DE GOUDEN BRUG 3)e Ceidóoke Goii/fccmt Op de terreinen achter het landgoed Ockenburg te den Haag woon den H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana Dinsdag de oefe ningen bij van de 1ste artillerie-brigade, waarna voor de vorstelijke bezoeksters gedefileerd werd Het Van Abbe museum te Eindhoven zal dezen zomer officieel geopend worden H. M. de Koningin verlaat een waar nemingspost gedurende de oefeningen van de 1ste artillerie-brigade op de terreinen achter het landgoed Ocken burg te den Haag De heer G J. J. Wouters, burgemees ter der gemeente Eibergen, is be noemd tot gouverneur van Curagao als opvolger van den heer B. W. T. van Slobbe „Ramona", te Rotterdam gebouwd voor rekening van de N.V. Bataafsche Import Mij. heeft Dinsdag op de Noordzee proefgevaren. De „Ramona" gereed voor het vertrek van de Parkkade te De Olympische klok is op het terrein der Olympiade 1936 te Berlijn aangekomen. Voorbereidingen worden getroffen teneinde het ge vaarte in den toren te hangen FEUILLETON. Roman van Hanno Plessen. (Nadruk verboden). In bangen twijfel keert, draait en be schouwt hij nog steeds en telkens weer op nieuw deze woorden.Piekert of ze wer kelijk nietszeggend zijn, of dat er zich een of andere onpleizierige beteekenis achter verbergt en ten slotte tracht hij zichzelf met een verachtelijk-bitter lachje te glos seeren, omdat ze hem in werkelijkheid zoo diep hebben getroffen. Mechanisch heeft hij den terugweg naar Iglerhof afgelegd en daar zijn kamer op gezocht. Voor het eerst in zijn leven, dat tot dusver zoo geheel vanzelfsprekend is verloopen en hem eiken wensch in vervul ling deed gaan, heeft een pijnlijke rade loosheid zich van hem meester gemaakt. Niet gewend aan teleurstellingen, verzet iets in hem zich heftig tegen de afwijzing, welke hem ten d -?1 is gevallenWant een absolute afwijzing was het, dat is nu eenmaal niet weg te redeneeren.... Met zijn liefde voor Renate heeft zijn ernstige ontstemming niets te maken en daarom duurt zij ook maar kort. Een paar minuten slechts, waarin hij echter in alle haast den inhoud van kasten en laden in zijn koffer begint te pakken.... Maar zijn liefde zit te diep, zij is te sterk en als zij eindelijk triomfeert, pakt Szartossy zijn koffer weer rustig uit om alles weer op zijn plaats t» leggen. Wachten.... Doorzetten.... Zijn dag moet nog komenEn zijn zesde zintuig, dat ten slotte elk .mensch bezit, doch dat zich slechts zelden openbaart, doet bij hem de meening postvatten: Ze zal je noodig hebben.... jou, je be scherming.... je hulp.... je trouw je hart. Stefan Szartossy blijft. „Game!" „8—8!" „We moesten maar staRen". „Onbeslist dus!" Fritz Mollander springt over het net van de tennisbaan, dat hem van Johanna scheidt. „U maakt het me niet gemakkelijk, barones...." „Ach, 't is dat ik met m'n service nogal eens succes heb, maar overigens.overi gens bent u veel sterker dan iken voor al aan 't net", antwoordt Johanna snel en zakelijk. Want het ontgaat haar geenszins, dat hij niet uitsluitend hun partij tennis op het oog heeft, wanneer hij met zooveel nadruk betoogt, dat zij het hem niet ge makkelijk maakt. Fritz Mollander is echter een niet min der goed verstaander. Hij begrijpt haar bedoeling volkomen en gaat onmiddellijk op het zakelijke sportgesprek in. Daarbij wordt slechts gewaagd van cross drives, back hand, smashes en lobsTwee slan ke, geheel in het wit gekleede gestalten, blauwoogige, blonde vreemdelingen temid den van de palmen en bloemenweelde van het morgenland, zoo wandelen zij samen door het park van Gezireh. Fritz Mollander is een flink uit de klui ten gewassen, 'knappe jongeman met re gelmatige gelaatstrekken. Zijn geheele per soon straalt slechts gezondheid en levens vreugde uit: een welverzorgd uiterlijk, keu rig verzorgd haar en goed verzorgde, blin kend witte temden: Veel water en zeep, een flinke eetlust en veel slaap. Bovendien heeft hij iets zeldzaams in nemends over zich iets wat onvoor waardelijk vertrouwen afdwingt. Open hartig en vrijmoedig is hij in zijn avances jegens Johanna, oprecht is zijn groote toe genegenheid en eerlijk zijn diepe vereering. Aan zijn zijde zou zij geborgen zijn. Hij zou haar op de handen door het leven dragen. Johanna weet dat. En de oogenblikken, waarin zij verlangt naar het leven op No- thery Hill, naar de Londensche season en naar alles, wat hij haar voorschildert, ne men steeds in aantal toe. Maar desondanks tracht zij het beslissende woord telkens weer te vermijden. Wanneer Fritz Mol lander echter met steeds dezelfde toewij ding en met zeldzaam fijne tact op de ge ringste stemmingswisseling harerzijds in gaat, als hij haar eiken wensch uit de oogen leest, dan voelt ze zich zoo grenzen- loos dankbaar jegens hem gestemd, dat daarnaast voor geen ander gevoel meer plaats is. Dan bereikt zelfs de gedachte aan een mogelijke scheiding haar diepe smart en innerlijk bevreesd, vraagt zij zich dan telkens weer af, of dit gevoel van haar kant sterk genoeg is om er huwelijk op te baseeren. Een huwelijk, waarin zij als faire levenspartner bij haar metgezel, die alles geeft, waarover hij beschikt, niet ten achter wil blijven. Zij weet, dat de som van al haar ge voelens jegens Fritz Mollander niet kan opwegen tjegen de plaats, die Sylvester Vonberg in haar hart innam. Zij weet, dat de eerste, groote liefde zich slechts een maal openbaart. Zij heeft die liefde niet mogen beleven, maar evenmin wil ze er aan te gronde gaan. Volkomen duidelijk heeft haar sterke levenswil haar het een belet en het andere verboden. Tevergeefs echter wacht zij nu op een nieuw bevel van haar vitale kracht, dat haar in staat zal stellen de kwestie-Fritz Mollander tot een oplossing te brengen.... Twijfel be- heerscht haar sterken wil en doet haar be sluiteloos aarzelen. Zoo maakt Johanna het niet alleen Fritz Mollander, maar ook zichzelf met den dag moeilijker „De bruiloft houden we in Ween en", ver zekert Sophie von Geitier met haar gouden optimisme, „en dan zullen wij beiden nog eens gezellig met elkaar walsen, sir Her- bert." Zij zitten aan de five o'clock tea op het terras van het Mena House, temidden van vele andere Egyptische wintergasten, waar- tusschen zich Arabische bedienden en Zwit- sersche kellners bewegen. „Ik hoop hetantwoordt de Brit, terwijl hij zijn neef nastaarde die Johanna, welke juist de trap naar het terras op klimt, tegemoet gaat. Zij draagt een champagne-kleurig toilet met als eenig versiersel een la France uit de bouquet, welke zij dezen ochtend met Fritz Mollander's kaartje op haar ontbijt tafel heeft gevonden. „Ik hoop het", zegt Sir Herbert Haw kins nog eens op een toon, welke duidelijk verraadt, dat dit zijn hartewensch is. En als Fritz Mollander het charmante meisje kort daarop in een sleepende tango over het parket leidt, dringt zich ook bij niet belanghebbende toeschouwers de ge dachte op: Wat een knap paar.... Wat zouden die beide jonge menschen goed by elkaar pes- „Bella.Bella...." Al het roepen is tevergeefs. De anders zoo gehoorzame hond rent blaffend om de bocht van den weg. De vrouw, die op de zen zonnigen winterochtend haar diep, in nerlijk geluk op een eenzame wandeling door het haar zoo welvertrouwde bosch met volle teugen geniet, volgt de dog in lachende nieuwsgierigheid. „Bella!" hoort zij een mannenstem op een toon van blijde verrassing en eenige seconden later staat zij tegenover Stefan Szartossy. „Ach, dat is prettig, dat ik u weer eens zie", zegt ze, zichtbaar verheugd, terwijl ze hem met een spontaan, hartelijk gebaar beide handen toesteekt. Onstuimig klopt zijn hart, als hij zich daarover heen buigt. Het plotselinge ka rakter van deze toevallige wel innig ge- wenschte, maar nauwelijks meer verwach te ontmoeting, heeft hem zijn zelfbeheer- schmg een oogenblik doen verliezen. Rer.ate causeert met levendige onbevan genheid en als vanzelfsprekend wordt de wandeling gezamenlijk voortgezet. Bella draaft vergenoegd vooruit. Bij Stefan Szartoegsy heeft de eerste blij de verwarring plaats gemaakt voor een diepe, rust schenkende vreugde, een ge voel, dat hem steeds vervult aan de zijde van deze vrouw. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5