DONDERDAG 2 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COI'RANT EERSTE BLAD - PAG. 3 „KATHOLIEK LEIDEN". De algemeene jaarvergadering, welke hedenavond om 8.30 uur „In den Vergul den Turk" zal gehouden worden is u i t- sluitend toegankelijk voor bestuurs ledenvan aangesloten organi saties. De beschrijvingsbrieven zijn aan de be stuursleden gezonden, via de secretarissen der aangesloten organisaties. BEGRAFENIS E. TH. WITTE. Hedenmiddag te 1 uur had op de begraaf plaats aan de Groenesteek de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer E. Th. Witte, in leven oud-hortulanus van Rijksacademietuin hier ter stede. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o. m. op mr. P. J. Idenburg, secretaris van het college van curatoren der Leidsche Universiteit, A. van Hoogstraten, admi nistrateur der Leidsche Universiteit, ver der mr. T. J. T. Noyon, vice-voorz. der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, J. Mensing, secr. van deze Mij., prof. H. J. Lam, waarnemend directeur van den Acad. Tuin, de heer J, Kriest Jzn en J. G. Ballego namens de afd. Leiden der Mij., de eerste tevens als oud-leeraar, de tweede als bestuurslid van de Tuinbouw school voor Meisjes Huis te Lande te Rijs wijk, waarvan de heer Witte in den Raad van Beheer zitting had. Van deze school waren voorts aanwezig de directrice mej. J. Hingst en het geheele personeel. Van den Leidschen Hortus was de heer H. Veen- dorp, opvolger van den heer Witte als hortulanus, met het geheele personeel aan wezig. Voorts merkten we nog op dr. M. J. Sirks, bestuurslid van Huis te Lande, den heer P. Herfkens, namens de Ver. School- en Werktuinen en den heer M. Gal- jaard namens de Tuiniers- en Bloemis- tenvereeniging „Door Eendracht Verbon den.". Toen de kist met het stoffelijk over schot grafwaarts was gedragen sprak prof. Lam mede uit naam van prof. Baas Bec king, een woord van dank en hulde tot den overledene. De naam van Witte, aldus spr., heeft in Nederland een beste klank gehad. Meer dan 40 jaar was hij aan den Leidschen Hortus verbonden, waarvan 30 jaar als hortulanus. Van 1855 tot 1930 heeft het geslacht Witte in den tuin geregeerd. Tegenslagen en teleurstellingen zijn Witte niet bespaard gebleven. Hij koesterde groote plannen, welke lang niet alle zijn verwezenlijkt, doch wat hij gedaan heeft zal blijven tot dankbare herinnering van het nageslacht. Spr. besloot met de aanbieding door den heer Mater van een krans van bloemen en bladeren, hoofdzakelijk uit den Leidschen Hortus afkomstig. Mr. Noyon schetste de groote verdiensten van den heer Witte als redacteur van het vakblad en als adviseerend lid van het hoofdbestuur der Kon. Mij. Verder roem de hij zijn verdiensten als lid van de exa mencommissie voor de bloemisterij te Fre- deriksoord en hij wees erop, dat zijn naam als kenner zoo groot was, dat hij zelfs tot in Petrograd als lid van de jury werd ge vraagd. Daarna memoreerde spr. nog zijn werk als voorzitter van de Leidsche afdeeling, welke onder zijn leiding tot hoogen bloei kwam. Namens de Ned. Dahliavereeniging en de afd. Leiden der Kon. Mij. werd het woord gevoerd door den heer J. G. Ballego, die Witte schetste als een geboren rede naar en een geboren voorzitter, die zijn ta lenten voor het werk, dat hem was opge legde ruimschoots gaf. Spr. kon zijn leiding als voorzitter der afd. niet beter schetsen dan door te zeg gen, dat hij niet alleen het oor maar ook het hart der leden had. Als laatste dank bracht ook spr. een bloemenhulde. Namens de afd. Wassenaar der Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde sprak de heer Polderman een woord van dank voor hetgeen de heer Witte voor de afd. Wassenaar heeft gedaan. Ten slotte sprak mej. Hingst een woord van dank voor de werkzaamheid van den overledene voor Huis te Lande dat een bron van levensgeluk voor velen is ge worden en nog velen ten zegen moge zijn. Hierna werden bloemen in het graf ge strooid en na een woord van dank voor de belangstelling werd het graf bedolven on der een bloemenschat. BINNENBRAND MET SPIRITUS- ONTPLOFFING. Drie personen bekwamen brandwonden. Hedenmorgen te 7 uur werd door mej. F. in het Kooikwartier ontdekt, dat er aan de overzijde van haar woning, in de Coö peratie Vooruit, Parkstraat 41, brand was ontstaan. De enkele huizen naast de coöperatie wonende agent van politie J. Swart werd gewaarschuwd en tezamen met den 38- jarigen bedrijfsleider P. D. Hillebrand verschafte hij zich toegang tot het onbe woond huis. Het bleek, dat achter in een gang door tot heden onbekende oorzaak brand was ontstaan. Het vuur woedde onder een trap, waar verschillende kruidenierswaren en o.m. een vat spiritus lagen opgeslagen. Getracht werd het vuur met eenige em mers water te blusschen, terwijl eveneens gepoogd werd het vat spiritus weg te rol len. Terwijl men hiermede doende was sprong de reeds vlam vattende ton uit elkaar. De agent van politie J. Swart, de 35- jarige J. Tekamp, leerling-machinist en de 58-jarige kuiper H. Ruigrok, geraakten min of meer. in brand, zoodat de omstan ders hun kleeren moesten dooven. Dit alles had zich reeds afgespeeld voor dat de brandweer ter plaatse was. Toen de politie-brandweer onder leiding van VAK 0MZE ADVERTEERDERS. W. A. ELSHOF EN ZOON Blijkens een annonce in ons nummer van heden heeft de bekende wijn- en cog- nachandel W. A. ELshof en Zn., Haarlem merstraat 139a, een verjongenskuur on dergaan. Door een inwendige verbouwing heeft het oude bedrijf zich a«n den mo dernen tijd aangepast, waardoor de ver schillende artikelen tevens beter uitko men. Daarnaast is aan enkele nieuwe dranken een plaats ingeruimd, zoodat de bezoe- kers(sters) weer meer keus kunnen maken. Het W. E. Z.-schiletje vraagt daarbij spe ciale aandacht. Voor koopers zijn verrassingen weg gelegd. Men zie hiervoor de annonce. inspecteur Couzy met een motorspuit ar riveerde, was het vuur spoedig met één slang en het schuimbluschapparaat ge doofd. Inmiddels was de E. H. D. gealarmeerd, die de gewonden voorloopig verbond. Te- kamp had #verwondingen opgeloopen aan linkerbeen en hand, Ruigrok aan de lin kerzijde, hals, hoofd en handen en Swart in het gelaat en aan de handen. Zij wer den alle drie naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, doch konden na behandeling weer naar huis terug keeren. De aangerichte schade bepaalde zich voornamelijk tot den trap in het huis en eenige winkelwaren. De commisaris van politie was mede op het terrein aanwezig. GOUDEN JUBILEA. Gisteren herdachten de heeren P. Hop penbrouwer en M. van Dam hun gouden jubileum in dienst van de N.V. Scheeps bouw- en Reparatiewerf „De Hoop" v.h. Gebrs. Boot. Beide jubilarissen werden des morgens door den heer Ph. Boot namens de direc tie hartelijk gelukgewenscht en onder warme woorden van waardeering mochten zij een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen: Namens het personeel werden beiden ge huldigd door den baas van de werkplaats A. Kop, die hun eenige stoffelijk blijken van belangstelling overhandigde. DISTRIBUTIE VAN GOEDKOOPE GROENTEN. Een adres van den tusschenhandel. De Leidsche Vereeniging van Handela ren in Aardappelen, Groenten en Fruit; de Leidsche Ver. v. Handelaren in Aardappe len, Groenten en Fruit „De Eendracht" en de Chr. Leidsche Groenten en Fruithande laren-Vereeniging hebben zich met een adres tot de ministers van Landbouw en Visscherij, Handel, Nijverheid en Scheep vaart, Sociale Zaken en Binnenlandsche Zaken gewend in welk adres gewezen wordt op he+ nadeel, dat de niet-ingescha- kelde particuliere handel lijdt bij de thans in vele gemeenten toegepaste regeling der gemeentelijke groenten-distributie aan werkloozen en armlastigen. Met een ver wijzing naar Utrecht, waar de aanbevolen regeling naar ervaring gunstig werkt, be velen zij een regeling aan, welke in 't kort op het volgende neerkomt: De gemeente annonceert in overleg met een Commissie uit den handel, welke groen ten in de eerstvolgende periode bij daartoe aangewezen groentehandelaren tegen dis- tributieprijzen beschikbaar zijn tegen 3 ct. per kg. De groentenhandelaar is verplicht deze groenten te leveren. Daar dit de goed koopste groenten zijn, gaat het ook hier voornamelijk over groente, die vaak wordt doorgedraaid. De groentehandelaar koopt de groente, ook die welke zal worden ge distribueerd, gewoon op de veiling. De groentehandelaar mag, als de klanten dit wenschen, ook andere groenten afleveren. Echter geen aardappelen. De groentehan delaar ontvangt van de gemeente voor zijn moeite en ter tegemoetkoming in den prijs 2 cent. per kg. Alleen de groentehandelaren, die daartoe door een Commissie als hier voor ook reeds genoemd zijn toegelaten, mogen deze groenten distribueeren. Deze regeling werkt reeds te Utrecht tot aller groote voldoening. Fraude komt prac- tisch niet voor. Als er iets onregelmatigs geschiedt, is dit spoedig alom bekend, juist ook omdat de niet-ingeschakelde groente handelaren op correcte naleving toezien, om schade voor hun handel te voorkomen. De praktijk heeft trouwens geleerd, dat fraude in dit systeem geen voordeel geeft. Als eenig bezwaar zou kunnen worden aan gevoerd dat ook groente, die in Nederland op een bepaalden tijd niet doordraait, wordt gedistribueerd. Daar dit principe, om alleen doorge draaide groenten te distribueeren, door de Nederlandsche Groenten- en Fruit Centrale ook thans reeds is losgelaten en het blijk baar van die zijde van grooter belang wordt geacht, dat bepaalde groepen van de be volking weer goedkoope groente gaan ge bruiken dan dat dit speciaal en alleen door gedraaide groente betreft, verwachten de ondergeteekenden van die zijde daartegen geen bezwaar. Lèidsche Aquarium-Ver. „De Natuur In Huis". Bovengenoemde vereeniging, afd. van den Ned. Bond van Aquarium-vereenigin- gen, hield gisteravond in Huize Feenstra haar maandelijksche ledenvergadering. Te circa kwart over acht opende de voorzit ter, de heer W. Zwart, de vergadering met een woord van welkom. Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering en behandeling ingekomen stukken hield de voorzitten de heer W. Zwart een lezing over het onderwerp: „De ontwikkeling der levende wezens, le. dat van ei tot volwassen dier". Spreker begon met er op te wijzen, dat tegenwoordig de vraag van het leven weer op den voorgrond staat, deze vraag splitst zich in vele problemen. De meest kenmer kende uiting van leven is wel de ontwikke ling. Spr. toonde aan hoe deze geschiedt bij het dierlijk organisme van het ei af, dus de vormwording. De ontwikkeling van het ei besprekend wees spr. er op, dat na eeni- gen tijd aan de Animale (dierlijke) poot een gleuf ontstaat die tot de vegatieve (voedsel) helft doorgaat en langzaam het geheele ei in tweeën snoert (eerste eiklie- ving). Het vegetatieve deel bevat alleen voedingsdooier. Een tweede klieving deelt het ei loodrecht op de eerste klieving in vier deelen. Daarna begint de vormwor ding. We krijgen nu een ongelijkmatigen groei der verschillende celgebieden. Ver volgens behandelde spr. de verschillende stadia o.a. de gastruha, de blastuda en neu- ruda. Bij dit laatste stadium stond spreker geruimen tijd stil, daar hier het bouwplan voor het lichaam aanwezig is. Het lancet- visohje b.v. heeft hier reeds een zenuwbuis een chorda (ruggestreng) (kieuwdarm en spijsverteringsdarm) daar de eieren van het lancetvischje weinig dooier bezit latein de eerste deelings-stadia zich duidelijk zien. Ten slotte besprak spr. nog de ontwikke ling van het vogelei. Deze leZing werd ver duidelijkt met een serie op smalfilm opge nomen lantaarnplaatjes. Na een korte pauze hield de heer H. J. Reyst een causerie over kweek van Daph- nia's binnenshuis, ontleend aan verschil lende in het buitenland verschenen tijd schriften. Nadat eenige leden gebruik maak te van de gelegenheid tot vragen stellen, werd deze druk bezochte vergadering te circa elf uur gesloten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4580. Aardewerkfa briek Groeneveldt, Voorschoten, Donk laan 64 a. d. Papelaan. Procuratie ver leend aan: P. Smoor, 's-Gravenhage (B.P.) 1451. A. E. C. Bahlmann, Alphen a. d. Rijn, Bruggestraat 4, manufacturen en confectiegoederen. Uittr. E.: Mej. A. E. C. Bahlmann, d.d. 31 Maart 1936. Wjjz. han- delsn. in: C. M. Bahlmann. De Secretaris van den Armenraad ver zoekt ons het volgende op te nemen: Er wordt in Leiden gewerkt met een circulaire van de Onderlinge Vereeniging van Werklooze Tuinlieden, secretariaat W. H. Jacobs, Linnaeusstraat 86. De circulaire vangt aan als volgt: „M. M. Uit hoofde van onzen vasten wil, om on der moeilijke omstandigheden voor onze werklooze tuinlieden een sober bestaan te vinden, zijn wij zoo vrij, u deze circu laire aan te bieden. Ongelukkiger menschen zijn er niet die willen werken en die door de slechte tij den gedwongen zijn hun tijd in ledigheid door te brengen. De menschen in deze circulaire bedoeld zijn alle vakmenschen en meest vaders van groote gezinnen. Wij hebben nu besloten om deze lieden door den verkoop van pakjes Bloemzaad (ook alle andere soorten zaden op bestel ling verkrijgbaar) in hun eigen levenson derhoud en him gezin te voorzien, want deze lieden gaan liever duizendmaal door weer en wind, dan eenmaal stempelen op een mooien dag". Wie de circulaire ontvangt, krijgt een of twee dag'en later iemand aan de deur, die pakjes zaad te koop aanbiedt. Tegen dezen straathandel bestaat als zoodanig geen be zwaar, wel echter tegen de circulaire, die den handel voorbereidt. Immers deze cir culaire is volkomen misleidend. Deze „Onderlinge Vereeniging" bestaat in werkelijkheid uit slechts twee perso nen, namelijk W. K. Jacobs en H. A. J. Brom zyn zwager, Jacobs is kellner, Brom werkman; geen van beiden heeft eenig verstand van tuinieren. Beiden wonen in den Haag. Wie werklooze tuinlieden wil helpen, is dus hier aan het verkeerde adres. Gistermiddag is de 25-jarige W. M. v. N., schipper te Bemmel, toen hij op het schip van zijn broer, dat in den Rijn nabij de Waard lag. den motor nakeek, door den drijfstang bij zijn stropdas gegrepen, waar door hem de hals werd dichtgesnoerd. Zijn broer wist door onmiddellijk den mo tor af te zetten erger te voorkomen. De man werd ook nog aan het hoofd gewond. Per taxi werd hij naar het Acad. Zieken huis vervoerd, waar hy ter verpleging is opgenomen. ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Nederlandsche Lette ren: mej. A. H. Mulder, Den Haag; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren Th. L. W. H. Goeman, Rotterdam, A. van Panhuys, Bern (Zw.) en F. van Blerkom, Santpoort; Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren N. M. Muller, Haarlem, W. E. Pal stra, Amsterdam, G. v. d. Wall Bake, Haarlem en J. M. v. d. Flier, Scheveningen; Candidaats-examen Zuid Afrikaansch Recht: de heer I. C. Steyn, Oegstgeest. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De koopman H. W. van der W. uit Lei den heeft terecht gestaan wegens oplich ting tot een bedrag van ongeveer veertien duizend gulden aan lak, verf en olie, ten nadeele van den fabrikant van den B. Na verhoor van den benadeelde, die o.m. verklaarde, dat de verdachte hem, als ze kerheid voor de nakoming zijner verplich tingen, een aantal valsche kwitanties en een gefingeerde lijst van uitstaande vorde ringen heeft overgelegd, vorderde het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, 11/2 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. T. J. Etman uit Leiden, concludeerde tot vrijspraak, op grond, dat hier van geen opnchting sprake is. De rechtbank heeft heden den verdachte vrijgesproken. De 55-jarige monteur P. de R. te Ca- pelle a/d Y.. die reeds 18 veroordeelingen, waarvan eenige in België, achter den rug heeft, stond opnieuw terecht wegens op lichting. Op 17 Februari ji., heeft verdachte kans gezien, om in een juwelierszaak aan de Donkersteeg „e Leiden, zich voordoende als een bij den winkelier bekende klant uit Leiderdorp, eenige horloges, door de echt- genoote van dien winkelier op zicht te doen afgeven, daarbij vertellend, dat hij aan zijn zuster, die dien dag verjaarde, een polshor loge ten geschenke wilde geven. Verdachte heeft daarop getracht die horloges te ver- koopen en toen hem dit niet gelukte, heeft hij ze beleend. De winkelier werd inmid dels gewaarschuwd en verdachte kon wor den gearresteerd. De officier van Justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijck, vorderde, gezien het straf blad van den verdachte, wegens oplichting, een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 16 April. BROER MET DOODSLAG BEDREIGD. Wegens bedreiging met doodsiag, subs, het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, waarvan zijn tweelingbroer het slachtoffer is geworden, stond terecht de 19-jarige chauffeur S. van G. uit Bode graven. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de verdachte omgang heeft gehad met de 18- jarige dienstbode Johanna G., doch deze liet hem na korten tijd loopen en kreeg daarop verkeering met den tweelingbroer. Ver dachte was hierover in het geheel niet te spreken en meer dan eens liet hij zich op dreigenden toon in het bijzijn van anderen tegenover het meisje uit. Op 15 December j.l. reed verdachte met een auto op de Spoorlaan te Boskoop, toen hij zijn broer met het meisje en nog een derden persoon zag staan. Hij reed hen voorbij, kee-de toen om en dicht bij hen gekomen, wendde hij het stuur naar links, daarbij op het drietal inrijdend. Twee van hen konden zich door tijdig opzij te sprin gen aan een aanrijding onttrekken, doch de broer werd door de auto gegrepen en zoodanig verwond, dat hij gedurende 14 dagen zijn werkzaamheden niet kon ver richten. Toen men later den verdachte van deze handeling een verwijt maakte, ant woordde, hij, dat het hem speet zijn broer te hebben geraakt, want het was zijn be doeling geweest, het meisje te treffen. Tot haar had hij gezegd: „deze keer is het niet gelukt, maar een volgende maal ga je er onder"; Verdachte beweerde boos op het meisje te zijn geworden, doch hij bleef ieder opzet ontkennen; het was maar als grap bedoeld. „Misdadige grapjes" merkte de president op. De officier van Justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijck, zeide het primair ten las te gelegde, poging tot doodslag te willen laten vallen, doch de bedreiging staat vast, evenals het door schuld toebrengen van lichamelijk letsel. Spr. wees er op, dat een auto gevaarlijk speelgoed is in handen van kinderen en een gevaarlijk werktuig in handen van wraakzuchtige personen, zoo als deze verdachte Diens handelingen gaan alle perken te buiten en dat de gevolgen van zijn daad niet ernstiger zijn geweest is niet aan hem te danken. Spr. eischte daarop een gecombineerde straf van zes maanden voorwaardelijk en zes maanden onvoorwaardelijk en intrekking van het rij bewijs voor den tijd van een jaar. De rechtbank zal 16 April vonnis wijzen. LAATSTE BERICHTEN DE VERBINDING DEN HAAG—GOUDA— UTRECHT. Zooals bekend schrijft ons de K. N. A. C. is de reconstructie van den beruchten Haastrechtschen dijkweg krachtig onder handen genomen. Deze op het provinciaal wegenplan van Zuid-Holland voorkomen de weg krijgt een breedte van 6 m. met twee' afzonderlijke rijwielpaden ter breed te van 1.25 m. Verwacht wordt, dat het eer ste gedeelte van Gouda naar Haastrecht, ter lengte van- ongeveer 4 km. nog dit jaar zal kunnen worden voltooid. Met het tweede gedeelte, tusschen Haastrecht en Oude water, lang 6 km. zal waarschijnlijk nog dit jaar kunnen worden aangevangen, waarna de voorloopige ingebruikstelling in 1937 kan worden verwacht. In 1938 zul len deze 10 km. geheel gereed komen, on geveer gelijktijdig met het wegvak van den autoweg van 's Gravenhage naar Utrecht, voor zooveel 'dit aansluiting geeft via den Middelweg en Moordrecht naar Gouda. Het snelverkeer zal dan tusschen Den Haag en Utrecht dus via Gouda OudewaterMontfoort en de Meern kun nen rijden, hetgeen een belangrijke verbe tering beteekent, vergeleken met de thans gebruikte route van 's Gravenhage via Haagsche Schóuw en Leiden, Alphen, Bo degraven en Woerden naar Utrecht. BRANDEN TE EINDHOVEN. In den afgeloopen nacht te omstreeks een uur is door tot dusver onbekende oor zaak brand ontstaan in de danszaal van een leegstaand café aan de Lijmbeekstraat te Eindhoven, eigendom van de firma Stobbe en Lemmens. Het café werd gebruikt als opslagplaats voor café-inventarissen, meubilair, radio toestellen en een tiental biljarts. De zaal met den inhoud is geheel door het vuur vernield. De schade wordt op ongeveer* f 20.000 geschat. Slechts voor een klein gedeelte woordt deze door verzekering BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 6 eb or en: Catharina Jannigje d. van K. Dikkeboom en S. Kuiken Ton z. van A. Arentsen en J. Klaassen Dirk Thomas z. van D. v. Delft en E. de Jong Lucia Hillegonda d. van A. de Jong en S. Boon stoppel Klaartje Johanna d. van C. v. d. Hoonaard en J. v. Duin. Ondertrouwd: G. W. Bulk wedn. 48 j. en C. C. de Nie jd. 44 j. C. Haver- hals jm. 27 j. en J. Kruijt jd. 29 j. Gehuwd: J. Hennij jm. en M. Stoute jd. P. D. Stijger jm. en A. P. v. d. Linde jd. I. M. Doornik jm. en M. E. v. Steen bergen jd. Overleden: G. Hoogstad m. 69 j. W. H. Kloos wedn. 85 j. J. C. Zaat m. 41 jaar. gedekt. De boven het café gelegen woning werd eerst sedert kort bewoond door het gezin Pelgrom, De bewoners moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. Hun inboedel werd door het vuur en het blusch- water ernstig beschadigd. De brandweer was den brand omstreeks half vier mees ter. Voorts heeft te omstreeks half tien he denmorgen nog een brand gewoed op de bovenverdieping van een gemeentewoning aan de Kaakstraat 37 te Eindhoven, be woond door het gezin A. Walravens. De brandweer kon niet voorkomen, dat de bovenverdieping en het dak geheel door het vuur vernield werden. De oor zaak van den brand is ook hier onbekend. De schade wordt door verzekering ge dekt. Groot verlof dienstplichtigen. De minister van Defensie heeft bepaald, dat de maatregel van het langer in werke- ljjken dienst houden niet zal borden toe gepast op de dienstplichtigen, voor wie de eerste oefening op 4 April a.s. eindigt. Deze dienstplichtigen zullen op dien datum met groot verlof vertrekken, voor zoover zij niet om een andere bijzondere reden in werkelijken dienst moeten blijven. De hier bedoelde dienstplichtigen be- hooren tot: korps motordienst; le en 5e regiment veldartillerie, onbereden gedeel te; regiment motor artillerie; regiment kust- artillerie; regiment genietroepen, Ille ba taljon; pontonniers. TELEGRAMMEN ITALIë ANTWOORDT DE COMMISSIE VAN DERTIEN. ROME, 2 April (A.N.P.) Het ministe rie van buitenlandsche zaken heeft beves tigend geantwoord op het gisteren door het ministerie ontvangen schrijven van de Madariaga, waarin de voorzitter van de Commissie van Dertien de Italiaanscne re geering heeft verzocht, zich direct met de commissie in verbinding te stellen. PARIJS BESTUDEERT DE DUITSCHE VOORSTELLEN. PARIJS, 2 April (A.N.P.)De Fransche minister-president zal heden tezamen met minister Flandin den tekst der Duitsche voorstellen bestudeeren. Men acht het niet uitgesloten, dat de ministerraad Vrijdag of Zaterdag bijeenkomt ter bespreking van de Duitsche nota De „Jour" meent te weten, dat de regee ring voorloopig haar standpunt niet zal be palen met het oog op de aanstaande ver kiezingen. DE „HINDENBURG" BOVEN DE KAAP VERDISCHE EILANDEN. HAMBURG, 2 April (A.N.P.). Volgens hier ontvangen berichten bevond het lucht schip „Hindenburg" zich vanmorgen te 7 uur 220 zeemijlen ten noordoosten van het Kaap Verdische eiland Boavista. TWEE DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. BUFFALO, 2 April (A.N.P.). Een pas- siersvliegtuig van de lijn Buffalo—New York is drie kilometer ten oosten van Pa- villion in New-Jersey neergestort en ver nield. De bestuurder en een passagier zijn om het leven gekomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 1.7011.50, roo- dekool 6.70—13.50, pieterselie f 1.30—1.90 prei 0.40—1.60, radijs 0.60—3.20, krop salade 0.70—5.80, selderie 1.10—1.70, knolselderie 2.002.50, wortelen 2.80 3.00, per 100 kg.: kroten 1.603.20, kro ten, gekookt 711, witloof f 214, pos telein 21—26, spinazie 37, uien 1.10 3.40, wortelen f 1.0016.30, spruiten I f 3.0015.00, spruiten II f 1-5010.an dijvie 5—10. GOUDA, 2 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1934 stuks, waarvan 52 slachtvar- kens: vette 1516.5 cent en Londensche 13—14 cent per pond, levend met 2 pet, korting, 422 magere varwens 1724, 903 biggen f 812, 6 runderen 110200, 546 nuchtere kalveren 3.005.50 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 158 partenen. le kwal. met rijksmerk 18.0019.50, 2e kwal. met rijksmerk i617. Handel matig. Boter. Aanvoer 622 ponden. Goeboter 6575 cent, weiboter 6065 cent per pond Handel vlug. Eieren. Aanvoer 241.00 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.102.60, eendeneieren 1.702.25 fir 100 stuks Kandel matig. BODEGRAVEN, 1 April. Eierenveiling. Aanvoer 19395 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.302.60, bruin 2.403.00, eenden eieren 2.102.30 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3