VRIJDAG 27 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 HET EERSTE WERKFONDSWERK AANBESTEED. Het verbeteren van den Haarlemmerweg. Hedenmorgen is door den directeur van Gemeentewerken aanbesteed het eerste van de vier openbare werken voor Leiden, die uit het Werkfonds zullen worden be kostigd, n.l. het leggen van een stamriool, het maken van een betonschoeiing, het dempen van een gedeelte sloot en het uit voeren van grond- en verhardingswerken tot verbetering van den Haarlemmerweg, tusschen Musschenbroekstraat en de zoom der stadsbebouwing. Ingekomen waren 24 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: A. J. de Later en P. H. Meyer, Oegst- geest 30.500.— P. Broeken, Breda 29.999.—; Gebrs. Visser, Wassenaar 29.800.—; Verwater en Co. Teteringen 29.480.—; P. Vollebregt, Oegstgeest 29.200.H. C. Heemskerk en W. Ouds hoorn, Leiden 28.447.—; L. Timmer, Dor drecht 27.800.—; A. J. Langeveld, Leiden 27.272.G. Bruno van Hoek, Delft 26950.—; Gebrs. A. en J. den Ouden 26.750.de Winter en van Weeren, Lei den 26,400.—; Gebrs. L. en J. L. Broeren 25.800.—; Gesman en Zoetemeijer, Al- phesn 25.390.—; E. Sanders ei Co., Gouda 25.300.—; Wed. H. van Driel. Koudekerk 24.980.A. Voordauw, Zoeterwoude 24.600.H. Bunschoten, Leiden f 24.473; C. A. Langeveld, Alphen 24.275.W. v. Beek. Leiden f 23 840.—v. d. Geer en Stuifzand, Leiden f 23.800.—; E. v. d. Berg en Co., Leiden f 23.230.—; M. Koning, Lei den 22.800.C. Godschalk, Leiden 22.760.M. Timmer, Leiden 22.000. DE TRIPTIEK „HET JONGSTE OORDEEL" IN DE LAKENHAL. Het weder te voorschijn brengen van het beeld van God den Vader. Nu de restauratie van het meesterwerk van Lucas van Leyden in de Lakenhal in het vorige jaar begonnen, geheel is geëin digd en de nieuw opgebracht vernis is be storven, zoodat het drieluik nu op de meest gunstige wijze kan worden be schouwd in het blanke voorjaarslicht, zal het misschien velen welkom zijn iets na ders omtrent deze hoogst belangrijke restauratie te vernemen. Eerst een korte beschrijving en de geschiedenis van het stuk: Het middenluik vormt één geheel met de zijluiken. De gelukzaligen worden naar links hemelwaarts gevoerd door en gelen en de verdoemden naar rechts in den muil van het hellemonster door fantasti sche duivelgestalten. In het midden boven Christus met de Apostelen en boven Christus een duif (de H. Geest) en God den Vader in een stralenkrans. De buiten zijden der zijluiken geven de beeltenissen van Petrus en Faulus. Het drieluik werd in 1526 door Lucas van Leyden geschilderd voor een kapel in de Pieterskerk te Leiden, in opdracht van' den Schepen Claes Dercksz. van Swieten. Bij den Beeldenstorm werd het gered en in 1577 op het Raadhuis geplaatst. Vermoedelijk kort na deze plaat sing werd de figuur van God den Vader om Calvinistische gevoeligheden te ontzien, overgeschilderd en vervangen door den naam Javeh in Hebreeuwsche karakters. Aldus verminkt ging het schilderij van de eene generatie op de andere. Bij een restau ratie, in de eerste helft der 19e eeuw moet de figuur van God den Vader weer voor den dag gekomen zijn, maar op last van de Leidsche overheid weer opnieuw bedekt en volgens de overlevering zelfs weggeschuurd. In het vorige jaar werd besloten hierom trent zekerheid te verkrijgen. Een Rönt- gen-opname gaf geen opheldering, waarom aan den heer J. C. Traas, restaurateur van het Museum IVfesdag te 's Gravenhage, werd opgedragen een klein gedeelte van de over schildering voorzichtig te verwijderen. Het resultaat was bemoedigend. Een schoone lichtpurperen kleur kwam aan het licht, zoodat doorgegaan werd met het werk en na dagen van moeizamen arbeid de geheele figuur van God den Vader, zeer weinig be schadigd, te voorschijn kwam. Lucas heeft God den Vader voorgesteld ten voeten uit in een lichtpurperen mantel met paarsgrij- ze hooge muts en paarsgrijs onderkleed, de rechterhand vermanend opgeheven. Daar de figuur niet door wolken wordt gesteund, maar in een lichtenden stralenkrans is ge schilderd, wordt zij gedragen door zes en gelen. Na dit zeer gelukkige resultaat werd de geheele triptiek ontdaan van vuil en zeer onnoodige retouches, dikwijls eenige c.M. over de oorspronkelijke schildering aangebracht, welk werk door den heer Traas zeer consciëntieus werd volbraocht. Het werk van Leidens grooten zoon prijkt nu weer zooals hij het heeft gedacht en voleindigd, een lichtende vreugde voor dit en volgende geslachten. Geschenk aan de Lakenhal. Naar wij vernemen zal de antieke be timmering, welke zich bevindt in het voormalig ethnografisch museum aan de Breestraat door het Rijk ten geschenke worden gegeven aan het Stedelijk Museum de Lakenhal alhier. De commandant van het 4e regiment in fanterie verzoekt ons het volgende te wil len opnemen in ons blad: Oproeping. Bij het 4e Regiment Infanterie kunnen nog ongeveer 80 dienstplichtigen tijdelijk onder de wapenen komen .er vervanging van hen, die door de buitengewone om standigheden op 14 Maart niet met groot verlof konden vertrekken. Zij, die zich schriftelijk aanmelden bij 4 R. I. behooren van goed gedrag te zijn en moeten zich verbinden om in werkelijken dienst te blijven zoolang deze buitengewo ne omstandigheden duren. Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen. Aan het verslag van het Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen over 1935 is het volgende ontleend: Het algemeene beeld vatn de ter sprake komende belangen veranderde niet veel; geschillen over huur en verhuur, arbeids geschillen, dienstbodenkwesties, oneenig- heden tusschen man en vrouw, vragen over belasting, steun, verzekering, hypotheek, voogdijkwesties, naturalisaties, vormden de hoofdschotel van ons spreekuur. Soms wa ren onze avonden héél sterk bezet, al was het uit den aard der zaak niet steeds even druk. In het laatst van het jaar ontviel ons onze voorzitter, de heer J. F. de Ren die mede oprichter van het Bureau en vanaf het be gin de leiding als voorzitter had. Het is vooral aan hem, die daartoe door de hem van God geschonken gaven en talenten uitermate geschikt was, te danken, dat on der zijne leiding het Bureau zich door de eerste moeilijke jaren heen wist te werken tot de zoo zeer gewilde vraagbaak voor velen. Het Bureau droeg in bijzondere mate het stempel van hem die een zeer sociaal voelend man was met een warm hart voor zijn medemenschen. Het nieuwe jaar stelt ons voor het moei lijke vraagstuk een opvolger te vinden die evenzeer zich zal voelen aangetrokken tot het niet altijd gemakkelijke en steeds tijd- roovende werk dat dit ambt met zich mede brengt. Het Bestuur was zoodoende bij het eind van ons verslagjaar samengesteld als volgt: Mr. D. H. Pieron, le secretaris, J. de Ren, 2e secretaris, L. N. den Older, penning meester, G. F. E. Kiers, 2e voorzitter, J. van Poianen, alg. secundus, W .Wiethoff, voorzitter van de Diaconie, W. J. Batist en K. West, diakenen. Als medewerkers zijn o.a. aan het Bureau verbonden: Mr. F. H. van der Tas, advo caat, Dr. J. Riemens, Predikant, Dr. H. C. Jelgersma, psychiater, Dr. J. F. R. Rassers, arts, Ds. D. Kuilman, predikant, P. C. A. G. Wijkmans, Ambtenaar der Kinderwetten. De Algem. Vergadering, waarin dit ver slag werd uitgebracht, koos Mr. F. H. van der Tas tot bestuurslid en wees den heer J. de Ren als voorzitter aan. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Aid. Rijnland Ned. Roode Kruis. Op initiatief van het Bestuur had gisteravond in het Gemeentehuis te Oegstgeest een ge combineerde vergadering plaats van de doctoren der afdeeling De Burgemeesters van Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk en Val kenburg, de Hoofden van den Luchtbe schermingsdienst en Hoofden van takken van dienst in die Gemeenten. Na door den voorzitter Prof. Dr. G. O. E. Lignac te zijn geopend, gaf dr. H. J. M. Boonacker een kort overzicht van de maatregelen, die hij in verband met den Luchtbeschermings dienst wenschelijk achtte en hoe hij zich de samenwerking van de verschillende orga nisaties had voorgesteld. Na uitvoerige be sprekingen werd een Contact-Commissie in gesteld, waarin zitting namen een verte genwoordiger van het Gemeentebestuur te Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk en Valken burg en vanwege onze Afdeeling de Doc toren Mevr. Dr. Hendr. Leemhuis, Dr. H. J. M. Boonacker beiden te Oegstgeest, G. J. Rijkmans, Arts te Rijnsburg en J. C. A. Cleveringa, Arts te Katwijk-Zee. Onder dankzegging sloot hierop de voorzitter de vergadering. NIEUW VEEN. Clandestien stroomverbruik. Het raadslid P. S. is verbaliseerd wegens het betrekken van electrische stroom buiten medeweten van de meter. Aanbesteding. Ten behoeve van den heer J. C. Bulk alhier is aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Oude Nieuwe weg. Bij uitnoodiging schreven in: J. Kwakkenbos, perceel metselwerk 1820; C. v. Dijk, idem 1885; P. Egberts, idem ƒ2199; Wed. J. Spijker, perceel timmerwerk ƒ1993; Spijker-van Dijk, massa ƒ3878; v. d. Breggen-Boeree, massa f 3700. Het lood gieters- en schilderwerk is niet aanbesteed. De gunning heeft nog niet plaats gehad. Overleden: Johannes Wijfjes, 81 j. Gevestigd: H. G. Lubbers van Los ser J. Hoogervorst en gezin van Ter- Aar N. K. Kok van Koog a. d. Zaan. LEIDEN. Geboren: Bert.a d. van C. v. d. Meij en A. v. d. Meij Willem Johannes Ja cobus z. van W. v. Es en M. J. H. C. Bodijn Gerregien d. van J. v. Schoonderwoerd den Bezemer en B. Pot. Ondertrouwd: J. Dirkse jm. 28 j. en A. Ph. Dernee jd. 27 j. E. Velthuij- zen jm. 28 j. en J. M. E. Vrijbloed jd. 24 j. Overleden: H. J. Peeman m. 76 j. A. v. Rosse m. 32 j. M. Chr. v. d. Zeeuw- Verhoef wede. 83 j. M. P. v. V/ijk ong. vr. 74 j. N. v. Varik wedn. 77 j. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Aanrijding. Woensdagmorgen werden een tweetal arbeiders, welke werkzaam wa ren te Waddinxveen, onderweg naar hun werk aangereden, waardoor één zijn been brak en de ander een hoofdwonde bekwam. Zij werden naar huis vervoerd. HAZERSWOUDE. Jubileum. Op 1 April a.s, hoopt de kantoorhouder te Hazerswoude Dorp, de heer J. Blij leven, den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij het staatsbedrijf. De aanstaande jubilaris werd op 1 April 1896 benoemd tot postbode te Ter-Aar. Reeds spoedig 16 September van hetzelfde jaar, werd hij verplaatst naar Hazerswoude Dorp, alwaar hij met ingang van 1 December 1911 werd be noemd tot brievengaarder, tevens kantoor houder voor den telegraaf en telefoon dienst. De heer Blij leven is drager van de eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver, welke hem in 1933 werd verleend, als blijk van waardeering van zijn toewijding aan den dienst. Een oude munt gevonden. Door den heer M. de W. alhier werd bij het spitten in zijn land een gouden rijder gevonden met het jaartal 1621. Het muntstuk dat de grootte heeft van een rijksdaalder, heeft aan de onderzijde sterk geleden van munt snoeiers. TREEDT Dr. SCHACHT AF? Hij zou de verantwoordelijkheid voor devaluatie niet willen aanvaarden. LONDEN, 27 Maart (A.N.P.) Volgens de „Daily Herald" is men in financieele kringen te Londen en Berlijn van mee ning, dat dr. Schacht, de Duitsche rijks minister van economische zaken, na de verkiezingen voor den Rijksdag zal aftre den. Schacht zou er de voorkeur aan ge ven, aan den vooravond van een financieele crisis te verdwijnen, in plaats van toe te geven aan de eischen der linksche natio- naal-socialistische elementen, die devalua tie verlangen. LONDEN, 27 Maart. Gisterenavond laat is in een dicht bosch nabij Lyndhurst (Hamshire) een passagiersvliegtuig neer gestort, als gevolg waarvan vijf personen, waaronder een vrouw, om het leven zijn gekomen. Waarschijnlijk heeft de piloot op een open plek in het bosch een noodlanding willen maken. De vleugels kwamen ech ter in aanraking met de boomen en wer den afgerukt, met het gevolg, dat het toe stel neerstortte en zich met den neus diep in den grond boorde. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt nog, dat het toestel behoorde aan de Commer cial Air Hire, Croydon, en dat het door het ministerie van luchtvaart voor oefenings doeleinden was gehuurd. EEN DOODE BIJ EEN VLIEGTUIG BOTSING. BUENOS AIRES, 27 Maart. (A. N. P.). Boven het militaire vliegveld te Palomar zijn twee vliegtuigen in botsing gekomen. Beide toestellen vielen en werden vernield. Een der beide piloten wist zich te redden door gebruik te maken van zijn valscherm, de andere kwam om het leven, doordat zijn valscherm zich niet ontplooide. TREINBOTSING IN PENNSYLVANIE. Drie dooden, verscheidene zwaar gewonden. NEW YORK, 27 Maart. (A. N. P.). By Manor in Pennsylvanie is de Pittsburgh- Phiadelphia-nachtexpress op een goederen trein geloopen. De locomotief, de tender en verschillende slaapwagens ontspoorden. Uit de ravage zijn tot dusverre drie dooden en verscheidene zwaargewonden geborgen. Twee der gewonden zijn stervende. De bot sing had plaats, terwijl de meeste passa giers sliepen. MARKTBERICHTEN (Niet officieel). Londen 7.283/lg Berlin 59.16 Partfs 9.70t/4 Brussel 34.91 New York1 471/i6 Zwitserland 48.001/., Kopenhagen32 51i|4 Stockholm37.56l/4 Oslo 36.561/.J Milaan Madrid 20.11i/o I Praag 6.09UÖ Weenen Boedapest VERLICHTING VAN DRIEWIELIGE TRANSPORTRIJWIELEN, HANDWAGENS EN RIJTUIGEN. Streng politietoezicht. Ingevolge het Motor- en Rijwielreglement moeten transportrijwielen, handwagens en rijtuigen, waarmede over een weg wordt gereden, bij duisternis voorzien zijn van twee witte voorlichten en een rood ach terlicht. De lantaarns mogen naar haar zij kanten geen gekleurd licht en naar haar achterzijde geen licht uitstralen. Dit voor schrift wordt herhaaldelijk overtreden. De oorzaak is, dat veelvuldig wordt gebruik gemaakt van z.g. stormlantaarns, welke naar alle zijden hetzij wit, hetzij rood licht uitstralen. Wel tracht men soms, door al lerlei hulpmiddelen aan bedoeld voorschrift te voldoen, b.v. door een deel van de lan taarn met gekleurd of ongekleurd papier te bedekken. Dit is echter in strijd met het voorschrift. Door de politie zal op de verlichting van transportdriewielers, handwagens en rij tuigen streng toezicht gehouden worden. Tot 15 April zal men evenwel in de gele genheid zijn de verlichting in orde te bren gen, terwijl daarna verbaliseerd wordt. LEIDSCHE LUCHTVAART VEREEN. Buitengewone ledenvergadering. In het café restaurant „De Harmonie" hield bovengenoemde vereeniging een bui tengewone ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer C. van Eijken. Het doel van deze vergadering was in hoofdzaak om wat meer onderling contact te krijgen. In een zoo jonge vereeniging als deze, is dit van zeer groot belang. De cursussen, welke gehouden worden in de Ambachtsschool, hadden hiertoe nog niet voldoende bijgedragen. Besloten werd zoo spoedig mogelijk te beginnen met het bouwen van een vlieg tuig. Aangezien dit natuurlijk vrij groote kosten met zich brengt, stelde de voorzit ter voor de minimum-contributie van 1.per maand te verhoogen. Hiertoe is men niet overgegaan, maar wel hebben de meeste leden hun contributiegeld ver hoogd. Verder werd er besloten een excursie naar Schiphol te maken, waarvoor groote belangstelling bestond. Het plan is om het volgend jaar ook een cursus te houden voor meergevorderden. De cursus van dit jaar is zeer populair, maar voor diegenen die wat dieper in de stof willen doordringen, zou een cursus als hierboven genoemd, zeer aan te beve len zijn. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het secretariaat: Rijnsburgerweg 28. Tevens kwam van den secertaris het verzoek in om uit zijn functie te mogen worden ontheven wegens drukke werk zaamheden. De voorzitter stelde voor om van deze gelegenheid gebruik te maken een nieuwe secretaris, en tevens ook een onder-voor zitter en tjibliothecaris te kiezen. Na stem ming werden gekozen: de heer H. Walen kamp, onder-voorzitter; mej. O. Douglas Pichthall, le secretaresse; de heer A. D. Hakkenberg, bibliothecaris. VOLKSBOND-NIEUWS De leden van den R-K. Volksbond wor de er nog even aan herinnerd dat de pro- paganda-vergadering hedenavond in het Bondsgebouw, uitgaande van de Euch. Actie voor alle leden toegankelijk is. De heer Schalkwijk uit Haarlem zal een lezing met lichtbeelden verzorgen over het onderwerp: „De H. Eucharistie in de Kunst". Bondsleden, het is een pracht avond, wij verwachten u. Gemeenteraad. De eerstvolgende gemeenteraadsvergade ring zal plaats hebben op Maandag 6 April in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur No. 21. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal". Zouden degenen, die zich reeds hebben opgegeven voor onze nieuw op te richten korfbalclub er voor willen zorgen Zaterdag a.s. 28 Maart om 4 uur in het Graalhuis te zijn. Zij, die zich nog niet hebben opgegeven en toch lid wenschen te worden kunnen zich alsnog dan aanmelden. R.K. Klubo Espcrantista Gistern hield bovengenoemde club haar gewone 14-daagsche bijeenkomst, waarbij geconstateerd kon worden, dat de animo steeds groeiende is. Er waren dan ook maar heel weinig wegblijvers. Na het maken van het clubcompetitie- werk werden bij monde van den voorzit ter, de punten bekend gemaakt van de 3e plaatselijke competitietaak, waarmede de vcorwedstrijd is afgeloopen. De 3 leden met het hoogs+ gemiddelde komen uit in den eindstrijd, welke op 2 April a.s. plaats vindt. Voor de vereeniging zijn dat de da mes E. Bernard en J. Streefland, en de heer F. J. v. d. Meijden. Het bestuur vertrouwt dat ze den naam der club hoog zullen hou den. Vervolgens werd medegedeeld, dat de uitslag bekend gemaakt wordt op een feest avond, welke 21 April a.s. plaats vindt, waar ook een tombola aanwezig zal zijn, waarvoor het bestuur gaarne prijzen tege moet ziet van leden en belangstellenden. (Adres Fraulino E. Bernard, Vreewijkstr. 27, Leiden). Tot slot volgden nog eenige huishoude lijke puntjes, zoodat er niet veel tijd over bleef voor de conversatie, waarna de voorz. dezen gezelligen avond sloot met den chr. BURGERLIJKE STAND Politieschietvereeniging „Burgemeester de Gijselaar". Bovengenoemde vereeniging heeft gis teravond in de bovenzalen van „De Har monie" op opgewekte wijze haar jaarfeest gevierd. De voorzitter, de heer N. C. Uitendaal, sprak een kort welkomstwoord en droeg daarna de leiding van de bijeenkomst over aan den voorzitter der feestcommissie, den heer Lagerweij, De humorist, de heer Spaanderman, aan de piano begeleid door den heer Gé Hofenk, wisten op voortref felijke wijze de stemming er in te bren gen en te houden, terwijl tusschen de ver schillende nummers door een dansje werd gemaakt. Particuliere plannen voor een overdekte zweminrichting. Van particuliere zijde wordt, naar de „N. Rott. Crt." weet mede te deelen, op het oogenblik alhier getracht een stuk bouw grond te verkrijgen voor den bouw van een overdekte zweminrichting. Volgens de door een Haarleonschen architect ont worpen plannen zal de gemeente in deze geenerlei financieele toezeggingen behoe ven te doen. „De Leidsche Broodfabriek" heeft in haar heden gehouden aandeelhouders-vergade ring het dividend over het afgeloopen boek jaar bepaald op 10% (v.j. 5%). Tot commissaris werd herkozen de heer J. T. H. Sanders. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De chauffeur G. V., uit Leiden, was gewoon zichzelf te bedienen wanneer hy benzine kwam innemen bij zekeren V. Deze laatste was, naar hij verklaarde, niet erg overtuigd, dat verdachte steeds de hoeveel heid afrekende, die hij bijgeladen had en op zekereh dag, toen hij meende dat ver dachte wederom 10 liter benzine te weinig afrekende en daarover aanmerking maak te, kreeg hij eenige stompen in het gezicht. Verdachte, die zeide spijt van het ge beurde te hebben, beweerde niet beter te weten of hij had slechts één stomp gege ven. Hij had een getuige a décharge mee gebracht, die evenwel van het geheele ge val niets gezien had en derhalve niets te zijner ontlasting kon getuigen. Het O.M. eischte een boete van 25. De politierechter legde 15 subs. 15 dagen op VIJF DOODEN BIJ VLIEGTUIG ONGELUK IN ENGELAND. OUDE INBRAAK OPGEHELDERD. De Eindhovensche recherche is er na langdurige nasporingen in geslaagd een oude inbraak, in 1929 gepleegd, bij den heer T. Pasch aan de Nieuwstraat aldaar op te helderen. Bij deze inbraak in ruim 3600.ontvreemd, doch de daders ble ken onvindbaar. Hedenmorgen zyn in ver band hiermede aangehouden de 34-jarige W. V. en de 29-jarige K. v. d. W., beiden wonende te Eindhoven, die bekend heb ben deze inbraak te hebben gepleegd. Zij worden Zaterdag naar Den Bosch overgebracht, waar zij ter beschikking van den officier van Justitie zullen wor den gesteld. GEARRESTEERDE KWAKZALVER FICK WERKTE OOK IN GRONINGEN. De zgn. dr. Fick, de kwakzalver die gis teren in Hardenberg is aangehouden, blijkt ook in Groningen werkzaam te zijn geweest. Hij hield zitting in een café in het centrum van de stad en kreeg daar, vooral uit de provincie, veel klanten. Toen de politie tot aanhouding van den man wilde overgaan bleek de vogel reeds ge vlogen te zijn. Niettemin is van eenige gevallen procesverbaal opgemaakt, zoodat dr. Fick t.z.t. ook voor den Kantonrechter te Groningen terecht zal staan. TELEGRAMMEN TALRIJKE NAZI'S IN POLEN GEARRESTEERD. WARSCHAU, 27 Maart. (A. N. P.). De Poolsches autoriteiten in Opper-Silezië hebben de bureaux der nationaal-socialis- tische organisaties doen sluiten. Meer dan 100 nazi's zijn gearresteerd wegens het verspreiden van illegale lectuur. LEIDEN, 27 Maart. Vee. Aanvoer 844 runderen, 426 kalveren, 1313 schapen, 1126 varkens, Pry zen: 6 stieren; 244 kalf- en melkkoeien 80190, handel lui; 370 va rekoeien e. a. 70145, handel traag; 223 vette koeien 85190, schoon gewicht 28 50 cent, handel tamelyk; fokkalveren f 6 10, 28 vette kalveren 35—90, schoon gewicht 5286 cent, handel stug; 398 nuchtere kalveren 36, handel tamelijk, 100 vette schapen 1822, 800 vette lam meren 1420, 413 weideschapen 1016 en 96 lammeren handel tamelijk; 434 mest- varkens 1327, 692 biggen 7.5010, handel zeer matig, 7 paarden, 6 geiten of bokken f 38. 27 Maart. Kaas. Aangevoerd 53 par tijen waarvan 47 partijen Goudsche en 6 partijen. Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche f 1921, 2e soort 1718, le soort Leidsche 14.5016.50, per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leid sche kaas traag. DELFT, 26 Maart. Vee. Paarden 50 150, kalfkoeien 100210, varekoeien 70150, nuchtere kalveren f 3—8, mage re varkens 1636, schapen met lam 22 28, geiten of bokken 36, rundvleesch per kg. 34, 40 en 48 cent. Aanvoer: 4 paar den, 180 runderen, 5 graskalveren, 248 nuchtere kalveren, 283 magere varkens, 680 biggen, 37 schapen of lammeren, 81 weide-lammeren, 2 geiten of bokken. Boter 1.501.60 per kg. Aanvoer zes achtste 5 zestiende, wegende samen 170 kg. Handel gewoon. LOOSDUINEN, 26 Maart. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 134 aanvoerders verkocht, om in de week van 30 Maart tot 6 April dagelijks te leveren 190000 liter melk. Prijs af boer derij 6.25 en melk voor industrie 4.10 4.30 per 100 liter. NIEUWVEEN, 26 Maart. Eierenveiling. Aangevoerd: 2038 kippeneieren 2.353.00 en 454 eendeneieren 2.05—2.50 per 100 stuks, kaas 24 cent per pond, bloemen 5 en 6 cent per potje. NOOTDORP, 26 Maart. Eierenveiling. Op de eierenveiling werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren 2.252.75, (aanvoer 8690 stuks), eenden eieren 2.102.20, ganzeneieren 7. krieleieren 1.90 per 100 stuks, kippen 75 cent per stuk, kippen 2028 cent per pond, bloemen 2080 cent per bos. RIJPWETERING, 26 Maart. Pluimvee veiling. Eerste veiling. Aanvoer pl.m. 1500 eieren, 5 konijnen en een haan. Prijzen: kippeneieren 2.30—2.70, eenden eieren 2.30—2.50, konijnen 0.60—1.30, hanen 0.85. Handel vlug. VEUR, 26 Maart. Groentenveiling. Krop sla le soort 4.50—7.80, 2e soort 2.30— 5.20, stoofsla per kg. 20—26 cent, andijvie per kg. 12—18 cent, rabarber 15 per 100 bos, spinazie per 4 kg. 38—58 cent, radijs 3.504.50, prei 1.402.10, selderie 1.20—2.20. WISSELNOTE ERIN GEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3