1 GRIJPT UW KANS!!! G.H. KLEINHANS WOENSDAG 8 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT BINNENLAND VEREENIGING „DE HYACINTH". Dinsdag hidd de vereeniging „De Hl»" isrèas-s "S'oSf heer J. M. van Ti!, open- dV«volg®a!?tocht de secretaris zijnjaar- ïccr over het vereemgmgsj aar 1935 ui versl 2 gewag van het feit dat na Hierin maakte w. v,an der ïetan°Vde h«r F. Limburg ia benoemd tot DiïSteur van den Keuringsdienst welke Directeur aanvaard, waar- na"zbn^^n functietieding plaabi had op 25 Februari 1935 Door—w«tag «t de i befsurptelonds opgedragen werd aan dra I lan^ijk keuring" gebracht worden. Aan ^riekLk wStrüd te HiUegom werd In rataidfe verstrekt, zoodat voor dezen istatd bloembollenmateriaal kon wor- J^ aaneekoThL Spreker toonde in cijfer» den aange R R ^plant met hya- I cinthen sinds 1926 was gestegen, totdat in 1 «era ioote inzinking kwantengevo ge i»r saneeringsmaatregelen. Het jaar w» kenmerMe z?ch door een goed gewas en kenmersie handel ^ter waren de financieele resultaten niet bevredigend te n°Hiran'a kwam de directeur van den Keu- ringsdienst, de heer F- 'TXZ b« rver»de" eten. IS speciaal in de hyacinthen deden Set hebben voorgedaan. De hagelslag m de verschillende deelen van de bloembollen streek hebben de bestrijding der ziekten te veld arar bemoeilijkt. Er waren in het at- geloopen jaar 11 controleurs in z.g. vasten dienTwaarvan een tijdelijk werd geplaatst bii den plantenziektenkundigen Dienst. Tijdelijk moesten nog een 2dal controleurs worden aangesteld. Spreker het afgeloopen jaar voot versch^n°f,® vallen menigmaal een beroep werd gedaan on den technischen adviseur, 1™. Slogteren. Uit dit verslag bleek, dat de dienst dit jaar zoo voordeelig mogelijk is «lan1 Se werd thans gesteld de ver kiezing van 2 bestuursleden, daar volgens het rooster aftraden de heeren J. M. van Til voorzitter en van der Marei. Uit de diverse candidaten werden geko zen de heeren Philippo uit Sassenheim en A J Hoogeveen uit Wassenaar. De beno mine werd door dra heer Philippo aange nomen Terwijl aan den heer Hoogeveen, die niet ter vergadering was, hiervan ken- mis zou worden gegeven. "na was het woord aan de «mnrnsie belast met het nazien der boeken en be scheiden van den penningmeester, welke door deze commissie in ordeitot**™ Na ampele bespreking werd de rekening over 1935 goedgekeurd en aangenomen. Ee commissie werd vervolgens benoemd voor het nazien der rekening over het verslag jaar 1936, bestaande uit de heeren Nieuwen- huis en Verdegaal. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het bestuur inzake het keurings geld 1936. Het bestuur stelde voor om voor het jaar 1936 van de leden hyacmthra- kweekers een contributie te heffen 2 1/2 ct. per R.R. met hyacinthen beplant, met era minimum van I 1- en van de handelaren die lid zijn van eveneens een gulden contributie te heffen. De gelden, bestemd voor het wetenschap pelijk onderzoek, zullen, indien de onder handelingen normaal verloopen, door het Surplusfonds bijeengebracht worden. In geval het niet op deze wijze kan geschie den dan zou besloten moeten worden om evenals vorig jaar tevens te heffen 1 cent per Roe voor het wetenschappelijk onder zoek over de met hyaemthen beplante op pervlakte. Dit voorstel werd door de ver gadering goedgekeurd. In de hiema 'gehouden rondvraag kwa men nog eenige vragen aan deorde treilende de maten der hyacinthen 18 en14 c M waarvoor wel een minimumprijs be staat, doch welke niet zijn opgenomen m het Surplusfonds, met welke regeling zich niet allen kunnen vereenigen. Het bestuur zal een en ander hieromtrent in overweging "Tan het einde der vergadering richtte de heer Veldhuijzen van Zanten zich namens het bestuur der vereenigmg tot den heer J. M van Tü, die na zijn 5-jarige functie, de vereeniging als bestuurslid en voorzitter ging verlaten, In warme woorden bracht spreker dank aan den scheldenden voor zitter voor zijn werk aan de vereeniging bewezen. Ook aan den heer van der Marei, die als bestuurslid aftrad, werd dank ge- Na verschillende discussies betreffende den handel sloot de voorzitter deze verga dering. VIERDE BLAD - PAG. 13 Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 GEMEENTELIJKE KOSTEN VAN WERKLOOSHEIDSZORG. Ingediend is een ontwerp van wet tot verlenging van den geldigheidsduur en wijziging van de wet van 4 Maart 1935 (voorzieningen ter zake van gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg). In de memorie van toelichting van het wetsontwerp, dat geleid heeft tot de wet van 4 Maart 1935, heeft de regeering als haar meening te kennen gegeven, dat de vernauwing van de grenzen van het ge meentelijk belastinggebied slecihts voor een korten tijd mocht plaats hebben, in ver band waarmede dan ook genoemde wet de bepaling inhoudt, dat haar voorschriften alleen voor de jaren 1935 en 1936 van kracht zijrt. De bijzondere omstandigheden, die 1934 aanleiding waren, om met betrekking tot de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten op het gebied van de uitgaven ter zake van werklooshei cis- voorzieningen, een bijzondere wettelijke regeling in het leven te roepen, duren nog onverminderd voort en het is niet te ver- waahten, dat in de eerstvolgende jaren de overheidsfinanciën, in het bijzonder de ge in eentefinanciën, van den last der werk loosheidsuitgaven zoodanig bevrijd zouden worden, dat een regeling, krachtens wel ke deze lasten door rijk en gemeenten met vereende krachten gedragen worden, ge mist zou kunnen worden. Het is in verband met dit vooruitzicht, dat de regeering gemeend heeft, dat de geldigheidsduur der wet van 4 Maart 1935, zij het met handhaving van het tijdelijk karakter dier wet, met eenige jaren behoort te worden verlengd. Het onderhavige wets ontwerp heeft in de eerste plaats de strek king déze verlenging van den levensduur der wet tot stand te brengen. De regeering heeft gemeend, dat voorshands een ver lenging van dezen geldigheidsduur tot Januari 1940 in elk geval noodzakelijk zal zijn. Het is vooral om de voor een goed gemeentelijk beleid, zoo noodzakelijke rust, voor zooveel dat in de huidige om standigheden althans mogelijk is, te bren gen, dat zij thans voorstelt, de aanvanke lijk voor twee jaren geschapen regeling voor den tijd van drie jaren te verlengen, Het wetsontwerp beoogt daarnevens te gemoet te komen aan enkele wenschelijk gebleken wijzigingen en aanvullingen der bestaande regeling. HET VASTE LASTEN-ONTWERP. Adres van belanghebbenden. De Ned. Bond van huis- en grondeige naren en bouwondernemers heeft naar aan leiding van het gewijzigd vaste lasten-ont- werp een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin de bond tot de conclusie komt, dat de tot dusver getrof fen en de in dit ontwerp door de regee ring voorgestelde maatregelen ten aanzien van de exploitante van het gebouwd on roerend goed te eenenmale onvoldoende zijn, aangezien o.m. worden gemist maat regelen, welke evenwichtsherstel brengen tusschen de waarde van het onroerend goed en de daarop rustende schuld. Voorts geeft de bond als zijn meening te kennen, dat aanpassing op het terrein der huren reeds voor het overgroote deel ge heel is verkregen, zoodat het ingrijpen van overheidswege niet noodzakelijk is en daar om achterwege dient te blijven, terwijl ook het verleenen van terugwerkende kracht aan de beslissing van de huurkamer on billijk zou zijn. Verder betoogt adressant, dat: a. de in het ontwerp vastgestelde rente- grens veel te hoog is voor eerste hypothe caire lèeningen, verstrekt door particuliere en daarmee gelijk te stellen crediteuren. b. de marge, bepaald tusschen pandbrief- rente en de rente van leeningen verstrekt door hypotheekbanken, te ruim te geno men; c. onder de wet dienen te vallen alle hy pothecaire leeningen gesloten voor de in werkingtreding der wet; d. bepalingen noodig zijn ter voorkoming van verhooging van de rente bij continua tie van leen-ingen; e. de rente van tweede en verdere hypo theken lager gesteld dient te worden. Eveneens noemt de bond het teleurstel lend, dat de belastingen eerst met ingang van 1937 verlaagd zullen worden. Ten slotte worden dringend noodig ge acht een verlaging van tarieven, door ex ploitanten van het gebouwd onroerend goed verschuldigd aan de gemeenten, en voorts een generale verlaging van den erfpachts canon, terwijl de mogelijkheid voor den erfpachter moet worden geschapen tot koop van den blooten eigendom. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEDIENSTEN TE ROTTERDAM. Naar wij -vernemen aldus de „Msbd." is eerstdaags een voorstel van B. en W. van Rotterdam aan den Raad te verwach ten, waarin tot samenvoeging van verschil lende gemeentediensten wordt geadviseerd. Met dezen maatregel zal gepaai-d gaan het ontslag aan de directeuren van drie diensten t. d. ingenieur L. W. H. van Dijk, directeur van gemeentewerken, ir. W. G. Witteveen, directeur van den dienst der Stadsontwikkeling en jhr. M. J. J. de Jonge van Ellemeet, directeur van de Bouwpolitie en de Volkshuisvesting. Tegelijkertijd zal de Raad een voor dracht bereiken voor de benoeming van ir. G. Witteveen tot directeur van den nieuwen nog te reorganiseeren dienst, wel ke de drie oude gescheiden diensten zal omvatten. Behalve de directeuren van Dijk en de Jonge van Ellemeet zullen nog verschei dene andere hoogere en lagere chefs van deze drie diensten worden ontslagen als gevolg van den maatregel om alle 55-ja- rlgen met 35 dienstjaren en 60-jarigen met 30 dienstjaren, den gemeentedienst te doen verlaten. Voor deze drie diensten beloopt dit aantal naar wij vernemen, niet minder dan zestig man. HET VERVANGEN VAN DIENST PLICHTIGEN. Een uiteenzetting van minister Colijn, waarom de getroffen regeling iets geheel anders is dan het in 1898 afgeschafte stelsel van plaatsvervanging. Op vragen van het Tweede Kamerlid K. ter Laan: 1. Is het juist dat een dienstplichtige, die volgens besluit van de regeering langer onder de wapenen zou moeten blijven, van verdere vervulling van zijn dienstplicht kan worden ontheven, indien hij een ande ren dienstplichtige in zijn plaats kan stel len? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid on verwijld aan deze mogelijkheid een einde te maken, daar deze in strijd is met het beginsel van de Dienstplichtwet, die geen plaatsvervanging kent? heeft de minister van Defensie a.i. ge antwoord: 1. De eerste vraag wordt ontkennend beantwoordt. Wel is bij een in de legeror ders opgenomen beschikking van 23 Maart j.L, waarvan de burgemeesters een afdruk hebben ontvangen bepaald, dat de com mandant, bij wiens korps dienstplichtigen om de bekende reden langer in werkelij- ken dienst worden gehouden, aan groot verlofgangers van zijn korps kan vergun nen vrijwillig in werkelijken dienst te ko men voor den tijd, dien de verlengde wer kelijke dienst nog zal duren, voor zoover zij anderen, voor wie de werkelijke dienst is verlengd en die spoedig met groot ver lof zouden willen vertrekken, kunnen ver vangen. Echter is daarbij bepaald, dat de korpscommandant beslist, in welke volg orde degenen, die zouden willen vertrekken voor vervanging in aanmerking komen. Dit is een van de maatregelen, welke genomen zijn om althans in de dringendste gevallen tegemoet te kunnen komen aan de bezwaren, die voor de langer gebleven dienstplichtigen of voor hun verwanten uit het verlengd verblijf in werkelijken dienst voortvloeien. 2. De getroffen regeling is dus' geheel iets anders dan het in 1898 afgeschafte stel sel van plaatsvervanging; mitsdien bestaat er geen aanleiding om aan de geschapen mogelijkheid een einde te maken. RECHTZAKEN HET TUMULT BIJ DE FILM „HELDENKERMIS". Twintig N. S. B.'ers vrijgesproken. De Haarlemsche kantonrechter mr. Bijl de Vroe heeft hedenmorgen twintig N. S. B.'ers, die op 21 Februari in het Frans Halstheater te Haarlem op verschillende manieren hun afkeuring over de film .heldenkermis" hadden gegeven, vrijge sproken. Het O. M. had overtreding van art. 156 van de algemeene politieverordening van Haarlem ten laste gelegd, welke artikel verbiedt „het maken van baldadig geraas in tapperijen", omdat er aan de bioscoop een verlof A was verleend, werd zij gelijk gesteld met een tapperij. De eisch tegen elk der verdachten was 15 boete subs, tien dagen hechtenis. In zijn vrijsprekend vonnis overwoog d^ kantonrechter, dat de verdachten niet den wil hebben gehad om baldadig te zijn, maar dat zij slechts uiting hebben willen ge en aan hun gevoelens, welke, naar zij verklaarden, door de film „Heldenkermis" waren beleedigd. VERZUIMD DE BOOMEN TE SLUITEN. Geldboete opgelegd. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de den seinhuiswachter L. v. B. wegens het veroorzaken van gevaar op een spoor weg (art. 165 W. v. S.) tot een geldboete van 35.subs. 10 dagen hechtenis. Den spoorwegarbeider J. B., die voor hetzelfde feit terecht stond, is vrijgespro ken. Op Dinsdag 29 October zijn eenige men- schen, die een overweg te Amsterdam wil den oversteken, aan den dood ontsnapt. De afsluitboom was nog niet neergelaten, toen een trein den overweg passeerde. De sein huiswachter had den arbeider bevel tot sluiting gegeven, doch deze had het niet Slechts twee weken stellen wij bij aanbreng van ëén abonné voor minstens 3 maanden een Heeren-armbandhorloge 'met verchroomde band of desgewenscht een Dames-armbandhorloge als premie beschikbaar. leder abonné in ons gewest, Doet zeker thans zijn best. Officieele Crisispublicaties GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat ten aanzien van de kal veren, waarvan het aanhouden door een identiteitsbewijs gedekt dient te zijn, met ingang van 1 Mei 1936 als laagste gewichts- grenzen zullen gelden: voor wel of niet gecastreerde stierkalve ren 60 kg, voor vaarskalveren 100 kg. Mitsdien wordt den veehouders in hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den voornoemden datum de aangegeven gewichtsgrenzen zullen hebben bereikt, ten spoedigste ter schetsing aan te bieden, in dien dit nog niet is geschied. dat toegenomen zou zijn met 7.357.705, afgenomen met 4.112.738. Bij het sluiten van hypotheken werd tot in het begin van 1935 met groote omzich tigheid te werk gegaan; later werden met het oog op de betreffende aanhangige wets- - ontwerpen geen nieuwe hypotheken ge plaatst. 'In verband met de tijdsomstandigheden werd in sommige gevallen tijdelijk uitstel van aflosing verleend, hetgeen door de de- biteueren op prijs werd gesteld. In 1935 moest 13 maal tot executie wor den overgegaan, terwijl 17 daarmee gelijk te stellen vrijwillige overdrachten plaats hadden: in 14 gevallen werd onze vennoot schap door aankoop eigenaar, in de ove rige gevallen werd een ander kooper. Oan verzekerden met recht op aandeel in de winst kon wederom een bedrag van 717.226 ten goede komen, zoodat in het laatste 11-jarig tijdvak 19251935 een to taal bedrag van ruim zes en drie kwart millioen gulden aan deze verzekerden ten goede kwam, waarmede jaarlijks het ver zekerd bedrag met 1 pet. kon worden ver hoogd. Over het volgestorte kapitaal van ƒ1.800.000 wordt een dividend reerd van 12.6 pet. De rechtbank achtte den seinhuiswachter aansprakelijk. INANCïëN EN ECONOMIE N.V. Levensverzekering-Maatschappij „Utrecht". Heden is in de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Levensverze kering-Maatschappij „Utrecht", door de Directie verslag uitgebracht over het boek jaar 1935. In 1935 werden afgesloten: overeenkom sten van levensverzekering 38.711.437, rentecontracten, gekapitaliseerd met 10 6.094.190, totaal 44.805.627., terwijl ver vielen aan levensverzekering contracten door overlijden, beëindiging, afkoop, wan betaling, wijziging en andere oorzaken 45.045.615 en aan rentecontracten gekapi taliseerd met 10 3.872.750. In dit verval zijn begrepen: de achteruit-' gang van de Belgische portefeuille omge rekend in guldens, tengevolge van de waardedaling van den Belgischen frank, ten bedrage van 9.933.632 en voorts door het opzeggen van een retrocessie-contract groot 1.536.811. Tengevolge van bovengenoemde buiten gewone oorzaken is het verzekerd kapitaal In Leiden gevestigd. M. C. J. Aalbersberg, kantoorbed., Zoe- terw.singel 109 J. Aarts, landbouwer, Morschweg 25 C. M. W. Aarts, winkel bediende, v. d. Waalsstr. 5 M. P. Bergers en fam., handelsreiziger. Piet Heinstr. 12 C. F. v. Berkel, bloemistkn., Marnixstr. 1 W. Blansjaar en fam., ondermach., Ko- ningsstr. 8 C. E. Bos en fam., loswerk- man, Hof de Blauwe Klok 5 P. v. d. Bosch en fam., kantoorbed., Meidoornstr. 13 K. A. Büttner, dienstbode, Plantsoen 43 A. Declemy en fam., serg. kok, L. Morschweg 33-U.' Dijkstra, boerenknecht, Bosch en Gasths.polder 6 F. Bakker- Fopma, Morschweg 119 C. A. de Gast en fam., handelsreiziger, K. Rapenburg 2 Wed. G. Muhring- Gerritze, Diefsteeg 3 C. M. Greive, onderwijzeres, de M. van Streefk.str. 18 A. B. de Gunst, Galgewa ter 11a M. Gijsman, dienstbode, Minne- broersgr. 3 L. Houwer, kok, Heerenstr. 105 Wed. M. C. L. Kuper-de Jong, Apoth.dijk 3 Chr. J. Jonkman, verpleeg ster, Witte Singel 27 J. Kuncz, Thor- beckestr. 3 H. Kwiint, O egstgeesterlaan 16a J. W. v. d. Linden, Maredijk 92b P. J. C. v. d. Loo, Rijnsb.weg 5 R. Lulof, Maredijk 139 A. v. d. Meer en fam., Raadborststr. 24 E. Mehrengs, Maredijk 139 A. M. Moerkerk, dienstbode, Breestr. koopv., Middelstegr. 57 E. v. Teeseling, verpleegster, Lijsterstr. 7 E. P. S. Veld huis, onderwijzeres, Noordeinde 50 J. Ph. Verloren, Marislaan 5 A. J. Vliet Vlie land, serveerjuffr., Steenstr. 49a A. N. Visser, verpleegster, Mare 72 A. H. v. d. Voort, verpleegster, Meezenstr. 2 J. Wansink, adsp. opz. Prov. Waterst., Hooge woerd 82a M. Wedershoven, dienstbode. Witte Singel 71 Th. W. J. v. d. Wee, haindelseriziger, Koninginnelaan 86 F. Ch. A. Wille, bakker, Lammensch.weg 48. Uit Leiden vertrokken. F. J. Barens, Alkmaar, Lindenlaan 111. E. G. Brussel, Oegsbgeest. A. H. Dhondt, Breukelen Nijenrode. P. C. den HoedDubbeldeman, Alphen aan den Rijn, Bloemhofstraat 2. A. F. J. Dusée en fam., Helmond, Blinkertschestr. 4b. E. Egberts, Veendam, Leliestr. 48. M. P. J. van Es, Leiderdorp, Achth.weg 47. N. v. Es, Den Haag, Gortmolen 3. A. A. Esveldt, Ter Aar, Kerkbuurt B 55. M. Th. v. Essen, Alphen aan den Rijn, Sta tionsstraat 4. H. Geirnaert, Oegstgeest, Emmalaan 35. J. I. Grimm, Londen. A. M. A. Heuzen, Amsterdam, Keizersgr. 26. L. Huizinga en fam., Parijs. N. v. Kooy, Oegstgeest. Wed. C. J. Blom Koster en fam., Oegstgeest, Weth. Juffer - mansstr. 44. A. Krause, Essen. N. Laan en fam., Haarlemmermeer, Koornaar- straat 20. E. L. Lauret en fam., Amster dam, Zijlstr. 501. A. v. d. Marei, Voor schoten, Leidscheweg 233. M. Miete, Den Haag, Genutschestraat 139. J. C. Onvlee en fam., Zoeterwoude, Vrouwen- weg 85. J. Oudshoorn, Appingedam, Wil- helminaweg 12. G. Overbeck, Dort mund, Benninghofenstr. 31. R. Ravestein en fam., Breukelen Nijenrode, Stationsweg 4. E. Roest, Amsterdam, O.Z. Achter burgwal 141. H. M. v. Schaik, Warmond, Heereweg 62a. P. E. M. v. Schaik, Wy- chen, „Alverna". J. J. Sneeboer en fam., Zoeterwoude, Schenkelweg 79b. P. G. W. Stoutenbeek, Beverwijk, Breestraat 65 J. W. C. Tettero, Den Haag, C. v. Nas- saustraat 29. G. Verbeek en fam., Utrecht, Balyelaan 34bis. E. F. Verstij- Den Haag, Frankenstraat 9. A. Vie- le en fam., Leiderdorp, Jaagpad 22. W. Werker, Amsterdam, Sophialaan 43. J. de BeerWitteman, Bandoeng. W. L. Zeilstra, Den Haag, Usselincxstr. 76. MARKTBERICHTEN J- H. Muller en Fam., handelsreiziger, Rijnsb.weg 117 Jhr. W. R. op ten Noort, de M. van Streefk.str. 4 G. J. M. Noord- man, Haagweg 59 L. A. Nottbusch, diienstbode, Lijsterstr. 32 N. Chr. Opdam, kellner, Haarlemmerw. 1 M. Rathöfer, dienstbode, Rijnsb.weg 84 G. G. J. Rod- bard, Morschweg 38 G. Schaap, off. L. d. H., Oude Vest 181 A. J. F. Siegert, Fa- gelstr. 38 W. A. Vorstman-Smit, v. 't Hoffstr. 22a J. Stavleu en fam., koetsier, Zijlsingel 65 S. C. Siilale, machinist LEIDEN, 8 April. Kaas. Aanvoer 28 partijen, Goudsche kaas 23, Leidsche kaas 5 partijen. Ie soort Goudsche kaas 18 19, 2e s. id. 1617, le soort Leidsche kaas 1417. Handel matig. 8 April. Vee. Totaal aanvoer run deren 600, kalveren 313, schapen 581, var kens 570. Stieren 11: 80185, handel stug. Kalf- en melkkoeien234: 80190, handel tam. Varekoeien e.a. 299: 75145, handel lui. Vette koeien 56: 90180, 2849, han del stug. Fokkalveren 610, handel ma tig. Vette kalveren 7, Nuchtere kalveren 307: 36 handel matig, Vette schapen 25: 1822, handel lui. Vette lammeren 400, 1421, Weideschapen 156, 1016, Lamme ren 79: 812, Mestvarkens 159: 1425, handel zeer matig, Biggen 411: 7.5011, handel z. matig. Paarden 3, Bokken en geiten ll: 415, handel matig. AMSTERDAM 8 April Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 285 vette kalverei, prijs per K.G. leven gewicht, le kw. 54—62 ct., 2e kw. 4653 ct., 3e kw. 4045 ct. 153 nuahtere kalveren 3.50 7.per stuk. 319 varkens, prijs per K.G. slachtgewicht. vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4142 ct., zware var kens 3940 ct., vette varkens 3939 ct. Marktverloop: Vette kalveren, ruime aanvoer, vlugge handel, hoogere prijzen voor le kw., eenige prima exemplaren 4 cent per K.G. boven noteering. Overigens prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren, redelijke aanvoer, vlugge handel, prijzen onveranderd. Varkens redelijke aanvoer, weinig handel, prijzen onveranderd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13