DONDERDAG 9 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BURGERLIJKE STAND I De oorlog in Abessinië Excursie van Aquariumhouders. Een groot aantal leden en donateurs der Leidsche Aquarium-Vereeniging „De Na tuur in Huis" hield gisteren een excursie tenhuize van den heer A. H. Dros, alhier. Naast de wijze van opstelling der aquaria trof in het algemeen het ruim 750 liter me tende show-aquarium met een van natuur steen opgebouwde rotsformatie de aan dacht. Wegens de groote belangstelling voor deze excursie geschiedde dit in twee groepen, beide onder leiding van den heer C. H. Langezaal. De nieuwe bijzonderheden zooals de wijze van beplanting, verlichting, verwarming en bevolking werden persoon lijk door den heer A. H. Dros uiteengezet. Nadat de heer C. H. Langezaal namens al len dank gebracht had aan de gastheer, keerde te circa 10 uur de laatste groep huiswaarts. Deurwaardersbenoeming. Benoemd is tot deurwaarder bij den Hoogen Raad (vacature G. L. Stapelkant) de heer F. J. van Kampenhout, procureurs klerk en candidaat-deurwaarder hier ter stede. VAN ONZE ADVERTEERDERS. FOTO-LUX J. VAN DER ZANDEN. De sinds 1905 op Breestraat 141 gevestig de foto-handel van den heer J. van der Zanden was nu ongeveer twintig jaar gele den inwendig verbouwd, om later uitwen dig daarmee in overeenstemming te worden gebracht. Zulks is nu geschied. Een moder ne onderpui is voor het perceel aangebracht, hetgeen geschiedde door de fa. de Later en Meyers onder architectuur van den heer Frans Meyers, architect te Oegstgeest. Het oude winkelraam heeft nu plaats gemaakt voor twee moderne etalages, welke beter bij de zaak passen. Bij avond wordt de pui ook modern verlicht. HET LEIDSCHE KAASHUIS. We vestigen er de aandacht onzer lezers op, dat het Leidsche Kaashuis v. h. Raads- veldt, Haarlemmerstraat 33, is overgegaan aan den filiaal houder, den heer A. Dek ker. POLITIEMOTOR TUSSCHEN TWEE AUTO'S BEKNELD Politieman gedood Hedenmorgen te omstreeks tien uur is op den Westzeedijk te Rotterdam nabij het park een politiemotor met zijspan bekneld geraakt tusschen een tweezitter van de Shell en een ander auto, waarbij de be stuurder van den motor om het leven is gekomen. Uit de richting van het centrum nader de een auto, terwijl uit de tegenoverge stelde richting de tweezitter naderde. De politiemotor, die achter den eerstgenoem- den wagen reed, kwam daar plotseling achter vandaan, zoodat een ongeluk onver mijdelijk was. De motor werd tusschen de beide auto's bekneld. De bestuurder van het motorrij tuig, de 32-jarige agent va politie C. Kra mer, werd van den motor geslingerd en een eind verder tegen den grond gesmakt. Hevig bloedend is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De politieman, die in de zijspan had plaats genomen, bekwam hoofdwonden. Hij kon, na verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. De auto's zijn ernstig bescha digd, evenals de motor. B. W. T. VAN SLOBBE Omtrent de bestemming van den afge treden gouverneur van Curasao, den heer van Slobbe, zijn tegenstrijdige berichten in de pers verschenen, Eenerzijds werd ge meld, dat hij secretaris-generaal van het departement van defensie zou worden, an derzijds dat hij burgemeester van Breda zou worden. Naar ons bij navraag ter plaatse, waar men dit weten kan, is medegedeeld, zijn alle berichten over een a.s. benoeming van den heer van Slobbe tot een functie hier te lande als voorbarig te beschouwen, en kan zeker niet van een bepaalde be stemming van den afgetreden gouverneur gesproken worden. Wel is na de reorganisatie van het ka- binel-Colijn het denkbeeld geopperd, dat de heer van Slobbe eventueel secretaris generaal zou worden van het departement van defensie na zijn aftreden als gouver neur, doch een vasten vorm heeft dit denkbeeld niet aangenomen en het is dus allerminst zeker, dat hij den tegenwoordi- gen secretaris-generaal, den heer van Gin- kel, zal opvolgen, althans dat zulks aan stonds na zijn terugkeer in Nederland zou geschieden. Wat het burgemeesterschap van Breda betreft, vernemen wij, dat er verschillen de candidaten voor dat ambt zijn en dat voor het oogenblik slechts gezegd kan worden, dat de heer van Slobbe een van de candidaten is, die voor dat ambt erns- stig in aanmerking komen. Ook hierom trent bestaat vooralsnog dus geenerlei ze kerheid. DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis deelt mede, bericht te hebben ontvangen, dat jhr, dr. van der Does, chirurg bij de Nederlandsche Roode Kruis-ambulance in Abessynië, op 4 April van Addis Abeba naar Djiboeti is vertrok ken, om zich daar in te schepen, teneinde naar Nederland terug te keeren. Voorts is aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis gebleken, dat de Nederlandsche ambulance zich nog te Dessie bevindt, aangezien de heeren ir. de Vries en dr. Veeneklaas op 5 April van Addis Abeba naar Dessie zijn terugge keerd. JEUGDIGE DREIGBRIEFSCHRIJVER AANGEHOUDEN. Ter beschikking vain den officier van ju stitie te Zutfen is een 12-jarige inwoner van Winterswijk gesteld, die in zijn woonplaats een thans overleden inwoner van Miste dreigbrieven had geschreven. Deze zaak is aan het licht gekomen, doordat iemand uit Aalten de politie te Winterswijk er van in kennis stelde, dat hij in de nagelaten be scheiden van zijn oom, den heer H. te Miste, anonieme dreigbrieven had ontdekt, waarin geld werd afgeperst. De knaap H. B. R. genaamd, heeft inmid dels een bekentenis afgelegd. KLANDESTIEN MARGARINE BEREID. Onder valsch merk verkocht. Bij den crisisdienst van de Rotterdamsche politie was het bekend, dat er in den laat- sten tijd herhaaldelijk margarine clan destien bereid en te Rotterdam verkocht werd. De crisisdienst stelde een onderzoek in, waarbij aan het licht is gekomen, dat de margarine, verkocht werd door den 58-jari gen G. J. W. Op 30 Maart werd des morgens bij de zen man een koffer gebracht. Men hield den brenger, den 33-jarigen L. V., aan, ter wijl in de woning van W. huizoeking werd verricht. Uit den koffer kwamen vijftig pakjes zelf bereide margarine te voorschijn, verpakt in vervalschte wikkelpapieren, wel ke het merk droegen van een groote marga rinefabrikant. In een actetasch droeg V. nog vijf pakjes' margarine bij zich. In de wo ning van V. werden voorts nog verschillen de cliché's en andere attributen gevonden voor het vervaardigen van de valsche wik- LEIDEN. Geboren: Daniël Pieter, z. van D. v. d. Schee en P. Burgerhout Clasina, d. van W. P. Schutte en C. J. Knoops Jacobus, z. van C. B. de Tombe en G. Meijer Ruth, d. van J. Peet en S. Lantermann Willem, z. van C. Schoneveld en G. A. v. d. Schrier Wilhelmina Maria, d. van J. C. Zoete melk en P. M. M. C. Lang»laan Dirk, z. van D. Scheer en C. v. Spengen Horst, z. van P. Schumacher en I. A. Schubert Catrena Magdalena, d. van T. v. Gelder en A. A. Schouten Jan, z. van P. Kreijger en J. Dekker Franciscus Gerardus, z. van W. G. Ween ink en G. M. Neumann Theodorus Maria, z. van Th. J. Straver en G. Leijen Anna Briegitha Franoina, d. van A. v. Nood en E. A. Kriek. Ondertrouwd: K. v. Leeuwen jm. 27 j. en J. H. Velthuijzen jd. 19 j. Gehuwd: J. J. Gijzenij jm. en A. C. Rietkerk jd. -- M. Erades jm. en J. C. Aardoom jd. P. Hartevelt jm. en Chr. Pelt jd. Overleden: W. M. v. Megen zn. 24 j. C. M. Ruijgrok-Brakel vr. 68 j. C. C. P. Keijzer dr. 10 dgn. S. Star zn. 3 mnd. Cv. Hoff m. 60 j. L. Sikkema wedn. 71 j. J. L. Wissekerke zn. 26 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd, Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. keipapieren. Twee cliché's droegen het merk van een margarinefabrikant. Tevens werden 1500 gereedgemaakte wikkelpa pieren gevonden. Tegen W., diie als ver- kooper van de margarine optrad, is -pro ces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van de landbouw crisis wet. Tegen W. is pro- oee-verbaal opgemaakt wegens het voeren van een fabrieksmerk waartoe hij geen recht had. INLICHTINGEN OMTRENT INBRAAK GEVRAAGD. In den nacht van Zaterdag 21 op Zon dag 22 Maart is in het kantoor van het Silvikrin-laboratorium aan de Verlaat- straat te Rotterdam ingebroken. Via de daken van alleenstaande percee- len zijn de dieven het gebouw binnenge komen, waarna zij zich door het verbreken van een deur toegang hebben verschaft tot de lager gelegen eerste etage. De in het kantoor staande brandkast hebben zij volgens de regelen der kunst opengebro ken en uit een zich daarin bevindend geld kistje eenige honderden guldens wegge nomen. Ook de inhoud van een postzegel map is buitgemaakt. In hetzelfde kantoor stond eveneens een postzegelmachine, waarbij zes rollen postzegels behoorden, varieerend van een halve cent tot 60 cent. Deze zegels, in totaal ongeveer 30.000, die de dieven hebben meegenomen, waren voorzien van roltanding. Onder de zegels bevonden zich ongeveer 15.000 stuks van een halve cent, die uit den omloop geno men zijn. Op het eind van de vorige week heeft men in verband met deze zaak aangehou den den 33-jarigen stucadoor G. J. L. P. en naar aanleiding van deze arrestatie is thans ook de 36-jarige opperman A. K. K. ingesloten. P., in wiens bezit de zegels waren aangetroffen, gaf voor dat hij ze in een geel-bruin papieren zak had gevon den, liggende op een stortplaats van vuil onder de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. De politie heeft ter plaatse een on derzoek ingesteld, maar dit heeft verder niets opgeleverd. Op de papieren zak was een wit etiket geplakt en daarop stond een dik gedrukte letter „A.". Het etiket bevatte voorts den naam De Koning. Men kon verder nog uit andere aanwijzingen opmaken, dat er koffie in deze zak heeft moeten zitten. De politie heeft aan de hand van het bevolkingsregister getracht dezen De Koning op te sporen, hetgeen tot dusverre niet is gelukt. Zij, die eenige inlichtingen over deze emballagezak of den persoon van De Ko ning kunnen geven, worden verzocht zich te wenden tot den justitioneelen dienst van afdeeling centrum aan de Witte de Withstraat te Rotterdam. DE INVAL IN EEN SPEELHUIS TE DEN HAAG. In verband met den inval in den afge- loopen nacht in een speelhuis aan de Toussaintkade te Den Haag (men zie Gem. Ber., 3de blad), vernemen wij nog, dat de in hechtenis gehouden vrouw van Duitsche nationaliteit is, terwijl de vreem deling, dien de politie in bewaring heeft gehouden, een Italiaan is, die in het speel huis als croupier fungeerde. Deze persoon is een van de twee Italianen, die eenigen tijd geleden bij een gefingeerde politie controle in hotel American in de Wagen straat te Den Haag beroofd werden. TELEGRAMMEN BIJNA EEN DERDE DER JODEN WOONT IN AMERIKA. WASHINGTON, 9 April. (A. N. P.) Vol gens de jongste Amerikaansche schattin gen bedraagt het aantal Joden over de geheele wereld 16.240.000, waarvan vijf millioen in Amerika woont. GROOTE SLAG AAN HET ZUIDELIJK FRONT. ADDIS ABEBA, 9 April. (A.N.P.). Vol gens hier binnengekomen berichten wordt sedert vijf dagen te Birkos, nabij Gabre- darre, aan het Zuidelijk front, een heftigen strijd gevoerd, die tot nu toe nog niet is beslist. Aan beide zijden zijn reeds ontzag lijke verliezen geleden. Gisteren zijn Sassa Baneh en Dagga- boer uit de lucht gebombardeerd en met mitrailleurs beschoten, doch naar men zegt is de schade van militair standpunt bezien onbeteekenend. Het 180ste Italiaansche legerberlcht. ROME, 9 April. (A.N.P.). Maarschalk Badoglio telegrafeert: In het gebied van Gondar duren de onderwerping der stam hoofden en notabelen en de trouwbetuigin- gen der bevolking nog steeds voort. De luchtmacht heeft het zeer druk gehad met het achtervolgen van den vijand en ravi- tailleeren van onze colonnes, die verder naar het Zuiden opmarcheeren. 404 Italiaansche werklieden overleden tijdens hun verblijf in Abessinië. ROME, 9 April. (Stefani—A. N. P.). Van 1 Januari 1935 tot 31 Maart 1936 zijn van de 70.000 werklieden in Oost-Afrika 342 omgekomen tengevolge van ongelukken of ziekten, terwijl 62 zijn gesneuveld bij aanvallen van de Abessijnen, zoodat in totaal 404 in Oost-Afrika het leven hebben verloren. De operaties zullen niet voor 14 April worden gestaakt. ROME, 9 April. (A.N.P.). Niets laat voorzien, dat Italië vóór 14 April zal aan nemen een einde te maken aan de militaire operaties in Oost-Afrika, zooals de Com- missie-van-Dertien heeft verzocht. De ac tiviteit der Commissie-van-Dertien wordt hier met verbittering en verontwaardiging beoordeeld. De „Messagero" schrijft, dat Eden de Italiaansche overwinninge zoü willen klei neeren. „Het is een ellendige onderne ming". De „Popoio di Roma" bevestigt, dat Ba doglio niet zal ophouden. Er zijn chirur gische operaties, welke niet voor de helft kunnen worden gedaan op gevaar af van een infectie. De gisteren door Mussolini afgelegde ver klaringen worden beschouwd als een ant- woord-bij-voorbaat aam de Commissie van-Dertien. Overigens blijft men algemeen zeer scep tisch gestemd over de mogelijkheid van nieuwe sancties. Men gelooft niet, dat En geland op dit gebied zal worden gevolgd. Overigens kan men als zeker aannemen, dat, indien tot nieuwe sancties mocht wor den besloten, Italië met politieke egen- maaregelen zou antwoorden. De besprekingen der Commi96ie van Dertien duren waarschijnlijk tot na Paschen voort. GENèVE, 9 April. (A.N.P.) Flandin heeft hedenmorgen een onderhoud gehad met den Turkschen ambassadeur te Parijs, ter wijl Eden den Abessijnschen gedelegeerde bij den Volkenbond Wolde Maria, heeft ontvangen. Aangezien hedenmorgen geen officieele zitting heeft plaats gehad, hebben de de legaties het Fransche vredesplan meer van nabij bestudeerd. Het begint meer en meer waarschijnlijk te worden, dat de zitting, die zich met het Abessijnsche conflict zal hebben bezig te houden, tot na Paschen zal voortduren. Sommige delegaties o.a. de Engelsche, zijn vastbesloten, niet uiteen te gaan, alvorens de regeling van het conflict in een meer beslissend stadium is getreden. Abessinië blijft bereid over den vrede te onderhandelen. GENèVE, 9 April. (A.N.P.)In zijn on derhoud met Eden heeft Walde Mariam opnieuw verklaard, dat zijn regeering be reid is, over den vrede te onderhandelen, op voorwaarde, dat de onderhandelingen niet ontaarden in een onderonsje met de regeering te Rome. Getrouw aan het stand punt, dat het sedert den aanvang van het conflict heeft ingenomen, kan Abessinië slechts onderhandelen in het kader en met medewerking van den Volkenbond. Behalve met Wolde Mariam heeft Eden hedenmorgen besprekingen gevoerd met de Madariage en Avenol. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.275/g Berlijn 59.23 Parijs 9.701/2 Brussel 24.91 New York1 471 /lg Zwitserland 47 95 Kopenhagen32 50 Stockholm37.521 '0 Oslo 36.571/; Milaan Madrid 20.121/., Praag 6 09l/2 Weenen Boedapest Prolongatie 11/4% Tegen G. S. alhier is proces-verbaal op gemaakt wegens mishandeling van een ambtenaar van Maatschappelijk Hulpbe toon. Gistermiddag te half zes heeft een schoor steenbrandje gewoed in perceel Oude Sin gel 222, veroorzaakt door het te fel stoken van een kachel. De brandweer heeft den schoorsteen door veging gebluscht. De prijs voor de te leveren boven taxe- irelk, vastgesteld in georganiseerd over leg van het District Leiden is: f 3.90 voor de week van 12 tot 18 April. Bij Koninklijk Besluit d.d. 21 Maart 1930 is de Luitenant-Kolonel H. D. S. Hasselman met ingang van 1 Mei 1936 benoemd en aangesteld tot Kolonel Commandant van de le Artillerie-Brigade. Naar we vernemen is onze stadgenoot A. v. Vianen, ohem. docts. aangesteld als wetenschappelijk adviseur bij de N.V, Sogé- dis te Den Haag. Voor de door de Ned. Chem. Ver. afge nomen examens analist 1ste gedeelte che mie slaagden te Utrecht met .vrijstellingen voor natuurkunde en scheikunde mej. A. A. Rietdijk te Oegstgeest, en te Am sterdam de heer F. Kik te Den Haag. F. Kik slaagde tevens voor het volledig examen naar algemeene ontwikkeling. Beide candi daten zijn opgeleid door de Middelbaar Chemische School alhier. MUZIEK. PAASCHCONCERT- Leidsch a capella-koor Willem Mizée Hennie Schouten. Elk jaar opnieuw komen er de verlan gende zielen bijeen om te luisteren naar dat zingende verhaal van Jezus lijdenswonder in religieus deelnemen en overweging. De Paasch-uitvoering van het Leidsch a capel la-koor onder de religieus aanvoelbare lei ding van Willem Mizée, gaf ons den in druk van veel devotie en liefde voor de werken der Italiaansche meesters. De Luthersche kerk was voor deze avond van gewijde muziek gekozen en de orga nist Hennie Schouten verleende zijn mede werking. Daar hij den avond inleidde, houde men ons ten goede, dat wij een oogenblik de concertgevende vereeruiging voorbij gaan om eerst iets over dezen te zeggen. Het valt niet moeilijk den begaaf den organist te blijven volgen. De vóór naam-artistieke standing van den compo nist, wiens werk hij vertolkt, gevoegd bij zijn virtuoos en ras-muzikaal spel komen ons hierbij geheel te hulp. Hij speelde ons voor: het majestueuse „Allegro" uit So nate in F. van Martini en een Italiaan sche „Kerk-aria" van een onbekenden com ponist hierbij gevend een staal van zui ver analystisch ïegistreeren, en van deco ratieve belichting. Dan waren aan de beurt twee van Couperin's composities. „Dia- loque" en de prachtige „Sarabande grave". Een getuigenis van vernuftige opmerkings gave, levenslust en gevoel ligt over gansch zijn oeuvre zoo schrijft Jean Aubry over Couperin en Bach had diepgaande be langstelling voor de werken der Fransche orgelcomponisten en clavecinisten, aan wie hij zelfs wel eens motieven heeft ont leen (in 't bijzonder aan Couperin). De oud-Fransche dansvormen o.a. ook de „Sa rabande" wendde hij aan en legde ze ten grondslag aan de Suites, die Bach tot zoo'n hoogte opvoerde. Wij apprecieeren Sohou- ten's fijne interpredatie. Als slot speelde hij een drietal „Choral-vorspiele" de een al mooier dan de ander. Zoo schreef Bach en anderen deden 't anders, maar niet schooner noch dieper. De organist heeft ze in de meest muzikale prefectie vertolkt. Geven wij nu onze indrukken van den koorzang! Met de interpretatie van da Pa- lestrina's „Improperia" en Ingegueri's „Jesum tradidit" en „Vinea mea" heeft het koor een bewijs afgegeven van wei- voorbereid ensemble zingen. De Palestrri- na-stijl heeft als voornaamste kenmerken, eenvoudige syllabische declamatie en vol ledige drieklankharmonieën. De stijl is diatonisch, de imitatievorm wordt aange wend, maar blijft soms langen tijd op den achtergrond om het „noot tegen noot" te doen uitkomen. Ingegueri's stijl geeft tref fende gelijkenis met dien van Palestrina. Met uitzondering misschien van een enkel moment was er in de „Improperia" rust in inzet, verzorging van toonvorming, de voor dracht doorvoeld, want juist bij beide com ponisten is het zaak de declamatie haar aandeel te geven. De muzikale leider voelt aan, dat plotseling werkende situatie door woord en rythme ontstaan te achterhalen, en zijn zangers te inspireeren. Laat ons nu eerst zeggen wat tegenviel. Ontmoetten wij in „Caligaverunt oculi" van den Spaan- sehen componist da Vittoria, wel een en kel mooi declamatorisch moment in de ge voelige klacht, de heeren sloegen den bal mis, wat voor de vrouwenstemmen heel jammer was. Maar ook zij waren in deze moeilijke compositie niet gelukkig. Haar toon klonk ditmaal geforceerd, hetgeen bij de beide Bachliederen nog sterker opviel. Hier kan nog veel gewonnen worden aan welluidendheid en legato. In de drie „In gegueri's" die volgden werd weer kranig en met verve gezongen. Het „Tenebrae Sunt" droeg ontroering in zich. Wat is dit toch een zeldzaam schoon stuk muziek! Het ensemble, uit zeer goed stemmenmate- riaal samengesteld, bezit vooral in het p.p. en mezza forte een mooie toonkleur. Met volgehouden studie zal dit nog jonge koor slagen. Zooals gezegd, de sopranen leggen zich toe op meer vrijheid in de forto-toon. By de alten, die goed zijn, komc iets meer homogeniteit in klank. Laten enkele prij zenswaardige slagvaardige leden, haar mooie donkere stem kleuren naar de alge meene klankgeving. De tenoren hebben (een enkele geforceerdheid daargelaten) beschaafd gezongen; de bassen zingen be scheiden, zouden zelfs iets meer draag kracht mogen verleenen. Allemaal dingen, welke goed te verhelpen zijn en die diri gent Mizée evengoed weet als wij, en die hij ook verhelpen zal tot het algeheel be reiken van zijn inzichten, die wij reeds mu kunnen apprecieeren. Hoorden wij dit koor al eenmaal op een liefdadigheids- concert te midden van een gevarieerd programma nu, bij deze Paasch-uitvoe- o-ing is het dus de eigenlijke kennismaking, die wij in het komende seizoen hopen te vernieuwen. Er was vrij veel belangstel ling voor dit goed geslaagde concert. J. K. Bram Hemerik. Onze oud-stadgenoot, de cellist Bram Hemerik zal op Woensdag 15 April a.s. een populair recital geven in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. Op 7-jarigen leeftijd begon Hemerik zijn studies aan de Leidsche Muziekschool, waarna hij deze voortzette aan het Kon. Cons, te 's-Graven- hage. Zoowel in eigen als in 't buitenland (Bel gië, Frankrijk, Luxemburg, Zwijtserland, Duitschland) trad hij met veel succes op in recitals en als solist in orkestconcerten, zooals bijv. in Lugano onder de Italiaan Casella, in Harzburg onder den door de radio bekende Zweedsche dirigent Olsen. Als cellist van het beroemde Budapester Trio maakte Hemerik in December jl. een tournee door Frankrijk en Zwitserland. Voor de Avro is Hemerik regelmatig te hooren, terwijl hij ook in overzeesche ge westen een goede naam kreeg door zijn veelvuldig optreden voor de Phohl De Nederlandsche Pers schreef van hem: „Onder onze landgenooten cellisten staat Hemerik in de eerste rij." ■i WILT U IETS WETEN? Rectificatie De Kamer van Koophandel deelt ons mede, dat ons antwoord inzake de jaar lij ksohe bijdrage voor inschrijving in het handelsregister gedeeltelijk onjuist is. Wanneer men n.l. eenmaal ingeschreven is, blijft men ingeschreven, ook al daalt het inkomen, en blijft men tot de jaarlijksche bijdrage verplicht. In geval van onmacht kan (niet: moet) de Kamer van Koophan del vrijstelling verleenen. LAATSTE BERICHTEN BOTER. Commissie-noteering Nederlandsche bo ter, 1318 April 0.44 per kg. CONSUMPTIEMELK 12 April t/m 18 April 1936 consumptie- melk regeeringscon tract, taxe-gedeelte 5 1/4 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwali teit, overmelk regeerings-minimumprijs 3,7 cent, afdracht bij levering in consump tie van anedre dan taxemelk 21/2 cent

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3