DINSDAG 24 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND CONSUMPTIEMELK-REGELING 1936-'37 Ingaande op 1 April. Gestreefd zal worden naar vasten kleinhandelsprijs. De Nederlandsche ZuiveLcentrale heeft thans aan de als melkleveranciers op re- geeringscontract bekend staande veehou ders de contract-formulieren doen toeko men voor de consumptiemelkregeling voor de periode 1 April 19361 April 1937. In de uitvoering der regeling zijn voor dit tijdvak op eenige punten belangrijke wij zigingen gebracht. Terwijl in voorgaande jaren de contract formulieren voor den melkhandel bij de melkcontrolestations verkrijgbaar werden gesteld, zijn zij thans aan de melkveehou ders toegezonden. Zulks geschiedt om de juiste positie van den melkveehouder ten aanzien van den vergunninghouder te doen uitkomen, voor het geval deze laatste ten eigen bate en ten nadeele van den verkoo- per mocht pogen dezen speciale voorwaar den af te dwingen. De zuivelcentrale vertrouwt, dat dit van de zijde der veehouders krachtige en daad werkelijke ondersteuning zal ondervin den o.a. door het afsluiten van volkomen "bona fide contracten. Indien mocht blijken, dat naast het afge sloten contract mondelinge of schriftelijke neven-overeenkomsten zijn aangegaan, welke strijdig zijn met de bedoeling van het regeeringscontract zal daartegen wor den opgetreden. Indien meer melk in consumptie zou zijn gebracht dan overeenstemt met de toege- gewezen taxe zal ook over dat meerdere afdracht worden berekend. Zoo zal ook af dracht worden gevorderd van alle melk, welke vanaf 1 April 1936 anders dan op contract (of ingevolge een toegewezen con tingent of taxe, indien het een zelfslijten- den veehouder betreft) ingekocht in de aangewezen gebieden in het Westen des lands in consumptie mocht worden ge bracht. Overdracht van taxe-recht. Levering van consumptiemelk op regee ringscontract door andere dan bij de cen trale als consumptiemelk ingeschreven vee- holders of van een grootere hoeveelheid dan tot dusver gebruikelijk was, is slechts mogelijk, indien wordt aangetoond, dat een ingeschreven veehouder afstand heeft gedaan van het leveringsrecht voor een zelfde hoeveelheid melk als waarvoor die andere veehouder een contract wenscht af te sluiten, zulks na overleg met de Neder landsche Zuivelcentrale. Voor zoover in voorgaande jaren con- sumptiemek werd geleverd op z.g. drie-li- tercontracten zijn ook voor het komende jaar dergelijke contracten toegelaten. In afwijking evenwel met het te doen aanzien bepaalde in art. 1 van het regeeringscon tract zal niet alleen de kooper van melk op een dergelijk contract gedurende de pe riode van 1 April tot 1 November 1936 het recht missen op levering door den verkoo- per van alle gewonnen melk, doch zal bo vendien het leveren van meer dan een melkmaal per dag in het genoemde tijd vak veldboden zijn tenzij de centrale van dit verbod ontheffing heeft verleend. Overdracht van taxerecht is ten aanzien van drie-litercontracten slechts mogelijk voor de volledige 3-litertaxe daar taxen van minder dan drie liter niet zijn toege laten. Gedurende de periode aanvangende op 13 September 1936 en eindigende op 13 Fe bruari 1937 zal door melkleveranciers op regeeringscontract niet meer dan 90 pet. van de goedgekeurde taxe als taxemelk mogen worden geleverd. Wanneer uitsluiting volgt. Van de levering van consumptiemelk op regeeringscontract zijn uitgesloten vee houders, door wie minder dan 30 pet. eerste klasse melk- is geleverd over het tijdvak 1 April tot einde December 1936 en vee houders wien bij he.t tweede bezoek in verband met de stalinspectie in het con tractjaar 19351936 een lager cijfer dan 2 is toegekend Ten aanzien van bedrijven, welken bij de stalinspecties het eindcijfer 4 of hoo- ger werd toegekend, doch welke deson danks minder dan 30 pet. der melk in de eerste klasse geplaatst zagen, is besloten tot voorwaardelijke goedkeuring van het re geeringscontract en wel in dier voege, dat de verrekening van het contract vervalt, indien mocht blijken, dat niet binnen drie maanden derhalve voor 1 Juli 1936 zooda nige maatregelen wonden getroffen, dat ten minste 30 pet. der melk is de eerste kwaliteit wordt geplaatst. Erkend consupmtie-melker. Het ligt in het voornemen om in den loop van het nieuwe contractjaar een rege ling te treffen waarbij het begrip „erkend consumptiemelker" wordt ingevoerd. Deze erkenning zal slechts verleend worden aan die bedrijven, welke blijkens ingekomen rapporten met betrekking tot de hygiëni sche winning van goede melk en even tueel in andere opzichten steeds uitmunten. Bovendien zullen dergelijke gunstig afste kende bedrijven allereerst in aanmerking komen voor de goedkeuring van een door hen afgesloten contract in een volgend jaar, althans indien de verleende erkenning ge handhaafd kan blijven. Beperking van de taxe gedurende de wintermaanden ten aanzien van dergelijke bedrijven is niet voorgeschreven. Evenals voortheen zullen naar gelang van de bevindingen bij de bedrijfsinspec ties voor het contractjaar 19361937 pre mies beschikbaar worden gesteld. Terwijl echter deze premies tot dusver hoofdzake lijk waren gebaseerd op de bevindingen tijdens de stalperiode zal voor het komende contractjaar de bedrijfstoestand voor het volledige contract]aar in aanmerking wor den genomen en derhalve voortaan ook het resultaat der zomerbeooordeelingen een rol spelen. Met betrekking tot de z.g. bakkersmelk is bepaald, dat deze evenals gedurende het verstreken contractjaar afgeleverd zal kun nen worden op z.g. industriebasds. In for- meelen zin echter is deze melk consumptie melk en mag aflevering daarvan dus slechts plaats vinden door melkvergunning- houders a. en zulks slechts met goedkeu ring van de centrale. De uitvoering der regeling zal er in het komende contract jaar meer dan tot dusver plaats vond op gericht zijn zooveel moge lijk een constanten zomer- en winter-klein- handelspr'ijs in stand te houden. Het tot dusver gevolgde systeem, waar bij de overmelkprijs voor zoover niet in erkend georganiseerd overleg vastgesteld was samengekoppeld met den vastgestel- den prijs voor taxe-melk is verlaten. In de plaats daarvan zal voortaan de prijs der overmel'k van week tot week worden vast gesteld aan de hand van de eveneens van week tot week te berekenen regionale zui- velwaarde, terwijl wekelijks puvlicatie van den overmelkprijs zal plaats vinden. Ten aanzien van melk, welke ingaande 1 April 1936 in consumptie wordt gebracht in het wettelijk aangewezen gebied in het Westen des lands zonder te zijn aange kocht op een voor 6 April 1936 bij de cen trale ingezonden regeeringscontract zal de van regeeringswege vastgestelde af dracht in rekening worden gebracht. Eenige uitbreiding. Indien aan de Zuivelcentrale mocht blij ken, dat een kooper van melk hetzij gedu rende het contractjaar 19351936 hetzij gedurende het contractjaar 19361937 in gebreke is gebleven met de betaling der aan veehouders krachtens een met hen af gesloten contract verschuldigde melkgel- den zal een afgesloten contract niet kun nen worden goedgekeurd of wel een even tueel reeds verleende goedkeuring worden ingetrokken. Betrokkenen dienen deze bepalingen al dus te begrijpen, dat oude schulden per se vóór 1 Mei 1936 betaald moeten zijn. De practijk der uitvoering der consump tiemelkregeling heeft de behoefte doen ge voelen aan eenige uitbreiding van het aan tal gemeenten, waarvoor deze regeling geldt. „Telegraaf'. DE MIDDENSTANDSRAAD. Klachten over de Tabakswet. Blijkens het jaarverslag van den Mid- denstandsraad blijkt de bescherming van den banderolleprijs krachtens de Tabaks wet niet volkomen te zijn, doordat fabri kanten rechtstreeks aan particulieren kun nen leveren beneden banderolleprijs, ter wijl de winkelier aan artikel 4 dier wet ge bonden is. Een ander misbruik is ontstaan door de mogelijkheid, dat hetzelfde merk sigaren op verschillende wijze kan worden geban- derolleerd. Op die manier kan men toch per kist een z.g. 8 cents sigaar koopen, die voor 6 cent is gebanderolleerd. Voorts wordt het cadeauverbod ontdoken door het uitreiken van bons en lootjes bij het ver laten van den winkel. Als een andere misstand werd aange duid de coöperatieve inkoop door beamb ten van kantoren en bedrijven. Distributie met 20 pet. reductie, zooals thans voorkomt behoorende uitgesloten te zijn. Voorts werd de vraag gesteld, of het geen tijd wordt, vergunningen in te trek ken, wanneer niet meer aan artikel 4 voldaan wordt Wie „uit zaken" gaat, be houdt tegen betaling van ƒ5.per jaar de gelegenheid voor zich zelf en voor an deren de tabaksfabrikaten tegen fabrieks prijs machtig te worden. Splitsing van de vergunningen in grossiers- en winkeliers vergunningen werd gewenscht geacht. Ten slotte klaagde de Koninkl. Nederl. Middenstandsbond, welke organisatie al deze onderwerpen inzake de Tabakswet aanhangig maakte, over het feit, dat een groote wantoestand is ontstaan met be trekking tot de uitverkoopen in de tabaks branche met name, dat de voorwaarden waaronder vergunningen daarvoor verleend worden, in verschillende inspecties zeer verschillend zijn. Zonder enkele reden worden zoodoende bekende merken ver knoeid, gedurende den geautoriseerden verkoop. In dit verband werd ook gewezen op de wenschelijkheid van een algemeene rege ling met betrekking tot dispensatie voor winkelweken e.d. Daar de vaste Commissie voor de Belas tingen uit den Middenstandsraad zich kon vereenigen met de juistheid van de geuite klachten, werden deze, door den Middenr standsraad ter kennis van den Minister van Financiën gebracht met verzoek een hoofdambtenaar ter deskundige voorlich ting aan te wijzen, aan welk verzoek werd voldaan. Het bleek, dat de opvattingen van dien hoofdambtenaar grootendeels parallel lie pen met dien van den Middenstandsraad. In verschillende euvelen was inmiddels voorzien, terwijl voor andere wetswijzi ging noodig is; voor gefingeerde uitverkoo pen wordt geen vergunning meer verleend. MINISTER SLINGENBERG TE HEEMSTEDE. De minister van Sociale Zaken mr. M. Slingenberg bracht Zondagmorgen een be zoek aan de tentoonstelling van werk stukken, die in den afgeloopen winter zijn vervaardigd op de cursussen, georgani seerd dóór het Comité voor Ontwikkeling en Ontspanning van de Heemsteedsche werkloozen. Om half twaalf arriveerde de minister VOGELTREK EN SANCTIES. In Italië is de vogelbescherming buiten werking. De medewerker K. van het „Hbld." schrijft: Niemand zal hebben vermoed, dat de oor log tussohen Italië en Abessynië nog eens zou leiden tot een vermindering van den Europeeschen vogelstand. Zelfs uit den we reldoorlog is ons niet bekend geworden, dat de vogelbescherming er onder geleden heeft. Wat is het geval? Bij het in werking tre den der sancties tegen Italië heeft de Ita- liaansche regeering alle beperkingen van de jacht en de vogelvangst opgeheven. Het is dus nu weer in Italië mogelijk alle vogel soorten in vrijwel onbeperkte» mate te van gen. Het motief luidt, dat alles moet wor den gedaan om den bewoners van vleesch te voorzien. Niet alleen is zoo'n maatregel kortzichtig, omdat hij moet leiden tot een bedenkelijken achteruitgang van den wildstand en tot uit roeiing van voor den landbouw nuttige vo gels, maar ook benadeelt Italië daarmede den vogelstand in andere landen. Duizenden trekvogels, die in Noord-Europeesche lan den broeden, reizen door het schiereiland. Van Mussolini is het woord afkomstig: „Wie de dieren mishandelt is geen goede Italiaan. De eerbied voor het leven der die ren, is een van de voornaamste kenmerken van een land". Toen hij Axel Munthe's ro man „San Michele" had gelezen werd 24 uur later de vogelvangst op Capri verbo den. Thans echter is vrijwel de geheele wet geving buiten werking gesteld. aan het R.-K. Vereenigingsgebouw, waar hij werd ontvangen door den burgemees ter, jhr. J. P. W. van Doorn, wethouder dr. Droog en de leden van het comité. De minister werd toegesproken door den voorzitter, den heer C. A. M. Jonck- bloedt. In antwoord hierop zeide minister Slin genberg groote belangstelling te hebben voor de prestaties der werkloozen. Mevr. Slingenberg werden bloemen aan geboden. Om twaalf uur verliet de minister het tentoonstellingsgebouw, na in een andere zaal nog een kort bezoek te hebben ge bracht aan de Voorburgsche verkenners, die hem het Wilhelmus toezongen. „Hbld." STAKING IN DE KLEEDINGINDUSTRIE? Door de samenwerkende bonden in de kleedingsindustrie te Amsterdam is in op dracht van de Zaterdag j.L gehouden ver gadering met de personeelen aan de Ver- eeniging van Groot-werkgevers in het win kel- en magazijnbedrijf meegedeeld, dat de voorgestelde loonsverlaging ruiet kan wor den aanvaard. Den werkgevers is verzocht deze loonsverlaging terug te nemen. Mocht dat niet het geval zijn, „dan", zoo schrij ven de Bonden, „mogen wij niet verzwijgen, dat zeer ernstige moeilijkheden in den loop dezer week hiervan het gevolg zullen zijn". „De bonden zien zich dan genoodzaakt met ingang van a.s. Donderdag bepaalde maatregelen te nemen". Den werkgevers is antwoord verzocht uiterlijk Woensdag as. voor des middags 5 uur. Woensdagavond komen de personee len dan bijeen. KORTING OP HET BEDRAG AAN UITKEERINGEN VOOR GESTEUNDEN. Het is niet de bedoeling, dat zij op de gesteunden zal worden verhaald. De minister van sociale zaken heeft op grond van de beslissing van den Rijswijk- schen gemeenteraad om geen credieten te verleenen voor tewerkstelling van werk loozen bij den aanleg van het vliegveld Ypenburg, bepaald, dat over de maanden Maart tot en met Augustus 1936 op het be drag aan uitkeeringen voor de gesteunden te Rijswijk en vermindering van 12% pet. moet worden toegepast. Naar aanleiding van deze beslissing van den minister is de vraag gesteld, of de ge- steunden door een steunverlaging zouden moeten boeten voor het door den gemeen teraad genomen besluit. Op een desbetreffend verzoek om inlich tingen is te bevoegder plaatse aan het A.N. P. verklaard, dat het niet 's ministers be doeling is, dat de vermindering van het be drag aan uitkeeringen aan het gemeente bestuur van Rijswijk voor de gesteunden op deze gesteunden zal worden verhaald. NEDERLANDSCHE HEIDE MAATSCHAPPIJ. De heer Th. van Maanen tot directeur benoemd. In de gisteren te Velp gehouden vergade ring van commissarissen der Nederlandsche Heide-Maatschappij is aan ir. J. P. van Lonkhuizen eervol ontslag verleend als di recteur dezer Maatschappij wegens het be reiken van den 60-jarigen leeftijd. In zijn plaats is benoemd de heer Th. van Maanen, thans adjunct-directeur. Tot ad junct-directeuren werden benoemd de hee- ren G. J. Born en J. Houtsagers, thans in specteurs. Na afloop der vergadering boden de com missarissen den heer Van Lonkhuizen een af scheids thee aan. GOSDS VSGSN 1U DE MELKPOEDER-CONTRACTEN Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de aangelegenheid der annuleering van melkpoedercontracten van de Nederland sche Zuivelcentrale in het afgeloopen jaar zich als volgt heeft toegedragen. Teneinde den prijs van de ondermelk te steunen en tevens een stimulans te vin den om de kaasproductie eenigszins te be perken, heeft de Nederlandsche Zuivel- cenrtale onder goedkeuring van de Regee ring het vorige jaar een aantal contracten afgesloten met zuivelfabrieken, die zulks wenschten, voor levering van melkpoeder tegen een prijs van 7 per 100 kg. Op ver zoek van de Zuivelcentrale heeft de Ne derlandsche Meelcentrale, die meer direct in constact staat met de beoogde afnemers van melkpoeder (veevoederhandelaren en bereiders van mengvoeder voor pluimvee) den verkoop van de gecontracteerde poe der ter hand genomen. Deze transactie le verde natuurlijk verlies op, omdat een hoogeren prijs voor de melkpoeder aan de zuivelfabrikanten moest worden gegeven, dan van de afnemers kon worden terug verlangd. Ware dit niet het geval geweest, dan zou de normale handel zich natuurlijk wel op dit artikel hebben geworpen en ware tusschenkomst der centrales niet noodig geweest. Hieruit volgt uitdrukkelijk, dat de ope ratie alleen maar zoolang en zoover zou worden voortgezet, totdat het doel, dat men zich voor oogen stelde, bereikt was, met andere woorden, totdat de zuivelfa- brikaten geen prijs meer zouden stellen op afkoop van melkpoeder. Oorspronkelijk was het plan, 5000 ton over te nemen. Toen het scheen, dat deze hoeveelheid bereikt zou worden, is mach tiging gegeven eventueel verder te gaan. De verkoop van de melkpoeder ging tegen den cagestelden prijs allerminst vlot. Toen bleek, dat enkele fabrikanten de contrac ten, die zij gesloten hadden, wenschten te annuleeren, en de overeenkomstige hoe- veelhedei nog niet waren verkocht, kon de Meelcentrale daartegen geen enkel be zwaar hebben; dit kan voor de Zuivelcen trale, respectievelijk het Landbouw-Crisis- fonds, alleen maar een financieel voordeel opleveren. De aanvragen tot annuleering zijn dan ook ingewilligd, maar met de an nuleering kon niet verder worden gegaan dan tot aan de hoeveelheid der contracten, di ede Meelcentrale met de afnemers had gesloten. Toen deze hoeveelheid bereikt was. moest de annuleering worden stopge zet. De aangevraagde annuleering zijn in tijdsvolgorde afgewerkt en de na 2 Sep tember 1935 binnengekomen aanvragen moesten afgewezen worden. Toen daarna de prijs van de ondermelk poeder aanmerkelijk steeg, ontstond er na tuurlijk bij degenen, die nog leverings plicht hadden, sterke neiging om ook te annuleeren. Na overleg met de Nederlandsche Zui velcentrale, welk overleg door omstandig heden eenigszins betraagd werd, heeft de minister evenwel gemeend, de verdere an nuleering niet te kunnen goedkeuren, maar degenen, die de verplichting tot levering hadden aangegaan, aan deze verplichting te moeten houden. Aan de Nederlandsche Zuivelcentrale, de contractante, is nu opdracht gegeven, deze verplichting te doen uitvoeren. Duitsche en Nederlandsche werklieden Over een nieuwe overeenkomst betref fende de wederzijdsche behandeling van Duitsche en Nederlandsche werklieden en bedienden hebben van 10 tot en met 23 Maart 1936 in Berlijn onderhandelingen plaats gehad, welke tot overeenstemming tusschen de beide delegaties hebben geleid. De bestaande overeenkomst is in haar essentieele punten in het algemeen gehand haafd. Het resultaat zal den beiden regeeringen ter goedkeuring worden voorgelegd. LAND- EN TUINBOUW CRISIS-TUINBOUWBESCHIKKING 1933. De minister van landbouw en visscherij gelet op artikel 41, tweede lid, van de Landbouw-Crisiswet 1933 en op de Crisis- Tuinbouwbeschikking 1933, heeft met in gang van 1 Februari, onder intrekking van vorige beschikkingen, aan de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's Gravenhage, ontheffing ver leend van het bepaalde in de Crisis-Tuin- bouwbeschikking 1933, voor zoover betreft: toebereide ananas, waarvan ten genoe gen van voornoemde Stichting is aange toond, dat zij van Nederland-Indië her komstig is, zulks tot een gezamelijk gewicht van ten hoogste 10.000 kg. 's jaars; versche sinaasappelen, waarvan ten ge noegen van voornoemde Stichting is aan getoond, dat zij van Suriname herkomstig zijn, zulks tot een gezamenlijk gewicht 's jaars, waarvan de invoerwaarde f 15.000 niet te boven gaat; versche bananen, waarvan ten genoegen van voornoemde Stichting is aangetoond, dat zij van Suriname herkomstig zijn en als proefzending geconsigneerd aan den On- dernemersraad van Surina, zulks tot een gezamelijk gewicht van ten hoogste 100.000 kg. 's jaars; ananas, zoowel versch als toebereid, waarvan ten genoegen van voornoemde Stichting is aangetoond, dat zij van Suri name afkomstig is, en zulks tot een ge zamelijk gewicht van ten hoogste 10.000 kg. 'a jaars. (Stcrt.) SHGSfl VSLVAAüï UIT DE OMGEVING USSE. TEGEN EEN PAAL GESLINGERD. Auto-passagier ernstig gewond. Maandagmiddag reed een zeswielige vrachtauto beladen met ijzer op den rijks weg binnen deze gemeente ter hoogte van de R.-K. kerk der parochie van de H.H. Engelbewaarders. In de z.g. laadbak van de auto was een man gezeten, die ver moedelijk door het overhangen tegen een paal terecht was gekomen met zijn hoofd. De chauffeur, die niets gemerkt had, werd door een achterop rijdende auto gewaar schuwd en stopte onmiddellijk Uit het ge neeskundig onderzoek, hetwelk door dr. Dommiss ie uit Sassenheim, werd ingesteld, bleek, dat den getroffene een hersen schudding had opgeloopen. De geneeskun dige oordeelde het noodzakelijk, dat hij werd vervoerd naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden, hetgeen geschiedde. De politie was terstond ter plaatse. Naar wij vernemen treft den chauffeur niet de min ste schuld. HILLEGOM. Het Burgerlijk Armbestuur gaat bezui nigen. Het wordt noodzakelijk geacht, dat dit instituut zijn uitgaven gaat vermin deren. Het is bekend, dat het Gemeente bestuur voor 1936 aan het B. A. ƒ51.000 heeft toegestaan. Het aantal ondersteun den is gestegen tot 220 gevallen, waaron der 60 eigenwerkers, kleine zelfstandige luidjes dus. Dit aantal is het dubbele van vroeger, terwijl de begrooting voor 1936 op die zelfstandigen steun niet was inge steld. Het B. A. zag zijn uitgaven daar door dermate toenemen, dat het meende zóó niet te mogen voortgaan. Het college achtte dit niet verantwoord en meende evenmin op eigen gezag ingrijpende maat regelen te mogen nemen. Want zoo voort gaande, zouden de 51.000 met 20.000 worden overschreden. Overleg met B. en W. moest dus gepleegd worden. Dit is ge schied. Het dag. bestuur der gemeente oordeelt het onmogelijk de bedoelde ƒ20.000 als aanvulling te kunnen praead- viseeren aan den Raad, omdat er onmo gelijk dekking voor gevonden kan worden. Immers met de grootst denkbare moeite is de begrooting sluitend gemaakt en iede re nieuwe uitgave van eenige beteekenis brengt Hilegom in de categorie der nood lijdende gemeenten. Het B. A. was daar door genoodzaakt vele bijzondere geval len af te wijzen en over de geheele linie de uitkeeringen te verminderen. De verple ging in ziekenhuizen van chronische zie ken verslond duizenden guldens aan extra- ui t keer ingen. Hierin zal dan ook, hoe pijn lijk het zij, vermindering geschieden, ter wijl de steun zich evenals vroeger hoofd zakelijk zal bepalen tot de ouden van da gen en tot hen, die onbekwaam tot wer ken zijn. Het zijn drastische maatregelen, doch ze zijn onafwendbaar. Maar hoe spaai-zaam het B. A. ook met de gevoteer de gelden omgaat (het deed trouwens nooit anders!) toch wordt betwijfeld of er rond te komen is met die ƒ51.000. De ouden van dagen, die in 1935 bij het B. A. wer den ondergebracht, ontvingen een groo teren steun dan de vroeger gesteunden, verkeerden dus in een bevoorrechte posi tie. Dit verandert, en ook deze zullen min der gaan ontvangen. Het is voor de leden van het B. A. inderdaad zeer pijnlijk, te willen helpen en dit niet te kunnen; ook voor B. en W. is dat zoo. Moge men dat beseffen: van onwil is geen sprake. Een geraffineerde. Voor zeer korten tijd vestigde zich hier, Pontstraat 41, ze kere G. Hij woonde daar met een dame, die waarschijnlijk zijn echtgenoote niet is, daar er bij de vestiging niet stond „met vrouw". Deze menscihen hebben het huis van meubels laten voorzien, boodschappen gehaald, twee manufacturiers goederen la ten leveren, een gasfornuis opgedaan enz.; alles op diverse manieren zonder betalen... Gistermorgen was de deur open en mijn heer en mevrouw waren verdwenen! De meubelleverancier heeft zijn meubels weg gehaald, de sanitairleverancier het door hem verkochte. De politie stelt een onder zoek in. LEIDSCHENDAM. Huldiging. In het Stationsgebouw te VoorburgLeidschendam had Maandag morgen de huldiging plaats van den sta tionschef, den heer van Wel, die zijn 40- jarig jubileum vierde bij de Ned. Spoorwe gen. Door den heer Oost werd namens het personeel aan den jubilaris een bloemen mand, een leeslamp en een album met handteekeningen overhandigd, hetgeen van zelfsprekend met eenige toepasselijke woorden geschiedde. Namens de forensen- bond sprak de heer Klomp, die den heer van Wel als een zeer gezien ambtenaar schetste en hem namens de forensen een bloemenmand aanbood. Mevr. van Wel had van het personeel een mooie fruitmand in ontvangst te nemen. De heer van Wel dankte ook namens zijn echtgenoote, voor de groote hulde en belangstelling. Groene Kruis. In de laatst gehouden bestuursvergadering van het Groene Kruis te VeurLeidschendam is, in overleg met den schoolarts, door het bestuur besloten, een commissie te benoemen, die zich hoofd zakelijk zal bezig houden met de geestelij ke volksgezondheid en nazorg voor het achterlijke kind. Het bestuur besloot ook de wijkzuster te belasten met de nazorg van herstelde geesteszieken uit de beide ge meenten. Het bestuur heeft ook hierin de medewerking verzocht van den school arts, die zich bereid verklaarde deze aan gelegenheid bij de verschillende autoritei ten en hoofden van scholen te bespreken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7