Vlot STADS NIEUWS DINSDAG 31 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT dekue BLAD PAG. 9 LEIDSCHE AMBACHTSSCHOOL. Algemeen© vergadering. Gistermiddag werd in de bovenzaal van de voormalige Kweekschool voor Zeevaart de algemeene vergadering der Leidsche Am bachtsschool gehouden, waar tevens de uit reiking plaats had van diploma's aan de leerlingen. Deze vergadering kenmerkte zich door 'n buitengewone belangstelling van de ouders der leerlingen, terwijl we onder de ge- noodigden om. opmerkten mr. A. F. L. M. Tepe, wethouder van Onderwijs en dr. C. A. Crommelin, secr. van de Ver. ter Bev. van de Opleiding tot Instrumentmaker. De voorzitter der Ambachtsschool, de heer ir. J. M. Rademaker, heette allen wel kom en herinnerde er in de eerste plaats aan, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft het beschermvrouwschap der vereeni- ging te willen aanvaarden, zulks in navol ging van haar onvergetelijke Moeder. Verder memoreerde spr. het overheids besluit tot omzetting van het 3-jarige Am bachtsschool in een 2-jarige. Dit besluit heeft heel wat zorgen van voorbereiding geëischt en spr. brengt hulde aan directeur en leeraren voor het ontwerpen van een nieuw leerplan, dat grootendeels hun werk is. Wijl dit nieuwe leerplan natuurlijk on mogelijk hetzelfde kan geven als het vroe gere, zal zoo noodig aanvullend vakonder- Wijs moeten worden gegeven. De voorz. deelt vervolgens mede, dat in het afgeloopen jaar de heer L. v. d. Laan als bestuurslid aftrad en opgevolgd werd door zijn zoon Ir. Jan v. d. Laan. Wegens vertrek uit de gemeente zal de heer ir. F. C. Rauwenhof thans het bestuur verlaten. Het ledenaantal liep terug van 112 tot 84, dat der begunstigers steeg van 75 tot 82. Spr. memoreerde vervolgens de mutaties in het onderwijzend personeel. Het aantal nieuwe leerlingen bedroeg bij den aanvang van het schooljaar 205, het totaal der leerlingen 517, waarvan er aan heit eind nog 499 over waren. Niet minder dan 151 leerlingen zullen de school thans met einddiploma verlaten, 271 nieuwe leer lingen meldden zich aan, waarvan er 210 zullen worden toegelaten. Het leerlingen aantal van d© dagschool bedraagt thans 548, met dat der avondcursussen ongeveer 1000. Hartelijke woorden van dank richt spr. vervolgens tot directeur en leeraren en voegt hieraan toe een woord van afscheid en opwekking tot de leerlingen, die de school met einddiploma gaan verlaten. i Uitreiking diploma's. De volgende 151 leerlingen konden de school met diploma verlaten: Timmerlieden 45: I, Arnoldus, T. Bax, Th. v. d. Berg, B. v. Berkel, K. v. Bie zen, D. Bol, F. G. Bouhof, G. W. Bouhof, C. L. de Bree, K. Dantuma, J. Dekker, D. v. Delft, K. v. Dijk, I. v. Elk, N. v. d. Eist, J. v. d, Eng, H. J. v. Eygen, E. Geitenbeek, L. Guyt, J. 't Hart, L. J. Snoeck, H. Swln- fcels, C^Th. Hillebrand, J. v. d. Hoeven, J. J. de Jong, W. C. A. de Jong, J. Karstens, J. Klinkhamer, W. J. v. Laar, J. Leicher, L. v. d. Marei, P. Mieloo, W. Nievaart, J. P. Noest, D. Noordhoek, H. Outshoorn, K. Ouwerkerk, S. A. Pierot, P. M. du Prie, J. Schrier, G. N. Stikkelorum, H. Stoeke, G. Uljee, C. Veerman en J. de Wolf. Meubelmakers 4: W. v. Beelen, H. S. v. Iterson, J. C. v. Kempen en W. J. M. Kriek. Schilders 6: H. G. J. v. Hartevelt, M. G. Link, A. G. v. Maren, J. G. L. Otgaar, J. Riethoven en J. M. v. Vliet. Machinebankwerkers 46: Th. M. Baikker, D. J. v. Bemmelen, A C. Beurse, A. v. Breda, B. M. v. Brummelen, A. Buut- feld, S. Collé, C. du Croix, Chr. Flippo, S. Fuchs, W. J. J. Glasbergen, H. de Graaf, W. de Haas, W. A. de Heer, H. Hegeman, E. C. v. Heuzen, L. den Hoed, D. Jasperse, C. E. de Jong, C. J. de Joode, W. v. Laar, N. C. Mooijekind, C. E. v. Nierop, B. Ver- stfaten, C. Koordes, A. D. J. Lafoordus, H. Lief tink, A. Lit, W. Mark, J. Mes, W. Ober, J. A. Parlevliet, A. H. Ramak, C. Reioh- iwein, C. Rhijnsburger, W. Rhijnsburger, J. J. Rijnsburger, L. de Romijn, W. Smit, A. B. Starkenbrug, J. Tolsma, J. W. Visch, J. Öq Wagenaar, H. de Water, C. v. Wezel en P. J. de Wolf. Aan 2 leerlingen kon het diploma niet Worden uitgereikt. Electriciens-Instrumentma- Skers 26: W. Arnoldus, A. H. M. Bakker, A. van den Bos, N. F. A. Broeken, J. v. d. Burg, F. P. C. Cornelisse, P. Crama, J. Delfos, H. J. Duchëteau, H. Guyt, L. Heijboer, J. Hol lander, C. Houthoff, G. J. v. Kempen, P. Koeken, H. J. Koppier, J. W. Laar, H. v. d. Lelie, J. Limburg, H. W. Onderwater, W. A. Prins, W. J. v. Rooyen, D. Sajtos, C. J. v. d. Voort, C. Voorzaat en C. A. War merdam. Aan 1 leerling kon het diploma niet wor den uitgereikt. Auto- en Motorherstellers 24: J. C. v. Apeldoorn, J. v. d. Blom, J. Boers- ma, C. v. d. Boon, H. ten Braak, W. L. Buts, C. Th. v. Dorp, J. Dijksterhuds, C. Th. v. Egmond, P. J. Gouw, W. van den Haak, J. P. Kemp, L. P. Lammersen, H. J. Larre- w\jn, S. v. Maanen, P. A. J. de Nobel, T. H. Overdijk, IL de Raus, G. Schalkers, P. Sjaardema, K. v. Venetiën, P. Verbeek, J. A. Versluis en J. v. Zeijst. 44 Leerlingen van de Vakavondschool kwamen in aanmerking voor een diploma, n.L JA. Asié, Leiden voor bouwkundig tee kenen; J. P. Bekker, Katwijk-Rijn, idem; P. Bekker, Katwijk-Rijn, idem; G. Delmeer, Leiden; idem; P. Dreef, Leiden, idem; H. Guyt, Katwijk-Zee, idem; G. de Jong, Zoeterwoude, idem; D. Kraaijen- brink, Leiden, idem; S. Langeveld, Al phen a. d. Rijn, idem; D. Meijer, Sassen- iheim, idem; N. J. Onderwater, Leiden, idem; J. J. Ouwerkerk, Leiden, idem; F. L. Smit, Wassenaar, idem; H. Stikkelorum, Leiden, idem; Th. J. Voskuil, Leiden, idem; P. Vogelenzang, Leiden, voor handteekenen; J. W. Bentveld, Leiden, voor meubelteeke- nen; H. Lek, Leiden, idem; J. J. H. Poptie, Leiden, idem; D. A. van 't Riet, Leiden, voor smids- en werktuigk. teekenen; C. Cornet, Leiden, voor schilderen; H. Doove, Leiden, idem; Chr. Eikerbout, Leiden, idem; N. v. Iterson, Leiden, idem; P. v. d. Kwaak, Lei den, idem; N. v. Maren, Stompwijk, idem; B. Oudshoorn, Leiden, idem; J. B. H. N. Peeters, Noordwij kerhout, idem; J. v. d. Post, Leiden, idem; J. v. d. Velden, Leiden, idem; A. J. v. d. Kamp, Leiden, voor stof- feeren; G. J. Schip aan Boord, Leiden, idem; G. v. d. Bent, Voorhout, voor auto- en mo- torherstellen; A. P. Blok, Leiden, idem; P. Breedijk, Oegstgeest, idem; N. A. C. den Haan, Rijnsburg, idem; G. J. Hageman, Voorhout, idem; J. Huysman, Katwijk-Zee, idem; G. Kiss, Sassenheim, idem; Th. J. v. d. Meel, Leiden, idem; J. L. Ie Rütte, Lei den, idem; J. Spierenburg, Leiden, idem; C. F. v. Tetering, Katwijk-Rijn, idem; G. N. de Vogel, Hazerswoude, idem. Overgansexamens 1936. Timmerlieden: bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: 20 leerlingen: H. v. d. Berg, L. v. Breda, P. Brussée, W. D. Cas- pers, J. Dekker, H. C. Derriks, P. J. Gra- per, P. v. d. Horst, H. Korswagen, W. Kors wagen, F. H. Langeveld, C. M. Langeveld, C. M. v. Leeuwen, G. v. Leeuwen, W. C. v. Osnalbrugge, L. C. Otto, G. J. den Ouden, C. Voordouw. Voorwaardelijk: J. Duindam en C. K. Hensing; niet bevorderd: 1 leerling. Van de le naar de 2e klasse: 26 leerlin gen: A. v. d. Bogaard, A. v. Breda, J. H. A. Brugmans, C. L. v. Dam, B. M. v. d. Does, C. de Groot, J. Hanselaar, D. Hazenoot, J. G. Th. Hoogervorst, N. Huijsman, C. Ketel, C. Koerts, W. B. Kool, G. Koolhaas, P. Kui- venhoven, B. v. Leeuwen, W. v. Leeuwen, A. v. d. Meij, M. W. Meijer, N. Outshoorn, G. de Vries, J. Worms, H. Th. Wijsman, J. C. Zuyderduyn. Voorwaardelijk: H. v. Driel en H. v. d. Leek; niet bevorderd: 2 leerlingen. Meubelmakers: bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: 10 leerlingen: J. Be- kooy, L. Brederveld, Th. G. Buis, W. G. den Houdijker, H. v. d. Kwaak, C. A. M. Rosdorff, N. Stikkelorum, J. Veldhuijzen, J. Zonneveld, C. v. d. Zwart. Van de le naar de 2e klasse: 11 leerlingen: B. Broers, J. A. Kalkman, G. Q. van den Kerkhof, C. Lens, J. Meel, J. C. v. d. Meer, P. W. Reijgersberg, H. C. v. Rooden, H. Sas burg, C. J. Verbiest, W. P. Verwoert. Schilders: bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: 8 leerlingen: R. Heidema, N. F. G. Lens, G. Mieremet, F. Piena, W. v. Polanen, L. C. v. Rijn, L. C. Verdoes, A. W. Wijling. Van de le naar de 2e klasse: 11 leerlin gen: H. A. Brandt, J. A. v. d. Burgh, L. G. de Gunst, J. Hortensius, C. v. d. Kaaij, C. A. Knijnenbixrg, M. G. Koolhaas, J. H. D. v. d. Kwast, I. v. d. Nat, J. N. v. d. Reyden, H. Th. Reyn. Machinebankwerkers: bevor derd van de 2e naar de 3e klasse: 46 leer lingen: M. Alberts, G. H. Dabroek,, J. J. Dijksteihuis, J. A. de Haas, A. Hakkert, W. F. Knotter, L. Kramer, Chr. Larrewijn, W. F. Lepelaar, G. v. Maasdam, A. F. Mose man, P. Mulder, A. van den Ouweelen, N. de Rijk, T. Schaafstra, J. v. d. Stouwe, A. F. J. Strijk, C. v. Vegten, P. E. Vincenten, P. S. Wagenaar, R. Wielinga, J. Wouterloot, Ph. J. Bakker, P. de Best, J. T. v. Biemen, L. J. Bos, C. J. Chrdstiaanse, J. M. v. Cuilen- burg, D. Haasnoot, A. D. Hakkenberg, H. M. v. Kimmenaede, M. de Klerk Wolters, A. H. J. Kooloos, J. A. Manceau, C. A. den Ouden, J. Oudshoorn, J. v. d. Peppel, J. Rakhorst, C. Schimmel, J. H. Schouten, N. Siraa, W, M. Suringbroek, A. v. d. Valk, J. Q. Vink, S. A. Westdijk. Voorwaardelijk: D. Coster; niet bevor derd: 5 leerlin gen. van de le naar de 2e klasse: 79 leerlingen: M. Baak, K. v. Beusakom, C. F. Biermann, S. Dekker, D. J. v. Duyvenbode, J. v. Dijk, J. J. Fakkel, H. Goossens, L. Haasnoot, D. W. Hartman, W. Hillebrand, N. v. Hooi donk, G. v. d. Horst, J. Jansen, A. J. Jose- mans, P. C. Kettenis, G. Ketting, W. J. Klootwijk, B. W. Kool, J. J. Kuitems, J. W. v. d. Meer, L. J. Nieuwenhuizen, J. Ver hoog, A. v. d. Berg, J. de Bree, H. W. Hoog duin, A. Krotje, P. de Laaf, H. v. Meygaar- den, H. Piket, G. R. Remus, J. C. Reijn- goudt, H. Rol, B. W. de Roo, J. Schep, J. D. Schoof, J. Sohreuder, A. v. Staden, W. v. Strien, L. Tello, P. W. Thorn, J. H. Veen- stra, J. A. Vens, W. A. Verhoogt, S. M. van de Visch, J. H. A. Vooren, A. de Water, A. G. v. Woerkom, J. de Wolf, J. A. de Wolf, W. Th. Aniba, P. v. As, W. A. Barten, W. van den Bos, L. S. Cras, W. v. Erkel, H. Haasnoot, J. Kieft, P. W. v. d. Klaauw, J. Kooien, P. J. v. Leeuwen, B. v. Maanen, J. v. d. Mey, J. Op den Velde, A. Ouwerkerk, E. S. Prins, W. Sloos, J. J. M. Smidt, H. W. Stormer, J. Tjepkema, J. J. Vermeulen, K. Vreeken, Ph. Wassenaar, N. M. de Water, H. P. v. Zoest. Voorwaardelijk: G. J. Haamke, E A. Homberg, W. C. Knijnenburg en L. Leen- heers; niet bevorderd: 10 leerlingen. Plus-four cost, in onze bekende betere stoffen en afwerking 12 jaar vanaf Ook voor jongens- kleeding vindt U al leen bij Kreymborg de alombekende Waarborg - modellen. Uw jongen is er netter mee en uw jongen doet er langer mee* Electriciens-Instrumentma- k e r s: bevorderd van de 2e naar de 3e klas se: 25 leerlingen: A. v. Aalst, J. D. Beij, C. Bier, J. v. d. Boogaard, J. de Graaf, W. M. v. Hartevelt, P. Holswilder, D. Keyser, C. G. Kriek, G. Kromhout, J. v. d. Lee, F. Rietkerken, W. J. v. Rooijen, M. G. Rijgers- berg, A. Smit, J. Splinter, A. Steinmeier, F. Tegelaar, J. Ververs, C. M. v. Wel, J. H. Wouterloot, i.C. van 't Zelfde, L. Zitman, C. Zwanenburg. Voorwaardelijk: L. F. W. Thoolen; niet bevorderd: 2 leerlingen. Van de le naar de 2e klasse: 24 leerlin gen: J. J. Aartman, A. A. Betcke, J. P. Beijersbergen, J. Burgerhout, C. F. Fruman, V. J. HeUendoorn, H. v. Iterson, J. Kan bier, Y. v. Keulen, L. v. Leeuwen, W. F. Louwrier, J. J. Molenaar, C. Noort, J. Par levliet, F. J. Schild, A. J. Schrijvers, M. Segaar, G. J. E. v. d. Spek, G. A. Trouwee, C. F. Verschoor, W. J. Webber, J. D. v. Weeren, D. van de Wetering, B. H. de Wilde. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Auto- en Motorhersfellers: bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: 26 Boeijenga, C. F. J. Brouwer, J. H. Buiten leerlingen S. Abelman, W. F. Barendse, C. huis, M. Derogee, L. N. v. Duuren, J. F. Francken, Th. H.Greive, M. C. Hansen, L. A. Hazevoet, J. R. de Hoog, J. v. Kampen, P. J. v. d. Klauw, E. J. M. Knelange, F. v. Kouwenhoven, G. J. v. Leeuwen, D. v. d. Meij, J- Roskam, P. Slootweg, J. Verboog, C. Visser. Voorwaardelijk: J. Beij, J. H. Boom, J. J. Stichter en P. Zuyderduin. Niet bevorderd: 1 leerling. Van de le naar de 2e klasse: 26 leerlin gen: P. S. Bouwer, C. H. Broxtenman, H. Durieux, F. G. v. Duuren, C. v. Dijk, J. F. Hageman, J. M. v. d. Hoeven, C. van 't Hoog, H. v. d. Horst, J. L. Kanbier, J. M. v. d. Meij, H. Middelkoop, W. Mourik, W. Noorlander, W. v. Oorde, J. A. C. Opiaat, A. den Ouden, J. J. P. v. d. Post, P. F. Raaphorst, A. J. Rozier, J. S. Tierolf, W. Tulen, C. Wassenaar, C. J. Wijnstekers. Voorwaardelijk: B. Ligtenberg en C. J. Schellingerhout. Niet bevorderd: 2 leerlin gen. Na de uitreiking der diploma's dankte de directeur der school, de heer G. E. E. Kuyntjes voor de woorden door den voor zitter tot hem en de leeraren gericht. Spr. wenschte de jongens geluk met het behaal de succes en gaf htm eenige wijze lessen voor de toekomst mede en beval in het bij zonder de avondcursussen van de school in him aandacht aan, benevens het lidmaat schap der Vereeniging van Oud-Leerlingen. Namens de gediplomeerde leerlingen sprak vervolgens D. Jasperse en woord van dank tot bestuur, directeur en leeraren voor het vele goede, dat zij steeds aan de leerlingen hebben gedaan. Met een dankwoord van den voorz. werd de bijeenkomst hierna gesloten. „Heeft ie gebeten?" „Ja, maar aan bet verkeerde eind!" GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 6 April, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: lo. Voorstel tot het verleen en van ont slag aan een drietal hoofden van o.l scho len en aan een drietal onderwijzers l.o., wegens het bereiken van den zestigjari gen leeftijd. 2o. Praeadvies op het verzoek van W. Koops, om ontslag als leeraar in de pae- dagogiek aan de Gemeentelijke Kweek school voor onderwijzers en onderwijze ressen. 3o. Praeadvies op het verzoek van J. L. van Leeuwen om ontslag als onderwijzer bij het openbaar vervolgonderwijs. 4o. Benoeming van een tijdelijk leera- res in de Wis- en Natuurkunde aan de Hoogexe Burgerschool voor Meisjes. 5o. Voorstel tot overplaatsing van een drietal hoofden van o.l. scholen. 6o. Benoeming van een hoofd der o.l. school aan de Medusastrdat B. 7o. Benoeming van een hoofd der o.l. school aan den Zuidsingel B. 8o. Benoeming van een hoofd der o.l. school aan de Vrouwenkerksteeg. 9o. Benoeming van 4 schoolartsen voor het tydvak 1 April 19361 April 1938. lOo. Voortzetting van de behandeling van het voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende regeling van den rechtstoestand van het onderwijzend per soneel, verbonden aan de openbare inrich tingen van onderwijs der gemeente Leiden, en in verband daarmede, tot wijziging van verschillende verordeningen betrekking hebbende op het openbaar onderwijs in deze gemeente. llo. Voorstel tot wijziging van de raads besluiten inzake de verhuring van een ne gental perceelen. 12o. Voorstel tot verpachting van het recht tot heffing van den weg- en watertol c.a. tegenover den Rijnsburgschen Vliet, bij het „Leidsche Hek", aan P. Ciggaar, te Oegstgeest. 13o. Voorstel tot wijziging van de Raadsbesluiten van 29 Mei 1933 en 9 Juli 1934, voor zooveel betreft de aanvaarding van een bouwvoorschot uit 's Rijks kas, ten behoeve van den bouw van 55 arbei derewoningen op een terrein gelegen tus- schen de Lusthoflaan en de Os- en Paar- denlaan en tot vaststelling van de desbe treffende begrootingsregeling. 14o. Voorstel tot nadere vaststelling van het bedrag, dat voor het jaar 1936 ter beschikking wordt gesteld voor het ver- leenen van aanvullende steun aan werkloo- zen en tot vaststelling van de desbetref fende bcgrootingstaten. löo. Voorstel tot kostelooze overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeen te van strooken voor straat bestemden grond, deel uitmakende van de Lorentz- kade, de De Sitterlaan en de van der Waalsstraat, van de N.V. Gemeenschappe lijk Eigendom, Maatschappij tot Exploita tie van Woon- en Winkelhuizen, gevestigd te 's- Gravenhage. 16o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de uitbreiding van den aanleg van de Sumatrastraat, tusschen de Atjhestraat en de Javastraat. l7o. Voorstel tot aankoop van een strook grond, deel uitmakende van het per ceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie G No. 1798, gelegen aan de Nieuwsteeg No. 2, en tot vaststelling van de desbetreffen de begrootingsregeling. 18o. Voorstel tot aankoop van het fa brieksgebouw met kantoor van de N.V. Biscuitfabriek „Nutrix" aan de Hooge- woerd Nis. 2 en 4, kad. bekend gemeente Leiden, sectie D. Nis. 1 en 1527 en tot vast stelling van de desbetreffende begrootings regeling. 19o. Voorstel inzake den aankoop van de perceelen bouwgrond, kad. bekend ge meente Leiden, Sectie M No. 2928 en Sec tie O Nis. 123 en 1136, gelegen ten Zui den van den Hooge Rijndijk aan weerszij den van de Roomburgerweterln'g, en tot vaststelt mg van de desbetreffende begroo- ting8regelingen. 20o. Voorstel om het maken, leveren en bedrijfsvaardig stellen van den ijzeren bo venbouw van de Rijnbrug, met bewegings inrichting c.a., ondershands op te dragen aan de N.V. Hollandsche Constructie- werkpiaatsen, alhier, in samenwerking met de Koninklijke Nederlandsche Grofsmede rij N.V., alhier. 21o. Beantwoording van de interpella tie van den heer Goslinga, inzake de uit voering van het raadsbesluit van 27 Mei 1935, tot den bouw ven een nieuwe Rijn brug. EEN NIEUWE RIJNBRUG. Bij Raadsbesluit van 27 Mei 1935 werden de noodige gelden beschikbaar gesteld voor het bouwen van een nieuwe Rijnbrug. Kor ten tijd na het nemen van dit besluit ont vingen B. en W. van de Koninklijke Neder landsche Grofsmederij N.V. en de N.V. Hol landsche Constructiewerkplaatsen, belde alhier, het verzoek tezamen den boven bouw van de nieuwe brug te mogen maken. Aangezien het hier betreft belangrijke in dustrieën, welker instandhouding voor de gemeente van groot© be teekenis is, en een eventueele opdracht aan de vennootschap pen aan de werkgelegenheid in de gemeen te ten goede zou komen, hebben B. en W. gemeend verzoeksters in de gelegenheid te moeten stellen, zonder eenige verplichting van de zijde der gemeente, een ontwerp voor bedoeld werk in te dienen. Als gevolg daarvan is thans van de beide vennootschappen een aanbieding ontvangen voor het maken, leveren en bedrijfsvaardig stellen van den ijzeren bovenbouw van de Rijnbrug met bewegingsinrichting c.a., wel ke aanbieding uit technisch en geldelijk oogpunt volkomen aanvaardbaar is te ach ten, en B. en W. kunnen dan ook aanlei ding vinden het opdragen van dit werk aan de beide vennootschappen aan te bevélen. Dat de voorbereiding van het werk wat meer tijd in beslag heeft genomen, is te wijten aan den in casu gevolgden weg, waarby uitvoerig en herhaald overleg met de beide vennoótschappen noodzakelijk was, terwijl bovendien aan de aanbieding van de zijde van den dienst der Gemeentewerken meer dan gewone zorg moest worden be steed, ddordat zij niet aan concurreerende offertes kon worden getoetst. Het ontworpen werk omvat de geheel electrisch gelaschte brug, het borneoteak- dek met verto bovendek en de leuningen, de afsluithekken en de bewegingsinrich ting. De brug, welke alleen na het sluiten van de hekken electrisch kan worden be wogen, wordt tweezijdig aangedreven met behulp van twee zgn. panamakrukstangen, waarmede bereikt wordt, dat zij automa tisch met een minimum-snelheid op de land- hoofden neerkomt. De electrische bedie ning is zeer eenvoudig, terwijl de brug bovendien met de hand kan worden be diend. De bewegingsinrichting zal worden uitgevoerd door de Kon. Ned. Grofsmederij, volgens de gegevens van de machinafabriek „Jaffa", te Utrecht, terwijl het electrische laschwerk van de vitale deelen geschiedt door de N.V. Hollandsche Constructiewerk plaatsen, welke vennootschap als hoofdaan- neemster zal optreden. De prijs, waarvoor de brug zal worden geleverd, is gesteld op 22.000.—, welk bedrag, gelet op het daar voor uitgetrokken bedrag, alleszins aanne melijk is. Pensioneering onderwijzers. Als gevolg van het bij de wet van 22 Fe bruari j.l. tot stand gekomen op 1 Maart jl. in werking getreden reglement op de voorloopige pensionneering van onderwij zers moet, behoudens in enkele uitzonde ringsgevallen, op straffe van verlies van Rijksvergoeding, ontslag worden verleend aan hoofden en onderwijzers van lagere scholen, die den leeftijd van zestig jaren bereikt hebben. Hoewel aan de gemeente geen verplich ting is opgelegd tot ontslag van de 60 jari gen, meenen B. en W. dat daartoe, alleen reeds ter wille van het behoud van het Rijkssubsidie moet worden overgegaan. Mitsdien geven B. en W. den Raad in over weging, met ingang van een nader door haar te bepalen datum, wegens het berei ken van den zestigjaxigen leeftijd, eervol ontslag te verleen en aan de heeren: lo. W. Koops, hoofd van de Leerschool. 2o. M. J. Krop, hoofd van de opleidings school voor u-I.o. aan de Driftstraat; 3o. J. J. Verhage, hoofd van de oplei dingsschool voor u.l.o. aan de Langebrug B; 4o. J. Huge, onderwijzer aan de Jongens school voor ULO; öo. J. L. van Leeuwen, onderwijzer aan de Jongensschool voor ULO; 6o. J. M. Mazurel, onderwijzer aan de Jongensschool voor ULO. Onderwijle* openbaar vervolgonderwijs. B. en W. stéllen voor, den heer J. L. van Leeuwen, op diens verzoek, eervol ontslag te verieenen uit zijne betrekking van onder wijzer bij het openbaar vervolgonderwijs. Hoofden van scholen. In de vacatures van hoofd der school, welke zullen ontstaan tengevolge van het aan de heeren W. Koops, M. J. Krop en J. J. Verhage, in verband met het bereiken van den zestigjarigen leeftijd te verieenen ontslag, zal naar de meening van B. en W., kunnen worden voorzien door overplaat sing van reeds in onze gemeente werkzame hoofden van scholen, terwijl in de tenge volge van die overplaatsing openvallende plaatsen moet worden voorzien door be noeming van nieuwe leerkrachten. In verband daarmede geven B. en W. den Raad in overweging: I. met ingang van een nader door hun College te bepalen datum: a. den heer J. Voorwinden, hoofd van de o.l. school aan de Medusastraat B, te stél len aan het hoofd van de Leerschool; b. den heer A. van der Hoogt, hoofd van de o.l. school aan den Zuidsingel B, te stél len aan het hoofd van de opleidingsschool voor u.1.0 aan de Langebrug B; c. den heer F. J. Riks, hoofd van de ol. school aan de Vrouwenkerksteeg, te stellen aan het hoofd van de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Driftstraat. n. over te gaan tot benoeming, met in gang van een nader door hun College te bepalen datum, van drie onderwijzers, hoofden van scholen, in verband waarmede zij den Raad de volgende voordrachten aanbieden: a. o.l. school aan de Medusastraat B: lo. J. G. A. van Sluijs, hoofd eener oi. school te Uitgeest, 2o. J. Berkenbosoh, hoofd eener oi. school te Hooger-Smilde, 3o. J. P. Paulusse, hoofd eener o.l. school te Zaltbommel; b. ol. school aan den Zuidsingel B: lo. J. Berkenbosch, hoofd eener o.l. school te Hooger-Sm ilde, 2o. J. P. Paulusse. hoofd eener o.l. school te Zaltbommel, 3o. J. Ringeling, hoofd eener ol. school te Gouda; c. o.l. school aan de Vrouwenkerksteeg: lo. J. P. Paulusse, hoofd eener ol. school te Zaltbommel, 2o. J. Ringeling, hoofd eener ol. school te Gouda, 3o. J. Etrop, hoofd eener o.l. school te Silvolde. Leeraar Gemeentelijke Kweekschool. B. en W. stellen voor, aan den heer W. Koops, op diens verzoek, eervol ontslag te verieenen uit zijne betrekking van leeraar in de paedagogiek aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers en onder- i wijzer essen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9