per jaar. Voorts ontslag van ambtenaren op 55-ja- rigen leeftijd met 35 dienstjaren en op 60- jarigen leeftijd met 30 dienstjaren. De bruto-besparing hiervan bedraagt 500.000 gulden. Ruim 250 ambtenaren zul len als gevolg van deze maatregelen den dienst moeten verlaten. Ten slotte reorga nisatie van het trambedrijf met een bruto- besparing van 350.000 gulden per jaar. BERUCHTE INBREKERS GEARRESTEERD. Heden zijn ter beschikking van de justi tie gesteld en in het huis van bewaring in gesloten de 29-jarige P. H. van d. M., en zijn zwager K., die in den avond van Woens dag 8 April op heeterdaad door burgers betrapt werden, toen zij door middel van opsluiting poogden in te breken in den winkel van Albert Heyn aan de Javastraat hoek Schelpkade te Den Haag. Zjj konden door de gewaarschuwde politie ter plaatse gearresteerd worden, terwijl diverse inbre kerswerktuigen op hen werden bevonden. Beiden staan bij de politie als beruchte in brekers bekend. BOERDERIJ TE WIJTMEN AFGEBRAND Door een lek in den schoorsteen is van morgen brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer W. Schiphorst te Wijtmen, gemeente Zwollerkerspel. Het vuur, dat op den zolder ontstond, vond gretig voedsel in den voorraad hooi, en het duurde dan ook niet lang of de boer derij stond geheel in lichter laaie. Het ge lukte den bewoners aanvankelijk een ge deelte van het huisraad naar buiten te brengen en ook het vee uit de stallen te drijven. Veel tijd hadden zij echter niet daartoe, want in een half uur was de ge- heele boerderij door het vuur verteerd. De brandweer uit Zwollerkerspel, die 6poedig ter plaatse was, bepaalde zich tot het nat- spuiten van. de belendende perceelen. De schade wordt door verzekering gedekt. CITROENEN UIT ITALIë INGEVOERD? Dezer dagen zijn door een Grieksch schip in de Rotterdamsche haven ongeveer 1500 kisten citroenen aangevoerd. Hoewel het certificaat van oorsprong als plaats van her komst Peleponesos opgaf bestaat het ver moeden, dat deze citroenen uit Italië af komstig zijn. In verband hiermede is de lading voorloopig niet vrij gegeven. TELEGRAMMEN MAARSCHALK BADOGLIO SCHAFT SLAVERNIJ AF. ASMARA, 11 April. (A.N.P.) Maar schalk Badoglio zal morgen op den eersten Paaschdag een decreet publiceeren, waar bij de slavernij in alle gebieden, die den laatsten tijd door de Italiaansche troepen zijn bezet, wordt afgeschaft. ENGELAND IS TELEURGESTELD Over het resultaat van de Comm. v. Dertien. LONDEN, 11 April (A.N.P.). De „Daily Telegraph" geeft uitdrukking aan zijn te leurstelling, dat de zitting van de Com missie van Dertien wederom een week is uitgesteld, aangezien deze opschorting Italië ten goede komt. Het blad critiseert Flandin, die, naar het schijnt, geëischt heeft, dat Abessynië verantwoordelijk moet wor den gesteld voor een verlenging van den duur van den oorlog, indien het de onder handelingen zou afbreken. Het is logisch juist, dat ieder land, dat een vrede op vernederende voorwaarden verwerpt, den oorlog verlengt. Dat even wel een zwak land hierdoor alle aanspraak op hulp zou verliezen, wordt een verbazing wekkende opvatting genoemd. De correspondent van het blad te Genève schrijft, dat de Volkenbond moet kiezen tus schen de speculatie van Italië of het af dwingen van een boycot tegenover Italië, waardoor dit land niet de vruchten van zijn aanval zou oogsten Geen dezer beide mo gelijkheden is voor Engeland aantrekkelijk, daar de eerste hex mislukken van het col lectieve veiligheidssysteem inhoudt, terwijl de tweede mogelijkheid zou kunnen leiden tot een oorlog in de Middellandsche zee. Niemand gelooft evenwel, dat er een mid denweg bestaat, welke den Volkenbond zou vrijwaren tegen het verwijt van onge schiktheid. De „Timeswijst er op, dat de Commissie van Dertien thans geen beslissingen meer uit den weg kan gaan. ITALIë BEGRIJPT GENèVE NIET. ROME. 11 April. (A.N.P.) De ontwik keling der besprekingen te Genève wordt in Italië met toenemend wantrouwen en ontstemming gevolgd. Bij de, naar Ita liaansche meening hoogst verwarde situa tie, aldus verklaart men in bevoegde krin gen, kan men zich in Italië geen denk beeld meer er over vormen, wat Genève BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Leonardus Joseph us z. van S. L. N. A. v. d. Meel en J. E. M. Boon. t Pieter z. van B. M. A. Paulus v. Pauwvliet en A. H. Bosman. Jan Johannes z. v. W. Veerman en G. C. Glas. Elisabeth d. v. K. Mantel en M. Baarsen. Jaapje z. v. H. de Boer en N. Mijzen. Lijsbeth Johanna d. v. A. Lam en J. M. Koopman. Gerarda Adriana d. v. C. F. v. Dorp en A. C. v. Eijk. Ondertrouwd: C, G. Verhage wedn. en C. G. A. Kroft wed. A. A. v. d. Pol jm. 30 j. en J. v. cL Steen jd. 21 j. J. A. Brinks jm. 24 j. en J. M. Dekker jda 22 j. Overleden: W. M. Rosier wedn. 80 j. H. Endeveld z. 7 j. M. v. Offerenv. Eijk wed. 81 j. M. F. Oostveen m. 67 J. P. J. v. d. Voort m. 57 j. M. A. v. Dieren ongeh. vr. 81 j. eigenlijk wil. Met nadruk wordt er op ge wezen, dat Italië tot dusver nog in het geheel geen antwoord heeft ontvarigen van den voorzitter van de Commissie van Dertien op het door Italië reeds op 2 dezer aan hem gedane voorstel, met den chef der Italiaansche regeering te Rome voorloo- pige besprekingen te voeren. Italië, dat destijds tevens heeft beloofd, direct na Paschen een vertegenwoordiger naar Ge nève te zullen zenden, wacht nog steeds op antwoord van de Madariaga, of hij naar Rome komt, dan wel andere maatre gelen nemen wil. GEHEIMZINNIGE BOMAANSLAGEN IN PENNSYLVANIE. NEW YORK, 11 April (A.N.P.). Uit Wil- kesbarre in het gebied der anthraciet- mijnen van Pennsylvanie hebben zich on geregeldheden voorgedaan, waarbij een ar beider werd gedood. Door geheimzinnige postpakketten, welke bommen bevatten, zijn vier personen aan wie dergelijke zen dingen waren geadresseerd, ernstig ge wond. Hoewel men den oorsprong der ge vaarlijke pakjes niet kent, schijnen de postambtenaren er niettemin in geslaagd te zijn, verdere aanslagen te verhinderen, daar de andere pakketten, welke bommen heb ben bevat, zijn achterhaald. Vrijdag is tijdens een dienst in de R. K. kerk St. Maiy een bomaanslag gepleegd. De pastorie werd door het vuur vernield. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 April. Groenten. Per 100 stuks Andijvie 12.10, Bloemkool I f 3 28.10, id. II ƒ1.50—20.20 Pieterselie ƒ1.30 —2, Prei ƒ0.30—1.90, Radijs 1—3.50, Kropsalade 0.50—4.20, Selderij 1.20— 2.60. Per 100 kilo: Kroten ƒ2.20, id. gek. 1 5tO, Witloof ƒ2—15, Postelein ƒ22—25 Spinanie ƒ612, Uien ƒ13.30, Wortelen 5.60 -16.40, Zuring 6, Andijvie 310. Turf. Lange turf geen aanvoer, Prij zen 08.per 1000 stuks. Botermarkt. Fabrieksboter prima f 1.62 boerenboter prima f 1.401.47 1/2 per kg. Handel matig ALPHEN AAN DEN RIJN, 10 April. Groenten. Per 100 K.G.: Spinazie ƒ4-- 7.20, Postelein 18—19, Radijs 1.50—2.60. Selder^ ƒ11.20, Andijvie ƒ511, Per 100 stuks: Kropsla ƒ1.705.10 Bloemkool ƒ18 —21. 10 April. Eieren. Aanvoer 9000 stuks. Kipeieren 2.503.10, eendeieren 22.20. BOSKOOP, 10 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1620 ct., Butterfly 3547 ct., Rosa- landia 1525 ct., Florex 3548 ct., Briar- cliff 3048 ct., Edith Helen 4576 ct.. Aug. Noack 2540 ct., Else Poulsen 1727 ct., Azalea ƒ0.601.20, Rhododendron ƒ0.50 1.Magnolia 2530 ct., Seringen 2140 ct., Anemonen 612 ct., Viburnum 1628 ct., Amdiavreda 48 ct., Lathyrus 1421 ct_, Asparagus 1016 ct., Narcissen 410 ct. Tulpen 1015 ct.. Acerblad 1217 ct.. Car as us Hisakura 23.40, Gerbera 13 ct., Clematis Prins Hendrik 3.70, Horten sia 2535 ct., Cineraria 1317 ct., Cac tus 2535 ct., Acer 35 ct., Azalea 4554 cent per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 April Groenten. Roode kool 6.5025.80, Gele kool ƒ5.70—26.60, Knolselderij ƒ2—3.30. Per 100 K.G.: Witlof ƒ68, Waschpeen 14.50 -15.50, Red Star ƒ2—2.70, Radijs per 100 bos 2.502.70. TER-AAR, 10 April. Centrale Veiling. Spinazie per kist 2552 ct., Andijvie 82 37 ct., Radijs ƒ0.902.10, Postelein per K.G. 1618 ct.. Peulen per pond 60 ct.. Bloemkool 323 ct., Raapstelen 1.201.40 Rabarber per bos 7 ct., Seldery 2.103.40. Prey l.3.Sla ƒ0.80—4.50, Slavellen 10—24 ct., Witlof per 100 pond ƒ3.80— 6.20. Volgende week Dinsdag, Woensdag en Vrijdag veiling. VINKEVEEN. 10 April. Groenten. Kropsla 1—6, id. vellen ƒ11—29. Rha- barber ƒ36, Spinazie f 310, Witlof 18. Radijs 717 p. 10 bos. WISSELNOTEERitf r.EN AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.28 Berlijn 59.25 Parijs 9.701/2 Brussel 34.92 New York 1 47-"»/ Zwitserland 48.— Kopenhagen32 5'Ji '2 Stockholm37.52*/> Oslo 36.60 Milaan - Madrid 20.121 /g Praag 6 10 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3