STADS t NIEUWS DE ROOSEVELT VULPENHOUDER ZATERDAG 21 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING DE BILT SEINT: Meest matige Oostelijke tot Zuidelijke wind, licht tot half bewolkt, weinig of geen- regen, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerst.: 774.3 te Riga. Laagste barometerst.: 744.9 te Vestmanoer. LUCHTTEMPERATUUR. 13.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van .Zaterdagnamiddag 6.43 uur tot Zondggrhorgen 5.31 uur; van Zondagna middag 6.45 uur tot Maandagmorgen 5.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Zondag 22 Maart voorm. 1.51 uur en nam. 2.11 uur; op Maandag 23 Maart voorm. 2.32 uur en nam. 2.51 uur. 11 het merk dat door haar zeer hooge kwaliteit, zuiver goud, iridium, vul canite, gespaard aan een uiterst lagen prijs, anderen fabrikaten in de schaduw stelt. Volledige garantie. l.90 1Si Natuurlijk is deze vulpenhouder evenals de meer bekende merken zooals, Parker, Waterman, Caw, Swan weer verkrijgbaar bij het Vulp8nhuis L. DEMMEHIE Zn. HAARL.STRAAT 169, TEL. 1400, LEIDEN DE BRAND TE DREUMEL Dronken dorpelingen veroorzaken ernstige ongeregeldheden In aansluiting op hetgeen wij over den brand te Dreumel reeds onder Gem. Ber. in dit nummer hebben gemeld, vernemen wij nog, dat het vuur vermoedelijk ont stond tengevolge van het spelen met lu cifers door kinderen in de boerderij van den landbouwer Weyn in de Dorpstraat. De brand nam, door de rieten dakbedek king vrij grooten omvang aan en de vlam men tastten ook het naastgelegen perceel aan; een brandstoffenpakhuis van den caféhouder, kolenhandelaar en garage van den heer van Teeffelen. Een groote partij steenkolen welke hier lag opgeslagen ge raakte in brand en verspreidde een zoo enorme hitte, dat ook het aangrenzende woonhuis, café en garage van den heer van Teeffelen weldra één vuurzee was. Ook het rieten dak van de tegenover de brandende perceelen gelegen slagerij van den heer H. Th. de Reuser vatte vlam en ook dit perceel stond weldra geheel in vuur. De brandweren van Dreumel en Leeu wen bestreden het vuur, waarbij zij werd geassisteerd door de dorpelingen, onder wie groote consternatie was ontstaan. Men kon echter niet verhinderen, dat ook nog een vierde perceel van den ijzerhandelaar en smid A. A. van Rossum eveneens in brand geraakte. Bij den landbouwer Weyn, handelaar in Russische ponny's, slaagde men erin, de in de stal aanwezige dieren, c.a. 20 in getal, in veiligheid te brengen. Verder wist de brandweer de smederij van den heer van Rossum, die naast het woonhuis gelegen is, te behouden. Voor het overige is alles totaal verbrand. Daar de verbrande hui zen door groote gezinnen werden be woond, zijn door .deze brand ongeveer 35 personen dakloos geworden. Zij zijn voor- loopig bij buren ondergebracht. De scha de, welke door verzekering gedekt wordt, wordt op ongeveer 25.000 geschat. Ernstige wanordelijkheden Tijdens en na afloop van den brand hebben zich in het anders zoo rustige dorp Dreumel ernstige wanordelijkheden voor gedaan, welke den burgemeester, den heer A. A. J. van Erp, tegen zes uur deden be sluiten een verbod van samenscholing af te kondigen. Een aantal dorpelingen, dat een hoeveelheid jenever uit het café van den heer van Teeffelen had weten te be machtigen, heeft zich hieraan te goed ge daan. Aan de drinkpartij hebben naar schatting 30 a 40 inwoners meegedaan, met het gevolg, dat het er weldra zeer rumoe rig toeging. De burgemeester zag zich ge dwongen de assistentie in te roepen van de politie uit de omliggende gemeenten, be- hoorende tot de brigade Druten. PAASCHTIJD IN DE STAD. In overleg met de zeerearw. heeren pas toors der stad begint de Paaschtijd voor de stad Leiden voortaan 14 dagen vóór Pa- schen en duurt tot 14 dagen na Paschen. Deken HOMULLE. PAROCHIE-GESCHIEDENIS. Naar aanleiding van de consecratie der nieuwe St. Petruskerk is verschenen een gedenkschrift „De St. Petruskerk te Leiden 1836—1936" door P. J. A. Juffermans Pr. De Hageveldsche leeraar geeft in dit boekje op goed-populaire wijze, in uitste kend-verzorgde en vlotte compositie en stijl als vrucht van nauwkeurige studie en 'wetenschappelijk onderzoek een stukje ge schiedenis van het Katholicisme in Leiden. Het boekje, dat met mooie illustraties is verrijkt, typografisch keurig verzorgd is, kost heel weinig het moge een zéér rui men lezerskring vinden. Dat verdient het ten volle! 't Is een gelukkig verschijnsel, dat er van katholieke zijde interesse is voor de ge schiedenis van onze stad. Ook naar aanlei ding van het eeuwfeest der Hartebrug-kerk (10 Mei a.s.) zal een boekwerk verschijnen, dat behandelt de geschiedenis van genoem de kerk in de afgeloopen eeuw. Wij kennen den schrijver, pater Sloots (archivaris van de Ned. Provincie der Minderbroeders) en durven zonder eenige aarzeling de verze kering geven, dat dit boek voor allen, die belangstellen in het verleden en heden van de Hartebrug-kerk en de Hartebrug-paro- chie, heel interessant zal zijn. Morgen, bij het uitgaan van de kerk, zal een biljet worden overhandigd, dat men moet invullen en ingevuld terugbezorgen, als men zich het bezit van bedoeld pa- rochieboek wil verzekeren. AAN ALLE R.K. MEISJES VAN LEIDEN De zomer komt aan, de tijd van sport: wandelen, uittrekken, korfballen, tennis sen enz. enz. Is de winter de tijd om 'n gezellige sfeer te kweeken. in eigen kring, bij de haard 'n zalig boek te lezen, of spelletjes te doen rondom de groote tafel, de zomer breekt alles op, om te gaan genieten van zon, warmte en frissche lucht. Ook in de Graal is er een kleine veran dering merkbaar bij het komen van den zo mertijd. De zalige, frissche en jolige fietstochten brengen 'n leuke afwisseling in het ver richten van ons dagelij ksch werk. Ook korf bal en tennisclubs zijn alléén zomerclubs. Jonge meisjes, als je sportief bent en je voelt iets voor deze takken van sport of je zou met ons naar buiten willen gaan op de Zaterdag- en Zondagmiddagen, sluit U dan aan. U stelt ons daardoor in staat, ons werk in deze afdeelingen uit te breiden. Helpt mee opbouwen!! Juist als U 'n goede kracht zoudt kunnen zijn, hebben we U des te harder noodig en kunnen wij in onze R. K. Sport voor dames grootere resultaten boeken. Sluit U daarom aan bij onze groepen. Houdt U niet van uittrekken kom dan in 'n charitatieve of missieclub. Houdt U van turnen kom dan 's Maandags of Vrijdags kijken in onze gym. zalen. Daar wordt ge werkt. Wilt U gaan genieten van de buiten lucht en in clubverband spelen, in wedstrij den enz. geeft U dan op bij onze clubs. - De korfbalclub wordt gehouden op Za terdagmiddag van plm. 46 voor meisjes, die 14 jaar zijn of voor meisjes, die in de 8ste klas zitten. De onkosten bedragen 0.15 per week als U nog geen 16 jaar bent. Bent U ouder dan is dit 0.20 per week. De trainingstijden van de tennisclubs zijn: op Dinsdagavond van 5.30zonsonder gang en Zaterddags van 12.305.30 uur. Onkosten 7.50 per seizoen (ballen voor eigen rekening). Nadere inlichtingen te bekomen: Hooi gracht 31. VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In hotel den Burcht heeft de Verhuur- dersboaid voor Leiden en Omstreken onder leiding van den voorzitter, den heer J. Zit man, de voorj aars-ledenvergadering gehou den. Nadat de notulen van de ledenverga dering den 18 November 1935 gehouden wa ren goedgekeurd, kwam het jaarverslag, door den secretaris, den heer P. T. de Jong, samengesteld, aan de orde. Hieruit vermelden wij, dat den 12en Juli het 40-jarig bestaan van den Bond werd herdacht en dat gelijktijdig het nieuwe Bondsgebouw aan de Oude Vest in gebruik werd genomen. De groote belangstelling van autoriteiten, bevriende bonden en zus- tervereenigingen alsmede van de leden, welke dien dag belangstelling hebben ge toond, hebben doen zien, dat de Verhuur- dersbond een organisatie in Leiden en Om streken is, welke noode voor de Volkshuis vesting gemist kan worden. Den lOen Juli werd door den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwon dernemers het jaarlij ksch Congres te Lei den gehouden, waarvoor groote belangstel ling in den lande bestond. In het bestuur kwam geen wijziging. Al leen werd in een vacature voorzien door de benoeming van den heer B. Huurman Jr. tot lid van het bestuur. In zake de Straatbelasting werden aan den Raad van Leiden twee requesten ge zonden, welke gedeeltelijk succes hebben gehad. Met de directie van de Lichtfabrie ken en met het bestuur van de Leidsche In stallateurs Vereeniging werd gecorrespon- - deerö en bespreking gehouden over een on gerief, waaraan huurders zich schuldig maakten. Deze aangelegenheid werd naar genoegen met partijen geregeld. Naar aan leiding van ingekomen bezwaren omtrent de tarieven van waterlevering, enz. door de Leidsche Duinwater Mij. werd een Com missie benoemd, die in een rapport de grie ven heeft vastgelegd. Dit rapport was aan het einde van het vereenigingsjaar nog bij het bestuur in studie. De Commissie van Advies, die wekelijks bijeenkomt om advie zen te geven in huur- en huisaangelegen heden, gaf 174 adviezen. In enkele gevallen van hypotheek-moeilijkheden heeft de Commissie door verleende adviezen het executeeren van eigendommen weten te voorkomen. Het kantoor van den Bond be handelde 677 klachten. Aan huurders of on derhuurders, die een woning wenschten te huren, werden 1532 toestemmingsbriefjes uitgereikt en aan oude huurschuld werd voor de leden 1415.11 geind, waaronder schulden van 10 en 20 jaar oud. In het hui- zenregister waren 6366 waningen inge schreven. De heer J. H. Buijs nam, nadat hij 6 jaar als Inspecteur by den Bond op de meest eervolle wijze werkzaam was geweest, af scheid van zijn werkkring en werd als In specteur-Administrateur opgevolgd door den heer J. W. Smidt. Het jaarverslag werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De balans en de verlies- en winstrekening over 1935 werden, nadat de penningmeester, de heer J. van der Steen, de cijfers had toe gelicht en het décharge-rapport van de Kascommissie was voorgelezen, vastgesteld. De periodiek aftredende leden van het bestuur, de heeren J. Zitman, H. D. van Weizen,, J. de Lange, B. J. Huurman Jr. en N. A. van Zijp, werden bij enkele candi- daatstelling herkozen. In de vacature ont staan door het bedanken door den heer H. van Leeuwen, werd voorzien door de be noeming van den heer C. G. J. van Alke made Jr. De voorzitter zegde den heer H. van Leeuwen dank voor het werkzaam deel, hetwelk hij gedurende de zes jaren van zijn bestuurslidmaatschap in het bestuurswerk heeft gehad. Den heer C. G. J. van Alke made Jr. wenschte hij geluk met zijne be noeming tot lid van het bestuur, te meer, omdat deze heer te Noord wijk woonachtig, mag beschouwd worden als de vertegen woordiger van het groot en groeiend aan tal leden, die de bond in deze gemeente heeft. Opnieuw kwamen klachten naar voren over de hooge tarieven van de watervoor ziening en bovendien over de hooge kos ten voor het maken van waterputten, welke worden voorgeschreven in woningen, die tijdelijk door verzegeling werden afgeslo ten van de waterlevering. Het maken van deze putten zou niiet direct noodig zijn, maar door een beambte worden voorge schreven, voor het geval, dat in latere tij den een watermeter noodig zal worden ge acht. Het bestuur zegde toe, spoedig in een gedocumenteerd request de verschillende grieven aan de Directie van de Leidsche Duinwater Mij. kenbaar te zullen maken. De vergadering sprak groote teleurstel ling uit, omdat de reductie-bepaling van de Straatbelasting voor het 12 maanden leeg staan van woningen, volgens de aanslagbil jetten eerst zal gaan tellen vanaf 1 Januari j.l. Uit de persverslagen over de gehouden Raadszittingen, waarin het verzoek van den Verhuurdersbond werd behandeld, alsmede in het prae-advies van B. en W., had men zulks niet gelezen. De voordeelen van het inschrijven van woningen in het Weerstandsfonds van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers, in deze onzekere tijden, werden besproken, vooral nu het verlaagd tarief geen bezwaar meer kan zijn. Daarna werden versehilelnde ver plichtingen en rechten van huurders en verheuurders uitvoerig uiteengezet, waarbij de Chef de bureau gelegenhëid kreeg, de leden te herinneren aan hunne verplichting om alvorens tot het verhuren van eigen dommen over te gaan, den huurder eerst eens toestemmingsbriefje aan het Bonds- kantoor te laten halen. Zonder geldig tdfe- stemmingsbriefje mogen de leden niet ver huren! In zake het nieuwe wetsontwerp op de vaste lasten, werd den leden aanbevolen de artikelen hierover in het Bondsorgaan goed te lezen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. BEGRAFENIS MR. H. G. GORDON. Hedenmorgen te half twaalf heeft op de begraafplaats Rhijnhof de teraardebestel ling plaats gehad van het stoffelijk over schot van wijlen mr. H. G. Gordon, in le ven advocaat en procureur alhier. Onder de aanwezigen merkten we om. op. Mr. P E. Briët namens de Orde van Advoca ten bij den Hoogen Raad der Nederlanden, Ds. H. v. Ewijk uit Kedichem, Mr. E. J. M. H. Bolsius, Mr. F. H. v. d. Tas en Mr. E, J. Spier. Een zwager van den overledene, de heer van Dobben uit Haarlem, dankte voor de betoonde belangstelling. Voordracht dr. von Schmid te Brussel. Jhr. dr. J. J. van Schmid, privaat-docent aan de Rijksuniversiteit alhier, zal op Woensdag 25 dezer op uitnoodiging van de rechtsfaculteit m de Universiteit van Brus sel in het Nederlandsch een lezing houden over: „De beteekenis van de Utopieën van Staat en Maatschappij voor den tegenwoor- digen tijd". VAN ONZE ADVERTEERDERS. MAGAZIJN ROSINE Hedenmiddag wordt In perceel Haarlem merstraat 95 geopend het magazijn „Rosi- neê', een zaak in byouterieën en horloges. Een groote collectie in deze veelsoortige artikelen is voorradig in étalage en win kel en die groote verscheidenheid laat. zien hoe de nieuwste snufjes op dit gebied hier te vinden zijn. En wat het koopen gemak kelijk zal maken: voor elke beurs is hier wat te vinden. Maatschappelijk werk in de ziekenhuizen. Men verzoekt ons opname van het vol gende: „Op 16 dezer is als zuster voor maat schappelijk werk in de ziekenhuizen in dienst der Vereeniging getreden mejuf frouw G. Corver, die op dit gebied elders reeds een uitstekenden naam verworven heeft. Met haar is nu het onmisbare contact ge vormd tusschen de patiënten der verschil lende Ziekenhuizen en de maatschappij, waardoor het streven der Vereeniging: „de maatschappelijke belemmeringen onder de oogen te zien, die een opneming, herstel of ontslag van zieken in den weg staan en deze zooveel zulks mogelijk is uit den weg te ruimen", met kracht kan worden gevor derd. Reeds maakte Zuster Corver haar op wachting bjj verschillende autoriteiten en besturen van vereenigingen op sociaal ge bied, alsmede bij de directies der ziekenin- richtingen, en het was merkwaardig te vernemen met hoeveel blijdschap, ja met hoeveel enthousiasme hier en daar haar komst werd begroet. Zuster Corver zal dagelijks spreekuur houden in het Academisch Ziekenhuis des namiddags van 1.303 uur en is daar ook telefonisch bereikbaar." Geveilde perceelen Ten overstaan van notaris M. G. Bon alhier: het fabrieksgebouw met kantoor „Nutrix" Hoogewoerd 2/4 na afmijning en le comb, tezamen in bod 13.793.50, kooper de heer J. J. de Cler q.q. alhier voor 14.143.50. Ten overstaan van notaris A. J. C. van der Heijden alhier: Huizen en erven alhier Hugo de Vriesstraat 6290 (veil. perc. 1 15), tezamen in bod: ƒ58.100, kooper de heer B. J. Huurman qq. alhier voor ƒ58.131. Huizen Kapteinstraat en perc. grond met opstallen aldaar (veil. perc. 16 39 na afmijning tezamen in bod ƒ45.224, kooper de heer J. C. van der Steen alhier voor ƒ46.224. SCHOUWBURG. Cabaret-avond Louis Davids Jan Musch. Het tachtigjarig bestaan van Litteris Sa crum wordt nog altijd herdacht. Al heel wat Schouwburg-uitvoeringen hebben dit feest opgeluisterd, uitvoeringen van ver schillend soort. Gisteravond was het woord aan het Kurhaus-cabaret-ensemble onder leiding van Louis Davids. Over Louis Davids behoeven wij niet zooveel te zeggen. Men kent zijn liedjes, men kent zijn conferences. Zij zijn geestig, gevat en zeer amusant. Toch staat dit en semble op heel wat hooger peil, dan men alleen van Louis Davids zou verwachten en wij bedoelen hiermede niets klei- neerends voor den laatste. Het zijn vooral Dora Gerson en Jan Musch, die iets voor naams gaven. Dora Gerson bracht liedjes maar wat voor liedjes. Teksten, waarin een ziel geopenbaard werd of waarin een wereld van leed verborgen lag. Ironisch, sarcastisch soms, vlijmend was dit. En welk een voordracht! Ieder woord kwam uit haar ziel en zij onderstreepte dat woord met een gebaar, dat ging tot de ziel. Zij deed ons denken aan Erica Mann, maar beter nog, vlijmender door haar sterke, ma gistrale voordracht. Jan Musch zien wij toch liever als too- neelspeler dan als zanger. Hij is te groot voor deze kleinkunst. Hij was dan ook verreweg het prachtigst, subliem bijna in zijn voortreffelijk voor gedragen parodie op de romance. De tekst van J. H. Paredis was eveneens voor treffelijk maar de wijze waarop Jan Musch deze met muzikale illustratie van Han Beuker voordroeg, was volmaakt. Zoo her kenden wij Jan Musch ook in zijn mono loog van het Vlaamsche Manneke, dat op treffende wijze een oorlogsherinnering voordroeg. Voorts waren er nog enkele korte één- acters, waaraan behalve de reeds genoem den ook Mary Smithuyzen, Anton Ger- ladh en Wim Sonneveld meewerkten. Het eerste was „de Beul", een aardige parodie op het verbod van het strik van dien naam. Vervolgens „Moderne tooneelspeel- kunst", waarbij de toeschouwers moesten beslissen wat er met de vrouw, die haar man ontrouw was geworden, moest gebeu ren en wat Louis Davids, die de bemid delaar was tusschen tooneel en publiek gelegenheid gaf tot tal van gevatte op merkingen. Het slot was een „Repetitie" van een stuk uit het Duitsch „vertaald", waarbij Jan Musch zich van zijn schoonste zijde kennen liet. Niet de minste lof voor diit alles komt echter toe aan den pianist Han Beuker, die zich zulk een voortreffelijk accompagna- teur toonde, dat hij met zijn muzikale illu stratie al het gebodene op het hoogste plan bracht. Het was, zooals het jubileumprogramma had aangekondigd, een avond van kunst en dwaasheid en de volle schouwburg heeft genoten, hartelijk gelachen en druk geapplaudisseerd. AGENDA LEIDEN. Vrijdag en Zaterdag. „Litteris Sacrum", Leidsche Schouwburg, 8 uur. Maandag. Zevende Abonnementsvoorstel ling „Komedie Spelen" door het Hofstadtooneel, Schouwburg 8.15 uur. Donderdag, R.K. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel „St. Raphaël", Bonds- gebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren: Simons, v. Bockel, Nieuwzwaag, Ras- sers en Veldhuyzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Varekamp. Te lefoon 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a. s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: Apotheek G. F. Reijst, Leiden, Steenstraat 35. Door het overlij den van den vennoot G. F. Reyst, is de vennootschap onder firma ontbonden. Het bedrijf wordt thans voortgezet door: H. J. Reyst, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. 2007. Hotel De Zon, Warmond, Dorps straat B .161, hotel, café, restaurant annex slijterij. Uittr. E.: C. Papöt, d.d. 1 April 1936. N. E.: C. E. Papót, Warmond. BIOSCOPEN. Lido. De film „Kermisgasten", welke verleden week ging in het Lido-theater blijkt der mate in de smaak te vallen, dat de directie besloten heeft tot prolongatie. Het vóór- programma is iets gewijzigd, niet ten na- deele van het geheel. Casino „De D'uivelsvallei", een verblijfplaats van veedieven, is een sensationeele Wild- West-film, met Buck Jones in de hoofd rol. Ze laat ons in boeiende beelden den feilen strijd zien tusschen twee politieke tegenstanders, twee farmers Bellair en Carter. Als Bellair door een revolverschot gewond wordt, steken de verbitterde cow boys van dezen boer Carter's huis in brand. En als dan ook nog de dochter van Bellair ontvoerd wordt, bereikt de sensa tie het hoogtepunt. Hevige gevechten vol gen. Maar 't „happy end" blijft niet uit. Buck, de neef van Canter, bevrijdt het meisje en de twee oude farmers reiken el kaar de verzoenende hand. De tweede hoofdfilm „Woestijnwind" ver plaatst ons naar een woestijn ten Zuiden van Algiers. Het is een film met mooie woestijnopnamen, maar met een inhoud, die moeilijk weer te geven is. Het einde ervan is, dat een Europeesch meisje met een Arabier een onbekend leven tegemoet gaat. Met twee teekenfilms en het éclair journaal is het een programma voor vol wassenen. Luxor De hoofdfilm van deze week is er een van bijzonder genre. In „De Britsche Agent" wordt de rol geschetst van 'n jon gen Engelschen consul, die in den grooten oorlóg in Rusland achterbleef, toen de Russen op het punt stonden een afzonder lijken vrede te sluiten met Duitschland. Zulks was niet in het belang der Gealli eerden, die daardoor een grootere Duit- sche troepenmacht op het Westfront te duchten hadden. Weshalve den gheimen agent opdracht gegeven werd alles in het werk te stellen om zulk een afzonderlijken vrede te verhinderen. Tal van pogingen doet hij hiertoe en in 't geheim tracht hij de nieuwe revolutionaire regeering te dwarsboomen. Zijn vrienden-aanhangers vallen, de een na den ander en ook op zijn hoofd is de kogel gesteld. De secretares se van Lenin, sedert eenigen tijd vriendin met den jongen Brit, heeft haar liefde voor hem ondergeschikt gemaakt aan haar vaderlandsliefde, zoodat al wat hij haar vertelt onmiddelijk ter kennis komt van de revolutionaire regeering. Zelfs weet zij nog meer los te krijgen, zoodat zelfs zijn schuilplaats ontdekt wordt en hij zal ster ven. Maar nu is zij hem trouw en zal met hem den dood ingaanals plotseling Lenin een gratiebevel voor alle politieke gevangenen uitvaardigd. Kay Francis en Leslie Howard vervullen de hoofdrollen. In „Meisjes van 18 jaar", wordt een ver haal gegeven van kostschool-„meisjes", die z.g. onder strenge controle staan, doch hei melijk van alles mogen uitrichten, als de school er maar niet door bezoedeld wordt. Natuurlijk is niet iedereen het daarmee eens en deze film laat zulks op treffende wijze zien. Voor volwassenen. Gisteravond werd in de Centrale Ónt- spanningszaal van „Endegeest" voor de pa tiënten der Gestichten een ontspannings avond met vroolijk karakter gehouden, waaraan hebben medegewerkt het mu ziekgezelschap „Franz Schweitzer", dir. A. Brunt, en de Liedertafel „Sebastiaan Schaffer", dir. A. Martijn, onderafdeelin- gen der St. Jos. Gez. Ver. alhier. Een gevarieerd programma werd op uit muntende wij ten gehoore gbracht. De instemming der aanwezigen bleek uit hartelijk applaus. Zij, die hun medewer king hebben verleend, mogen met voldoe ning op dezen avond terugzien. Te Amsterdam is geslaagd voor het exa men chemisch gedipl. voetdeskundige-pedi- cure, afgenomen door het Ned. Genoot schap tot bevordering der Voetverzorging, de heer O. Bayer.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2