GEMENGDE BERICHTEN UIT DE OMGEVING m RADIO-PROGRAMMA'S UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 2 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 MEISJE OVERKEDEr Op slag gedood. Gisteravond is op de Bornsche straat nabij de Heemaf-fabriek te Hengelo de 23- jarige mej. Hoekstra door een uit de rich ting Borne komende auto, bestuurd door L. uit Enschede, op het langs den weg loopende verhoogde rijwielpad gegrepen en ter aarde geworpen. Het meisje bekwam een schedelbasisfractuur en was bijna op slag dood. De politie maakte tegen den bestuurder van de auto procesverbaal op. GEVAREN VAN KOLENDAMP. Drie personen bedwelmd. Op de derde etage van een perceel in de Waverstraat te Amsterdam zijn gistermid dag te ongeveer 12 uur een jong echtpaar en een kind door kolendamp, welke zich tengevolge van het verstopt zijn van de schoorsteen in de huiskamer verspreidde, bedwelmd geraakt. Buren, die ontdekt hadden wat er gaande was, hebben alarm gemaakt, met het gevolg, dat spoedig de Geneeskundige Dienst ter plaatse was, die de slachtoffers naar het Nieuw Israëlitisch Ziekenhuis vervoerde. De man en het kind waren spoedig in zooverre hersteld, dat zij zich weer naar huis konden begeven; de vrouw is-daar echter ter verpleging op genomen. OVERVAL OP EEN VROUW. Neergeslagen en beroofd. Een 62-jarige bewoonster van de Geu- zenkade te Amsterdam is gistermorgen tegen twaalven, toen zij bij den verhuur der van haar woning, welke deel uitmaakt van een complex nieuwe woningen aan deze kade, de huur wilde betalen en zich daartoe naar het kantoortje wilde - bege ven, dat via een gemeenschappelijke rij wielstalling, welke uitkomt op een kel dergang en zoo naar de plaats leidt, waar dit kantoortje gelegen is, in de gang aan gevallen door een man, die haar tegen den grond sloeg en, na haar een paar slagen op het hoofd te hebben toegebracht, zijn slachtoffer een tasch ontrukte met een be drag van ongeveer ƒ40.De man nam onmiddellijk de. vlucht en is tot nu toe niet aangehouden. De vrouw, die van de doorstane emotie zeer onder den indruk was, heeft echter van den dader een vrij nauwkeurig signalement kunnen opgeven. NEDERLANDER AANGEHOUDEN IN DUITSCHLAND. Wegens binnensmokkelen van communistische lectuur. Duitsche kommiezen hebben aan de grens bij Tegelen aangehouden den 18-ja- rigen H. Feller uit Belfeld, die ervan ver dacht wordt zich aan het voeren van com munistische propaganda in Duitschland te hebben schuldig gemaakt. De jongen is naar de stadsgevangenis te Dusseldorf overgebracht en ingesloten. De communis tische lectuur is in beslag genomen. Naar wij nader vernemen was de aan gehoudene met een vriend naar Duitsch land gegaan. Beiden hadden een actetasch bij zich, waarin zij communistische vlug schriften vervoerden. Nauwelijks hadden zij de grens gepasseerd of zij werden aan geroepen door Duitsche douanebeambten. De vreemdeling, die den aangehoudene vergezelde, sloeg op de vlucht. De beamb ten openden het vuur op den vluchteling, die door een kogel in den arm werd ge troffen doch echter kans zag de grens te KATWIJK. Geboren: Arie, z. van H. van Beelen en C. Vlieland Maarten, z. van W. Ouwe hand en N. Schaap Maarten, z. van W. van Duyvenvoorde en J. van Rijn Leen- dert, z. van P. Parlevliet en G. Bloot An na Zara, d. van H. Minnee en E. Tijster man Gijsbert, z. van J. van der Plas en L. de Jong Jan, z. van W. van der Plas en J. Groen Neeltje, d. van J. A. de Best en M. van Duyvenbode Petronella, d. van H. van Dijk en N. van der Plas Albert, d. van P. van der Spek en C. Schaap Willem, z. van A. Pronk en S. de Best Petronella, d. van A. van der Plas en A. Ouwehand Petronella, d. van G. de Mooi en P. Elsgeest. Ondertrouwd: J. Haasnoot en T. Plug. Gehuwd: C. Perfors en C. Paap W. de Vreugd en D. de Jong B. Mulder en J. de Mooy. LEIMUIDEN. Ledenvergadering „Symphonic". -— Dins dagavond vergaderde bestuur en leden van de herleefde Muziakvereeniging „Sympho nic" in de zaal van mej. Wed. Sneeboer. Bijna alle leden waren aanwezig. De waar nemend voorzitter, wiens namens 't be stuur de leiding voor diezen avond was op gedragen, verzocht de clementie der leden. Hij hoopte, dat de besprekingen van heden een gunstig resultaat mogen hébben, heette allen hartelijk welkom en opende de ver gadering. Spreker deelde mee, dat de vol gende week Dinsdag met de repetities zou begonnen worden, dat 't bestuur en bloc aftrad, <jooh weer herkiesbaar was, behalve de voorzitter, de Edelachtb. heer J. Bak huizen, die zich niet meer besohikbaar stel de, doch weer tot eere-voorzitter benoemd werd. 't Reglement werd mi artikelsgewijze voorgelezen en behoudens een paar kleine wijzigingen goedgekeurd. Gewijzigd werd art. 5, 't bedrag voor kunstlievend lid of donateur werd voorloo- pig van 1.50 op f 1.gébracht. In art. 59 wordt ingevoegd; „of de reden geldig is, wordt aan 't oordeel van het bestuur over gelaten. Er volgde nu bestuursverkiezing van 4 leden buiten de werkende leden. Het stem bureau werd waargenomen door de heeren Janssen en Horrée. Gekozen werden de heeren P. J. Janssen met 29, H. Heenk met 27, C. Beuk met 28 en A. Heuzen met 18 stememn. Bij de verkiezing van 3 leden van 't bestuur uit de werkende leden wer den gekozen: de heeren A. Horrée met 23, W. Hollander met 24 en W. Wesselius met 16 stemmen. Allen namen hunne benoeming aan. De verschillende functies zullen on derling verdeeld worden. De directeur gaf nu eenige wenken en voorschriften aan de leden. Hij hoopte op de volle medewerking en spoorde allen aan toch vooral op tijd te passen, thuis te oefe nen en de methode door te werken. Nadat de voorradige instrumenten waren uitge deeld, dankte de voorzitter allen voor hun zakelijke besprekingen en sloot deze geani meerde en zoo belangrijke vergadering. passeeren en zich in veiligheid te brengen. Zonder herkend te worden, is hij verder ontkomen. Nadat de actetasch door de be ambten was onderzocht werd Feller ge arresteerd. Volgens de familie zou de aangehoudene niet zelf de tasch hebben gedragen. Twee onbekenden zouden bij het roepen van de Duitsche douané hun tasschen bij den aan gehoudene hebben neergeworpen en zijn ontsnapt. Aan dit verhaal wordt weinig geloof gehecht. SASSENHEIM. Geboren: Cornells Martinus, z. van W. van Zuijlen en J. H. de Boer Franciscus Cornelis, z. van Th. P. Hoogervorst en M. Hoogervorst Hendrika Cornelia, d. van J. A. den Hollander en H. Hockx. Ondertrouwd: M, J. Beelen 29 j. en C. L. Wesseling 30 j. Gevestigd: A. C. van Nobelen van 's-Gravenhage J. Zuilhoff en gezin van Arnhem M. Rotte en gezin van Ossen- drecht S. Dijkstra en gezin van Wasse naar D. W. Seinhorst en gezin van Was senaar M. Tukker van Wassenaar. Vertrokken: Wed. Ie Clercq geb. 't Hart en gezin naar Driebergen A. N. M. J. M. Geldens naar 's-Hertogenbosch R. Posthumus naar Oegstgeest A. C. Bergmans naar Eindhoven A. M. Noor- denmeer naar Wassenaar A. Buijn naar Haarlem. TER-AAR. Tuinbouwcursus. Gisteravond had in de kofifekamer van de centrale veiling de eindles plaats van de twee-jarige tuinbouw- wintercursus, georganiseerd door de plaat selijke afdeelingen van den L.T.B. en Chr. B.T.B. Naast het hoofd van den cursus, van Loo, en de practicus, de Weijs, waren hier bij tegenwoordig de Rijkstuinbouwconsu- lent Koeman, Burgemeester Hogenboom en de besturen va ngenoarnde organisaties. Alvorens de diploma's uitgereikt werden moesten de leerlingen veel van hun opge dane kennis vertellen en heusoh dit was niet gering. Het practische gedeelte werd goed onder handen genomen waarop plant kunde en scheikunde volgde. De vragen, die aan de orde kwamen over de schei kunde, waren talrijk en het moet gezegd worden, dat zij deze ingewikkelde stof met die formules wij, oud-oursisten hadden er het land aan goed beheerschten. Nu was het moment aangebroken van uitdeeling der diploma's door den Rijks- tuinbouwconsulent Koeman. Allereerst fe liciteerde spr. de geslaagden met het be haalde succes en hoopte, dat zij de verwor ven kennis in de practijk van toepassing zullen brengen. Ook om met het vak mee te gaan moet de theorie blijven gevolgd worden, dus verschillende geschriften op vakkundig gebied bijhouden. Als spr. nog gewezen heeft op het nut van een derge lijke cursus, vooral wanneer aanstonds voor ordening in het tuinbouwbedrijf, maat regelen genomen worden, volgt uitreiking der getuigschriften. Een diploma „met zeer veel vrucht" héb ben behaald: J. van Zwieten en Joh. den Haan. „Met veel vrucht" de heeren: A. v. d. Acker, H. Hoogervorst, L. Rodenburg, P. Pijper, Z. van Straalen. „Met vrucht": A. Verlaan, B. de Bruyn, C. v. d. Hoorn, H. Smoorenburg, A. Koeleman en C. v. d. Aar. De Burgemeester sprak nu een woord van waardeering over het onderwijs, wat in de afgeloopen winteravonden aan de tuinders- zonen is gegeven. Dat dit van belang is mo gen wel blijken uit de overheidslichamen, welke, ondanks de drastische bezuinigingen de subsidie blijven geven aan dergelijke cursussen. De voorz. van den L.T.B., de heer J. Volgering, bracht dank aan de leeraren voor hun arbeid en ijver; de geslaagden werden aangespoord lid te worden van hun organisatie, die zeker aanstonds bij de uit voering der maatregelen in het tuinbouw bedrijf, een belangrijke rol zal moeten ver vullen. Namens de leerlingen, dankte A. v. d. Acker tenslotte de leeraren voor de nut tige lessen en hierna ging van Loo over tot sluiting. De leider kon niet anders verklaren, dan dat hij altijd pleizierig heeft samengewerkt, zoowel met de cursisten als met de twee organisaties. Zij, die het diploma behaald hébben, werden aangemoedigd lid te wor den van de oud-cursistenvereeniging, welke pas beslag heeft gelegd op een proeftuin ter grootte van acht Are. Verschillende on derwerpen zullen daar nog eens uitvoeri ger behandeld worden en mochten de hee ren voor moeilijkheden kwamen te staan, is spr. ten allen tijde bereid advies en me dewerking te geven. Jammer dat deze cursus niet beëindigd is met hetzelfde aantal leerlingen als waar mede zy begonnen is. Welke kennis zullen die tien personen, die zich teruggetrokken hebben gedurende deze cursus, op tuin bouwgebied vergaard hebben? Jongens laat u van het najaar Insohrijven voor den cur sus. Het is zoo belangrijk. ZOETERMEER. Jeugdige werkloozen. Op 4 April wordt in deze gemeente een collecte ge houden voor het comité „Jong Holland snakt naar werk". Een aanbeveling behoeft deze collecte niet. Voor dit mooie doel tastte een ieder eens extra in de portemon- naie. Burgerwacht en B.V.L. Uitslag Van den gehouden onderlingen schietwedstrijd tussohen de Burgerwacht en B.V.L., alhier en de schietvereeniging „Diana" alhier. Korpswedstrijd: Burgerwacht le prijs 237; B.V.L. 2e prijs 230; Schietver. 3e pr. 228. Hoogste Korps-soh utter: J. Hart man 49. Vaste Baan: 1. N. Woldendorp 97-93, 2. W. Vei-schoor 97-93, 3. W. Boonekamp 97- 93, 4. P. de Bruin 97-93, 5. M. v. d. Gaag 97-81, 6. P. A. v. d. Meer 96-92, 7. P. van Dalen 96-87, 8. M. Droog 96-84. Vrije Baan: 1. C. A. Rietdijk 3x30 6x29, 2. J. Hartman 3x30 4x29, 3. A. Vollebregt 3x30 3x29, 4. P. A. v. d. Meer 3x30 2x29, 5. P. van Dalen 2x30 5x29, 6. C. van Haas- tert 2x30 4x29, 7. N. Woldendorp 2x30 3x29, 8. P. J. van Herwijnen 2x30 2x29. Geluksbaan: 1. Ph. v. d. Wees 3042, 2. VRIJDAG 3 APRIL. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 De K. R. O.-Mèlodisten en gramo foon. I.45 Cinema-orgel-concert en gramof. 4.00 Het K. R. O.-Kamerorkest en gram. muziek. 6.05 Land- en Tuinbo... ./causerie. 6.25 K. R. O. orkest. 7.15 Jhr. dr. J. C. Mollerus over „Bra zilië." 7.35 Gramofoon. 8.00 Berichten, waarna solisten-concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht m. m. van Henriette Bosmans. 9.10 Rondvlucht door de schaakwereld. 9.30 Het mijnwerkerslied. 10.30 Berichten en gramofoon. Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en Gramofoonpl. II.10 Voordracht. Gram.platen. 12.00 Cantabilé-orkest. I.45 "T dracht. 2.15 Omroeporkest en solist. 4.00 Orvitropia en Gram.platen. 5.00 Kinderuur. Gram.platen 6.05 De Flierefluiters. 7.00 Causerie. Gram.platen. 8.00 Berichten. 8.05 Causerie. 8.30 Zang en piano. 9.00 Lezing. Gram.platen. 10.00 Toespraak en Causeries. 10.45 Berichten waarna gevar. progr. Droitwich, 1500 M. II.20 Orgelspel. 11.50 Orkestconcert. 12.50 Dansmuziek. I.35 Strijkkwintet. 2.20 BBC-Northern-orkest en solist. 3.20 Orkestconcert. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 Het Hallis-kwintet en soliste. 6.50 Zang. 8.20 Dansmuziek. 9.00 Hoorspel. 10.20 Nieuws uit Amerika. 10.40 BBC-koor. II.35 Dansmuziek en Gram.platen. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Kwartetconcert. 5.50 Orkestconcert. 8.35 Zang. 9.05 Operette-uitzending. 11.051.05 Orkestconcert. Keulen, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest. 12.35 Werag-kamerorkest. 1.35 Omroepschrammelensemble en piano-duo. 4.20 Symphonieconcert. 7.30 Voor Oud-strijders. 10.2011.20 Orkestconce^ Brussel, 322 en 484 M 322 meter: 12.20 en 1.302.20 Kleinorkest. 5.20 Zigeunermuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Viool-recital. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Dansmuziek. 8.50 Hcorspel. 9.30 Kamermuziek. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 meter. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Zigeunermuziek. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Saxofoonkwartet. 5.45 Gramofoonplaten. 5.50 Harmonicamuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Piano-recital. 7.35 Zang. 8.20 Symphonieconcert en zang. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschland sender 1571 M. 7.30 Bonte Avond. 9.20 Berichten. 9.50 Fluit-kwartet. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3eProgramma. 8.00 Brussel VI. 9.20—10.35 Keulen. 10.10 DeutsohLsender. 10.35 Parijs R. 13.05 Brussel VI. 14.20 Kalundborg. 14.50 Parijs R. 15.20 London Reg. 16.20 Parijs R. 17.20 Keulen. 19.05 Boedapest of div. 21.35 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 22.30 Berlijn. 23.20 Weenen of dfv. 4e Programma. 8.05 Keulen. 8.20 diversen. 10.35 London Reg. II.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 London Reg. 20.20 Droitwich. 2LÖ0 Gramjnuziek G.R.O. Pl.m. 22.50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. Naar wij vernemen zal Dr. S. A. de Graaff op Vrijdag 3 April a.s., des avonds te 19.30 uur voor den microfoon van het Gem. Ra dio Distributiebedrijf een causerie houden, strekkende tot aanbeveling van de Emraa- bloem-oollecte in Leiden, op Zaterdag 4 April a.s. W. Verschoor 3040, 3. B. Lammens 2649, 4. C. Groenheyde 2513, 5. P. van Dalen 2465, 6. P. de Bruin 2390, 7. N. Woldendorp 2273, 8. P. J. van Herwijnen 2192. Geboren: Adriana Cafcharina, d. van S. Kooij en M. Stigter Adrianus Johan nes Jozef, z. van W. A. Janssen en T. M. van der Helm Lijdia Cornelia Maria, d. van G. L. de Groot en M. L. Kleij wegt Gerardus Adrianus Maria, z. van C. J. van Wijk en M. J. M. Ammerlaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Prov. Stierenkeuring. Uitgaande van de Provinciale regeelings- commissie voor de rundveefokkerij in Zuid-Holland, werd alhier Woensdag op het terrein van de gemeente nabij het station een stierenkeurig gehouden, voor het Groninger veeslag, waarvoor van de zijde der fokkers een groote belangstel ling bestond. Ook de aanvoer was zeer be vredigend. De jury bestond uit de heeren M. C. v. Buuren, Zuidland; A. Louter, Voorburg en W. F. Brunt, Bodegraven pl.v.v. De bekroningen luiden als volgt: Driejarige stieren: met Thor, eigenaar J. D. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn, 2e prijs; Wilfred, eigen. H. J. Vink, Rijnsater- woude 3e pr.; Victor, eigenaars Gebrs. Zwanenburg, Bodegraven le pr.; Dorus, eigen. M. J. N. v. d. Weijden, Langeraar eerv. verm.; Adolf, eigen. G. H. Rotteveel Oude-Wetering 3e pr. Tweejarige stieren: Oscar, eigenaar J. A. Kool, Alphen a. d. Rijn le pr.; Woud heer, eigenares Wed. C. Baas, Reeuwijk 2e pr.; Wim, eigenaar W. J. de Vink, Bo degraven eerv. verm.; De Deugd, eigen. J. Rietveld, Alphen a. d. Rijn 3e pr.; Pie- ter Geert, eigen. W. v. d. Wel, Alphen a. d. Rijn eerv. verm.; Alfonso, eigen. G. v. Dorp,' Hazerswoude 2e pr.; Albertus, eig. H. Blijleven, Nieuwkoop, le prijs; Floris, eigen. W. J. Vink, Bodegraven 2e pr.; Adriaan, eigen. M. v. Zwieten, Alphen a. d. Rijn, 2e prijs; Dictator, eigen-fokker G. den Hertog, Alphen a. d. Rijn 3e prijs; Floris van Groeve, eigen. W. de Koning, Rietveld bij Woerden 2e pr.; Napoleon, eigen. G. Eikelenboom, Rijnsaterwoude le prijs; Kloron, eigen. Verlaan en Kool, Nieuwerbrug 3e pr.; Grootmeester, eigen. L. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn 3e prijs Batavier, eigen. Adrs. A. Jongenbreur Nieuwerbrug a. d. Rijn, 2e prijs; Wim eigen.-fokker H. Los, Zwammerdam, eerv verm.; Magno, eigen. J. M. van Egmond Alphen a. d. Rijn, 3e prijs. Éénjarige stieren: Gerard, eigen. J. den Hartog W.Jzn., Alphen a. d. Rijn, eerv. verm.; Nelson, eigen. C. v. Galen, Alphen a. d. Rijn, eerv. verm.; Herman, eigen.- fokker Stal v. d. Kloot-Meijburg, Alphen a. d. Rijn eerv. verm.; Meindert, eigen.- fokk^r C. Kwakernaak, Bodegraven 3e pr.; Wilhelm, eigen. A. VoorbU> Bodegraven eerv. verm.; Davenage, eigén.-fokker W. C. v. d. Vis, Alphen a. d. Rijn, eerv. verm.; Arnoldus, eigen. G. J. den Hertog, Alphen a. d. Rijn eerv. vermelding. BOSKOOP. Arboricultura. Maandagavond werd voor de vereeniging Arboricultura een lezing gehouden over Indië door dr. G. H. W. van der Sleen. Dr. van der Sleen wist op bijzonder pret tige en ylotte wijze zijn voordracht over In- dië en in heit bijzonder over Java te hou den, terwijl hij tevens zijn lezing nog ver duidelijkte met prachtige, duidelijke kleur- opnamen. Naast opnamen van verschillen de cultures, werden er ook beelden ver toond van de mooie Zuidkust van Java. Er waren opnamen van suiker, rubber, thee, kina, mooie luchtfoto's van Kraters en de Zuidkust en opnamen van kampongs, het oerwoud en de bijzondere Flora van Java. Tevens werden nog eenige smalfilms vertoond, welke ook zeer in den smaak van het publiek vielen. Deze avond is een waar succes geworden en het is te hopen, dat dr. v. d. Sieen nog eens een dergelijke lezing in Boskoop zal komen houden, teneinde het publiek in de gelegenheid te stellen nog meer van Indië te leeren kennen. Verkooping. Op de door notaris Hout zagers gehouden verkooping is het perceel van de erven van wijlen den heer W. Mes- mans, gelegen aan den Zijde No. 98, ge gund aan den heer Jac. Boog Mzn. te Al phen voor de som van 3800. KOUDEKERK. Jeugdige werkloozen. De alhier langs de huizen gehouden collecte, ten bate van de kampen voor jeugdige werkloozen, heeft opgebracht f 76.65)4.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9