D0NDER6AG 26 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 OEGSTGEEST WIELRIJDSTER TEGEN AUTOBUS GEREDEN EN ERNSTIG GEWOND Autobus van den weg gekanteld Hedenmorgen te omstreeks kwart over acht heeft op den Abtspoel weg alhier een ernstig ongeluk plaats gehad. De negentien-jarige mejuffrouw A. Kniest, die met. de fiets van het erf van haar woning den weg opreed, botste tegen een autobus van de firma Maarse en Kroon, komende uit de richting Leiden, bestuurd door den chauffeur E. B. uit Warmond. De chauffeur van de bus trachtte nog door sterk naar links uit te halen een aanrij ding te voorkomen, hetgeen hem evenwel niet lukte. Hèt meisje bleef met een ern stige hersenschudding op den weg liggen. De autobus kantelde in de links van den weg loopende sloot. De inzittende passa giers kwamen met den schrik vrij. De autobus is ernstig beschadigd. Het gewonde meisje is naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Haar toestand is ernstig. De autobus werd door personeel van de firma Maarse en Kroon gelicht. Naar de schuldvraag wordt een onder zoek ingesteld. DE KWAKEL BOERDERIJ AFGEBRAND Het vee kon amper gered worden Hedenmorgen is, doordat kinderen met lucifers hebben gespeeld, brand uitgebro ken in de boerderij van Th. O., staande aan die Kwakel te Uithoorn. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat de omwonen den nauwelijks den tijd hadden om het op stal staande vee los te snijden en naar bui ten te drijven. Buitend de levende have kon niets worden gered. In de boerderij werd een gemengd bedrijf uitgeoefend van veehouder en bollenkweeker. De schade, welke groot is, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. VEURLEIDSCHENDAM. R. K. Ziekenhuisverpleging. Onder voorzitterschap van den heer G. Kasber- gen hield de R. K. vereeniging voor Zie kenhuisverpleging hare Jaarvergadering in het Patronaat. Na opening van den Christelijken groet en een welkomstwoord, wordt mededee- ling gedaan, dat op een verzoek om ver laging verpleegkosten afwijzend is be schikt, omdat het niet mogelijk was. No tulen worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Het jaarverslag en financieel verslag van den Secretaris-Penningmeester wordt z. h. st. goedgekeurd, waarbij de voorzit ter hulde en dank brengt aan den secr.- penn. voor het schitterende verslag en het vele en accurate werk, en wenscht de Ver eeniging een bloeiende 2e tiental jaren toe. Bij monde van den heer A. Bontje bracht de verificatiecommissie verslag uit en ver klaarde alles in de beste orde bevonden te hebben. Een voorstel dezer commissie om de vergoeding van den secretaris-pen ningmeester te verhoogen in verband met de verdubbeling van het ledental en de vele daaraan verbonden werkzaamheden, wordt na enkele besprekingen z. h. s. aan genomen. In de verificatiecommissie voor 1936 wor den benoemd de heeren A. Bontje, J. van Wijk en M. Schalkwijk. Bij de bestuurs verkiezing worden de aftredende heeren Dr. van Zeeland en C. M. v. d. Heijden met vrijwel algemeene stemmen herko zen. Bij de rondvraag wordt een voorstel Nieuwenbroek en Schuijt om een verzoek te richten aan het Gemeentebestuur om voor werklooze leden en niet steuntrek kende en werklooze leden van groote gezin nen de helft van den contributie te vergoe den, terwijl door het Bestuur zal overwo gen worden, of voor de andere helft de Vereeniging zelf iets kan doen, en wel voor zoolang de toestand blijft, zooals deze mo menteel is; dit voorstel wordt na lange be sprekingen met algemeene stemmen goed gekeurd. Volgen nog lange besprekingen om het aantal verpleegdagen zooveel mogelijk te bekorten, of om anders het aantal te be perken tot 6 weken. Besloten wordt het momenteel zoo te laten en zoo noodig vol gend jaar met een voorstel te komen. Eveneens wordt aangenomen om na het herstel, indien dit noodig is en de ge neesheer dit adviseert, het vervoer van 't Ziekenhuis naar huis per auto te doen ge schieden en de kosten hiervan voor reke ning der Vereeniging te nemen. Hierna sluiting. Overname en reconstructie wegen in Park Leeuwenbergh. B. en W. van Stompwijk deelen den Raad mede, dat in verband met den toestand, waarin de we gen in bovengenoemd park, toebehoorende aan den heer J. P. Leeuwenburg te Baarn, verkeerden, zij in begin 1935 voorstelden in beginsel te besluiten tot overname dier wegen, waarmede de Raad zich vereenig- de, doch opdracht gaf aan B. en W. met den eigenaar dier wegen in onderhande ling te treden om voor de Gemeente een zoo voordeelig mogelijke oplossing te ver krijgen. Deze onderhandelingen hebben plaats gehad en de eigenaar is bereid de wegen aan de gemeente over te dragen en de kosten van overdracht eveneens voor zijn rekening te nemen, terwijl hij ook be reid is in de door de gemeente te maken reconstructiekosten een bedrag van f 1000 bij te dragen. B. èn W. hebben bekeken, of aan den eigenaar meerdere verplichtingen zijn op te leggen, doch dit is niet mogelijk. B. en W. zeggen, dat nu twee wegen open staan en wel de wegen niet over te nemen, wat klachten brengt, of wel over te ne men, wat kosten voor de gemeente brengt. B. en W. hebben 3 plannen doen maken, welke echter te kostbaar zijn. Het plan, dat B. en W. nu overleggen, wordt begroot op pl.m. 12.000.het werk zouden zij wil len uitgevoerd zien in werkverschaffing en zij zetten uiteen waarom. Tenslotte deelen B. en W. nog mede, dat zij zich héb ben gewend tot 8 eigenaren van gronden in dit park en het resultaat hiervan en stellen voor te besluiten: le tot overname der wegen in 'het park Leeuwenbergh vol gens het ontwerp besluit; 2e tot het verbe teren der wegen overeenkomstig het over gelegd plan en de kostenberekening en het werk te doen uitvoeren in werkver schaffing. ZOETERMEER. Stierenkeuring. Woensdagmorgen had op de binnenplaats van het café „De Gou den Leeuw" alhier, de stierenkeuring plaats. De onder de rubriek „oudere stie ren" aangevoerde stier van den heer E. Kahn alhier, werd een eersten prijs toe gekend. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Maandag 30 Maart des n.m. 7 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. inzake aanvul ling en wijziging van de Algemeene Politie verordening. (Dit punt is in de laatste ver gadering aangehouden). 6. a. Voorstel van B. en W. inzake ver laging van den huurprijs voor het pand Bruggestraat no. 6. b. Voorstel van B. en W. inzake verla ging van den huurprijs voor het perceel Schoolstraat no. 14; 7. Voorstel van B. en W. betreffende af koop wachtgeld van den oud-commissaris van politie dezer Gemeente. 8. Voorstel van B. en W. inzake inrich ting van e enparkeerterrein voor autobus sen bij het station. 9. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek van W. C. v. d. Vlist om ontheffing van de desbetreffende bepaling in de koop akte, voor inrichting van een slachtplaats aan de Leliestraat. 10. Voorstel van B .en W. inzake aankoop voetstraten. 11. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van de tarieven voor gas en electri- citeit. 12. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van een perceel weiland aan B. Rus- schenberg. 13. Benoeming van een lid van de Com missie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onderwijs in de vacature ontstaan door het bedanken als zoodanig door Mevr. I. v. d. BijlVan Egmond. Aanbevolen worden: 1. Mevr. P. BaaneOliemans; 2. Mevr. W. v. BeijerenVan der Neut. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Gemeentebegrootingen diensten 1935 en 1936. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting voor het Grondbedrijf dienst 1935. UITBREIDING VASTRECHTTARIEVEN VOOR GAS EN ELECTRICITEIT En een Südder-comfoor op de koop toe! Bij de aanbieding der begrootingen, dienst 1936, deden B. en W. reeds uitkomen, dat zij bereid en voornemens waren te onder zoeken of het bestaande vastrechttarief voor gas herziening behoeft in dien zin, dat het meer beantwoordt aan het doel van een dergelijk tarief, n.l. bevordering van toe neming van gasverbruik. Uit het rapport van den directeur der bedrijven, blijkt o.m., dat sinds de laatste prijsverlaging van het gas per 1 Juli 1935, de achteruitgang in het verbruik is tot staan gekomen niet alleen, maar dat zelfs geleidelijk een toename valt te constatee- ren en wel sinds 1 November j.l. Over No vember 1935 heeft de gaslevering n.L c.a. 10 pet. meer bedragen dan over November 1934; over December j.l. c.a. 3.9 pet. meer dan over December 1934; over Januari 1936 c.a. 5,9 pet. meer dan over Januari 1935, terwijl voorts bekend is dat de af levering over Februari dezes jaars c.a. 6,5 pet. meer bedroeg dan over Februari 1935. Hoewel het onvoorzichtig zou zijn uit deze aanvankelijke, nog geringe toeneming, over een zoo kort tijdvak, conclusies te trekken, stemt dit resultaat toch eenigszins hoopvol. Blijkbaar weten de verbruikers de voor- deelen welke gas in meerdere opzichten biedt boven petroleum, wel te waardeeren. B. en W. hopen dan ook, dat van een nog eenigszins gunstiger vastrechttarief, gepaard met een goede service en practi- sche propaganda, nog verdere toeneming van het gasverbruik mag worden verwacht. Invoering van een z.g. verplicht vast rechttarief achten B. en W. niet den aan gewezen weg. Na overweging van deze verschillende mogelijkheden zijn B. en W. na nauwgezet onderzoek, met de Commissie van bijstand tot de conclusie gekomen dat de eenig mo gelijke herziening van het vastrechttarief voor gas waardoor dit voor de verbruikers nog eenigszins aantrekkelijker zal worden en waarbij toch ook voldoende rekening wordt gehouden met de belangen van het bedrijf, kan bestaan in een verlaging van het vastrechtbedrag in de tarieven A en B. Deze bedragen, thans zijnde respectieve lijk f 0.75 en f 3 per opnemingsperiode, zouden B. en W. willen verlagen tot 0.50 respectievelijk ƒ2.25. De in die tarieven geldendle prijzen per afgenomen M3. be dragende 7 cent respectievelijk 5 cent worden dan gehandhaafd. Van deze verlaging zal het gevolg zijn, dat men reeds bij een jaarverbruik van 400 M3. voordeel zal hebben van tarief A, welk voordeel bij het huidig vastrechtbe drag van ƒ0.75 eerst optreedt bij een jaar verbruik van ten minste 600 M3. In tarief B., zal door deze verlaging reeds voordeel optreden bij een jaarverbruik van ten min ste 600 M3. in plaats van, zooals thans, bij 800 M3. B. en W. deelen u voorts nog mede, dat het in de bedoeling ligt om gelijk met de invoering van het gewijzigd vastrechtta rief, over te gaan tot gratis beschikbaar stelling voor éénmaal, van een z.g. sud- dercomfoor, hetwelk ook gratis zal worden geplaatst. Deze comforen werden reeds gratis verstrekt aan muntgasverbruikers, maar zullen dan ook voor de gewone me ter- en vastrechtverbruikers beschikbaar zijn. Ten aanzien van het vastrechttarief voor elctricteit zijn B. en W. met de Commis sie van Bijstand voor de bedrijven, van oordeel, dat voor de berekening van het vaatrechtbedrag in het vervolg als basis, behoort te worden genomen het werkelijk verbruik over het kalenderjaar 1935 in plaats van het gemiddeld verbruik over de jaren 1932 en 1933. Omdat echter voor verschillende ver bruikers die thans reeds electriciteit vol gens het huidig vastrechttarief afnemen de mogelijkheid bestaat dat berekening van 't vastrechtbedrag naar het gemiddeld ver bruik over 1932 en 1933 voordeeliger is dlan naar het werkelijk verbruik over 1935, ach ten B. en W. het billijk dat voor die ge bruikers de mogelijkheid blijft volgens het geldend stelsel (gemiddeld verbruik over 1932 en 1933) het vastrecht te behouden. Zien zij dJaarin geen voordeel, dan staat voor hen de gelegenheid open om, over eenkomstig de desbetreffende bepaling, het huidig vastrechtarief t.z.t. op te zeggen en toepassing van het nieuw tarief aan te vra gen met berekening van het vastrechtbe drag volgens het werkelijk verbruik over 1935. Verhuring eigendommen. Door den huurder der gemeentewoning plaatselijk bekend Schoolstraat no. 14, is verzocht de huurprijs, thans bedragende 5 per week, te verlagen tot ƒ3.50 per week. De Com missie van Bijstand voor het Grondbedrijf waarbij de woning in beheer is, adviseert tot een huurverlaging van ƒ0.50 per week. De door den huurder gevraagde verlaging van 1.50 per week achter ook B. en W. te groot. Met een verlaging van ƒ0.50 per week kunnen B. en W. zich vereenigen. BODEGRAVEN. Kerkschapen. De opbrengst van de verkoop Kerkschapen is 66 stuks voor 1283; kooper werd de firma Roest en Rö- ling te Kwakel. Van 42 stuks van het Wit-Gele Kruis was de opbrengst 846; koopers waren: 26 stuks aan de firma Baas en Domburg en 16 stuks den heer M. Stolwijk, allen alhier. Er was veel animo en de schapen waren volgens deskundig oordeel van eerste kwa liteit. Kaasdag. Naar uit goede bron wordt vernomen wordt door de Landbouworgani saties alhier ter plaatse, zijnde de Holl. Mij. van Landbouw, de R.K. Land- en Tuin- bouwibond en de Christelijke Land- en Tuinbouwbond, overwogen om in Bodegra ven in de komende zomer een kaasdag te houden. Binnenkort zal uit de genoemde organi saties een bestuur worden benoemd, wat zal trachten- medewerking tot deelname te verkrijgen. LEIDERDORP Groote propaganda-bijeenkomst B. V. L. Op uitnoodiging van de propaganda- commissie van de Leiderdorpsche afdee- iing van den B.V.L. waren gisteravond ve len in „Irene" aanwezig om de propaganda- avond bij te wonen. Als voorzitter der plaatselijke Land storm-commissie heette burgemeester Brug de aanwezigen hartelijk welkom, bijzonder kapitein Boulogne, secretaris van de Na tionale Landstormcommissie als spreker van dezen avond; kapitein Karres, secretaris van het gewest Zuid-Holland van den B. V.L. en andere genoodigden. De burgemeester schetste in korte trek ken de groei van de Leiderdorpsche afdee- ling en de hoop uitsprekende, dat van deze vergadering een propagandistischen invloed zal mogen uitgaan, gaf spr. het woord aan kapitein G. F. Boulogne. Nadat het Wilhelmus was gezongen, hield Kapitein Boulogne een rede over de betee- kenis van den B.V.L. in dezen tijd. Zeer uitvoerig behandelde spreker de geschie denis van de oprichting van den B.V.L., in spannende toestanden en mochten wij van spr. vernemen de groote beteekenis tot op heden, die de B.V.L. steeds heeft gehad en thans nog heeft. De tijden zijn zoo, dat wij iederen dag vree zen voor een wereld-catastrophe, voor een revolutie. Daarom drong spr. aan het eind van zijn boeiend betoog, hetwelk wij slechts zeer beknopt weergeven, erop aan paraat te zijn, zdch aam te sluiten bij den Bijz. Vr. Landstorm of bij de Burgerwacht. Burgemeester Brug dankte kapitein Bou logne voor zijn gehouden redevoering; de blik in het verleden herinnerde aan die re volutionaire situatie in 1918, waaruit de B. V. L. gegroeid is. Spr. hoopt, dat de B.V.L. steeds mag blijven groeien, tot hedl van ons vaderland. De Chr. Muziekvereeniging „Sympho- nia", die zich onder leiding van den heer Plu, reeds eenige malen dezen avond had laten hooren, maakte na de rede weer op gewekte muziek, hetwelk de stemming zeer verhoogde. Aam den heer J. N. R. van Ma ar Ie, werd onder dank voor zijn trouwen dienst in den mobilisatietijd bewezen, het mobilisa- tiekruis met diploma uitgereikt door den burgemeester. De prijzen, behaald door de leden op de schletavondien, werden uitge reikt door Overste van Hooghuizem. Na de pauze werd muziek gemaakt en gelachen om den heer C. Spaanderman, voordrachtkunstenaar, die door zijn gees tig optreden, de aanwezigen kostelijk heeft vermaakt. Aan het einde van dien avond, die een zeer goed en opgewekt verloop had, dankte de burgemeester den heer Peerenboom als leider van de afdeeling Leiderdorp en alle andleren die hadden medegewerkt dezen avomd zoo uitmuntend te doen slagen. Werkloozen. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling staan heden 111 werk zoekenden ingeschreven, waarvan er 27 bij de gemeentelijke werkverschaffing zijn ge plaatst. KOUDEKERK. Landstorm. Gisteravond werd in de O. L. School alhier in tegenwoordigheid van burgemeester Kwint en Ds. Odé de weke- lijksche schietoefeningen van de afd. Kou dekerk v. d. B.V.L. van het afgeloopen win terseizoen beëindigd met een schietwed strijd, waarvan de uitslag is als volgt: le pr. J .B. C. Hogenes 97 p.; 2e pr. N. Vergnust 96 p.: 3e pr. C. v. Veen 96 p.; 4e pr. N .de Jong 96 p.; 5e pr. C. de Wit 95 p.; 5e pr. A. v. d. Voorst 94 p.; 7e pr. A. Paling 93 p.; 8e pr. Jac. v. d. Velden 93 p.; 9e pr. A. Hogenes 82 p.; 10e pr. J. Dalebout 92 p. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen door den burgemeester uitgereikt met een toepasselijk woord, waarbij hij de trouwe schutters welkom heette, alsmede Ds. Odé, den leiders van de B.VX., den heer W. A. v. d. Dool, alsmede den Instruc teur, den heer T. Molema. Inzonderheid wenschte spr. den heer J. B. C. Hogenes geluk als winnaar van den wisselbeker voor het hoogst aantal punten in het afgeloo pen winterseizoen behaald en sprak daarbij den wensch uit dat deze het volgend sei zoen zijn eigendom mag worden. Met een driewerf hoera op onze Konin gin werd deze gezellige avond gesloten. NOORDEN. Ongevraagd is niet immer ongeweigerd. Reeds lang werd verwacht wat gisteren gebeurde. De schilder M. V. had indertijd een werkplaats gebouwd aan den weg zon der in het bezit te zijn van een daartoe ver- eischte bouwvergunning. Blijkbaar voor zag hij, dat voor dit terrein geen vergunning verleend kon worden, dies vroeg hij maar niets en ging hij stil zijn gang. Een proces-verbaal volgde, een vonnis van den kantonrechter eveneens en daar bleef het aanvankelijk bij, althans zoo scheen het. De Politie dacht er echter an ders over, het gebouw was daar weder rechtelijk geplaatst, 't delict stond vast en dus was wegruimen nu de boodschap. Onze schilder voelde hier niets voor, richtte naar links en rechts allerlei ver- toogen, tot gisteren de twee gemeenteveld wachters verschenen met een timmerman om het gebouwtje neer te halen. Begrijpelijker wijs trok dit de belangstel ling van Noordens ingezetenen, daar zat al licht een relletje aan vast, doch alles ver liep vrij kalm. M. V. zag blijkbaar in, dat hij alleen met kalm optreden erger kon voorkomen en zoo was dan ook na een uur tijds ongeveer het gebouw van zijn stand plaats verdwenen en trok het publiek weer af. Boekhoudcursus. Door onze plaatsge noot W. Hoogerwerf werd ook hier een boekhoudcursus gegeven en wel in de St. Franciscuszaal. Het aantal deelnemers be droeg 12, van wie er 11 een diploma ver wierven. De rangnummers waren als volgt, met vermelding achter de namen van het be haalde punt. 1. Joh. Baas 9, 2. M. Baas 9, 3. A. Kuijf 9, 4. G. Lelieveld 9. 5. N. Knaap 8, 6. H. Knaap 3, 7. C. Tersteeg 8, 8. J. Ver haar 8, 9. J. de Jong 8, 10. A. de Jong 7, 11. P. Groendijk 7. Kapelaan Hermans reikte onder een toe passelijk woord de diploma's uit, terwijl de gediplomeerden den cursusleider een schitterend schemerlampje ten geschenke gaven, dat onder een hartelijke dankbetui ging werd aangeboden door den heer A. Kuijf. De heer Hoogerwerf dankte allen voor 't gezellig samenwerken en wel in 't bijzonder den kapelaan, die toch de eer ste stappen voor dezen cursus heeft geno men. NIEUWKOOP. In het duister van den nacht. Ook hier en te Noorden zijn in het duister van den nacht de brievenbussen voorzien van het bekende pamflet van den N.S.B. waarop Dr. Colijn met bebloede handen is afgebeeld. De politie kreeg terstond opdracht de ver spreiders van dit lugubere product op te sporen en aan te houden, zoodat ieder, die aanwijzingen geven kan omtrent de ver spreiding, verzocht wordt dit ter bevoegder plaatse te doen. Het pamflet is een overdruk uit de Noten kraker van de S.D.A.P. dd. 18 Februari 1933. En men wil nu de verdrukte onschuld spe len, waarom mocht dat toen wel? Men ver geet er echter bij te vermelden, dat Dr. Colijn toen geen minister was, doch slechts gewoon kamerlid en secundo, dat eerst na 1933 een wet is uitgevaardigd, waarbij dit strafbaar is. Alweder het oude liedje, verdacht maken, er maar op los schrijven, doch de eenvou dige menschen ook op het platteland ken nen dat lied al uit hun hoofd, zij laten zich m^t meer van den wijs brengen en werpen de vuiligheid van die zijde ongelezen in den kachel. Motorvaart in de Ziende. Sinds jaar en dag is van verschillende kanten pressie uitgeoefend om te beletten dat met me chanische kracht gevaren wordt in de Ziende, omdat de berm van den Ziende weg ondermijnd zou worden. Het bestuur van den Polder Nieuwkoop en Noorden waarin de vaart ligt heeft zdch hiertegensteeds met kracht verzet en naar wij vernemen hebben thans ook Gedepu teerde Staten bericht gezonden, dat geen termen hiervoor aanwezig worden geacht. Men heeft zich aan te passen aan de eiechen van het leven, in dit geval aan de eischen, van het huidige moderne verkeer. ZOETERWOUDE. Adres van den Volksbond. Door ds beide afdeelingen van den Ned. R. K. Volks, bond alhier is tot den gemeenteraad een verzoek gericht om te besluiten, dat van ges meentewege een bijdrage wordt verleend in de kosten van het doktensfonds. „Rhijn vreugd". Naar we vernemen zijn de pogingen van het gemeentebestuur om het bouwrijp maken van „Rhijnvreugd" bij wijze van werkverschaffing te doen geschie den. Inenting. Zaterdag a.s. zal in de open bare lagere school op het Dorp alhier om 10 uur voorm. gelegenheid zijn tot koste- looze inenting en herinenting tegen de pokken. Donderdag 2 April a.s. is daartoe gelegenheid aan den Hooge Rijndijk in café „Ik leer nog". WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoe kan men wit zeem leer en kinderschoentjes schoonmaken? Antwoord: Wrijf ze met broodkrubn schoon. Wrijf vlekken voorzichtig weg met een weinig tetra of benzine (vuurgevaar- lijk). Gebruik vooral weinig vocht anders vormen er zich kringen. Wrijf de schoen tjes na met talkpoeder of magnesia. Vraag: Hoe kan men geel geworden zijden franje van een lampekap schoon maken? Antwoord: Klop de franje eenige malen door benzine of tetra. Klop de franje zoo mogelijk buiten uit en laat ze hangen tot ze geheel droog is. Vraag: Hoe kan men vlekken verwij deren uit een zijden japon? Ant.woord: Aangezien de soort vlek niet vermeld wordt is het moeilijk een speciaal vlekkenmiddel op te geven. Pro beer de vlek te verwijderen met wat lauw warm water en een watje of zacht lapje. Is de vlek veroorzaakt door vet neem dan een weinig benzine. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. SALEIER (thuisr.) vertr. 24 Maart van Padang. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AMSTERDAM (thuisr.) vertr. 23 Maart van Tocopilla. ASTREA arr. 23 Maart te New York. AURORA arr. 25 Maart van Hanzig te Kopenhagen. BARNEVELD (uitr.) arr. 22 Maart te Talcahuano. BREDA (uitr.) arr. 23 Maart te Talca huano. HERCULES arr. 25 Maart van Istanboul te Bourgas. IRIS arr. 22 Maart te Balbao. MEROPE arr. 25 Maart van Amsterdam te Hamburg. ORANJE NASSAU arr. 23 Maart van West-Indië te New York. ORESTES vesrtr. 24 Maart van Piraeus naar Catacolo. ORPHEUS arr. 25 Maart van Setubal te Lissabon. SATURNUS arr. 25 Maart van Beyrouth te Izmir. TIBERIUS vertr. 25 Maart van Kopen hagen naar Gdynia. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ SIPORA arr. 23 Maart te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BURGERDIJK vertr. 23 Maart van Gal veston naar N. Orleans. DRECHTDIJK, Rott. naar Vancouver vertr. 22 Maart van Champerico. ROTTERDAMSCHE LLOYD DEMPO (uitr.) pass. 25 Maart Suez. KEDOE (thuisr.) vertr. 24 Maart van Singapore. KOTA RADJA (uitr.) pass. 25 Maart te Suez. SITOEBONDO (thuisr.) vertr. 25 Maart van Port Said- STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX, Japan-Rotterdam arr. 24 Maart te Hongkong. DIOMED vertr. 24 Maart van Kobe naar Rotterdam. MELAMPUS, Batavia naar Amsterdam, pass. 24 Maart Gibraltar. PATROCLUS arr. 25 Maart van Dairen 1. v. Londen te Rotterdam. VEREENIGDE NED. SCHEEPV. MIJ. (Holland-Oost-Azië Lijn). ZUIDERKERK (thuisr.) vertr. 23 Maart van Penang.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12