ZATERDAG 21 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto door een brug gezakt. Vannacht om 2 uur is een vrachtauto, bestuurd door J. B. uit Gouda, beladen met 4 koeien, aan Gouwsluis door het bre ken van een sluitbalk door het dek der Kanaalbrug gezakt. De eene zijde van het brugdek had den druk weerstaan, zoodat de auto in schuine richting tusschen de beide bruggehoofden bleef hangen. De in zittenden konden zich daardoor in veilig heid stellen. Door middel van takels werd de auto verwijderd. Met het herstel der aangerichte schade aan de brug werd dadelijk aangevangen, doch hedenmorgen was het verkeer nog gestremd. De auto bleek slechts licht be schadigd en kon later de reis vervolgen. Aanrijding. Gisterenmiddag werd het vierjarig dochtertje van den heer Ten K. in de Juli anastraat, toen het voor de ouder lijke woning plotseling den weg overstak, door een passeerende auto gegrepen. Heft kind, dat bloedend aan het hoofd gewond werd, werd door dr. H. heelkundige hulp verleend. Personalia. Te Rotterdam slaagde voor het diploma costuimière onze plaatsgenoot e mej. N. Kemp. A AR LA ND ER VEEN. Personalia. Door het Hoofdbestuur der Landbouw-Crisiaorganioatie te 's-Gra- venhage is benoemd met ingaing van 1 April as. tot secretaris voor District II Wassenaar, Leiden en omgeving onze plaatsgenoot, de heer Th. Cocx. NIEUWKOOP Onze smeden op de Jaarbeurs. Onze smeden slaan op de jaarbeurs in Utrecht een steeds beter figuur, terwijl ook de re sultaten daaraan evenredig zijn. De stand mocht gezien worden, van ver schillende kanten vingen wtf dit op, ter wijl de voorzitter van de smeden-organi satie, de heer J. Hesseling, zich zeer tevre den verklaarde over het tot heden ver worven succes. De stand mocht zich in een flink bezoek verheugen, meerdere be stellingen mocht men er opdoen, terwijl het aantal nieuwe connecties inderdaad verheugend en hoopvol is. De smeden zijn dan ook reeds besloten om van stonde af hun vrijen tijd te gaan besteden aan het maken van kunstsmeed werk, wat niet veel aan materiaal kost, en waarmede men nu reeds gaat zorgen om op de volgende jaarbeurs nog veel beter voor den dag te komen. Aldus gaat 't den goeden kant uit. Boekhoudcursos. Evenals in het vo rig winterseizoen is ook thans weder door den heer W. Hogerwerf uit Noorden in het parochiehuis alhier een boekhoudcur- sus gegeven, uitgaande van de St Joseph- gezellenvereeniging. Het aantal deelne mers bedroeg 10, van wie er 13 een di ploma verwierven. De rangnummers wa ren als volgt met vermelding achter de namen van het behaalde punt. 1. A. van Trigt, Zevenhoven 10; 2. J. Vink, Noor den en H. de Groot, Zevenhoven, beiden 9; 4. B. Bodegraven en Lena van Houten, beiden uit Nieuwkoop en B. Corneliase uit Zevenhoven, allen 9; 7. Eikelenboom, Aar- landerveen 8; 8. Lena van der Zwet, Noor den 8; 9. Plonia Bongenaar, Nieuwkoop 8; 10. P. de Bruin en J. Nieuwenhuizen, bei den uit Nieuwkoop, beiden 8; 12. C. van der Bijl, Aarlanderveen 7; 13. J. Bunnik, Meije S. Pastoor Blom reikte onder een toepas selijk woord de diploma's uit, terwijl de gediplomeerden den cursusleider een schitterend bureau-klokje ten geschenke gaven, dat onder een hartelijke dankbetui ging werd aangeboden door den heer H. de Groot uit Zevenhoven. De cursus mag weder uitstekend ge slaagd heeten. Strijd rondom ,,'t Tolhuis". Het café ,,'t Tolhuis" aan de Hoogt staat wegens sterfgeval reeds eenigen tijd ontvolkt. Het vond een nieuwen huurder in zekeren C. J. van E. uit Nieuwveen, die het liet schoonmaken, den nog aanwezigen in ventaris overnamtot hem plotseling de huur werd opgezegd. Hij weigerde de Sleutel af te geven, waarom de eigenares, mej. C. V. te Den Haag de deur liet open breken en de inventaris liet buitenzetten. Het duurde echter niet lang of de huur der bracht er alles weer in en zoo zal vrouwe Justitia weder de schoone taak hebben om uit te maken wat mag en niet mag. ZEVENHOVEN. „Op zicht" gevraagd. Dezer dagen ver voegde zdch een jongeman van pijn. 20 jaar by den manufacturier v. d. B., om eenige kleedrngstukken op zicht voor den heer M. aan den Achterweg. Daar v. d. B. zelf niet thuis was, gaf de vrouw zonder eenig ver moeden hem mede zes overhemden en eeni ge dassen, benevens 2 fantasiebroeken. Na eenigen tijd kreeg de vrouw achterdocht en vertrouwde dat zaakje niet. Zy stelde de politie er mede in kennis. Deze begaf zich eerst naar bovengenoemde M., die nergens van af wist. Ook werd per auto een achter volging ingesteld, maar tot nog toe geen dader gevonden. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 26 Maart, des voormiddags 9.15 uur ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wij ziging der gemeentebegrooting 1935. 8. Als voren tot vaststelling van het kohier der hondenbelasting voor 1930. 4. Behandeling van schoolgeldreclames. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het ver- leenen van extra steun aan werkloozen (steun B). 6. Verzoek van het bestuur van het Wit-Gele Kruis te Zoeterwoude, Dorp, om een subsidie ten behoeve der tb.c.-be- stryding voor 1936, met voorstel van Bur gemeester en Wethouders. 7. Als voren van het bestuur der Afdeeling Voorburg van het Ned. Roode Kruis, om een subsidie ten behoeve van den bloedtransfusie-dienst, met voorstel van Burgemeester en Wethou ders. 8. Als voren van het bestuur der Zoe- terwoudsche Burgerwacht, om een subsi die voor 1930, met voorstel van Burgemees ter en Wethouders. 9. Voorstel van Burge meester en Wethouders om toe te treden tot de loontoeslagregelingen voor den land bouw, tuinbouw, weidebedrij ven en vaste plantenkweekerij en. 10. Als voren tot ver hooging van de vervoersubaidie voor kin deren, die een school voor buitengewoon lager onderwijs bezoeken. 11. Bespreking van de opmerkingen van Gedeputeerde Sta ten met betrekking tot de voorgenomen re paratie van den vracht-vuilnis-auto. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de oommisaie van toe zicht op het lager onderwys. 13. Verzoek van M. van der Velden te Leiderdorp om hom vergunning te verleenen tot het bouw rijp maken van „Rhijnvreugd'', met voor stel van Burgemeester en Wethouders. 14. Rondvraag. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Geneste tstraat 49. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Dinsdag Esperantocursus. Dinsdag By eenkomst Dames Congregatie Woensdag Ontwikkelingsavond voor de leden R. K. Volksbond. Spreker de wel- eerw heer Kapelaan Hessing, over het on derwerp: Christeiyke Opvoeding volgens richtlijnen der Pausen, 's avonds te 8 uur, Bondsgebouw. Woensdag: Grafische Studie Club, Re petitie Vondel, „De Poedelaars". Donderdag Het ontspanningslokeal ia dien dag gesloten. Donderdag Tentoonstelling Tuinbouw- Teekencursus, groote zaal. Donderdag: Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag Ledenvergadering St. Ra phael, 8 uur. Donderdag Ledenvergadering R. K. Werkmeesters, 8 uur. Vrijdag. Propaganda vergadering Euch. Actie Pius X. 's avonds te 8 uur. Lezing met lichtbeelden van den heer Schalk wyk uit Haarlem: De H. Eucharistie in de Kunst. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommisele 78 uur. Bibliotheek 7.008.30 uur. Donderdag 2 April Ledenvergadering Transportarbeiders, 8 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VKREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereen!ging te doen in schrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren lederen 3den Maandag van den maand des avonds te half negen in de Presidentskamer van het GezeUenhuis, Rapenburg 52. Toegang tot de byeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Zondag: Fr. van Hal en N. Breedeveld. Maandag: Alle commissarissen present. Dinsdag: J. de Groot en H. Klein. Donderdag: C. Otten en C. v. d. Meel. Zaterdag: G. Cambier en Th. van Schalk. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 7.3010.15 uur; verplich te byeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 wordt de zaa] gesloten. Geen zitting St. Joseph' Spaarkas. Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 uur Tafeltennissen om pryzen. 8.30 uur Prysbiljarten. Als hoofprys wederom een pracht over hemd. Maandag 8.45 uur Verplichte Maandver gadering afd. Gezellen met Commissaris sen-verkiezing. Na de vergadering spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses. Tevens maandelijk- sche afrekening Zelateurs St. Petrus Lief dewerk en Kempermanfonds. Dinsdag. Byeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaefer". (Repetitie). Allen op tyd aanwezig. Donderdag: Byeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Byeenkomst Studieclub „8t. Petrus Canisius". Spreker de weleerw. Vice-Praeses met als onderwerp: „De Oud-Katholieke Kerk", Canisianen gy kent uwe plicht. Vrijdag 8.15 uur Biljartclub „A. B. C." Vrijdag 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Zaterdag byeenkomst voor d« leden van 8.0010.15 uur. 89 uur bibliotheek. 8.30 uur Kegelolub „De Poedelaars". Verdere mesdedeelingen: 2de Lustrum viering der Retraiteclub „St. Clemens Ma ria Hofbouwer", oud-Retraitanten of Ge zellen die iets willen bydragen voor een waardige viering kunnen dit afdragen by het bestuur. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenm&rkt 36. Zondag: 11.00 uur Wachtbladen afhalen en afrekenen. Maandag: 7.00 Don Boecoban. 7.00 uur Lode wy kb an. 7.00 uur Franciscusban. Dinsdag: 7.15 uur Godfriedban. 7.30 uur Sloydclub. Geen Viviaanban. Woensdag: 8.30 uur Aloysiusban. 8.30 uur Godfriedgroep. Donderdag: 8.30 uur Willebrordusban. Vrijdag 7.30 uur Cornelius Musiusban. 8.00 uur Jonge Wachtbladen afhalen en afrekenen. Zaterdag: 5.00 uur Huisviytclub. 6.00 uur Contributie betalen en sparen by den penningmeester. Kruisvaarders spaar geregeld en be taald op tyd je contributie! ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterno Pater. Zaterdag, 7 uur Bibliotheek. Zondag 7.30 uur H. Mis, waaronder Al- gemeene H. Communie der V/elpen, Ver kenners, Kruistochten en Maria Congre- ganisten. Zondag 4 uur Ontspanning. 4.30 uur Adspirantenban. Maandag 7 uur Antonius, Hubertus en Arnoldusban. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.30 uur Trommelen. 8 uur Esperantoclub. Donderdag 7 uur Martlnus- en Serva- tiusban. Zaterdag T uur Bibliotheek ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St Joseph) Burcht: Maria Gljzensteeg. Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners. 7 uur St. Adelbertus-vendel. Woensdag 7.30 uur St. Jorisvendel. Donderdag 7.30 uur St. Lodewyksvendel Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen 3 centsfonds. Tevens kampspaarbank VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE JDE GRAAL". Graalleden, de colportage in Oegstgeest en by de St. Josephkerx gaat door. Die aan de Petruskerk en Hartebrug zyn op Zon dag 29 Maart Kan ik op de aangewezen leden rekenen? Niemand ontbreekt of leest haar dag of tyd verkeerd hè! Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 3.30 uur Operetteclub. 7.15 uur cadetten. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag: 121 uur contributiebetalen. 12 uur Foto's maken. Willen de sportle- den hun fietsen meebrengen? 4 uur Dadenclub „De Zonnekinderen". Al co hol ge brul ken de autobestuurders en (doo- delijke) ongelukken zijn onafscheidelijk, want vei ligheid eischt nuchter heid! - Bezint, voor gi] begint Bij snelverkeer geen alcohol 4.15 uur Inkleedingscursus. 35 uur Leeszaal en rythra. dar sen voor alle leden die ernstig willen studeer en (boven de 15 jaar). 4.30 uur Ttngles. 6 uur dadenclub „De Roode Graal". Maandag 7 uur H. Mis. 56 uur gym. kleuters in de Ursula- steeg. 7 uur charitatiefnaaien. T.30 uur handwerken en volkszang. 8.009.30 uur Missiehand werk en en naaien. 8.30 uur „Actief' damesafdeeling I en Verloofdenclub. Dinsdag 79 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 8.009.30 uur huisviyt, en Engelsch voor beginnenden. 9.15 uur dadenclub „Efficiency." Woensdag: 23 uur KruLskinderen In het Graalhuis. 8.009.30 uur reidansen III, naaien, charitatiefnaaien en huisviyt. 9 uur byeenkomst maandelykache cha ritatieve club. Donderdag: 56 uur gym. kleuters In de Heerensingelschool. 8.00 uur Alg. Ontwikkelingscursus en reidansen II. Vrijdag 7.158.15 „Actief', afd. meisjes. 8.309.30 „Actief" afd. dames II. 7.15 uur Leidstersin wijdingscursus. 8 uur tooneelclub. 8.15 uur E. H. B. O. cursus. ZOETERWOUDE (DORP). Graalleden! A. s. Zondag zal er een groep van onze Graalleden worden inge wijd en ingekleed. Om 9 uur worden jullie allen in de kerk verwacht waar om 9.15 uur Algemeene H. Communie is. Daarna gezameniyk ontbyt in het Graalhuisje. Maandag 7.30—9 uur Tooneelrepetitie. Maandag van 7.309.00 uur Charitatief naaien. Woensdag na echooltyd tot 4.15 uur Kruiskinderen. Woensdag 7.309 uur Zangclub. Woensdag 7.30 uur handwerken. Excelsior! Vooruit! VOORSCHOTEN. Zondag 11 uur Groepsleidstersvergade ring. 11.30 Contributie betalen. Maandag 7.309.00 uur Engelsch. 7.309.00 uur Huisviyt. Woensdag 7.309.00 Reidansen. 7.309.00 Algem. Ontwikkeling. Donderdag 8.30 uur Inwijdinigscursus. UfcadtJaan Hallo u hebt een kist verloren!! .Haha! Die ouwe mop, daar loop ik niet meer in. Blijkt duidelijk! Karei, heeft kleine Max z'n handen gewasschen? Jaaaa, tante! Een pracht-oplossing voor hindernis- ruiters. Aan de grens. En wilde u some beweren, dat u dit jurkje ook al gedragen hebt!?.... Weet je wel zeker, dat we aan het goede adres zyn?

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7