ZATERDAG 21 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 „20.000 MIJLEN OVER ZEE". De wereldreis van de K XVIII wordt vertoond in „Trianon". Voor de fine fleur van Leiden en om geving werd gisterenavond in het „Tria- mon-theater" een gala-voorstelling gegeven van de film „20.000 mijlen over zee", be vattende het logboek van de wereldreis der K XVIII. Het muziekcorps van het 6e Regiment Veldartillerie maakte in den vooravond met trompet-geschal en bazuin-geschetter een rondwandeling door de stad, om de aan dacht van de burgerij te trekken op de ver tooning van deze Marine-film, welke thans in „Trianon" wordt vertoond. Tegen den tijd, dat de voorstelling zou be ginnen, reden de auto's met genoodigden af en aan en vulde zich de zaal met autori teiten, zoowel geestelijke als wereldlijke. Ook het Muziekkorps van het zesde kwam in actie en wekte op de Breestraat een Octobersche taptoe-stemming. Als voorprogramma draaide een zeer in teressant en afwisselend Journaal, eenige koddige teekenfilms (vooral de gekleurde •wedstrijd tusschen haas en schildpad) en een documentaire film over Argentinië. Na de pauze werd namens de directie van het Trianon-theater een welkomstwoord ge sproken. De burgemeester, de edelachtb. heer mr. Van de Sande Bakhuyzen, heeft in een korte toespraak de nationale waarde van de reis van de K XVIII en van deze film "belicht De burgemeester zeide, dat er eeuwenlang nauwe betrekkingen heb ben bestaan tusschen Nederland en de zee. Wij hebben de zee geprezen en verwenscht, imaar er nooit onverschillig tegenover kun nen staan. Het is aan de zee, dat ons land in vergelijking met zijn geringe opper vlakte zijn wereld-bekendheid heeft te danken. Daarom ook heeft ons volk altijd een groote belangstelling gehad voor de Marine; de prachtige prestaties van de K XVIII heeft heel ons volk met eerbied en enthousiasme vervuld en ons volk grijpt de vertooning van deze film aan om zijn enthousiasme te uiten. Spr. besloot zijn op wekkende speech met een „Lang leve onze Marine", waarmede de volle zaal geest driftig instemde. Het muziekcorps van het 6e speelde nu op het podium het Volkslied en een pot pourri van vaderlandsche liederen. Voor deze pittige uitvoering werd den dirigent, den heer Bolderdijk, en het kranige corps onder blijken van algemeene instemming een lauwerkrans overhandigd. Hierna werd dg film vertoond van de grootste reis, ooit door een duikboot ge maakt. Deze film is een succes geworden, waar tegen menige „Schlager" het moet afleg gen. Het is merkwaardig, dat een amateur, de eerste officier van de K XVIII, luitenant ter zee eerste klasse M. S. Wytema, er in is kunnen slagen, tusschen al de besognes van zijn verantwoordelijke functie door, en onder door geen filmoperateur te benijden omstandigheden als zware zee, storm, enz. een zoo fraai en onderhoudend document over de reis af te leveren. De heer Wytema heeft een reeks van op namen geleverd, die men veelzins schitte rend kan noemen. Men kan er soms waar lijk een indruk bij krijgen alsof men zelf aan boord was en de reis meemaakte, zoo veel illusie verschaft het filmbeeld op me nig moment. Men wil ook de illusie hebben, dat men iets begrijpt van wat er aan boord gebeurt tijdens de vaart en niet in de laatste plaats mede tijdens het duiken en weer boven komen. Hiervoor heeft de heer Wytema op uitstekende wijze gezorgd. Hij heeft ook beschikt over den humor om afwisseling te brengen in het al met al toch eentonige leven van de opvarenden. Hij kon hierbij uit de werkelijkheid putten, want zooals men in de verslagen gelezen heeft, heersch- te er tijdens de reis van de K XVIII aan boord 'n uitstekende opgewekte geest, zon der welke het dan ook onmogelijk zou ge weest. zijn de zeer bezwaarlijke taak te vol brengen. In het filmbeeld wordt hiervan opnieuw telkens op ongezochte wijze ge tuigd. Men krijgt tal' van tafreelen van bijna kinderlijke vroolijkheid te zien, waaraan de bemanning herhaaldelijk onder aanvoe ring van den commandant, luitenant ter zeer Hetterschij, zich overgeeft en van het ongemak dat het verblijf in den beknopten buik van de K XVIII opleverde, getuigen eigenlijk alleen de baarden, die men lang zamerhand bij allen, den commandant en zijn eenigen passagier, prof. Vening Mei- nesz ziet ontluiken en in wasdom toene men. Kortom, dit is wel een zeer geslaagde film, die animeerend op het publiek zal werken en tot het vaderlandsche gevoel van velen zal spreken. De algemeene inhoud ervan loopt uit den aard van de zaak parallel met het ver loop van de reis, dat door een verslag in onze courant reeds in bijzonderheden be kend is. Zeer pakkend is de episode gedurende welke de Snip op haar vlucht naar de West wordt verwacht. Hierin is het een en an der bij gemonteerd dat met deze merk waardige vlucht te maken heeft. Men ziet o.a. het vertrek van Schiphol en woont de gedachtenwisseling tusschen de twee mar conisten bij. Een andere wel geslaagde pas sage is het passeeren van de linie met het traditioneele bezoek van Neptunus en het daaraan verbonden ceremonieel. Aan het slot is een korte toespraak van luitenant Wytema opgenomen, waarin ter loops het belang van de reis wordt .ver meld. Dan verschijnt nog de beeltenis van de Koningin op het doek, het Wilhelmus weerklinkt en de film heeft haar einde bereikt. De samenstelling er van is ge schied door den heer B. D. Oehse, de heer Max Tax heeft bij wijze van begeleiding voor een potpourri van vaderlandsche wijs jes gezorgd. De toelichting voor zoover noodig is van luitenant Wytema zelf. Bij een enkele scène komt ook prof. Vening Meinezz aan het woord, om iets over zijn waarnemingen te zeggen. Alles wat er aan geluid in de film voorkomt, is uitstekend overgekomen. Ook de gesprekken en toe spraken. Wij herhalen wat wij reeds vroeger heb ben geschreven. Dit is een film die zeker op groote belangstelling en op groot suc ces mag rekenen. Een merkwaardige do cument over een gedenkwaardige tocht. Het geheele programma van deze gala voorstelling zal vanaf heden in „Trianon" worden vertoond. In het voorprogramma is een kleine bekorting gemaakt, zoodat wij thans bijwoning van deze voorstelling aan een ieder ten zeerste kunnen aanbe velen. De Commissaris van Politie te Leiden vestigt de aandacht op het navolgende: Alvorens een advertentie-overeenkomst te sluiten met Meyman Isaak Swart, gebo ren te Haarlem 6 Febr. 1906, reiziger, wo nende aldaar Leidsche Vaart 90, voor de door dezen persoon uit te geven sport programma's van voetbalverenigingen, geeft de Commissaris van Politie te Haar lem belanghebbenden ernstig in overwe ging hierover inlichtingen te vragen aan het bureau van politie aldaar, afdeeling Recherche. ACADEM1ENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Eenige beschouwin gen over het geldverkeer in de inheemsche samenleving van Nederlandsch-Indië, de heer P. Bakker, geboren te Bloemendaal. doctoraal-examen Indisch Recht de heer A. Eichholtz, Den Haag; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer W. R. Engelberts, Den Haag; doctoraal-examen Geschiedenis mejuf frouw E. Sohn, Rotterdam; doctoraal-examen Romaansche letteren mejuffrouw M. Altmann, Rotterdam (cum laude). Geslaagd zijn voor het examen van apo thekers-assistent te Leiden de dames A. L. Eybergen, Rotterdam; K. J. Polak, Lei den. ■Ic r - M fy'A, ilfdf- wüify j UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN Ziekenhuisverpleging. Algemeene ver gadering van de vereeniging voor nood zakelijke ziekenhuisverpleging „Draagt Elkanders Lasten". Deze vereeniging hield in het café van de wed. Sneeboer haar jaarvergadering. Deze vergadering was bijzonder geanimeerd. De voorziter, de heer P. Rietdijk opent de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. Het spijt hem dat zoo weinig leden ook thans weer de vergadering bezoeken. De heer Rietdijk dankt den heer C. v. d. Kamp, het afgetreden bestuurslid, voor het velen, dat deze in het belang der ver eeniging heeft gedaan. De heer v. d. Kamp heeft de vereeniging met hart en ziel ge diend en heel veel werk gepresteerd. De secretaris leest daarna de notulen van de vorige vergadering, die in dank worden vastgesteld. Dan is het woord aan den penningmees ter, den heer C. A. Beuk. Deze brengt een zeer uitvoerig jaarverslag uit. Het blijkt dat er een batig saldo over het jaar 1935 is van 407.77. Het netto vermogen der vereeniging bedraagt ƒ2683.45. De pen ningmeester zegt dat dit is een appeltje voor de dorst, Toch mogen we er niet te gemakkelijk over denken. Als er slechte jaren met veel ziekenhuisverpleging ko men, dan zal dit kapitaaltje weer spoedig slinken. De heer Muys deelt namens de commis sie van controle mede, dat de boekhou ding in de volmaakte orde werd aange troffen. Hij adviseert dan ook de vergade ring om de rekening vast te stellen op de door den penningmeester genoemde cijfers. De voorz. stelt voor om in den vervolge het onderzoek der rekening weer tijdens de vergadering te doen plaats hebben. De heeren Muys en de Jong wijzen erop dat dit niet goed doenlijk is. Er is hier sprake van een omvangrijke administratie, waar maar niet zoo spoedig uit te komen is. De ver gadering neemt echter het voorstel van den voorz. over. De voorz. heet dr. Stapensea den ge neeskundigen adviseur, die ter vergade ring is gekomen, van harte welkom. Tot lid van het bestuur in de vacature C. v. d. Kamp wordt gekozen de heer v. d. Breggen. De heer D. L. Hakker, die aan de beurt van aftreden is, wordt met bijna algemeene stemmen herkozen. Aan de orde komt dan de wijziging van het Reglement. In het Reglement komt te staan dat men gedurende het vereenigings- jaar voor hetzelfde ziektegeval met meer dan 42 dagen, verpleegd kan worden op kosten der vereeniging. De heer Brusse wilde een langer duur, de vereeniging heet toch „Draagt Elkanders Lasten". De voor zitter zegt, dat een termijn van 42 dagen is genomen, om de vereeniging ook in de toekomst te kunnen behouden. Het blijkt, dat de heeren Stapensea, Lissenburg Muys, de Ren en de Jong gaarne zouden zien, dat het nog mogelijk werd in een sanatorium of een zenuwin richting verpleegd te worden op kosten der vereeniging. De voorzitter zegt, dat over een zoo ver strekkende wijziging van het reglement de leden gekend moet worden. Met algemeene stemmen wordt besloten om een volgend jaar, dit voorstel af te drukken op de oproeping tot bijwoning der ledenvergaderink. De leden kunnen dan zien welk een belangrijk voorstel er alsdan aan de orde zal komen en kunnen, indien zij bedenkingen hebben, zorgen dat zij ter vergadering aanwezig zijn. De heer Vermeulen vraagt of het niet mogelijk is, dat de ziekenhuizen de ver- pleegkosten verlagen. Dr. Stapensea, zegt dat dit niet mogelijk is, de kosten van het academisch ziekenhuis zijn zoo laag mo gelijk gesteld, zoo laag dat het niet lager kan. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende, sluit de voorz. de vergadering. LEIDSCHE ND AM. K. J. M. V. Geheel volgens de lijn van het programma zullen Maandavond a. s. eenige leden van de studieclub spreken over „De cultureele waarde van pers en lectuur." Hiernaast komt de bespreking van „Dorp aan de rivier" door Antoon Coolen en eenige werken van Anton Zisch- ka. Dinsdag Maria-Congregatie, Woensdag cursus Jonge Bakkers. Donderdag Mida_n- standscursus en Vrijdag Societeitavond. St. Josephsgezellen. Zondag 22 Maart na de H. Mis na de andere geloovigen Al gemeene H. Communie. Te 11.30 uur ad- spirantencursus en te 11.30 en 8.30 uur ontspanning. Dinsdag 24 Maart te 7 uur Maria-Con gregatie. Donderdag 26 Maart: Interessan te avond met lichtbeelden. De heer Emile Franken zal spreken over de wonderen van Lourdes. Aanvang 8 uur. Ook dona teurs zijn van harte welkom. Zaterdag 28 Maart: Ontspanningsavond. Raadsvacature. Aanvankelijk zou Mevr. Visserv. d. Linden, wegens zaken- overwegingen den open komende zetel der S. D. A. P. in den Raad van Stompwijk wegens vertrek van den heer Wiegel niet bezetten, doch thans vernemen wij van officieele zijde, dat zij den zetel toch zal bezetten, waarmede dus het eerste vrou welijke lid haar intrede in dezen Raad zal doen. WASSENAAR. Een slag op het hoofd gekregen. De 10-jarige v. S. uit de Havenstraat vervoeg de zich bij de familie V. aan de Kerkstraat, omdat hij onwel werd na van een jongen, die hij niet kende een slag op het hoofd te hebben gehad. De ontboden politie waar schuwde den huisdokter van den jongen, dr. Paanakker, op wiens advies de jongen per taxi naar de ouderlijke woning is ge bracht. Wie iets van deze aanranding gezien heeft, wordt verzocht zich bij de politie te melden. Onvoorzichtige wielrijder. De 17-jari- ge wielrijder K., die met groote snelheid vanuit de Langstraat de Gravestraat inreed, reed aldaar het 11-jarig meisje B. aan, dat ten gevolge daarvan een enkelbreuk be kwam. In het Wijk gebouw werd haar door dr. Janse de eerste hulp verleend. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Onderwijzers-benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R. K. U.L.O.-school, wegens ziekteverlof van den heer Joh. Vernooy, is benoemd de heer Obdam uit Leiden. Verboden colportage. Dezer dagen waren eenige colporteurs van de N. S. B. bezig pamfletten te verspreiden met de bekende voorstelling uit een vroegeren „Notenkraker" van den minister-president met bebloede handen. De politie kreeg een tip en het gelukte den chef-veldwachter de colporteurs op straat aan te houden. Beide personen B. en P. moesten op het politiebureau de nog in hun bezit zijnde pamfletten afstaan, waarna deze in beslag werden genomen. Tegen de beide colpor teurs werd procesverbaal opgemaakt. Mooi succes. Bij de gehouden gymnas- tiekwedstrijden op 14 Maart in Haastrecht uitgaande van de turnkring „Gouda en omstreken" werd door deze vereeniging deelgenomen met één groep dames en één groep heeren, ieder bestaande uit 6 tur ners met het resultaat, dat zoowel de da mes als de heeren een eerste prijs be haalden. Schaakclub. Maandag 23 Maart speelt in het Beursgebouw het 2de, 3de en 4de tiental van de schaakclub „Bodegraven" een massakamp tegen het 1ste, 2de en 3de tiental van de Alphensche Schaakvereeni- ging. Deze mooie wedstrijd, waar onge veer een 60-tal spelers aan deelnemen, zal voor belangstellenden vrij toegankelijk zijn. Baldadigheid. Al meer hebben we er op gewezen hoe gevaarlijk het is om met allerlei voorwerpen naar voorbijgaande schippers te gooien. Deze dagen gooide een jongen glas naar een schipper, waar door deze een wond aan den hals opliep BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Caaino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. i Geboren: Apollonia Maria Josepha d. van J. C. Ouwerkerk en P. G. v. Kins Ineke Elisabeth Maria d. van A. J. Willems en J. C. Rijntjes Jan z. van B. Boef en E. E. Groos Cornells z. van N. G. Zui derduin en A. C. v. d. Burg. Ondertrouwd: A. C. Kleijn jm. 26 j. en A. v. Leeuwen jd. 21 j. Overleden: W. Bakker ongeh. vr. 83 j. P. L. Schalk z. 2 wkn. W. Over- duin zn. 22 j. C. Zevenhoven m. 27 j. H. G. Gordon wedn. 82 j. B. Haarland wedn. 85 j. en zich onder dokters behandeling moest stellen. De politie slaagde er in den dader te vinden en te verbaliseeren. Gunning. Donderdag is door B. en W. het werk aan de Noordstraat, bestaande uit het aanleggen van trottoirs en een parkeerterrein, vergezeld van het leggen van een rioleering door den geheelen straat, gegund aan de aannemersfirma Oudenes uit Alphen a. d. Rijn. Deze firma was op 6 na de laagste inschrijver. De aannemingssom bedraagt f 4995, terwijl de laagste inschrijver inschreef voor 4196. Tot deze gunning zal wellicht ook hebben bijgedragen het feit, dat de fa. Oudenes aannemer is van het door het Rijk .gelijktijdig uit te voeren werk van de bestrating van den rijweg, waardoor het werk thans in één hand is. Ongelukkig gevallen. Een employe van de firma Rememan en v. d. Heijden uit Gouda, die op de fiets door oud-Bodegra- reed, kwam bij de R. K. school te vallen. Hij slipte, de fiets schoot onderuit en de man kwam zoo ongelukkig neer, dat hij een been brak. Hij werd door omstanders binnengedragen bij den heer Lammens, waar dr. v. Beek de eerste hulp verleend. Overbrenging naar het St. Antonius Zieken huis te Utrecht bleek noodzakelijk. LAATSTE BERICHTEN DE VERLENGING VAN DEN DIENSTPLICHT Vrijwilligers kunnen anderen vervangen De minister van defensie heeft een re geling vastgesteld omtrent vrijwillig ver blijf in werkelijken dienst, welke regeling een dezer dagen in de legerorders zal ver schijnen. Deze regeling maakt de corps- commandanten bevoegd om dienstplichtigen grootverlofgangers gelegenheid te geven vrijwillig in werkelijken dienst te komen, voorzoover zij anderen die liever naar huis willen, kunnen vervangen. Deze maat regel geldt zoowel voor onder-officieren, en korporaals als voor soldaten. De vrij willig opkomenden moeten even lang in werkelijken dienst blijven als de anderen, die zij vervangen, zouden moeten blijven. Hoe lang dit zal zijn, is uit den aard der zaak niet bekend. Daar de verlenging van den werkelijken dienst voorloopig is be perkt tot de infanterie en de wielrijders, geldt de bedoelde gelegenheid voorshands ook alleen voor de daartoe behoorende dienstplichtigen. Zij, die vrijwillig onder de wapenen zouden willen komen, behoo- ren zich schriftelijk te wenden tot hun corps-commandant. De oorlog In Abessinië. ROME, 21 Maart. (A. N. P.). Stefani meldt uit Mogadiscio, dat dagelijks Ita- liaansche vliegtuigen boven geheel Ogaden kruisen. De troepen van Ras Nassiboe, die voortdurend worden gekweld door de vliegtuigen, verplaatsen zich steeds, waar door de concentratie wordt verbroken. De piloten maken dikwijls ononderbroken vluchten van 78 uur om den vijand op te sporen. Een bombardement heeft slechts plaats, nadat radio-grafische mededeelin- gen van de verkenningsvliegtuigen zijn ont vangen. Bijna dagelijks worden bommen gelanceerd en groepen Abessijnsche solda ten met mitrailleurs beschoten. ADDIS ABEBA, 21 Maart. (A. N. P.). Do geruchten volgens welke sedert drie da gen een verbitterde strijd wordt gevoerd tusschen Abessijnsche troepen onder com mando van den Negus en twee Italiaan- sche gemengde legerkorpsen ten Noorden van den Amba Alagi tot bij Makalle wor den steeds hardnekkiger. De Italiaansche voorbereidselen van een groot offensief in Ogaden nemen vas ter vorm aan. De aanval kan van dag tot dag worden verwacht. Eskaders vliegtui gen voeren voortdurend verkenningsvluch ten uit tot aan Daggaboer en den kara vaanweg ZeilaHarrar. Daar men nog slechts twee maanden van den regentijd is verwijderd, trachten de Abessijnen een zoo groot mogelijk terrein-voordeel te verkrijgen. In het Boran-gebied heerscht volkomen rust. Te Neghelli wordt door de Italianen een luchtbasis in groote stijl aangelegd. Van daar uit immers is Addis Abeba het best voor vliegtuigen te bereiken. TELEGRAMMEN DE LOCARNO-BESPREKINGEN Von Rib ben trop naar Berlijn terug LONDEN, 21 Maart (A.N.P.) Von Ribbentrop vertrok hedenmorgen per vlieg tuig naar Berlijn. Het Duitse he antwoord LONDEN, 21 Maart (A.N.P.) Het Duitsche antwoord op de voorstellen der Locarno-mogendheden kan hier op zijn vroegst eerst morgenavond worden ver wacht, aldus meldt de diplomatieke corres pondent van Reuter. Het antwoord zal, naar men gelooft, de deur voor verdere onderhandelingen open laten. BRAND EISCHT ZES DOODEN. BASSETT (Arkansas), 21 Maart. (A.N. P.) In de nabijheid der stad heeft een brand gewoed in een huis, waaJrin zich zes perso nen bevonden. Het vuur greep zoo snel om zioh heen, dat geen hunner kon worden TWEE DOODEN BIJ ROOFOVERVAL. NEW-YORK, 21 Maart. (A.N.P.) Te Bloo- mingdale in Indiana hebben bandieten ge tracht een bank te berooven. Er ontstond een vuurgevecht, waarbij de kassier en een der bandieten gedood werden. NOODWEER TE BUENOS AIRES. BUENOS AIRES, 21 Maart (A.N.P.) In Buenos Aires heeft gisteren een zwaar noodweer gewoed dat verscheidene slacht offers heeft geëischt en groote schade aan gericht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Maart. Groenten. Per 100 stuks: Witte kool ƒ2.50—2.80, Roode Kool ƒ12, Savoye Kool ƒ6.70, Pieterselie ƒ2.10 —3.90, Prei ƒ0.30—3, Radijs ƒ3.80—6.10, Kropsalade ƒ1.5011, Selderie ƒ0.903.30 Knolselderie ƒ2.404.80, Per 100 kilo: Kroten f 2.60, Kroten gek. 6—12, Witloof ƒ417, Boerenkool ƒ711, Spinazie ƒ12 —24, Uien f 1—4.10, Wortelen 4.50—16.20 Spruiten I ƒ719, id. II 314, Andijvie 9—20. 21 Maart. Boter. Fabrieksboter pr. 1.56, aanv. 835 kg. Boerenboter 1.42 1.50, handel matig. 21 Maart. Turf. Lange turf. Geen aanvoer 68. Prijs voor te leveren boven taxe-melk in gerganiseerd overleg voor het district Lei den 4.25 in de week van 2228 Maart. ALPHEN a. d. RIJN, 20 Maart. Goren- tenveiling. Spinazie f 13.2017.00, dun sel 22.00—24.00, kroten 4.10—4.50, per 100 K.G.; selderij f 1.002.40, andijvie 16.0019.00, per 100 bos; kropsla I ƒ4.00 4.10, per 100 stuks. Eieren. Aanvoer 8000 stuks. Kip eieren 2.102.70, eendeneieren 1.90 2.00. per 100 stuks. BOSKOOP, 20 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 45 60, Aug. Noack 4060, Azalea 801.60, Se ringen 3035, Rhododendron 4060, Forsy thia 2045, Viburnem 1525, Cerasus Hi- sakura 1.502.Prunus triloba 1535, Andromeda 610, Mahonia 510, Rhodo dendron p. st. 45, Glycine p. st. 1.101.20. 's HERTOGENBOSCH, 20 Maart. Boter. Aanvoer 21.225 K.G. Hoogste prijs ƒ1.52, laagste prijs ƒ1.44, middel prijs 1.49. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 Maart. Groentenveiling. Roode kool 12.00 22.90 per 100 stuks; uien 3.403.70, peen 14.0015.50 kroten 4.004.50. witlof 12.00—15.00! per 100 K.G. DEN HAAG, 20 Maart. Fruitveiling. De prijzen waren heden: Goudreinet extra 20.80—25.90, I 17.30—19.60, II 8—13.80 Bel lefleur extra 11.80—14.20, I 10—11.10, II 6.50—7.90; Presentappel I 12.10, II 8.—; Smeetsappels I 12.20—12.50, II 6.306.40: Keulemans I 12.40, II 44.50; rabarber 8.60 (p. 100 bos); schorseneeren 7.uien 1.—, witlof I 12.30—15.10, II 9.40—10.20. Totaal aanvoer witlof 8690 K.G. Fransche bloemkool 22.40 (kratten a 6 en 9 st.), Canarische Tomaten 2.502.90 p. krat; Jaffa sinaasappelen 96/100ers 3.754.50. TER-AAR, 20 Maart. Centrale Veiling. Spinazie per kilo 1118 ct., Kroten f 3.00, Radijs f 4.104.40, Andijvie 5461 ct., Sla f 5.60, Vellen 51 ct. Prei f 0.80—2.90, Selde rij f 1.803.10, Boerenkool 67 ct., Spruiten f 10.9012.30, Witlof per 100 pond f 4.10 6.20, Roode kool per stuk 18 ct., Raapstelen f 1.501.70. Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling. VINKEVEEN, 20 Maart. Groentenveiling. Spinazie 1018 eta per K.G., Witlof I 1113 ct., id. H 68 ct., id. in 24 ct. per K.G. ZEVENHOVEN, 20 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 2836 stuks. Kipeieren f 2.00 2.40, eendeneieren 1.502.10, per 100 stuks, bananen 20 ct. per 5 stuks, sinaas appelen 10 ct. per 5 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.26i/2 Berlijn 59.19 Parijs 9.701 J Brussel 24.81 New York1 46i/4 Zwitserland 47.97 Kopenhagen 32 45 Stockholm36.47i/.> Oslo36.47i/o Milaan Madrid 20.14 Praag 6.10 Ween en Boedapest Prolongatie 1 3/4%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3