ZATERDAG 21 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 EERSTE KAMER Landbouw en Landver- dediging Aan de orde as de begrooting van land bouw en visscherij. De heer de Marchant et d'Ansem- bourg (Nat. Soc.) keurt af- het politieke karakter van landbouworganisaties, onder welke er zijn, die N. S. B.'ers royeeren. Dezen kunnen nu ook niet van subsidies profiteeren. Als spr. opmerkt, dat er een terreur in ons land bestaat tegen de N. S. B.'ers, roept de voorzitter hem tot de orde. De heer d'Ansembourg zegt, dat, wie grond heeft, er op behoort te wonen en dien behoort te exploiteeren. Dat daar voor nu geen meerderheid is, interesseert ons niet. Dit is het gevolg van de onchris telijke neutraliteit van de meerderheid. De voorzitter zegt, dat de heer d'Ansembourg zijn tegenstanders geen on christelijkheid moet verwijten. De heer d'Ansembourg betoogt, dat familiebezit in een hand moet blijven. Wordt het verdeeld onder de kinderen, dan strekt dit toch niet duurzaam tot hun voordeel. Op gevaar af van beschuldigd te worden, een oratio pro domo te houden, ■wil spreker opmerken, dat, als men den toestand voor kasteelbewoners zoo maakt, dat zij hun kasteelen moeten verlaten, men later tonnen heeft te besteden voor de res tauratie ervan. Wat betreft de margarine-advertentie over de vitaminen, de regeering heeft ge zegd, dat de vraag van den heer Van Vessem insinueerend was, maar men kan moeilijk aannemen, dat de directeur van het laboratorium voor de volksgezondheid eigener beweging zulk een verklaring heeft afgegeven. De landbouwers geven den heer Van Vessem gelijk, getuige een artikel van mr. Van Haastert. De minister spreke als nog vertrouwelijk over deze zaak met zijn ambtgenoot van' Sociale Zaken. De heer Ruiter (R.-K.) zegt, dat men nog niet kan vaststellen, of de productie van ons land andera moet worden inge richt. Het hangt er van af, of de export nog weer zal opleveren. Er zijn er nu, die al aandringen op een autarkie, maar laat hen eens zeggen, wat de duizenden kleine bedrijfjes dan in ons land moeten gaan doen. Wij staan bovendien telkens voor veranderde omstandigheden. Als Amerika meer gecondenseerde melk vraagt, is het mogelijk, dat wij het geheele vraagstuk van kie melkproductie anders moeten bezien. De heer d'Ansembourg critiseerde het royeeren van N.S-B.'ers uit roomsche boe renbonden. Maar de N.S.B.'era doen niets andera dan wantrouwen zaaien en de lei ders belasteren. Men heeft alleen in het zuiden moeten besluiten, tot royement over te gaan. Spr. vertelt uit een verslag van een rechtzitting te Zutfen in „Het Volk" van Roelofsen, die op last van den heer Mus- sert ageerde en een toelage kreeg van 15 per week, welke echter ophield, toen hij in de gevangenis zat. Men noemde daar de N. S. B. de Nationale Slaven Beweging. De boeren hebben een geweldige hekel aan menschen, die de veranitwooordelijkheid afwijzen voor de gevolgen van hun daden. Spr. leest een manifest voor van de N. S. B., waarin staat, dat er iets hapert aan on ze samenleving. Dit is volkomen juist. Zelfs hier bemerken wij dat. Maar met cir culaires vol apenkooi vangt men onze boe ren niet. De N. S. B. zegt anderzijds, dat de re geering de verbruikers hooge prijzen laat betalen en aldus de minst draagkrachti- gen het zwaarst belast. Dus kunnen, krijgt de N. S. B. haar zin, onze eigen kleine boeren geen bestaan meer hebben. Maar dan komen de N.S.B.'era den boeren weer naar den mond praten met be trekking tot de margarine-advertentie, het voorstellende, alsof de margarine zou kun nen verdwijnen, wat geheel onjuist is. De Minister van Landbouw en Visscherij, de heer Deckers, zegt, dat een bond nog niet verpolitiekt is, als hij geen N. S. B.'ers toelaat. De Limburgsche 1 andbouwbond moet het recht hebben, zelf te beoordee- len, v/ie hij tot leden wil hebben. Nog nooit heeft spr. één klacht gehoord over gebrek aan verdraagzaamheid van dezen bond. Het mangelt den katholieken waar lijk niet aan verdraagzaamheid. Maar als een vereeniging zich laat leiden door uit gesproken christelijke beginselen, wordt zij vaak, ten onrechte, verpolitiekt ge noemd. Het Erbh af stelsel, door den heer d'An sembourg aangeprezen, is in Duitschland onlangs slechts voor sommige boerderijen ingevoerd. De heer d'Ansembourg behoeft het slechts met één man van zijn partij eens te zijn en dan wordt het stelsel den boeren opgelegd. Maar men zou er hun een slechten dienst mee bewijzen, want het stelsel werkt verstarrend. Voor wie lezen wil, is het duidelijk, dat de regeering er niet aan denkt, eenig na deel aan de boter toe te brengen. Dit in verband met wat de heer d'Ansembourg heeft gezegd over het antwoord der re geering op de schriftelijke vraag des hee- ren Van Vessem. Er is generlei aanleiding voor de regeering, de Nederlandsche boter eerherstel te geven. De eer was niet aan getast. Den heer Ruiter zegt spr., dat wij eener- zijds rekening moeten houden met de mo gelijkheid, dat wij meer voor de eigen markt moeten gaan werken, maar ander zijds den uitvoer zooveel mogelijk moeten blijven bevorderen. De instandhouding van den vaderlandschen landbouw moet ons daarbij als doel voor oogen staan. De heer d'A nsembourg repliceert. De royementen van den Limburgschen landbouwbond vinden niet plaats wegens godsdienstige redenen. Roelofsen is in een ongewenschte richting gegaan en ge royeerd. De heer Ruiter mag hier ongestraft de uitingen van de N.S.B. apenkooi noe men. De heer Ruiter zegt, dat hij dit woord misschien niet had moeten zeggen, maar dat het volk het zoo opvat. De heer Van Vessem (N.SJ3.) zegt, dat een officieel regeeringsbureau heeft verklaard, dat de beste winterboter nog slechter is dan margarine, wat denigreerend is, zoodat de boter wed eerherstel van de regeering behoeft. Minister Deckers zegt den heer d'An sembourg, dat, als spr. zich niet vergist, voor alle katholieken het lidmaatschap der N.S-B. verboden is. Op niets steunt zijn meening, dat de Limburgsche bond niet ob jectief de kleine boeren zou steunen, ook al zijn zij N.S.B.-er. Den heer van Vessem zegt spr., dat uit het antwoord van den minister van sociale zaken is gebleken, dat de gang van zaken met de margarineadvertentie de instem ming der regeering niet heeft. Herhaling wordt voorkomen. Voor zoover eerherstel noodig was, is het dus al gegeven. De Kamer keurt de begrooting goed, met aanteekening, dat de N.S.B. tegen te. DEFENSIE, Aan de orde zijn de wetsontwerpen be grootingen van het departement van defen sie, het vestingstelsel en het staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen, benevens instel ling van een fonds tot vérbetering van de materieele uitrusting van de landmacht en de zeemacht, voor zooveel de kustdefensie van Nederland betreft; en de begrooting van het defensiefonds voor 1936. De heer Blom j ous (RK.) herinnert eraan, dat hij vroeger herhaaldelijk betoogd heeft, dat wij niet door een te groot ver trouwen üi internationale verdragen mogen nalaten, wat voor de defensie noodzake lijk is. In 1914 was onze artillerie onvoldoende, maar het buitenland had eerbied voor het snelle verloop der mobilisatie. Dit snelle verloop was aan minister Colijn te danken. Het is een toeken van de Voorzienigheid, dat hij in dezen spannenden tijd de regee ring leidt. Vroeger heeft ook hij te veel in internationale verdragen vertrouwd. Maar spr. heeft Colijn ten voeten uit herkend in de rustige, vastberaden houding, blijkens zijn radiorede aangenomen. Voor alles is de snelle volmaking van de luchtartillerie van belang. Ten eenenmale onvoldoende is onze jaarlijksche lichting van 19.500 man. Tot hooge eer strekt het der legerleiding, dat zij de geestdrift en de werkkracht niet verloren heeft in een tijd, toen de voorstanders van nationale ontwapening te veel invloed hadden op wat er voor de defensie beschikbaar werd ge- steild. België heeft een lichting van 34.000 man en een ongeveer even groote bevolking als wij. Dit stemme ons tot ernstig nadenken. In het oosten stapelen de oorlogsbrand- stoffen zich steeds meer op. Een vloot van 4 moderne kruisers, 14 jagers en 30 onder zeebooten, met watervliegtuigen en mijn- leggers, met als bases Tandjong Priok en Soerabaja, in aansluiting aan de Britsche basis te Singapore, zou een zeer goede be veiliging van den vrede zijn. Onze doelstel lingen van 1927 zijn niet voldoende meer. Wij moeten oma doen respecteeren door Aziatische en Europeesche mogendheden. Daartoe moeten wij ons evenredig deel dra gen. De vergadering wordt een hall uur ge schorst. HET ZUIDERZEEFONDS GOEDGEKEURD. Na hervatting van de vergadering is aan de orde de stemming over de begrooting van het Zuiderzeefonds. De Kamer keurt het wetsontwerp goed met 33 tegen 5 stemmen. Tegen: N.S3. en de heeren Ter Haar, van der Hoeven en De Gijselaar (C.H.). Hervat wordt de behandeling van de de- fensiebegrooting, enz. De heer de Savornin Lohman (C.- H.) zegt, dat de voorgestelde versterking van de weermacht vier jaar moet duren, niet lang genoeg is. Moge ons de tijd gela ten worden. Dat hier het benoodigde zoo veel mogelijk wordt gemaakt, valt toe te juichenmaar de snelheid van de aan maak primeert. Wij hebben veel te weinig vliegtuigen. Onhoudbaar is de toestand, dat Nederland acht maanden van het jaar praktisch ontwapend is. Had Hitier een week later met de vuist op tafel geslagen, dan had hier een gedeeltelijke mobilisatie moeten plaats vinden. De eerste oefentijd worde verlengd tot acht maanden. Voor 1914 was de legersterkte 23.000 man, nu, bij een zooveel talrijkere bevolking, 19,500. De legersterkte is maar 2.4 pet. van onze bevolking, het laagste percentage van Europa. De heer Van Rappard (Lib.) peit voor instelling van een weerbelasting. Om kwart over vier wordt de vergade ring verdaagd tot Woensdag 11 uxor. Natuurlijk fs *1 prachtig afs a even wilt kijken naar onze plaatjes-met-'n-praatje over veilig.verkeer. En toch hebben we nog lieve* dat u ze overslaat, mits.dan maar uit uzèH el die wenken tn pr act ijk brengt UIT DE OMGEVING HILLEGOM Posterijen. De heer H. J. van Bem- mel, werkzaam aan het postkantoor al hier zal belast worden met het beheer van het Post- en Telegraafkantoor te Sassen- heim na het per 1 April vertrek van den eervol ontslagen directeur J. H. A. Voo- ren. Armhuis gesloopt. Het Armhuis der Ned. Herv. Diaconie aan de Kerkstraat is thans afgebroken. Dit was noodig voor den nieuwen weg. Aan dezen laatstge noemde wordt geweldig hard gewerkt, omdat de gemeente de weg met den druk ken bloementijd in gebruik wil nemen. Het Rijk betaalt het nieuwe Armhuis, dat verder in de Kerkstraat verrijst. Achter de boomen aan de Westzijde der Van den Endellaan wordt een rijwielpad en een wandelpad naast elkaar gemaakt om straks als het éénrlchtingverkeer wordt ingevoerd veilig te zijn. De nieuwe weg komt precies over de St. Josephkerk uit: er wordt ook voor de kerkgangera van Loosterweg III en Wilhelminalaan een heel stuk bekort. LISSE Ernstige aanrijdingen Gisteren zijn binnen deze gemeente een tweetal ernstige verkeersongevallen ge schiedt. Des morgens wilde een wielrijder, gaan de in de richting Haarlem, .nabij de Lis- serbug den weg overateken, dit deed hij zonder het daartoe vereischte teeken te geven, en naar het wielrijderspad' gaan, toen hij door een achterop rijdende motor werd aangereden. Hij werd tegen den grond gesmakt en bekwam een ernstige heupfractuur. Dr. Haase, die de eerste hulp verleende, oordeelde overbrenging naar het Diaconessenhuis te Leiden nood zakelijk. In den namiddag van denzelfden dag reed eveneens een wielrijder, genaamd W. K. uit Hillegom op den voor wielrijders verboden rijweg. Hij wilde oversteken naar het rijwielpad, nabij de derde Poel laan, en werd gegrepen door de auto, be stuurd door een zekeren N. J. v. d. L. uit Voorhout. Het gevolg hiervan was, dat de wielrijder, na eerst ter plaatse te zijn onderzocht door den geneeskundigen Dom- missie uit Sassenheim, werd overgebracht naar het woonhuis van genoemden ge neeskundige voor het verdere onderzoek. De aangeredene klaagde over pijn in de heup. Uit beide voorvallen bleek, dat de wiel rijders het vereischte teeken van te wil len overstekep, niet tijdig genoeg hadden gegeven. Laat dit een les zijn voor andere wielrijders om hierop toch vooral te letten. Brand De brandweer dezer gemeente werd in den voornacht van 19 op 20 dezer gealar meerd voor ten brand in het perceel Ka naalstraat 48, zijnde een woon- en win kelhuis, bewoond door den heer P. Mie- loo, fotograaf, alhier. Zij rukte uit onder leiding van den opperbrandmeester, den heer P. J. Suij- kerland, en waren zeer spoedig ter plaat se. Terstond na aankomst werd het vuur bestreedn met 2 stralen op de waterleiding en 1 straal op de groote motorspuit. Na dat ongeveer 1J4 uur gespoten was, had men den brand geheel onder de kniel. Bij een daarna ingesteld onderzoek bleek, dat een woon- en slaapkamer van de boven verdieping geheel was uitgebrand. Het dak van genoemd perceel bleek op ver schillende plaatsen geheel te zijn verteerd door het vuur, terwijl de keuken, welke op dezelfde verdieping lag ook grooten- deels door het vuur was aangetast. Dank zij het vlugge optTeden van de brandweer werd erger voorkomen, aangezien het perceel geheel was ingebouwd. De schade aan de belendende perceelen bleef dan ook beperkt tot eenige waterschade. Het per ceel zelf had veel brand- en waterschade. De oorzaak van den brand is tot nu toe nog onbekend, doch men vermoedt dat 't waarschijnlijk kortsluiting is geweest. Het perceel was verzekerd. Een en ander bracht veel kijklustigen op de been, die door de politie op een vei- ligen afstand werden gehouden. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag, 24 Maart, des namid dags om 2 uur, ter behandeling van de na volgende punten: 1. Benoeming van een onderwijzer van bijstand aan de openbare lagere school der gemeente. 2. Aanstelling havenmeester. 3. Overeenkomst met het destructie-bedrijf „N.V. Gekro" te Over- schie inzake de destructie van vee en vleesch. 4. Vaststelling van eene verorde ning, regelende de eischen van benoemr baarheid en de bezoldiging van de veld wachters. 5. Verzoek van het Ned. Herv. Schoolbestuur, om een bedrag van ƒ331.25, benoodlgd voor de eerste aan schaffing van leermiddelen voor de in voering van handelskennis, handelsreke- nen en boekhouden op zijn school met in gang van 1 April 1936. 6. Comptabiliteit. 7. Ingekomen stukken en mededeelingen. Belastingreclames en aanvullingskohier hondenbelasting 1935. Wedden veldwachters. Bij schrijven van 24 Febr. 1936, deelt de Minister van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid- Hoiland, namens den heer Minister van Binnenlandsche Zaken mede, dat Zijne Excelentie zioh niet kan vereenigen met de door den Raad in zijn vergadering van 30 Januari 1936 vastgestelde bezoldiging van de veldwachters, opgenomen in de ver- oraenmg, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters en dat de voor de veldwach ters en den chef-veldwachter aangegeven bezoldiging vóór of op uiterlijk 1 April 1936 in werking moet treden, Dit schrijven te door B. en W. dezer ge meente om advies in handen gesteld van de Commissie voor Sociale aangelegenhe den. Door deze commissie is er met teleur stelling kennis van genomen. Lettende evenwel op het feit, dat de Mi nister de door hem aangegeven bezoldiging als eisch stelt en Z.Exc. deze op korten datum wenscht. ingevoerd te zien, is de oommisie voor Sociale aangelegenheden van oordeel, dat de veldwachters in be zoldiging niet gedupeerd mogen worden door het tusschen beide genoemde veror deningen bestaande principieel verschil in de wijze van bezoldiging. Daarom adviseert deze commissie de ver ordening van den 23sten December 1935 vast te stellen na daarin de gewenschte wijzigingen te hebben aangebracht. Omdat de Commissie voor Sociale aan gelegenheden de gevolgen van het haar af gedwongen advies, om aan de veldwachters kindertoeslag vanaf het eerste kind toe te kemien, nog nader wenscht te overwegen met betrekking tot de bezoldiging van het overige gemeente-personeel, stelt zij zich voor omtrent deze verordening vóór het einde van het dienstjaar 1936 nader van advies te dienen. Het college van B. en W. kan zich in de gegeven omstandigheden geheel met het advies van de Commissie voor Sociale aan gelegenheden vereenigen en stelt den raad voor de in de Raadsvergadering van den 23sten December 1935 behandelde verorde ning, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de veld wachters, niet de boven aangegeven wijzi gingen ongewijzigd vast te stellen. LEIMUIDEN. Jubileum gemeenteveldwachter. He den herdenkt de heer M. Witvliet, gemeen teveldwachter alhier, den dag dat hij voor 20 jaar in dienst trad bij de politie. Hij was van 1916—1920 agent van politie te den Helder, van 1920 tot 1927 rijksveld wachter met standplaats Leimuiden, en in 1927 werd hij met ingang van 1 Augustus benoemd tot gemeenteveldwachter te Lei muiden. Door den Alg. Ned. Politiebond is aan den heer Witvliet vandaag het zilveren kruis voor 20-jarigen trouwen politiedienst ver leend. Het zal den veldwachter, die in de ge meente zeer gezien te, zeker niet aan be langstelling ontbreken. NOORD WIJK. IJsclub. In café Flora vergaderde Don derdagavond de Noordwij ksche IJsclub, on der leiding van den heer J. Imthom, waar bij de opkomst goed was. Na opening wer den de keurige en uitgebreide notulen on der dank vastgesteld. Hierna kwam de pen ningmeester aan het woord, die in korte trekken memoreerde de werkzaamheden tijdens de korte vorstperiode en de proef nemingen voor een Kunstijsbaan. Aanvan kelijk wilde het niet lukken, doch de on dervindingen hierbij opgedaan, hebben zijns inziens de mogelijkheid bewezen, dat een goede baan is te verkrijgen op de methode, welke is gevolgd. Verheugend was het wel, dat in die periode zich 66 personen als nieuw lid opgaven. In tusschen is de fi- nantieele basis van de IJsclub er niet beter op geworden, want tegenover de inkomsten van ƒ333.69, stond aan uitgaven ƒ499.40. Door deze meerdere uitgaven was het ma teriaal der club aanzienlijk toegenomen. Het gevolg te echter, dat de club zonder kas middelen zit, redenen waarom het bestuur voorstelde 60 rentelooze aandeeltjes uit te geven ad 2.50, met de bedoeling deze weer ten spoedigste te doen uitloten. Dit kon de goedkeuring der vergadering wegdragen, onder conditie dat jaarlijks minstens 10 aandeeltjes moeten worden uitgeloot. De voorz. bracht hierna dank aan de heeren Gooi en v. d. Voort, die voor de proefne ming met de Kunstijsbaan zoo veel werk hebben verricht, doch in het bijzonder aan degenen, die geheel belangloos zich hier voor beschikbaar hebben gesteld. Thans deed het- bestuur een voorstel om in de komende periode met de reeds genomen proeven door te gaan, omdat door de op gedane ervaringen en nu men het materiaal heeft, het risico niet zoo groot meer is. De besprekingen over dit voorstel en de ge nomen proeven brachten vóór- en tegen standers aan het woord, waarbij door en kelen naar voren werd gebracht, dat al leen gunstige resultaten zijn te bereiken met den verharde of z.g. gravelbaan. Dien aangaande was nog een aanbieding ingeko men van een combinatie, welke in de direc te omgeving van het dorp een dergelijke gravelbaan zal inrichten, het het voorstel dat de Noordw. IJsclub desgewenscht als exploitante van een Ijsbaan hierop kan aanspraak maken op de navolgende bepa lingen: De IJsclub drage aan de combina tie af tot 500 leden 1.50 per lid en per jaar, van 500 tot 1000 1.25 en boven 1000 leden 1.per lid of naar verkiezing tot 500 leden ƒ1.per lid, van 5001000 1.25 en boven 1000, 1.50 per lid, de IJsclub zal alsdan 50 pet. der recettes genieten. Nadat was vastgesteld, dat als men op het gedane aanbod zou ingaan, men noodzakelijk de contributie aanmerkelijk zou moeten ver- hoogen, werd het bestuursvoorstel om de reeds gedane proeven voort te zetten en zoo mogelijk te verbeteren met 39 tegen 4 stemmen aangenomen, waarmede dus te vens het voorstel van de combinatie van! de baan is. Na rondvraag sluiting. RIJPWETERING. Een avond van tranen! In aansluiting op het bericht van Pastoor van Leeuwen, in de courant van gister-en, pver het leven van pater Zoetemelk, nog enkele mede deelingen. Zooals u gelezen hebt, zal er 2en Paasch- dag en Zondag 19 April een uitvoering worden gegeven ten bate van pater H. Zoetemelk in café „Rustoord". Er zal worden opgevoerd een tooneelspel „Heb ik mijn kind gedood?", een schitterend mooi stuk, waarbij de zakdoeken wel voor den dag zullen komen. Verder zal er wor den opgevoerd een klucht in twee bedrij ven n.l. „Een verjongingskuur", een stuk om tranen te lachen. Dus een avond van tranen! Verder zal er, zooals vorige Missie-avon den, op beide avonden een verloting wor den gehouden. En daarom een vriendelijk verzoek. Een ieder die voor de verloting wat beschikbaar wil stellen, wat als prijs, in aanmerking kan komen, kan het be- zorgen bij J. Meijer. Het wordt in dank aanvaard. Komt allen een van beide avon den naar café „Rustoord". U zult er geen spijt van hebben. En ten 2e, het is voor een goed doel. Doet allen uw best om het batig saldo zoo 'groot mogelijk te maken, opdat pater Zoetemelk bij zijn zilveren priesterfeest een flink bedrag kan wor den toegezonden. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 26 Maart om 14.30 uur ter behandeling der volgende agenda: Nadere vaststelling Gemeentere kening over 1933. Wijziging begrooting 1935. Onbewoonbaarverklaring woning Hoofdstraat 279. Extra hulp aan werkloo- zen over 1930 (Steunverleening B). Recla mes Hondenbelasting. Wijziging in aflos singsplan geldleening 68.000.in ver band met extra aflossing door verkoop oude - Openbare School. Verordening Politie. Re glement Burgerlijk Armbestuur. TER AAR. Boerenleenbank. In het café Verhoef werd de achtste algemeene leden jaarver gadering gehouden van de Boerenleen bank „Langeraar". Wegens ongesteldheid van den directeur stond deze bijeenkomst onder leiding van den heer Jac. Valentijn. Na opening met den chr. groet en ver welkoming volgde benoeming van een se cretaris en twee stemopnemera. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat het ledental stationnair te geble ven, in het bestuur hebben eenige muta ties plaats gehad en de maandelijksche controle bij den kassier gaf nimmer aanlei ding voor op- of aanmerkingen betreffen de de administratie. Door den Kassier, C. Hoogervorst Jacz., werd nu een overzicht gegeven van het fl- nancieele gedeelte. Eerst vernamen we de cijfers van ontvangsten en uitgaven en dan de balans, luidende als volgt: Activa: Kas ƒ1662.99, voorschotten ƒ62441.19, loopen- de rekening 18878.53, aandeelen 8000, roerende goederen 408.50, giro 55-.21, rente voorschotten 2651.66, rente loopen- de rekening 387.46, Debiteuren 4466.94. Passiva: spaargelden 15500.03, deposito 1141.21, schuld loopende rekening ƒ3720.81, schuld Centrale bank ƒ66484.57, veilinggelden ƒ291. onzekere vorderingen 5000, wienst 110.86. Op één aanmerking na van de leden, die aandrongen om te trachten de rente zoo veel mogelijk binnen te krijgen, werd de balans goedgekeurd en den kassier dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Een wijziging van het huishoudelijk re glement kon de goedkeuring verkrijgen. Het betreft macntlging aan het bestuur voor het opnemen van zekere bedragen in verschillende rekeningen. Bij de verkiezingen werd de heer C. van Zaal herbenoemd als lid van den Raad van Toezicht; in de vacature G. Holscher, die zijn ontslag had aangevraagd, zag de heer Mart. Keyzer zich gekozen. Het af tredend bestuurslid Jac. Valentijn verwierf wederom het vertrouwen van de geheele vergadering. Bij de rondvraag werd het bestuur in overweging gegeven de kantoorhuur hoo- ger op te voeren, zulks ten voordeele van den kassier. Aan het scheidende lid Hol scher werd hartelijk dank gebracht voor het vele werk wat van den beginne af door hem is gepresteerd in het belang van de bank en de leden. Als nog gevraagd te om voortaan de balans te laten afdrukken op de agenda, gaat de heer Valentijn over tot sluiting. VOORHOUT. Laetare!.Verheugt u!! over het be staan van een comité van actie in deze ge meente, dat is samengesteld uit de besturen van diverse stands- en jeugdorganisaties, 'n comité dat op Zondag-laetare voor de eerste maal een echt katholieke actie or ganiseert, die niet alleen aller sympathie, maar ook aller medewerking behoeft, wil ze tenminste succes hebben. „Het gezin terug naar Christus" zal de kern vormen van de bezielende redevoering van den Zeer eer w. heer H. de Greeve. Moge zijn geestdriftig woord den toehooorders opwekken tot da den, opdat zijn pogen om het gezin terug te brengen tot Christus een succes worden zal. Dan zal de 4e Zondag van de Vasten 1936 een dubbel Laetare zijn in de huis gezinnen van Sint Bartholomeus' Paro chianen. Aan deze avond zal nog medewerking worden verleend door de dameszangver- eenaging „St. Agnes" onder leiding van den weled. heer Van Niekerk Sr. Zoo bezien moet deze avond een prachtvolle avond wooden, die tintelen zal van de echt Katho lieke geest, die leven moet in de harten van geheel Katholiek Voorhout. De bewijzen van toegang worden gratis verkrijgbaar gesteld dien eigen Zondag na de Hoogmis tot 12 uur en na Lijdensme ditatie tot half vier. i 11 i LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6