WOENSDAG 1 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 „Sancta Veronica". Wij verwijzen naar een kleine adver tentie in dit blad waarin bovengenoemde vereeniging haar zitting van morgenmid dag aankondigt. Daar er in de afgeloopen winter enorm veel goed is uitgegeven en de aanvragen nog zéér talrijk zijn, worden al onze leze ressen uitgenoodigd deze vereeniging haar daadwerkelijke steun te verleenen, door materiaal voor breien of naaien morgen tusschen 3—5 uur te komen afhalen Vin- centiusgebouw. De Sportloterij. Heden zou de trekking plaats hebben gehad van de loterij der R. K. Sportcen- trale, maar van de 5000 stuks zijn er tot nu toe slechts pl.m. 3000 verkocht. Het be stuur vond daarom aanleiding de trekking nog één maand uit te stellen, zoodat deze trekking dan plaats zal hebben voor 1 Mei a.s. Wij hopen dat onze v.erkoopers in deze laatste maand nog een groot aantal kun nen plaatsen en mogen bewerken dat de trekking niet behoeft te worden uitgesteld tot 1 Mei. Zoodra de loten zijn verkocht zal de trekking plaats vinden. De uitsla gen worden in ,jDe Leidsche Courant" be kend gemaakt. P. J. VERHOEF, Penningm., R. K. Sportcentrale. Excursie van adspirant-typografen. Ten besluite van den wintercursus 1935- 1936 hebben de adspirant-typografen on der leiding van hun leeraren een excursie gemaakt naar de papierfabriek Van Gel der te Renkum. Begunstigd door prachtig lenteweer werd de reis per touringcar gemaakt. De heenreis werd onderbroken door een pau ze in het Jagershuis te Zeist. Nadat de prachtige Rijnbrug en een nieuwe woningwijk achter Sonsbeek wa ren bezichtigd, ging de tocht verder naar Renkum, naar de papierfabriek. Met een vriendelijke verontschuldiging, dat het bedrijf niet ingericht is voor de ontvangst van gasten, werden de deel nemers in vier groepen verdeeld en hun vier geleiders toegewezen. Het groote bedrijf te Renkum fabriceert hoofdzakelijk courantenpapier. De leerlin gen konden onder deskundige voorlich ting het gansche proces vanaf het hout tot het eindproduct volgen. De papiermachi nes van 70 meter lengte maakten zicht baar indruk op de jongelui. De heer Wijngaard dankte namens allen de directie voor haar gastvrijheid en de geleiders voor him uitnemende explicatie. Om halfvijf werd de terugreis aanvaard. Nadat onderweg nog even gepauzeerd was, werd te Utrecht gezamenlijk gedineerd. Tijdens den maaltijd dankte de heer Van Doorn de leeraren Wijngaard en Buiten dijk voor de vele moeiten, die zij zich ge troost hadden, om deze prachtige excursie voor te bereiden. Tevens stak hij den examinandi een riem onder het hart. On der vroolijk gezang werd de laatste étap pe afgelegd, waarbij de wensch werd ge uit om meerdere „leertochten" te onder nemen. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige imaand (Maart 1936) ingelegd f 402.443.03 en terugbetaald f 499.433.90; 121 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 127 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.516 inleggers, inclusief 1.461 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Maart 1936 8.431.482.25. In 4.748 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f 14.286.75 ontvangen. Hedenmiddag te 2 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een schoorsteen brand in Hotel Rosebaum, Nieuwe Bees tenmarkt 12. Door het vegen van den schoorsteen werd het vuur gebluscht. Wegens plaatsgebrek moeten enkele ver slagen blijven liggen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren J, Munting, A1 p h e n a. d. R ij n, C. S. de Jong, den Haag, mejuffrouw H. Pol derman, Heemstede; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L, de heer W. Bertels, Oegstgeest, mejuffrouw G. A. J. Leffers, Oegst geest; candidaatsexamen Indisch Recht de heer H. M. Oudraad, den Haag; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid me juffrouw O. Veenstra, Rotterdam, de heer A. S. Bron, Rotterdam. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent te Leiden de dames W. A. Amesz, Rotterdam, P. H. Top, Hillegers- berg, J. S. de la Parra, Rotterdam, M. M. C. Poppezijn, Schiedam. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE. De stand van de Zesdaagsche hedenmid dag om kwart over 3 was als volgt: 1. SlaatsLacquehaye 126 p. Op 1 ronde: 2. AertsBuysse 144 p.; 3. J. v. KempenPellenaars 124 p. Op 2 ronden: 4. PijnenburgP. v. Kem pen 316 p.; 5. ZimsKüster 88 p.; 6. Schön Hürtgen 75 p. Op 3 ronden: 7. BillietDeneef 182 p.; 8. IgnatDiot 111 p. Op 4 ronden: 9. WalsRausch 76 p. Op 7 ronden: 10. W. VroomenM. Vroo- men 119 p. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. DE TOL OP DE LEIDERDORPSCHE BRUG. Aankoop door het gemeentebestuur. Naar wij vernemen zal in de eerstvol gende raadsvergadering aan de orde komen het voorstel van B. en W. tot overname van de gemeente Leiden van de Leider- dorpsche brug (met het recht van tolhef fing), het café Ramakers en de Lage Aijndijk met oeverbescherming. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal door de gemeente Leiderdorp de tol worden verpacht, waarbij de bedoeling voorzit om de Leiderdorpsche wielrijders van tolhef fing te doen vrijstellen. De overname zp1 ingaan op 1 Mei a.s. Met de gemeente Lei den is reeds overeenstemming bereikt. Diefstal. Ten nadeele van A. Spel is Maandagavond een rijwiel ontvreemd, dat tegen het gebouw „Irene" geplaatst was. De politie stelt een onderzoek in. ZOETERWOUDE. UITVAART EN BEGRAFENIS VAN DE PROVINCIAAL-OVERSTE VAN DE „GOEDE HERDER". „Zij was een vrouw met geheel bizondere gaven". Het was heden voor het gesticht „De Goede Herder" een dag van rouw en droef heid. De Moeder-Overste Cecilia, die zoo vele jaren met groote tact en vooruitziende blik als Provinciaal en als Overste haar bestuurstaak had uitgeoefend, werd ten grave gedragen, beweend door alle inwo- nenden van de „Goede Herder", betreurd door allen, die haar hadden gekend. Een groot aantal geestelijken woonden hedenmorgen de rouwplechtigheden in de kapel van het gesticht bij. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door Z.D.H. Mgr. H. J. M. Tas- kin, president van het Theologicum, geas sisteerd door de zeereerw. heeren T. L. Westgeest, rector van de „Goede Herder" en I. J. M. Meyer, pastoor der Meerburg- kerk als diaken en sub-diaken. Als ceremo- niarius fungeerde de weleerw. heer A. Kra mer, kapelaan te den Haag. Voorts waren aanwezig de hoogeerw. heeren Mgr. P. Möllmann, oud-vicaris-gene- raal van het Bisdom, Kanunnik M. W. A. Wijtenburg uit Bloem endaal, deken C. M. Jonckbloedt uit Zoeterwoude, deken J. H. W Borsboom uit Noord wijk, de zeereerw. heeren L. J Willenborg, pastoor te Bloe- mendaal, pater Peeters, prior van het Car- melietenklooster te Boxmeer, rector Hen driks van het Goede Herder-gesticht te Velp, rector Gerris van het gesticht te Til burg, pastoor Th. A, J M. Vlek uit Berkel, pastoor G. Klaverweijde uit Zoeterwoude, pastoor H. Vaessen uit Groenendijk, pas toor J. L. Speet uit Leimuiden, pastoor J. P. J. Kok uit Delft, pater Friedrichs van het Montfortanen-klooster aan de Haag- sche Schouw en kapelaan Krom, van.de pa rochie te Zoeterwoude H.R. De burgemeester van Zoeterwoude, de heer Wap, de gemeente-secretaris, de heer Smeets, de geneesheer dr. A. de Bruyne, behoorden eveneens onder de aanwezigen. Vermeld zij nog dat H.H. Exc. de Bis schop van Haarlem en de Pauselijke Inter nuntius schriftelijke bewijzen van deelne ming hadden doen toekomen. De lijkrede werd gehouden door den zeereerw. heer Westgeest. De predikant had tot tekst gekozen het 16e vers uit het 5e hoofdstuk der Klaag liederen van Jeremias: „De Kroon is ons van het hoofd gevallen". Alvorens wij het stoffelijk overschot van de zeereerw. Moeder Caecilia, provin ciale Overste der Zusters van den Goe den Herder in de provincie van Holland, aan de gewijde schoot der aarde toever trouwen, past het ons een enkel woord te spreken tot hare gedachtenis. Iedereen, die Moeder Caecilia gekend heeft, begrijpt, dat vooral wij, d.w.z. de Zusters van den G. H. van Velp, Bloemen- daal, Tilburg, van Meester Comelis in de missie en de Zusters van dit provinciale huis te Zoeterwoude a. d. Hooge Rijndijk en de kinderen van dit gesticht, dat wij vooral klagen: „Vervlogen is de vreugde van ons hart, in rouw verkeerd is onze rondgang, gevallen is de kroon van ons hoofd". Iedereen, die Moeder Caecilia gekend heeft, zal dit begrijpen; want zij was een méér dan gewone vrouw; zij was een vrouw, met geheel bijzondere gaven, waar van niemand de indruk ontging; een vrouw, die met iedereen wist om te gaan, die imponeerde door haar fiere en tegelijk vriendelijke verschijning. In haar gingen gepaard een helderè geest, scherpe blik aan een goedheid des harten: voor den arme opende zij haar weldadige hand, voor den bedroefde wist zij het juiste troostwoord te vinden; voor hem, die in moeilijkheden was zocht zij altijd en vond ook meestal hulp, niemand ging ongetroost, onvoldaan van haar henen. Ook zakenmenschen ston den verwonderd, hoe zij, die reeds zoovele jaren de wereld verlaten had, toch op de hoogte was van allerlei aangelegenheden en hoe zy zich wist aan te passen aan den modernen tijd, tenminste voor zoover dit noodzakelijk en mogelijk was. Haar taak bracht dit mede, hoewel zij zich wel eens beklaagde over dergelijke afleiding, maar Goddank haar religieuze geest heeft daar onder niet geleden. Maar vèèl meer hebben wij, die tot dien Goeden Herder behooren van die goede eigenschappen genoten en daarvoor kun nen wij God niet dankbaar genoeg zijn. Moeder Caecilia gaf zich aan hare taak op werkelijk superieure wijze; zij was een moeder, die bestuurde met strakke en te gelijk teedere hand, zóódat iedereen zich gaarne aan haar gezag onderwierp; Zij be stuurde, omdat God haar die plicht had op gelegd en omdat God haar daarvan een maal rekenschap zou afvragen. Hoe leerde zij door voorbeeld en woord aan de Eerw. Zusters, dat de ware heilig heid van de religieuze bestaat in 't nako men van haar Regel, en toch zóó, dat de Regel geen doel maar hulpmiddel is; en met haar scherpe blik en tegelijk religieu ze geest wist zij de redenen te onderschei den, die soms aanwezig mochten zyn om van de Regel af te wijken. Eerbied voor 't gezag, eenheid van ge zag, ook al kost 't soms offers, heeft Moe der Caecilia haar Zusters geleerd, want zij begreep, dat daardoor haar congregatie groot geworden was en weldadig haar werk kon verrichten en vandaar haar zorg voor de voorschriften, die ook haar werden op gedragen van uit het generalaat, stipt na te komen; wat Moeder Caecilia streng vroeg van anderen, beoefende zij ook zelf: zij eerbiedigde het gezag. Met hoeveel ijver heeft zij juist in de laatste dagen van haar leven nog verdedigd de leiding der kinderen volgens de methode van Moeder Euphrasia, door Paus Gregorius XVI in 1835 goedgekeurd, welke goedkeu ring herhaald werd door onze roemrijk regeerende Paus Pius XI in 1933, toen de H. Vader bij gelegenheid van de zaligver klaring van Moeder Euphrasia het werk van de Zusters van den Goeden Herder hemelhoog geprezen heeft. .Eén van haar gloriedagen van 't vorig jaar was dan ook in Sept. toen de Generale Moeder uit An gers onverwacht hier kwam en na een verblijf van een week hare groote tevre denheid uitsprak over de provincie van Holland, over den geest dien zy hier vond onder de Zuster en kinderen. Eerbied voor den priester heeft Moeder Caecilia aan haar Zusters geleerd. Zij zag tot hem op om zijn waardigheid; als zij door haar plicht genoodzaakt was het huis te verlaten vroeg zij den zegen des pries ters, dat was geen mooidoenerij of uiter lijke vroomheid, neen: Gods zegen had zij noodig voor haar werk, en waar de pries ter zegent, zegent God. Bij de kinderen kwam Moeder Caecilia meestal slechts op bepaalde tijden, maar toch ook daar bestuurde zij altijd, niets ontging haar, ook daar was zij moeder, die de gangen van haar gezin ijverig naging. Ook daar dwong zij eerbied af en in haar bijzondere moeilijkheden stond Moeder Caecilia hun ter sprake met weinige maar vriendelijke en wijze woorden en altijd waren zij voldaan als zij hun belangen met Moeder besproken hadden. En Moeder niet min der: zij kon soms haar vreugde er over uiten als zij de kinderen iets extra's bezorgd had: „ik kwam met weinig en u had eens moeten zien, hoe gelukkig en dankbaar zij waren, en daar, in de wereld, daar komen de moe ders soms met handen vol en de kinderen zijn nog niet tevreden! „Kom, ik ga naar de ziekenkamer, en dan zijn de zieken weer beter". Ongekun steld kon zij dat zeggen, en 't had altijd succes: een vriendelijk woord van Moe der gaf verkwikking; en met den genees heer, over wiens toewijding zij altijd vol lof was, besprak zij hun ziekte, de kinde ren zelf moest de kennis van dat leed be spaard blijven: de zieke zou daarvan hin der hebben; maar de Moeder, de sterke vrouw kon het dragen. Zoo was Moeder Cecilia een zorgzame Moeder voor haar Zustere en kinderen en daarom vond zy hier gehoorzaamheid, liefde en trouw; bij haar Kerkelijke Overheid vond zij waardeering voor haar arbeid: is daarvan niet het bewijs deze plechtige Uitvaartdienst opgedragen door Mgr. Taskin, den proost van 't Haar- lemsche Kapittel, die vóór meer dan 40 jaren in Gods hand voor Moeder Caecilia de leidsman was naar dit klooster. En hoe versch liggen nog in ons geheugen de plechtigheden op den laatsten naamdag van Moeder, de Pontificale H. Mis opge dragen door Mgr. Möllmann, die ook nu hier aanwezig is om aan Moeder Caecilia de laatste eer te bewijzen. Nu zeggen we: wat was dat toen 'n schitterend slot van 't leven van Moeder Caecilia. De Kroon is ons van het hoofd gevallen! Maar in onderwerping aan Gods H. Wil buigen we 't hoofd en we zegenen Zijn Voorzienigheid en we danken God voor wat Hij ons gaf in Moeder Caecilia. En als ik me afvraag: „héb ik Moeder Caecilia niet te veel geprezen? dan weerleg ik deze gedachte: niet Moeder Caecilia heb ik geprezen, maar Gods gave! daarvoor heb ik uwe aandacht gevraagd om onze droefenis om te zetten in dank baarheid, onze rouw in hoop. Zooals de H. Kerk ons aanspoort in de praefatie van deze H. Mis: „Waarlijk 't is passend en rechtmatig billijk en heilzaam, dat wij u altijd en overal dank zeggen, heilige Heer, almachtige Vader door Christus onzen Heer, in wien ons de hoop op een zalige verrijzenis is opgegaan, want al worden we bedroefd door den dood, de belofte der toekomstige onstervelijkheid vertroost ons; als 't huis van dit verblijf op deze aarde ineenstort, dan wordt ons geschonken de eeuwige woning des hemels: dat eeuwig le ven is Moeder ingegaan. Onze droefenis worde dus overstemd door dankbaarheid tot God, welke dankbaarheid zich moet uiten door den goeden geest te bewaren, waarvoor Moeder Caecilia zoo geijverd heeft; en de dankbaarheid tot Moeder Cae cilia moet zich uiten door een vurig, aanhoudend gebed. Want: zoo zal men zich afvragen: w a- ren er dan geen fouten in 't le ven van Moeder Caecilia, gebreken en onvolmaaktheden? Zeker, allicht. De H. Jacobus zegt: „in vele zaken misdoen wij allen". Ik zou dus moeder Caecilie tekort doen, als ik dat ontkende. Hoewel om er „vele" te vinden, zouden we moeten zoe ken en we moeten nooit gaan zoeken: het past den mensch wel te zoeken bij zichzelf, maar niet bij een ander. Eén is er, die niet behoeft te zoeken: God, vor wien al- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerrit z. van C. Scheurwa ter en G. Visser Jan Willem z. van J. Blote en G. W. van Schaik Hendrika cL van Hubertus iMeloo en J. van de Wete ring. Ondertrouwd: J. H. Sira jm. 26 j. en C. H. Stouten jd. 27 j. Overleden: Maria Cornelia Vrome- stijn, ongeh. vr. 46 j. Trienje van Dorp Ritsema, 44 j. Johanna Plasmeyerv. d. Zon 61 j. les open en bloot ligt, de Rechter, voor wien we rekenschap moeten geven van elk ijdel woord; de Rechter, voor wien Moe der Caecilia rekenschap heeft moeten af leggen van de vele talenten haar gegeven. En 't is mogelijk, dat die Rechter in haar nog fouten vond, die niet waren uitge boet, maar waarvoor wij voldoening kun nen geven. Ik zou me schamen voor Moeder Caecilia, als ik u dit niet zeide: zij was oprecht, sprak de waarheid, maar kon ook de waarheid hooren. Maar tot gebed behoef ik u niet aan te sporen; sprak ik in een parochiekerk, dan zou ik misschien de vraag durven stellen: bidt gij wel voor de religieuzen? Maar ik ben er hier van overtuigd, dat ge de religieuzen en priesters niet doet be- hooren tot de verlaten zielen van het vage vuur. En nu nemen we afscheid van Moeder Caecilia! Afscheid? O neen! Dit stoffelijk omhulsel zal eenmaal glorievol verrijzen, moge de geest van Moeder Caecilia hier blijven en haar ziel wacht op ons bij God. Vaarwel dan, Moeder Caecilia, de Goede Herder zal wel om u denken, voor u bid den, tot u bidden in het geloof aan de ge meenschap der heiligen. Ave, anima Candida: Wees gegroet, rei ne ziel, groote ziel, wees gegroet van al uw Zusters en kinderen en van ons. Amen. Na de H. Mis weid het stoffelijk over schot van Moeder Cecilia grafwaarts ge dragen. De absoute werd verricht door den zeer eerw. heer rector Westgeest, geassisteerd door de zeereerw. heeren Meyer en Krom als diaken en subdiaken. TELEGRAMMEN De oorlog in Abessinië. ROME, 1 April (A.N.P.) Legerbericht no. 171 luidt als volgt: In het gebied van het Asjangi-meer in dé richting van Quo- ram heeft gisteren, 31 Maart, een groote slag plaats gehad. De troepen van den Negus, waaronder de keizerlijke garde, voorzien van alle soorten moderne wapens, viel onze stellingen ten Zuiden van Mai- ceu aan. De dag eindigde met een volle dige overwinning van onze troepen. De actie van de Abessijnen, welke was ver wacht, begon om 6 uur in den ochtend en duurde tot 6 uur 's avonds. Steeds weer werden front- en flankaanvallen gedaan, welke steeds werden afgeslagen. In den loop van den middag deden de Italiaan- sche en Eritreaansche troepen tegenaan vallen en dreven den vijand op de vlucht. In wanorde trokken de Abessijnen terug op de vallei van Mëcan bestookt door de Italiaansche vliegtuigen en artillerie. De verliezen van het leger van den Negus zijn zeer groot. Men schat het aantal ge sneuvelden op 7000, waaronder verschei dene officieren. Vele Abessijnen werden krijgsgevangen gemaakt en aanzienlijke hoeveelheden wapens werden buit ge maakt. Onze verliezen zijn 12 officieren gesneuveld, 44 gewond, 51 Italiaansche sol daten gesneuveld, 152 gewond, 800 Eritre- anen gesneuveld of gewond. De luchtmacht nam dapper deel aan den strijd, niettegen staande door het luchtdoelgeschut van den vijand verscheidene vliegtuigen werden getroffen. Volgens mededeelingen van een krijgsgevangene telden de Abessijnsche troepen, die aan den aanval delnamen om streeks 20.000 man. De Negus zou persoon lijk hebben deelgenomen aan den aanval op de Italiaansche linkervleugel. In het Westen rukten onze troepen op naar het Zuiden. De luchtmacht bombardeerde aan het Zuidelijk front Bullale ten Zuiden van Dagaboer, het hoofdkwartier van het Abes sijnsche leger te Harrar, en verscheidene detachementen, die langs de Giarer-rivier marcheerden. Het luchtdoelgeschut kon niet verhinderen, dat alle doelen werden bereikt. BONDSDIENSTPLICHT IN OOSTENRIJK AFGEKONDIGD. „Met of zonder wapenen". WEENEN, 1 April. (A. N. P.). De voorzitter van den federalen landdag heeft voorlezing gedaan van een wet, waarbij de bondsdienstplicht wordt ingevoerd, krach tens welke alle Oostenrijksche burgers tusschen 18 en 42 jaar verplicht zijn, „het vaderland met of zonder wapenen te die nen." De landdag heeft de wet bij acclamatie aangenomen. WEENEN, 1- April. De invoering van de Bondsdienstplicht is bij acclamatie aan genomen in de hedenmorgen gehouden zit ting van den Bondsdag. Na de aanneming van de wet nam Bonds kanselier dr. Schuschnigg het woord voor een uitvoerige verklaring, waarin hij zoo wel de nieuwe wet omschreef, als ook een uiteenzetting gaf van de binnen- en bui- tenlandsche politieke verhoudingen. Tot chef van den Generalen Staf der ge wapende macht werd benoemd de vroege re militaire attaché in Berlijn, veldmaar schalk luitenant Jansa. HAUPTMANN VRAAGT OPNIEUW GRATIE. TRENTON (New Jersey), 1 April (A. N. P.) Bruno 'Hauptmann heeft een lang schrijven doen toekomen aan den gouverneur van den staat New Jersey, Hoffman. Dit schrijven is Dinsdagavond door de staatskanselarij gepubliceerd. Hauptmann vraagt daarin in bewogen woorden gratie en verzekert .nogmaals, dat hij geheel onschuldig is aan den moord op het kind van Lindbergh. Hij gaat voorts in op de rol, die dr. Condon in de affaire heeft gespeeld en die, naar hij zegt, nog in het geheel niet is opgehelderd. LAATSTE BERICHTEN AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. BESTUURDER DOOR SLAAP OVERMAND. Vier personen gewond. In den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur kwam de heer W. J. M. Lem- mens, vergezeld van zijn drie kinderen per auto van Blerick gereden, waar zijn schoonvader overleden was, op weg naar Eindhoven. Op den Geldropschen weg is hij, vermoedelijk door slaap overmand, de macht over het stuur kwijtgeraakt, tenge volge waarvan de auto in volle vaart te gen een boom botste. De wagen werd ge heel vernield. Alle vier inzittenden liepen verwondingen op. De heer Lemmens en zijn oudste dochter, de tienjarige Tinie, kwamen met lichte ontvellingen en snij- wonden in het gelaat vrij. De beide an dere dochtertjes van den heer L. waren er ernstiger aan toe. De vierjarige Leonie had een gapende wonde aan het achter hoofd opgeloop'en en de negenjarige Annie bleek een schedelbasisfractuur te hebben gekregen. Alle vier werden zij naar het Binengasthuis te Eindhoven vervoerd. De vader en de oudste dochter konden heden morgen worden ontslagen. De toestand van Annie is nog zeer zorgwekkend. HOTEL TE VIANEN AFGEBRAND. Hedenmorgen kwart over vijf ontdekte een voorbijrijdende automobilist, dat vlam men sloegen uit de tweede verdieping van het hotel Zwijnshoofd, gelegen aan den Rijksstraatweg te Vianen. De autobestuur der stapte uit zijn wagen en begon de bel aan het perceel te bewerken, waardoor de hoteleigenaar de heer K. Hazendonk, die op de tweede verdieping waar de brand was ontstaan sliep, gewekt werd. Met vrouw en kinderen kon deze het branden de pand tijdig verlaten. De vrijwillige brandweer van Vianen, die spoedig ter plaatse verscheen, bestreed het vuur met tien stralen. Zij mocht ,het genoegen smaken den stal van den heer Hazendonk, die naast het hotel gelegen is, te behouden. Eenige paarden konden bij tijds in veiligheid worden gebracht. Ook de belendende perceelen bleven gespaard. Het hotel, een gebouw van twee verdie pingen, is evenwel tot den grond toe af gebrand. Hedenmorgen om tien uur was de brandweer nog bezig met het blus- schen van de smeulende resten. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Het gebouw was tegen brand verzekerd. De hotelhouder heeft met vrouw en kinderen voorloopig zijn in trek genomen bij familieleden in Vianen. CHRISTIAENS' TOESTAND ZEER GUNSTIG. Weldra ter verdere verpleging naar België. De toestand van den Belgischen doel- verdediger Christiaens, die Zondag tijdens den voetbalwedstrijd NederlandBelgië bij een valpartij een hersenschudding op liep, blijft zich naar ons bij informatie aan het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam werd medegedeeld in gunstigen zin ontwikkelen, zoodat de kans groot is, dat weldra aan zijn verlangen, om verder in zijn eigen land te worden verpleegd, gevolg zal kunnen worden gegeven. Een directeur-generaal van de volks gezondheid. Naar wij vernemen is dezer dagen de be noeming van een directeur-generaal, hoofd van de af deeling Volskgezondheid, aan het Departement van Sociale Zaken te ver wachten. De bedoeling is, dat deze de zaken van de volksgezondheid te behandelen zal krij gen, met uitzondering van de Volkshuis vesting, welke aan een afzonderlijke afdee- ling, onder leiding van den heer mr. P. A. van der Drift, administrateur aan het De partement, zal worden toevertrouwd. MARKTBERICHTEN 'S HERTOGENBOSCH, 31 Maart. Bo ter. Aanvoer 18.150 kg. Hoogste prijs f 1.58 laagste prijs f 1.49, middelprijs 1.55. AMSTERDAM, 1 April. Vee. Aange voerd 272 Vette kalveren: le kw. 5660, 2e kwal. 4454, 3e kwal. 3240' ct. per K.G. lev. gew. 124 nuchtere kalveren 36 p. st. 322 vakens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4142, Zware varkens 3940, Vette varkens 3839 per K.G. slachtgew. Vette kalveren, groote aanvoer, handel traag, prijzen aanmerkelijk lager. Nuchte re kalveren, flinke aanvoer, handel matig, prijzen lager. Varkens, behoorlijke aan voer, handel kalm, prijzen onveranderd. WOERDEN, 1 April. Kaas. Aanvoer 53 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 19 20. Met rijksmerk 2e kw. f 1718.Han del matig. HAZERSWOUDE, 31 Maart. Eierenvei- lïng. Aangevoerd 10312 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.352.75 en eendeneieren 1.752.00 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3