M RADIOPROGRAMMA'S DINSDAG 24 MAART 1936 DE LEIDSCHE CÜUKANT traaJL CLAD TAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN De knoeierijen bij de Ned, Aardappelencentrale te Bergen (L.) Oprichter te Bergen (L.) belast met denaturatie van aardappelen gearresteerd. Zooals wij reeds hebben gemeld, zijn bij de contróle var. de Landbouw Crisis Organisatie te Bergen (Limburg) knoeierijen op groote schaal ontdekt bij het denatureeren van aardappelen. In verband hie mede is door de Koninklijke Marechaus see te Well de opzichter der Nederlandsche Aardappel Centrale te Bergen, zekere G. B., gearresteerd. Deze heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort, terwijl nog meer ar restaties verwacht worden. De „Telegraaf meldit nog het volgende: De verdachte had tot taak bij de boeren te Bergen en verschillende omliggende ge meenten, aardappelen te denatureeren, dit is ongeschikt te maken voor de menschelijke consumptie. Gedenatureerde aardappelen zijn echter nog wel geschikt voor veevoer. Dit ongeschikt maken geschiedt door gaans door boeren die daarvoor zijn aan gesteld en dus voor de Nederlandsche Aard appel Centrale een vertrouwenspositie be- kleeden. Zij moeten steeds, na denaturatie van een bepaald kwantum, daarvoor een bewijs afgeven, waarop de aardappelprodu cent zijn steun kan verkrijgen. G. B. heeft kans gezien de Nederlandsche aardappelcentrale op schandelijke wijze te bedriegen. Groote partijen aardappelen, kwantums van vierduizend, tienduizend, vijftienduizend, en zelfs van twintig dui zend kilogram, die hij moest denatureeren, kocht hij van verschillende boeren tegen zeer lage prijzen. Aan de betreffende boe ren gaf hij de voorgeschreven schriftelijke verklaringen af, waarin werd vermeld, dat hij deze partijen gedenatureerd had. Op deze bewijzen ontvingen de boeren dan later van het Landbouw Crisis-bureau den. vastgesteldien steun. Wanneer men bedenkt, dat deze steun in de maanden, waarin B. de fraudes pleegde, 0.80 per 100 K.G. bedroeg, dan is het duidelijk, dat zoowel de boeren als deze vertrouwensman der Aardappel Centrale groote sommen op oneerlijke wijze verkregen. De opzichter verkocht de z.g. gedenatureerde aardappelen naar Duitsch- land en verdiende daarmede belangrijke sommen. Zeer waarschijnlijk zal binnenkort nog worden overgegaan tot de arrestatie van en kele aardappelhandelaren, die mede deel uitmaken van het complot, dat de opzichter met de boeren had gesmeerd. Want het spreekt wel van zelf, dat ook de boeren, die de aardappelen, welke zij voor dena turatie hadden opgegeven, aan G. B. ver kochten, wisten dat er fraude mee gepleegd werd. Zij ontvingen immers later van het Landbouwcrisisbureau geldelijken steun, welke hun niet toekwam. De belangrijke fraudes zijn tijdens een contróle door ambtenaren van de Land bouwcrisis-organisatie ontdekt. Deze amb tenaren vroegen assistentie aan bij de ma rechaussee waarop de brigade-commandant der marechaussee te Well, de opperwacht meester Jansen van Galen belast werd met het jusitie-onderzoek. Spoedig is men hierna overgegaan tot de arrestatie van G. B. (hi] is een 25-jarige verzekeringsagent te Bergen) die na een streng verhoor door de mand viel. Hij werd naar de marechausseekazerne te Well over gebracht. Eenige dagen later is hij naar Den Bosch gebracht en in het Huis van Bewa ring opgesloten. Tal van boeren en enkele aardappelhan delaren zijn eveneens gehoord. Tegen deze menschen zullen, indien zij schuldig worden bevonden, ongetwijfeld door het-Landbouw crisis-bureau strenge maatregelen worden genomen. Zij kunnen zeer belangrijke boe tes krijgen, afgezien nog van de maatrege len, die de strafrechter tegen hen kan nemen. G. B.. moet zich reeds vele maanden lang met deze schandelijke praktijken hebben bezig gehouden. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Nader kan gemeld worden, dat de opzich ter, na een volledige bekentneis, onder be paalde voorwaarden op vrije voeten is ge steld. Ons werd verteld, dat een meer behoef tige boer de zaak aan het rollen heeft ge bracht. Daarop verscheen dezer dagen de controleur B. uit Lottum, in gezelschap van den hoofdcontroleur D. uit Venray, die de fraude ontdekten. Reeds zes landbouwers zijn bij deze ingewikkelde zaak de knoeierijen moeten zich ook ver buiten Bergen uitstrekken betrokken. Het zijn o.a. de 48-jarige J. U., de 00-jarige Z., de 50-jarige G. T. en de 60-jarige H. W., allen uit Bergen. En zeer vermoedelijk zijn er nog meer. HET DOODELIJK ONGEVAL TE LENT. In verband met het doodelijk ongeval te Lent, gemeente Eist, in den nacht van Za terdag 21 op Zondag 22 Maart, waarbij een persoon werd gedood en één zwaar gewond, verzoekt de burgemeester van Eist bekend- meking van het volgende: De bestuurder der auto, waarmede de botsing plaats vond, liet zich met de pont van kwart over twaalf des nachts van Nij megen naar Lent overzetten. Op die pont wdB nog een andere auto, vermoedelijk Ford Luxe, gemerkt met de letter G aanwe zig, die vrijwel tegelijk met de betrokken auto de pont verliet en kort vóór of na de betrokken auto over den Rijksweg naar Arnhem is weggereden. In verband met het belang van het on derzoek verzoekt de burgemeester den be stuurder van die tweede auto zich te ver voegen bij de politie te Eist, telefoon 203, of bij de politie zijner woonplaats. tomnfen. Dunden ondmaqyare. ure* wanneer wij geregeld lijden aan hoofdpijn, onverschillig of deze tengevolge van overmatige inspan ning of door een ziekte ontstaat Neemt Instantine, hèt middel uit de moderne geneesmiddelenschat Prijs per doosje slechts 50 ets. Groote brand te Eist. Complex loodsen van 2500 M2. in de asch gelegd. Hedennacht omstreeks half een is te Eist bij Arnhem een geweldige brand uitgebro ken in de loodsen met manden en kisten van de veilingvereeniging „Over Betuwe". Een geweldige vuurzee zette den geheelen omtrek in rossen gloed. Spoorwegmen- schen, die den brand ontdekten, wekten de omwonenden, die hun huizen in aller ijl ontvluchtten, medenemend, wat zij het meest noodig achtten. Ook het veilingho tel en het winkelhuis loopen groot ge vaar. Een paard is in de vlammen omgeko men. De brandweer is in volle actie, doch zal voorloopig tegen de geweldige vuurzee nog niet veel kunnen uitrichten. Nader vernemen wij, dat de brand zich over een gebouwencomplex van ongeveer 2500 vierk. M. heeft uitgebreid. Gezien het groote gevaar voor uitbrei ding, dat werd geducht werd de hulp van de Arnhemsche brandweer ingeroepen, en toen kon met twaalf stralen op de water leiding en op de nabij liggende slooten het blussohingswerk worden voortgezet. Dank zij het gezamenlijk energiek optre den wist men het hotel en het winkelhuis, die tegen de veilingshal zijn aangebouwd, te behouden. Van heinde en verre stroomde publiek toe om dezen geweldigen brand, welke tot ver in den omtrek werd waargenomen, te aanschouwen. Het kostbare mijntoestel, alsmede een auto zijn door het vuur ver nield. Aangezien het veilingsbedrijf over ver schillende uit elkaar liggende gebouwen is verdeeld, zal het niet behoeven te worden stilgelegd. Het is de grootste brand, die de Be tuwe na vele jaren heeft gekend. Het veilingsgebbuw alsmede de loodsen, welke met manden en kisten voor het a.s. seizoen tot den nok gevuld waren zijn ge heel afgebrand. Slechts het ijzeren ge raamte staat nog verwrongen overeind. De gebouwen zijn verzekerd bij een Bel gische maatschappij. De schade wordt op 2 2 1/2 ton geschat. Onder de aanwezigen werd ook opge merkt mr. J. E. Th. C. baron Speyart van Woerden, substituut-officier van justitie bij de Arrondisementsrechtsbank te Arn hem. SCHEEPSBRAND JE IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. i Twee hutten uitgebrand. Gistermiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken aan boord van een schip de „Port Courtis", liggend aan een kade der Amsterdamsche Droogdokmaatschappij aan de Meeuwenlaan te Amsterdam, voor de uit voering van reparatiewerkzaamheden. Een wachtsman, die in zijn hut op het bovendek lag te slapen, werd opgeschrikt door knetterende vlammen. De man, een Griek, zou nauwelijks, naar uit zijn woor den, die zeer moeilijk te volgen waren, nog afgeleid kon worden, ongeveer tien mi nuten geslapen hebben, op het moment, dat hij door het vuur gewekt werd, De hut stond toen al geheel in brand en het vuur moet zich daar ook al zeer snel verplaatst heb ben. De man maakte alarm, waarop perso neel der dokmaatschappij onmiddellijk den strijd tegen het vuur ter hand nam. Met een slang op de brandkraan aan den wal, poog de men den brand te blusschen. De omstan digheid, dat de gang, waardoor de vlam men hun weg vonden, geheel uit ijzer was opgetrokken, vergemakkelijkte het blus sohingswerk aanmerkelijk. Aan dezen gang grensde, eveneens aan bakboordzijde, een drietal hutten, bestemd voor de stuurlieden. Gelukkig waren de deuren hiervan echter gesloten. Toch drong het vuur de onmiddel lijk naast de slaapplaats, waarin de brand ontstond, gelegen hutten nog binnen en de bescheiden inventaris werd een prooi der der vlammen. Ook deze hut, evenals de an dere, geheel van hout opgetrokken, brand de totaal uit, Een derde en vierde hut liepen waterschade op. Voordat de „Jason" en een brandweerwagen van den post Plaatijzer- weg arriveerden, was het vuur vrijwel be dwongen. Wel werd nog even water gege ven door het personeel van de Jason, doch in hoofdzaak bepaalden de mannen zich tot het uitbreken, terwijl de wagen zonder dienst te doen, terugkeerde. De wachtsman werd door den brand zeer gedupeerd. Zijn kleeding en geld werden een prooi der vlammen. De brand is veroorzaakt door uitstraling van een electrische straalkachel, die de wachtsman had ingeschakeld alvorens zich ter ruste te begeven. Aangezien de hut ge heel betmimmerd was met lambrizeeringen, vond het vuur in het hout gemakkelijk voedsel. De „Port Courtis", die 8287 bruto register ton meet, is kort geleden uit Griekse he han den-overgegaan in handen van de Rethym- nis Culukundis Ltd. te Londen en vaart sedert dien onder Engelsche vlag. Aan boord bevond zich dan ook een gemengde bemanning van Grieken en Engelschen. KINDERSPEELPLAATS UITGEBRAND. Gisteravond is brand uitgebroken in de bij bezoekers van Zandvoort zeer bekende kinderspeelplaats Bernadette, gelegen in de duinen achter den Zeeweg. Binnen enkele oogenblikken was ei' van het groote gebouw, dat uit hout was opgetrokken, niets meer te redden, daar de vlammen toen reeds Meters hoog uit het dak sloegen. De brand weer van Zandvoort moest zich dan ook beperken tot het nablusechen en het om trekken der verbrande resten. Voor het vuur, dat in grooten omtrek zichtbaar was, bestond veel belangstelling. De eigenaar, de heer J. Kemp te Zandvoort, was, naar men ons mededeelde, niet verzekerd. De oorzaak staat niet vast. Vermoedelijk is onachtzaamheid in het spel. Het gebouw werd juist vandaag met het oog op het na derende seizoen in orde gebracht. LANDBOUWSCHUÜR AFGEBRAND. Gistermorgen omstreeks elf uur brak brand uit in de landbouwschuur van W. Linders aan de Kruislaan te Steenbergen (NrcL Brabant). Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de schuur weldra geheel in lichter laaie stond. Het gebouw brandde totaal uit. Twee runderen, benevens een hoeveelheid hooi en stroo, eenige land bouwmachines en gereedschappen, ver brandden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. HEIDEBRAND BIJ EIBERGEN. In den namiddag is een heidebrand ont staan in de buurt van Holterhoek onder de gemeente Eibergen. Niettegenstaande het blussohingswerk dadelijk ter hand werd ge nomen, werd een aangrenzend dennenbosch door het vuur aangetast. Een oppervlakte van 3 H.A. heide en dennebosch verbrand de. De oorzaak van den brand is vermoede lijk onachtzaamheid met yuur. WOENSDAG 25 MAARH. WERKBAAS BIJ DE WERKVERSCHAF FING MET EEN MES GESTOKEN. Zijn toestand zorgelijk. Zaterdagmorgen had op de werkverschaf fing te Delden, in uitvoering op den Zo mer weg te Ambt-Delden aan den binnen weg DeldenEnter, een ernstig treffen plaats tusschen een drietal groepen arbei ders werkzaam bij de werkverschaffing uit Delden en den werkbaas der Ned. Heide* maatschappij Supie, wonende te Wierden. Als gewoonlijk werd het loon over de af- geloopen week reeds des morgens uitbe taald. Naar verluidt is eenig geschil ontstaan over het loon in aangenomen werk en men wilde den werkstaat raadplegen, wat werd geweigerd door den werkbaas Spie. Men ging hierna tot handtastelij kheden over, waarbij de werkbaas ernstig,is mishandeld aan het hoofd en een vijftal messteken in rug en zijde opliep. Deerlijk gewond begaf hij zich naar een in de nabijheid gelegen boerenwoning. Spoedig was veldwachter Boerman van Ambt-Delden, geassisteerd door Rijksveldwachter van Deelen ter plaat se, die een onderzoek instelden. Bij dit onderzoek bleek, dat een zestal arbeiders, behoorende tot de drie groepen, welke aldaar werkzaam zijn, tijdens de vechtpartij in de onmiddellijke nabijheid van den getroffene geweest zijn. Zij werden aan een voorloopig verhoor onderworpen. Uitgezonderd drie personen, die niet in groepsverband werkten, zijn alle personen van deze werkverschaffing, ten getale van ruim twintig geschorst. H. te Delden werd aan een nader verhoor onderworpen en Za terdagmiddag gevankelijk naar Almelo overgebracht, als de vermoedelijke dader. Hoewel deze door den werkbaas als de da der werd aangewezen, bestaat, naar wij van andere zijde vernemen, niet voldoende zekerheid, daar deze persoon tijdens de handtastelijkheden zich niet in de nabijheid van het gebeurde zou hebben bevonden. De werkbaas Spie werd naar het zieken huis te Almelo vervoerd. Naar wij verne men, is zijn toestand zorgelijk. SMOKKELAUTO ONDER VUUR. Goede vangst van de douane te Cfaaam. Hoewel het in den laatsten tijd niet zoo veel meer voorkomt, dat te Chaam smok kelauto's de grens passeeren, zulks tenge volge van de strengere maatregelen, die zijn genomen, wordt het toch nu en dan nog wel eens geprobeerd. Zoo werd gisteren in den vroegen morgen het rustende dorp op geschrikt door tal van schoten, welke gelost werden op een auto, die trachtte te ontko men. Eenige kornmiezen, terugkeerend van hun dienst, waren juist de kom van het dorp genaderd, toen zij uit de richting van de Hilversum II, 801 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmonium en sopraan. GrMn.pl. 12.30 Klein-odrkest der H. O. V. 2.00 Gram.pl. en sopraan. 3.00 Gram.pl. 3.45 Het Haagsche Trio en gram.pl. 5.00 Kinderuurjte. 6.00 Landbouwpraatje. 0.30 Afgestaan. 7.00 Berichten, reportage. Gram.pl. en lezing. 8.00 Berichten, waarna NCRV-Strijkor- kest, en vrouwenkoor. (9.00 Lezing). 10.00 Berichten, dampraatje. 10.20 Vervolg concert. 10.45—11.30 Gram.pl. Hilversum I, 1875 M. V ARA-uitaendin g. 8.00 Gram.pl. 9.30 Onize keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Kamermuziek, VARA-tooneel, de Flierefluiters, causerie 12.001.45 Gram.pl. en VARA-orkest. 2.00 Voor de vrouw. Orvitropia. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers. 10.15 E. Walis en zijn orkest. 7.00 Sportpraatje. en De Roodborstjes. 7.40 Zang. 7.55 Berichten. 8.03 „MattMus-Passion", Bach, mm.v. Residentie-orkest, Toonkunstkoor, jongens koor en solisten. 11.00 Berichten, waarna gram.pl. Droitwich, 1500 M. 12.05 Orgelconcert. 12.35 Orkestconcert. I.35—2.20 BBC-Schotadhe Orkest. 3.10 Pianrecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en piano. 5.05 Kwintetconcert. 5.35 Populair concert en zang. 0.50 Vocaal concert. 7.50 Dansmuziek. 8.50 BBC-Symphonie-orkest, solisten en koor. 10.40 „Ski Heil", Tiroolsch programma. II.10 Het Vario-Trio. 11.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 m. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. 4.20 Pianorecital. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Harp en zang. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en populaii concert. Keulen, 450 M. 11.20 Populair concert. 1.35 Schrammel con eert. 3.50 Orkestconcert. 5.20 Omroeporkest en solisten. 7.30 Cabaretprogramma. 9.5011.20 Omroepkleinorkest, dansor- kest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Zigeunermuziek. 1.302.20 Omroeporkest. 6.35 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest. 8.20 Gram.pl. 8.50 Symphonieconcert uft Londen. 10.50—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Omroeporkest. I.302.20 Zigeunermuziek 5.35 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Zigeunermuziek. 8.20 Operette-uitzending. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Operetteconcert m.m.v. solisten, kooi en orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Gram.pL 10.20—11.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden, 3e*rogramma. 8.00 Brussel (VI.). 9.20 Keulen. 9.30 R. Normandië. 10.50 Deutschl-s. II.20 Keulen. PLm. 12.15 Brussel (VI.) 14.20 Kalundborg. 14.50 Parijs R. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 10.30 Berlijn. 21.20 Keenen of div. 4de Programma. 8.05 Parijs R. 8.20—9.30 Diversen. 9.30 Gram. muiz. G. R. D. 10.35 Londen Reg. 18.35 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.10 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.50 Droitwich. 23.10 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). grens op den weg naar Ulecoten een snel rijdende auto zagen naderen. Direct wer den maatregelen genomen. Een der ambte naren reed gewapend met de vlag de auto tegemoet, terwijl de anderen zich gereed maakten tot aanhouding, indien de bestuur der geen gevolg mocht geven aan H „stop"- signaal. De maatregelen bleken niet tever geefs genomen. Want, hoewel na 't geven van het signaal de lichten werden gedimd en men verwachtte, dat de bestuurder den wagen sou stil zetten, lichtte direct daarop de schijnwerper fel op, zette de geheele om geving in het licht en vol gas stoof de auto den ambtenaar met z'n vlag voorbij, het dorp door. Direct trokken de wachtende kornmiezen thans hun revolver en openden het vuur op de snel naderende auto. Verscheidene scho ten troffen doel, maar de wagen suisde door. Echter was een spoor van uitvloeiend wa ter op den weg aanleiding direct de ach tervolging in te zetten, te meer, daar na de warme ontvangst de wagen Slingerend den weg overging. Even buiten het dorp bleek de auto een zijweg te zijn ingeslagen, welke in de rich ting van het gehucht „Grazen" loopt, waar uit werd geconcludeerd, dat de wagen naar België trachtte te ontkomen. De kommie zen zetten echter de achtervolging voort, hopende, dat de lekgeachoten radiator tot stoppen zou dwingen, vóór Belgisch grond gebied zou zijn bereikt. En zij hadden suc ces, want een eind verder vonden ze de auto, welke van den weg in een perceel weiland was gereden. De vangst was goed, want niet minder dan 000 K.G. suiker bevond zich in den wa gen welke van twee verschillende nummers was voorzien en vermoedelijk een huur auto was. Van den bestuurder viel echter geen spoor te ontdekken, hoe men ook de omgeving afzocht. Dorpsbewoners, die de auto hadden gezien, beweerden later, dat er zich twee personen in hadden bevonden. In de manier van rijden en de wijze, waarop de bestuurder trachtte te ontkomen, meenden de ambtenaren het werk te zien van zekeren hun welbekenden C., die kort geleden werd uitgewezen uit het bewa kingsgebied en vóór eenige weken werd aangehouden te Rotterdam met gesmokkel de margarine, doch die thans weer op vrije voeten is. Dat er in Chaam ondanks de verminde ring der smokkelauto's toch nog wel werk aan den winkel is voor de ambtenaren, be wijst wel het feit, dat in het reeds verloopen gedeelte van de maand Maart reeds onge veer 2000 K.G. smokelwaar werd aange houden en niet minder dan 28 rijwielen. „Msb." KERKNIEUWS „Ocfc, waren «He menschen wtys. (Dat is heelemaal niet noodig, als ze achter het stuur maar 'n klein beetje beter wilden opletten, don konden we al héél tevreden zijn!) PASTOOR J. W. B. NAGELt Na een ziekbed van ongeveer twee maan den is in het Sint Franc iscusg as thuis te Rotterdam in den ouderdom van 53 jaar en in het 30ste jaar van zijn priesterschap^ overleden de zeereerw. heer J. W. B. Nagel, pastoor der St. Hildegardis-parochie te Rot» terdam. Nog geen jaar geleden kwam pastoor Nagel op last van zijn kerkelijke overheid, van Assendelft naar Rotterdam, waar hij zich zag opgedragen het omvang rijke werk van een groote en uitgebreide volksparochie, als de St. Hildegardispe- rochie is. Pastoor Nagel, die lijdende was aan een hartkwaal, werd een paar maanden gele den in zijn pastorie overvallen door een hevige benauwdheid en zijn omgeving vond het raadzaam hem van «ie laatste H.H. Sacramenten te voorzien. Op uitdrukkelijk verlangen van den thans ontslapen herder lekte daarvan naar buiten weinig uit, tot dat hij vóór ongeveer vijf weken in het St. Franciscusgasthuis werd opgenomen, al waar hij is overleden. Pastoor Johannes WilhelmusBernardua Nagel werd geboren te Amsterdam den 2 7en Februari 1083. Na zijn studies aan de beide seminaria van het bisdom Haarlem, werd hij 15 Augustus 1906 priester gewijd. Achter eenvolgens was hij kapelaan te Kwaden- damme, Goes, Amsterdam (H. Maria Mag- dalena), Rijswijk en Rotterdam (H. Bar bara). In 1925 volgde zijn benoeming tot pastoor te Den Burg op Texel. In 1929 werd hij benoemd tot pastoor te Assendelft mi in 1935 tot pastoor aan de St. Hildegardis- parochie te Rotterdam. De Metten zullen gehouden worden Woensdagavond om half acht. Donderdag morgen om half 10 uur volgen de Lauden en de plechtige Uitvaart, waarna bijzetting van het stoffelijk overschot in het pries tergraf op het R. K. Kerkhof te Crooswijk (Rotterdam). „Msb." DEKEN H. A. J. H. M. ERENS t Plotseling is overleden de zeereerw. heer H. A. J. H. M. Erens, pastoor-deken van Gulpen. Pastoor Erens werd 1 Maart 1872 te Schaesberg geboren. Na zijn studies te RoL duc in het groot-seminarie te Roermond te hebben beëindigd werd hij 3 April 1807 tot priester gewijd. In het zelfde jaar werd hij benoemd tot kapelaan te Eygelshoven en 2 jaar later tot kapelaan aan de H. Pan- critiuskerk te Heerlen, waar hij arbeidde tot 1917, toen hij benoemd werd tot pas toor te Heerlerbaan met de opdracht om daar een kerk te bouwen. In 1931 volgde zijn benoeming tot pas toor-deken van Gulpen. „Msb."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9