WOENSDAG 8 APRIL 1936 DERDE BLAD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. H. B. G. Gisteravond hield de afd. Hillegom van het H.B.G. een ledenverga dering in Hotel Flora; de belangstelling was bevredigend. De voorz., de heer D. E. Nieuwenhuis, opent met een woord van hartelijk welkom; bijzonder geldt dit de nieuwe leden. Spr. vertrouwt, dat de ver bintenis met den voormaligen KI. Kw. Bond een prettige samenwerking zal ge ven en dat het de rijkste vruchten moge dragen voor het vak. Hierna komt aan de orde; Bestuursver kiezing. Het bestqur stelt voor tot uitbrei ding met 2 leden uit den voormaligen Kleinkweekersbond over te gaan. Over dit onderwerp wordt breedvoerig van gedach ten gewisseld. Ten slotte wordt met alg. st. besloten, dat het huidige bestuur van het H.B.G. zal aanblijven en dat als nieu we leden zullen worden toegevoegd de heeren E. Cardol en P. Koop. De bepaling wordt gemaakt, dat wanneer een bestuurs lid bedankt, de vacature niet zal worden aangevuld totdat het bestuur weder uit 5 leden bestaat. Ingekomen is een dank schrijven van de Huisbroei- en Huisvlijt- tentoonstelling der St. Josephgezellen voor den beschikbaar gestelden prijs. Inzake de inning der contributie wordt, de rege ling aan het bestuur overgelaten. Hierna sluiting. LISSE. Auto-botsing. Gisteravond had op den hoek GrachtwegKapelstraat een bot sing plaats t.usschen een vrachtauto gela den met bussen melk en de bestelauto van den heer W. Goldberg, alhier. De vracht wagen kwam de Kapelstraat uitrijden, hetgeen verboden is, en botste toen tegen de bestelauto aan. Er was een -aanzienlijke materieele schade aan beide auto's. De po- j litie was spoedig ter plaatse en maakte procesverbaal van een en ander op. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer H. Marseille, alhier vergunning verleend tot het bouwen van een viertal burgerwoon huizen op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C no. 2538, gele gen langs de van Bönninghausenlaan. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week ingeschreven 399 werkzoekende per sonen tegen 390 in dezelfde periode van het vorige jaar. NOORD WIJKERHOUT. Personalia. Mej. Haazevoet, onderwij zeres aan de R.-K. Meisjesschool alhier is in gelijke betrekking benoemd te Naar- den. In beslag genomen. Door de gemeen te-poli tie zijn verschillende partijen afge sneden Narcissen in beslag genomen, daar deze bloemen afkomstig waren van kwee kers van bloembollen, dus niet van kwee kers die uitsluitend bloembollen teelen voor de bloemen. ZILK. Diefstal. De heer W. heeft bij de po litie aangifte gedaan van diefstal v?n een rijwiel, hetwelk hij onbeheerd aan de R.K. kenk alhier heeft geplaatst. OEGSTGEEST. Begin van brand. Hedenmorgen brak een schoorsteenbrand uit ten huize van prof. Escherf wonende in het oude dorp. Door brandweerlieden werd met emmers water het vuur gebluscht. De uitgerukte brandweer behoefde geen dienst te doen. WARMOND. Volksbond. Onder groote belangstel ling hield de afdeeling Warmond van den Ned. R. K. Volksbond een algemeene ver gadering in Hotel de Stad Rome onder voorzitterschap van den heer J. Hogen- boom. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den heer J. Jikking waarin deze ontslag verzocht als voorzitter van „Herwonnen Levenskracht", gezien zijn zeer drukke werkzaamheden. De voorzit ter deelde mede, dat het bestuur zich over deze vacature eerst zal beraden om in een volgende vergadering hierop nader terug te komen. Nog was ingekomen een schrij ven van het hoofdbestuur, waarin er op gewezen werd, dat ook bij den Volksbond reclame wordt gemaakt door ondernemers van autobusdiensten gelegen tusschen de lijn AmsterdamRotterdam, om zooveel mogelijk van deze diensten gebruik te ma ken. Het bestuur wees er op dat de ar-, beidsvoorwaarden van het personeel dezer bussen van dien aard waren, dat het te gen het belang der arbeiders inging om deze ondernemingen te steunen. Aan de orde kwam hierna de behandeling van de agenda voor de aanstaande vergadering van den Centralen Raad. Door de ver schillende afdeelingen waren legio amen dementen op de voorstellen van het be stuur ingediend. Ook was een amende ment ingediend met betrekking tot de zeer hooge kosten van het abonnement op de Volkscourant en om deze kosten te verla gen. Dit amendement zal door de afdee ling Warmond worden gesteund. Hierna bracht de penningmeester zijn financieel verslag uit. Hieruit bleek dat de ontvang sten hadden bedragen 71.03 en de uitga ven 130.65 zoodat een batig saldo te boe ken viel van 59.62. De voorzitter deelde mede, dat de heer Groen in 't Woud we gens drukke werkzaamheden gemeend heeft te moeten bedanken als penning meester van de Ziekenkas. In zijn plaats was door het bestuur benoemd de heer G. Meskers. De heer Groen in 't Woud had van den voorzitter een woord van welgemeen- den dank in ontvangst te nemen voor al les wat hij tijdens zijn penningmeester schap voor de ziekenkas had gedaan. De nieuwe penningmeester deelde mede, dat het batig saldo van de kas op het oogen- blik bedroeg 12.15. Aan de orde was GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER De Raad onzer gemeente vergaderde op Maandag 6 dezer dee avonds 8 uur ten Raadhuize. Aanwezig 10 leden, met ken nisgeving is de heer A. G. Scheer afwe zig. Voorzitter: burgemeester L. R. Mid- delberg; secretaris de heer C. P. Blaauw- hof. Na de gebruikelijke opening, door voor lezing van het formuliergebed, werd bij lo ting uitgemaakt, dat de rondvraag bij den heer J. W. Groenewegen zal aanvangen. De secretaris las hierna de notulen der vorige vergadering welke onveranderd en met dank aan den samensteller worden goedgekeurd. Dan wordt de agenda aan de orde ge steld. Medegedeeld werd, dat de goedkeuring van Ged. Staten was ontvangen voor den verkoop van het Raadhuis oud-Zegwaart en de opbrengst daarvan 8000 was. Naar aanleiding hiervan deelde de voorzitter mede, dat B. en W. den Raad voorstelden met dit bedrag een drietal geldleeningen geheel af te lossen. Met belanghebbenden Was cfienaangaande overleg gepleegd en ac- coordverklaring ontvangen. Na eenige op merkingen en inlichtingen werd aldus be sloten. Bericht was ontvangen van Ged. Staten, dat dit College bezwaar maakt te gen de subsidie verleend aan de Harmo- nievereeniging, in verband met de over gelegde exploitatie-rekening, waaruit bleek, dat die vereeniging over 1935 nog een batig saldo had. Overeenkomstig het verlangen van Ged. Staten werd besloten; missive van Ged. Staten, houdende ant woord van de instructie van de gemeente- geneesheeren, waarmede deze is goedge keurd; goedkeuringsbesluit van Ged. Sta ten betreffende verhuur gemeentegrond aan de Molenstraat; schrijven Ged. Sta ten omtrent goedkeuring der verordening op de heffing opcenten grondbelasting; goedkeuringsbesluit van Ged. Staten be treffende verkoop gemeentegrond aan de Leidsche Wallen; bezwaren van Ged. Sta ten, met terugzending der verordening op de heffing van weggeld voor aangelanden aan den Zegwaartscheweg, wonende in den Binnenwegschenpolder. De voorzitter lichtte toe, dat in verband met de wijzi gingen van de Gemeentewet op de bij de verordening vastgestelde wijze geen weg geld door de gemeente mag worden gehe ven. Daarvoor zou in de plaats moeten tre den een straatbelasting, geldende voor de geheele gemeente. Hierin zag de voorzit ter een onbillijkheid jegens de andere ge meentenaren, weshalve voorgesteld werd de verordening in te trekken. De heer Groenewegen verzocht onthef fing van betaling aan de gemeente door aangelanden van den Broekweg. De voorzitter antwoordde hierop, dat het karakter van den Zegwaartscheweg an ders is dan van den Broekweg. Wethou der van Duyvenbode merkte op, dat het karakter van heffing van gelden anders is. Na uitwisseling van gedachten werd be- sloten de verordening in te trekken; cir culaire betreffende loonbijslag voor land en tuinbouwbedrijven. De voorzitter deel de mede, dat door de commissie deze aan gelegenheid bestudeerd is en geadviseerd geen bijslag te verleenen. De voorzitter dier oommissie, het raadslid de heer G. van Straalen zette het standpunt der commis sie uiteen. Na eenige besprekingen en in lichtingen werd overeenkomstig het advies der commissie besloten; op het adres van het bestuur der Chr. Schoolvereeniging voor aanschaffing van 6 schoolbanken werd besloten, behoudens goedkeuring van den inspecteur van het L. O., de gevraagde me dewerking te verleenen. Het uitbreidingsplan, in hoofdzaak en onderdeelen in de vorige raadsvergadering besproken werd vastgesteld, en werden B. en W. gemachtigd en hierin afwijking ontheffing te verleenen. De Drie Ambachtskade werd voor den tijd van 5 jaren verhuurd aan den heer C van Nierop te Zoeterwoude. Besloten werd aan mej. Bastian vergoe ding van huishuur te verleenen vanaf den dag dat zij het oude Raadhuis heeft ver laten. Vastgesteld werd de verordening op de keuring van Waren. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd het kohier der Hondenbelasting vastgesteld. Na uitvoerige inlichtingen van den voorzitter, werd besloten tot afbraak van het oude brandspuithüis (annex urinoir). Vemchillende leden maakten bezwaren den vrijkomenden grond aan de kerk voogden van de Ned. Herv. Kérk af te staan. De voorzitter meende, voorzoover is na te gaan, dat de grond eigendom is van de kerkvoogden. De heer Lamens bracht een woord van hulde aan den voorzitter voor dit voorstel, waardoor dit onsmake lijke waterpaleis zal verdwijnen. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd over het voorstel tot deelneming in het Borgstellingsfonds Gouda en Omstreken en deel te nemen met een renteloos voorschot van pl.m. 510.en een jaarlijksche bij drage te betalen van 0.61 per ingeze tene. De voorzitter zette uiteen de wer king van het fonds, terwijl de wethouders van Well en Van Duyvenbode inlichtingen verschaffen omtrent deze aangelegenheid, naar aanleiding van een onderhoud met den secretaris van den Kamer van Koop handel en Fabrieken te Gouda. De heer van Duyvenbode wees nog op Leiden, al waar een dergelijk fonds al 7 jaar bestaat en met succes de kleine midenstand. voor al moreel steunt. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Tot wijziging van de begrooting 1935 en 1936 werd besloten. Bij de rondvraag verzoekt de heer Smits bij de afbraak van het oude brandspuit huis de voordeeligste maanden voor de gemeente te kiezen. De voorzitter zegde zulks toe. Verder verzocht de heer Smits het col lege van B. en W. in overweging te nemen, ter voorkoming van afsnijding van het elec- trisch net van personen, die geen 20.per jaar electriciteit betrekken, om hen, die daarvoor in aanmerking komen, tegemoet te komen. Wethouder van Duyvenbode, zeide als deskundige, dat dit niet zoo gemakkelijk was en lichtte dit met eenige voorbeelden toev De voorzitter antwoordde, dat door B. en W. deze aangelegenheid in studie zou worden genomen. De heer Glas wees op het deponeeren van vuil op een stuk grond aan de Molen straat en meende, door bestrating dit te kunnen voorkomen. De voorzitter zegde onderzoek toe. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat de schuit van den Reinigingsdienst niet meer voor het doel, waarvoor zij bestemd is, te gebruiken was, weshalve den Raad verzocht werd B. en W. te machtigen deze schuit aan den meestbiedende te verkoo- pen. Aldus werd besloten. Hierna slui ting. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP hierna benoeming van twee leden voor het Sint Nicolaas-comité wegens periodie ke aftreding van de heeren J. van Winsen en J. de Feyter. Aangezien geen nieuwe candidaten waren ingediend werden de af tredende leden beiden herkozen verklaard. Bij de gebruikelijke rondvraag kwam heel wat naar voren. Vragen werden ge steld met betrekking tot het in het leven roepen van een St. Elisabethspenning, met betrekking tot het genomen besluit inzake het niet verstrekken van voeding aan schoolkinderen door den Raad, over het dempen van den sloot in den Kerpsdam. De vragers werden zoo goed mogelijk door den voorzitter beantwoord. Deze wees er nog op, dat verschillende leden geabon neerd waren op het Plan van den Arbeid, iets, wat hij van een R. K. georganiseerd Volksbonder niet kon begrijpen. Na deze langdurige discussies werd de bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst ge sloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. DE STERFTE VAN VISSCHEN IN DEN RIJN. Een klacht van den Hengelaarsbond. Door dein Hengelaarsbond Leiden en Om streken, is aan de commissie ter bestrijding van water-verontreiniging te 's Gravenhage een adres en klacht ingediend, in verband met de verontreiniging van den Rijn tus schen Bodegraven en Alphen door de melk fabriek „Oud-Holland" te Bodegraven, waardoor, zooals we reeds hebben gemeld, een groot aantal visschen werden vergif tigd. In dit adres wordt er op gewezen, hoe de directie der genoemde fabriek, zijn be lofte of toezegging, vervat in een schrijven van Augustus 1935 om geen afvalstoffen meer in den Rijn te doen uitloopen, ernstig heeft verzaakt. Speciaal wordt er in dit adres op gewezen, hoe nu juist in de z.g. paartijd niet 'alleen de groote re visschen, maar ook een groot aantal kleine vischjes verloren zullen gaan. Verzocht wordt maat regelen te nemen, zoo noodig langs justitio- neelen weg. Verkeersstremming in den weg LeidenUtrecht. De K. N. A. C. meldt: De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Hol land maakt bekend, dat wegens herstel ling van de ophaalbrug over de Gouwe- sluis, liggende in den weg van Leiden naar Bodegraven,te Alphen aan den Rijn, alle verkeer over di brug zal zijn gestremd van 24 April 1936, 7 uur v.m. tot 27 April 1936, 7 uur v.m. of zooveel langer als die herstelling zal duren. Motorrijtuigen, mits niet zwaarder dan 400Ö K.G., zullen gebruik kunnen maken van den omweg, gaande langs de Brugge- straat en de brug over den Rijn, zoo te Alphen aan den Rija als te Zwammerdam en langs den weg over den Lagen Rijndijk benoorden den Rijn tusschen die beide bruggen. NOORDEN. Vraag aan den Minister. Door het lid van de Tweede Kamer, den heer M. P. van der Weijden alhier, is ingevolge art. 112 van het Reglement van Orde, de navolgen de vraag gesteld aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken: Is de Minister in verband met het feit, dat op 13 Juni 1929 te 's Gravenhage is op gericht de naamlooze vennootschap N.V. Vuilafvoer Maatschappij „V.A.M." met een maatschappelijk kapitaal van 10.000.—, verdeeld in 10 volgestorte aandeelen van 1000.elk, waarvan voor 9 aandeelen is deelgenomen door den Staat der Neder landen, terwijl daarnaast de Staat gerant is voor alle financieele tekorten van de N.V., bereid aan de Kamer over te leg gen van elk der versohenen boekjaren het jaarverslag van die N.V., waaruit mede blijkt of en inhoeverre de garantie van den Staat geleid heeft tot dekking van moge lijke tekorten? WOERDEN. Personalia. Voor het examen apothe kers-assistent slaagde dezer dagen te Utrecht Mej. A. C. Hoogkamer, alhier. Burg. Armbestuur. In verband met den Goeden Vrijdag zal het Burgerlijk Armbe stuur niet des avonds om 7 uur, maar des middags om 3 uur zitting houden. Gisteravond kwam onze vroedschap in j voltallige zitting bijeen. Bij het behan delen van de notulen kwam reeds een ze kere geladenheid tot uiting. Het betrof het uitbreidingsplan, daarover zou geen defi nitief besluit gevallen zijn in de laatste ver gadering. De voorz. zei, dat hij overeen- i komstig de wet het plan nog dienzelfden dag had afgekondigd, dat meerdere be sprekingen daaruit in en met B. en W. wa- j ren voortgevloeid en noemde dit een aller minst ridderlijke manier om er zich aldus weder van af te willen maiken. Dit werd ingezien en de notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Uit een mededeeling bleek verder, dat al •een en ander is gepasseerd over een in te voeren loonbijslagregeling voor den land bouw. Gewacht wordt nog op de uitvoe ringsvoorschriften. Vacature Openbare school. Mej. Van Sermondt heeft op verzoek eer vol ontslag gekregen als 3 e leerkracht aan de openbare lagere school, in 1935 had men niet het thans vereischte minimum van 81 leerlingen, waarom op 12 Maart door B. en W. aan den Minister gevraagd is toe passing van art.. 56, 2e lid der L.O. Wet, omdat op 1 April het aantal vermoedelijk 85 zou bedragen. B. en W. stelden voor on der voorbehoud van de gevraagde toepas sing te benoemen als No. 1 mej. A. W. S. van der Lelie uit Leiden. De heer Stam betwijfelt of men op 1 April wel 85 leerlingen had. Telefonisch werd navraag gedaan en inderdaad, er wa ren er slechts 81Besloten werd toen maar om de benoeming aan te houden. Vervolgens passeerden drie agendapun ten. welke betrekking hadden op de bijzon dere scholen. Het voorschot voor 1936, vaststelling van de vergoeding over 1933, dat 13.per leerling bedroeg en de drie- jaarlijksche afrekening over de jaren 1931 tot en met 1933. De schoolbesturen kregen een pluimpje voor hun zuinig beheer, alle hadden geld overgehouden. De Christelijke school ƒ99.61, de R.K. Meisjesschool 720.07, de R.K. Jongensschool 314.92 en de R.K.. school te Noorden zelfs f 2791.21-, welke bedragen nu moeten worden terug betaald. Krotwoningen. Stelselmatig gaat men door met het op ruimen van*krotwoningen Thans waren er weder 5 aan de beurt A. 86, bewoond docr de Wed. O. Steenbeek, 87 door G. Steenbeek, 88 onbewoond, D 50 door J. Lunenburg, 51 onbewoond. De heer Verhaar vond het nog al erg, dat menschen als de Wed. Steenbeek en Lunenurg op hun ouden dag uit hun huis zouden moeten, wat htm eigendom is. Art. 25, 3e lid van de Woningwet geeft daar in uitkomst. Deze mogen in hun huis blijven wonen, zoolang zij nog leven. Kampeerverbod. Reeds een paar malen heeft Nieuwkoop een club kampeerders gehad. Dies leek het goed, daarin wat ordening te scheppen. Tot B. en W. na heel veel wikken en wegen tot het besluit waren gekomen, dat het be ter was om het kampeeren in de gemeente algeheel te verbieden. Althans de meer derheid van B. en W., want het bleek, dat Wethouder den Hartog een andere meening was toegedaan. De voorz. verdedigt het voorstel, ten le de controle is moeilijk, 2e voor het nieerendeel wordt de consumptie meegebracht, 3e wie hier willen komen, la ten die gaan logeeren in de hotels, waar voor in de vorige vergadering nog een lo- gemeentsverordening is vastgesteld, 4e in andere gemeenten heeft men over het kam peeren uiterst droevige ervaring. De heer Verhaar blijkt enthousiast voor het voorstel Gods vrije natuur omet onge rept gehouden worden, geen chaos schep pen, elk fatsoenlijk mensch walgt daarvan Weth. Breedijk verdedigt ook met klem het voorstel. Gods vrije natuur moet onge- Nieuwkoop de aanwezigheid van een genre menschen, dat hier komt wonen in landhui zen, logeert ip hotels of vertoeft in jachten, maar ziet niets in een uittocht uit de groote j steden, en in terreinen met kampeerders, die juist het eerste soort weer verdrijven. I Weth den Hartog zou van gemeentewege een kampeerterrein willen aanwijzen, ter- i wijl de heer Augustinus voordeel ziet voor den middenstand in de aanwezigheid van kampeerders, wat al gebleken zou zijn. De voorz. voelt de strekking dieper, dan van het geldelijk en persoonlijk belang. Nu kan het nog gekeerd worden, over 5 of 10 jaar, als alles er op ingesteld is, niet meer en wijst op de ervaring van Loosdrecht, Warmond, enz. Weth. Breedijk wijst er nog eens met ernst op: wij kunnen twee kaïnten uit, naar het natuurreservaat, en naar den chaos, daarover moet nu voor een groot deel be slist worden. Het voorstel wordt daarop aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Sloof, den Hartog en Augustinus. De "heer Stam hield zich buitén stemming. Het kampeeren is in Nieuwkoop alzoo riet meer toegestaan, een belangrijke be slissing. Een niet minder belangrijke be slissing kwam nu aan de orde. Het uitbreidingsplan. Dergelijk plan komt voor Nieuwkoop hierop neer, dat in hoofdlijnen wordt vast gesteld het toekomstige dorpsbeeld in het karakter van zijn plassengebied, waaruit voortvloeit een algeheele ordening van de bebouwing en van de bestemming dér gron den in het plan begrepen. De uitvoering van het besluit komt nu aan de orde. Hiervoor heeft men ten ge meentehuize een onderhoud gehad met den secretaris van het instituut Stad en Land schap van Zuid-Holland, Ing. C. van Traa te Rotterdam. Dit Instituut is geen cieele onderneming en wordt uitsluitend In stand gehouden door particulieren zonder subsidies van de overheid. Het instituut is op verzoek bereid het plan te ontwerpen, de kosten bedragen ƒ2400 waarvan de gemeente f 1000.— moet bijdragen. De voorz. verdedigt een opdracht daartoe. De bekende dr. Jac. Thijsse moet eens ge zegd hebben, al gaan alle plassen in Zuid- Holland verloren, allee^i aan Nieuwkoop heb ik genoeg. Indien wij Nieuwkoop, dat steeds meer vreemdelingen trekt en naam maakt op het gebied van natuurschoon, voor de toekomst ongerept willen bewaren, dan kunnen zekere maatregelen niet uit blijven, anders zullen wij hier zien gebeu ren, waaromtrent men elders zooveel er varing heeft, dat 't den verkeerden kant uitgaat. De kosten zijn zeer billijk, wanneer men kent het werk, dat hieraan vast *it. Loosdrecht droeg het op aan een architect uit Huizen, daar kostte het f 5000.Het is ook van groot belang, dat een wild vreemde het plan ontwerpt, de een is er mede gebaat, de ander geschaad, de raad behoudt de uiteindelijke beslissing, het in stituut beschikt over rijke ervaring en weet ook precies de eischen van Ged. Staten, die het plan tenslotte moeten goedkeuren. Weth. den Hartog becritiseert het gemaak te plan van Reeuwijk, de heer Stam meent, dat met de nieuwe Bouwverordening vol doende bereikt is en wil het besluit intrek ken, weth. Breedijk vreest eenerzijds be knotting van de vrijheid, doch ziet ander zijds, dat de consequenties voor B. en W. blijven en meent, dat door middel van rooi lijnen ook vee lte bereiken is. Weth. den Hartog zou nog wel er voor gevoelen om langs den Noordschenweg al leen. villa-bouw te bevorderen. De voorz. zegt, dat een deskundig opge maakt plan juist zooveel voor heeft, daar door krijgt men een basis en richtlijn, wat de regeling zeer zal vergemakkelijken, ook een regeling alleen van den Noordschen weg kan niet anders dan per uitbreidings plan, zie thans eens wat een wanorde in de bebouwing; men bouwt maar voor 't vaderland weg en wijst er nog op, dat Ged. Staten dergelijk plan ook kunnen op leggen en dan kon 't de gemeente wel eens veel meer kosten. De heer Verhaar meent ook, dat we in de toekomst moeten zien en wijst op Alphen a. d. Rijn, hoe die gemeehte in de laatste jaren is verfraaid. De heer van der Laan meent, dat het plan de bouwerij zal tegenhouden, de heer Sloof zegt, nu het kampeerverbod er door is gegaan ook hier tegen te zijn. De heer Baas zegt, dat op steun en armenzorg zoo veel beknibbeld wordt en daarom er ook niet voor te voelen, zoodat een voorstel- Stam om het genomen besluit in te trekken met algemeene stemmen wordt aangeno men, behalve die van den heer Verhaar, dde zich onthoudt. De voorz. zegt zich te zullen beraden om het besluit krachtens art. 76 der Ge meentewet ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. Verschillende leden dringen er op aan ter wille van de goede verstand houding dit niet te doen, doch het antwoord luidt: met goede verstandhouding heeft dit niets te maken, als het besluit naar mijn oordeel strijdig is met het algemeen belang van de gemeente, dan ben ik verplicht om het te doen. Rondvraag. De heer Stam vraagt den voorz. zich een oogenblik te verwijderen en bespreekt nu het huwelijk van den Burgemeester, waar omtrent een en ander als blijk van mede leven wordt afgesproken. De heer Verhaar constateert den verval len toestand van den brug voor het ge meentehuis en zou zoodra de vaart ge heel is doorgetrokken alvast de Wete ring voor het gemeentehuis willen dempen zooals indertijd besloten is. Dit idee ont moet nogal kosten vrees. Daarna sluiting. NIEUWE UITGAVEN Ariëns door Jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck. Uitgave Cen traal Bureau der Dr. Ariëns-Ver- eeniging. De rede, door Jhr. mr. Ch. Ruys de Bee renbrouck op 26 October voor de radio ge houden, is in brochure-vorm uitgegeven. In deze rede heeft de oud-Premier het leven van den edelen socialen werker dr. Alphons Ariëns in een geestdriftig woord geschetst. „Schepter en Kruis". Volksor gaan voor Nederland van de Mont- fortaansohe Maria-devotie. De Paters Montfortanen geven een tijd schrift uit ter bevordering van de devotie tot Maria, welk tijdschrift ons ter kennis making werd toegezonden. Door Pater Fris sen wordt in een artikel de vraag beant woord, of Christus na Zijn Verrijzenis ook aan Maria is verschenen. Pater Heyligers geeft een beschouwing over de goede levenswandel, die mèt Maria voert tot Christus. Het tweede deel van het tijd schrift is gewijd aan het Montfortaansche Missieleven. Mooie foto's van beroemde schilderijen en kiekjes uit de Missie ver luchten deze aflevering. Raadpleegt onze advertenties VANDAAG EN VOLGENDE DAGEN ALVORENS uw Paaschinkoopen te doen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11