STADS NIEUWS VRIJDAG 20 MAART 1936 DE LEIOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? ZACHTERE NACHT. DE BILT SEINT: Meest matige wind uit Zuidelijke richtin gen, toenemende bewolking, weinig of geen neerslag, zachter des nachts en overdag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 772.7 te Libau. Laagste barometerst.: 744.9 Vestmanoer. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten verlegde zijn zwaartepunt naar het Oostelijke Oostzeegetied en de Baltische Staten. Het bedekt thans weer geheel Scandinavië en reikt tot over de Alpen. Op den Oceaan ligt stationair het uitge strekte depressiegebied met een keten van minima van de Noordkaap tot aan de Azo- ren. Aan de Oostzijde beweegt zich bij voortduring een strooming van warme lucht naar het Noorden, die aan de kusten van Ierland en op IJsland neerslag brengt en bewolking over West Frankrijk, Enge land en Schotland; het vasteland is over dekt met een strooming van zeer droge föhn lucht, waardoor in de Middelgebergten en in de Alpen hooge temperaturen voorko men met sterke sneeuwsmelting. In de Poolzee en aan de Oostkust van Groenland blijven de temperaturen zeer laag. In mid den-Zweden werd de vorst weer zeer streng. Het is te verwachten, dat de be wolking van de depressie zich langzamer hand naar het Westen zal gaai. uitbreiden en ook in onze omgeving merkbaar zal worden en aanleiding geven tot minder koude nachten. LUCHTTEMPERATUUR. 14.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 0.41 uur tot Zaterdagmorgen 5.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 21 Maart voorm. 1.11 uur en nom. 1.31 uur. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid mej. IJ. L. C. Reyns, Den Haag; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer W. L. de Walle, Delft; doctoraal examen Geneeskunde de hee- ren R. Hausman, Leiden K. van Helle mond, Noord wijk a. Zee, en mej. A. G. van Douwe, Den Haag; Bevorderd: tot arts N. F. de Vries, Delft; Mej. T. Monshouwer, Nijmegen. SPORT VOETBAL DE WEDSTRIJDEN TEGEN URUGUAY GEANNULEERD Een verstandig besluit Naar aanleiding van berichten uit goe de bron over het optreden der Uruguay- sche voetballers te Parijs, deelt het be stuur van de „Zwaluwen" mede, dat het in overleg met den heer Lotsy besloten heeft, de beide hier te lande te houden wedstrijden te annuleer en. SCHAKEN INSTALLATIE VAN HET DR. EUWE- SCHAAKFONDS Op de jongste bestuursvergadering van den K.N.S.B. heeft een bijzondere plech tigheid plaats gehad; door den voorzitter, den heer B. J. v. Trotsenburg werd n.l. het „Euwe-Aljechin Comité" welks taak straks na afloop van de revanche-match geëindigd zou zijn, opnieuw geïnstalleerd onder den naam: Bestuurderen van het Dr. Euwe Schaakfonds. Dit nieuwe lichaam zal, in opdracht van het hoofdbestuur van den K.N.S.B. zich belasten met het organi- seeren van schaakgebeurtenissen van bij- zonderen aard, zooals groote internationale mee8terto urn ooien en dergelijke. DE GROENTENDISTRIBUTIE In sommige bladen is de door den bur gemeester in de raadsvergadering van den 16den dezer gedane mededeeling, inzake de distributie van goedkoope groenten aan ondersteunde werkloozen en armlastigen, niet geheel juist weergegeven. Met het oog op een rectificatie wordt die mededeeling hieronder woordelijk afge drukt. Tenslotte kan ik alsnog mededeelen: „lo. dat Burgemeester en Wethouders na nauwgezet onderzoek en overleg met de betrokken instanties vooralsnog niet tot de: overtuiging zijn gekomen, dat bij de distributie van goedkoope groenten aan gesteunde werkloozen en armlastigen de medewerking en inschakeling van den handel mogelijk is; Burgemeester en Wet houders zijn vooralsnog van meening dat verkoop der groenten zal dienen te ge schieden in gemeente-lokalen. Met het oog evenwel op het gevorderd seizoen en de afneming van de hoeveel heid beschikbare doorgedraaide groenten, hebben Burgemeester en Wethouders be sloten, de distributie van goedkoope groen ten aan ondersteunde werkloozen en arm lastigen tot een voor het slagen van de gunstiger tijdstip te verschuiven". KAMER VAN KOOPHANDEL De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert Dinsdagmid dag te half drie in de vergaderzaal der Kamer. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel van het Bureau om ten aanzien van de Com missie voor de uitverkoopen en Opruimin gen af te wijzen van de bepaling van art. 15 van het Reglement van Orde in dezen tijd, dat voor deze Commissie ook de Voorzitter of één der Ondervoorzitters der Kamer voorzitter der Commissie kan zyn en dat deze steeds herkiesbaar zal zijn, Adres inzake wijziging wet openbare Vervoermiddelen. Voorstel om aan de regeering te ver zoeken uit het saldo, hetwelk uit de clea ring NederlandRoemenië beschikbaar is die importeurs op Roemenië geheel of ge deeltelijk te voldoen, die kunnen bewij zen, dat zij één of meer reëele vorderin gen op Roemenië hebben. Voorstel om aan den Directeur van het P.P.T.-kantoor te Leiden te verzoeken het daarheen te willen leiden, dat ook in de buitenwijken des Zaterdagsmorgens de poststukken vóór 8.30 worden besteld. Voorstel van het Bureau om de beneden verdieping van het pand der Kamer voor den tijd van twee jaar weder te verhuren aan het Algemeen Assurantiekantoor Haaksma en Co. Mededeelingen van de Arrondissements rechtbank te 's Gravenhage dat beëedigd zijn als makelaar: G. van der Berk te Sassenheim; A. J. Ouwehand te Katwijk aan Zee; M. H. Atteveld te Leiden; W. F. M. Botermans, te Leiden. Voorstel van het Bureau om aan het Nederlandsch Visscherij Proefstation voor 1936 een subsidie te verleenen groot: ƒ25. „KATHOLIEK LEIDEN." De algemeene jaarvergadering van de vereeniging „Katholiek Leiden" zal ge houden worden op Donderdag 2 April a. s. 's avonds 8.3.0 uur, „in den Vergulden Turk". Bestuur van aangesloten organisaties worden beleefd verzocht op dien avond geen bestuurs- of ledenvjergaderin uit te schrijven. PASCHEN PONDJESDAG. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Paschen, het groote feest, staat weer voor de deur. De etalages der groote win kels en advertenties in de dagbladen zijn als de voorboden hiervan. Dochhoevelen zullen zich enkel met het zien naar dit alles moeten tevre den stellen. Voor wien Paschen niet die dag is, waar met vreugde wordt naar uitgezien, doch met angst en zorg in het hart. Ook zij zouden zoo gaarne hun kinderen iets geven van het vele moois, ook zij zou den het Paaschmaal met iets bijzonders willen opdisschen; niet mondjesmaat, niet precies afgepast, juist voldoende, doch nimmer genoeg. Stadgenooten, gij kunt hier helpen, hier vreugde brengen ook voor hen prettige Paaschdagen maken; en wel op een een voudige en goedkoope wijze. De St. Vincentius Vereeniging organi seert op 4 April a.s. een z.g. „Pondjesdag" d. w. z. dat ieder ingezetene onzer stad en Oegstgeest een offertje kan brengen in den vorm van levensmiddelen, als rijst, boonen, erwten, suiker, koffie, thee enz. ter zwaarte van een pond of veelvoud daarvan. Deze artikelen zijn dan bestemd om voor onze armen ook een prettig Paaschfeest te bereiden. Helpt ons deze actie te doen slagen! Geeft spontaan! De tweede ploeg der lichting 1935 van het 6e regiment veldartillerie, in opleiding voor den dienst als treinsoldaat; en be stemd voor de treinafdeeling der le artil lerie-brigade, bij die treinafdeeling te 's Gravenhage voor eerste oefening onder de wapenen, zal 30 Mei met groot verlof vertrekken. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 4, behan gers 18, betonvlechters 35, betonwerkers 71, fundeeringwerkers 1, glazenmakers 3, glazenwasschers 9, gramietwerkers 14, grondwerkers 98, heiers 2, metselaars 141, opperlieden 107, schilders 176, sloopers 2, steenbikkers 2, steenhouwers 2, straatma kers 2, hulp-straatmakers 11, stucadoors, witters 85, timmerlieden 259, uitvoerders 5, voegers 29, ongesch. bouwarbeiders 9. Totaal 1089. Fabrieksarbeiders: Bleekers 15, lompen sorteerders 18, vellenblooters 2, zeepfa briekarbeiders 5, steenfabriekarbeiders 143, ongesch. fabrieksarbeiders 68. Totaal 251. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 96, reizigers, colp. 46, winkelbedienden 36, in casseerders 13, musici 8, onderwijzers 10, overheidspersoneel 13, verplegers 2. To taal 224. Hotel-, Café-personeel: huispersoneel 16, kelleners 49, koks 11. Totaal 76. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 91, kistenmakers 6, kuipers 8, lijstenmakers 2, mandenmakers 2meu belmakers 24, meubelstoffeerders 15, poli- toerders 2, ongesch. arbeiders 34. Totaal 180. Kleermakers: kleermakers 73, kappers 10, schoenmakers 11. Totaal 94. Land- en tuinarbeiders: bloemisten 35, landarbeiders 27, tuinlieden 35, warmoe- ziers 13, ongesch. landarbeiders 8. To taal 118. Metaalbewerkers: bankwerkers 118, blik bewerkers 31, burgersmeden 36, electri- ciens 67, gasfitters 11, gereedschapmakers 2, instrumentmakers 4, isoleerders 9. kern- makers 2, kettingsmeden e. a. 31, klinkers 16, koperslagers 4, lab. bedienden 3, las- schers 8, loodgieters 57, machinisten 22, metaalboorders 0, metaaldraaiers 17, me taalschavers 2, metaalslijpers 4, monteurs 26, pianostemmers 3, polijsters 1. ponsers 4, rijtuigschilders 2, rijwielherstellers 12, scheepstimmerl. 7, stokers 27, tegenhou- ders 18, verw. monteurs 20, voorslaanders 11, voorwarmers 0, vulcaniseurs 1, vuur werkers 10, wagenmakers d, ijzerwerkers 49, zandvormers 3, zilversmeden 3, ongesch. arbeiders 43. Totaal 702. Sigarenmakers: sigarenmakers 8, sig. sorteerders 3, strippers 2. Totaal 13. Technici, Opzichters: bedrijfsleiders 5, ingenieurs technikers 8, teekenaars, op zichters 17, werkmeesters 17 Totaal 50. Textiel-arbeiders: hekelaars 5, (katoen- drukkers 28, kluwers e. a. 9, luikers 12, plaatsnijders e. a. 21, schrobbelaars 3, spin ners 42, spoelers 3, sterkers 2, strijkers 13, wevers 103, wolbewerkers 39, ongesch. tex- tielarb. 59. Totaal 339. Transportarbeiders: chauffeurs 131, em- balleurs 5, exp. knechten 22. koetsiers 18, loopknechten 56, magazijnknechten 63, schippers 110, spoor- en trampers. 17, wa kers 7, transportarbeiders 59, losse arbei ders 472. Totaal 960. Typografen: boekbinders 34, boekdruk kers 18, fotograven 1. hulp-vakarbeiders 4 letterzetters 31, steendrukkerij 1. Totaal 89 Voedingsmiddelenarb.: bakkers 97. mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 63, suiker werkers 23, wijnkooperskn. 10, zoutzieders 3, zuivelbereiders 4, ongesch. voed.arb. 46. Totaal 251. Vrouwen: Analysten 1, maasters 1, brei sters 2, bakers 1, naaisters 18, winkeljuf frouwen 18, kantoorpersoneel 38, kap sters (leerl.) 3. apothekersass. 1, onderwij zeressen 7, boekbindsters 1, kinderverzorg sters 1, serveersters 1, strijksters 2, ver pleegsters 11, teekenaressen 1, huisel. diensten 184, fabr. arbeidsters 59, behan gersnaaisters 1. Totaal 351. Alg. Totaal 4793: 21 Maart 1935 4409 en 22 Maart 1934 3355. Ben. 64 Ged. werkloozen en 82 werkver schaffing. Door de politie is alhier -in arrest ge steld de 30-jarige F. W. H., gedomicilieerd te Dusseldorf, die verdacht wordt van den diefstal van sieraden onlangs ten nadeele van mr. v. d. T. aan den Nieuwe Rijn ge pleegd. H., die de sieraden bij een opkoo- per in Den Haag verkocht, had werd later in Katwijk wegens oplichting gear resteerd, voor welk feit hij gisteren in Den Haag terecht stond. Voor nader on derzoek in eerstgenoemde zaak is hij thans naar hier overgebracht. MUZIEK. LEIDSCHE KUNSTKRING. Eva LievenbergTheo van der Pas. De meening die wij opnieuw over de zangeres Eva Lievenberg, met aan den vleugel Theo van der Pas, kregen is een bevestiging van wat wij eertijds van haar zeiden. Niettegenstaande men aanvanke lijk gemengde gevoelens heeft, men ge neigd is iets in 't midden te brengen, over tekorten hier en daar, blijft het beeld van een wonderlijk zingende vrouw zich aan ons opdringen, die een ontzaggelijk groot en creatief vermogen bezit zoodat zij tel kens en weer anders de sfeer van het lied weet te benaderen en op te roepen. In het eene lied meer dan in 't andere, wat heel natuurlijk is. Eva Lievenberg heeft blijk gegeven van haar vocale kunnen, van haar soms, maar niet altijd even mooie alt stem, maar vooral bezit zij de bevoorrech ting van wijd vertakte geestelijke aanvoel- baarheid. Eigenaardig is het dus, dat deze zóó aangelegde muzikaliteit tevreden is met een zekere vervaging van klank, (wel ke niet van nu dateert), tegenover het ge weldig expressieve, het dichterlijke en de werkelijkheidsuitbeelding. Dat zij alge- VAN ONZE ADVERTEERDERS. EEN PRETTIG BERICHT. Het spijt ons dat wjj ons blad niet altijd van begin tot eind met aangename berich ten kunnen vullen! Daarom doet het ons zooveel genoegen, dat wij nu erg prettig nieuws hebben voor onze lezeressen. Want al is het feit dat de schoonmaak weer in het land is, geen onverdeeld prettig nieuws, wij kunnen de tallooze verbruik- sters van Sunlight Zeep er op wijzen dat zij thans, behalve de fraaie cadeaux, die de moeite van het sparen der bons dubbel en dwars waard zijn, voor de omslagen waar de Sunlight Zeep ingewikkeld zit, boven dien nog een fraai modern ontbijtservies ten geschenke kunnen bekomen! Over de kwaliteit van Sunlight Zeep en het veelvuldig gebruik in de huishouding sinds langer dan vijftig jaar, behoeven wij natuurlijk niets aan de ervaren Nederland- sche huisvrouwen te vertellen. Maar het bovenstaande zal voor onze lezeressen zon der twijfel een aangenaam bericht zijn. meen muzikaal is bleek wel uit de Schu- bert-liederen, waarin zij rake en nobele belichtingen te hooren gaf. En dan die hartstocht, dat brandende tempérament, die vitaliteit, welke den toehoorder onder haar suggestieve macht brengt. Meer dan emotioneel was de uitbeelding van haar Erlkönig, die zij in levenden lijve ons voor oogen stelt, en wel haast 't mooiste was, van wat zij gaf. En Theo van der Pas deed voor haar niet onder, 't Was geweldig zoo mooi als hij haar ter zijde stond. Dan heeft zij ons meegenomen naar Brahms, van wie de zangeres vier voor treffelijke liederen zong. Zooals zy over gaat van de eene stemming in de andere imponeert toch wel heel sterk, maar voor al in het dramatische excelleert zij. Vijf liederen van Hugo Wolf stonden op 't programma vermeld. Hier is groote en felle intelligentie noodig, een energische neiging die geen zoeken of weifelen mo gelijk maakt. Positief is zij in het plaatsen en toepassen van kleurnuancen in deze of gene geaccentueerde passage en bovenal het aanwenden der zoo machtig werkende woordverheerlijking, waarin zij meesterlijk is. Wij voelden de macht van.haar zegging: muziek, taal en uitbeelding tot eenheid saamgegroeid. Geest en oor open kwamen wij aan Moussorgsky's „Lieder und Taen- ze des Todes". Sterk, oerkrachtig is de mu ziek van dezen Russischen auto-didact. Hier was de werking van haar influencee- rende verbeelding wel op haar allerhoogst gespannen. Elk woord en expressie was grandioos. Het vonkt en spat in kleur maar meer nog in de donkerte over de in lichte-laaie luisterende hoorders. Groote begaafdheid, bewustheid en kunnen. Door het musiceeren van haar maar ook van haar oegeleider, wordt men overrompeld, meegesleurd, opgejaagd en geplaatst in de atmosfeer der fanatieke passie met over daad van gevoelsreflexies. Van der Pas was voor haar een ideaal begeleider, spelende met opdrijvende in telligentie, expansief, uitdrukkingsvol, rijk aan klank, kleur en stijlbelichting. Het was excellent, waarvoor de zangeres hem ruimschoots haar ingenomenheid betoon de. De waardeering was volkomen want het auditorium was buiten zichzelf van opwinding en dwong diverse toegiftjes af en telkens zong zij onvermoeid, met het zelfde elan, charme en vermogen welke haar roem wettigen en bekoring geven aan haar optreden. De lauweren werden haar aangeboden in den vorm van meer dere bouquetten rozen, anjelieren, violen, die kleurig den vleugel sierden. Zes mooie concerten heeft „de Kunstkring" ons in dit seizoen gegeven en zien wij het pro gramma voor het komende seizoen, dan houdt dit een schoone belofte in. Geeft zoo mogelijk dus gevolg aan wat het Be stuur u vraagt (zie achterzijde program ma) en tracht uw vrienden en kennissen lid te doen worden. J. K. UIT DE OMGEVING LEID SCHEND AM. Retraiteclub. Onder voorzitterschap van den heer J. Hendriks hield de retrai teclub „St. Clemens" onderafdeeling der K. J. M. V. hare jaarvergadering. Het keurige jaarverslag van den secretaris en van den penningmeester, waaruit wij o.m. aanstipten, dat het saldo 71.64 bedroeg, werden onder dank en z. h. goedgekeurd. Bij monde van den heer P. Al brengt de kascommissie goedgekeurd verslag uit. In de kascommissie voor het volgende jaar worden benoemd de heeren Th. Schuijt en D. Meurs. Bij de verloting volgens regie ment, waarbij de winnaar 3.50 reductie kreeg op de kosten voor een retraite, was Piet Mulder de gelukkige. Bij de bestuurs verkiezing werden de heeren J. Hendriks en W. Bontje bij acclamatie herkozen. Huldiging. Maandag 23 Maart a.s., des morgens te 10.30 uur, zal ir. de wacht kamer van het station Leidschendam Voorburg de huldiging plaats hebben van den heer A. H. van Wel, Stationschef al daar, die dien dag den dag herdenkt, dat hij voor 40 jaren in dienst trad bij de Spoorwegen. VOORHOUT. Personalia. De commies der Dir. Bel., enz. W. van Hoeven, ter standplaats Sas senheim, is met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar De Lier (Z. H.) in de functie van assistent dienstgeleider. Retraiteclub „St. Dominicus". De re traiteclub „St. Dominicus" hield haar jaar vergadering in het parochiehuis, onder AGENDA LEIDEN. Vrijdag en Zaterdag. „Litteris Sacrum", Leidsche Schouwburg, 8 uur. Maandag. Zevende Abonnementsvoorstel ling „Komedie Spelen" door het Hofstadtooneel, Schouwburg 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a. s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. voorzitterschap van den heer C. Hooger- vorst. Het jaarverslag van den secr., den heer H. Zuidhoek, werd onder dank goed gekeurd. De penningmeester gaf hierop zijn jaaroverzicht, waaruit bleek, dat het kassaldo-1934 19.89; overgebleven spaar gelden 150.85; bijgeschreven rente 1934: 5.75; subsidie Volksbond 10.Subsi die St. Deus Dedit 10.overige ont vangsten wordt totaal 517.04; uitgaven totaal 338.80, zoodat het kassaldo be draagt 1936 33.94, In het afgeloopen jaar zijn 48 personen ter retraite geweest. De collecte welke langs de huizen van de le den was gehouden ter aanbieding van een huldeblijk voor het St. Clemensretraite- huis had opgebracht 1 16.40, waarvoor den dank der vereeniging nog werd geuit. De aftredende bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Tot commissie van controle van kas en boeken van den penningmeester werden benoemd de heeren P. J. van der Meij en J. J. Viane. Na rondvraag sluiting. Plicht en Recht. Het R. K. Zieken fonds „Plicht en Recht" hield haar jaar vergadering in café „Klein Boerhaave" van de Wed. J. van Steijn, onder voorzitter schap van den heer W. J. van den Burg, Het belangrijkste punt van de agenda was wel de kaspositie der vereeniging. Was er ten vorigen jare in kas 1193.10, sedert dien is er ingekomen: 163.06, uitgegeven 143.23, zoodat thans zich in de kas be vindt: 1212,93. Inenting en her-inenting. Op Vrijdag 27 Maart a.s. des middags om half drie, bestaat er voor een ieder gelegenheid ten huize van den gemeente-geneesheer dok ter H. A. G. Bots alhier tot inenting of her-inenting. DE KWAKEL. Vergunning. Door den Minister van Landbouw is aan onzen plaatsgenoot M. J. Winters vergunning verleend voor het im porteeren van een trio zeldzame eenden n.l. „Canard-de-Bleu-Foreist"-eenden. Deze een den komen in het buitenland slechts spo radisch voor en zijn tot nog toe nog nooit in Nederland gezien. Dit is het ras der toe komst door zijn buitengewone vleeschge- halte en zeer groote legcapaciteit van boven plm. 300 eieren per jaar. Deze eenden zijn uit Zuid-Frankrijk afkomstig. OEGSTGEEST. Personalia. De Hooge Raad heeft heden als advocaat en procureur beëedigd mr. M. Meijer te Oegstgeest. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. PARKEERTERREIN VOOR AUTOBUSSEN Nabij het station. Het is al reeds sinds langeren tijd dat de Gedeputeerde Staten aandringen op con centratie van de standplaatsen der onder scheiden autobusdiensten welke deze ge meente tot begin- of eindpunt hebben en zulks bij voorkeur door inrichting van een centrale parkeerplaats op of nabij het Sta tionsplein alhier. In hun bijlagen aan den Raad schrijven B. en W. nu aldus: Wij erkennen dat een dergelijke centra lisatie van de intercommunale autobus diensten, inderdaad is aan te bevelen. In de eerste plaats is zulks toch in het belang van het reizend publiek, maar daar naast wordt daardoor een zoo goed mo gelijk sluitend geheel van de verkeersmid delen, trein en autobus, verkregen. Dat wij met het indienen van een plan ter zake nog eenigen tijd hebben gewacht vindt zijn oorzaak niet in het feit, dat wij een dergelijka concentratie der autobusdien sten niet gewenscht achtten, maar hierin dat wij, met het oog op de daaraan ver bonden kosten, een zoo gunstig mogelijke gelegenheid wilden afwachten. Zou de inrichting van een behoorlijk par keerterrein, ter grootte van ca. 400 M.2 hetwelk wij gedacht hebben op het terrein der gemeente tusschen de Stationsstraat en de Gasfabriek normaal kosten onge veer 1100.bij verharding met klinkers en 850 bij een verharding met puin en grind, thans doet zich de mogelijkheid voor een behoorlijke verharding aan te bren gen voor rond 400 door gebruik te ma ken van de straatklinkers welke komen uit de te verbeteren voetstraten oostelijk langs den Rijksstraatweg tusschen de brug bij Oosthoek en de Postbrug en van het uit dat gedeelte rijksweg komende puin het welk ter beschikking der gemeente komt. In verband met* het vorenstaande stel len B. en W. dan ook voor: le. goed te keuren, dat een gedeelte van het terrein der gemeente gelegen aan de Stationsstraat, wordt ingericht tot cen trale parkeerplaats voor de verschillende autobusdiensten welke deze gemeente tot begin of eindpunt hebben. 2e. voor de inrichting een crediet ad 400 te verleenen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2