RADIO-PROGRAMMA'S llationcife \ïlaliumkan& Werk! DONDERDAG 9 APRIL 1936 DE LuDSCHE COURANT GEMENGDE BERICHTEN Moordaanslag te Den Helder Verpleegster door gewezen verloofde met een mes gesto<en. Gistermiddag omstreeks half zes bevond zich de verpleegster A. L. G. op de Fa- brieksgracht te Den Helder, toen zij werd aangehouden door den ongeveer 35-jarigen lichtschipmatroos W. Met dezen is zij verloofd geweest, doch aan deze verhouding is reeds eenigen tijd geleden een eind gemaakt door W. Na een korte woordenwisseling trok de matroos plotseling zijn mes, waarmede hij iriej. G. een steek in den schouder toe bracht. Het slachtoffer wist zich nog naar haar in de nabijheid gelegen woning in de van Hogendorpstraat te begeven. Hier werd oogenblikkelijk geneesknudige hulp ont boden. Hoewel de getroffene ernstig bloedver lies leed, gestond er geen levensgevaar. De dader is bijna terstond na den aan slag door de politie gearresteerd. MOTOR IN DE SLOOT GEREDEN. Twee ernstig gewonden. Op den Charloischen Dijk te Rotterdam reed gistermiddag de 32 jarige Fr. Berk hout uit de Vlasakkerstraat op zijn motor met zijn 26-jarige vrouw en zijn vierjarig dochtertje met zich voerend. De man raak te het stuur kwijt, reed van den weg af en kwam terecht in een modersloot. Maar al vorens van den weg af te raken, greep de motor twee voetgangsters, de 40-jarige S. v. d. B. en de 16-jarige E. v. L. uit de Rie- derstraat. Beiden werden mee in de sloot gesleurd. De motorrijder kwam er met een wond je aan den km af ook zijn dochtertje bleek slechts licht gewond te zijn. De echtgenoote van Berkhout en het 16-jarige meisje waren er erger aan toe. De vrouw had haar lin kerarm gebroken en verwondingen opge- loopen, het meisje kreeg kneuzingen aan de borst en verwondingen aan hoofd en linkerbeen. Beiden moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht. ONVOORZICHTIGE MOTORRIJDERS. Een hunner verongelukt. Op zeer onvoorzichtige wijze, met elkan der pratende en stoeiende, passeerden twee motorrijders in volle vaart de gemeente Woudenberg. In een bocht van den Rijks straatweg kwam, vermoedelijk door de groote vaart een der motorrijders op den berm van den weg. Hij was daardoor den motor niet meer meester, sloeg om en kwam met het hoofd tegen een boom terecht. In hoogst bedenkélijken toestand werd de man naar zijn woonplaats, Zeist, vervoerd, waar hij is overleden. De man laat een vrouw en een nog jeugdig kind achter. MOTORACROBAAT VERONGELUKT. De motorhersteller H. Stuitje, die zich de laatste weken oefent als kunstrijder hij gaat op het zadel van zijn motorrijwiel staan en houdt zich met een gang van 25 a 30 K.M. met uitgestrekte armen in even wicht sloeg gistermiddag om vijf uur op den rijksweg GroningenDelfzijl ter hoog te van Dijkshaar achterover, doordat de motorfiets plotseling meer gang kreeg. He vig bloedend aan het achterhoofd en in zorgwekkenden toestand werd de man per Groene Kruisauto naar het Diaconessen-- •huis te Groningen vervoerd. ARBEIDER TUSSCHEN TWEE HOLLENDE PAARDEN. Te Arum is gisteravond de arbeider W. Wijngaard door twee paarden, welke door dat zij schrokken van een vuurtje, op hol waren geslagen, tegen den grond geloopen. Als gevolg van de bij den val aan het hoofd opgeloopen ernstige verwondingen, is Wijngaard bijina direct na het ongeval overleden. EX-GANGSTER GEPAKT. Rotterdamsche recherche doet een goede vangst. De Vreemdelingendienst te Rotterdam heeft dezer dagen een Amerikaan aange houden, die na een ingesteld onderzoek zich ontpopte als een gangster. De man is met bekwamen spoed naar zijn geboortegrond, België uitgewezen. De man werd ontdekt door een recher cheur op den Coolsingel, die hem naar zijn papieren vroeg. Hij verklaarde, zijn Ame- rikaanschen pas in Antwerpen te hebben laten liggen, doch hij was in het bezit van een nieuwe Belgische identiteitskaart. Op het politiebureau kwam aan het licht, dat hij uit België naar Amerika was geëmi greerd; na een langdurig verblijf in de V.S. werd hij echter weer, om verschillende ge pleegde misdrijven, o.a. roof en inbraak, naar zijn geboorteland gedeporteerd. Bijna de helft van zijn veelbewogen leven had hij in Amerikaansche gevangenissen doorge bracht. Via Rotterdam wilde hij nu opnieuw pro- beeren als stow-away naar Amerika te komen. De Vreemdelingendienst stak er echter een stokje voor en leidde den man weer naar België uit. Geweldige pakhuisbrand te Roermond. Vier panden in vlammen opgegaan. De schade is enorm. Gisteravond omstreeks acht uur brak een ernstige brand uit nabij het station van Roermond. De brand ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak in de eierenopslag- plaats van de firma JanssenDijcks. In enkele minuten tijds stond het gehee- le gebouw in lichter laaie. Groote hoeveel heden eieren werden een prooi der vlam men. De aangrenzende meubelopslagplaats van de firma Beumer ging een kwartier na den aanvang van den brand eveneens in vlammen op. Om kwart over negen begon het dak van „Landbouwbelang", welk ge bouw tot den nok met graan is gevuld, te branden. Over een breedte van honderd meter was het een vuurzee. Door den noordenwind aangewakkerd bestond er groot gevaar, dat nog andere perceelen aan het vuur ten offer zouden vallen. De Roermondsche brandweer was volle dig ter plaatse. Haar werd assistentie ver leend door de Roermondsche burgerwacht, de brigade der Kon. Marechaussee en de politietroepen, terwijl de Venlosche brand weer eveneens ter assistentie werd geroe pen. Te circa tien uur had de brand zijn hoog tepunt bereikt. Het bleek toen, dat behalve de opslagplaats van de firma Janssen-Dijcks en de pakhuizen van de firma Beumer en het gebouw van „Landbouwbelang", ook het meubelmagazijn 'an de firma Steyven vol ledig waren uitgebrand. Alleen de muren der pakhuizen bleven overeind staan. Het felst brandde het pakhuis van „Landbouw belang", dat gevuld was met den inhoud van ongeveer vijf-en-dertig wagons tarwe, een motorspuit op 't terrein van den brand noeg geheel gevuld met oude meubelen en dat van de firma Steyven met nieuwe meubelen, wglke vanzelfsprekend een gretig voedsel voor het vuur vormden. Om tien minuten over tien arriveerde de te hulp geroepen brandweer van Venlo met eenmotorspuit op eht terrein van den brand en na enkele minuten kon deze reeds water geven Ook de Roermondsche brandweer werkte met een grooten motorspuit en in het geheel beschikte men over een zestal stralen, te weinig natuurlijk om iets tegen de enorme vlammen zee te kunen uitrich ten. Te kwart voor elf was het gevaar voor uitbreiding geweken, waarna tot de nablus- sching werd overgegaan. De wind was aan vankelijk Noordoost en daardoor ontstond groot gevaar voor de panden van den Wil lem II-Singel. Later draaide de wind naar het Noorden, waardoor het gevaar vermin derde. Het afgebrande complex ligt naast de spoorlijn RoermondMaastricht, en begint bij het Stationplein, in het verlengde van den Willem II-singel. De toren van de Roermondsche waterleiding maatschappij bevindt zich op enkele meters afstand van de afgebrande perceelen. Van de bovenver dieping van dit bouwwerk waren de ruiten 'gesprongen tengevolge van de geweldige hitte. De kantoorlokalen waren tijdig ontruimd, zoodat men op het ergste was voorbereid, doch gelukkig heeft de toren geen vlam gevat. Het woonhuis van dr. Droessen, lid van de Tweede Kamer, heeft een oogenblik aan de dakgoot gebrand, maar men heeft door krachtig ingrijpen hier tijdig het gevaar kunnen keer en. Enkele goederenloodsen op het stationsemplacement werden voor de zekerheid nat gehouden, doch zij hebben geen enkel oogenblik gevaar geloopen. Het spoorwegverkeer heeft van den brand geen hinder ondervonden. Het is wel zeker, dat indien het complex uit meer panden had DERDE BLAD - PAG. 9 VRIJDAG 10 APRIL. bestaan, deze ook in brand zouden zijn ge raakt. Nader wordt gemeld, dat de brand te half negen is begonnen in het gelijkvloer- sche gedeelte van het pand der firma Jans sen-Dijcks. Het vuur werd door voorbij gangers ontdekt, die onmiddellijk alarm maakten. Het blusschingswerk werd geleid door den commissaris van politie, den heer Odekerken. De Roermondsche brandweer werkte met vier stralen, terwijl de Venlo sche motorspuit met drie stralen water gaf. Voorts verleende nog assistentie een brand spuit van de spoorwegen, welke over één straal beschikte. De brandweer uit Venlo is kort na half twaalf ingerukt. Alle firma's waren tegen brandschade verzekerd. Het bedrag der schade kon na tuurlijk niet dadelijk worden vastgesteld, doch men mag aannemen, dat het in de tienduizenden loopt. De verwoeste panden waren uit steen opgetrokken en het hoog ste gebouw telde drie verdiepingen. Eenige journalisten hebben zich vlak na het uit breken van den brand verdienstelijk ge maakt door een zoo goed als nieuwe auto uit een garage te redden, waarvan zij de deuren indrukten. Assistentie werd nog verleend door leden van het Roermondsche Roode Kruis, dat gisteravond toevallig onder leiding van dr. Hoving een oefening hield. Zij werden on middellijk naar de plaats van den brand gedirigeerd. De belangstelling voor het blusschings werk was enorm groot. De brand had een groot deel van de stad in rooden gloed ge zet, welke kilometers in den omtrek te zien was, zoodat de menschen van heinde en verre kwamen toestroom en. TIMMERWERKPLAATS UITGEBRAND. Hedenmorgen vroeg, omstreeks vier uur, is brand uitgebroken in de timmerwerk plaats van den heer F. Slangen aan de Beijerstraat te Echt Het vuur vond in den aanwezigen voorraad hout gretig voedsel. De werkplaats, die een oppervlakte heeft van ongeveei tweehonderd vierkante meter, werd geheel een prooi der vlammen. Eenige machines voor houtbewerking gingen ver loren. Vermoedelijk is de brand door kort sluiting ontstaan. De heer Slangen was tegen brand verzekerd. DE GEWELDIGE BRAND IN DE OPSLAGPLAATSEN NABIJ HET STATION TE ROERMOND. HET BRANDEND COMPLEX. VOORZICHTIG MET VUUR IN BOSCH EN HEI. Dringende waarschuwing voor Paaschfeest- gangers. Nu verwacht mag worden, dat als het weer meewerkt, met Paschen de steden een uittocht naar strand, bosch en hei te zien zullen geven, waarvan ook onze onvolpre zen Veluwe haar deel zal krijgen, doet de heer J. Westrik, burgemeester van Barne- veld en voorzitter van het Veluwsche boschbrandwee*romité namens het dage lij ksch bestuur van dit comité nogmaals een ernstig beroeD op het publiek om uiterst voorzichtig te zijn met vuur. Bosch en hei zijn, naar men heeft vastgesteld, buiten gewoon droog, zoodat de geringste oorzaak een erastigen brand tengevolge kan heb- ben Hoewel de brand weer groepen paraat zyn, brengt elk stukje grond, dat aan het i vuur ten offer valt schade toe aan Neder- land's natuurschoon. Den Paaschfeestgan- gers moge daarom met klem op het hart worden gedrukt, geen brandende lucifers, sigaar of sigaret weg te werpen, noch de gloeiende asch van een pijp op den drogen grond uit te kloppen en in het algemeen met alles, waaraan open vuur te pas komt, de grootste voorzichtigheid te betrachten. Hilversum I, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 'Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. Gramofoonpl. 11.1512.00 Cello en piano. 12.15 Gramofoonpl. en HOV-Kleinorkest. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Zang en piano. 5.00 Kinderuur. 6.05 Amsterd. Solistenkwartet. 7.00 Berichten. 7.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 9.00 Berichten Gramofoonpl. 9.30 Zang, strijkkwartet en cembalo. (Om 10.00 Berichten). 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum n, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en Orgelspel. 11.15 Voordracht Gramofoonpl. 12.00 De Octophonikers. I.00 Gramofoonplaten. 2.00 Voordracht. 2 30 Groninger Orkest vereen. 4.00 Variatie-concert. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Variatie-concert. 6.05 Gramofoonplaten. 6.30 De Ramblers. 7.00 Lezing Gramofoonplaten. 7.50 Berichten en Wijdingsdienst. 8.30 Gramofoonplaten. II.0012.00 Gramofoonplaten. Dro twich. 1500 M. 12.50 BBC-Schotsch orkest. I.35 Luton-orkest en solist. 2.20 Londensch symphonie-orkest. 3.50 Fred Hartley's kwintet en solist. 4.55 Commodore Grandorkest. 5.55 Zang en viool. 6.50 Kerkdienst. 7.50 Concert m.m.v. solisten, koor en- or kest. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Sextetconcert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang piano. 9.05 Concert m.m.v. solisten, koor en or kest. II.201.05 Gramofoonplaten. VADER BIJ TWIST MET ZIJN ZOON GEWOND. Tragische afloop van huiselijk drama te Utrecht. In het gezin Groenman aan de Middel laan te Utrecht heeft gistermiddag de 62- jarige vader, een gepensionneerd sergeant van het N.I.-leger, tijdens een twist met zijn 22-jarigen zoon J., een steek in den arm opgeloopen, ten gevolge waarvan hy in het ziekenhuis moes+ worden opgenomen. De zoon is in verzekerde bewaring gesteld. Terwijl de jongeman, tegelzetter van be roep, in de ouderlijke woning zat te eten, kwam zijn vader te ruim halftwee thuis. Spoedig ontstond er oneenigheid tusschen den vader en den zoon, die dikwijls mis bruik van sterken drank maakt en ook nu weer verre van nuchter bleek te zyn. De vader plaagde zijn zoon, die vrij zenuw achtig van aard is, en dreigde hem zelfs een klap te zullen geven. De jongeman zette toen zijn mes, waarmee hij zat te eten rechtop, waarna de vader met zijn arm in het mes sloeg met het gevolg, dat een slag ader werd geraakt. De jongen is daarop weggevlucht. De buren, die den tragischen afloop van dezen huiselijker twist bemerkten, waar schuwden onmiddellijk de politie, die den jongen Groenman na eenig zoeken in de buurt van de ouderlijke woning aanhield en hem naar een der politiebureaux over bracht. Hier heeft de commiissaris van po litie in de tweede afdeeling, de heer A. W. Brandt, den dader een verhoor afgenomen, waarna hy werd opgesloten. Intusschen had de geneeskundige dienst het slachtoffer per ziekenauto naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis vervoerd waar de man ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand mag niet levensgevaarlijk ge noemd worden. Een uitvoerig nader onderzoek wordt nog ingesteld. „Tel." INVAL IN EEN SPEELHUIS. In den afgeloopen nacht heeft de Haag- sche zeden-politie een inval gedaan in een perceel aan de Toussaintkade 71 te Den Haag. Zij heeft zich toegang tot het huis ver schaft door de buitendeur open te breken. Er is hier vermoedelijk gelegenheid tot hazardspel gegeven De politie trof dertien mannen en vijf vrouwen aan in de achter kamer van de eerste verdieping. Zij heeft een speeltafel, een groote partij fiches, een roulette en een croupierhark an beslag ge nomen, benevens bier en andere dranken, tot het schenken waarvan geen vergunning was verleend. Onder de personen, die hier aanwezig waren, bevonden zich vier vreemdelingen, van wie een man en een vrouw in hechte nis zyn genomen De overigen werden na verhoor op vrije voeten gesteld. Nadat de inval was geschied, hebben ver schillende personen getracht te ontvluch ten, wat hun niet is gelukt. Keulen, 456 M. 9.20 Gewijde muziek. 11.20 Weragkamerorkest. 3.20 Omroeporkest. 5.50 Zang, viola en piano. 7.20 Sextetconcert. 8.05 Oratoriumconcert. 9.5011.20 Orkestconcert en solisten. Brussel. 322 en 484 M- 322 M.: 12.20 en 1.30 Gramofoonplaten. 2.20—3.20 Gewijd koorconcert. 5.20 Klein-orkest. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Opera-concert. 9.25 Gramofoonplaten. 9.30 Hoorspel. 10.4011.25 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten 12.50 Klein-orkest. I.50 Gramofoonplaten.- 2.203.20 Gewijd programma. 5.20 Harmonicamuziek. 5.50 Gramofoonplaten en zang. 6.45 Gramofoonplaten. 6.50 Piano-recital. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-stryders. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender 1571 M. 7.35 Omroeporkest en solist. 9.20 Berichten. 9.50 Oude muziek 10.2011.20 Kamermuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e t rogramma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Keulen. 12.20 Brussel VI. 15.20 Keulen. 17.20 Brussel Fr. 17.50 Parijs Radio. 18.20 Brussel Vil. 18.50 Droitwich. 22.45 Brussel Fr. 23.20 Parijs Radio. 4de Programma 8.05 Parijs Radio. 10.20 Diversen. 10.20 Droitwich. II.35 Parijs Radio. 13.05 Droitwich. 18.50 Parijs Radio. ±19.50 Londen Reg. 20.20 Gramofoonmuziek G.R.D. 21.50 Berlijn of Stuttgart. (Wijzigingen voorbehouden). „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland „JVOROL" De Nederlandsche tandpasta 2378 HUISHOUDSTER ERNSTIG GEDUPEERD. Slachtoffer van wangedrag harer principalen. Een huishoudster, die reeds verschei dene jaren in dienst is bij een echtpaar op de Keizersgracht te Amsterdam, heeft bij de politie van het bureau Overtoom aangift gedaan van diefstal door de vrouw des huizes van een schuldbekentenis, wel ke zij op het echtpaar had ten bedrage van 500. Vermoedelijk heeft de vrouw dit bewijs van schuld, dat zij heeft weten machtig te worden verscheurd. Bovendien is gebleken, dat het echtpaar zich ook op andere wijze ernstig jegens de huishoud ster heeft misdragen. Laatstgenoemde had eenige jaren geen loon ontvangen, doch verkeerde in de meening, daarvoor scha deloos gesteld te zijn, door een levensver zekering op haar naam ter waarde van 1000. Dezer dagen, toen zij dit geld moest ontvangen, bleek de verzekering gesloten te zijn op naam van haar principaal, zoo dat deze het geld in handen kreeg. Aan gezien hij het bedrag niet afdroeg, deed de huishoudster mede aangifte wegens ver duistering, waaraan evenwel geen gevolg kan worden gegeven, daar hier geen straf baar feit is gepleegd. DIEF EN HELER. De recherche te Groningen heeft aange houden den 15-jarigen A. W„ die de laatste drie maanden bij zijn patroon, een boek- handelaar in de Oude Boteringestraat groote party en kantoor- en leerboeken en aanverwante artikelen heeft gestolen. Hy bracht deze naar een zekeren H. O. P. boekhandelaar in een ander gedeelte van •de stad, die er een bedrag ver beneden de waarde voor betaalde en de boeken weer verkocht. Op deze wyze zou voor honderden guldens aan boeken door den jeugdigen dief zijn gestolen. Dief en heler zijn gearresteerd en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Raadpleegt onze advertenties VANDAAG EN VOLGENDE DAGEN ALVORENS uw Paaschinkoopen te doen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9