VRIJDAG 27 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE UIT DE OMGEVING NOORDWUK. Ambachtsteekenschool. Gisterenavond ihad op officieele wijze plaats de sluiting van het cursusjaar 19351936 der Am bachtsteekenschool, waaraan tevens de ge bruikelijke tentoonstelling van werkstuk ken der leerlingen was verbonden. Deze bijeenkomst werd geopend door den heer H. Liefferink, waarna de directeur der school, de heer de KI eer, het jaarverslag uitbracht, waaruit wij het volgende ontlee- nen: Was er in de laatste jaren steeds een vermindering van leerlingen te constatee- ren, ten gevolge van de slapte in de bedrij ven en door wettelijk opgelegde bepalingen voor de school, dit jaar kwam hierin een gelukkige kentering en kon deze cursus aangevangen worden met 40 leerlingen en wordt deze thans beëindigd met 37 leer lingen; een alleszins bevredigend resultaat. Noode werd afscheid genomen van den vo- rigen directeur, den heer P. Grin, die 1 Oct. ld. eervol ontslag had aangevraagd en verkregen. De deelnemende cursisten bestonden uit 16 Timmerlieden, 6 Metselaars, 10 Schilders, 3 Metaalbewerkers en 2 Loodgieters; aan 5 dezer kon thans na een 5-jarigen cursus het eind-diploma worden uitgereikt en wel aan: B. Bon, Joh. v. Duy'in, J. A de Haas, J. Koeman en C. Sloof. Bevorderd werden naar de 5e klas: J. v. Hal, J. H. de Raad, P. Ottevanger en L. Verbeek, één dezer voor waardelijk; naar de 4e klas: G. v. d. Niet, W. Vink, B. C. Schulte, S. Rozema, F. Be- melman en C. v. d. Hoonaard; naar de 3e klas: W. Bedijn, J. v. d. Niet en J. Vink; naar de 2e klas: J. de Bes, A. Bon, Kr. v. Duijn, J. v. Hoorn, A. v. d. Loo, J. Mesker, J. Grootehuis, M. Mens, C. J. H. v. d. Plas, J. Hoogstraten en H. Commandeur, één de zer voorwaardelijk, terwijl één leerling niet kon overgaan. Dankbaar werd gewaagd over de daadwerkelijke sympathie van ons Gemeentebestuur voor de beschikbaarstel ling van een aantal prijzen en konden aan de navolgende leerlingen een pracht-collec- tie gereedschappen worden uitgedeeld, le klas: le prijs J. Mesker, 2e A. v. d. Loo, 3e J. de Bes, 4e A. Bon; 2e klas: le pr. J. Vink; 3e klas: le pd. G. v. d. Niet, 2e C. v. d. Hoonaard, 3e F. Bemelman; 4e klas: le pr. L. Verbeek, 2e P. Ottevanger, 3e J. v. Hal; 5e klas: le pr. J. A de Haas, 2e C. Sloof, 3e B. Bon. Voor trouw bezoek een extra prijsje aan: J. de Bes, A. Bon, A v. d. Loo, J. Mesker, KI. v. Duijn, J. v. d. Niet, G. v. d. Niet, B. Schulte, F. Bemelman, J. v. Hal, P. Ottevanger en J. v. Duijn. Hierna verkreeg de Burgemeester het woord, die met groot genoegen de uitnoo- diging voor de prijsuitreiking op dezen avond had aanvaard, temeer daar het Ge meentebestuur met de Ambachtsschool ten zeerste sympathiseert. Spr. hoopt, dat de tijsdomstandigheden zich ten spoedigste zullen wijzigen en de leerlingen hun opge dane kunde in de vrije praktijk ten uitvoer kunnen brengen. Dit is de innigste wensch, welke spr. bij deze gelegenheid kan uitspre ken. Hierna ging de burgemeester ertoe over, de prachtige prijzen aan de leerlin gen uit te reiken. De heer C.G. J. Alkemade Sr. bracht dank aan het Gemeentebestuur voor de groote bijstand tot instandhouding der Teekenschool, den wensch er bijvoegend, dat zulks oo kin de toekomst moge worden bestendigd. Dankbaar herdacht spr. het af gestorven lid en oud-leermeester, den heer L. Zijp, die ruim 50 jaren zijn volle mede leven aan de school heeft gegeven, waarvan 31 jaar als leermeester. Nog wees de heer Alkemade op het pas ingediende wetsont werp inzake vestigingseischen voor den Middenstand. Eén dezer eischen movat de vakbekwaamheid, een eisch welke vooral de jongelui tot nadenken moet stemmen en hen er toe drijven moet om, als dit wets ontwerp zal worden aangenomen, volko men aan de gestelde eischen te kunnen vol doen. Met een dankwoord aan de leeraren verklaarde spr. deze cursus voor beëindigd en de tentoonstelling voor geopend. Hierna deden allen een rondgang door de lokalen, waar een groot aantal werk stukken waren opgesteld, stukken welke zeker aller bewondering afdwongen. Een ieder kunnen wij aanraden eens een kijkje op deze tentoonstelling te gaan nemen. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Afwezig met kennisgeving de heer H. v. Zonneveld. Voor de behandeling der agenda wijdt de voorzitter eenige woorden van waardeering voor den vertrekkenden directeur van het Postkantoor. Deze heeft op uitmuntende wijze de belangen van de streek behartigd. Hem wordt hiervoor na mens den raad dank gebracht. (Applaus), De notulen worden goedgekeurd. Weth. Warnaar merkte op in2ake de be somming der gelden van den grondver- koop, dat verschillende wegen dringend voorziening behoeven. Spr. wenschte het geld hiervoor te bestemmen. De voorz. kwam met toekomstmuziek, zooals hij zeide. Als de nieuwe Prov. weg komt, had hij gedacht aan een brug over de Oost-Haven, doch zooals gezegd, dit ligt nog in de toekomst. Hij acht het gewenscht de gelden voorloopig in reserve te houden. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van den heer W. J. Bakker, om sub sidie voor de exploitatie van de ziekenauto. B. en W. staan hier afwijzend tegenover. Op de begrooting mogen geen nieuwe sub sidies worden gebracht. Het verzoek wordt aangehouden. 3. De rekening 1933 wordt nader vastge steld. 4. Wijziging begrooting 1935 wordt goed gekeurd. 5. Onbewoonbaar verklaring woning Hoofdstraat 279. Goedgekeurd. 6. Extra hulp aan werkloozen over 1936 (Crisis B). Algemeen werd betreurd, dat het bedrag steeds lager wordt, doch dit is niet te verandeern. Goedgekeurd. 7. De reclames Hondenbelasting werden goedgekeurd. 8. De wijziging in he aflossingsplan lee ning 68.000 werd goedgekeurd. 9. Verordening Politie. De voorz. deelde mede, dat de Minister de salarissen bepaald wil zien op 13001750.(thans ƒ1800). In dezen geest wordt besloten en een kin dertoeslag verleend van 3 pet. met een mi nimum van ƒ60 per kind tot 16 jaar. Voor den inspecteur wordt het maximum 2200. (thans ƒ2340). Het burgerlijk armbestuur. 10. Reglement Burg. Armbestuur. Bij de artikel-ge wij ze behandeling wordt zeer uit voerig gediscussieerd. Het aantal leden werd op 6 bepaald en deze zullen na 1930 niet terstond herkiesbaar zijn. Het salaris van den secretaris-administra teur zal 150 per jaar bedragen. Hij zal zich uitsluitend met de administratie ehb- ben bezig te houden. Voorkomende gevallen van steun moeten door de leden zelf worden onderzocht en kunnen daarbij bijgestaan worden door den administrateur. Het reglement treedt in werking 1 maand na de goedkeuring. Bij de rondvraag wees de heer Beek man op het voetpad van de Teylingerlaan. De voorz. zegt, dat reeds subsidie is aan gevraagd. Hierna sluiting. Berg- en Daalpolder. In Hotel „Het Bruine Paard" had Donderdag de Ingelan denvergadering plaats van de stemgerech tigde Ingelanden, onder voorzitterschap van den heer Joh. C. van Reizen. By de opening door den Voorzitter met een woord van welkom tot de aanwezige Ingelanden was een aantal Ingelanden aanwezig, dat in totaal kan uitbrengen 21 stemmen. Het maximum aantal stemmen, dat door de ge- zamelijke Ingelanden kan worden uitge bracht bedraagt 66. Overeenkomstig het bepaalde in het Algemeen Polderreglement in de Provincie Zuid-Holland moet 1/4 van het totaal aanstal stemmen aanwezig zyn, alvorens deze Ingelandenvergadering mag worden gehouden, zoodat het vereischte aantal toch aanwezig was. De notulen van de op 21 Maart 1935 ge houden vergadering werden vastgesteld. De rekening over 1935 werd vastgesteld, na bespreking en toelichting, aan inkom sten op 2415.94 en aan uitgaven op 1471.27. Het batig saldo bedraagt der halve 944.67, na invordering van de pol- derlasten. De omslag bedraagt over 1935 f7.per H.A., uitmakende over de om- slagplichtige grootte van den polder, zijnde 122.22.24 H.A. 855.56 plus 47.05 bij con tract met de Spoorwegen. De Commissie voor onderzoek van de rekening over 1935, bestaande uit de heeren G. Hutgerink, Th. G. Romeyn en Joh. Damen Joh.zn., bracht rapport uit van haar onderzoek. Deze kon zich geheel met de door het Bestuur ont worpen rekening vereenigen. Voor onder zoek van de rekening over 1936 werd de zelfde commissie aangewezen met als plaatsvervangende leden de heeren F. J. Damen, H. Slegtkamp en J. van Noort. De begrooting voor 1936 werd vastge steld aan Inkomsten en Uitgaven op 2.523.33, waaronder begrepen het batig saldo ad f 789.24, geraamd op den post „onvoorzien". De omslag werd voor 1936 geraamd op 6.per H.A., dus een verla ging van ƒ1.— per H.A. tegen in 1935. Een te waardeeren succes, een gevolg van de in 1930 in bedrijf gestelde machinale bemaling ter vervanging van den windmolen. Deze bemaling eischt geen hooge kosten, het geen uit het navolgende blijkt. In 1935 werd slechts uitgegeven voor onderhoud 16.10 en voor benoodigde olie 38.90. In 1934 bedroegen de kosten voor olie nog minder dan in 1935 nl. 21.53. Deze bepaling voldoet tot tevredenheid van de Ingelanden en terwijl de kosten nog lager zijn dan van den ouden wind molen. Medegedeeld werd. dat de 4 3/4 pet. lee ning, pro resto 3375.—, in 1935 is ge converteerd in een 4 1/2 leening, hetgeen eveneens een belangrijke besparing is. De jaarlijksche aflossing op deze leening, oor spronkelijk 4500.— bedraagt 225.—. Vervolgens had de verkiezing plaats van een voorzitter wegens periodieke aftre ding van den heer Joh. C. van Reisen. Het stembureau, bestaande uit de heeren Th. G. Romeijn, P. v. d. Berg en G. Rutgerink, deelde na de gehouden schriftelijke stem ming mede, dat de heer J. C. van Reisen met algemeene stemmen was herkozen. Met woorden van waardeering dankte de voorzitter voor zijn herbenoeming. Lof werd gebracht door de Ingelanden voor het goede beheer van den polder. Besloten werd maatregelen te nemen voor invorde ring van de achterstallige polderlasten. Deze zijn, in vergelijking met andere pol ders, niet zoo groot. De zekerheidstelling van den penning meester werd hierna bepaald op een be drag overeenkomstig de geldende voor schriften. Het Ambtenarenreglement werd eveneens na een korte bespreking vastgesteld. Bij de rondvraag werden nog eenige mededeelingen gedaan aangaande de be maling. waarna de vergadering op de ge bruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. Geboren: Johannes, zoon van P. C. Biemond en van M. J. A. Ludlage Alexander Jan Theodorus, zoon van J. P. de Greef en van C. J. Witteman Johan nes Pieter, zoon van L. Oudshoorn en van M. L. A Stans Jacobus Franciscus Paulus, zoon van Th. A. A. v. d. Voort en van F. Ruigrok Gysbertus Petrus, zoon van H. Franken en van C. P. de Groot Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwe zig. Te ongeveer half toen opende de voor zitter de vergadering, waarna de secreta ris de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. Daarna volgde mededeeling van de ingekomen stukken, waaronder di verse besluiten die de goedkeuring van Ged. Staten hadden verworven, voor ken nisgeving werden aangenomen. Eveneens was goedgekeurd terugontvangen van de Kroon de gewijzigde verordening op de heffing eener straatbelasting, waardoor de weg wordt afgesneden voor eventueele verneitiging van aanslagen terzake in de toekomst. Voor kennisgeving werden voorts nog aangenomen een schrijven van Ger. Staten, dat dti college de beslising omtrent het uitbreidingsplan andermaal voor 6 maanden heeft verdaagd, alsmede een vier tal uitspraken van den Raad van beroep te Leiden omtrent reclames straatbelas ting en een tweetal uitspraken van het Ambtenarengerecht te 's-Gravenhage, waarbij ongegrond werden verklaard een tweetal ingestelde beroepen tegen genomen raadsbesluiten met betrekking tot een twee tal gemeente-ambtenaren. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten verscheidene verslagen en rap porten ter gemeentesecretarie voor de raadsleden ter inzage neder te leggen. In verband met de mededeeling van den tech- nischen dienst der P. T. T., dat inkrim ping van de huistelefooninstallatie slechts een kleine besparing op het abonnement geeft, werd besloten het aantal toestellen niet te verminderen. Naar aanleiding van het jaarverslag der brandweer en conform het voorstel van B. en W. werd besloten over te gaan, tot ver hooging van de jaarwedden der brand meesters en adjunct-brandmeesters der brandweer tot resp. 12.50 en 10.tot aankoop van een verlengstuk van de zuig- slang der motorspuit en van een water dicht costuum voor een spuitgast. Op een verzoek van den heer E. om een aan hem toebehoorenden waterstoep voor rekening der gemeente te doen herstellen werd afwijzend beschikt, omdat de ge meente voor de beschadiging niet aan sprakelijk is. Een adres van de afd. van den R.-K. Volksbond, om een bijdrage .te ge ven in de kosten van de doktersfondsen werd verwezen naar B. en W. om praead vies, evenals een verzoek van S. om terug gave van betaalde invorderingskosten straatbelasting. Van den heer Starrenlburg was een voorstel ter tafel, om aan wanbetalers der watergelden, wanneer deze van de water toevoer zijn afgesneden, bij opnieuw aan sluiten niet njoer in rekening te brengen dan den kostprijs. Nadat de heer Starren- burg dit voorstel nog mondeling had toe gelicht, werd het verwezen naar B. en W. om praeadvies. Op een verzoek van S. om teruggave van te veel betaalde straatbelas ting werd gunstig beschikt, terwijl aan den heer Meijdam werd toegestaan een inter pellatie te houden over de bij het Ambte narengerecht aangebrachte klachten van 2 ambtenaren, in dienst der gemeente Z., als mede de behandeling dezer zaken en de daarbij door B. en W. aangenomen hou ding en voorts nog over nevenbetrekkingen van ambtenaren in dienst der gemeente Z. in het algemeen. Nadat de Raad vervolgens een kwartier in geheime zitting had vergaderd werd de openbare vergadering voortgezet met be handeling'van een ontwerp begrootingswij- Heinrich Leonardus Anthonius Josephus, zoon van H. Heuer en van C. J. M. Bayer Elisabeth Maria Petronella Josephina, dochter van P. H. van Tol en van A. J. van Tol Pieter Dinus, zoon van P. D. Kuiper en van G. Kok. Overleden: C. P. W. Blom, oud 15 jaar. Gevestigd: G. Hardeman, geb. Dui- venbode en gezin. Hoofdstraat 132, van Utrecht M. M. Oostveen, Hoofdstraat 244 van Velsen A. M. Noordermeer, van Heemstrastraat 37, van Wassenaar P. C. Riek, Wilhelminalaan 2, van Voorhout. Vertrokken: K. Th. van der Voort, Hoofdstraat 154 naar Wassenaar H. M. Smit, Tijloosstraat 13 (naar Bloemendaal C. J. M. van Heijningen, Hoofdstraat 238 naar Hazeiswoude E. van Keulen, Bijdorpstraat 21 naar Wassenaar P. F. van den Berg en gezin, Rijsthofflaan 10 naar Heemstede Wed. J. W. Koning en gezin, Hoofdstraat 155 naar Oegstgeest. ziging 1935, welke werd vastgesteld. Het kohier der hondenbelasting 1936 werd ver volgens vastgesteld tot een bedrag van ƒ405.Op een tweetal schoolgeldreclames werd conform het voorstel van B. en W. beschikt, terwijl de heer Starrenburg deed aanteekenen, dat hij tegen de afwijzende beschikking was op het verzoek van S. Met algemeene stemmen werd vervol gens besloten ƒ352.80 beschikbaar te stel len voor extra steun aan werkloozen, waarvan de gemeente 168 voor haar re kening krijgt. Aan de T.b.c. afd. van het Wit Gele Kruis alhier werd een subsidie verleend van ƒ250.voor 1936, terwijl een verzoek van den Bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis te Wassenaar om subsi die werd afgewezen. Het verzoek van het bestuur der Bur gerwacht om een subsidie van ƒ350 voor 1936 werd door B. en W. ter inwilliging voorgedragen, onder verwijzing naar de destijds gevoerde discussies bij de behan deling der begrooting. De heer Starrenburg vond het vreeselijlc om een dergelijk be drag weg te smijten nu de belastingen zoo hoog zijn en de menschen amper te eten of te drinken hebben. Onder verwijzing naar de discussies bij de begrooting deelde de heer Meijdam mede, dat hij niet accoord kon gaan met het voorstel. De heer Paar- dekooper had liever gezien dat met een bedrag van 250 had kunnen volstaan worden, waarop hij bij de behandeling der begrooting gewezen had, doch nu dat niet mogelijk blijkt te zijn kon hij met het voorstel van B. en W. accoord gaan. Bij stemming met 7 tegen 4 stemmen (de hee ren Meijdam, Starrenburg, Tijssen en de Groot) het verzoek vervolgens ingewil ligd. Loonbijslag voor land- en tuinbouw. Daarna kwam in behandeling een voor stel van B. en W. om toe te treden tot de bestaande regelingen voor loonbijslag van Landbouw, tuinbouw, weidebedrijven, vas te plantenkweekerijen. In antwoord op een desbetreffende vraag aan het Dep. van Soc. Zaken is als antwoord ontvangen, dat plaatselijk moet beoordeeld worden, elk bedrijf afzonderlijk, of een bedrijf voor loontoeslag in aanmerking kan komen, waarbij er aandacht aan geschonken moet worden, dat toepassing der regeling niet ontaardt in steun aan dat bedrijf, doch dat het eenigste doel der regelingen is om steuntrekkers in de bedrijven te plaatsen. De heer Paardekooper zeide de loon/bijslag regelingen van groot belang te achten, want er wordt mede bereikt, dat werk loozen tegen een behoorlijk loon te werk gesteld kunnen worden en dat in de be drijven werkzaamheden kuhnen worden verricht die anders, In verband met de fi- nancieele omstandigheden, achterwege imoeten blijven. De heer Paardekooper wees er echter op, dat toepassing der regelin gen in het afgeloopen jaar teleurstellingen hebben voortgebracht, weshalve hij het ge raden achtte, dat de plaatselijke commis sie en B en W. ziclh, alvorens tot de uit voering der nieuwe regelingen over te gaan, goed op de hoogte zullen stellen. Spr. wees er voorts op, dat de regeling in Noord- Holland veel soepeler is toegepast dan in Zuid-Holland, hetgeen spr. bevreemdt, want de Minister heeft toch uniforme regelin gen gegeven, zoodat geconcludeerd moet worden dat de Rijksinspectie in deze straf optreedt. Ten slotte betreurde de heer Paardekooper, dat de Rijksinspectie een andere toepassing heeft gegeven, dan aan vankelijk door haar aan de plaatselijke commissie was voorgelegd, waardoor ver schillende menschen gedupeerd worden. De heer Starrenburg besprak een individueel geval De heer Wessel wees eveneens op verkeerde toepassing en uitwerking der regeling in de practijk, terwijl de heer Paardekooper er zijn spijt over uitdruk te, dat hier persoonlijke gevallen naar vo ren zijn gebracht, hetgeen spr. absoluut niet heeft bedoeld, want het was alleen de algemeene regeling .die hij aan critiék wenschte te onwerpen met weglating van het persoonlijke element. De voorzitter sloot daarop de discussies waarna met alg. stemmen werd besloten toe te treden. Eveneens met algemeene stemmen werd besloten de bijdrage in de vervoerkosten van kinderen naar en van de scholen voor buitengewoon Lo., met ingang van 1 Jan. j.l. te verhoogen van 1/4 tot 1/3 met het oog op toekenning van Prov. subsidie. De vuilniswagen op de vuilnishoop. Een zeer lange discussie werd vervol gens gevoerd over den asch-vuilniswagen, waaromtrent B. en W. een voorstel had den gedaan om den ouden wagen te doen vervangen door een nieuwen. Tijdens de behandeling van dat voorstel werd in een vorige vergadering echter besloten den ouden wagen te laten repareeren door een zekere R. alhier voor de som van 750. Ged. Staten die goedkeuring moeten ver leen en aan het raadsbesluit vragen nu, of er nog meerdere aanbiedingen of prijsop gaven zyn ontvangen, omtrent die repara tie. Aangezien die er niet zijn vroegen B. en W. nu: Wat nu? Verschillende leden verklaarden zich thans voor een nieuwen wagen, te doen leveren bij inschrijving; anderen wenschten van derden nog opga ven van reparatie; weer anderen verzoch ten opgaven voor reparatie en leverantie van een nieuwen, terwijl ten slotte nog een strooming was om de beslissing op te schorten tot een volgende vergadering. Deze laatste strooming bleek de sterkste. Conform een desbetreffend voorstel van B. en W werd vervolgens, gebaseerd op de bezuinigingswet lager onderwijs, besloten, met ingang van 1 April a.s. de commis sie van toezicht op het 1. o. op te heffen en aan de leden met ingang van genoem den datuim eervol ontslag te verleenen. Eveneens het voorstel van B. en W. werd besloten aan M. van der V. te Leiden ver gunning te verleenen onder diverse voor waarden, tot het bouwrijp maken van Rhijiwreugd. Op een desbetreffende vraag van den heer Starrenburg, of er dezer zijds getracht zou worden, of werklooze arbeiders te werk gesteld kunnen worden, werd geantwoord, dat in overleg met de exploitant was besloten het werk te doen uitvoeren in werkverschaffing, waardoor het mogelijk was geweest aan 20 arbeiders, gedurende ongeveer 40 weken werk te verschaffen. De Rijksinspectie stond gun stig tegenover dit werkobject, doch bij in formatie ten Departemente bleek, dat na derhand nog een ongunstig advies was uit gebracht, op grond waarvan het verzoek niet zal worden ingewiligd Daarna be antwoordde de voorzitter enkele der in de vorige vergadering gestelde vragen, waar na de rondvraag aan de orde was. De heer Meijdam wees er op dat de verlichting aan den Hooge Rijndijk te wenschen over laat, betreffende het ontsteken en dooven der straatverlichting, waarop de voorzitter antwoordde, dat zulks de schuld van de klok is. De heer Starrenburg vroeg Inlich tingen over het koopen van boomen door raadsleden; de heer Tijssen vestigde de aandacht op het planten eener heining langs het voetpad bij van Bijlandt, waar door de menschen die bij de Stadhouders- laan wonen worden gedupeerd. De heer Wessel meende dat B. en W. lichtvaardig vergunning hebben verleend voor het bou wen van een garage op den hoek van den Schenkel en zeide dat niet voldoende re kening was gehouden met natuurschoon en veiligheid. De voorzitter zeide aan een en ander aandacht te zullen schenken. Daar na hield de heer Meijdam de hierboven genoemde interpellatie, welke ten slotte belichaamd werd in de volgende vragen: 1. Blijven B. en W. van meening, dat de zaken, die bij het Ambtenarengerecht waren aangebracht niet tot htm arbeids veld behoorden? 2. Zijn B. en W. niet van meening, dat ook raadsbesluiten, die genomen worden met de stemmen van de wethouders „te gen" toch door B. en W. behooren te wor- behandeld overeenkomstig de meening en geest van de raadsmeerderheid? 3. Zijn B. en W. met de raad van meening, dat het in het algemeen ongewenscht moet wor den geacht, dat ambtenaren in dienst der gemeente Zoeterwoude, met een behoor lijke bezoldiging, nevenbetrekkingen uit oefenen? 4. Willen B.. en W. mededeeling doen welke ambtenaren in dienst der gemeen te Zoeterwoude vergunning hébben we gens het hebben van nevenbetrekkingen en sedert wanneer dit vergunningen zijn verleend? 5: Willen B. en W. bij den voortduur aan den Raad kennisgeven wanneer ze van him bevoegdheid van art. 11 van het Ambt. Regl. hebben gebruik gemaakt en een ver gunning hebben verleend, onder mededee ling waarom ze in afwijking van de mee ning der raadsmeerderheid handelde? Niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter waarop de vergadering. r LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 235. Nog steeds snurkte de man stevig door. Op zijn tee- nen sloop Pit naar hem toe en tikte hem op den schouder. Nog bewoog hij zich niet. Pit nam nu een kloek besluit en schudde zijn arm heftig heen en weer. Dat hielp. Met een schreeuw werd de man wakker. „Wat is er", riep hij luid. Ssssst, antwoordde Pit. 236. Toen de man goed wakker was geworden, vroeg hij hoe Pit in zijn hut had kunnen komen en deze vertelde hem daarop van zijn wedervaren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14