Begrafenis van piloot Beekman. DE GOUDEN BRUG 9e ÊcidócHe 0ou/fco/nt Koning Leopold van België bracht deze week een bezoek aan de Cockerill-werven te Antwerpen, waar de „Ville de Liège" wordt omgebouwd tot transportschip voor auto's De begrafenis van Venizelos heeft op Kreta onder groote belangstelling der bevolking plaats gehad. Het stoffelijk overschot wordt grafwaarts gedragen door de Kretensers 3e achtste overspanning van de nieuwe Moerdijkbrug is Woensdag van Dordrecht naar het Hollandsch Diep vervoerd. Foto van het transport bij aankomst aan den Moerdijk Kroonprinses Ingrid, de echtgenoote van Kroonprins Frederik van Dene marken, arriveerde Woensdag op Schiphol Prof. J. C. van Eerde, directeur der afdeeling Volkenkunde van het Kolo niaal Instituut te Amsterdam, is over leden De ijverige collectrices vergaten Woensdag bij de Emma- bloem-collecte te Amsterdam niemand Te Muiderberg is Woensdag het stoffelijk overschot van piloot Beekman, den commandant van de „Uiver" ter aarde besteld. Verschillende bekende vliegers volgden de lijkbaar grafwaarts De afgetreden vlootvoogd, vice admiraal M. H van Duim is Woensdag uit Indië terug gekeerd FEUILLETON. Roman van Hanno Plessen. (Nadruk verbodan-V 34) Heeft Johanna den man werkelijk ver geten? Is de wond, welke hij haar vrou wentrots heeft toegebracht zooveel dieper dan haar liefde? De liefde, die immers niet vraagt, niet wikt en evenmin veroor deelt, die er eenvoudig is om geschonken te worden, gelukkig in het gevoel te kun nen geven? Niemand weet het. Johanna zelf wel in de laatste plaats. Slechts één ding staat vast: de wil, die deze jonge vrouw bezielt, is zóó sterk, dat hij zelfs gelooven aan de oprechtheid van een man, haar gevoelens beheerscht. Zij kan niet wiens vroeger leven een aaneenschakeling van leugen en bedrog is geweest. En daar om zou houdt zij zichzelf voor mag ook zij niets meer voor hem gevoelen. Geen mensch in haar omgeving ver moedt ook maar iets van den zwaren strijd, dien zij achter een masker van koele gela tenheid heeft uit te vechten en niemand beseft welk een ongelooflijke zelfopoffe ring er noodig is om deze uiterlijke gela tenheid glimlachend ten toon te spreiden.. De gasten in Shepheard's exclusieve kara- vansera zien slechts de schoonheid van de jonge barones en bewonderen de lieftal ligheid van haar voorname verschijning Tante Sophie is buitengewoon tevreden over haar nichtje en vooral verheugt het haar, dat er nu niet gezongen wordt. Toen zij Hannerl in Triest ontmoette, had zij met warme belangstelling geïnformeerd naar de meening en de voorschriften van den Munchenschen specialist. Het kalme antwoord van haar nichtje, dat zij zich uit stekend voelde en het medisch advies zich bepaalde tot een voorloopige stopzetting van haar zangstudie, had de nieuwsgierig heid van de oude dame volkomen bevre digd. De dingen .auwkeurig te onderzoe ken en wat dieper over een en ander na te denken, lag nu eenmaal niet in haar aard. Haar levendig temperament gaf zich al spoedig geheel over aan de velerlei indruk ken van het seizoen in Cairo, En alles te zien en te genieten neemt thans dusdanig haar tijd in beslag, dat zij er niet eens toe komt den beloofden brief aan Szartossy te schrijven, niettegenstaande zij zich dat toch eiken dag opnieuw weer stellig voor neemt. En evenzoo ongeschreven blijft de aan Renate Lien toegedachte prentbrief kaart. De speciale cavalier van de beide dames is Sir Herbert Hawkin, Earl der Redgra- ves of Nothery Hill, een gesoigneerde, im posante zestiger met grijze bakkebaarden boven het glad geschoren, scherp gelaat, waaraan men onmiddellijk de Britsche aristocraat herkent. Hij meent nog nooit zulk prettig gezelschap te hebben oncmoet als deze jonge, barones, die aan een bui tengewone beschaving en intelligentie, een gepaste ernst en lieftallige gracie paart en daarbij een zelfstandigheid aan den dag legt, welke ver boven haar leeftijd uit gaat. Al blijven hun gesprekken ook on persoonlijk, een enkele maal gebeurt het wel eens, dat Johanna zich voor. een of an der onderwerp bijzonder warm maakt en daarmee bewijst, dat in dit oogenschijnlijk zoo kalme jonge meisje een groote dosis temperament sluimert. Het moet iets heerlijk zijn uit dit meisje een vrouw te maken, d e vrouw, de lief hebbende en bemind wordende vrouw, denkt Sir Herbert. In een onbewaakt oogenblik weet hij met zijn vakcamera een foto van Johanna te nemen, als deze in den tuin van het hotel in een ligstoel rust. Het boek, dat haar niet vermag te boeien, ligt geopend naast haar op den grond. Haar blik zweeft in de verte, zoekend, tastend De kleine, uitstekend geslaagde moment opname sluit hij in bij een brief aan zijn neef Fritz Mollander, London Parklane Hertfortstreet 102. Op den avond van denzelfden dag weet hij het zoo in te richten, dat hij alleen met de oude barones von Geitier de mocca gebruikt Een hoekje van het h- 'erras, twee ge makkelijke rieten str-' om een laag ta feltje, waarop een trisch lampje met gele kap vormen hti tooneel, waarop hij het gesprek in de oor hem gewenschte ba nen leidt. Het preludium is zeer onschuldig en wekt bij de oude barones geen enkel ver moeden. Des te meer echter schrikt ze, als hij zegt: „Lady Johanna is voor meesteres op No thery Hill als geschapen...." „M'n hemel. Sir Herbertmjjn nicht je is vijfentwintig Om dit antwoord moet de oude heer echter zoo hartelijk lachen, dat het Sophie van Geitier bepaald angstig te moede wordt. En in het begin weet zij werkelijk niet wat haar overkomt, als hij haar vroo- lijk-troostend verzekert: „Mijn neef is dertig. Eerst kan krijgt zij eenig inzicht in het leven van Sir Herbert Hawkins, den ge sloten Engelschman, die tegenover een an der zeker nooit zoo openhartig zou zijn ge weest. Zij verneemt, dat zijn eendge, hem zeer na aan het hart liggende zuster Daisy ge trouwd was met den Duitschen zeeofficier Mollander. Het was een huwelijk uit liefde geweest, een zoo groote hartstochtelijke liefde, als men gewoonlijk slechts in ro mans vindt.... Een week voor het einde van den oorlog had Richard Mollander bij de heldhaftige vervulling van zijn plicht jegens het vaderland den dood gevonden... Slechts een korte maand had zijn weduwe hem overleefd. Langzaam was haar le venslicht uitgedoofd- De doktoren hadden hun schouders opgehaald en daar het „ge broken hart" niet in het woordenboek van moderne medici voorkomt, waren zij niet in staat geweest een op wetenschappelijke gronden gebaseerde doodsoorzaak aan te geven. In een brief, welke Daisy Mollan der kort voor haar dood aan haar broer schreef, had zij deze verzocht zich het lot van den destijds veer tien jarigen Fritz te willen aantrekken.... Zoo heeft Sir Her- bert het neefje als zijn eigen kind aange nomen, dat sindsdien zijn leven kleur en in houd heeft gegeven. De jongen kreeg de opvoeding van eiken anderen jongen lord in Engeland en zijn buitengewone begaafdheid droeg er mede toe bij hem tot een mensch te maken, waarop Sir Herbert trots kan zijn Aange zien Fritz er zich niet mee tevreden stelde een rijke erfgenaam te zijn, bereidde hij zich na de beëindiging van zijn juridische studies op een rechterlijke carrière voor, waarin reeds menige telg van de Britsche aristocratie het tot roem en eer heeft ge brachtGrenzenlooze teederheid en ge rechtvaardigde trots, dat zijn de gevoelens, welke Sir Herbert koestert jegens den neef, voor wiens geluk hij bereid is alles te offeren. „....Dat ik het met hem al eens over trouwen heb gehad, is vanzelfsprekend, want hij heeft er den leeftijd voor en, zijn positie in aanmerking genomen, kan hij gerust aan elke deur der high society aan kloppen in de volle overtuiging, dat ieder een hem zal opendoen en dat hij overal hartelijk zal worden ontvangen.... Maar de jongen heeft mij nu eenmaal kort en bondig eens en voor al meegedeeld, dat hg nooit een andere dan een Duitsche vrouw zal trouwenOordeelt nu zelf eens.." En Sophie von Geitier heeft thaar oor deel al klaar. Zij knikt begrijpend. Ja, ja, nu begrijpt zij den ouden Sir Herbert be ter en ze kan zich met zijn gedacfotengang volkomen vereenigen.... Voor de derde maal zit Sylvester Von- berg nu tegenover Renate Lien aan de ont bijttafel, maar het is hem, of het nooit an ders geweest is en of het altijd zoo zal blij ven. Dat Ls het nieuwe leven: een, van den diepsten vrede vervuld bestaan. irronii vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5