STADS NIEUWS DINSDAG 31 MAART 1936 DE LEID: "HE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? EENIGE REGEN. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 764.7 te Zürich. Laagste barometerst.: 740.3 te Janmayen. De depressie heeft zich snel Noordwaarts verplaatst en de hooge drukking geheel uit Scandinavië verdreven, zoodat alleen in het Noorden daar nog lichte vorst voor komt. Op IJsland vielen koude Noordelijke winden, die de vorst tot matig deden toe nemen. Op de Britsche Eilanden is de lucht zwaar bewolkt, maar valt weinig regen. West Frankrijk, België en ons land heb ben eveneens bedekte lucht met plaatse lijk lichten regen in verband met een secun daire van de Noordelijke depressie, die zich langs de Engelsche kust uitstrekt. In Duitschland valt vooral in het Oosten nog regen uit de secundaire, die gisteren over ons land trok. In verband met de algemee- ne drukverdeeling is aanhouden van de Westelijke winden te wachten, waarbij af en toe regen kan voorkomen. LUCHTTEMPERATUUR. 10.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 7.00 uur tot Woensdagmorgen 5.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 1 April voorm. 10.56 en nam. 11.37 uur. DE VERKOOP VAN DER STÜRMER. Het antwoord van minister van Schalk op de vragen van den heer Boon. Op vragen van het Tweede Kamerlid Boon: 1. Is het den minister bekend, dat in het perceel Kalverstraat no. 7 te Amsterdam, waar sinds begin Januari 1936 gevestigd is de sigarenwinkel „Het Nederlandsche Siga- renbedrijf de Driehoek", naast N.S.B.-ma- teriaal en uitgaven van de Duitsche Moe derbeweging ook verkrijgbaar is het Duit sche weekblad Der Stürmer van Julius Streicher te Nürnberg, dat daar wekelijks in talrijke exemplaren voorradig is en voor de somma van 15 cents aan het publiek geleverd wordt in een achter den winkel gelegen vertrek? 2. Is het den minister bekend, dat de Duitsche regeering in den inhoud van dit weekblad aanleiding heeft gevonden den uitvoer daarvan naar het buitenland te verbieden? 3. Heeft de minister kennis genomen van den inhoud van het in bedoelden win kel verkochte nummer van Februari 1936 no. 9, aanvangende met een plaat met het onderschrift: „Durch die Jahrtausende hinfort „Haufte der Jude Mord auf Mond „Der Jude iaszt vom Morden nicht „Bis ihn erreioht das Weltgericht" terwijl de verdere inhoud op hetzelfde peil staat? Is de minister niet van oordeel, dat tegen de verkoopers een strafvervolging dient te worden ingesteld op grond van de wet van 19 Juli 1934, Staatsblad 405, houdende na dere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde? 5. Is de minister voorts bereid zich in verbinding te stellen met zijn ambtgenoot van buitenlandsche zaken, met verzoek of deze door bemiddeling van Harer Maje- steits gezant te Berlijn aan de Duitsche re geering inlicthingen wil vragen naar de motieven, waarom blijkbaar de uitvoer van dit orgaan wel wordt toegestaan, indien de verkoop in Nederland geschiedt door perso nen, die functies bekleeden in de Nationaal Socialistische Beweging, leider ir. A. A. Mussert, en daarbij kenbaar te maken, dat verspreiding van dit weekblad hen even als iederen anderen verkooper in Nederland aan een strafvervolging blootstelt? heeft de minister van justitie geantwoord: 1. Deze vraag wordt, na een ingesteld onderzoek, bevestigend beantwoord, met dien verstande, dat Der Stürmer volgen, de afgelegde verklaringen alleen verkocht werd aan klanten, die speciaal om het blad vroegen; aan Duitschers, die naar Duitsche tijdschriften informeerden, zou echter te kennen zijn gegeven, dat het blad voorhan den was. De betrokken verkoop, die naar het schijnt niet vóór Februari 1936 is be gonnen, is inmiddels stopgezet. Er bestaan geen aanwijzingen, dat de verkoop met medeweten van de leiding der N.S.B. heeft plaats gehad. 2. Volgens verkreegn inlichtingen is de uitvoer van Der Stürmer door de Duitsche regeering niet verboden. 3. en 4. Terzake van de verspreiding van het bedoelde blad van Februari LI. no. 9 wordt een gerechtelijk vooronderzoek uit gelokt, waarna, zoo mogelijk, een strafver volging zal worden ingesteld. Het noodige is verricht, opdat bij verdere verspreiding van Der Stürmer in ons land onverwijld worde ingegrepen. 5. Daar volgens de ontvangen informaties de aan deze vraag ten grondslag liggende veronderstellingen niet juist zijn, bestaat uiteraard voor een verzoek om inlichtingen aan de Duitsahe regeering als bedoeld geen reden. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De nachtelijke Hotel-berooving te den Haag. De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen de drie daders, be trokken bjj de opzienbarende berooving, gepleegd in den nacht van 30 op 31 Augus tus 1935, in hotel Americain, aan de Wa genstraat te 's-Gravenhage, waarbij de 31- jarige chauffeur H. M., de 25-jarige kan toorbediende H. K., en de 34-jarige C. G. dit hotel binnendrongen onder voorwend sel, rechercheurs van politie te zijn, belast met het onderzoek naar de aanwezigheid van twee aldaar verblijvende Italianen, Gio Ravotti en Gio B. Bosio, bij welke gelegen heid zij een van deze vreemdelingen van een bedrag van ongeveer 1100.— beroof den. Door de officier van Justitie was tegen ieder der verdachten drie jaar gevangenis straf geëiseht wegens oplichting en dief stal. De rechtbank veroordeelde de verdachten conform dezen eisch, met bepaling, dat ten aanzien van K. en G. vijf maanden en ten aanzien van M. drie maanden voorarrest in mindering komen. De vertegenwoordiger C. B. uit Den Haag, die op 29 September ji. op den Rijksstraat weg onder Wassenaar als autobestuur der inbotsing kwam met een auto, bestuurd door den heer Rietveld, waardoor laatst genoemde gewond werd, is heden veroor deeld tot 300.subs. 30 dagen. SPORT SCHAKEN SIMULTAANSéANCE TE LISSE. Voor de arbeidersschaakclub „Kolopato" te Lisse speelde gisteravond de heer J. Koet uit Leiden simultaan in het Vereeni- gingsgebouw. De uitslag dezer séance was na 3 uur spelen de volgende: 18 gewonnen, 1 verloren tegen J. A. v. Asselt en 7 remise tegen K. Razenberg, P. Sc'nuilenburg, R. Th. v. Gameren, C .van 't Woud, J. de doe, A. Wijnhout en N. v. Gameren. De oorlog in Abessinië. Het 168e Legerbericht. ROME, 31 Maart. (A.N.P.) Na van Assab Beilul te zijn vertrokken, hebben onze troepen na een moeilijken marsoh over een afstand van 350 K.M., die in sommige ge deelten in het bijzonder bemoeilijkt werd, niet alleen door de snikheete temperatuur, doch nog meer door de rotsachtige gesteld heid van het terrein en het volkomen ge brek aan bronnen, Sardo Coeur, alsmede de omgeving van de rivier Auaso bereikt en bezet. Den Hen Maart werd onze driekleur geheschen op het paleis van den sultan van Aoessa, Mohammed Jahio, in tegenwoor digheid van de troepen en eenige escadrilles vliegtuigen, die op het nieuwe vliegveld stonden opgesteld. De bevolking van het geheele gebied heeft met vreugde de bezet ting ontvangen, die de betrekkingen tus- schen Italië en Aoessa bezegeld, zooals zij zijn geregeld in het op 9 December 1888 door graaf Antonelli gesloten verdrag. In den Westelijken sector van het Noordelijk front hebben onze troepen op 28 Maart Adi Ramaz bezet. Andere eenheden, die den op- marsch ten Zuiden van Debarek voorzetten, hebben Dacoea bereikt. De luchtmacht heeft aan het geheele front bombarde- men ts- en verkenningsvluchten op groote schaal uitgevoerd. HET BOIMBARDEMENT VAN HARRAR. ROME, 31 Maart. (A.N.P.) Stefani meldt uit Gorakai, dat de 33 Italiaansche vliegtui gen, die Harrar hebben gebombardeerd, een vlucht van 3000 K.M. hebben gemaakt. Wehib Pascha had volgens het Italiaansche nieuwsbureau van de stad een militair cen trum gemaakt. Er waren voorraden munitie opgestapeld en er was een luchtbewakings- dienst, die de beschikking had over kleine afweerkanonnen en zware machinegeweren. Op het oogenblik van het bombardement was de stad verlaten, daar de Italianen de bevolking door middel van strooibiljet ten hadden gewaarschuwd. HANZE-BIJEENKOMST. De R. K. Middenstandsvereeniglng „De Hanze" hield gisteravond een vergadering in de „Turk": De voorzitter, de heer Schoondergang, constateerend de matige opkomst, merkte op, dat de Middenstand blijkbaar geen re- ren tot mopperen heeft. Hoe denkt men zich nu iets te kunnen bereiken, wanneer men niet actief en gezamelijk optreedt? Spr. vond op deze Wijze zijn taak een on dankbare taak. Spr. wekte de aanwezige leden op, de andere leden mede te brefi-« gen ter vergadering. De voorzitter deelde voorts mede, dat de heer Van Deene wegens ziekte verhinderd is aanwezig te zijn. Spr. hoopte, dat de ijverige secretaris, die nog nooit een ver gadering heeft verzuimd, spoedig genezen zal zijn. De notulen werden voorgelezen door den tweede secretaris, den heer Verzijl, en werden onder dank goedgekeurd. Bij de mededeelingen was een opwek king tot bijwoning der Agab-voorstelling. in de Schouwburg op 3 Mei a.s. en tot steun voor een Mgr. Nolens-monument, Voorts 'n adres van de Vereen, van Hande laren te Groningen, ageerend tegen geza menlijke inkoop van de meest uiteenloo- pende artikelen door sommige landbouw organisaties. Dit adres is toegezonden aan vele instan ties. Het afdeelingsbestuur wenscht aan dit adres adhaesie te betuigen en stelt zich te vens voor in de eerstvolgende Centrale Raad een voorstel betreffende de handel wijze van landbouw-organisaties in te dienen. Aangekondigd werd, dat de Hanze-bus- jes binnenkort worden ingezameld. De voorzitter hoopt, dat deze zoo zwaar ge vuld zullen zijn, dat er een vrachtauto bij te pas moet komen! Ter kennis werd gebracht, dat de eerst volgende Centrale Raads-vergadering wordt gehouden op 27 Mei, in „Amicitla" te Den Haag. Als nieuw lid werd welkom geheeten de heer Verhoeven, schilder, Haarlemmer- trekvaart. Aan de orde was daarna het indienen van voorstellen voor den Centralen Raad. Door de Leidsche afdeeling van „St. Jan", werd een voorstel ingediend, dat de R. K. Middenstandsbond zal verzoeken aan den Middenstandsraad, aandacht te wij den aan de door de crisis toegespitste wan toestand, waarbij verscheidene distillateurs en importeurs-groothandelaars zich op het terrein van den kleinhandel gaan be geven. Aangedrongen wordt op een ver bod tot verkoop aan particulieren door den groothandel. Verwezen wordt daarbij naar de gelijkluidende klacht, voorkomend in het jaarverslag van den Middenstandsraad, betreffende verkoop rechtstreeks aan par ticulieren door den tabakshandelaar-fabri kant. De heer Coster deelde mede, dat, na in diening van dit voorstel hem ter kennis was gebracht, dat de Middenstandsraad de detailhandel door groothandelaren niet wenschte uit te schakelen. De voorzitter verwonderde zich over deze meening van den Middenstandsraad en zou wel willen weten, op welke gron den dit advies was gegeven. De heer de Graaf sprak eveneens zijn verbazing over de houding van den Middenstandsraad uit. Na nog eenige discussie werd besloten het voorstel van „St. Jan" bij den Cen tralen Raad in te dienen en de vraag eraan vast te knoopen, waarom de Middenstands raad zoo'n afwijzend standpunt inneemt. Tevens zal een voorstel worden inge diend, waarbij het Hoofdbestuur wordt uitgenoodigd stappen te doen, dat inkoop combinaties geen andere artikelen inkoo- pen, dan die welke zij ten rechtstreeksche nutte van de aangesloten bedrijven ver- koopen. Als derde voorstel zal worden verzocht aan het H. B. het daarheen te leiden, dat boerenbonden alleen inkoopen doen van artikelen; benoodigd voor hun bedrijven. Medegedeeld werd, dat in de Leidsche Middenstandscentrale het plan is geop perd in September een tentoonstelling te houden. In de commissie, welke de moge lijkheid van zulk een tentoonstelling zal overwegen, heeft zitting de heer Slegten- horst, als plaatsvervanger de heer Verzijl. Vervolgens werd ter kennis gebracht, dat de heer Pollmann benoemd is tot alge meen secundus; de heer Bart Devilee tot lid van de Retraite-Commissie. Een bespreking is gehouden met de Ka mer van Koophandel inzake werkverrui ming. De heer Ten Cate Brouwer heeft toe gezegd, dat onderwerp in studie te zullen nemen. Op voorstel van den heer Boucher zal het bestuur overwegen ieder jaar een triduum te houden. Bij de rondvraag gaf de heer B. Devilee uiting aan zijn enthousiasme over het bij wonen van een retraite. Plannen worden beraamd, om een retraite te organiseeren in het hartje van den zomer, als het meeren- deel van de middenstanders over ruimer tijd beschikt. Spreker hoopte by de leden op huisbezoek te komen en spreekt de ver wachting uit, dat de afd. Leiden dit jaar een volle retraite zal kunnen houden. De voorzitter had nog eenige mededee lingen in petto gehouden en wel de vol gende: Op 20 April houdt het hoofdbestuur zit tingsdag van 24 uur in het gebouw „Sancta Maria", waarop alle leden toe gang hebben. Des avonds wordt een gecom bineerde vergadering gehouden van het afd. bestuur en de besturen der vak-af- deelingen, waarbij het hoofdbestuur even eens vertegenwoordigd zal zijn. Op 21 April komt de heer Stumpel spre- ken over: Wat de Staatsparty doet voor den Middenstand. Er is gelegenheid tot vragen stellen. Ten slotte uitte de voorzitter de hoop, dat men nu eens zal ophouden met het te berde brengen van het contributie-vraag stuk. Door den geest, adv., prof. Cleophas, werd een overzicht gegeven van het afge- loopen winterseizoen. De winter-actie heeft aldus spr., geen bevrediging gebracht. Op de bijeenkomsten had men niet te klagen over een overmaat van belangstelling. Toch ziet spr. een kentering komen. Spr. komt juist uit Zuid-Beveland, waar de boeren in stampvolle zalen bijeenkwamen op L. T. B.-vergaderingen. Hoe langer hoe meer begint men warm te loopen voor or ganisatie, omdat men begrijpt, dat men el kaar noodig heeft., dus elkaar steunen moet, hetgeen het best kan geschieden in de katholieke organisatie. Spr. constateerde, dat de middenstand in ons goede, oude Leiden het nog niet zoo ver heeft gebracht. Laat men niet zeg gen: „er is toch geen gang in te brengen", want als men zoo redeneert, kunnen we wel inpakken. We moeten vooruit. Ook in de Leidsche Hanze moet gang en bewe ging komen. Vooral moet de nadruk gelegd worden op het godsdienstig element. Vorig jaar heeft de Hanze een triduum gehouden. Spr. heeft wel eens succesvoller triduums gezien. Ook daar dat matte en slappe. En toch moet de godsdienst de grondslag van ons organisatie-leven zijn. Als een mensch voor de godsdienstige actie in vuur en vlam gezet wordt, dan beperkt zich zyn geestdrift niet tot de kerk, tot het vroom samenvouwen van de handen, maar dan spreidt hij zijn activiteit uit ook in de we reld daarbuiten, in de organisatie. Ook in Leiden moeten de standgenooten zich aaneensluiten, niet alleen voor een reclame-week, maar ook uit meer ideëele overwegingen. Het besef moet waker wor den, dat er in het organisatie-leven moet komen meer moed, meer kracht, meer zelf bewustzijn. De leden doen zelve niet genoeg mee aan de actie. Zij kunnen het bestuur wenken geven en ideetjes aan de hand doen, om de actie te sterken en aan te vuren, zoodat de leden gepakt worden. De afgeloopen winter heeft het bestuur teleurstelling gegeven. Maar teleurstellin gen zijn er om nog hardnekkiger voort te gaan. Als we maar voelen: we hebben hou-vast. Door gestaag vooruit werken, zul len we er komen. We zijn niet ontevreden, maar wij willen méér. In plaats van het gebral over een Christendom, waarvan niemand weet wat voor Christendom het zal zijn, zullen we stellen de gezonde be ginselen der Kath. Kerk. Maar dan moet er ook meer vuur komen, dan moet ieder zijn steentje bijdragen aan den opbouw van het schoone geheel. De voorzitter dankte prof. Cleophas voor zijn opwekkend woord. Spr. deelde nog me de, dat op 12 Mei door den heer Dresmé een lezing wordt gehouden over boekhouden, welke lezing als inleiding zal dienen voor een volgend jaar te houden cursus in boek houden. Hierna sluiting. R. K. STUD VER. „ST. AUGUSTINUS" Paasch-liturgie. Het is een buitengewoon goede gedachte van „St. Augustinus" geweest, om haar leden, alvorens zy thuis de groote kerkelijke feesten vieren, te doen voorlichten omtrent de waarde en schoonheid dezer feestdagen. Vóór Kerstmis heeft prof. Greitemann van Warmond de Kerstmis-liturgie uiteen gezet, thans was het pastoor F. C. Beuke ring, die gisteravond sprak over de „Paasch- liturgie". Als wij spreken over het Paaschfeest, danken wij over het algemeen teveel aan den Zondag, Maandag en Dinsdag. De Kerk vat het Paaschfeest, het „Pascha", geheel anders op. Het eigenlijke Paaschfeest viert de Kerk op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag in de Goede Week. Liturgie beteekent letterlijk: volksbezig heid of volkswerk, waarmede wordt aange duid, dat het volk onmisbaar is bij de ker kelijke viering der feesten. Met Paschen wordt de nagedachtenis van het Lijden, Sterven en Verrijzen van Chris tus gevierd, waarnaast wij niet moeten ver- geten^ dat Paschen vanouds de groote doop dag was. Het groote doel van het Paaschfeest is echter niet op de eerste plaats de herden king van een verjaardag, maar de viering van onze eigen verrijzenis uit de zonde. Daarvoor is een degelijke en lange voor bereiding noodig, de Vasten. De Kerk spreekt in haar officieele taal van de „veertig dagen", en niet van de veer tig daagsche vasten, omdat het niet om vas ten alleen te doen is. Het moet een tijd van goede werken zijn, van boete, dat „beteren", „herstellen" beteekent. Vooral door de drie goede werken bidden, vasten en aalmoezen geven, moeten wij, volgens de intentie van de Kerk, ons beteren en ons voorbereiden tot de verrijzenis. De Kerk wijst in dezen tijd voortdurend op het Lijden van Christus in tegenstelling met de tegenwoordige gewoonte der vasten meditaties, waarbij vooral gewezen wordt op alle mogelijke en liefst de leelijkste menschelijken zonden. Dat is tegen de bedoeling van de Kerk. Vervolgens helpt de Kerk ons in dezen tijd by hèt bidden, vasten en aalmoezen geven, door dit tot in bijzonderheden te regelen en de geloovigen telkens en telkens daartoe aan te sporen. De voorbereidingstijd wordt plechtig in gezet door den Aschwoensdag, vanouds de inzet van de boete der openbare zondaars, die zich dan zak en asch staken. Later werd AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Lezing over „Wichelroede- aards tralen en onze gezondheid" door J. G. Mieremet. „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, Jaarvergadering „Katholiek Leiden", Turk, te 8.30 uur. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereen. afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-eVreeniging, Hooglandsche Kerkgraoht 32, 89 uur. Donderdag, liedenvergadering R.-K. Bond van Transportarbeiders „St. Boni- faclus", Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag, Jaarvergadering A. R. K. A., den Burcht, te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest telef. 274. de asch gewijd en gestrooid op het hoofd van alle goedwillenden, die den groot en boete-tijd wilden beginnen. Op den eersten Zondag houdt de Kerk ons het groote voorbeeld van Christus voor, die in de woestijn veertig dagen en veer tig nachten vastte en de overwinning be haalde op den bekoorder. Ook de H. Maagd Maria wordt ons door de Kerk nu voorgehouden, als de poort waardoor het Licht, dat Christus is, tot ons gekomen is en haar hulp wordt ingeroepen. Voorts legt spr. de beteekenis uit van den z.g. Rozenzondag' of Laetare, half-Vasten, wanneer de H.H. geneesheeren Cosmas en Damianus nog eens komen kijken, of de ge loovigen het uitgehouden hebben, zooals de volksmond wel eens zegt. Voor de Kerk is het een herinnering aa de waarheid, dat de vasten geenszins nadeelig maar heil zaam is voor de gezondheid, ook van het lichaam. De naam Rozenzondag is ontleend aan de gewoonte van den Paus om op dien dag een gouden roos te wijden, die Christus ver zinnebeeldt. Vandaar ook de rozen op het altaar op dezen Zondag. De volgende beteekenisvolle Zondag is Passie-Zondag, waarmede de eigenlijke rouwtijd begint. De kerken steken zich in rouwgewaad, de sieraden verdwijnen en wat niet weggedaan kan worden, wordt be dekt met een paars kleed. Alles wijst nu heen naaf Christus als de boete-man, en de aloude liturgie van dezen tijd is buiten gewoon rijk aan symboliek, hetgeen spr. in den breede uiteenzet. Met Palm-Zondag begint de z.g. Goede Week. Dan herdenkt de Kerk de blijde in tocht in Jerusalem en huldigt zij Christus als koning. De wijding en uitdeeling der palmen en de processie ermee worden ver klaard door spr. in hun diepe beteekenis en veelzijdige bedoeling. Eigenaardig is de tegenstelling, welke de H. Mis vormt met de blijde palmprocessie, die eraan vooraf gaat. De H. Mis geeft direct de inzet van het Lijden, dat in de Goede Week geheel in het bijzonder herdacht wordt. Het eerste passie-verhaal wordt ook gezongen op dezen Palm-Zondag. De eerw. en zeer deskundige spreker gaf uit den overvloed van zijn liturgische ken nis een schat van inlichtingen en toelich tingen op de vele, vaak maar half begrepen, ceremoniën en gebruiken van den Paasch- tijd, niet in engen zin opgevat, maar zich uitstrekkend over den geheelen voorberei- dingstijd. Na een korte pauze verklaarde hij nog in het kort de plechtigheden van de Goede Week. Pastoor Beukering had een aandachtig gehoor. PASCHEN - PONDJESDAG. Het blijkt ons, dat de Pondjes-actie nog niet tot alle Stadgenooten is doorgedron gen, wat met het oog op het slagen hier van beslist noodzakelijk is. Immers nie mand, maar ook niemand mag achter blijven, om iets bij te dragen voor dit mooie doel, een weinig vreugde te brehgen in de gezinnen van zoovelen, die het mooie Paaschfeest zorgvol tegemoet zien. Het zal Uwe vreugde met Paschen ook verhoogen, met de wetenschap te hebben meegewerkt dat de misdeelden deze dagen hun kommer wat vergeten. Is er nu nog meer uitleg noodig? Neen immers. Wat hebt ge dan te doen? Eenvoudig dit: Ge bestelt of koopt in den loop dezer week bij het benoodigde voor Uw gezin een of meer ponden levensmiddelen extra. Dit zet ge bij elkaar en vormt zoo een hoeveel heid, waarmee ge ons zult verrassen. Wij komen Zaterdag namiddag dit bij U afhalen en distribueeren het. Kan het eenvoudiger? Onze helpsters en helpers zijn vol vuur om aan den slag te gaan en wij hopen dat U ook met dit vuur bezield zult worden, zoodat onze actie een succes wordt. Dat er wel degelijk velen zijn die reeds nu zorgen bleek ons uit een ontvangen boodschap van.een Hofje. Men verzocht ons dit vooral niet te willen overslaan, daar reeds een aardig partijtje gereed stond. Als zulken nu voorgaan, moet U dan niet volgen? Doe het dan spoedig. Geeft spontaan. Hedenavond vergadering van de Katholieke Actie van de M a n n e 1 ij ke Jeugd, parochie O.L.Vr. Hemelvaart en H. Joseph in de zaal van de Maria Gij zen- steeg. Aanvang 9 uur.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2