DE OP DE JAARBEURS BEREIKTE RESULTATEN HOOPGEVEND VRIJDAG 20 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DEURWAARDERS-EXPLOITEN VOOR MELKPOEDER. Meer licht noodig in de duistere annuleerings-zaak. Aan degenen, die vorigen zomer een con tract hadden gesloten met de Zuivelcen- trale tot levering van magere melkpoeder en die, na verdubbeling van den markt prijs, in tegenstelling met sommige ande ren, géén annuleering van hun contrac- tueelen leveringsplicht hadden gekregen, is thans per deurwaarders-exploit aangezegd, om alsnog te leveren, hoewel de contracten zijn gesloten met M.P.C.-condities, welke o.a. voorzien in arbitrage. „Hbld." BEDRIJFSRAAD VOOR DE SIGAREN- INDUSTRIE De Bedrijfsraad voor de Sigarenindus- trie kwam dezer dagen te Eindhoven bij een. Enkele ingekomen stukken werden af gehandeld. Besloten werd een schrijven te doen uitgaan aan den Minister van Socia le Zaken over de samenstelling van den Bedrijfsraad. Eer werd een Commissie benoemd, be staande uit den voorzitter, den heer Hees terbeek en mr. Steinkühler, om advies uit te brengen over het concept-loonklassen- besluit, ontworpen door de Vereeniging van Raden van Arbeid, over wel besluit in verband met het eerste lid van art. 61 der Invaliditeitswet door de Rijksverzeke ringsbank het oordeel van den -Bedrijfs raad is gevraagd. Besloten werd, deel te nemen aan een bespreking van vertegenwoordigers der bestaande Bedrijfsraden op 27 Maart a.s. te Amsterdam, op welke bespreking de Bedrijfsraad vertegenwoordigd zal zijn door den Voorzitter, den heer H. van der Putt en den Secretaris. Verder werd besloten met den Bedrijfs raad voor het Boekdrukkersbedrijf over leg te plegen om tezamen met dezen Be drijfsraad op de agenda der hiervoor be doelde besprekingen te plaatsen: de wen- schelijkheid van bindendverklaring der bestaande Bedrijfs-Pensioen- en Gezins- toeslagfondsen. Er werden verder mededeelingen gedaan in verband met de door den Bedrijfsraad in te stellen loonenquête, welke loopt over de week die eindigt in de kalenderweek 9—14 Maart 1936. Besloten werd de door den Bedrijfsraad in het leven geroepen Export-Commissie binnenkort bijeen te roepen. Tenslotte werd het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer op het Wetsont werp, houdende maatregelen betreffende de mechanisatie in de Sigarenindustrie, zeer uitvoerig behandeld, de conclusie van de beschouwing van dit Voorloopig Ver slag zal worden vastgelegd in een schrij ven aan de Ministers van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, Sociale Zaken en Financiën. HET COLLECTIEF ARBEIDSCONTRACT IN HET SCHILDERSBEDRIJF. De socialistische Schildersgezellenbond heeft, nadat in de buitengewone huishou delijke algemeene vergadering het voor en tegen van het tot stand gekomen compro mis inzake de nieuwe C.A.O. was bespro ken, met slechts een onbeteekenende min derheid tegen, de voorstellen, welke in het jongste overleg tusschen de vertegenwoor digers van de werkgevers- en werknemers organisaties tot stand waren gekomen, aan genomen. OPHEFFING LUCHTLIJNEN. Naar aanleiding van de mededeelingen van den minister van Waterstaat betreffen de het opheffen van binnenlandsche lucht lijnen vernemen wij van de zijde der K. L. M. het volgende: De tegenslagen van het vorig jaar, ge voegd bij de minder gunstige uitkomsten van de exploitatie der meeste binnenland sche luchtlijnen zijn oorzaak, dat de K. L. M. in den komenden zomer moet laten ver vallen de verbinding AmsterdamTwente v.v. en die tusschen Amsterdam en Eindho ven via Rotterdam. Waarschhijnlijk zal ook de lijn op Gro ningen niet kunnen blijven bestaan, hoewel er nog een heel klein kansje is. De eenige binnenlandsche lijn, die ge handhaafd blijft is AmsterdamRotterdam HaamstedeVlissingen evt. tot Knocke. Het een en ander beteekent heel wat voor de K.L.M.-exploitatie. Er zijn daar op Eelde, Twente, Welschap (Eindhoven) or ganisaties gemaakt en gebouwen neergezet, er is daar personeel aangesteld. Het is wel heel teleurstellend, dat dit alles nu zoo ab rupt gestopt moet worden. Maar erkend moet worden, dat al deze luchtverbindingen verleden jaar geld, zelfs veel geld, hebben gekost. En het is begrijpelijk, dat er moet worden ingegrepen. WELVAART-COMITé TE GOUDA. In navolging van andere steden is te Gouda een z.g. Welvaart-Comité opgericht, dat ten doel heeft het helpen bevorderen van de opleving in handel en nijverheid, ter bestrijding resp. vermindering der werk loosheid door een aansporingscampagne voor werkverruiming. Oud-wethouder J. A. Donker is bereid gevonden het voorzit terschap te aanvaarden; met het secreta riaat heeft de heer G. Portheie zich willen belasten. Verschillende vakorganisaties van patroons en werknemers zullen haar verte genwoordigers in het Comité nog aanwij zen. Het initiatief is uitgegaan van de Mid denstands-Centrale voor Gouda en omlig gende gemeenten. MARTIN HEUCKEROTH OVERLEDEN Gisteravond is de bekende musicus en componist Martin Heuckeroth op 82-jari- gen leeftijd te Amsterdam overleden. Jacob Martin Severinum Heuckeroth werd op 17 April 1853 té Amsterdam ge boren. Als telg uit een muzikaal geslacht behoefde het geen verwondering te baren, dat hij in zijn vroegste jeugd verschillende instrumenten leerde bespelen: hobo, clari net, fagot en viool. Reeds op zes-jarigen leeftijd trad hij als solist op. Alse leerling van 15 jaar kwam Martin Heuckeroth als eerste violist in het Parkorkest, waarvan Willem Stumpff directeur was, Hier werk te hij o.m. mede in de concerten van Fe lix Meritis. Later promoveerde Heucke roth tot plaatsvervangend dirigent en tweede-solo-violist-concertmeester. Na vol tooiing van zijn compositie- en theoreti sche studië kwamen vele-composities en bewerkingen van zijn hand voor groot strijkorkest en harmonie-orkest tot uit voering. In 1880 volgde Martin Heuckeroth Wil lem Stumpff als muzikaal leider van het Parkorkest op. Na vier jaar aanvaardde hij de functie van eerste dirigent der Opéra comique onder leiding van Gusta- ve Prot en diens zoon. In 1888 werd de overledene benoemd tot eerste luitenant-kapelmeester van het tij delijk muziekcorps der dienstdoende Schut terij te 's Hertogenbosch, welk orkest hij tot een harmonie-orkest van alom beken de vermaardheid maakte. In de Brabant- sche hoofdstad werkte Heuckeroth gelijk tijdig aan de Stedleijke Muziekschool. Deze arbeid eindigde, toen hij een plaats ging innemen naast prof. Willem Kes aan het destijds opgerichte Concertgebouworkest. Na een korte, zeer intensieve werkpe riode volgde de benoeming van Heucke roth tot directeur van de Arnhemsche Or- kestvereeniging in 1893. Welhaast alle la ter bekend geworden Nederlandsche com ponisten werden hier door hem naar vo ren gebracht. Onder zijn leiding werd Arnhems Mannekoor opgericht. Hij zette de kroon op zijn werk door twee muziek feesten, in 1901 en in 1903 in Gelre's hoofd stad gegeven. Op dit laatste feest werd voor het eerst in Nederland een werk van Gustav Mahler uitgevoerd, a.w. de Derde Symphonie, door in totaal 664 medewer kenden. De roep van de voortreffelijkheid dezer uitvoering ging tot ver over de landsgrenzen. Dr. Willem Mengelberg bood Martin Heuckeroth het assistentschap aam het Concertgebouw te Amsterdam, bij 't Koor der Maatschappij tot Bevordering van de Toonkunst en bij de Maatschappij Caeci- liaan aan. Later gewerd den overleden toonkunstenaar het dirigentschap en een plaats als bestuurslid in de Maatschappij Apollo. In 1907 richtte Heuckeroth met mede werking van Desiré Pauwels en A. C. Kreeft de Nederlandsche Opera opnieuw op; een groot repertoire werd hier uitge bracht. Het Stedelijk Orkest te Purmerend stond tallooze jaren onder directie van Martin Heuckeroth evenals de Amsterdamsche Studenten Fanfare „De Dietsche Blaezers" BOTERNOTEERING WEER LAGER. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter is voor de week van 23 tot 28 Maart vastgesteld op 43 cent per kilo (vo rige week 45 cents). Pensioenen onaantastbaar geacht. De commissie voor georganiseerd overleg voor het nijverheidsonderwijs heeft beraad slaagd over het ontwerp van wet tot her- berekening van pensioenen van burgerlij ke en militaire ambtenaren. Hierbij bleek, dat de in de commisise vertegenwoordigde organisaties de pensioe nen onaantastbaar achten. KERKNIEUWS MGR. J. P, HUIBERS TER BEDEVAART NAAR LOURDES. Mgr. Huibers.zal dit jaar aan de Bede vaart naar Lourdes deelnemen en volgens Zijn wemsch de reis met den ziekentrein mede maken. HEILIGE WIJDINGEN PATERS FRANCISCANEN. Zondag 22 Maart zal Z. H. Exc. Mgr. Lemmens, Bisschop van Roermond, in de kloosterkerk der Minderbroeders te Weert de Heilige Wijdingen toedienen aan de vol gende fraters Minderbroeders: Het Subdiaconaat aan de fraters Delphi- nus Frenken, Irenaeus Thoen, Adelmus Heijmerink, Eventius Wolfkamp, Frumen- tius Keverkamp, Diocletius Langeveld. Adelphus van Leeuwen, Egfridus Stokman, Silverius van Swelm, Cornelianus Remmen, Dominicus Pillen, Auxilius Guikers, Caesa- rius van Hulst, Emericus Geers, Ailbertus Linden, Leonides Bruns, Theodulus Derks en Burchardus van Summeren. Het Diaconaat aan frater Joachim de Moei. Het Priesterschap aan de fraters Agatho de Mönnink, Hengelo (O.); Hydulphus Frank, Lichtenvoorde; Zozimus Frankhui zen, Rotterdam; Liberius Pieterse, Wage- ningen; Conradimus Aerts, Venray; Chris- tianus Vissers, 's-Gi-avenhage; Viventius Keulaerds, HeerlenAufridus Smit, De Beem ster; Alypius Derex, Maastricht; Crispus Schouten, Tiel; Zeno Moors, Weert; Alva- rus v. d. Reep, Hillegom; Raynerius Bae- kers, Eindhoven; Fulco Vugts, Bokhoven; Antonius Walenkamp, Amsterdam; Philip- pus Tetteroo, Delft en Ferrerius van Ber- kel, Rotterdam. Vele verheugende symptomen Gistermiddag te 5 uur is de 34ste Neder landsche Jaarbeurs te Utrecht gesloten. Gisteravond reeds hadden wij een onder houd met den actieven secretaris-generaal, den heer W. Graadt van Roggen, die toen juist kwam uit een vergadering van de ad viescommissie der verschillende groepen van deelnemers, zoodat hij naast de door hem zelf in de afgeloopen tien dagen op gedane indrukken ons tevens mededeeling kon doen van de opvattingen, die na afloop van de jaarbeurs bij de vertegenwoordigers der verschillende groepen leefden. „De algemeene opmerking was", aldus de heer Graadt van Roggen, „dat men tevre den kon zijn over de resultaten van de jaar beurs, die achter ons ligt. Zij droeg een veel levendiger karakter dan de vorige jaarbeur zen en iedereen was het er over eens, dat er weer leven in de brouwerij kwam. Alge meen had men het gevoel gekregen, dat het pessimisme, dat de laatste jaren heeft over- heerscht, is verdwenen en dat de menschen weer wat hoop en vertrouwen In den gang van zaken hebben gekregen". De heer Graadt van Roggen vertrouwde ons toe, dat hij in het begin van het jaar een zwaar hoofd in de zaak had. De stemming van de menschen, waar hij mee te doen had, was zeer somber, veel somberder dan ver leden jaar. Verleden jaar echter bleek de beurs voor sommigen een teleurstelling te zijn, terwijl dit jaar de meeste verwachtin gen werden overtroffen. Deze opleving in de stemming was reeds merkbaar bij de voorbereiding van de jaarbeurs. De deel nemers maakten weer werk van hun stands en probeerden deze zoo aantrekkelijk mo gelijk eruit te laten zien. Het aantal kaar ten, dat zij aanvroegen om naar hun clien- téele te zenden was grooter dan vorige jaren. Opleving vooral in duurdere prijsklassen. Wat de organisatoren van de jaarbeurs is opgevallen is het feit, dat in het algemeen met artikelen, die tot een duurdere prijs klasse behooren betere zaken zijn gedaan, dan met de zeer goedkoope artikelen. Het is niet gemakkelijk, te analyseeren welke oorzaken hieraan ten grondslag liggen, doch men gelooft er niet ver naast te zijn, wan neer men veronderstelt, dat ondanks het feit, dat lagere prijzen een grootere behoef te en een grootere afzetmogelijkheid schep pen, de wederverkoopers den omzet van deze artikelen niét stimuleeren omdat hun winstmarge erop te klein is. Omzet bevorderd door prijs- vastheid. De glas-, aardewerk- en porcelein-iindus- trie heeft niet zoo goede zaken gedaan als men in die kringen gehoopt had, vooral nu men voor steeds lagere prijzen steeds fraaie re producten kan krijgen. Daarentegen heeft de kleine metaalwarenindustrie, b.v. tin, zil verwerk, enz., zeer goede zaken gedaan, ter wijl toch in het algemeen beide groepen op dezelfde koopers zijn aangewezen. Men ver klaart dit aldus, dat deze koopers wel or ders wilden en konden geven, doch dat zij huiverig waren dit te doen ten aanzien van producten, die nog steeds in prijs dalen, zoodat zij het risico loopen, dat voorraden, die zij thans tegen een bepaalden prijs koo- pen, over eenigen tijd in waarde gedaald blijken te zijn. Vaste prijzen schijnen dan ook een gunstigen invloed op de omzet te hebben. De deelnemers van de groep bouwmate rialen waren zeer tevereden. Zij hadden veel bezoek en ook veel belangstelling van buitenlandsche zijde, vooral van Belgen, Franschen en Engelschen, die zich voor typisch Nederlandsche materialen als tegels, baksteen en vuurvaste steen zeer interes seerden. Zeer tevreden zijn ook de deelnemers van de groep voedings- en genotmiddelen. Voor de machine-industrie was deze jaar beurs beter dan die in vorige jaren. Men gelooft dit in verband te kunnen brengen met een opleving in de industrie. Tal van ondernemingen wenschten zich nieuwe machines aan te schaffen of onderdeelen te vernieuwen. Terwijl men zich voorheen vaag interesseerde voor technische nieuwig heden, bestond er dit jaar veel directe vraag naar bepaalde machines, waaraan behoefte bestond. Officieele en publieke belang stelling. Ook de publieke belangstelling was dit jaar grooter dan vorige jaren. Gewoonlijk zijn de eerste dag, de Zaterdag en de laat ste dag van de beurs de dagen met het slechtste bezoek. Dit was iditmaal anders. Reeds den eersten dag was het zeer druk, Zaterdag eveneens en gistermiddag was de beurs tot vijf uur nog zoo druk bezocht als een dag in de week. Vele bezoekers bezoch ten de jaarbeurs eenige malen, en in het algemeen had het bestuur den indruk, dat ook het gehalte van het bezoek beter was. Een bijzonder genoegen was het voor de organisatoren, dat ook de belangstelling van officieele zijde grooter was dan voorheen. Men herinnert zich met vreugde het bezoek van H. M. de Koningin en van den minis ter-president Dr. H. Colijn, die Woensdag onverwacht verscheen. Groote waardèering heeft men voor het denkbeeld van minister Gelissen, om met ongeveer 200 ambtenaren I van zijn Departement de jaarbeurs te be zichtigen, terwijl ook een bezoek als dat van de studenten der R. K. Handels-Hooge- school te Tilburg onder leiding van eenigen hunner hoogleeraren voor de eerste maal HET WEER OP ZONDAG. voorkwam. Verscheidene gezanten en buitenlandsche handelsvertegenwoordigers hebben voorts van hun belangstelling blijk gegeven. Voor zoover dit reeds nu was na te gaan was het bezoek aan deze jaarbeurs 10 k 11 procent groote dan dat aan de vorige Voor- jaarsbeurs. De Jaarbeurs en het buitenland. Men hoopt, dat in de toekomst het aantal landen dat collectief inzendt op de Utrecht- sche Jaarbeurs, zal toenemen en dat landen als België, Canada en Estland, die reeds col lectief deelnamen, hun inzending zullen uit breiden. Daartoe is echter van groot belang, en tevens van belang voor de vergrooting van de afzet van eigen producten naar het bui tenland, dat ons land ook goedvoor den dag komt op de buitenlandsche jaarbeurzen. In Brussel zal door Nederland slechts een afdeeling Koloniën worden ingezonden, doch de deelneming aan de in Mei te houden Pa- rijsche jaarbeurs zal grooter zijn. Men heeft hier reeds vroeger aardige transacties kun nen doen en vooral de afdeeling Kunst en Industrie hoopt in Parijs goed voor den dag te komen. Voor de eerste maal neemt Nederland, zjj het ook bescheiden, deel aan de jaarbeurs te Tel-Aviv. Een aardige bijzonderheid is, dat hierbij ook een inzending van de Ne derlandsche klompenindustrie is. Een meis je uit Deventer vernam van een vriendin uit Palestina, dat daar ook klompen ge dragen worden. Haar vader stelde zich in verbinding met het Technonogisch-Econo- misch Instituut en dat wendde zich tot de overige betrokken instanties, die een onder zoek naar de afzetmogelijkheden voor dit typisch Hollandsche product in Palestina instelden, met het genoemde resultaat. Omtrent de factoren, die hebben bijge dragen tot den indruk van verdwijnend pessimisme en opleving, die deze jaarbeurs heeft achtergelaten, tast men in het duister. Misschien dat de berichten uit het buiten land over een begin van economisch herstel, dat in sommige landen merkbaar zou zijn, het bedrijfsleven hier te lande moed inbla zen. Tenslotte is de crisis hier iets later begonnen, zoodat ook het herstel op de bui tenlandsche opleving zou kunnen volgen. Verschillende ondernemingen betalen voor het eerst weer dividend uit en dit alles schijnt den menschen weer hoop te geven, ondanks de donkere wolken, die zich juist in deze jaarbeurs week boven den interna tionalen hemel hebben samengepakt. Laten wij hopen, dat zij zullen voorbijdrijven en dat het Nederlandsche bedrijfsleven inder daad de donkerste jaren van crisis teboven zal zijn. FINANCIëN EN ECONOMIE Het weer blijft voorloopig zacht met koele nachten. Het verloop van de algemeene weerstoe- stand in Europa is reeds sedert geruimen tijd zeer ongewoon voor den tijd van het jaar. Wij hebben het zachtste weer in het midden van den winter gehad en dit ge deelte werd vooraf gegaan en gevolgd door een periode van te koud weer. Dit had na tuurlijk juist omgekeerd moeten zijn. De overgang van dezen abnormalen win ter op de lente is minstens even abnormaal. Inplaats dat wij het ruwe buiige weer uit het Noordwesten hebben gekregen, dat in Maart anders zoo veelvuldig voorkomt, is de algemeene luchtstrooming over een groot gedeelte van Midden- en West-Euro pa Zuidoostelijk geworden en is het weer de laatste dagen lenteachtig mooi. Met deze abnormale richting, waarin de algemeene weerstoestand zich heeft ontwikkeld, die nen wij bij onze verwachtingen rekening te houden. Donderdag was de weerstoestand in ons werelddeel de volgende: Over Midden- Europa lag een gebied van hoogen druk, dat zich van Noord naar Zuid uitstrekte en zich langzaam in Oostelijke richting te rug trok. Over het Westen waren nieuwe depressies verschenen, die wel een Zuid- Noord gerichte beweging hadden, maar die zich toch in de richting van het Vasteland uitbreidden, hoewel langzaam. Het was in geheel Europa plotseling veel warmer ge worden, een verschijnsel, dat nog niet van blijvenden aard schijnt te zijn. Het is nu te verwachten, dat de depres sies zich nog verder in de richting van het Vasteland zullen uitbreiden en dat onder invloed hiervan de barometer nog langzaam verder zal gaan dalen. Het weer zal daarbij eerst nog zacht, wellicht betrekkelijk warm worden, de bewolking zal toenemen en het weer zal zich meer ontwikkelen tot regen achtig weer, maar de regen zal vooralsnog van weinig beteekenis zijn. De wind zal daarbij iets in kracht toenemen, maar eerst Zuidoostelijk zijn om dan door Zuid naar Zuidwest te draaien. Voor het einde der week is een omslag van het weer tot koud en buiig niet te verwachten. In heldere nachten nog temperaturen dicht bij het vriespunt, overdag vrij warm. De vooruitzichten voor Zondag worden meer en meer onzeker maar op zacht weer kan dan nog wel gerekend worden. JAARVERSLAG NEDERLANDSCHE MJDDENSTANSBANK. Wij ontleenen aan het verslag over het 8e boekjaar van bovengenoemde bankinstel-' ling o.m. het volgende: Van verbetering der toestanden op het gebied van internationalen handel en ver keer was ook in 1935 nog geen sprake en de positie van ons land werd nog slechter dan deze bij het schrijven van ons vorig jaarverslag reeds was. De koopkracht der bevolking nam opnieuw af. Tegen het einde van het jaar kwam er eenig licht in de duisternis van de econo mische inzinking door de zich baanbreken de opleving in het Amerikaansche bedrijfs leven. Hoewel men eigenlijk niet aan een blijvende verbetering durft gelooven, schijnt het toch inderdaad alsof het verste punt in de richting van achteruitgang is bereikt. In het nieuwe jaar heeft de eco nomische opleving in Amerika zich althans in toenemende mate voortgezet en ook in het oude Europa teekenen zich verschijn selen van aanpassing en wellicht van een komend herstel af. In ons land valt werk verruiming te constateeren in den scheeps bouw en in de scheepvaart en, zij het ook nog in kleinen omvang, in verschillende andere bedrijven. De statistische positie van een aantal stapelartikelen en grond stoffen ziet er wat beter uit en de beurs verkeerde gedurende de eerste twee maan den van het nieuwe jaar in een opgewekte stemming. Het is een bekend verschijnsel, dat de groote schommelingen in de conjunctuur niet direct merkbaar worden in den de tailhandel. Evenzeer als de crisisverschijn selen zich in middenstandskringen veel la ter openbaarden dan in den groothandel, zal ook de verbetering in het kleinbedrijf vermoedelijk later intreden dan in het grootbedrijf. Hoewel het aantal onzer relaties in het verslagjaar wederom toenam, liep toch het bedrag der ons toevertrouwde gelden te rug, zooals uit de volgende opstelling blijkt: Crediteuren, deposito's en spaargel den 31 December 1934 16.819.984.—. Cre diteuren, deposito's en spaargelden 31 De cember 1935 15.670.635.—. Deze teruggang moet voornamelijk wor den toegeschreven aan de algemeene on rust gedurende de periode April—October. Echter moet ongetwijfeld ook een deel van deze vermindering op rekening worden ge steld van het interingsproces, dat zich in middenstandskringen voltrekt. Het uitstaande crediet zoowel aan cliën ten, als aan de met ons in relatie staande zelfstandige banken, vertoonde een stijging. In het verslagjaar werden verleend cre- dieten tot een gezamenlijk bedrag van 2.980.770.—, tegen 2.954.624.— in 1934. In deze cijfers zijn ook begrepen de, on der garantie van den Staat, verleende cri- sis-credieten. Ook in 1935 zagen wij ons genoodzaakt posten met verlies af te wikkelen, welk verlies ten laste der vroeger gevormde „Re serve tegen Bedrijfsrisico's" werd gebracht. Voor groote teleurstellingen bleven wij ech ter gespaard. Het totaal der baten bedroeg ƒ1.111.703.— (v. j. 1.108.105.^;) de on kosten en salarissen beliepen 994.106. (v. j. 970.971.—); brutowinst ƒ117.597.— (v. j. ƒ137.179.—); saldo Ao. Po. ƒ5.155.—. Afgeschreven werd op Inventaris en Safe inrichtingen 67.205.Gereserveerd tegen bedrijfsrisico's 50.000.waarna een netto winstsaldo resteert van ƒ5.547.55. Voorge steld wordt hiervan 3000.te bestemmen voor uitkeering van 5 pet. dividend aan de houders van preferente aandeelen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE, (thuisr.) arr. 19 Maart te Suez. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND arr. 19 Maart van Bue nos Aires te Amsterdam. KON NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ. ACHILLES arr. 19 Maart van Amster dam te Burriana. BAARN vertr. 19 Maart van Amsterdam naar Hamburg. DEUCALION vertr. 19 Maart van Am sterdam naar Rotterdam. HERMES arr. 19 Maart van Varna te Constanza. MARS van Valencia naar Amsterdam, pass. 19 Maart Gibraltar. ORPHEUS arr. 19 Maart van Melilla te Malaga. RHEA arr. 19 Maart van Danzig te Ko penhagen. SATURNUS verftr. 19 Maart van Alexan drië naar Jaffa. TITUS vertr. 19 Maart van Amsterdam naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA RADJA (uïtr.) pass. 19 Maart te Gibraltar. SITOEBONDO (thuisr.) pass. 18 Maart Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE 20 Maart nam. van Buenos Aires te Rotterdam verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. POLYDORUS, Amsterdam-Java pass. 19 Maart Gibraltar. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ (HollandBr.-Indië Lijn) BLITAR (uitr.) pass. 18 Maart Gibral tar. (HollandOost-Azië Lijn). GAASTERKERK (uitr.) arr. 18 Maart te Port Said. SEROOSKERK (thuisr.) vertr. 19 Maart van Marseille.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7