WOENSDAG 8 APRIL 1936 DERDE BLAD - PAG. 10 WANDELSPORT DERDE D. H. A. K.-MARSCH. Ook deze marsch op 2den Paaschdag be looft weer een succes te worden. Een groot aantal personen schreven reeds in maar er zijn nog steeds vele R.-K. wandelaare, die achter blyven. Wij raden hen aan nog he denavond in te schrijven voor deze offi- cieele D. H. A. K.-Marsch bij P. Heems kerk, Hooigracht 33a, Leiden. Het par cours is als volgt samengesteld: Start 12 uur van café „Royal", Doezastraat. Van daar gaat het Doezastraat, Steenschuur, Breestraat, Korenbrugsteeg, Vischmarkt, Hoogstraat, Donkers teeg, Mare, Haarlem- mreweg tot Voorhout, Jacoba van Beie- renweg, 's-Gravendamsche weg naar Piet Gijzenbrug, Kerkstraat, Noordwijkerhout, Haverstraat, Gooweg, Voorstraat, Noord- wijk. Te Noordwijk wordt een half uur rust gehouden. Vervolgens Heerenweg, Voor- houterweg, Korte Brouwerstraat, Rijns burg, Oegstgeestehweg, Rhijnzichtweg, As- sendelfstraat, Oegstgeest, Rijnsburgerweg, Stationsweg, Steenstraat, Prinsessekade, Ropenburg, Doezastraat. De Bloemenvel den staan reeds in bloei. Dat zal deze marsch dubbel mooi maken. Wij verwach ten dan ook, dat nog velen hun medewer king zullen geven aan de R.-K. wandel sport en nog heden inschrijven voor den 3den D. H. A. K.-Marsch. „LAGA" 60 JAAR. Maandag 13 April bestaat „Laga" zestig jaar, welk feit in Juli met roeiwedstrijden zal worden gevierd. De vereeniging werd destijds opgericht door eenige leden van het Delftsch Studenten Corps, onder lei ding van den heer T. J. A. van Vollenho ven. In Juli 1878 nam ..Laga" voor het eerst deel aan de Varsity op den Ryn te Leiden. Het werd tevens haar eerste over wining. In 1881 werd met „Njord" en het pas opgerichte „Triton" de Ned. Studenten Roeibond opgericht. In 1888 won „Laga" op de Varsity niet minder dan zes eerste prijzen. Natuurlijk kende de vereeniging ook pe rioden, waarin het met de sportieve pres taties minder voorspoedig ging. Het jaar 1901, toen het 25-jarige bestaan werd ge vierd, was ook in andere opzichten een feestjaar, want niet alleen werd de Var sity weer gewonnen, maar „Laga" sleepte in dat jaar bovendien nog elf andere prij zen in de wacht. Van de glanspunten uit de nieuwere ge schiedenis van „Laga" memoreeren wij de volgende: Op 2 Juli 1921 won F. E. Eyken de Diamond Sculls en op 11 September van dat jaar werd hij skiffkampioen van Europa; 16 Juli 1924 wonnen W. H. E. K. Rösingh en A. G. Beynen het nummer stuurmanlooze twee der Olympische Spe len: 2 Augustus 1924 werden Rösingh, Bey nen en Van Lummel winnaars in het num mer twee met stuurman der Europeesche kampioenschappen te Zürich. Op 3 en 4 Juli 1926 had de feestelijke opening plaats van het nieuwe clubgebouw aan de Pro vinciale Vaart 'en op 5 September 1926 won ..Laga" 's acht te Lüzern het Europee sche kampioenschap. PAARDENSPORT PAARD ENS PORTVEREENIGINa „HOUTRUST". De jaarvergadering. De Paardensportvereeniging „Houtrust" hield gistermiddag in den Haag haar jaar- lijksche algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer H. F. Bult man. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het verscheiden van den beken den pikeur A. de Vlieger. Voorts merkte hij op, dat de vooruitzichten van de dra- verssport niet al te gunstig zyn, tengevolge van t totalisatorverbod. In andere landen denkt men daar anders over en vormt de totalise tor een prachtige bron van inkom sten voor de regeering. Dat zou ook hier het geval kunnen zijn. Uit het jaarverslag blijkt, dat de beide courses in 1935 een verlies van 682.hébben opgeleverd. De bezittingen der vereeniging bedragen 6440. De voorzitter achtte „Hourust" mo menteel niet geschikt voor het geven van courses en stelde voor in 1936 geen drave rijen te geven. De heer G. J. van den Els- hout stelde voor twee of drie courses te Hilversum te geven. Hiertegen werd het beswaar geopperd, dat op het oogenblik te Hilversum geen tribune is. De voorzitter merkte hierbij op, dat een klein verlies op de courses geen bezwaar is, omdat drt uit de inkomsten en contributies en ren ten kan worden betreden. Mogelijk Is een overeenkomst te treffen met een of andere baan en daarvoor een subsidie te geven. De heer Knynenburg stelde voor tijdens de Re sidentie-week een 300 M. course te geven op de baan van de nieuwe 's-Gravenhaag- sche Usvereeniging, welke daarvoor zeer geschikt is. Daarbij zou dan tevens een jachtrit of een springconcours kunnen wor den gehouden. Dit voorstel zal door het bestuur in over weging worden genomen en over 14 da gen zal opnieuw een algemeene vergade ring worden uitgeschreven ter nadere be spreking. Dit geschiedt op Dinsdag 21 ApriL De heer van den Elshout achtte het onnoodig gesalarieerd personeel te ge bruiken als starten en rechter, hetgeen de voorzitter best reedt. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergade ring. BILJARTEN WEDSTRIJD DEN HAAG—LEIDEN. Donderdagavond worden de eerste vijf partijen gespeeld voor bovengenoemde wedstrijd bij den heer Teegelaar Haar lemmerstraat alhier. De volgende spelers komen tegen elkander uit: H. Wilson, den HaagB. Teegelaar, Leiden; H. Badoux, den HaagB. de Roo L.; Jac. v. Rijs, den HaagG. M. Teegelaar, L.; Th. Kersber gen, den HaagA. Verstraaten, L.; H. de Ree, den HaagI. Masurel L. De eerste drie spelen 200 car. cadre; de 2 laatste 150 car. cadre. Vrijdagavond spelen er wederom 5 in den Haag bij T.O.G.O. en wel: A. L. Iter- son, L.A. Struijck, den Haag; I. v. Rij zen, L.J. Mergler, den Haag; J. Sierat, L.A. C. Teune, den Haag; J. P. Ouwer- kerk, L.W. v. d. Keur, den Haag; G. Bontje, L.S. Tap, den Haag. DAMMhN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteren is de laatste ronde der 2e en de 9e ronde der le klasse gespeeld. In de le klas moeten nu nog 2 ronden gespeeld worden en het zal hier wel gaan tusschen de Jeu en G. Geerlings. Theoretisch heb ben Ligtvoet en Bekker ook nog een kans. De uitslagen zijn: 1 e klas: A. G. de JeuH. B. Stipdonk 20, A. JansenP. Geerlings 11, G. Jan senG. Geerlings 02; J. J. BekkerN. Dofferhof 20, P. LigtvoetA. Buurman afgebr., A. v. d. ReijdenC. H. Klein n. gesp. 2 e k 1 a s: C. v. GorselH. Enseling 02. J. H. WegmanJ. Th. Boot n. gesp., P. OuwehandC. v. Tongeren 11. M. J. MoerkensH. v. d. Heijden 20. W. v. d. Veer vrij, C. v. d. HeijdenA. Oudshoorn 20, Fr. MulderJ. Polanen 02, Th. BarthenJ. Blansjaar 20, P. v. d. Pot Sr.H. Batelaan 20, S. WillemsG. v. d. Wiel 0—2. 3e klas: P. v. d. Pot Jr.G. Penseel 11: W. v. TongerenD. Koudijs afgebr., J. VerbiestA. Kantebeen 02. De eindstand der 2e klas le groep is: W. v. d. Veer 7 4 3 1 11 M. J. Moerkens 8 5 1 1 11 P. Ouwehand 8 4 2 2 10 C. v. Tongeren 7 4 1 2 9 H. Enseling 8 4 3 8 J. H. Wegman 7 2 2 3 6 C. v. Gorsel 8 2 1 5 5 H. v. d. Heijden 8 1 3 4 5 J. Th. Boot 7 1 1 5 3 v. d. Veer en Moerkens komen hier in de eindstrijd terwijl v. Tongeren moet winnen van v. d. Veer om nog een kans te hebben, wat echter niet. waarschijnlijk is. In de 2e groep is de stand: G. v. d. Wiel 9 *7 1 1 15 C. v. d. Heijden 9 6 1 2 13 S. Willems 9 5 3 1 13 Th. Barthen 9 5 2 2 12 P. v. d. Pot Sr. 9 5 4 10 Fr. Mulder 9 3 2 4 8 J. Polanen 9 3 2 4 8 J. Blansjaar 9 3 15 7 A. Oudshoorn 9 12 6 4 H. Batelaan 9 2 7 2 v. d. Wiel komt hier in den eindstrijd, terwijl v. d. Heijden en Willems een be slissingswedstrijd moeten spelen wie van hen zich in den eindstrijd plaatst. De uitslagen der afgebr. partijen zijn: P. LigtvoetP. Geerlings 20, H. B. Stip donkP. Geerlings 11, G. JansenH. B. Stipdonk 11, A. v. d. ReijdenN. Dof ferhof 20, P. v. d. Pot Sr.J. Blansjaar 0—2, Fr. Mulder—S. Willems 0—2. In verband met de Paschen Is de speel avond naar Dinsdag verzet, dus 14 April. LUCHTVAART VLIEG-CATASTROFE IN PENNSYLVANIE. Elf personen om het leven gekomen. Uit Pexmsylvanië (Amerika) wordt ge meld: Elf personen, t.w. twee piloten en negen passagiers, zijn om het leven geko men, doordat een vliegtuig van de Trans continental and Western Airlines is neer gestort. Drie der inzittenden van het toestel heb ben er het leven afgebracht. Het vliegtuig was op weg van New-York naar Pittsburgh en is tengevolge van den dikken mist tegen een berghelling te plet ter gevlogen en neergestort. De piloot had radiografisch bericht ge geven, dat hy in Columbus (Ohio) een noodlanding zou maken ten gevolge van de slechte weersomstandigheden. De stewardess van het vliegtuig, die tot de drie overlevenden behoort, heeft het be richt van de ramp telefonisch medegedeeld. Daar staat de „doodstraf" op! Fietsen in het donker zonder reflector en zonder wit achter- spatbord kost 'n paar gulden boete (als de politie u ziet) of.„ uw leven (als het verkeer u niet ziet!) P.S. Wist u, dat alleen „wit" „wit" is._ („smoezelig" of „verroest" is dus niet voldoende 1) KERKNIEUWS PASTOOR VAN DORP. Ziekte noopt zijn ambt neer te leggen. Naar wy vernemen heeft Z. H. Exc. Mgr. Huibers aan pastoor P. van Dorp wegens ziekte eervol ontslag verleend uit zijn pas toraat van de parochie van O. L. Vrouw van Lourdes te Scheveningen. Reeds vijf maan den heeft een kwaadaardige ziekte de ge zondheid van den pastoor aangetast en uit zicht op herstel is er menschelijkerwijs ge sproken niet. Met volle overgave aan Gods heiligen wil heeft pastoor van Dorp het zware offer van zijn ontslag tot heil van zijn parochianen gebracht. „Msbd." RECHTZAKEN GEMEENTE-ARCHITECT VAN HUIZEN VEROORDEELD. Hof legt hem, na vrijspraak door rechtbank, een jaar en drie maanden op. De ex-gemeente-architect van Huizen, die door de rechtbank van hem ten laste gelegde malversaties was vrijgesproken, is thans in hooger beroep wegens valschheid in geschrifte veroordeeld tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf. Het Hof weigerde de door den procu reur-generaal gevraagde onmiddellijke ge vangenneming. De procureur-generaal had anderhalf jaar geëischt. Het geldt hier de zaak van het „spook schip" met een groote lading steenen. die de vroegere gemeente-architect beweerde te hebben gekocht van zekeren Loodsma, te wiens name hij later een certificaat van betaling voor een bedrag van 1364 heeft laten uitschrijven. Dat certificaat is, voor zien van de handteekening „Loodsma", aan de gemeente-kas ter betaling aangeboden en inderdaad uitbetaald. De deskundige dr Schryver heeft in deze zaak een rapport uitgebracht, volgens het welk de handteekening van Loodsma door verdachte is geschreven. Het Hof heeft thans den verdachte vry ge sproken van de hem ten laste gelegde ver duistering, doch hem veroordeeld wegens het opmaken, respectievelijk doen opma ken van het valsche geschrift. Het Hof heeft onder meer aangenomen, dat de geheimzinnige steenen nooit in de gemeente Huizen zijn gearriveerd nóch in haar straten verwerkt. Het rapport-Booms- ma, waarop verdachte zich beroept en dat concludeert, dat de steenen-Loodsma in de Huizensche straten zijn verwerkt, acht het Hof niet afdoende. De opmetingen, waarop dit steunt, zijn verricht door den gemeente werkman Scftaap, een ondergeschikte van verdachte, die zich in zijn verklaringen voor het Hof herhaaldelijk heeft tegengesproken. Wat de strafmaat betreft, heeft het Hof «enerzijds rekening gehouden met het hoogst ernstige karakter van het gepleegde feit, anderzijds met de omstandigheid, dat verdachte nooit eerder met de justitie in aanraking was geweest. „Vooruit". DE MALVERSATIES TE AMBT HARDENBERG. De officier van Justitie bij de rechtbank te Almelo heeft gisteren tegen den oud gemeente-ontvanger van Ambt-Hardenberg, wegens de aldaar gepleegde malversaties een gevangenisstraf .van twee jaar geëischt met aftrek van preventieve hechtenis. Daarna werd behandeld eenzelfde zaak tegen den ex-burgemeester van Ambt- Hardenberg. Als eerste getuige werd gehoord de ge meente-secretaris J. H. Reesing, aan wien de burgemeester ook meermalen geld ter leen heeft gevraagd. Wanneer deze zeide zelf geen geld te hebben, wees de burge meester op de crisiskassen, die deze gem.- seeretaris onder zich had. Nadat ook nog de gemeente-ontvanger gehoord was, hield de officier requisitoir. Hij eischte tenslotte ook tegen den ex- burgemeester W. een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Uitspraak over veertien dagen. EEN VROUW MET EEN SCHEERMES IN DEN HALS GESTOKEN. Twaalf jaar geëischt. In een pand op den Schiedamschen dijk te Rotterdam is in den morgen van 11 Jan. jJl. een stervende vrouw aangetroffen, die aan sn(jwonden in den hals is doodgebloed. In een andere kamer van dit pand lag een man, die hevig uit beide polsen bloedde. Deze man was de 35-jarige varensgezel J. B., die eind December 1935 zijn intrek had genomen bij de 36 jarige vrouw Emilie Gertruda Brakschoofde, in de buurt bekend als Miel. Vrijdagmiddag 10 Januari had Miel den varensgezel gezegd, dat hy moest verdwij nen en hij den volgenden dag zijn kleeren kon halen. Zaterdagmorgen ongeveer elf ilur kwam de zeeman terug. Bij de klaar gelegde, gewasscnen kleeren bevond zich ook een trommel, waarin een scheermes lag. In een vlaag van jalouzie opende de man het mes en, op de vrouw toeloopend, drukte hij haar op een stoel en drukte het mes in haar hals Daarna trachte hij ook de hand aan zichzelf te slaan door de pols slagaders door te snijden. Gistermiddag heeft de varensgezel die na uit het ziekenhuis te zijn ontslagen, naar het huis van bewaring is overgebracht, zich voor de rechtbank te Rotterdam wegens doodslag te verantwoorden gehad. Uit het verhoor van den lijkschouwer bleek, dat drie halsaders waren aangesne den aan de voor- en rechterzijde en boven dien sneden aan kin en borsten van de vtouw waren toegebracht. Naar de werkman N. H. Mengelkamp, be kend als lange Tinus, mededeelde, had deze al sinds 1929 relaties met Miel onderhouden en was met verdachte daarover twist ont staan. Verdachte antwoordde op vragen van den president, mr. J. G. Huyser, dat hij ervan overtuigd was, dat als Miel hechte vriend schap met lange Tinus zou sluiten, zij voor dezen de kost zou moeten verdienen. Dit vond verdachte zoo troosteloos, dat hij meende, dat de vrouw beter dood kon zijn, dan op zoo'n manier verder te moeten leven. Omdat het leven voor hem ook geen waarde meer had, had hij zich in de polsen Verdachte zeide. dat hij voor hij het mis drijf beging, niets had gedronken. Het O.M., mr. Meischke, was van oor deel, dat de Fransche en de Engelsche jury dezen verdachte ter dood zouden veroor deel en. Het ten laste gelggde is zeer ernstig en spr. beschouwde verdachte als een gevaar lijk mensch De eisch luidde twaalf jaar gevangenis straf wegens doodslag. De verdediger, mr H. de Bie Jr., pleitte clementie. Uitspraak 21 April. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Door het kantongerecht te'Alphen wer den gisteren de navolgende verstekvonnis- sen gewezen, wegens overtreding der mo tor- en rijwielwet: M. D. 20.subs. 10 dg.; H. C. B.; M. K. te Boskoop; J. A. J. te Bodegraven; T. K. te Boskoop; D. v. T. te Boskoop; W. N. de W. te Bodegraven; B. B. te Rijnsaterwoude allen 2.subs. 2 dg.; T. V. te Ter Aar 2 x 2.— subs. 2 dg.; P. V. te Leimuiden; C. B. te Waddinxveen; H. S. den Haag; W. F. B. te Ter Aar; D. de J. allen 2.50 subs. 2 dg.; C. B. te Wad dinxveen 1.50 subs. 1 dg.; W. G. D. C. te Rotterdam f 7.subs. 7 dg.; M. W. te den Haag 4.50 subs. 4 dg.; J. H. K. te Haar lem 3.50 subs. 3 dg.; H. S. te den Haag i 4.subs. 4 dg.; W. E. S. te Zoetermeer If 3.subs. 3 dg.; Invaliditeitswet A. K. te Bodegraven 2 x 5.subs. 5 dg.; Melkbesluit W C. v. d. V. f 200.— subs. 100 dg.; Arbeidswetovertreding H. M. te I Ter Aar 4.subs. 4 dg.: Overtreding der j algemeene politieverordening der gemeen- te Bodegraven C. B. en D. B. te Bodegra ven beiden f 2.subs. 2 dg.; Idem der ge meente Boskoop H. U. te Hazerswoude 1.50 subs. 2 dg.; C. F. M. te Boskoop f 2.50 subs. 2 dg.; idem der gemeente Al phen A. S. te Leiden ff 1.subs. 1 dg.; Overtreding van art. 453 wetb. v. straf recht A. v. L. te Boskoop en H. M. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f 5.subs. 5 dg.; J. C. v. W. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande 8 dagen hechtenis; Overtreding van art. 461 wetboek van strafrecht C. v. d. S. en M. H. beiden tot f 1.50 subs. 1 dg.; Wet op den openb. middelen van vervoer H. v. E. te Nieuw veen f 2.subs. 2 dg.; Leer plichtwetovertreding A. G. H. te Nieuw koop 4.subs. 4 dg.; C. P. te Nieuwkoop ontslag van rechtsvervolging. Raadpleegt onze advertenties VANDAAG IN VOLGENDE DAGEN ALVORENS uw Paaschinkoopen te doen. FAILLISSEMENTEN ..Uitgesproken: J. C. Jager, koopman te Voorburg Oost- Einde 100, thans verblijvende te Leid- schend am, Werf „den Heeten" aan boord van het schip „Seahawk". Cur. mr. G. W. Bannier. J. Noppen, fabrieksbaas te Leiden, Ti- morstraat 28. Cur. mr. M. J. Meijer, te Oegstgeest. Vernietigd: I. A. Dobbe, landbouwer, te Noord- wijkerhout. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake personeele en grondbe lasting. Antwoord: Deze belastingen worden geheel onafhankelijk van het inkomen vast gesteld. Vraag: Ik kon bij het dammen met een steen slaan en met een dam (met beide één steen). Mag ik nu met een van beide slaan of gaat damslag voor? Antwoord: Alleen méérslag gaat voor. Vraag inzake de jaarlijksche bijdrage aan de Kamer van Koophandel. Antwoord: Handelslieden, wier be lastbaar inkomen over elk der laatst ver- loopen drie belastingjaren blijkens den hun opgelegden aanslag in de Rijksinkomstenbe lasting (zonder kinderaftrek) minder dan 2000 's jaars bedraagt, of die in het geheel niet zijn aangeslagen, behoeven zich niet te doen inschrijven in het Handelsregister. Zijn zij ingeschreven, dan kunnen zij zich doen schrappen. Vraag: Welke is de beste weg per fiets van Sassenheim naar Groenlo? Hoeveel K.M.? Antwoord: Sassenheim, Leeh water, Leimuiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Kamerik, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Achtenveld, Barneveld, Otter- loo, Hoenderloo, Loenen, Zutphen, Vorden, Ruurlo, Groenlo. Afstand 190 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Wassenaar naar Zaandam? Hoeveel K.M.? Antwoord: Wassenaar, Noordwijk, Vogelenzang, Haarlem, Halfweg, Zaandam. Afstand 50 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Volendam? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Sassenheim, door de Haarlemmermeer naar Amstelveen, Am sterdam, Het Schouw, Broek, Munniken- dam, Volendam. Afstand 54 K.M. (Zelfde vragensteller: Middelen tegen haarpijn ken nen we niet). Vraag: Als men naar den voetbalwed strijd BelgiëNederland wil gaan, welke 3 Mei as. te Brussel wordt gespeeld, wat heeft men dan noodig om de grens te pas- seeren per auto? Hoeveel KM. is het als men over Utrecht 's-Hertogenbosch rijdt en hoeveel over RotterdamBreda vanuit Leiden. Antwoord: U heeft voor uw auto een triptiek noodig om de grens te kunnen pas- seeren. Natuurlijk moet u in het bezit zijn van een internationaal rij- en wagenbewijs. Afstand via Utrecht is 157 K.M., via Den Haag 135 K.M. Vraag: a. Hoeveel K.M. is de afstand Haarlem, Hillegom, N. Vennep, Leimuiden, Rijnzaterwoude, Alphen, Utrecht, Gorkum, Breda? Hoeveel ponten en komsten met bus met 20 personen? b. Idem Haarlem, Leiden, den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Breda. Hoeveel pon ten en kosten voor bus van 20 personen? c. Idem Leimuiden, Hoofddorp, Heem stede, Hillegom, Lisse, Leiden, den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Breda. Hoeveel kos ten voor bus van 20 personen? Antwoord: a. 130 K.M. Overvaren te Gorcum. Kosten f 0.55 per auto (bestuurder inbegrepen). Personenvervoer is onbekend. b. 117 K.M. Overvaren Moerdijk (kosten 2 per auto, 10 cent per persoon) en te Zwijndrecht (kosten 0.50 per auto met bestuurder, 4 cent perpersoon). c. 127 K.M. Ponten dezelfde als bij b. Vraag: 1. Zijn de plaatskaarten Bel giëHolland in Leiden te verkrijgen? Zoo niet waar kan ik mij dan vervoegen? 2. Moet ik nog in bezit zijn van pas of be wijs van Nederlanderschap? Als ik per trein ga welke uren vertrekken deze trei nen? Antwoord: 1. In Leiden zijn geen plaatsbewijzen voor dezen wedstrijd te verkrijgen. U kunt het probeeren bij het Bondsbureau K.N.V.B., Spiegelstraat 21, Den Haag. 2. U kunt volstaan met een be wijs van Nederlanderschap. Vertrekuren van treinen kunnen we in deze rubriek niet opgeven. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 255. Aan den anderen kant zagen ze een schip, dat hen achtervolgde. Hun eigen schip voer thans met groote snel heid een baai in waar voor anker werd gegaan. Een loop plank werd vliegensvlug uitgelegd en de matrozen lieten daarlangs diverse kisten aan wal glijden. 256. Vervolgens werden de kisten uit de 'hut van den ka pitein door matrozen voorzichtig aan wal gebracht. Het transport geschiedde met de grootste voorzichtigheid terwijl de kapitein persoonlijk toezicht hield.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10