t NIEUWS Onze Voorjaarsexpositie STADS DONDERDAG 9 APRIL 1936 ÜE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 tl O OOST RAAT - LGIDLM is thans gereed, een bezoek aan onze etalages zai U een overzicht geven van de nieuwste snufjes op kleedinggebied voor heel het gezin. - Smaakvolle mantelcostumes, mantels en japonnen, leuke vlotte kleeding voor Uw jongens en meisjes, en voor de heeren 'n modern costuum of een Engelsche Tweed Overjas. - Laat ons U vak kundig voorlichten, U verplicht U tot niets en U zult vinden, dat wat U, juist zoekt. - De Faam vertrouwens- naam voor heel het gezin. B Hoogstraat 1 en 2 bij de Donkersteeg Q ALS RECLAME GEVEN WIJ HET NIEUWSTE DECOSSPEL DROOG WEER. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Noordelijke tot Oos telijke wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, kans "op nachtvorst, weinig veran dering in temperatuur overdag. Hoogste barometerst.: 770.5 te Stornoway. Laagste barometerst.: 746.9 te Andanes. Het gebied van hoogen luchtdruk nam verder in omvang en beteekenis toe. Er vormde zich een tweede maximum in het Zuid-Oosten. De depressie in het Zuiden is bezig geheel te verplaatsen, er is nog een uitlooper voor de kust van Marokko. De depressie in het Noorden neemt eveneens in beteekenis af. Bij het groeien van het gebied van hoogen luchtdruk in de rich ting der Noorsche kust, wordt het transport van polaire koude over Scandinavië naar het Oostzee-gebied nog onderhouden. Zui delijk van den 50sten breedtegraad bewe gen zich nog betrekkelijk koude continen tale luchtmassa's naar het Westen. Aan de Fransche Middellandsche zee-kust en Zui delijk van de Alpen, vielen nog zware re gens. Hoog in het Noorden vielen matige tot lichte neerslagen. Aanvankelijk is nog te rekenen op aanhouden der koude Noord-Oostelijke winden, met afwisselend betrokken en opklarend weer en kans op nachtvorst bij opklaring in den nacht en zonder neerslag van beteekenis.. LUCHTTEMPERATUUR. 10.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 5.17 uur tot Vrijdagmorgen 4.47 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 10 April voorm. 4.27 en nam. 4.42 uur. TWEEDE KATHOLIEKE RADIO CONGRES TE PRAAG. Vanwege het Internationaal Katholiek Radio Bureau zal van 47 Mei a.s. te Praag het tweede katholieke radiocongres gehouden worden. Het congres zal wor den bijgewoond door den Primaat van Tsje- cho-Slowakije, Kardinaal Kaspar, en door Mgr. Stanovski, vice-president der Katho lieke Actie, terwijl Mgr. Marschall, voor zitter van het congres zal zijn. Pater Dito en de heer P. Speet v^an de Katholieke Ra dio Omroep in Nederland zullen als sprekers het woord voeren. STICHTING „ALGEMEEN RORGSTEL LINGS FONDS VOOR DEN MIDDEN STAND IN TWENTE" Ten stadhuize te Enschedé is opgericht de Stichting ..Algemeen Borgstellingsfonds voor den middenstand in Twente". De daad van oprichting werd verricht door de heeren G. H. P. Bloemen, burgemeester van Oldenzaal, mr. G. Jansen, burge meester van Hengelo, J. Knottenbelt, bur gemeester van Rijssen, G. I. Koster, lid van de Tweede Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente, A. F. A. Ooster- meijer, onder-voorzitter van de Kamer en voorzitter van de af deeling kleinbedrijf, H. B. Peleri, voorzitter van het plaatselijk crisis-comité te Enschedé, J. J. G. E. Rückert, burgemeester van Enschedé, mr. M. Sichterman, burgemeester van Almelo, en B. SchoJten Jz., voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken. Na het notarieele verlijden van de acte van oprichting, werd een vergadering ge houden, waarop tegenwoordig waren de vertegenwoordiger van den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, de heer mr. J. E. Foekens, benevens vrijwel alle burgemeesters van die gemeenten, wel ke gelegen zijn in het ambtsgebied van de Kamer van Koophandel. In het bestuur hebben zitting genomen, aangewezen door den minister van Han del, Nijverheid en Scheepvaart, de heer mr. J. J. R. Schmal, hoofdcommies van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart; door het college van B. en W. der gemeente Almelo, de heer mr. M. Sichterman: door het college van B. en W. te Hengelo, de heer mr. G. Jansen; door het college van B. en W. te Enschedé, de heeren J. J. G. E. Rückert en J. Be vers; door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente te Hengelo, de heeren G. L Kcster, A F. A. Öostermeijer en H. B. Peteri: cvoor ac gemeentebestu ren zullen vcor de eerste maal in het be stuur zitting remen de burgemeesters van Winterswijk, Groenlo, Diepenheim, Hel- lendoorn, Rijssen en Oldenzaal. Het dagelijksch testuur bestaat uit de heeren: A. F. A. Öostermeijer, le voorzit ter; mr. G. Jansen, 2e voorzitter; H. J. J. Simonis, secretaris-districtscommissaris; J. Bevers, le penningmeester; G. H. P. Bloe men, 2e penningmeester; mr. M. Sichter man en J. A. R. Bosnia, gedelegeerd lid. Gift van de Prinses aan het Residentie- Orkest. H. K. H- Prinses Juliana heeft een be langrijke bijdrage doen toekomen aan het Reeklentie-Orkest. DE OVEREENKOMST IN HET BAKKERSBEDRIJF Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is het motief, waarom verbindendverkla ring van een ondernemers-overeenkomst, voor het bakkersbedrijf ingediend, in dezen vorm niet in overweging kan worden ge nomen, dat de overeenkomst als zoodanig verstarrend werkt op de prijzen van de eerste levensbehc eften en dat de loonen, in de overeenkomst bepaald, niet elastisch zijn, zulks in dien zin, dat er niet voldoen de correlatie is gelegd tusschen de loonen in dit bedrijf en die in hiermee gelijk te stellen bedrijven. WAARDEVOLLE SCHENKING Blijkens een mededeeling van den minis ter van Onderwijs. Kunsten en Weten- i schappen heeft de heer R. E. Bakhuizen van den Brink, student in de biologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, aan den Staat ten behoeve van het herbarium van j deze Universiteit zijn verzameling van j ongeveer 4000 herbariumplanten, afkom stig van Java, ten geschenke gegeven. De planten zijn uitstekend geconserveerd van uitvoerige aanteekeningen voorzien omtrent de vindplaats en alle gedetermi neerd. De verzameling geeft een vrij com pleet beeld van de Javaansche flora, er zijn tal van soorten in vertegenwoordigd, welke slechts enkele malen op Java zijn verzameld en ^us tot de groote zeldzaam heden behooren. De regeering heeft met erkentelijkheid dit waardevolle geschenk aanvaard en den schenker dank betuigd. J. P. J. WIERTS 70 JAAR. De bekende Nederlanclsche componist J. P. J. Wierts viert heden zijn 70sten ver jaardag. Ofschoon de jarige dezen dag in familiekring doorbrengt en er geen offi- cieele huldiging plaats heeft, kwamen in den vroegen ochtend reeds vele schrifte lijke en telegrafische gelukwenschen van diverse zang- en andere vereenigingen in. Bij de felicitaties was er een van minister Deckers en van den Burgemeester van den Haag, mr. de Monchy. Hedenmiddag zal het bestuur van de Haagsche afdeeling van de Koninklijke Ne- derlandsche Toonkunstenaarsvereeniging, waarvan de jarige voorzitter is, den heer Wierts te zijnen huize komen complimen teeren en een huldeblijk aanbieden. De mannenzangvereeniging „De ver- eenigde zangers" zal hedenavond den 70- jarige een serenade brengen. DE BLOEIENDE BETUWE. Eerst tegen eind April in vollen bloei. De K. N. A. C. meldt: Naar alle waar schijnlijkheid zullen de kersen- en peren- b oom en in de Betuwe tegen Zondag na Paschen, dus tegen 19 April in bloei staan. De appelboomen, de boomen die de mooiste bloesem dragen, zullen pas één a ander halve week later bloeien, terwijl de bloei van kersen en peren dan nog niet zal zijn afgeloopen. Tegen het einde van April mag men dus verwachten, dat de Betuwe In vollen bloesemtooi zal zijn. HET VREDESPALEIS. Het vredespaleis, voor zoover niet in ge bruik, is tot nadere aankondiging voor pu blieke bezichtiging opengesteld op alle werkdagen en op den len en 3en Zondag van de maand benevens op den len en 2en Paaschdag, telkens van 2 tot 4 uur des na middags. Katholieke Leerarenvereeniging „St. Bonaventura". De Katholieke leerarenvereeniging „St. Bonaventura" houdt haar algemeene verga dering op Woensdag 15 April in „Royal" te Eindhoven. De vergadering begint om kwart voor elf. Besproken zal worden: lec tuur in en buiten de school voor de leer lingen der hoogere klassen, vooral in ver band met het letterkunde-onderwijs in de moderne talen. Inleiders zijn dr. B. Boe- rebach uit Hilversum en Pater Scheer- boom S.J. uit Nijmegen. Het secretariaat der vereeniging is ge vestigd Johan de Wittstraal 35, Leiden. Wethoudersverkiezing te Nijmegen In den gistermiddag gehouden gemeen teraadsvergadering is in de vacture van wethouder, ontstaan door de benoeming van mr. Ara. Krootjes tot notaris te Ber gen op Zoom, tot wethouder gekozen de heer C. van Westreenen (C.H.). Met deze keuze is tegemoet gekomen aan den wensch van verschillende politie ke groepen om in het college van B. en W. van Nijmegen ook een zetel in te ruimen aan een niet-katholieken wethouder. Jaarlijks verdrinken hier te lande 675 personen In Nederland verdronken 25 jaar gele den per jaar gemiddeld 939 menschen en kinderen, zoo meldt de Nederlandsche Bond tot hot Redden van Di enkelingen. Door de uitbreiding der zwemkunst, door het be- voi deren van het zwemmend redden door de ReddingsbrigaJes, door bevordering van 't opwekken der levensgeesten bij schijn baar verdronkenen, en door het plaatsen van modem reddingsmateriaal, trad een groote daling in. In de jaren 1920 tot 1934 bedroeg het aantal verdronkenen gemid deld 675 per jaar. In het eerste kwartaal van 1936 verdron ken in totaal 100 personen, waarvan 16 in auto's; 195 drenkelingen werden greed, waarvan 94 uit te water gereden auto's. De Bond wijst daarbij op de verhoogde veiligheid door het leeren van zwemmen. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Causerie door den heer F. Schneiders over Hongarije. Gisterenavond hield den heer F. Schnei ders voor de K.J.M.V. „St. Peter Kanis" een causerie over Hongarije, verlucht met Hon- gaarsche muziek en lichtbeelden. De voor- ziter, de heer J. Coster, opende den avond met den groet der katholieke jongeren en I heette allen, in het bijzonder den spreker van dezen avond 'hartelijk welkom. Het woord was daarna direct aan den heer Schneiders, die als inleiding van zijn voor dracht uitging van het Italiaansch-Abes- sijnsch conflict. Hier blijft de vraag wie en wat de oorzaak van deze oorlog is een uiterst moeilijke kwestie en spr. meent de indirecte oorzaak van deze oorlog te moe ten zoeken in het vredesverdrag van Ver sailles, waar óók de rechten van Italië op schromelijke wijze miskend zijn geworden. Dit ter inleiding van zijn causerie en te vens om aan te toonen hoe de Internatio nale Vrijmetselarij door de jaren heen ge poogd heeft en ook heden nog probeert de katholieke landen ten gronde te richten. Aldus komt spr. via het verdrag van Ver sailles op het eigenlijke onderwerp van zijn voordracht: Hongarije, een land dat spr. niet alleen lief is om het volk en den volks aard, maar ook om het vreeselijke onrecht Hongarije in het verdrag van Trianon aan gedaan. Nimmer is er, aldus spr., in de we reldgeschiedenis een vredesverdrag getee- kend, dat zoo spoedig zijn weerklank in een wereldoorlog gevonden zal hebben, als wel de verdragen van Versailles en Tria non, waar een volk van 22 millioen inwo ners uit elkaar werd gerukt en tot 8 mil lioen werd beperkt. Een verdrag, waar van de lijnen in 1922 bepaald, reeds in 1913, in een document in Frankrijk gevonden waren aangegeven. Een verdrag waarbij men er angstvallig voor zorgde, dat Buda pest binnen de zone van het battery vuur van den vijand kwam te liggen, nimmer is er een dwazer en onrechtvaardiger verdrag geteekend. Een onverdachte getuige, n.l. de Fransche journalist Henry Pozzi, heeft de opzet en het onrecht van het verdrag van Trianon in zijn boek met het veelzeggende opschrift „La guerre revient" op een treffende en de meest juiste wijze beschreven. „La guerre revien", een opschrift, dat men op de vre desverdragen na de groote wereldoorlog kon plaatsen. Frankijk voerde voor het verdrag van Trianon de minderheidskwestie als hoofd argument aan, maar nu bestaat er in Joego slavië zoowel als in Tjecho-SLowakije en Roemenië een grooter mimderheidskwestie dan voordien in Hongarije. Hongarije, dat de oorlog niet heeft gewild, doch door het gevaar dat van Russische zijde naderde, daartoe gedwongen werd, Hongarije, dat op een hooge trap van beschaving stond. Hongarije, dat zijn minderheden in ieder geval beter en rechtvaardiger had behan deld, dan nu de omringende landen doen, met datzelfde Hongarije heeft men op de vredesconferentie gesold en het onder de voeten vertrapt. Spr.toonde vervolgens met vele voorbeelden den volksaard van den Hongaar aan, een aard met twee hoofd eigenschappen; een Hongaar vergeet name lijk geen weldaad en geen onrecht hem eenmaal aamgedaan. Spr. besloot deze in teressante en enthousiast uitgesproken voordracht met het Hongaarse he credo, dat overal in het openbaar wordt gezongen: „Ik geloof im één God. „Ik geloof in één Vaderland. „Ik geloof in Gods oneindige rechtvaar digheid. „Ik geloof in de wederopstanding van Hongarije". Na de pauze bracht de heer Schnei ders Hongarije in beeld met een serie ac- tueele lantaarnplaatjes, afgewisseld met Hongaarsche muziek j De heer Coster dankte den heer Schnei- j ders voor zijn uiterst leerzame en belang- J wekkende causerie en hoopte, dat deze voordracht bij alle aanwezigen doel getrof fen zou hebben, waarna de vergadering, na enkele mededeelingen van huishoudelij- ke aard, op de gebruikelijke wijze werd ge sloten. M.i= MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Nieuwe stroomingen in onze letteren. Dinsdagavond heeft in een uitgestelde maandedijksche vergadering avn de Maat- schappij der Nederlandsche Letterkunde al hier de heer Victor van Vriesland gespro ken over „Nieuwe stroomingen in onze let teren". Voorts deed dr. A. A. van Rijnbach een mededeeling nopens een voor de bibliotheek der maatschappij ontvangen belangrijk ge schenk van mevr. wed. E. van De ven ter- Maas, wed. van mr. C. Th. van Deventer, betreffende Conrad en Gedeon Busken Huet en leden der familie van Deventer. Behalve uitgaven van werken van Od. en God. Bus ken Huet bevat dit geschenk enkele belang rijke handschriften en brieven, waarvan er eenige aan de vergadering werden ge toond, o.a. het fac-simile van het besluit van Lodewijk XIV dd. 13 Juni 1685, waarbij aan Huet's voorvader Gedeon Huet „ci de- vant ministre de la r.p.r." wordt toegestaan Frankrijk te verlaten. Verder het waar schijnlijk door Carel Vosmaer geïllustreer de handschrift van de beschrijving die Cd. Busken Huet maakte van de reis van 8 leden van het Leidsche Dispuut Belgicis lit- teris sacrum in den zomer van 1847, naar Godesberg. Uit een brief van Busken Huet aan J. Kneppelhout blijkt, dat Cd. Busken Huet inderdaad de schrijver is van dit reis verhaal. Verder heeft de bibliotheek van dr. J. W. Muller o.a. ten geschenke ontvangen een omvangrijke verzameling geschriften betrekking hebbende op de „vereenvoudi ging van spelling en schrijftaal" van 1891 —1934. HET LEIDSCH SPORTFONDSENBAD. We kunnen begrijpen, dat onze lezers be langstellend zijn over de plannen tot stich ting van het Leidsch Sportfondsenbad. Veel is er nog niet over te vertellen, maar.al hoort men er weinig van, de actie gaat steeds verder. Het Comité is over den gang van zaken niet ontevreden en er is geen enkele reden tot ongerustheid. Er moet evenwel een be paald bedrag binnen zijn wil men de nood zakelijke leening kunnen sluiten. Het aantal geplaatste aandeelen bedraagt thans 551, zoodat binnen afzienbaren tijd het vereischte bedrag bijeen kan zijn. De ingediende plannen zijn momenteel bij de af deelingen Gemeentewerken en Fi nanciën in behandeling en verwacht mag worden, dat binnenkort een voorstel tot het verstrekken van een leening of garantie in den Raad zal worden behandeld. Meerdere spaarders zijn intusschen ten zeerste welkom. Er zijn toch wel meer dan 500 personen, die 'n spaar-aandeel kunnen nemen? VERLICHTING VAN DRIEWIELIGE TRANSPORTFIETSEN, HAND WAGENS EN RIJTUIGEN. Herhaalde waarschuwing. De Commissaris van Politie verzoekt ons opname van het volgende: Ingevolge het Motor- en Rijwielregle- ment moeten transportry wielen, handwa gens en rijtuigen, waarmede over een weg wordt gereden, bij duisternis voorzien zijn van twee witte voorlichten en een rood achterlicht. De lantaarns mogen naar haar achterlicht. De lantaarns mogen naar haar z ij kanten geen gekleurd licht en naar achter zij de geen licht uitstralen Dit voorschrift wordt herhaaldelijk overtreden. De oorzaak is, dat veelvuldig wordt gebruik gemaakt van z.g. stormlantaarns, welke naar alle z ij d e n, hetzij wit, hetzij rood licht uit stralen. Wel tracht men soms, door allerlei hulpmiddelen aanbedoeld voorschrift te vol doen, b.v. door een deel van de lantaarn met gekleurd of ongekleurd papier te be dekken. Dit is echter in strijd met het voorschrift. De politie zal op de verlichting van trans portdriewielers, handwagens en rijtuigen streng toezicht houden. Tot 15 April a.s. zal men evenwel in de gelegenheid zijn de ver lichting in orde te brengen, terwijl daarna verbaliseerd wordt. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. De Directeur van den Gemeentelij ken Dienst voor Sociale Zaken brengt ter al gemeene kennis, dat de kantoren van dezen Dienst en die van de Gemeentelijke- en Districts-Arbeidsbeurs op Vrijdag 10 April gesloten zullen zijn. De Directeur v. d. Gem. Dienst voor Sociale Zaken, P. C. G. A. Wijkmans. In verband met den Goeden Vrijdag, waarop geen diensten worden verricht, zal het ophalen van huisvuil plaats vinden op Zaterdag. Ingezetenen wordt derhalve verzocht op Vrijdag a.s. geen emmers aan de 6traat te doen plaatsen. De Directeur, J. H. de Jong. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April (lsten Paaschdag) waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, Maandag 13 Apiil (2den Paaschdag) nemen waar de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onnesiaan 28, tel. 3553. Voor Oegstgeest worden deze beide diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. DE GENDARM VAN EUROPA Zooals bekend, zal op 3 Mei a.s. de R.K. Studenten Tooneelvereeniging A. G. A. B. in den Leidschen Schouwburg de gala- première geven van „De gendarm van Europa" onder leiding van Pierre Balle- dux, ter gelegenheid van den 43sten dies natalis van de R.K. Stud. Ver. „St. Augus- tinus". Omtrent den inhoud van dit spel schrijft men ons: Het motief tot het drama „De Gendarm van Europa" kreeg de auteur van een van oorsprong Russischen musicus Ray Forest, die hem aan een oude Czarenlegende her innerde en die zijn aandacht vestigde op de groote mogelijkheden bij een dramati sche bewerking van dit motief. De legende luidt: toen Czaar Alexan der, de overwinnaar yan 1812, in 1825 stierf, werd hij opgevolgd door zijn broeder Ni- colaas. Een tijdperk zette toen in van de zwartste reactie, van geweld en onderdruk king. Een hardnekkige legende ontstaat: Alexander, „de bevrijder", is niet dood, maar hij leeft onder den naam van Fjoe- dor Koesmitsj, de banneling uit Siberië, door het volk vereerd als een heilige. Is dit een legende? Zeker is alleen dat Czaar Alexander stierf op zijn afgelegen winterpaleis te Taganrog in de Krim, on der vrij vreemde omstandigheden. Het lijk van Alexander werd naar Petersburg ver voerd in een gesloten kist en niet ten praal gesteld. Vast staat dus, dat nimmer bewezen is, dat Czaar Auexander Fjodor Koesjmitsj zou zijn, maar vast staat ook dit: toen in 1933 de sovjet-regeer ing het mausoleum der Romanows liet doorzoeken en de gra ven opende, bleek de kist van Czaar Alexander.... leeg. De schrijver noemde zijn stuk een dra matische fantasie op een legendarisch mo tief. Fantasie is de figuur van Tjoedor Pe- trow (de auteur noemt hem nadrukkelijk geen Fjoedor Koesmitsj), fantasie is zijn dood, is de figuur van gouverneur Iwai- lowski, de hoofdpersoon, fantasie zijn alle figuren, behalve Nicolaas en de Czarina. Maar de tijd, de problemen, de onderdruk king, de namen die genoemd worden, het heele tijdsbeeld is historisch. En ook de titel, de bijnaam, die de politieke en di plomatieke wereld gaf aan Nicolaas: „de Gendarm van Europa". De auteur voert den gearresteerden pseudo-Czaar op tegen over diens vroegere persoonlijken vriend Iwailowski, nu gouverneur in Siberië. Deze herkent hem en weet zich daardoor nau welijks tegenover zijn omgeving te beheer- schen. Hij moet den arrestant helpen en terugbrengen naar het hof in Petersburg. Hier resideert Czaar Nicolaas, die over Rusland regeert met het harde systeem van onderdurkking, tyrannie en wreed geweld. De arrestatie van Petrow heeft inmiddels zoo'n beroering teweeg gebracht onder het volk, en de soldaten, dat er onlusten en verzet dreigen. Tenslotte ontmoeten Czaar Nicolaas en Petrow elkaar. Deze ontmoe ting is een der hoogtepunten uit het stuk. De heerscher, verrast en verstoord, ziet zich bedreigd en slaat toe, maar als Pe trow valt als een martelaar, staat gouver neur Iwailwoski op en stelt zich in diens plaats. Op de schampere opmerkingen van zijn omgeving, dat ook hij spoedig vallen zal, antwoordt hij: Achter hem sta ik; achter mij staan allen, die zich verzetten zullen in naam van den geest. Zoo eindigt het stuk met een harstochtelijk pleidooi voor den dienenden geest tegen de domheid van het hoogmoedig geweld, uitgedrukt in het motto, dat de auteur boven zijn werk schreef: corpus necare potes, animum non potes (Het lichaam dooden kunt ge, de ziel niet). Kon. Ver. „Litteris Sacrum". Naar wij vernemen, wordt aan de opvoe ringen van de revue ,,'t Is niet zoo een voudig" ook medegewerkt door de Dames gymnastiekvereeniging „Nieuw-Brunhilde" en door de Harmuniekapel „T. D." Het aantal medewerkenden stijgt daar door tot ongeveer 100 personen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2