GRIJPT UW KANS!!! DONDERDAG 9 APRIL 1936 ÜE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Centrale Comm. voor Vreemdelingen verkeer in de Bloembollenstreek. Deze Commissie hield gisteren een vergadering in hotel Sistermans; de belangstelling was groot. De voorz., de heer C. Joh. Bakker Jzn., opent met een woord van welkom. Het Dag. Bestuur is met de voorbereiden de werkzaamheden thans zoover gevor derd, dat het gemeend heeft, de leden de resultaten van dit pogen te moeten mede- ei eel en. Spr. deelt mede, dat op Woens dag 15 dezer de heer B. Rijnveld voor de microfoon spreekt van kwart voor 8 tot 8 uur nam.,, terwijl spr. zelf op verzoek zulks zal doen op Vrijdag 17 April van 5 tot 5.15 uur. Spr. brengt dank aan de NCRV en aan den KRO voor de belange loos verleende gastvrijheid. Hierna komt in bespreking het plaatsen van 100.000 folders en van 2000 affiches. Het D. B. is voor beide propagandamidde len uitnemend geslaagd. De bordjes, die de verschillende wandelwegen in de 7 aange sloten gemeenten aangeven, zullen vóór Zondag worden aangebracht. Nadat een en ander voldoende is bespro ken en de voorzitter dank gebracht heeft aan die gemeenten, welke de actie finan cieel steunden en heeft aangespoord te trachten, dat alle 7 der aangesloten ge meenten hetzelfde doen, sluit hij met een dankwoord deze geanimeerde vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Met de winterproducten komen thans tevens de jonge groenten ter veiling, de radijs, spinazie. Toch blijven de winterproducten flink in prijs, de schaarschte is hiervan de oorzaak. Wasch- peen bracht naar gelang van kwaliteit van ƒ2.40 tot ƒ3.30 per kist van 20 K.G. op. Selderieknollen gaan traag weg, brengen van 2 tot 3.40 per 100 stuks op. Kool soorten, gele en roode varieeren van 4.50 tot /25.40 per 100 stuks. Radijs van ƒ2.60 tot ƒ3.10 per 100 bos, Spinazie van ƒ3.30 tot ƒ5.10 per 100 K.G. Het mooie weer in Maart heeft het noo- cïige al gedaan. Niettegenstaande het koude weer van April komt bij sommige tuinders de jonge peen op den kouden grond al bo ven den grond. Dat is zeer vroeg. Jubileum Boerenleenbank. De Coop. Boerenleenbank alhier vierde in de 25ste jaarvergadering, gehouden in „Casa Cara'' tegelijk het zilveren jubileum. Tegelijk vierde vijf der bestuursleden, nJ. de hee- ren N. Guyt, Jac. van der Marei, C. van der Rhee, Herm. Haasnoot en L. Kruyt him zilveren jubileum als bestuursleden of le den van den Raad van Toezicht der Bank. Het bestuurslid de heer G. van Duyn sprak de jubilarissen toe en feliciteerde hen uit naam der vereend ging en bood hen een blijvend aandenken aan. Nadat nog door meerdere leden het woord was gevoerd bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen onder het genot van ververschingen. KATWIJK AAN ZEE. Postbestelling. De directeur van het P.T.T.-kantoor te Katwijk a. Zee brengt ter algemeene kennis, dat de avondbestelling op Goeden Vrijdag niet zal worden uitge voerd. Er bestaat echter gelegenheid de corres pondentie tusschen 18.30 en 19.30 af te halen. NOORD WIJK-BINNEN. Postdirecteur overgeplaatst. Bij be schikking van den directeur-generaal der P. T. T. is met ingang van 1 September 1936 aangewezen als directeur van het poet-, telegraaf- en telefoonkantoor te Woerden de referendaris 2e klase der P. T. T., L. W. van Hellemond, thans di recteur van het P. T. T.-kantoor te Noord- wijk-Binneru NOORDWIJK E. H.-Brigade. Maandag had in hotel ,,'t Hof van Holland" het eindexamen plaats van den cursus in E.H.B.O., volgens de regelen van den Kon. Nat. Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongeluk ken het Oranje Kruis, welke gegeven werd onder leiding van dr. Visser. Examinator was dr. J. A. Molhuysen uit Den Haag. Hiervoor slaagden de dames: T. Alkemade, A. Engelsman, L. Hoogen- terp, J. Trompert, M. Vink, T. v. Went, T. v. d. Weijden en Zr. Janstra, en de hee- ren: G. v. d. Berg, P. Kapel, A. Leijten ,J. v. Schie en C. Slats. Deze geslaagde cursisten traden tegelij kertijd toe als lid van de E. H. Brigade Noord wijk, waarvan zij tijdens den cur sus aspirantlid waren. Hun zal tegelijk met hun diploma ook de verbandtrommel der Brigade worden uitgereikt. Hiermede is het volledig gediplomeerde ledenaantal gestegen tot 59 leden. Alle leden worden verzocht trouw de maandelijksche oefen avonden bij te wonen, die, zooals altijd, gehouden worden in hotel ,,'t Hof van Holland". STOMP WIJK B.VX. In verband met den Goeden Vrijdag wordt de schietoefening verzet. In April wordt dus geschoten op 17 en 24 April a.s. Tevens wordt er op gewezen, dat zij, die niet minstens een viertal schietoefenin gen hebben bijgewoond, niet zullen mogen deelnemen aan den jaarlijkschen wedstrijd. Wie door werkzaamheden verhinderd is, zorge ervoor, den instructeur of den plaat selijk leider hiervan in kennis te stellen; dan valt erover te praten! Hulde daarentegen aan hen, die trouwe bezoekers zijn van onze schietavonden. Het nut van geregeld oefenen blijkt wel uit het groeiend aantal brevet-bezitters, [waaronder zelfs een konings-schutter! OUD-ADE. Tooneel. Op 13 en 16 April zal de af- deeling tooneel der Maria-Congregatie een ilefdadigheidsuitvoering geven ten bate van de Flores-Missie. Opgevoerd zal worden een dramatisch spel uit het hedendaagsche Rus land: „Onder de Sovjetvla<g". De uitvoering heeft plaats in de zaal van den heer J. v. d. Hulst. Aanvang half acht precies. Kaarten verkrijgbaar bij de leden en 's avonds aan de zaal met 10 cent verhooging. Daar de leden moeite noch kosten gespaard hebben om dit mooie dramatische stuk in te stu- deeren, wordt door het bestuur een gewel dige opkomst verwacht en daar Oud-Ade bekend staat om zijn milddadigheid voor de Missie twijfelen wij er niet aan of deze eerste uitvoeringen ten bate van bovenge noemde Missie zal zeker slagen. Bezoek van Minister Deckers aan „Flora". Gisteren werd de veiling „Flora" vereerd met een bezoek van Z.Exc. mr. dr. Deckers, Minister van Landbouw. Z.Exc. werd rond geleid door den heer Kralt, de voorzitter van „Flora" Z.Exc. nam kennis van den loop van zaken en liet zich hierbij voor lichten door den heer Kralt. Het veilen was druk aan den gang tijdens het hooge be zoek. Begrijpelijk dat men aan „Flora" met dit bezoek vereerd was. Van het gebouw woei de driekleur. Tuinbouw. Het heeft hier veel meer te beteekenen wat wordt aangevoerd aan grove tuinbouwproducten. Wat uien en waschpeen, aangevuld met wat kroten en prei. De prijzen zijn over het algemeen zeer goed. Uien gaan niet vlot. Er wordt van ƒ2.10 tot ƒ3.10 per 100 K.G. besteed. Waschpeen gaat beter. Deze brengt van ƒ2.10 tot 3.20 per kist van 20 K.G. op, een beste prijs. Ook kroten gaan nog vlug weg tegen loonende prijzen, van 0.70 tot 0.85 per kist van 20 K.G. Roode kool gaat vooar 10 tot ƒ25 in de goede kwaliteit en Gele kool nog iets hooger, van 10 tot ƒ26.50 per 100. Selderieknollen brengen van 2 tot 4.10 per 100 op. VOORSCHOTEN. Werkloosheid. Bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling alhier, staan als werkzoekenden 236 personen ingeschre ven. 20 timmerlieden, 16 metselaars, 18 op perlieden, 12 grondwerkers, 1 schilder, 80 landij en utinarbeiders, 16 los-arbeiders, 1 zilverbewerker, 4 loodgieters, 1 taludwer ker, 1 rietdekker, 1 straatmaker, 9 chauf feurs, 2 betonwerkers, 3 houtbewerkers, 4 monteurs, 4 electriciens, 5 kantoorbedien den, 3 schippers, 6 smeden, 1 survaillant, 1 letterzetter 1 loopknecht, 3 bakkers, 1 spinmeester, 1 bouwkundig opzichter, 2 winkelbedienden, 1 kellner, 4 fabrieksar beiders, 1 magazijnbediende, 4 scheepma- kersl zadelmaker, 1 stucadoor, 2 radio- technikers, 1 verpleegster, 1 typiste, 2 huis houdsters, 1 onderwijzeres. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden j van des voormiddags 10 tot des namiddags I 1 uur. I Geboren: Maria Johanna d. van W. Zonneveld en W. M. Koot. Willem z. van I G. J. Goemans en G. Bouthoorn. Arie i z. van H. Boekhout en C. v. d. Bos. Hen- j drik Nicolaas z. van K. M. Wolleswinkël j en W. de Jong. Gijsbertus Joannes Jo- seph z. van R. van Aken en C. M. J. van j Huik. O v e r 1 e d e n: H. H. G. Wullings 66 j. Vertrokken: H. Deelman, naar Den Haag. H. P. J. A. Henkus en gezin, naar Engeland. A. Eggink, naar Noordwijk. J Luidner, naar Bussum. M. A. Duy- maer van TwistOorthuys, naar Lisse. C. H. Duymaer van Twist, naar Den Haag. C. ter Meer, naar Katwyk. WASSENAAR. Coöperatieve Boerenleenbank. In het Centraal-Theater hield de Boerenleenbank gisteravond haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering onder presidium van den heer L. A. F. Prins, voorzitter van den Raad van Toezicht. Deze ving aan met een woord van nage dachtenis te wijden aan het verlies, dat de Bank in het afgeloopen jaar heeft getrof fen door den dood van het bestuurslid den heer H. H. van der Plas, die van de op richting af aan de Bank was verbonden. Spreker wilde weinig woorden spreken, omdat hij dan tekort zou doen aan de groo- te verdiensten, welke de overledene had. Hij was een voorbeeldig huisvader en een man, die zich met groote plichtsbetrach ting en volle toewijding in dienst heeft ge steld van de Bank. Hij ruste in vrede. In zijn openingsrede haalde spreker ver der aan een passage uit de Raiffeisenhode, waaruit zeer duidelijk bleek, van hoe groot nut de Boeernleenbank in dezen crisistijd voor de zakenmenschen is. Verder wees hij er op, dat de algemeene toestand der bank zeer goed is te noemen. De aflossingen kwa- Raadpleegt onze advertenties VANDAAG EN VOLGENDE DAGEN ALVORENS uw Paaschinkoopen te doen. men, de tijdsomstandigheden in aanmer king genomen, goed binnen. Gemiddeld werd terugbetaald 12 1/2 pet. Rente werd eveneens vlot voldaan. De halfjaarlijk- sche rentebetaling blijkt hier van invloed geweest te zijn. Rekening-courant neemt regelmatig toe, en steeg dit jaar met 23. De omzet in rekening-courant bedroeg 3.202.237.54; ook het aantal spaarders steeg met 84 en bedraagt thans 1264. De totale omzet steeg tot een bedrag van 5.556.339.65. Het aantal dagboekposten steeg tot ruim 10.200. Verliezen kwamen niet voor. Het aantal aangesloten leden bedraagt 320. Hierna volgden enkele mededeelingen van het bestuur. De rente voor spaargelden blijft 3 1/4 pet., boven 15.000 echter 2 1/4 pet. Rente voor deposito's in rekening-cou rant 3 pet. Rente voor voorschotten, hy potheken, rek.-crtk enz. 4 1/2 pet De voorzittre wees er op, dat het be stuur in het vorig jaar met een bang hart tot verlaging van de rente van 5 op 4 1/2 pet. had geadviseerd. Het resultaat is ge weest, dat, hoewel de winst 4000 lager is, er toch nog voldoende winst is overge bleven. Dit heeft het bestuur er toe ge bracht om voorloopig het verlaagde rente type aan te houden. Door den kassier werd vervolgens ver slag uitgebracht over het boekjaar 1935. Aan de balans ontleenen wij de volgende cijfers. Aan voorschotten stond uit 478.218.53. Aan rek.-couranthouders was verstrekt ƒ386.507.61 aan rente van voor schotten was per 1 Januari nog te vorde ren 3112.82, aan provisie 76.97. Aan rek.- courant was te vorderen 2.762.84, aan provisie 49.75. In de Spaarbank was ge deponeerd 64.985.82. De reserve bedroeg 79.569.14 1/2. De winst over 1935 bedroeg 2.994.64. Na rapport van de controle commissie werd de rekening en de balans door de Algemeene Vergadering goedge keurd. Het voorstel van het bestuur om de winst over 1935 te voegen bij de reserve wordt goedgekeurd, waardoor deze stijgt tot 82.563.78. Tot bestuurslid in de vacature van den heer W. F. Knijnenburg wegens periodieke aftreding werd deze herkozen. Tot bestuurslid in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. H. van der Plas, werd gekozen de heer A. P. Ruygrok, die de benoeming aanvaarde. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heeren N. H. Winnubst en G. van der Marei. Ook deze namen de benoeming aan. Tot lid in den Raad van Toezicht werd herkozen de heer A. Versteeg. Door dezen werd vervolgens een rapport uitgebracht als afgevaaardigde naar de algemeene ver gadering gehouden te Utrecht op 5 Juni 1935. Tot afgevaardigde naar de Alg. Ver gadering der Centrale werd wederom be noemd de heer A. Versteeg met als plaats vervanger de heer A. van der Plas. Hierna werd de vergadering door den voorzitter met een woord van' dank gesloten. Muziekconcours. Naar wij vernemen bestaat er groote belangstelling voor het alhier te houden Nationale Muziekconcours. Niet minder dan 67 vereenigingen hebben ingeschreven, zoodat het noodig is geble ken, een tweetal jury's samen te stellen. De a.s. Poppententoonstelling. In aan sluiting op hetgeen wij reeds mede deelden over de komende Groote Bra- bantsche Poppententoonstelling, kunnen wij thans berichten, dat deze zal worden gehouden van 29 April t/m 4 Mei a.s. in het R.K. Vereenigingsgebouw. Zooals be kend, komen de baten van deze tentoon stelling en daaraan verbonden loterij aan het Wit-Gele Kruis en dan weer by zonder voor de Kraamhulp en de t.b.c. bestrijding, welke beide soorten van hulpverelening enorme financieele offers vragen. Wat de t.b.c. bestrijding betreft is alge meen bekend, dat die veel geld kost, zoodat het overbodig is daarover nader uit te wij den. Misschien niet zoo algemeen bekend is het toenemend gebruik dat wordt gemaakt van de door het Wit-Gele Kruis geboden Kraamhulp. Een paar cijfers mogen daar van een wel duidelijk sprekend bewijs ge ven. In 1933 werd hulp verstrekt in 33 ge- valeln, in 1934 bedroeg dat 41 en in 1935 steeg dat aantal tot 49. Deze aanzienlijke stijging in het aantal gevallen waarin hulp werd geboden, vroegen niet alleen top prestaties van persoonlijken aard, doch daarnevens vroegen die ook een vrij groote greep uit de kas, zoodat in het vorig jaar een bedrag van niet minder dan 400 moest worden bijgepast. Wilde men en we voegen er aanstonds bij, dat men dat gaarne wilde de hulp aan moeder en kind blijven bieden zooals dat gewenscht en ook noodzakelijk is, dan kon een ver sterking van de kasmiddelen niet uitblijven. Men zon daartoe op middelen en ziedaar het ontstaan van het plan tot het houden van een poppententoonstelling en daaraan verbonden loterij. Voor de uitwerking van dit plan werd een damescomité gevormd, waarvan de leden spontaan haar medewer king geven. De niet genoeg te waardeeren ijver van dit comité heeft ertoe geleid, dat Wassenaar een Poppententoonstelling te zien zal krijgen zooals er hier nog nooit te zien gegeven is en wellicht ook nimmer meer aanschouwd kan worden. Zoo komt o.a. naar hier de de groote Brabantsche Poppententoonstelling, met allerlei kostelijke tafreeltjes van Brabant sche humor, door mooie poppen weergege ven. Bovendien zullen tal van bekende sprookjes worden voorgesteld door prachtig aangekleede poppen, er komt een groot Pop penhuis enz. enz. kortom er wacht Wasse naar iets buitengewoons, dat men zeker niet mag verzuimen om te gaan zien. Velen der tentoongestelde poppen komen voor prijzen voor de loterij in aanmerking, alsmede voor de tombola en diverse geluksspelen, die als byzondere attracties zullen dienen en, als of dat alles nog niet genoeg ware, worden iederen dag nog twee prachtige poppen ver loot. Een zeer attractieve tentoonstelling en niet minder attractieve lotery hebben wij hiermede aangekondigd. Geen wonder, dat er reeds talrijke bezit tere en bezitstere van loten zijn Wie dus nog geen loten heeft of wie de kans op een of meer der schitterende prijzen wil ver- hoogen door bijkoopen van loten, stelle nu niet langer uit, want de loten vliegen weg. Het is dan ook een wel zeldzame loterij waarvan de hoofdprijs bestaat uit een hee ren-, dames-, jongens-, of meisjesrijwiel naar keuze. Moge straks ook de tentoonstelling een overgroote belangstelling genieten, niet al leen omdat deze ten volle die belangstelling waard zal zijn, maar ook om het prachtige doel, dat ten grondslag ligt aan een wel slagen daarvan, n.L dat het Wit-Gele Kruis onbelemmerd zijn werd zal kunnen voort zetten voor t.b.c.-bestrijding en Kraam hulp. Geboren: Pieter, z. van A. Versteeg en A. van der Meij Hans Reinier, z. van A. R. Aalders en A. W. van Spronsen. Bertha Wilhelmina, d. van L. Nagtegaal en W. Wieldere Sofia Ottili, d. van W. van Egmond en O. Mantel. Overleden: Johan Coenraad Rull- mann 69 j., echgen. van P. P. van Voorn- veld Jan Dirk Tesink 7 j. Gevestigd: F. J. Beunke van 's-Gra venhage J. M. A. van den Bogaard van 's-Gravenhage Jhr. K. J. van den Bran- deler en gezin van 's-Gravenhage C. J. Danckaerts en vrouw van 's-Gravenhage A. Dekema en gezin van 's-Gravenhage C. M. van Doornen van 's-Gravenhage L. Dunkhorst van Baarn A. H. Elstgeest van Warmond A. Grossohedl van 's-Gra venhage B. H. Frank en gezin van Zü- rich H. F. Hardeman en vrouw van Bloemendaal A. C. Haver van Sassen- heim E. Heinrich van 's-Gravenhage E. F. Hoffmann van Rijswijk (N.-H.) W. F. Kerp geb. Krummeich van 's-Gravenha ge W. Kraak van 's-Gravenhage C. A. Lam boo van Katwijk J. van Lit en ge zin van 's-Gravenhage E. Meier van 's-Gravenhage A. Lindhout van 's-Gra venhage L. Mengelers van 's-Gravenhage J. van Noort en gezin van Hendrik-Ido- Ambacht P. J. Odenwalder en gezin van Rotterdam M. M. de Pan van Goes H. B. Peters van Zevenaar A. G. Quack van Utrecht M. J. W. Schouwenaars van 's-Gravenhage IJ. G. J. H. Troost van 's-Gravenhage A. Wiegmans van Poor- tugaal. Vertrokken: L. Rodel naar 's-Gra- venhage A. Pankow naar 's-Gravenhage H. Ehmer naar 's-Gravenhage H. L. Swart naar Heemtsede M. M. P. van der Ham naar Voorschoten K. C. Passchier naar Geldrop J. M. Heijerman naar Esch E. Th. Voogd naar Baarn J. A. Re- meijsen en gezin naar Veur M. Kirzinger naar 's-Gravenhage A. Dostalova naar 's-Gravenhage M. van Zuylen naar Rijns burg E. Hofmeister naar 's-Gravenhage J. Rozendal naar Voorschoten. ZOETERMEER. Jeugd-werkloosheid. Naar we verne men, heeft de collecte voor het comité „Jong Holland snakt naar werk", in deze gemeente een som opgebracht van 200. Botsing. Woensdagmiddag 4 uur reed de bestuurder van een vrachtauto, door on oplettendheid en een verkeersfout tegen den dubbelen paal van het electrische net, staande Molenstraat hoek Stationsstraat. De paal werd finaal afgereden; de auto raakte beklemd, terwijl een gedeelte van het electriciteitsnet tijdelijk buiten gebruik moest worden gesteld. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Geboren: Maria Cornelia Geertrui- da d. van B. J. van Dijk en J. G. van Leeuwen. Gehuwd: C. van Reeuwijk 24 j. en M. van den Bos 20 j. Overleden: E. H. Koele 33 j. vrouw van G. G. van Gelderen. Zomer sproeten verdwijnen spoedig dpor een pot SPRUTOL Bij alle drogisten. UIT DE RIJNSTREEK DE SPOORLIJN GOUDA— ALPHEN AAN DEN RIJN Op de Paaschdagen échte Diesel treinen Naar wij vernemen is het vervoer op de jongste spoorlijn: GoudaAlphen, altijd nog vooruitgaande, zoodat de mogelijkheid nu groot is dat deze lijn althans voor loopig behouden zal blijven. Meermalen is het voorgekomen op drukke dagen, dat er in de motorrijtuigen, die niet zooveel plaatsen hebben, ruimte te kort kwam. Dat de Ned. Spoorw. hun best doen om de lijn zoo goed mogelijk te exploiteeren, blijkt wel uit het feit, dat men, om tege moet te komen aan het euvel van plaats gebrek van tijd tot tijd een Dieseltrein ter beschikking heeft gesteld. Met de a.s. Paaschdagen gaat men nog verder. Zater dagmiddag vanaf 13.44 zal opnieuw een dieseltrein op de lijn GoudaAlphen loo- pen, terwijl Paasch-Maandag den geheelen dag twee dieseltreinen de motortreinen zul len vervangen. Voor zoover de dienstrege ling dit aangeeft zuilen ze ook naar Lei den doorloopen en vandaar vertrekken. Aankomst te Leiden op Paasch-Maandag: 7.30, 8.43, 11.27, 13.27, 14.30, 15.42, 16.31, 18.30 en 20.48. De vetgedrukte ook op Za terdag. WOERDEN. Emmabloemendag. Ge weet wel, de jaarlijks terugkeerende nationale bloemen dag ten bate van de Vereeniging tot Be strijding van de Tuberculose, ten goede komend aan alle gezindten. Deze collecte wordt in April alom in den lande gehouden. Voor onze gemeente met Rietveld en Bar- woutswaarder is de bloemendag bepaald op Woensdag 15 April. De netto-opbrengst van de collecte vloeit in de kas der plaatselijke afdeeling Woerden c.a. Wij geven voor deze collecte gaarne een warme aanbeveling. Hieraan moet zich niemand onttrekken, die maar eenigszins bij machte is een dub beltje, de minimumprijs, te kunnen missen. Wij wenschen de meisjes, die zich bereid hebben verklaard de bloempjes te yerkoo- pen, een zonnigen dag met zonnige koopere. Dan krijgen we vast en zeker een zonnige collecte. ZOETERWOUDE Ernstige aanrijding Op den hoek Schenkel wegStompwijk- schen weg heeft gistermiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks 5 uur reed de heer O. uit Maarsseveen met een vischauto den voornoemden hoek om toen uit de richting Stomp wijk met zeer groote snelheid de motorrijder H. uit Pijnacker kwam aangereden en in volle vaart tegen den linkerzijkant van den auto van den heer O. opbotste. De zijwand van den auto werd voor een groot gedeelte inge drukt, terwijl de ruit van 't portier werd verbrijzeld, waardoor de heer O. werd ge wond aan het gelaat. De motorrijder kwam onder zijn motor terecht en werd opgeno men met een gebroken been. Dokter Kort- mann die onmiddellijk ter plaatse was achtte overbrenging van den heer H. naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk, terwijl hij den heer O. een verband legde. Laatstgenoemde is er goed af gekomen. Het motorrijtuig vertoonde slechts een verbogen spatscherm en een verbogen treeplank. De politie stelt een onderzoek in. Loontoeslag-regeling. De heer J. de Graaf heeft ontslag genomen als voorzit ter der plaatselijke commissie voor toe passing der loontoeslag-regeling. In diens plaats treedt thans op wethoüder Onder water. Slechts twee weken stellen wij bij aanbreng van èén abonné voor minstens 3 maanden een Heeren-armbandhorloge met verchroomde band of desgewenscht een Dames-armbandhorloge als premie beschikbaar. leder abonné in ons gewest, Doet zeker thans zijn best.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14