Z NIEUWS ONDERMEN, REP/SREEREN, RUILEN, VAN ALLE KANTOORMACKIKES L. DEMMENIE Zn. STADS t ZATERDAG 11 APRIL 1936 DE LF.IDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING DE BILT SEINT: Meest matige tijdelijk wellicht toenemen de Noordelijke tot Noord-Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig op geen neer slag, kans op nachtvorst, weinig verande ring in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771.4 te Abisko. Laagste barometerst.: 750.0 te Danzig. In de laatste etmalen verplaatste het de- pressiegebied in het Noord-Oosten en Noorden zich naar het Oostzeegebied. Het vertoont thans een neiging om daar sta- tionnair te zullen worden en ter plaatse geleidelijk op te vullen. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noord-Westen nam weer in beteekeniis toe en breidde zich zoowel naar het Noord-Westen als naar het Noord-Oosten uit en reikt thans van Schotland tot Scandinavië. De laatste resten van het depressie-gebied in het Zuiden trokken Noord-Oostwaarts en gaven nog aanzienlijke barometer dalin gen in Centraal-Europa. In Portugal en Spanje steeg de luchtdruk. Bij de Azoren ligt een nieuw depressiegebied met lage temperaturen op die eilandengroep. De opzet van den hoogedruk over de Noorsche Zee bracht een nieuwe stroom van koude, ditmaal van arctischen oorsprong, naar onze omgeving, waardoor het weer tijdelijk een buiig karakter krijgt. Het is echter te verwachten, dat dit niet van langen duur zal zijn en dat het weertype van zonnig en droog weer spoedig terug zal keeren. De nachten blijven echter zeer koud en de temperatuur overdag blijft guur. LUCHTTEMPERATUUR, 8.— gr. C. LICH1 OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagavond 7.20 uur tot Zon dagochtend 4.42 uur; van Zondagavond 7.22 tot Maandagochtend 4.40 uur; van Maandagavond 7.23 uur tot Dinsdagoch tend 4.38 uur. HOOG WATER. Zondag 12 April v.m. 5.34 uur; n.m. 5.54 uur; Maandag 13 April v.m; 6.13 uur; u.m. 6.37 uur; Dinsdag 14 April v.m. 7 uur; n.m. 7.33 uur. fing op margarine zeer aanzienlijk moeten verminderen. Dientengevolge zou heft landbouwcrisisfonds tenminste 15 millioen gulden aan inkomsten derven. En dan spre ken wij nog niet van de mindere inkom sten, die het gevolg zouden zijn van de verlaging van de heffing op oliën en vet ten, die ais gevolg van bovenstaande ver laging van de heffing op de margarine noodzakelijk zou zijn .Het bedrag, noodig om den veehouder voor ondergang te be waren, zou ten eenenmale gaan ontbreken. HET MENGEN Er zijn nog andere middelen aangepre zen om de overtollige boter op te ruimen. Zen middel, dat reeds wordt toegepast, is het mengen van de boter in de margarine. Op dit oogenblok bedraagt het mengper centage 10 pet. Met de verhooging van dit percentage moet men evenwel voorzichtig zijn. Ieder, die den landbouw kent, weet, dat tusschen de boter en de margarine een ernstigen strijd wordt gevoerd. Bij de zui vel bestaat de niet geheel ongegronde vrees, dat naarmate men het mengpercentage op voert, de belangstelling van het publiek voor de zuivel zal verminderen. Hoe ge ringer derhalve het mengpercentage, hoe minder de regeenng zich mengt in den strijd tusschen boter en margarine. Boven dien moet niet worden vergeten, dat het mengen van boter ln de margarine voor hot landbouwcrisisfonds financieel nadee- lig is, omdat de heffing op de margarine moet worden verlaagd, indien de marga rine de, vergeleken bij haar grondstoffen, duurdere boter in haar product gaat op- VOLKSMARGAR1NE EN VOLKSBOTER Een ander middel, dat is aangeprezen om van het surplus aan boter af te ko men is, dat men goedkoope boter aan de werkloozen gaat verstrekken. Op dilt oogenblik wordt z.g. volksmargarine (dit is margarine zonder heffing, welke en gros 40 ets. kost) verstrekt aan de werkloozen met gezinnen van vier of meer kinderen. Nu is de raad gegeven om deze volksmar garine te vervangen door volksboter. On getwijfeld heeft dit voodstel een aantrek- kelijkcn kant, maar er zijn ook overwegen de bezwaren. In de eerste plaats is de verleiding voor de werkloozen, om fraude te plegen en het product te verkoopen tegen een hoo- geren prijs, bij boter grooter dan bij mar garine, omdat boter gemakkelijker afzet biedt en meer opbrengt. Nu heeft men voorgesteld de volksboter te kleuren, maar da minister van landbouw en visscherij heeft een dergelijk middel als weerzinwek kend verworpen. Een bezwaar is verder, dat de volks- BINNENLAND KATHOLIEKE VREDESDAG. De deelname aan den vrouwenvredesgang. „St. Bavo" bevat de volgende mededee- ling: Bij dezen brengen Wij onder de bijzon dere aandacht van priesters en geloovigen, dat de Vredesdag voor katholieken gehou den wordt op Zondag 17 Mei a.s. en dat na alle vastgestelde H.H. Missen wordt gebe den driemaal het Weesgegroet, waaraan worden toegevoegd de aanroepingen: H. Maria, Hulp der christenen, bid voor ons, Koningin van den Vrede, bid voor ons. De deelname san den „Vrouwen Vredes gang" op Maandag 18 Mei a.s. te Amster dam, moeten Wij ten zeerste afraden. f JOANNES PETRUS, Bisschop van Haarlem. Haarlem 2 April 1936. PAASCHCONGRES S. D. A. P. Vandaag is te Rotterdam het Paasch- congres der Sociaal Democratische Arbei ders Partij aangevangen. De partijvoorzit ter, de heer Koos Vorrink, opende het congres met een rede, waarin hy o.m. zei- de, dat twee groepen van verschijnselen en gebeurtenissen zich als kenmerken voor de huidige situatie aan ons opdringen. Daar is in de eerste plaats de gevaarlijke toename van de spanning in de internatio nale politiek, waardoor de mogelijkheid van een nieuwen wereldoorlog beangstigend en beschamend naderbij is gekomen. Daar is in de tweede plaats het feit, dat de verlamming van het Nederlandsche eco nomische leven onverminderd voortduurt en onze volkswelvaart met vernietiging bedreigt. Het cijfer der werkloosheid stijgt on onderbroken en heeft een nog nooit ge kende hoogte bereikt. Het bedraagt per 1 Maart 1936 465.463 bijde arbeidsbeurzen ingeschreven werkloozen. Het werkelijke aantal is nog beduidend hooger. In steeds breeder kring dringt het bewustzijn door, aldus spr., dat de eenzijdige deflatiepoli- tiek der huidige regeering de .noodlots cirkel der steeds toenemende ellende niet vermag te doorbreken. Met het Plan van den Arbeid heeft de partij de leiding ge nomen in de groeiende oppositie tegen het regeeringsbeleid. Spr. wees er ten slotte op, dat het leden tal met 3557 is gestegen van 84269 tot 87826, terwijl het aantal afdeelingen met 31 is toegenomen van 765 tot 796. Wij behoeven niet te verhelen, aldus ver volgde spr., dat de dalende inkomsten on zer leden en het ontbreken van reserve fondsen voor onze activiteit een ernstige belemmering vormen. Zoowel de afdeelin gen als het centrale apparaat der partij worstelen met een chronisch gebrek aan financieele middelen, juist nu de omstan digheden een verhoogde activiteit ver- eischen. Met groote dankbaarheid, zoo be sloot spr., gedenken we daarom de onder A. B. K.'s leiding gehouden inzameling: vrouw en man, steunt het plan, die ruim ƒ54.000 opbracht. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 6 tot 11 April 1936 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 600.000 van de op het Sonderkonto bij de Deutsche Ver- rechnungskasee uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 8615286428. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 19:5 millioen. De Sonderkonto-posten, waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-posten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van onge veer R.M. 200.000 met de begunstigden af gerekend. Het hoogste afgerekende volg ordenummer was 21968. Het totale bedrag van de op het Treu- haenderkonto Niederlande uitstaande vor deringen, die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M. 13.9 millioen. De Treuhaender konto-posten, waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Het collectief arbeidscontract in het stucadoorsbedrijf. De afdeeling Amsterdam van den Alge- meenen Nederlandschen Stucadoorsbond heeft op advies van het hoofdbestuur be sloten het landelijk collectief contract, aan gevuld met eenige speciale, ter plaatse gel dende regelen, te aanvaarden. Daarbij is inbegrepen, dat de werkge vers in principe hebben toegezegd de be staande werkgelegenheid te verdeelen, vol gens een regeling, welke in beginsel over eenkomt met het Haagsche rouleeringsstel- sel. Een definitieve beslissing over de lande lijke collectieve overeenkomst zal op 15 April bekend worden. „Vooruit". boter in den zomer niet duurder zou zijn dan de volksmargarine, maar in den win ter wel. Tenslotte is nog een belangrijk argument tegen volksboter, dat Nederland in den winter in het geheel geen surplus aan bo ter heeft. Zooals wij boven zien is het enorme surplus een verschijnsel van het voorjaar en den zomer, in den winter even wel, wanneer de melkproductie gering is, is geen overschot aanwezig. De mogelijk heid om in de wintermaanden volksboter voor werkloozen beschikbaar te stellen, ontbreekt dan ook. Steeds voorhanden: Nieuwe en gebruikte Schrijfmachines UNDERWOODS van f 45,- af Telmachines, Rekenmachines Cyclostyies, Stalen Meubelen HAARLEMMERSTRAAT 219, TEL. 1400 H. M. DE KONINGIN BEZOEKT DE PRIMAVERA. Het bestuur van de Primavera te Rot terdam heeft mededeeling ontvangen, dat H. M. de Koningin Woensdag a.s. te kwart over elf de tentoonstelling zal bezoeken. Invoering zomertijd in België. In verband met de invoering van den Zomertijd in België, ingaande 19 April a.s. wordt er de aandacht op gevestigd dat de treinen, waarbij in het dienstregelingbil jet en in de reisgidsen is vermeld „Alleen tot datum invoering Zomertijd in België", derhalve zullen loopen tot en met Zater dag 18 April a.s., terwijl de treinen, waar bij vermeld is „Alleen van datum invoe ring Zomertijd in België af", ingaande Zondag 19 April zullen loopen, volgens de daarbij aangegeven dienstregeling. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Gouden jubileum. Gisteren herdacht fabrieks-arbeider J Hogenes den dag dat hy voor 50 jaar geleden in dienst trad op de dakpannen en draineerbuizenfabriek van de N.V. Gebr. Oppelaar alhier. Deze dag is voor den jubilaris niet on opgemerkt /oorbij gegaan. Des middags te twee uur werd hij op het kantoor ontbo den en aldaar ontvangen door den heer en mevr. Oppelaar uit Leiden, in tegenwoor digheid van den Directeur den heer de Graaf, den boekhouder, den heer Henry, alsmede de fabrieksbazen, alwaar hy har telijk werd geluk gewenscht en zeer waar- deerend werd toegesproken. Tevens werd hem door den heer Oppelaar een enveloppe met inhoud overhandigd, terwijl hij van de overige genoemde heeren eveneens blijken van belangstelling in ontvangst had te nemen. De juoilaris dankte ontroerd voor de be- wij zen van belangstelling en ging vervol gens weer naar zijn woning om dit feit ver der in huiselijken kring te herdenken. Des middags werd hij in zijn woning nog met een bezoek vereerd door den Burge meester dezer gemeente den Edelachtbaren heer Kwint, alsmede wethouder Slegten- horst en den geneesheer dr Vlaanderen, ter wijl hij voorts nog van velen tot laat in den avond gelukwenschen in ontvangst had te nemen. Van het fabrieksgebouw wapperde de Hollandsche driekleur. Deze dag zal dan ook bij den jubilaris in dankbare herinne ring ais onvergetelijk blijven voortleven. SPORT VOETBAL EXCELSIOR—LIERSCHE S.K. Het elftal van Excelsior, dat Maandag as. op het N.B.L.O.-terrein aan den Zoeter- wcudschen Singel tegen de Belgen speelt, is het complete eerste competitie-elftal en als volgt samengesteld: Doel: Jongste. Achter: Hoogesteeger, Achterberg. Midden: Staal, v. Balen, Andernach. Voor: Wigman, Stolk, Bouter, Niehoff en Manssen. De wedstrijd vangt te 2 uur aan. BILJARTEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN DRIEBANDEN. Robijns wint zijn eerste partij. De algemeene opinie der Europeesche spelers, die deelnemen aan het tournooi om het wereldkampioenschap driehandenspel te New York, is dat het materiaal slecht is. Het spreekt toch wel boekdeelen, dat een partij als die tusschen Robijns en Tiedtke bijna drie uren duurde. De resultaten der voortgezette wedstrij den waren: pnt. brt. h,s. gem. Robijns (Nederl.) 50 80 4 0.568 Tiedtke (Duitschl.) 38 88 3 0.431 Lee (Amerika) 50 79 6 0.632 Zaman (België) 46 79 6 0.582 Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 4502. F. Candido en Zonen. Leiden, Narmstraat 23. Granietbe- drijf. Wijz. handëlsn. in: fa. F. Candido en Zonen en Co. N.Venn.: G. Sanavro, Leiden. 5615. C. van Mastrigt. Leiden, Vrouwen- steeg 5. Grossierderij in kalfsvleesch. De zaak is d.d. 1 April 1936 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam fa. van Mastrigt en Cuvelier. Venn. C. van Mastrigt en A. H. Cuvelier. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. OPHALEN VAN HUISVUIL. De Directeur van den Gem. Reinigings- en Ontsmetting^dienst brengt ter algemeene kennis dat, in verband met de Paaschdagen, het ophalen van huisvuilnis uit die per- ceelen, welke gewoonlijk op Maandag wor den bediend, nu zal plaats vinden op Woens dag d.a.v. Bewoners van die perceel en wordt der halve verzocht Dinsdag geen emmers aan de straat te doen plaatsen. De Directeur, J. H. DE JONG. Leiden, 11 April 1936. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Casino: Goedgekeurd. Lldo: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. DERDE-ORDE-RESTAURANT. Het Derde Orde-restaurant is gesloten. In 21 weken zijn er 6317 maaltijden ver strekt. Dit cyfer zegt allerduidelijkst, dat ge noemd restaurant (in de Romanuszaal ach ter de Hartebrug-kerk) een zéér gewensch- te, een zéér nuttige instelling is. De Pastoor der Hartebrug-kerk wil bij de sluiting van zijn restaurant gaarne allen hartelijk danken, die door giften en per soonlijke hulp hem en het bestuur der Der de Orde in staat hebben gesteld, dit goede werk te doen. R.K. DIOC. VROUWENBOND Afdeeling Leiden De dames, welke op Donderdag 16 April a.s.. aan de excursie naar de Unilever-ver- kooprentrale te Rotterdam wenschen deel te neinen, kunnen zich daartoe opgeven tot uiterlijk aanstaanden Dinsdag 4 uur na middag bij mevrouw J. MandersVermeu len, Oegstgeesterlaan 12, telf. 292. Bij de opgave de kosten 1.40 te voldoen. Vertrek 's morgens 9.45. Bijeenkomst'in de vestibule van het station te half tien. KON. NEDERLANDSCHE GROF SMEDERIJ. Verlies 1935 ƒ63.178 (v. j. ƒ75.206). Aan de op 24 April a.s. te houden alge meene vergadering van aandeelhouders der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij hier ter stede zal worden voorgesteld over 1935 geen dividend uit te keeren (evenals vorig jaar). Op de balans per 31 December j.L komt o.m. onder activa: onuitgegeven aandeelen ƒ490.000 %(onv.), gebouwen ƒ454.570 (455.619), werktuigen 195.204 (119.646), ketels en stoomwerktuigen ƒ3.905 (4.295), vaartuigen 425 (onv.), gereedschappen ƒ4.964 (4.928), modellen 1.982 (2.252), ter reinen ƒ37.540 (onv.), effecten reserve fonds 236.376 (299.226), effectenrekening 122.947 (76.495), assurantierekening ƒ897 (1136), dubieuse debiteuren ƒ5.908 (6.342), reserve fonds Ris. Bank en Coöp. Ver. Centr. Beheer ƒ16.946 (17.728), kassa 3.081 (4.098), Amsterdamsche Bank Pon dendepot 1.459 debiteuren ƒ251.883 (138.161), inventaris ƒ407.518 (442.453); en onder passiva: kapitaal 1.000.000 (onv.), leening 300 mille ƒ96.000 (102.000), leening 500 mille 420.000 (440.000), reservefonds 236.821 (300.000), dividendrekening onver deeld en onafgehaald ƒ302 (onv.), reserve belangen personeel ƒ8210 (onv.), interest rekening 6210 (6520), afschrijving du bieuse debiteuren ƒ5908 (6.342), ongevallen verzekering ƒ635 (1.285), Nederlandsche Bank 186.681 (132.000), crediteuren 277.865 (54.442). De verlies- en winstrekening staat debet voor: interestrekening ƒ33.081 (24.986), inv. verzekering ƒ6.054 (5.817), ziekteverzeke ring 1.537 (1.724), ongevallenverzekering ƒ5.380 (4.625); en credit voor: fabrioagere- kening, bruto winst ƒ1.441 (v. j. verlies 33.219), reservefonds voor surplus 635 (13.927), afschrijving dub. deb. voor te veel gereserveerd 434 (173), reservefonds voor overboeking zuiver verlies ƒ63.178 (75.206). ZILVEREN JUBILEA. Op 18 April a.s. hopen de heeren J. v. d. Steen, conducteur en waarnemend hal techef alhier bij de N.Z.H.T.M., en Th. A. J. Heuzen, wagenbestuurder bij de N.Z.H.T. M. alhier, den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in dienst traden bij bovenge noemde Mij. Beide jubilarissen waren de eerste beamb ten (uit een 6-tal) die naar den Haag wer den gezonden om een tramrijtuig te leeren besturen. Zij doen thans dienst op de lijn Leiden Katwijk Noordwijk, Leiden Haag Scheveningen, Leiden Haarlem. Gouden jubileum prof. D. C. Hesseling. Gisteren was het 50 jaar geleden, dat prof. dr. D. C. Hesseling, oud-buitengewoon hoogleer aar in het Nieuw Grieksch aan de rijksuniversiteit alhier, tot doctor in de klas sieke letteren aan deze universiteit promo veerde. In den loop van den dag ondervond de oud-hoogleeraar van zeer vele zijden be langstelling met dezen dag, zooals brieven en telegrammen vam oud-studievrienden en andere relaties. Ook ontving prof. Hesse ling te zijnen huize te Wassenaar vele be zoekers. LEIDEN. Des Zondagsdienst der hulsartsen te Leiden wordt op lsten Paaschdag waarge nomen door de doktoren De Graaff, De Jager, Flim, Renaud en Lahr. Op 2den Paaschdag door de doktoren: Bruins Slot, De Bruijne, P. van Es, Nie- mer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt op lsten Paaschdag waargenomen door dr. Hugenholtz en op 2den Paaschdag door dr. Varekamp. De avond-, nacht, en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April (lsten Paaschdag) waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, Maandag 13 April (2den Paaschdag) nemen waar de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onneslaan 28, tel. 3553. Voor Oegstgeest worden deze beide diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. - a R.K. Klubo Esperantista. In de gisteren gehouden bijeenkomst werden, nadat de gebruikelijke competitie- taak gemaakt was, eenige liederen ingestu deerd voor de a.s. feestavond op 21 April in „Zomerlust". In verband hiermede sprak de voorzitter den wensch uit, dat de leden toch vooral denken aan de prijzen voor de tombola. Spr. sprak ook de verwachting uit, minstens 20 prijzen te zullen ontvangen, welke Tino E. Bernard, Vreewykstr. 27, zeer gaarne in ontvangst zal nemen. De aandacht zij er op gevestigd, dat de prijs vraag „Een club zoekt haar naam" 22 April eindigt en dus inzendingen voor of op dien datum moeten worden ingestuurd. Zondag 3 Mei a.s. is er in Amsterdam de jaarlijksche regiondag en de Leidsche club gaat natuurlijk mede. De regeling van een en ander is toevertrouwd aan S. W. Klein- hans. Het voorgaande nam nog al tijd in be slag, zoodat weinig tijd restte voor de con versatie, welke daarom echter niet minder prettig en leerzaam was. Donderdagavond werd door de „Leid sche Dilettantenclub" in de recreatiezaal van het gesticht „Endegeest" vaar de pa tiënten der gestichten een uitvoering gege ven. Opgevoerd werd het blijspel „Einde lijk" in 1 bedrijf en het blijspel in 1 be drijf „Vader en Zoon". Beide stukken werden op uitmuntende wijze opgevoerd. Een lang aanhoudend ap plaus volgde na ieder bedrijf. Het spreekuur van den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst voor de verstrekking van versterkende middelen zal in plaats van op Maandag 13 April as. op Dinsdag 14 April d.a.v. worden gehouden. In het water aan de Rijn en Schiekade is een roeiboot drijvende gevonden. In het tijdvak van 14 April—7 Mei a.s. komen bij het 6e Regiment-Veld-Artillerie alhier de navolgende reserve-officieren in werkelijken dienst, voor het volgen van een opleidingscursus vuvrregelingsdienst: de res. Ie Luitenant dr. F. G. de Wilde en G. J. Koopman. Het overzicht der vervoeropbrengsten der N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg-Maatschappij gedurende Maart 1936- 35 (ongecontroleerd) geeft de volgende cy- fers: Totaalopbrengst 1936: ƒ225.462; 1935: 242.136. BIOSCOPEN. Trianon. Het is wel koud en guur maarhet is lente. En de lente brengt vroolijkiheid. Vroolijkheid overal, ook in de bioscoop. Het programma in „Trianon" is deze week geheel gewijd aan de vroolijkheid De artis- ten op het witte doek verkeeren in zulk een jolige bui, dat deze lente-stemming aan stekelijk werkt op het publiek. Er wordt gelachen op het doek en er wordt gelachen in de zaal; er is contact tusschen publiek en.... doek, zoodat het maar weinig scheelt of het publiek zingt met Lou Ban dy het refrein mee: „Het leven is niet zoo kwaad...." De eerste film is een vaderlandsch pro duct, en zéér geslaagd. Het is een verma kelijke film, maar toch met eenige diep gang. In de hoofdrollen spelen Lou Bandy en Fientje de la Mar en zij spelen hun partij met veel talent en groote geestigheid. Het verhaal is niet zoo een-twee-drie te vertellen. Genoeg zij het voor de aspi- rant-Trianonbezoekers te vermelden, dat deze film hun een uurtje van een onge dwongen pleizier en spannend amusement zal geven. Een tweede uurtje Paasch-pleizier ver schaft ons Harold Lloyd, die na de pauze als melkboer zijn carrière begint en deze als wereld-kampioenbokser beëindigd. Het is een dwaze vertooning, waarin Harold Lloyd met zijn gebruikelijke onnoozelheid te koop loopt een onnoozelheid zóó groot, dat de knapste menschen niet kun nen begrijpen, dat iemand zoo onnoozel kan zijn en er door om den tuin worden geleid. Een film vol grapjasserij en dolle invallen, waarbij men zich tranen met tuiten.... lacht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2